NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang Donderdag 1(i Mei 1901. No. 5484 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37% de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentien van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spnarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie ISÉ2» Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het BuitenlandCompagnie Générale de Publicité Etrangère O. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3Pw» Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit acht bladzijden. Wegens Hemelvaart- dag verschijnt ons blad Donderdag niet. Haarlem's Dagblad van 16 Mei bevat o.r.: De tocht van French, Een rede voering van Salisbury, Parlemen taire PraatjesArbeidscontract, Het Voetbalseizoen, Duiken, Onze Eeuw, Tak en Hngenholtz over de verkiezingen. Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, Doen te weten dat van heden op alle werkdagen van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 28 Mei e.k., 's namiddags ten 1 ure, ter gemeente secretarie (7e afdeelin -ter visie is ne- dergelegd, het ingekomen verzoek schrift met de bijlagen van: lo. P. Coelen om vergunning tot op richting van eene inrichting tot het pasteuriseeren van melk, waarbij als beweegkracht een ketel met machine van 5 paardenkracht zal worden gebe zigd in het perceel aan den Kruisweg no. 70. 2o, van P- J. Vasen om vergunning tot uitbreiding van eene kleerenwas- scherij en drogerij in het perceel aan het Zuider-Buitenspaarne no. U door het vervanp-en van dei bestaande stoom machine door eene stoommachine van 14 paardenkracht met stoomketel. 3o van Gebr. Jacobson om vergun ning tot oprichting van eene lompeniie- waarplaats in de benedengedeelten van de perceelem aan den Burgwal no. 89 en 89rood. en dat op den veertienden dag na heden, zijnde 28 Mei e. k„ en wel des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting m te brengen. Haarlem, 14 Mei 1901. Burgem. en Wethouders voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. I.-B. De Secretaris, PIJNACKER. uit zoude zijn als Botha over te ha^ lew was de wapenen neer te leg gen. Consplrez le médecin 1besluit dJe schrijver zijn brief, naar aan leiding van de pessimistische voor spelling van zijn landgenoot, dien dokter. Nog merkwaardiger dan die rede voering van Chamberlain is d)ie wel ke lord Salisbury heeft gehouden. Lord Salisbury heeft ook het even afgezaagde als onware argument te berd'e gebracht, dat de Boeren den oorlog hebben opgedrongen. Die bakerpraatjes kannien we, en die zullen aan het banket der non- conformistische club, waar ze ge houden werden, ook wel niet bijs ter veel indruk hebben gemaakt. Meer ergerlijk en tevens belache lijk is het wat Lord Salisbury ge zegd heeft over de rechten der uit- landers, en over de lersche Horne- Rulers. Het beginsel, waarom Engeland in Zuid!-Afrika heet strijd le voe ren. is hetzelfde beginsel, dat mét hardnekkigheid geweigerd wordt in Engeland en Ierland te worden toe gepast. En e-lk woord, dat lord Salisbury gesproken heeft over diie Homc-Ru- lers. had door president Krugèr kunnen zijn gezegd in verband mei de uitlandiers' aan den, Rand. Maar men schijnt nog te verblindt, door de helle straling der Imperia listische zon om voor zulke incon sequenties oog te hebben. Buiteniandsch Nieuws. Politiek Overzicht. Met welke moeilijkheden en op offeringen French' vermeende ze getocht in zuidoostelijk Transvaal is gepaard gegaan, beschriift een officier, die deelgenomen heeft aan die operaties, in de ,,St. James's Gazette". Zijn escadron was ergens gedetacheerd om de proviandcon- vooien op te wachten en deze naar de tegen d'e Boeren ageerende co lonnes door te zenden. Hij vertelt nu hoe de zware regenval de con- vooien zoo lang ophield dat de helft der levensmiddelen door het escoir1- te was opgemaakt voor zij hun be stemming bereikten. Al kwam er nu en dan wat proviand voor de menschen door,, paardevoer was er maar zei dien. Toen de schrijver zijn brief verzond, hadden de' paarden sedert 10 dagen geen ander voedler géhad' dan 't welk zij langs den wev vonden. En toen moest het tenmin ste nog drie dagen duren voor er wat kon aankomen. De armie die ren, zegt hij, sterven met hun nat te. 'koude, uitgehongerde lichamen spoedig op zulk een tocht en eiken nacht, gingen er twee of drie dood. De eenige paarden, die tegen de be zwaren van dezen zwaren veldtocht bestand bleken, waren de weinige Boerenponies, die de Engelschen hadden. Officieren en soldaten brachten den tijd door met te redetwisten over het waarschijnlijk einde van den oorlog, en ieder, die pass eer- die langs den post, gaf ook zijn mee ning ten beste. De voornaamste autoriteiten in deze kwestie waren de dokter van het dorp. een Schot, die meende, dat de oorlog nog wel zes maanden zoude duren, en de vroegere politieagent der plaats, een gewezen Amerikaan, die van oordeel was. dat de oorlog morgen, De schadelooBsteiiiïïg. Lui diens berichten uit Peking heeft de Chineesche regearing in antwoord op de nota der mogend heden over de schadeloosstellingen voorgesteld het bedrag van 450 mil lioen. taels te voldoen in dertig jaar- lijksche termijnen van 15 millioen. De Chineesche regeering stelt zich voor tien millioen te zullen nemen van de zoutbelasting, drie millioen van de opbrengst der inlandsche belastingen en twee millioen; van die der zeerechten. Zij vraagt daarbij verlof het douanetarief te verhoo- gen. Delcassé in Petersburg. In de Fransehe Kamer verzacht de afgevaardigde Castelin te mogen interpelleeren over de reis van mi nister Delcassé naar Petersburg. De minister wilde den afgevaar digde geruststellen en zette uiteen waarom, hij naar Petersburg ging onmiddellijk na het bezoek van het Russisch eskader aan Toulon. Hij geloofde dat het land in het bezoek van het Iialiaansche eskader een bewijs heeft gezien; van die goedle betrekkingen tussohen beide rij ken, in de begroeting van den pré sident der republiek door het Rus sisch eskader een hernieuwd tee- ken van het Fransch-Russisch Ver bond en hel bewijs dat dit verbond nooit inniger is geweest dan: nu. Het land heeft in dit feit een aan moediging gezien om met de kalm te. die een groote natie voegt, dé staatkunde voort te zetten, welks groote resultaten een. Fransohman zeker niet in de laatste plaats moet erkennen.. (Toeju ichingen) De heer Gastelin zeide toen het te betreuren dat het parlement niet in de gelegenheid wordt gesteld om het optreden der regeering goed te keuren.. Enselsche leger reorganisatie In het Lagerhuis was gisteren het groote plan van minister Bro- dricICtot reorganisatie van het En- gelsche leger aan de orde. Het bepaalt. dat er naar Fransch en Duitsch model zes Leg ger korps en zullen beschikbaar zijn irn tijd van oorlog, te zamen 630.000 man tellende, en dat er in vredes tijd 126.000 man klaar worden ge houden om op het eerste bevel op te trekken of verscheept te worden. Het zwakke punt van het plan is natuurlijk dat die 630.000 man er niet zijn, maar dat men verwacht dat zij eigener beweging in oorlogs tijd" dienst zullen nemenverder zal de grootste massa natuurlijk niet uit geoefende soldaten, maar uit dilettantische yeomanry en vrij- widligersmilitie bestaan. Sir Henry Campbell-B an nierman, de gewezen minister van oorlog in het liberale kabinet, brak het fraaie plan geducht af. Engeland was geen land om legerkorpsen te hebben, zooals Duitschland en Frankrijk. Als het een expeditie-korps met schepen moet uitzenden, is het reeds verplicht het legerkorps te verbrokkelenLater zijn aanvul lingstroepen en versterkingen noo- dig en die kunnen niet gevondlen worden zonder dat men de eenheid van een achtergebleven legerkorps aantast. Verder achtte hij den maat regel uit een politiek oogpunt een bedreiging voor Engeland's buren. Hij eindigde met van het wetsont werp te verklaren dat het preten tieus was zonder afdoende te zijn, en diende uit naam van de oppo sitie een motie in, behelzende dat de reorganisatie niet te gernoet kwam aan de behoof ten van het rijk en den last van de natie ver zwaarde, zonder haar materieel te versterken. Wyndhami verdedigde het regee- r.ingsontwerp in zijn hoedanigheid van gewezen vice-minister van oor log. Veel nieuwe argumenten voer de hij niet aan. De kosten zouden naar hij voorspelde niet te hoog zijn. Het departement van oorlog was zuinig, want het Amerikaan- sche leger kostte b. v. op bet oogem- blik hel dubbele van het Engelsche. Het ontwerp was een moedige, eer lijke en vernuftige porimr om' de plechtige verbintenissen te vervul len die de regeering tegenover het land aanvaard had en die hun oor zaak hadden in d'e ervaringen van den tegenwoordligen oorlog. Sir 'Charles Dilke noemde het plan een plan op hef papier, waar van onbegrijpelijk^ bleef boe Ro berts het had kunnen goedkeuren. Ook Winston Churchill sprak tegen het wetsontwerp, het kenschetsende als een grove dwaling. Bescfce 'mingstermijn van muzikale werken. Mevrouw Cosima Wagner heeft een brief gericht aan de leden van den Rijksdag, om de meening te bestrijden d'at de regeering met ar tikel 33 van de nieuwe wet on heb auteursrecht (het z. g. Cosima- artikel) alleen de belangen van de familie Wagner heeft willen behar tigen. Bij dit art. werd voorge steld om. die bes ch erm ingsterm i j n voor muzikale werken tot 50 jaren na den dood van den componist te verlengen, terwijl de Rijksdag slechts 30 jaren (evenals tot nu toe) heeft toegestaan. In den brief van mevrouw Wagner is van belang wat zij over Parsifal schrijft Hoe duidelijk mij de billijkheid van artikel 33 ook is, ik voel mij toch door de behandeling van de zaak gedrongen, te verklaren dat het mij in de. eerste plaats ja enkel en alleen te doen was en is om de bescherming van 't Büh.nen- weihfesfspiel Parsifal. Openlijk (ik herhaal, omdat ik daartoe gedwongen ben) verzoek ik om deze bescherming. Richard Wagner's wensch en wil was dat alleen zijn schouwburg op den heuvel te Bayreuth zou staan en dat alleen in dit huis zijn Büh- nenweihfestspiel Parsifal gegeven werd._ Dit is zijn erfenis aan. de Duitsche natie. Ik heb slechts vluchtig kunnen aanduiden, welke beproevingen de meester in zijn vaderland te ver duren heeft gehad. Evenals Bach, Mozart, Schubert, Weber geplaagd geleefd hebben en ellendig gestor ven zijn. zijn den meester misken ning van zijn karakter laster, ver foei elij.ke aanvallen na groot en rampspoed ten deel gevallen, en ik moet het herhalen dab zonder den koning van Beieren een deel. van zijn meesterwerken onvoltooid zou gebleven zijndat de schouwburg diiem hij onder ongekenden tegen spoed opgericht en door zijn voor stellingen gewijd heeft, van 1876 tot 1882 gesloten is moeten blijven, ge tuigt slechts van eeni gedeelte van heb lijden van) den kunstenlaar. Zijn kunst is een: verbindingsmid del, een vredesbode tussohen) Duitschland en de vreemde gewor den. Hij heeft ziin eigen gedenkfeee- ken ondier talLooze tegenspoeden te Bayreuth gesticht. Ik wend mij tot de vertegenwoor digers van, de Duitsche natie en ver zoek hun. hot gedane, onrecht te verhetnem en dien groeten meester met de vervulling van zijn laatstien wensch te eer en. Mevrouw Wagner verklaart zich ten slotte bereid! de baten, voort vloeiende. uit de verlenging van, den termijnprijs te geven,, als Bayreuth het uitsluitend! recht op Parsiifai bet- houdt. Daar de wet echter reedis im derde lezing is aangenomen, komt heb verzoek van mevrouw Wagnier te laat. Russische toestanden. De Peteirsburgsche correspondent van. de, New-York Herald" spreekt het bericht van de ,,Ti,mes" tegen,, dat verschillende personen van hooien rang en. van naam, in hechte nis genomen zijn, omd'at zij betrok ken waren bij de onlangs plaats gehad hebbende oproerige bewe gingen. A lgemeena berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. De ,,Standard"-correspondent te Kaapstad, meldt dat die militaire toestand in de Kolonie niet is ge wijzigd. Er hadden gevechten plaats in de Oostelijke en in de Midlands- districten, en in dén omtrek van Pearston. De Regeering erkent, dab 634 hoe ven, verbrand1 zijn in Transvaal en in den Vrijstaat. De Zweedsche Eerste Kamer heeft met 97 tegen 41 stemmen het wets ontwerp dier regeering tot invoe ring yan den algemeenen dienst plicht en tot volledige hervorming van leger en. vloot aangenomen. Stadsnieuws Haarlem, 15 Mei 1001. Stukken van den Gemeente raad. Indertijd werd door den Raad een lijst van ingezetenen vastgesteld voor liet tijdvak van 1 Juni 1900 tot 31 Mei 1901 waaruit voor eene even- tueele stemming of herstemming eene keuze kon worden gedaan tot lid en pl.- vervangend lid van het stembureau, dat in elk der stemdistricten, waarin de gemeente is verdeeld, als dan zit ting moet hebben. Thans doen B. en W. den Raadsleden eenzelfde lijst toe komen voor na het genoemde tijdstip. Het getal namen is uitgebreid met het oog op het aantal stemmingen, dit jaar te houden. Ten einde te kunnen voorzien in de vacature, ontstaan aan de Vierde Tussclienschool, tengevolge van het aan den onderwijzer le klasse J. B. van Dorp verleend eervol ontslag, wegens zijne benoeming aan. de Eer ste Burgerschool doen B. en W. de volgende voordracht: 1. J. Brandenburg, te Haarlem jaarw. f 800, (is werkzaam aan de Tweede Tusschenschool); 2o. C. Drayer, te Zandvoort, jaarw. f 575 (heeft reeds meer dan drie jaar klassikaal onderwijs '-■weven); 3o. A. H. Amelung te Bloemendaal, jaarw. f 525 (heeft een jaar klassikaal onderwijs gegeven. - De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier (heeft dezer dagen ontvangen een door een 23-tal indus- trieele firma's of personen uit Haarlem geteekend adres, waarbij zij haar ver zoeken bij de Stedelijke Regceiïng de noodige stappen te doen om de Haar- lemsche nijverheid in kennis te stel len met de nieuwe spoorwegplannen, .en waarbij zij onder vermelding van enkele bij belanghebbenden tegen die plannen gerezen bezwaren de mede werking der Kamer inroepen om die bezwaren te zien opgeheven. Naar aanleiding van dat adres, en in ver band met andere omstandigheden, zond de Kamer van Koophandel haar reeds door ons meegedeeld schrijven aan den Raad, waarin zij er haar bevreem ding over uitspreekt in deze in het ge heel niet gehoord te zijn. B. en W. doen den Raad toekomen de rekening van inkomsten en uitga ven der goederen van de voormalige corporatiën van neeringen, ambachten en bedrijven alhier, over het jaar 1900, en stellen voor genoemde rekening goed te keuren en het voordeelig saldo f 2329.13 te doen storten in de gemeen te-kas. B. en W. stellen voor het perceel 28 aan het Kennemerplein alh., eig. H. Wragge. ongeschikt tot bewoning te verklaren, aangezien hij niet voldaan heeft aan de aanschrijving om deze woning van goed drinkwater te voor zien. II. J. Edelïjn/eig. van de percee- len aan de Oranjeboomstraat no. 19 en 21 .en H. Creemers, eig. van perceel 9 aan den Oudeweg, verzoeken intrek king van het Raadsbesluit waarbij genoemde perceelen ongeschikt ter be woning werden verklaard. Aangezien de gebreken, die tot de onbewoonbaarverklaring aanleiding gaven, thans zijn hersteld, bestaat bij B. en W. geen bezwaar aan het ver zoek van adressanten te voldoen. Weldadigheid naar Vermogen Het is aan de ingezetenen van Haar lem bekend, dat de vereeniging dit jaar door den strengen winter, gepaard met hooge steenkolen-prijzen meer te ge ven had' dan vroeger en financieel be duidend minder gesteund werd dan in vorige jaren, zoodat wij öf de behoef tige weduwen en weezen aan hun lot moeten overlaten, öf voor een groot déficit aan het eind van het jaar zul len staan. Het bestuur vleit zich, dat velen het voorbeeld van enkelen zullen volgen en de hun met Kerstmis gezonden kaarten alsnog met een ruime gift zul len terugzenden. Het bestuur meent tevens aller aan dacht te mogen vestigen op een con cert ten voordeele dier vereeniging op Zaterdag 18 Mei a.s. te geven in het Brongebouw door het orkest onder leiding van den heer Joh. Steenman, bij welke gelegenheid mej. C. de Clercq van Weel eene viool-solo ten gehoore zal brengen. Waar de heer Steenman, mej. De Clercq van Weel en de overige dames en heeren dilettanten hun tijd en mu zikale talenten ter beschikking onzer vereeniging stellen, roepen WÜ ten krachtigste allen op om te toonen. dat die toewijding gewaardeerd wordt, door dat concert bij te wonen. Daardoor verschaft men zich muzi kaal genot en draagt tevens bij om onze noodlijdende vereeniging in stand te houden. Wie verhinderd is op die wijze de vereeniging indirect te steunen, zende ons een extra-gift. Het bestuur van W. n. V. J MULLEMEISTER, President. Mr. E. A. A. S. VAN STRALEN, Secretaris. Haarl. Operette Gezelschap Men meldt ons Gisterenavond had in dén foyer van den Schouwburg eene bijeen komst plaats van 't bestuur vain 't Haarl. Operette Gezelschap (H. O. G.) Op déze vergadering waren me de uit genood! gd! eenige. invloedrij ke ingezetenen, die zich bereid! ver klaard' hadden deel uit te malven van 't (E.-G.) Eere-Comité van ge noemd gezelschap. Na eenige besprekingen werd' 't reglement ook door 't Eere-Comité goedgekeurd. -Besloten wcrdi voor 't a. s. seizoen de Operette Rip, van Planquitte, in 4 actes, in studie te nemen. Het doel van 't. H. O. G. omschre ven in art. 2 van. het reg. lui-dlen^e ,,'t H. O. G. stelt zich ten doel een fonds te stichten, tot ondersteuning bij hun studie van jeugdige, talent volle Haarl. ingezetenen tot toon kunstenaars" kon de volkomen goed keuring van 't Eere-Comité weg dragen. In 't Eere-Comité hebben welwillend zitting genomen, de heeren M. Dinger, M. S. H. Bloem bergen, P. Bijvoet, Mr. F. A. Bij voet, P. H. Graandijk. H. J. Geijl JGzn.. P. Goedkoop, Mr. J. J. de Graaff. Mr. H. Ph. 't Hooft, P. Huefc, Mr. W. Jager Gerlings. A. Kool hoven. J. Krol Kzn., Mr. L. G. Krq nenberg, A. G. Laarae. P. J. E. Lé* febre, Ed'. de Lanoy, V. Loosjes, J. Ratelband. Mr. Sloierdyck LPani., Dr. J. Timmer, U. J. K. Verstelt. Daar 't niet in de bedoeling liigt 't koor op zoo'n grooten voet samen te stellen als bij. die opvoeringen van Franchemont. worden diames en heer-en, die bereid zijn in de koe ren mede te zingen., beleef dl ver zocht zich bijtijds schriftelijk aan te melden bij den directeur J. die Nobel, Gaelstraat 12. De koorleden zullen geen contributie betalen en verbinden zich voor één seizoen. IJsclub, Onder voorzitterschap van déri heer Jhr. Ch. F. van de Poll hadl Dinsdagavond in de bovenzaal van) het Nutsgebouw eene algemeenéj vergadering dér IJsclub Haarlem en Omstreken" plaats. Na opening deelde dé voorzitter mede, dat de heer F. Th. Roeters van Lennep ontslag heeft gevraagd als secretaris wegens de vele werk zaamheden aan zijne nieuwe b&- trekking verbonden. Hoewel die af* tredende het secretariaat slechts korten tijd heeft waargenomen, kan de voorzitter niet nalaten om zijn leedwezen over dit vertrek uit te spreken.. Met veel ijver en toewij ding heeft de aftredende steeds zijn taak waargenomen, zoodat de voor zitter voorstelt hem namens de ver eeniging een woord van hulde en dank te brengen voor hetgeen hij als secretaris gedaan heeft. (Ap plaus.) Vervolgens werden als ledeni aam- genomen. zij die zich in den af ge- loepen winter daartoe hadden aan'r gemeld1. Tegen geen enkele werd eenig bezwaar gemaakt. Tot nieuw bestuurslid1 in de plaats van dien heer v. Lennep, werd daarop gei- kozen de heer En gel bert van. Beer vervoorde, die deze benoeming aan nam, waarna de voorzitter hem welkom heette in het bestuur. Ten slotte deelde de voorzitter medle<, dat het nood'ig en nuttig was om het huishoudelijk reglement te her zien, waarom het bestuur zich voorstelt om eene commissie te be noemen, ten einde een conceptnrer glement te ontwerpen, dat dan in eene buitengewone al gem eene ver gadering kan' worden behandeld! en vastgesteld'. Spr. hoopt dlat dan vele leden d'oor hunne tegenwoor digheid van hunne belangstelling in die ïjsclub blijk zullen geven. Daarna werd de vergadering om streeks 9 uur gesloten. Consequent? Een Rijks-instelling, die wij om een reden die blijken zal niet noemen, zond gisteren aan onze administratie een aankondiging waarvan zij plaatsing verzocht. Op zichzelf niets bijzonders. Het merkwaardige van 't geval was dit: De aankondiging hield in, dat een zeker boekwerk dat tot dusver koste loos werd rondgezonden, voortaan voor vijftig cents aan 't kantoor zou kun nen worden afgehaald. En de directeur van de Rijksinstel ling verzocht ons, deze aankondiging „kosteloos" te plaatsen. Wij plaatsen tientallen aankondi gingen kosteloos: aansporingen tot philantropie in soorten, officiëele me- dedeelingen, aankondigingen van echtscheiding bij onbemiddelden maar dit was ons te machtig. Wij heb ben dan ook aan den Directeur ge schreven, dat waar het Rijk betaling gaat vragen voor het boekwerk in quaestie. wij ten aanzien van de ad vertentie dat voorbeeld wenschen te volgen. Men begrijpt nu meteen, waarom wij de instelling niet noemen. Nog altijd moeten we melding maken van den Spaarnemarsch, Clublied der roei- en zeilvereeniging „Het Spaame", gecomponeerd door Pedro Clignett, luitenant der infanterie, en uitgegeven bij den heer H. N. Mul alhier. Het is een flink, opgewekt stuk muziek in ma\jSChvonn, waarbij de melodie van het trio het eigenlijke clublied is. Wilden we iets opmerken, dan zou het zijn, dat enkele bassen der twee laat ste regels van dat trio ons minder ge-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1