NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezon Dagblad in Haarlem en Omstreken. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering Tan bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recbt tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Uit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31W Faubourg Montmartre. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1-30 Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers0.0214 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Y, de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van '15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Eampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122, Intercommunale aansluiting. I8e Jaargang Haarlem's Dagblad van 15 Mei bevat o.a. Een redevoering van Chamber lain, Esterhazy's verklaringen, De Koningin te Schwerin, Haagsclie Brief, Parlementaire Praatjes, Al gemeen Kiesrecht. Politiek Overzicht. Chamberlain, die minister van Koloniën, heeft het noodüg geacht te Birmingham teens een. redevoe ring te houden over dien oorlog. En de huichelaar heeft o. a. dfit gezegd „Welke positie neemt de meer- derheid der appositie in tegenover den oorlog? Zij zijn nog steeds van meening, dat de oorlog had1 kunnen war dien voorkomen. Zij: getoovemi dat geen toebereidselen ervoor noo dig wanen. Zij. denken dat wij djleni oorlog moeten eindigen, door con cessies te doen, waarvan ik alleen zeggen' wil, dat zij door ieder loyaal onderdaan van Z. M, in Zu.id-Afr.ika of elders zouden worden verwor pen. „Die mensohien zijn blind. Zij verworpen de conclusie, die voor ieder onpartijdig persoon duidelijk as, dat wij niet strijden voor een kleinigheid of iets van weinig bei- lang, hetzij kiesrecht of iets anders, maar dat wij strijden voor het voort bestaan van het Britscbe gebied in Zuid-Afrika. En als wij terugge deinsd waren voor den. strijd' die ons opgedrongen is, dan zouden wij' het vertrouwen en dien eerbied van onze zichzelfbesturende kolo nies hebben verloren, en zoudlen wij tot spot en verachting zijn ge worden van de gebeele beschaafde wereld." Eien opgedrongen oorlog, alleen om het prestige dn het Britsch ge bied van Zuid-Afrika ite bewaren. En dan gaat Chamberlain door, om zijn onwaarheden van verleden jaar te bedekken: „Men eischt van mij te gelooven dat het schitterende bewijs van uw vertrouwen, ons voor eeniige maan den gegeven, niet geschonken werd omdat gij meende,t dat de oorlog rechtvaardig was, maar omdat gij' dacht diat hij goedkoop zou zijn. Men eisöht dat ik zal gelooven, dlat de bewoners van dit land hun ver plichtingen over het Rijk en hun positie in de wereld afmeten b.ij ponden en shillings en pence, e/n dat zij. wel de eer en de waardig heid' van het Rijk willen ophouden, held van het Rijk willen ophouden, doch op voorwaarde dat de kosten betaald worden door iemand1 an ders." De minister van koloniën erkent, niiet geweten te hebben hoe kost baar de oorlog wezen zou, noch van boe langen duur. Maar toch zeigt hij „Wij bedrogen u nooit. Wij hebben nooit onze opinie verborgen, dat het die grootste strijd wezen. z:ou, die het Rijk zou moeten setiijdlen. Feuilleton. EEN JAAR Naar het Engelsch VAN DOROTHY GERARD. 17) Wij» hebben twee violen, vanavond, fluisterde zij in Wandlu- sia's oor. Wat zeg je daarvan van Zloczek, ia. Ik wilde de mu ziek van Lemberg hebben, maar mijn spaarzame zoon; hij' is een tyrani, ik verzeker het ja, zeide diat het te verkwistend zou zijn, en zij klopte hem met haar waaier op zijn schouder. Maar hij heeft ook andere oagenbtikken, zie eens wat ik van hem gekregen h'ebi. Krysztof, mijn lieveling, ga eens gauw dien nieuwen sigarettenko ker halen. ik had hem nog een. oogenblik te voren, jie. zult hem in mijn slaap- of eetkamer vinden, of als hij daar niet is, zal Hania het wel weten. O I Zygmunt Rapinskil dat doet mij nu eens goed1ging zij in een adem voort, een grijsachtig heer aansnrekend. Ik wist wel na den Krim-oorlog, en waarschijn lijk wel sinds den grooten oorlog aan het begin dei* eeuw." En daarom waarschijnlijk had den Chamberlain en zijn amibtge- nooten alles zoo voortreffelijk in orde. voordat die groote strijd uit brak daaróm word die oorlog be gonnen met een Luchthartigheid en een lichtvaardigheid, die de ver wondering van- de gebeele wereld opewkte daarom' wend gesproken van „een militaire wandeling." Dit is hier Chamberlain, gansch onvervalscht. De gewone oude be kende argumenten, hel oude- kostje is weer eens opgewarmd'. Omtrent het geschil in Turkije over de toepassing der postwet, wordt niog gemeld De directieuren de<r vreemde post kantoren hebben een circulaire ont vangen, waarin de directeur-gene raal der Turksche post hun meetel de elt. daJb behalve de brieven voor die ambassades bestemd, alle. post zakken uit Europa aankomende, en gericht aan vreemde, postkantoren, zullen worden geopend in tegen woordigheid der douanie-amibtena- ren. en dat de inhoud' er van zal worden gedistribueerd' door de Turksche post. Wanneer de direc teuren der vreemde postkantoren dit weigeren toe te staan, zullen de postzakken, dia zij van uit Komstairu- tiinopel willen verzenden, niet wor den aangenomen. In een bijeenkomst, die langer dan dr:ie uren geduurd! heeft, heb ben d:e gezanten te Konstantinopel gesproken, over d© maatregelen die genomen moesten, worden, om den postdienst te regelen:, nu de Turk- schei postadministratie blijft weige ren die op den oudten voet te laten doorgaan,. Het gerucht loopt, dat de heer Vorn Hoen©, die van 1894 tot 1898 beheerder was van Tiet Duitschle postbureau te Konstantinopeldoor den Sultan benoemd! is tot mustar char of onder-minister. Buitenlandsch Nieuws. Over de Boerensympatïiïe in Holland bevat het laatste nummer van „Die Ge- sellschaft" eenige beweringen die „un verfroren" kunnen genoemd worden. De schrijver, een dr. F. Martin te Mün- clien, wien het er om te doen is de geest drift van zijn landgenoot&n voor de Boeren wat te dempen, beweert o. a., dat in Holland de Boerenbeweging ge heel in handen is geweest van de min der ontwikkelden en dat de „betere standen" zich er buiten hebben gehou den. En voorts dat Holland eigenlijk niets voor de Boeren heeft gedaan. Wij hebben er voor gezorgd, dat de ze kwetsende aantijging niet onweer sproken zou blijven en wachten af of „Die Gesellschaft" de tegenspraak zal opnemen. (Hbld.) d'ab ge oud© Vrienden n;iet zoudJb vergeten, en gij zult er j© beloo ning voor hebben, want die laatste flesch „hydlromel (een zachte li keur, waarin honig d'e hoofdrol speelt), is vandaag nog niet geschon ken u ziet ik ben uw smaak nog niet vergeten ziet' ge nu wat ge gemist 'had, met niet te komen I En Elzbieta ookgoed zoo, mijn waar die een man dlio zoo verzot is op hyclromei moet j,e ook niet alleen laten. Kijk, dlie sofa is gemakkelijk; nieem diie in bezit, als ik jetui raaien mag, zeidie zij, wijzende naar de so fa van versleten satijn, waarbij die franje in rafels af hing. O I d'aar komt Krysztof met die sigarettendoos het zal mij' verwon deren waar hij ze vond. Nu vrien den. is diit geen goodie keuze? en zij liet een mooien, sigarettenkoker zien, een koker van gedreven zil ver, versierd met de wapens van Malewicz. Is het niet te gek, miaar is het ook niet lief van hem Ik heb hem reedis honderden malen gezegd! dat, ik wel zonder die din gen kan. dab ik ze niet noodüg heb maar het geeft niet, en toen ik nu verleden week mijn ouden ko ker verloor, ging hij mij dezen voor mijn verjaardag koopenl Chamberlain en de Jameson- raid. Chamberlain heeft een telegraphi- sche tegenspraak gestuurd: van hetgeen het oud-parlementslid Conybeare in een vergadering had gezegd over Chamber lains medeplichtigheid aan den Jame- sonraid en zijn uitlating over Rhodes van „Verrader! Verrader!" De heer Conybeare schrijft nu in de „Westm. Gaz.", dat hem Chamberlains tegenspraak niet verwondert daar hij ze verwachtte. Evenwel neemt hij de te genspraak niet aan van iemand, die in bet Lagerhuis zijn woord gaf, dat hij niet financieel betrokken was bij fir ma's, die staatsleveranües hadden uit gevoerd, terwijl later liet tegendeel bleek. De uuaestie is deze: verklaarde Rhodes aan Egerton, dat Chamberlain evenveel als bij zelf betrokken was in den Jame son-raid? Daarop zullen öf Rhodes óf Egerton moeten antwoorden. Esterhazy. Het derde deel der onthullingen van Esterhazy, waarvan we, gisteren met een enkel woord melding maakten is, zooals men gezien zal hebben, belangrijker dan de vorige. Dit gedeelte handelt over het hor d'erei en over de verstandhouding tusschen de generaals en hem zelf. De geschiedenis van het borderel verhaalt hij aldus „Het borderel komt in het begin van September op het ministerie van oorlog, denzelf-den dag, waar op ik het persoonlijk, in een omslag, pan de Duitsohe ambassade heb gebracht en in het kastje van kolo nel von Schwartzkoppen imi het partiershokje van de ambassade. Rue de Dille, heb gelegd'. „Dat borderel is in een omslag van geel grof papier gesloten, het adres is met dezelfde hand' geschre ven als het bordJerel. met mijn hand. „De Duitsohe militair© attaché is op dat oogenblik niet te Parijshij is in Duitschland. „Op het omslag is in een van dë hoeken, om het te herkennen, een teekentje met rood' potlood' ge maakt. „Zoodra liet borderel op het mi nisterie komt, wondt er een heelJe reeks van voorzorgen genomen met het doel zijn oorsprong, den datum van zijn komst, den staat waarin het kwam, en dien weg waarlangs het kwam,, onzeker te maken. „Inderdaad^ vertelt de generale staf dam ook -in 1894 „la. Dat het stuk gebracht is in een van de papieren zakken, waarin aan den inlichtingendienst de snip pers papier worden gebracht, die in de snippermand' van den- militai ren attaché zijn gevonden; „2o. Dat de zak, waarin het zat, door den gewonen agent, die de pa pieren van dienzelfden oorsprong bij, elkaar zocht, was gebracht „3o. Dat het in verschillende stukjes gescheurd) is gekomen „4o. De generale staf geeft nooit juist aan, op welken dag het stuk Het geval was zoo wonderlijk, dat ik instinctmatig Malewicz aan keek. Daar was een zweem, van een lachje op zijn strak gelaat, zoodlat ik eeoigszins zijn gedachten kon raden. Het was niet de eerste' maal dat ik mevrouw Malewicz had hoo- ren verklaren niet te houden van zulke snuisterijen, maar ik merkte ook tevens op dat zij hare princi pes niet altijd hield. Geqn twijfel dial haar zoon beter wist wat hiaar gelukkig maakte dan zij zelf, en wie weet welke opofferingen de aankoop van dit present aan den zoon hadden gekost. Heeft iemand van jelui ook lu cifers bij zich ging de oude dame voort, haar koker openend!ik had de mijne zooeven nog. Mevrouw Malewicz heeft allies al tijd nog een minuut geleden. Elzbieta houdt mij gezelschap, dat weet ik, en ik zal er Jadwi- ga maar geen aanbiedenhet is zeer goed! voor oud© diames om haar tanden te kleuren zooals zij willen, maar het zou een dtwaasheid zijn deze parelen te bedierven, als was het slechts een weinig, en zij lachte vriendelijk tegen Jadwi^a, haar kanariegele tanden van tijd tot tijd latende zien. is gekomen, den d'ag van zijn komst bij den inlichtingdienst „Nu is het op het oogenblik zon der twijfel uitgemaakt, en blijkt het duidelijk uit de verschil lende onderzoekingen en instruc ties lo. Dat het stuk niet is gehaald uit de snippermand, maar wel uit het hokje in het oortierskastje- 2o. Dat het ongeschonden en in den omslag is weggenomen 3o. Dat heb niet is gebracht door den agent, die de zakken met snip pers bracht, maar door een heel an- deriem agent 4o. Dat het in niet meer dan vier stukken is gescheurd en dat die scheuren er bij den inlichtingen dienst zijn ingebracht 5o. Dat de omslag vernietigd is, of ten minste nooit is te voorschijn gebracht 6o. Dat d'e dag van zijn komst, met opzet, niet is opgegeven, op dat er die d'ag van aankomst aan zou kunnen worden gegeven, dien. men noodig zou vinden, en men zoo noodi.g dien meermalen zou kunnen veranderen. „Die feiten kunnen niet worden ontkend. „Dus, van den eersten dag af, voordat er nog de minste beschul diging tegen Dreyfus wordt geuit, van de komst van het borderel bi] den inlichtingdienst af. is ales er op gericht, den waren oorsprong van het borderel, den staat waarin het kwam, den dag van zijn komst, en d;en persoon van den agent d'ie het bracht, te verbergen:. „Om diat doel te bereiken, heeft rpen nooit van het omslag gespro ken,. dat toch van zooveel belang was., omdat het formeel den naam van den geadresseerde aangaf, maar welks herkenningsteeken compro- mitteerend kon zijn, hééft 't met' het borderel verscheurd (slecht ver scheurd overigens, gelijk men zich gemakkelijk kan voorstellen en men heeft vergeten het te ve-rfrorrir melen en heeft men ten slotte ner gens den dag van zijn komst aan gegeven. „Dat laatste feit heeft veel betee- kenis. De dag van aankomst van al le stukken van eenige beteekenis wordt aangegeven,, ook van düe stukken wier data men nooit noo dig heeft." Terwijl de „Independence" al deze verklaringen broksgewijs in hun geheel geeft, maakt de „Siècle" een samenvatting van Esterhazy's verklaringen openbaar, blijkbaar op hetzelfde neerkomende. Er wardit daarin veel gesproken over „het in cident Bro", zonder dat ons 't ge wicht van die zaak helderder wordt, d'an vroeger toen ze slechte tedoops aangeduid isniet onvermakelijk is overigens wat Esterhazy yertelt over de schriftkundigen, Rèlhom- me bijvoorbeeld!, die bezoeken van hem ontving, en over de briefjes van du Paty, meldende dat ..'t met de experts heel goed ging", dlat ze, Zoo praatte zij maar voort als een kind, voor wie gebrek en zorg on bekend zijn. Toen ik mijzelf genoeg geamu seerd had met haar te beschouwen en mij- over haar te verwonderen, want het was onmogelijk anders te doen nam ik een gelegenheid te baat om ongemerkt de kamer te verlaten en mij te verpoozen in de uitgestrekte wildernis, die men hier park noemde. Het weder was mevrouw Male wicz gunstig geweesthet was een vrij wat mooiere lentedag dan.' die, welken wij te Krasno doorbrach ten. Overal lagen de hazelnoten over den grond verspreid, de wil gen, begonnen blad te krijgen en die kleine beukentakjes waren geheel zwartterwijl de vogeltjes er hun schoonste lied op zongen en op vele plaatsen was de grond met mooi, jong gras bedekt. Ik zag hier en daar eenzame sneeuwklokjes en ik hunkerde naar viooltje®, of bloe men die mij zouden bewijzen dat! die winter werkelijk voorbij, was. Maar ofschoon ik steeds naar bloe men zocht, dwaalden mijn gedach ten steed's weer naar Malewicz af. Sinds ik hem had gezien in zijn eigen huis, had! ik zijn werkelijke met gesloten deuren gehoord zou den worden, enz.verder over de stukken die Esterhazy in opdracht van hooge heeren moest bezorgen aan bladen als d:e Libre Parole", de „Intransigeant", do „Echo de Paris", om. andere hooge heeren' ten val te brengenAl maakte de waardige majoor het niet veel dui delijker hoe bij al dat gekuip, rechtr streeks of zijdelings met de Drey fus-zaak verband houdende, de vork in den steel zat deze indruk wordt wel sterker, als men door- Leest wat 't enfant terrible ai zoo uitflapt: welk een haast ongeloof ©- lijke knoeiboel de militai,re-poli tieke kliek toch geweest is. die in die da gen het lot van Frankrijk in han den hield!. Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Kitchener seint uit Pretoria van gisteren Grenfell heeft Louis Triohardt; bezet. Hij nam 50 gevangenen met geweren. De colonnes melden dat sedert mijn laatste telegram 8 Boeren ge dood en 20 gewond' zijn verder zijn 112 gevangenen genomen, 24 heb- 5ben zich overgegevenbuitge maakt een machine kan om, 6400 pa. tronen voor lichte vuurwapens, 150 wagens en 870 paarden. De „Midland News" zegt, dat b$t kabinet bi nnekoct zal worden ge wijzigd1. Rhodes wordt dan eerste minister, en dr. Jameson wordt se cretaris vari de kolonie. Uit Durban, wordt gemeld: Mevrouw Botha, is vandaag met de Dunvegan Castte' scheep gegaan. Zij, heeft van Kitchener vergunning gekregen om met president Kruger een onderhoud te hebben en aan: te dringen op vrede. Onder de Duitsche studenten wordt in de laatste jaren veel geklaagd' over de toestrooming van buitenlanders naar de Duitsche hoogescholen. Duit sche studenten kunnen dikwijls in de gehoorzalen en laboratoria geen plaats krijgen, omdat de beste plaatsen door vreemdelingen, vooral Russen, zijn in genomen. Te Charlottenburg hebben de studenten reeds gedaan gekregen dat aan de polytechnische school aldaar alleen buitenlanders wordop. aangeno men als allo Duitsche studenten een plaats hebben. Ook aan de polytechnisch© school te München is de wrijving tusschen Duit sche en vreemde studenten sterk toege nomen. Verleden winter waren er aan de polytechnische school 2476 studen ten en toehoorders waarvan 400 vreem delingen (142 Russen). De München- sche studenten hebben zich nu in een bezwaarschrift aan de universiteits- overheid beklaagd dat men dikwijls vreemdelingen met onvoldoende oplei ding als studenten aanneemt, terwijl Duitschers van ongeveer dezelfde kracht niet eens als toehoorders wor den toegelaten; dat verder de uitlanders de beste plaatsen innemen en, ten dee- le wegens hun gebrekkige kennis van geschiedenis eigenlijk begrepen. Hij was nog niet mondig toen hij. zijn vader verloor, d'ie hem slechte het wrak naliet van een vorstelijk in komen, en het onderhoud van zijn moeder. Sedert diiem tijd had! hij niets anders te doen gehad dlan het nazien van zijn vaderlijke landerij en, met het voortdurend© denkbeeld aan vroegere luxe. Dat de verant woordelijke positie waarin hij. ge plaatst was, steeds een stempel van zwaarmoedigheid op hem zou druk ken, was niet te verwonderen, en even gemakkelijk kon ik begrijpen dat d'e afzondering waarin hij leef de. het gemaakt had', dat Jadiwiga mieits voor zijn liefde vooldle, w'ant hem ontbrak wat, jeugd zoo aan trekkelijk maakt, geld en vroolijk- heiid. Een ongelukkige liefde inder daad De gedachte d'aaraan stemde mij droevig. Ik voelde dat de orisis naderende was. ofschoon ik niet besefte, hoe nabij hij was. Jad/wi- ga was met tegenzin naar Roma Wü.elka gekomen en alleen omdat zij niet kon bedanken, zond'er op zien te baren, maar ik geloof niet, dat zij het einde van den dag had voorzien. Ik zal ongeveer een uur hebben gewandeld1 op d© slecht onderiiou- het Duitsch, de hulp van de docenten op onbehoorlijke wijze en tot recht- streeksch nadeel van de Duitsche stu denten in beslag nemen. De Duitsche studenten verlangen daarom lo. dat de buitenlandsche toehoorders alleen plaats krïteen als er geen Duitsche as piranten meer zijn. en 2o. dat men, voor toelating, aan de uitlanders zoodanige eischen stelt dat de verschillen tus schen hen en hun Duitsche collega's geen ongunstigen invloed meer oefe- nen op den gang van het onderwijs. Stadsnieu w s Haarlem, 14 Mei 1901. De Volksstem. Aan het eerste nummer van dezen verkiezingsbode, dien wij gisteren aan kondigden ontleenen wi j het volgende: ..Op 29 April jl. kwamen bijeen de be stuursleden van vijf Haarl. Kiesvereni gingen, nl de Roomsch.Katholieke. de Anti-revolutionnaire, de Christelijk- Historische, Burgerplicht en de nieuwe Liberale Kiesvereenteing. Men heeft getracht tot overeenstemming te ko men voor de a.s. Tweede Kamer-, Prov. Staten en gemeenteraadsverkiezing. Gieheinihoudin1- van het verhandelde werd aan de aanwezigen opgelegd. Al dus vermeldt de katholieke ..Nieuwe Haar leen sche Courant". Ziedaar een monsterverbond, in het duister ge smeed, e6n samenzwering van alle par tijen van het bezit en het beheer, om de partij der arbeiders te fnuiken. Maar terwijl hun domperstaktiek het dag licht niet kan verdragen, komen wii openlijk onze beginselen belijden en aanbevelen. Wij schuwen het licht niet. De waarheid maak ons sterk." Aldus vangt het hoofdartikel „Waar het om gaat," aan. Dan wordt betoogd, dat: „Onze strijd ls een sti'ijd om do lioog ste idealen, een strijd voor rechtvaar digheid. voor waarheid, voor broeder liefde, dingen die opbesfyuibaar zijn in een maatschappij, waarin de bittere strijd om het bestaan de menschen met haat ea bitterheid vervult, de zonen van denzelfden huize tegen elkaar op zet, als tijgers, loerend op hun prooi. Maar dat begrijpen de heeren niet, of zij willen het niet begriinen. Vroeger verdeeld door kerkelijke leuzen, be ginnen zij al meer en meer hun oude vijandschap op zijde te zetten, om op te trekken tegen den gemecnschappe- iijken vijand, den arbeider, die, einde lijk wakker geworden uit den dood slaap der loondienerjj, zijn deel komt vragen aan den gemeenschappelijken disch," En het artikel eindigt aldus: De arbeiders moeten, door middel van het stembiljet, de politieke macht, het sterkste bolwerk der bezittende klasse veroveren, allereerst om door ingrijpende sociale wetten verbetering to krijgen in hun toestand, maar oolc om hoe langer zoo meer ,den grond en de arbeidsmiddelen in handen van de gemeenschap te brengen. En daar toe is eerst en meest noodig het Alge meen Kiesrecht, opdat eindelijk de ar beiders zelf zullen kunnen beslissen over hun lot. den. paden en was dikwijls gevat- ten over boomstronken, terwijl ik mij een ruiker had! geplukt die reeds een eerbiedwaardig© afme ting begon aan te nemen, toen ik achter mij vlugge en lichte stappen hoorde en mij omkeerenide, Aruulka zag, die mij ademloos trachtte in te halen. Miss MiddHetoni, O Miss Midd- leton, wacht even op mij, riep zij met haar zwak stemmetje en het volgend oogenblik was zij bij mij. buiten adem, maar met glim sterende oogen. O. ik moet u spreken, zeide zij. Ik heb zoo defe heerlijks ont dekt u kunt niet denken, wat - niemand weet het nog. Wel, wat is het dan? vroeg ik, haar kalm bij de hand nemende, om baar stil te laten staan, maar zij dreef mii woest voorwaarts. Ik kan het u niet vertellen het is iets, dat ik u moet laten zienl O kom spoedig med© of het zal weg zijn. Daar was geen kalmte in Amil'ka te krijgen en ik ging in vredes naam mede en werd geleid door een lange laan in den. tegenJovergo- stelden kant waarvan ik gekomen was. Mijn nieuwsgierigheitl ""is

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1