De beide Pinksterdagen. Haarlem's Dagblad Mijnheer de Redacteur. Nog een enkel woord b. v. p. aan de Nabetrachter, niet uit zucht tot gelijk- hebberij, doch om te voorkomen dat bij het publiek do indruk gevestigd wordt, alsof de twee spoorwegplannen zoo weinig financieel uiteenliepen. Het is onjuist, als het wordt voor gesteld» dat het slechts 4 ton kost orn reden er bijna een ton geld aan grond wordt afgestaan. Boven en behalve de 491,800 gulden, welke betaald zul- jon worden, is de gemeente zelfs be reid, de in het schrijven des minister's bcdoeld.e gronden, ofschoon die voor haar eene waarde van bijna 90,000 en voor de Maatschappij een veel groo ter bedrag vertegenwoordigen, koste loos af te staan. Ieder, die rekenen kan zal dus kun nen ontdekken, dat, met inbegrip van grondafstand, bijna zes ton door Haar lem wordt bijgedragen. Enfin, het belastingbiljet zal het mettertijd wel uitwijzen, wat die uitzetting naar alle kanten den belastingbetalenden kost. Indien de berichtgever van „Het Volk" deze regels leest, geef ik hem in overweging, dit en mijn vorig schrij ven eens te vergelijken met het door hem aan dat blad medegedeelde. Op die manier kan iedereen verslaggever zijn. Dankend voor de plaatsing. J. J. GROOT. De heer Groot is niet goed van den juisten toestand op de hoogte. Ten bewijze hiervan laat ik volgen wat Burgemeester en Wethouders zeggen op blz. 3 van Raadsstuk no. 122, dat over de zaak handelt. Daar staat ni. letterlijk het volgende te lezen: „zoodat behalve de grondafstand en ,,de kosten van aanleg en onderhoud „van de bestrating en rioleering der „onderdoorgangen door Haarlem zou- ,,de moeten worden betaald f 491,800. „Daar de H. IJ. S. M. voor de uit breiding harer werkplaatsen noodig „heeft de aan de" gemeente toebehoo- „rende gronden tusscben strafgevan- „genis Harmenjansweg, Oostersingel „en Papentorensvest en zich bereidi „verklaart, dat terrein [met omlegging „van den Singel op hare kosten) tegen „een door deskundigen te bepalen prijs „over te nemen, zou in geld ongeveer „vierton gouds moeten worden ge stort." Tot zoover B. en "VV. Ik heb niet ge lezen, dat die berekening ergens tegen gesproken is. Derhalve heeft de heer Groot ongelijk, waar hij spreekt van een bijdrage in. gelrl' van 5 ton. De Nabetrachter. LUTH. ZANGKOOR. Met genoegen woonde ik, en velen met mij, den 2en Pinksterdag het eer ste optreden van het Luthersch Zangkoor bij. In aanmerking nemende het zeer jeugdig bestaan, troffon mij de góedé voordracht en de juiste tooii. Leed de voordracht van het eerste lied aan onzekerheid en had zij iets zwevends, <Je uitvoering van het oude lied was schoon en indrukwekkend te noemen. Moge het Zangkoor ons nog menig maal en steeds volmaakter stichten! Het was dan ook een welverdiend woord van dank door den voorganger der gemeente gesproken, toen ZEerw. hst koor met zijn volijverigen direc teur, hartelijk dank zeide voor het ge schonken genot! Mogen vele geioofsgenooten en. an dere goedgiezinden. ons jeugdig koor gteunen met werkend^- of kunstlievend lid, donateur of donatrice te worden! Het adres is: den heer N. C. A. öck- huijsen, Ostadestraat 6. h. j. o. Kunstlievend Ld. Haarlem, 27 Mei 19Qjl:. Vervolg Stadsnieuws. Dank zij heb bij. uitstek prachtige wiedier weirdi Haarlem) eni Omstreken op beidie Pinksterdagen dloor een buitengewoon groot aantal bezoe kers bezocht, die kwamen, genieten van Haarlem's schoone omgeving. Met trein, tram en boot werden die reizigers bij/ honderdtallen aange voerd). Den lsten- Pinksterdag werd.1 het personenvervoer door de H. IJ. S. M. naar Haarlem- op 900Ó geschat, den tweeden op 14000 per sonen. Niet minden dan 110 en 114 treinen liepen op beidei dagen op het traject Haartlem>—Amsterdam en terug. De HaarlemsobJe paarden tram vervoerde Zondag 5885 per sonen, op Maandag 7125 reizigers. Ook d:e andere vervoermiddelen, die omnibus», de stoomtram van Alk maar en Leiden hadden het £e©r druk, en reden met extra-rijtuigen. Nu van dei E. N. E. T., 't zijn ge weldige cijfers. Van het station naar Zand voort reden 45 doorgaan de treinen en ©venzoo' 45 doorgaan de treinen terug. Van 't Heerenhek 45 treinen naar Zamdvoort en terug. Bovendien vertrokken 25 voortreinen van het Heerenhek naar Zandvoort en- 25 feirtiig. D. i. dus 90 treinen van liet station vice-versa Zanidvoo-rt en 140 treinen van* het Heerenhek vi ce-versa Zandvoort. Maar nog meer spreken w-ellioht de ruw geraamde getallen vervoer de reizigers. Dat watfl&n oip de lijn Ceintuurbaan lsie Pinksterdag 561 personen ©ni 2en. Pinksterdag 14117. Op de: lijn Bloemendaal res- pectievelijk 6109 en 9718, en op de lijn Zandvoort 6858 en 16316. De 2. N. E. T. heeft dus wel haar ftéefc gedaan! De vaste stopplaatsen leverden niet het minste; bezwaar op. De dienst is bij uitstek goed afgeloopen; de direc teur uitte zijn tevredenheid over de wijze, waarop het personeel zijn zware laak had vervuld. Met den trein van 9.53 uit Am sterdam kwamen Maandag eeniige honderden reizigers met bestem ming naar Zandvoort aan. Daar de me-esten- hunner in 't bezit waren- .van buurtverkee-r-kaartjes naar Zandvoort. mochten- zij het station miet verlaten., omdat anders hun kaartjes voor de verdere reiis ongel dig was. en waren zij genoodl zaakt tot 12.25 op het perron te ver toeven; op wolk uur de .oerstvolgen de trein maai* Zandvoort vertrok. Maandagmorgen omstreeks kwar tier vóór achten, kwam een fiets rijder met -een gangetje die- Bartol- jorisatraat uitgetrapt, juist toen van dc Groote. Markt een paard en- wa gen verschenen. Alhoewel de voer man alles in 't werk stelde om het paard in te houden, koii hij niet voorkomen, dat zoowel fiets als be rijder in aanraking kwamen met het paard. De fietsrijder w-ist zich gelukkig nog te bergen, maar moest toch zien dat zijn fiets ongeveer 2-5 Meter werd medegesleurd, waarna het frame geheel dloor de wielen werd verpletterd. De fietsrijder, naar bet scheen aanvankelijk overtuigd dat de schuld nieï, aan den voerman, lag, liet zich door eenige werklieden, der gemieentereinaging tot andere ge dachten brengen, zoodat hij bij zijn vertrek met d'e overblijfselen van de zooeve-m nog mooie safety, dien voerman aöhtern'a ri-ep„Ik zal je wiel vinden-." Zondagmiddag omtreeks half een wierdl op het spooirwegbruggetje bij de Vuilnisbelt de zove-nj ari ge G. Prins, wonend© Oude Weg, door sneltrein 52 overreden. Door de buf fer werd' hem een gap-ende> hoofd wond) toegebracht, het linkerbeen en 4 vingertoppen afgereden. De tweede, zijn broertje, want zij lie pen met hun; beiden, werd1 -door het kloeke optreden van de spoorvrouw de Kruyff, gered'. Spoedig warie-n politie- en ©enigen- tij dl later, 2 dok ters aanwezig,welke den armen, jon gen naar heb St. Elisabeth's gasthuis vervoerden), alwaar li-ij om half zes is overleden-. Bloemendaal werd gisteren opge- vroolijkt door het optreden van de Beiersche kapel, die hier en daar haar vroolijke tonen deed weerklinken. D-e twee Pinksterdagen waren voor Zandvoort een paar goede da gen. Duizenden en ddi-zendem- men- schen kwamen per trein, tram, fiets, rijtuig, einz. Vooral de tweed© Pinksterdag was de drukt© enorm. Zooals gewoonlijk, waren ook thans met „Pinksteren" ven-schil lende badinrichtingen op het strand vertegenwoordigd. Eu* we-rden veie badlen genomen en die strandstoelen waren alle- verhuurd. Er heerschte een)© zomersc.he- drukte. Van d© gei- legenheid' tot poneiy- en ezelrijden w-erdl veel gebruik gemaakt. De eleetrisohe tram: reed met 4 diiensten met 4 voortrams. Daarbij waren in den namiddag, niog 1 hulp tram, biet wagens- zeer practiech voor personenvervoer ingericht en een paar motorwagens van de Gen- tuurbaan in dienst gesteld. H-et ver voer schat men veel grootei' dan in het. vari-ge jaar. En alles ging voor beeldig geregeld. De nieuwe afsluit hekken bleken ze-er voldoende te zijn en van de practische inrichting daarvan kon; men zich ten volle overtuigen. Geregeld om de 20 min. reden trams naar Zandvoort, en. op die Ceintuurbaan waren 10 wagens op de lijn i-nplaats' van 8. E-ens was zelfs een wagen voor 36 personen gievuld met 48. In hot Kurhaus w©rd 's avond's eeni concert sogevem doo-r het Haar- lemsobe muziekkorps „Harmonie" onder directie van den heer 0. A. W. Bernhardt, 't Programma werd goed' afgespeeld. De zaal was tame lijk bezet, wat w-el jammer was, (aangezien het concert die moei te- waard was «mi een© wandeling naar het Kurhaus te maken. De Ambachtschool Hedenmiddag werd aan de school de ledenvergadering gehouden van de Vereenigmg „de Ambachtsschool' al hier. Voorzitter was de heer J. J. F. Beij- nes. Goedgekeurd werd de rekening van den penningmeester. Ter vervanging van den heer Beijnesj (niet herkies baar) werd als bestuurslid gekozen de heer P. Kleiweg Dyserinck, die de be noeming aannam; tot leden der finan- cieele commissie werden gekozen de heeren Mr. II. Ph. de Kanter. Mr. A. A. van der Mersch en D. Veen Sz.j tot plaatsvervangende leden de heeren L. de Breuk, J. Giebels en Rego- Veth. De heer Beijnes sprak een woord van warme waardeering tot den opnieuw gekozen heer Kleiweg Dvserinck, die de stichter van de- Ambachtsschool mag worden genoemd. De secretaris, de heer G. L. van Len- nep, las daarna het verslag voor, waaraan wij het volgende ontleenen: Aan het jaarverslag (Mei 1900Mei 1901) ontleenen wij dat de inrichting steeds in bloei toeneemt. Maar waar het steeds grooter wordend getal leer lingen ieder jaar grootere uitgaven vordert, wordt het hoe langer hoe moeilijker met de ter beschikking staande geldmiddelen rond te ko men, zoodat voortdurend! naar midde len moet worden uitgezien om d» financiën te versterken. Uitbreiding van lokalen en van' on derwijzend pevsoneel ls gov/enscht, zoo ook traktcmentsherziening: de on derwijzers staan nog steeds op het-'sa. larie, hun bij de oprichtimr der school of bij hunne aanstelling toegezegd, het ln het leven roepen van eene bil lijke pensioenregeling voor het onder wijzend personeel is meer dan nood zakelijk; dit alles eischt echter geld. Hoewel het voor het bestuur in het a-lgemeen en in het bijzonder voor den penningmeester en secretaris zeer on aangenaam is voortdurend te moeten bedelen en aandringen op verhooging van dc verschillende subsidiën. heeft het toch gemeend de stoute schoenen te moeten aantrekken en heeft het, bij wijze van memorie van toelichting op de begrooting voor 1901, aan Z. E. Mi nister van Binnenl. Zaken een uitvoe rig gemotiveerd adres gericht ten ein de liet Rijkssubsidie verhoogd te krij gen. Ofschoon de Minister zich niet on bereid heeft verklaard onze zaak te steunen, heeft Z. E. ons toch mede gedeeld dat van verhooging van Rijks subsidie eerst dan sprake kan zijn, wanneer provincie en gemeente, voor al laatstgenoemde, daarin zijn voor gegaan. Gelijkstrekkende adressen zijn door ons Bestuur daarop aan heeren Gede puteerde Staten en aan heeren Burge meester en Wethouders van Haarlem verzonden. In een volgend verslag ho pen wij te kunnen berichten dat onze verzoeken aan de verschillende corpo raties goede vruchten hebben gedra gen. Wij kunnen echter reeds nu medo- deelen dat heeren Gedeputeerde Sta ten eerst in het volgende jaar eene eventueels verhooging der provinciale subsidie in ernstige overweging kun nen nemen. Wij betreuren de niet veimeerdering ja de achteruitgang van het aantal le den, wier jaarlijksche geldelijke bij dragen onmisbaar zijn. Do tweejaarlijksche verloting, die na de tentoonstelline- van aan de school vervaardigde werkstukken en teeke- ningen, in Augustus werd gehouden, gaf eene bate aan de kas van ruim f 1100. Op de aanstaande tentoonstelling voor Amhachtsonderwijs in dezen zo mer te 's Gravenhage te houden zal de school van haren arbeid doen blij ken. Op 31' December 1900 bedroeg het aantal leerlingen 162. Gedurende den cursus verlieten 14 leerlingen de school Eervol ontslagen werden in April 1901, 44 leerlingen. Bij den aanvang van den cursus 1901/1902 waren op de school aanwe zig 160 leerlingen, waarvan 107 reeds bezoekers der school waren, als: 72 smeden, 55 timmerlieden, 23 meubel makers en 10 schilders. Wat de avondvakteekenschool be treft. de directeur zegt in zijn verslag over den wlntercursus 1900—1901, dat bij de inschrijving in de maand Sep tember zich 190 leerlingen aanmelden. Slechts 170 konden in de zes bestaande bovenlokalen geplaatst worden. Naar de beroepen waren de leerlin gen verdeeld: 82 timmerlieden, 25 smid bankwerkers, 1 smid, 1 koperslager, 2 lood- en zinkwerkers, 1 instrument maker, 3 wagenmakers, 10 meubel makers, 28 schilders, 10 metselaars. 1 steenhouwer, 1 stukadoor, 2 tuinlie den, 1 behanger, 1 zadelmaker en 1 fotograaf. Aan 22 leerlingen der derde klasse wordt een getuigschrift uitgereikt, waarbij dient opgemerkt te worden, dat 12 leerlingen, in de derde klasse geplaatst, reeds in het bezit waren van het. getuigschrift der school. De namen van hen, aan wien het getuigschrift wordt uitgereikt zijn: J. J. de Wilde, timmerman, zeer goed; B. van Franken, W. Groen en J. Kroon, timmerlieden, goed; B. J. Prenen, huisschilder, F. A. van dei* Waals, koperslager en J. A. Zoet, huis schilder, allen goed; P. van den Berg, huisschilder. G. Bouman, meubelma ker. Chr. Bijster, metselaar, F. J. Bij ster, metselaar, goed; W.3(lebeeo. ces ster. huisschilder, J. A. Cornet, meu belmaker, G. C. H. Ilirs, smid-bank werker, J. N. van Looij, timmerman, P. de Lugt. smid-bankwerker, H. J. van Luijken, timmerman, H. van Niel, timmerman, G. J. Tello, lood- en zink- werker, A. van Tongeren, timmerman en J. Lindeman, lood- en zinkwerker, allen voldoende. Het ondex'wijzend personeel moest, tengevolge van het grooter aantal leerlingen, vermeerderd worden. De heer J. Veenendaal, onderwijzer in het meubehnaken aan de Ambachts school, werd daarom door het Bestuur aangesteld als assistent bij het recht- lijnig teekenen en voor vakteekenen voor meubelmakers. Met ernst en toe wijding heeft de heer Veenendaal zich op zijn nieuw arbeidsveld bewogen en hierbij bewijzen van geschiktheid ge leverd. Van den heer H. W. Brouwer, die voor de eerste maal gedurende een' volledigen cursus los gaf. zal het Be stuur zeker getuigen, dat hij op waar dige wijze zijne moeilijke taak heeft vervuld. Intussclien waren de leerlingen der Ambachtsschool en van de avond-vak- teekenschool binnen gekomen, aan wie een diploma zou worden uitgereikt. Er waren verschillende ouders aan wezig. De vergadering duurt voort. Gedurende beide Pinksterdagen is alhier een congres van den Alg. Ned. Meubelmakersbond gehouden, waar alleen vertegenwoordigers der arbei dersbladen werden toegelaten. De directie der renbaan „Woest- duin" heeft voor eventueel voorkomen de ongelukken een geheel compleete verbandkist niet alle mogelijke instru menten, alsook een brancard aange schaft. De levering daarvan was op gedragen aan den heer j. T. Mathot, Groote Houtstraat, ■f Op het terrein van den» heer Jhr. vl- di. Poll. aan den Zijhveg. werd Maandagmiddag- te 3 uur dioor het. Leger des Heils alhier eene open luchtm-eeting gehouden. Vrijdagavond is er ledenveirgads- ring van. de ve-reeniging „Konin ginnedag." De luitenant-kolonel Chappuie, commandant, van het bataljon infan- terio, alhier in garnizoen, neemt van 28 Mei tot 1 Juni a. 9. deel aan kader manoeuvres in de stelling van Am sterdam. Al moge het weer 's avonds ook niet uitlokken tot buiten-zitten, de concer ten in den tuin van het Brongebouw zijn toch reeds goed bezocht. In den tuin zelf durft men zich en terecht, nog niet al te best te wagen, maar in de veranda's wel en daar zit dan gewoonlijk ook veel publiek. Een even afwisselend als goed ge kozen programma werd door Ivriens' keurkorps Maandag-avond ten ge- hoore gebrachtSousa en Weber, Vieuxtemps en Wagner. Het programma vermeldde o. a. een fluit-solo door den heer George Schmidt (Rondo pours petite Flut solo) van Dougon die op de bekende artistieke wijze werd uitgevoerd. In onze Prentekamer is te zien het in kaart gebrachte ontwerp voor de afsluiting en gedeeltelijke droogma king der Zuiderzee. De heer Raas deelt ons mede, dat thans van particuliere zijde bij hem op aanneming eener candidatuur voor den Gemeenteraad in District III wordt aangedrongen, doch dat hij beslist weigert een candidatuur te aanvaar den. Heden heeft de ter aarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk over schot van Mevr. Wed. Heshuysen ge boren Gerlings. De lijkkoets was zoo aan alle kanten met kransen behangen, dat er eenige moesten worden afgenomen om de electrische tram le laten passeeren. Een vijftal equipages volgden den lijkwagen. Aan de nagedachtenis van wijlen den heer J. C. Gerlings is nog eene bij zondere hulde gebracht, door aan zijn photographisch portret (levensgroote buste) eene plaats te geven op het be lastingkantoor ten Stadhuize. G-evondan voorwerpen, Eeou bont boezelaare©n sleutel een zwarte paraplu!©eeni oedn- tuur met gesp een vesteen spaar bankboekje een ceintuureen staaf ijzer ©en- zilveren horloge. Een' vrouw van- die Lange Heer.en- vest dlie Zondag met 2 harer kinde ren zich vermaakte -met schomme len inden- speeltuin van 'n café-hou der aan de Amsterd. Vaart, viel van den schommezl, kwam op haar hoofd terecht en kreeg den schoam mei .©enige malen' teg©n. haai' rug, ten gevolge waarvan zij huiten ken nis raakte. De geneesheer consta teerde dat de neus gespleten was en zij kneuzingen aan- haar rug had be komen. Zij, werd naar het gasthuis vervoerd. Haar -toestand is niet le vensgevaarlijk. Aan 't politiebureau werd een 87 jarig opperman, wonende te Am sterdam, gebracht die op het per ron twist had1 gezocht met een al hier wonend man;. In den brein naar Amsterdam zittende, voelde hij zijn wrok tegen dezen man weder op komen en sprong uit den in be weging zijmden trein, waarom tegen hiem proces-verbaal werd opge maakt. Sedert Zondag is een' knecht in dienst bij de Haarlemsch© Rijtuiig- Maatschappij, directeur de heer B. Harreveld. er met een paard en rijtuig van- door. Maandag heeft hij getracht beidie te Leiden te verkoo- pe-n. doch dit is hem niet mogen gelukken. De politie met de zaak in kennis gesteld, doet onderzoek. Naar alle waarschijnlijkheid is d'e koetsier,, die reedis vroeger meer malen met de gevangenis heeft ken nis gemaakt, thans naar Den Haag gereden, om d'aar te trachten1 paard en rijtuig van de Hand te doen. Zaterdagnacht kreeg een persoon in d'e Groote Houtstraat ©en hevige zenuwtoeval. Een, inmiddels geroe pen geneesheer oordeelde overbren ging naar het St.. Elisabeth's gast huis noodzakelijk. Door de politie weid op verzoek uit de ouderlijke woning gebracht een 18-jarige metselaar, die een on beduidend wondje op het hoofd had, hem toegebracht door zijn v der met een- hamer. Een onderlinge huiselijke twist was de oorzaak. Op het Houtplein is men bezig een sleuf te graven om daarin een telegraafkabel te leggen/, bestemd voo-r het hulppostkantoor op het Houtplein. Op tweeden- Pinksterdag hieldlen de afdeelingen Haarlem en Am sterdam van de Nadert. Weerbaar- heidsvereeniging en de v.eroeniging „Voor Vaderland' en Koning" ge zamenlijk een militaire tocht met muziek van „Orpheus." Aangetreden werd voor de be graafplaats aan den Schoberwteg. waar de oef-enin-gen een aanvang namen, voortgezet tot Sandpoort. waar spiegelgevecht geleverd werd!. Beihalve de Amsterd'amscbe af- dleel'ing, die de oefeningen nog voortzette, trok m-en in den middag over Bloemendaal terug. De afdeel irug „Haarlem" van wie de uitnoodiging was uitgegaan, had slechts vier man op die vlakte go- bracht. Niet zeer beleefd voor die uitgenoodigde vereenigingen. Men deelt ons med&>. dat hiervan oorzaak is de omsi-andighedd dat Haarlem" niet met muziek wensohte te marcheeren. wordt Lm 11e kringen Inlluar pens en l'teen geïeaen. "SP Sê.s» Bennebroek. De heeren B. v. d. Eist en J. C. v. d. Laan alhier zijn herbenoemd tot kerk meesters der Ned. Herv. Gemeente. In het bijzijn van den hee-r Burge meester dezer gemeente en vele be langstellenden, droegen de heeren Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr. en S. D. Kohier, namens vele deelnomers, vrien den en leerlingen van wijlen den heer II. Wiei-deman, aan d-e familie over, op Zaterdag 25 Mei j.l., oen eenvoudig grafmonument op het kerkhof der Ned. Herv. Gemeente alhier. Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr. hield een hartelijke toespraak, vooral tot de beide nagelaten kinderen, en daarna onthulden zes leerlingen der openbare school denfraaien steen, die nog jaren lang getuigenis van de vele verdien sten des overledenen kan afleggen. De heer M. Wierdeman van Amster dam bedankte voor de groote eer, aan de nagedachtenis zijns vaders be wezen. Zandvoort. Het eleetrisch licht in het Kurhaus, het Grand-Hotel en de Passage is ge reed. Het voldoet uitstekend. In de Passage zijn drie booglampen gehan gen, die de gelieele passage in een zoe van licht stellen. Naar vernomen wordt zullen nog een paar booglam pen aangebracht worden. Ook de bou levard zal met booglampen verlicht worden. Het Restaurant Hoogveld heeft ook booglicht voor het huis aam- gebracht, wat bizonder goed voldoet evenals twee lampen in den tuin. Zondag, le Pinksterdag is te Zand voort geopend het filiaal der Neder- landsche Rijtuigmaatscbappij, direc teur de heer C. J. v. d. Berg, ln den stal van het Grand Hotel. De paarden, rijtuigen en paniers zien er keurig uit; voor de badgasten en bezoekers van Zandvoort, dat steeds meer en meer in bloei toeneemt, is deze zaak een groote aanwinst, daar zij thans netjes en vertrouwd van de schoone omstreken kunnen genieten. Burgerlijke Stand. Bevallen 24 Mei: D. C. Hazevort— Forigens, d. 25 Mei: W. Pinguele— Hendriks, d.; T. Vos—Bakker, d.; A. M. van Hamel—v. d. Willigen, z. 26 Mei: A. Veldme-ijer—As, d.; A. M. SprengersKolk, z.; N. de Graaf Vreedenburg, d.; J. C. KabelDe Zwaan, z.; R. Hietkampde Winter, d.; G. van DuijnEssenius, z.T. Hoogerboets—Forrer, d.; W. Wesse- lingKiem. d.; A. Survijn—van der Sluis, d. 27 Mei: B. Martens—Koeijers z.; M. A. C. Hogeboom van Buggenum —Blom, z.; T. Wester—Boumens ,d.; 27. M. van Bree—Kiezeling, z.; 28. W. Valk—Sala. Overleden: 25 Mei. P. Verge re, 79 j., Garenkokerskade. E. Guitoneau, 20 rm z., Heerensingel. C. Mostertman Room aars, 88 j., Ged. Oude Gracht. 27. D. Steur, 24 j., Ged. Baamgr. 25. P. Diles, 77 j., M. van Heemskerckstr. 25. E. Lenaarts—Vermeeren. 79 j., Jansstr.; 26. G. Prins 7 z Oudeweg 25. G. A. SwaanswijkGoudriaan 67 j., L. Vlamingstr. M. van Opzeeland, 16 uren, d. Koralensteeg. M. C. Vis- sclier 54 j., Gedempte Oudegrachi 366e Staatsloterij. Dinsdag 28 Mei. 5e Klasse. 9e Lijst. No. 17472 f 10.000. No. 15970 f2000. No. 19036 f1500. No. 954, 5632, 7284, 16367, en 19636 ieder f1000. No 1547 en 1243- ieder f400. No 863, 3340, 4776 en 4908 ieder f 200. No. 1888, 6093, 9229, 10466, U965 en 14599 ieder f 100. Prijzen van 70. 60 3000 6293 8854 11390 14771 18297 100 3043 6459 8865 11395 15017 18408 107 3170 6648 9069 11549 15088 18460 333 3315 6120 9155 11613 15124 18473 487 3767 6735 9174 11701 15136 18624 545 3778 6750 9338 11898 15200 18840 554 4085 7028 9376 11902 15201 18877 604 4230 7180 9132 11954 15240 19391 721 4433 7257 9442 12017 15542 19459 737 4441 7398 9459 12030 15501 19528 1058 4459 7463 9371 12103 15566 19579 1102 4499 7512 9520 12213 15581 19601 1103 4545 7527 9623 12246 15590 19610 1149 4568 7609 9628 12311 15735 19625 1262 4611 7027 9802 12390 15740 19651 1393 4721 7655 9853 12030 10122 19799 1358 4761 7797 9931 12689 16159 19819 1574 4807 7835 9993 12701 1G181 19827 1575 4854 7867 10035 12803 16231 20164 1583 5052 7899 10119 12832 16240 20208 1594 5162 8157 10336 12951 16133 20284 1625 5303 8206 1035513198 16026 20337 1750 5463 8222 10390 13235 16770 20393 1804 5641 8249 10015 13241 17002 20394 1800 5654 8252 10734 13288 17341 20447 1810 5685 8269 10753 13338 17407 20505 2058 5686 8424 10770 13567 17411 20572 2127 5305 8455 10881 13639 17450 20615 2363 5812 8478 10929 13694 17720 20759 2394 0022 8618 11089 13099 17891 20854 2597 6076 8676 11122 13855 18015 20901 2678 6094 8708 11126 13939 18091 2686 6160 8736 11290 14179 18129 2735 0189 8775 11331 14082 18218 2895 6251 8851 11336 14739 18293 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen 48128 64661002Ï12-641554718159 23316265811004012 ,7716549löoOO 55 3178 654110O4S126831557218654 115 3184 0634100731276715683 ISOu? 127 3188 66471008812778165921S610 1353236 66741008712782156101668» 268330166821011712868166001809J 341 3330 669410126 1286216716 16106 384335667031016212936 1672918,08 897 3387 0736101531'.; 7416761 Io7l0 485 3514 67481019713017 1676718818 4493542682010171 18028187801: :32 460854 0832102491308/ 1688'. 18814 510 3589 684010305130451687'. loï56 5313595 091410817 1 Ooi 1694718912 649360669441047418057 /59601891Ö 517 3610 696510487 1 0321600118919 631 8617 703710568181221602918968 616 86 '5 70381OÖ8I 1318810O4S1887O 6408652712610614181701607415004 6493673 715410019 132081607919U35 661369471731062613-181009815953 684 3701718910067 132401609619059 698 3708 720910670132861611819114 788378372'110672182961616919137 8163908 7234 40717133901617819148 8843989 721310720134121018019150 922 8992 726610733134261618419201 932 1007 74:810752 184621618519230 946 4082 748010761184621622419281 1008 4065 743210782184651623719255 10604069747410819 18ÓUJ162401S26Ö 106 41 2748610849186411827819 07 1064415174961 '864135521629819314 U361159 76011 j868 185821634015326 1108 4174 76ÖI110920186101036519241 1167 4177 76331 «35130191036019317 11944236771210965136311038719358 122043017722 lu991136431649519380 1 '243 4311770011031 136971060619130 1232 432-2777011050137621654Ö19437 1348 4336 7842 U082138711654719166 13614347 7889 U0.21387710156 19184 13704109794811105139001657119198 1377 4416 806111138139261058019195 1413 4506 81071116313b951669419507 14304572811111180 14U281661919532 16524012819111.07140341607919 ,98 1597 4637 821111211)40451669919611 1655 40828270 U 227140461673219615 1664 4683 8302112i>8110821078719682 171247148314112(7141531674319087 1717 4798839711282141041676519729 172018098404U324 141691689819780 173149138469113201117 21090719768 177160108568113301417816921 19771 1886 6032 857611393 141931093019797 1840 6035 8580U107112031091319806 18625007 86011111711269 169471981$ 18715077 8Ö4U11487143311895011,927 1907 5107 8044 U489143491686319307 1964 5119 86881153011362170161-J977 I960 5183 878011662ls3801702719990 1974 5224 87361166014131170281', 992 20316264 883411601114 17084 2027" 206062668891 llolO 14475170912(H 21025272889411625 14516171212 ,C 2170 63258364116161461717181 2 JUt> 2192 6316 89821166914631172-132 079 2217648690401167414505172552.,104 22205451906811682146351727029107 2229 5156 91861172514060178122.1175 2253 6493 9156117391472017317 2 -228 280165U9 919011767147411734429280 283665199217H79014743173532 27 23715582 9218 U8101480417309j jj76 21615565 925011871148111789 21378 2478 6619 9411 HSSO14816174212 jlö6 2507 6704 9458 1899 14323176012 469 25505737 9488119121483117o3720öl0 26606751 95291198914806176522 J54Ó 25996816959211966148711768020566 2607 5834 963211972148321760U 20591 2685 5850 9691 119741'4S8917767 20617 2648 5023 9709119831400317813 20048 2657 6978 9739120811404417833 2„76<5 27526979 97551206916010 17907 20782 2768 6025 9777120801504717986 2,1819 2760 6066 9803 12162160771809010858 2777 0076 980o 1210U1600818109 20980 2827 6135 9841121771612918111 285361019800122271615318163 2876 6233 980112249163121817 20116246 9885 1234616328 18211 •2916 6266 9909128601630018261 2926 62709957123941640818273 2956 6200 9998124061643218325 20666316 125281644418365 29966363 125811644818364 29836.186 125881645616432 80266457 1.6171648418486 30446462 1202z1552418441 Stoomvaartberichten. Het stoomschip Socmbing, van Bot terdam naar Java, passeerde 25 Mei Gi- braltar. Het stoomschip Bali, van Moulmaip, naar Port Said voor order, vertrok 25 Mei van Sabang-baaL Het stoomschip Jeanne, (Kon. W.-I. maildienst), vertrok 25 Mei van New- York naar WesHndië. Muziekuitvoering. 8e Muziek-uitvoering, op Woensdag 29 Mei 1901, des avonds te 8 uur, door het Haarl. Muziekkorps. Dir. luit.-ka- polm. C. P. W. Kriens. 1. Marche de l'opéra „Le Prophéte", Meyerbeer; 2. Ouverture „Les clocheg de Corneville", Planquette; 3. „A toi," Valse. Waldteufel; I. Ballet de l'opéra „Le Cid", Massenet; 5- Ouverture „L'Etoile du Nord", Meyerbeer; 6. Bal iet egyptien, Luigini; 7. „Schmiede- liedclien", Eilenberg; 8. Finale de l'opé ra „Vittore Pisany." AdvertesutSësi. 25-Jarige Echtvereeiiiging van LEENDERT JOHANNES 1 DETERMAN MARIA THEODORA DE TERMAN Geb. Dollekamp. Rotterdam, 31 Mei 1901. Gashouderstraat 96.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3