P. L. ENGELENBERG. Anegang No. 8. OPRUIIHENG Bloemkorfjes en Jardinieres Maria-Stichting Brillante Voorstellingen, Ingezonden Mededeelingen. (30 Cent per regel). Eerste Nederlandsche Fabriek van KUK^TBLOËJim Wegens verplaatsing naar BARTELJORÏSSTRAAT No. 23» van alle voorhanden tegen zeer billijke prijzen. Fraai gevulde Mandjes van aff0.75, fl,—f 1,50, f2,f2,50, f3,—, f4.— en hooger per stuk. Rozen- en Seringen Bouquetten voor Vaasversiering van af 10,50, f0,75, 11,en hooger. ANKGANG No.. 8. INGEZONDEN. Voor der. inhoud dezer rubriek steil de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur! I11 „Haarlem's Dagblad" van Zater dag 11 Mei 1901 lees ik in het artikel „Een middernachtelijke vergadering" onder meer: „En die koetsiers en voerlieden hebben bij hun langen arbeidsdag een zeer schamel loon 3. a f 4. per week). Hoewel er in die vergadering waren die beter wisten, schijnt niemand te gen die cijfers geprotesteerd te hebben, waarom ik hierdoor wensch te verkla ren. dat de weekloonen bij mij 6, 7 tot 10 gulden zijn, tenvijl de minste toch nog 5.— heeft. Ook het aantal werkuren per dag is, althans wat mij betreft, ook veel en veel hooger voorgesteld, dan het wer kelijk is. Nadere beschouwingen te maken over de waarde, welk© kan gehecht worden aan voorstellingen van toe standen, zooals dit in deze vergadering wederom is geschied, laat ik aan an deren over. U, mijnheer de Redacteur, bij voor baat dankzeggend voor de plaatsing van dit ingezonden stuk. Hoogachtend, Uw dw. dn., J. VAN ROODE. Toy nbee werk. Eenige jaren geleden hield de heer J. A. Tours, van Amsterdam hier over Toynbee-arbeid eene lezing, die des tijds eenige bestrijding ondervond en tot geschrijf aanleiding gaf. Wat men er tegen inbracht, kwam hierop neer: de werkman heeft iets anders noodig dan al yie flauwe kost, die eenige heeren en dames hem voorzetten. Ik vond dat oordeel toen hard, omdat daarmede zooveel goeds miskend werd. Toen ik echter gisteren de opvoering bijwoonde van „Eigenzinnigheid", ge geven door de Haarlemsche Toynbee- vereeniging. begon ik de waarheid van die bestrijding in te zien. Hoe kan een vereeniging, die zich naar Toyn- bee noemt, en die dus de ware volks ontwikkeling op het oog moet hebben, zoo iets onbeduidends, iets zoo weinig artistieks ten gehoore brengen? „Goddank, de tafel is gedekt," was het niets-zeggende. telkens terugkee- rende motief van het uiterst flauwe tooneelstukje. Het is onmogelijk er nog met eenig genoegen aan terug te denken, want het stukje was te min, om eenigen anderen indruk achter te laten dan die van groote ontevreden heid over zulk een keuze. Het eenige wat een denkende vrouw er uit scheen te moeten leeren, was dit: Met een mooi shawltje kan men de vrouw be wegen zelfs de onnoozelste onzinnig heden van man en vader na te praten. De heeren en dames mogen zich nog wel eens tienmaal bedenken, eer zij zich opmaken, tot de' taak om ontwik keling onder „het volk" te brengen, zoolang zij zelf nog het nal've geloof hebben, dat het volk met zulke laffe producten van tooneelspeelkunst inge nomen is. Als ze wisten wat er in de hoofden en harten van honderden uit het volk omgaat, dan zouden zij be grijpen dat de menschen wel wat be ters te doen hebben dan naar zoo iets onbevredigends te luisteren. Beter zou voor menig arbeidersgezin het motief gepast hebben: Goddank, er staat wat op de tafel om te eten. Het is juist omdat ik de pogingen van zoovelen om goed te doen, ten zeerste waardeer, dat ik thans onver holen mijne meening over dit werk te kennen geef. Te meer omdat, wat er op muzikaal gebied gegeven werd, veelal met groote artisticiteit werd uite gevoerd. De kunstenaars die hunne medewerking verleenden, hebben in derdaad groote eer van pit werk. Daarom is het des te meer te betreu ren. dat het slot, naar mijne meening, niet de kroon op het werk zette, en van harte hoop ik, dat. de dames en heeren een volgende maal gelukkiger zullen Zijn in de keuze van een tooneelstukje, dat niet alleen goed wordt opgevoerd, maar ook oen goeden interessanten in houd heeft. Een Huismoeder. Vervolg Stadsnieuws. Verkiezingen. In de Vrijdagavond "ehouden ver gadering der Christelijk-Historische kiesvereeniging werd tot candidaat voor den gemeenteraad gesteld de heer J. B. Lasschuit en wat betreft de can- didaatstelling van een lid voor de Pro vinciale Staten, werd besloten de can- didatuur van den heer Mr. A. A. van der Mersch te steunen. Over de can- didaatstelling van leden voor de Twee de Kamer, alsmede voor de tweede va cature in de Provinciale Staten, zal in eene tweede vergadering worden beslist. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid zullen Zondag a. s. tentoongesteld zijn de verschillende platen uit het prachtwerk „Het Bin nenhof te 's-Gravenhage." Door deze tentoonstelling verkrijgt men een al gemeen overzicht uitwendig van de gebouwen, waaruit het geheel bestaat, alsook van de inwendige*indeeling. De platen werden voor een groot deel naar aquarellen van Stortenbe ker, Heülligers en Klinkenberg uitge voerd en leveren ons gezichten van het Binnenhof in vogelvluchthet Binnen hof van den Vijverkant, het Stadhou derlijk kwartier, de Gevangenpoort, verder van de Groote of Gothische zaal, de Raadkamer en de Rolzaal, van den Hove van Holland, de zalen van de Staten van Holland en van hun Hoogmcwrenden, de Trèveszaal en nog andere, waardoor wij ons van de in wendige versiering, die uit verschil lende tijdperken stamt een goed denk beeld kunnen vormen. Zondag is de toegang kosteloos. Men meldt ons, dat hier ter stede een Vereeniging is opgericht die tot doel heeft het hengelen met den stok te be vorderen, door opheffing van beper kende bepalingen ,als daar zijn het pachten van wateren. De heer Kikkert werd als voorzitter gekozen, terwijl verder in het voor- loopig bestuur werden benoemd de heeren: Van Reep, Wessels, Pollée en Bak. Haarlemsche Handels vereeni ging. Onder leiding van den heer Th. G. Schürmann vergaderde gisteren avond in den foyer van den schouw burg de Haarlemsche Handelsveree- niging. Na opening door den voorzitter, bracht de secretaris, de heer F. H. Smit, het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat de Vereeniging steeds tn bloeienden toestand ver keert, het ledental stijgende is en thans ongeveer 650 bedraagt. Ruim 1000 informaties werden ver strekt, iets meer dan het vorige dienst jaar; in handen van het bestuur wer den gesteld 857 invorderingen, 3 meer dan het vorige jaar, tot een totaal be drag van f 26.074.26 tegen f 20.358.67 in 1899/1900. Van 35 posten tot een bedrag van 517.35 kwamen de aanmaningen terug als onbetaalbaar; 354 posten, ruim 41% werden betaald en 46 posten tot een bedrav van f 4942.37 werden onderling geschikt. Als betaald werd or"*"even een be drag van 13.281.27 1/2. te zamen dus f 18.223.64 of ongeveer 70%. Op de maandlijst werden "teaatst 237 onwillige betalers, tegen 251 in het vorige jaar. Aan de rechtsgeleerde adviseurs warden ter behandeling "eleven 151 posten, daarvan werden 49 betaald, 34 bleken niet invorderbaar. Door deze heeren werden 383 advie zen gegeven. Herinnerd werd in het verslag aan de medewerking der Vereeniging tot oprichting eener vereeniging van kruideniers-bedienden; tot nu toe heb ben reeds 47 patroons besloten ter wille hunner bedienden hun zaak vroeger te sluiten. Namens den heer H. J. Visser stelde de heer Van de Kamp voor, door de vergadering twee leden te benoemen tot het nazien der rekening en verant woording van den penningmeester en niet, zooals dat gebruikelijk was door twee personen aangewezen door het bestuur. Na verschillende besprekingen werd dit voorstel verworpen en wees het bestuur voor liet nazien der rekening aan, de heeren Van de Kamp en Funkc. De penningmeester, de heer P. G. Heems,. bracht vervolgens verslag uit over zijn gehouden beheer, waaruit bleek, dat de ontvangsten hadden be dragen f 2159.84, de uitgaven f 2119.47 er dus een voordeelig saldo restte van f 40.37. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren P. G. Heems, J. Leupcn en. J. C. Peereboom. Naar wij vernemen heeft de heer Peereboom, die vóór de vergadering reeds den wensen had te kennen ge geven om niet te worden herbenoemd, voor deze herbenoeming bedankt. De heer Van de Kamp noodigde den voorzitter der Haarlemsche Handels- vereen icing uit zitting ie nemen in het comité tot het houden van een verga dering, ter bespreking van de aan hangige spoorwegplannen op 20 Mei a. s. Aan deze uitnoodiging zal worden voldaan, terwijl onder applaus beslo ten werd, dat de Handelsvereeniging haar deel in de kosten zou bijdragen. De vergadering werd hierop geslo ten. Door den Commissaris der Ko- mngun in Noord-Holland is bepaald, dat het onderzoek over de verlof gangers van die militie te land' hier zal plaats hebben op 4 Juni 0. k. des voorm. ten 9 uur, zij. die be- hooren tot de lichting 1895 en voor zooveel noodig tot de lichting 1894 en tot vroeger lichtingen, des voor- midi. ten 10i zij, die behooren tot die lichting 189(5des namiddags ten haJJ.f 2 uur zij, die beh-ooreoa, tot de lichti ng 1897alsmiedie op 5 Ju mi des voorm. ten 9 uur zij, die baboo- 1 ren tot de lichting 1898 dies voor- midl. ten 10i uur zij, die behoor en tot die lichting 1899, en des middags ten 2 uur zij. die behooren tot de lichting 1900. Kamer van Koophandel In de 7 Mei gehouden vergade ring van de Kamer v. Kooph. werd voorlezing gedaan van de sedJert de vorige vergadering ingekomen stukken, waaronder Eene missive van Z.Exc. den Mi nister van Financiën, d.d. 2 April, m antwoord op het schrijven der Kamer van 23 Januari Bevorens, betreffende scheepsmeii ng. Wij', deelden reeds mede dat de Directeur der directe belastingen te Amsterdam door dieni Min. werd uitgenoodigd om voor schippers, die zich daartoe bij den Inspecteur dier middelen te Haarlem aanmel den, op bepaalde tijdien in het jaar gelegenheid zal worden gegeven hunne vaartuigen te Haarl. te doen meten. De reis- en ver blijf kosten aan den scheepsmeter en zijn assistent te vergoeden, zullen in dat geval wor den. verdeeld over de gezamenlijke schippers, te wier behoeve die ambtenaren zijn overgekomen. Elk belanghebbende kan een af druk van het ministerieel schrijven bekomen. Voorts was nog o. a. ingekomen eien door een 23-tal industrieele fir ma s of personen uit Haarlem ge- teekend adres, waarbij zij de Ka mer verzoekten; bij de Stedelijke Regeert ng de noodige stappen te doen om de Haarlemsche nijvere n in kennis te stellen mei de laatste lijk aan den, gemeenteraad inge diende nieuwe spoorwegplannen, en waarbij zij, onder vermelding van enkele belanghebbenden tegen die plannen gerezen bezwaren de medewerking dier Kamer tot ophef fing daarvan inroepen. Zoowel in dat adres als in an dere omstandigheden vond de Ka- mer aanleiding-, zich tot den Ge meenteraad te wenden mot de be- tui ging allereerst, dab het hare groo te bevreemding heeft gewekt, dat vóór de behandeling in den Raad de nieuwe spoorwegplannen niet 111 hare handen zijn gesteld, noch daarover eenig advies van haar is gevraagd, zooals dat vroeger om trent andere plannen steeds heeft praats gehad dat. vermits het hier geldt eene zeer ingrijpende zaak, waarbij de belangen van handel en nijverheid' zoo nauw betrokken zijn, de Kamer niet kan gissen., waarom zij als wettige, op verzoek van hot gemeentebestuur zelf in gestelde vertegenwoordigster van cl'e belangen van handel en nijverheid in dezen geheel is voorbijgegaan eindelijk, dat in deze omstandlighe^ den de- Kamer hare taak niet ver vullen kan en buiten machte is eenig oordeel over het door de adressanten.- geopperde bezwaar te vellen, en dat zij daarom meent te kunnen volstaan1 met het aan haar gericht adres aan den Raad ter ken nisneming over te leggen. In het douchebadhuis zijn in de af- geloopen week 487 baden "-enomen. Gevonden voorwerpen. Een gouden oorknopje. Een stalen rozenkrans. Een papieren geldsom. Een zilveren vingerring. Een stoffer. Een schoorsteenbrandje had heden ochtend plaats in het Huis van Bewa ring, doch werd dadelijk door het personeel gebluscht De brandweer was aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen. Bevallen: J. Boterbloem, geb. Parijs, loopt, hij u zoolang nakijkt, tot hij dochter. op 't laatst van zelf zijn kop afdraait. Kennel Duinlust van den heer H. .T. Clarion alhier behaalde op de Amster- damsche hondententoonstelling. 10, 11 en 12 Mei te houden, de navolgende prijzen: Spits van Duinlust een le en een 2e pr.; Stoer van Duinlust twee 4e prij zen, en Moortje van Duinlust twee zeer eervolle vermeldingen. Haarlemmermeer. Ondertrouwd: C. J. de Krijger en C. Westerink; J. Welderom en W. S. de Krijger; II. Romers en W. Berkhout; C. v. d. Luit en E. Eveleens; A. Eilan der en C. Koningen; D. de Ruyter en M. B. van Amesvoord; J. Lippus en C. Smet; S. Hoogschagen enA. Alewijn. Getrouwd: J. Duivenvoorden en A. M. Bus; J. J. Lodder en T. Siebeling; P. I. Vaalburg en S. J. Smit; J. S. Bree- baart en M. Kooij; J. T. L. Verbeek en M. J. Kort: G. Roos en G. C. Peters; J. v. Braak en A. Koopmans; J. v. Deyl en A. Roos. Bevallen: J. Strijd—Luclilenberg, d.; M. de GraafGroenenberg, z.; G. StoelTmxoihk, d.; J. v. Sauzedè Jong, z.; J. Beykv. Leeuwen, z.; M. v. d. Stroomv. Roekei. z.; J. K. de Jongev. d. Bijl. d.; J. v. Wirdumde Jong, z.; A. Mevboomv. Lierop, d.; M. v. SaazeDatema, d.; A. C. de JongHobo. d.; A. G. de VriesWes sels, d.; J. EijkStruik, z.; A. Silvis Daim, d.; N. Boumanv. Til, d. Overleden: H. v. Wijk, 62 j.; D. J. Kaslander, 3 d.; D. Bogaarts, 11 mnd.; A. Kooij. 10 j.; W. v. d. Pol. 1 j.; J. de Jong. 26 j.; A. Treur, 8 mnd.; J. Out, 13 mnd.; B. Verhaar, 18 j.; A. Koppe, 58 j. De mazelen heerschen te Haarlem mermeer, aan do Z, Westzijde op erge wijze. Beverwijk. Ondertrouwd: H. Schuller en E. Smit. Getrouwd: P. Bakker en A. Engel- moer. H. J. v. Vie en A. Smit. Bevallen: M. J. Langen dijkHau- brich, d. E. van Lieshoutr—Kraspot, d. S. SijtsKoopman, z. L. Teeling- Voormeer, d. G. M. ZürloheSmits, d. T. F. VessiesMeijberg, d. F. Kuil manTeeling, z. N. BleekerPoort stra, z. Spoorwegongeluk bij Lud- wigshafen. Bij het binnenrijden van het station Ludwigshafen van den sneltrein Ba zelBerlijn, stoomde deze door het te laat werken van den rem met volle kracht door de stationvestibule en over de straat. Locomotief en tender stort ten in d<e Rijnhaven, de andere wagens bleven op de kade staan. Van de pas sagiers werd' niemand gewond. Een dame, die in het station op haar man stond te wachten, werd echter gedood, de machinist is ernstig en de stoker licht gewond. Sport en Wedstrijden. Paardon Een van de oudste jockey's die een ren won, is zeker wel Bartholomew, die op 66-jarigen leeftijd nog het eerst den eindpaal passeerde. (O. P.) Letteren en Kunst. Gemengd Nieuws. R. K. Kiesvereeniging. Van -Mr. Thijssen voorzitter van de R. K. kiesvereeniging ontvingen wij 't volgende communiquï Ik heb. de eer u ter uwer kennis te brengen dat in eene gisteren gehouden ledenvergadering der Roomsch Katho lieke Kiesvereenigintr alhier bespre kingen zijn gehouden in zake het stel len van candidaten voor de Tweede Kamer de Provinciale Staten en den Gemeenteraad. Daar de vergadering een huishoude lijk karakter had kunnen van de zij- öe van het Bestuur omtrent deze be sprekingen geene mededeelingen ge daan worden. Het nemen eener beslissing is uitge steld tot dé eerstvolgende ledenverga dering welke is bepaald op Vrijdag 17 Mei a.s. Bennebroek. Overleden: J. Koster, oud 9 maan den. Kosteu van Staatsbegra fenissen. Op een vraag, wat staatsbegrafenis sen kosten, geelt een Engelsch blad het volgend antwoord: Een nauwkeurige opgaaf der kosten, die de bijzetting van koningin Victoria meebracht, is uiterst moeilijk, maar met gerustheid kan gezegd worden, dat zij buitenge woon hoog zijn. Zoo vertegenwoordig den de aan de overleden vorstin ge schonken bloemstukken alleen een ka pitaal van 600.000 gulden. De aan den vermoorden president van Frankrijk Carnot gewijde bloemen hadden een waarde van 84.000 gulden. De kostbaarste teraardebestelling, waarvan de geschiedenis gewaagt, was die van Alexander den Groote, volgens zeggen bedroegen de kosten 12.000.000 gulden. De kist van den beroemden veroveraar bestond uit zuiver goud en een kroon, die met juweelen van on schatbare waarde versierd en expres- selijk voor die gelegenheid; vervaardigd was, werd hem mede in het graf gege ven. De samenstelling van de vorste lijke lijkkoets duurde ruim drie maan den; zij bestond uit welriekend hout en het beslag was van het zuiverste goud. De rfidders waren gelkeed in met goud opgewerkte, purperen gewaden en voor de overbrenging van het lijk van Babylonië naar Syrië werd een vol jaar vereischt. De bijzetting van den hertog van Wellington in 1852 kostte het Britsche rijk circa 1.200.000 gulden. Alleen de lijkkoets, vervaardigd van veroverde Fransche kanonen. vertegenwoordigde een waarde van 12.000 gulden. De begrafenis van den grooten En- gelschen zeeheld Nelson bereikte slechts de helft der kosten, beinoodigd voor die van "WUington's lijk; zij kostte dus 600,000 gulden. De zeven zonen van den koning namen in persoon aan de teraardebestelling deel, en schier een millioen menschen woonden de bij'zet- ting in de St. Pauls-kathedraal bij. Rusland gavoor de begrafenis van Alexander III 240,000 en Frankrijk voor de begrafenis van president Carnol 300.000 gulden uit. De bijzetting van koning Humbert van Italië kos+te f 480.000 en de Amerikanen, die steeds een buitengewone pracht bij de begra fenis hunner presidenten ten t« on spreiden, betaalden voor den lijkstoet van Abraham Lincoln ongeveer dezelf de som. De Amerikaansehe vlag. De sterren en strepen van de vlag der Vex-eenigde Staten, the Star-span gled Banner, zijn ontleend aan het familiewapen van Washington, gelijk men zien kan op het graf der 17e eeuw- sche voorzaten van den vrijheidsheld op het kerkhof te Althorpe, bij Bed ford. De volksvertegenwoordiging der pas gestichte republiek nam uit dank baarheid die wapenteekenen over voor de nationale vlag, gelijk zij Washing ton's naam gaf aan haar hoofdstad. De twee roode strepen van het fami liewapen wei-den in de vlag tot zeven vermeerderd en de drie sterren van keel werden op de vlag zoovele zilve ren sterren als het aantal Staten dei- Unie bedraagt. Het oog van den nil De uil heeft geen beweging in bet oog, waarvan de bol onbewegelijk in zijn holte vastgehouden wordt door elene sterke elastieke kraakbeenige vezel; maar ter vergoeding van het gemis van beweging in het oog kan de uil wel zijn kop bijna in een ge- heelen cirkel omdraaien, zonder zijn lijf te bewegen. De boeren in het Sticht zeggen dan ook wel eens schertsend, dat, als men maar lang genoeg om een uil heen- In den Fotografie-Wedstrijd uitge schreven door het Weekblad voor Fo- tografie (Uitgever Laurens Hansma te Apeldoorn), werd de groote zilveren me daille toegekend aan het motto: „Eenige resultaten van lessen uit het Weekblad voor Fotografie" de heer B. W. Arend- sen te Amsterdam. De tweede zilveren medaille aan het motto: „Mustte", de heer M. C. Buck- mann te 'sGravenhage en de prijs uit geloofd door de heeren Ivens Co. Nijmegen, eene Edison Handcamera ter waarde van 40, aan het motto: „In het Woud" de heer N. van Rooyen Amsterdam. De Gouden Medaille werd niet toegekend. Het zelfde weekblad schrijft thans eene wedstrijd uit speci aal voor hare vele Indische Abonnés. Geboren: Pietertje, dochter van M. Sikkes en M. Jongejans. Guurtje doch ter van W. van 't Veer en C. Klijn. Gehuwd: Jb. Schagen met G. Braken- hoff. P. Kroon met C. Dekker. Overleden: Cornelis Johannes 2 j. zoon van Jan Dekker en E. Kroon. En geltje Swart 17 j. ongehuwd. Cornelis Steijn 56 j. gehuwd met W. Kwantes. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. De S chil derspatr o ons-v.ere e niging heeft besloten, de stakers, die bij de leden werkzaam zijn geweest, te ont slaan, zoo zij niet vóór gisteravond 7 1/2 uur bericht hadden gezonden dat ze het werk zullen hervatten tegen 17 k 18 cent per uur. Telegrammen. LONDEN, II Mei. (R. O.) De „Tinnes" verneemt van Pienaarsri- vier van 6 dezerHet gevolg vara di3 gecombineerde beweging in het Bushveld is geweest, dat 1500 ge wapende Boeren zich hebben over gegeven of gevangen genomen zijn en dat de basis van. Pietersburg uit de hand der verbondenen is ge wrongen. Uit het resultaat van. deze maan denlange operatie schijnt te mogen worden afgeleid, dat de Boeren minder goed in staat zijn den veld tocht in het Bushveld te verduren dan. de Engelschen. Het optreden van gepantserde kleinen is thans tot grooter vol maaktheid gebracht, en vormt een zeer belangrijk onderwerp van mi litaire studie. Zij. zijn van onschat bare waarde voor de tegenwoordi ge wijze van oorlogvoeren. Maandag tc 7 uur Lof en RozeiJ hoedje tot Lafenis der Gel. zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag de stille H. H. Missen met onderrichtte'- om 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis met «redikatie. Ta 3 uur het Rozenhoedje. Te half 7 Lo? ter eere van het H. en O. Hart van] Maria tot hekeering der zondaars met predikatie. Maandag en de volgende dagen te 7 uur het Lof ter eere van de AHerhj Maagd Maria. Maandag, Dinsdag en Woensda~ Kruisdagen; vóór elke H. Mis de Litanie van alle Heiligen. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de gele zen II. H. Missen, te half 4 de Vespers en Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag-, Kruisdagen. Ook dit jaar is door Z. D. H. den Bisschop, krachtens bijzondere Volmacht, gedispenseerd in de vasten en onthouding op die dagen. Heden de H. H. Missen te half 6. 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, te 1 8/4 en 21/2 uur Catechismus, te 3 uur Vespers, te half 5 Oefening der II. Familie. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag-avond en de volgende dagen dezer week des avonds te 7 uur het Lof ter eere van de Allerli. Maagd Maria. (N. H. Ct.) Burgerlijke Stand. Bevallen9 Mei. C. M. Ter Poor tenHoogkamer, d. 10. S. Freno kenApete, d. T. M. A. H. Schut teBoom. z. 8. E. KriekGroene- veld', z. 11. M. MeijerVolkers, z Overledlen 10 Meii. P. Houtman; 8 j.. z. Z. B. Sipaarme. 8. F. H. M. Wennen, 76 j., M. van Heemskerk straat. 10. G. van Ake—Krijgsman), 91 j., Jansstraat. Advertentlën. f| Den 24en Mei hopen onze p 1 geliefde Ouders JOANNES SCHIERING i en AGATHA GEZINA v. OOR- SCHOT, den dag te herdenken waarop jjj zij vóór 30 jaar in den echt g zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen. Haarlem, 10 Mei 1901. Voor de zeer vele biijken van belangstelling, zoowel van hier als elders ondervonden bij ons veer tig-jarig huwelijksfeest, betuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. CORNs. VAN NIEL en Echtgenoote. Jansweg 51. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 14 Mei 1901, des namiddan-s van 12 uur, door den heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No. 5 Mendelssohn. 2. Adagio (Sonate pathé- tique) Beethoven. 3. Preludium en Fuga. C. F. Hendriks. 4. Communion A Guilmant. 5. Aria uit de Messias. Handel. Muziekuitvoering. 3e muziekuitvoering op Zondag 12 Mei 1901, des nam. van half 3 tot 4 uur, door het Haai'lemsch Muziekkorps. Directeur luit.-kapelmeester C. P. W. Kriens. 1. Marsch aus der oper „Le Pro phéte", Meyerbeer; 2. Ouverture Char les VI, Halévy; 3. „Freuet euch des Lebcns," Walzer, Strauss; 4. Ballet Egyptien, Luigini; a. Allegro; b. Alle gretto; c. Andante; d. Andante expres- sivo; 5. Ouverture Les Dragons de Vil- lars, Maillart; 6. „Am Neckarstrand", Walzer, Millöcher; 7. Czardas Unga- risch-Ballet, Grossman n. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene H. H. Missen te half 7 en 9 uur met onderrichting; te half 11 de Hoogmis met predikatie. De Catechismus te 1 uur voor de kinderen die in 1900 zijn aangenomen, te 11/2 en 21/4 uur voor de kinderen die dit jaar hunne Eerste H. Communie heb ben gedaan, te 7 uur Lof, predikatie en Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag zal vóór de H. Mis van half 10 de Litanie van Alle Heiligen worden geiteden voor de vruchten der aarde. In de week wordt de II. Mis van half 10 opgedragen in de H. Maria-kapel. te HAARLEM. DANKBETUIGING De ondergeteekende acht zich verplicht openlijk zijnen dank te betuigen aan de WelEd. ZeerGel. H. H. Dr. M. JESSURUN en Dr. L. C. PROOT voor de uitstekende genees- en heelkundige behande ling, waardoor hij van eene lang durige ongesteldheid volkomen hersteld en genezen is. Niet minder brengt hij zijnen dank aan de Zeereerw. Overste en Eerw. Zusters der genoemde Maria-Stichting. Hunne liefderijke en zorgvolle verpleging kan niet hoog genoeg geroemd worden en zal steeds dankbaar bij liem in herinnering blijven. E. J. SCHOEMAKER. Haarlem, 10 Mei 1901. Allen, die iets te vor deren hebben van of ver schuldigd zijn aan de nalatenschap van den Heer G. A. RITSEMA, in leven Wethouder te Schoten, wordt verzocht daarvan vóór 30 Mei ekopgaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris C. A. JOEKES, Jansweg 52, te Haarlem. Schouwburg - Maatschappij. Zondag 12 Mei 1901, des avonds ten 8, 9 en 40 uur. Op algemeen verlangen wegens het groote succes laatste van de beroemde BIOiCOPE, met de Passiespelen te Ober- Ammergau, Zegetocht van H. M. de Koningin door Nederland, enz. enz. gggT" !t Moet door een ieder bezocht worden. Prijzen der plaatsen: Balcon f0.50, Stalles f0.50, le Loge f 0.25, Parterre f0.25, 2e Loge f0.25, Gaanderij f0.10. Zie de verslagen in de couranten.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2