NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. OnzewifiBmeita Meestgelezen. Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang Vrijdag 81 Mei 1901. No. 9493 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 SftpjSs. Van 1—5 regels 50 Ofcs.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten bet Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 015. per 3 maanden1-30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 lisuliilReclames 30 Oent per regel. Afzonderlijke nummers.0.02BureauxGebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 529. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES9 Succ., Parijs 3B» Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad yan 31 Mei beiut o.a, Een rede van Chamberlain ter eere van zijn vriend Milner, Uit China terug, Neerland's Vorstelijk Paar te Berlijn, De Universiteits- wedstrJjd, Techuisehe Vakvereeni- ging. Onze vierde Brievenbus, die een plaatsj e had gevonden aan den voor- maligen stal van. Gebr. van der Beek. Kruisweg hoek Parklaan, moeet daar spoedig vandaan, omdat dliit gebouw verkocht werd en eerst daags verbouwd! zal worden. Daar na was de heer P. van Ooij zoo vriendelijk, de bus een plaatsje aan den gevel van zijn huis af te staan. Thans is de bug VOOR GOED opgehangen aan dien winkel van- den heer A. G. A. VAN HEMERT, Kruisweg 41, hoek Heerenstraat, en wordt dagelij les regelmatig ge licht. Brieven enz. kunnen daar dus in geworpen worden. DE ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. Chamberlain heeft den lof gezon gen van ,,Lord Milner of Capetown" «ara een feestmaal, dat hij ter eere van, Milner gaf. ,,Ik vertrouw", zeide Chamber lain, ,,dat dan (nl. als Milner weer naar Zuid-Afrika teruggaat), ,,de vonken, welke thans nog gloeien onder de as-ch van1 dezen, oorlog, die sedert langen tijd opgehouden heeft oorlog te zijn, gedoold zullen wor den. Lord Milner zal dan een mieu- we orde van zaken invoeren, die weldra leiden zal tot verzoening en gemeenschappelijken arbeid van beide rassen, die de voornaamste voorwaarden1 zijn voor het tot stand komen van een op gezonden grond slag rustend eenig, vrij', bloeiend en- loyaal Zuid-Afrika, geheel gel ach oei d op de leest der zus t erf ede- ra ties Canada en Australië." Natuurlijk dat deze woorden van den minister van koloniën harte lijk en langdurig werden toege juicht, en dat lord Milner er aan leiding in vond. om onmiddellijk een toespraak te houden ter beant woording van zij.n vriend Chamber- l'aini. Lord Alfred Milner dankte voor de hartelijke ontvangst die hem te beurt gevallen was en toen verge leek hij deze ontvangst met d'e vele /aanvallen, zelfs in Enigeland oip hem gericht. De eerbewijzen die hem thans geschonken werden be schouwde hij alleen als een bewijs dat men een trouw dienaar van het land niet wil loslaten in het aange zicht van d:en vijand. Het zou be lachelijk zijn, zeide Lord Milner, te beweren dat de oorlog door groo- ter toegevendheid zou te vermijden zijn geweest. Doch weldra zal de tijd aanbreken, waarin Zuid-Afri ka de invoering van een zachtere en meer meegaande staatkunde zal zien. Het geheele effect, dat men beha len wil met de reis van Milner naar Londen, zijn huldiging bij offi- oieele en officieuse gelegenheden, is naar van meer dan eene zijde wordt opgemerkt slechtsindruk maken op Zuid-Afrika. Men wil de Boeren, en de Afrikaandars in de kolonie vooral, overtuigen, dat on danks all'es wat er -gebeurd1 is die leidende kringen in Londen soli dair zijn met Milner, en vastbeslo ten hun doel in Zuid-Afrika te be reiken. Vandaar dan ook, dat Reuter uit Kaapstad seint..De ontvangst van Milner en zijn toespraak aan het feestmaal hebben op de loyalisten in de kolonie een versterkenden en bemoedigenden invloed gehad." En natuurlijk zullen ,,Cape Times" en andere organen van de- Miln-er-Rho- des-kliek niet achterblijven om met warme woorden van lof over lord Milner's groote staatsmanshoeda- nigheden, te betoogen, dat zijn Afri- kaansche politiek moet worden Maar op de Boeren zal dit alles weinig indruk maken.. Zij haten niemand op de wereld zelfs mi nister Chamberlain niet zoo he vig. met zulk een onuit/wischbaren haat, als sir Alfred, den tegenwoor- digen Lord Milner of Capetown. En zij. zullen elke onderscheiding., elke eer die hun vijand, en den vijand van het Afrikaander-ras. in Enge land te beurt valt, beschouwen als een persoonlijke krenking. Wil de Engelsohe Regeering ver zoening in Zuid-Afrika d'an moet zij Milner van zijn betrekking ont heffen. Wil de. Regeering echter den haat en den weerstand der Boeren prik kelen, d'an behoeft zij Milner's ware of ingebeelde verdiensten nog slechts wat ophemelen, op de wijze zooals dat Zaterdag is geschied. Buitenlandscü Nieuws. Uit China terug. Uit Peking wordt gemeld, dat door de commandanten der Euro- peesche troepencontingenten. maat regelen worden beraamd voor de ontruiming der hoofdstad. Britsche transportschepen hebben bevel ontvangen zich gereed te hou den voor het overbrengen der Brit sche troepen. Graaf Waldersee denkt half Juni te kunnen vertrekken. De Zoon des Hemels heeft beve len gegeven, om' d'e paleizen in Pe king i.n gereedheid', te brengen voor de aankomst van het Hof, dat ko men zal, zoodra de vreemde troe pen vertrokken zijn. Voorts wordt gemeld, dat graaf Waldersee met Li-Hoeng-Tsjang is overeengekomendat de laatste troepen Peking zullen ontruimen, zoodra het Hof die reds naar de hoofdstad heeft aanvaard dat de- Chineesche militair,e poli tie geleidelijk in staat za-1 gesteld worden geleidelijk de districten in de nabijheid van Peking te bezet ten dat 3000 man- vertrouwde troepen naar Peking zullen kome-n om de stad van de vreemde troepen over te nemen era na hun vertrek de orde te handhaven. In een Zaterdag gehouden bijeen komst der gezanten werd de quaes- tie van de tijdelijke opheffing der ex-amens in, de provincies waarin onlusten voorkwamen, nogmaals behandeld. Met uitzond'ering van den Engelschen- gezant, waren alle vertegenwoordigers geneigd. Pe king uit te zonderen van die straf, in overweging nemend, dat Peking de examen-plaats is voor candidaten uit alle- dieelen van heit rijk voor de hoogste literaire betrekkingen. Een opheffing of schorsing d'ier examens zou de candidaten uit alle streken treffen en het geheele Chin-eesche examen-systeem desorgan.iseeren. Eenstemmigheid over dit punt werd in deze bijeenkomst echter niet ver kregen. Algemeena berichten. Een half-nuchter individu, d'at eerst Latijn, Grieksch en Fransch sprak, en ten slotte in zuiver Itali- aarasch eene lofrede op het anarchis me hield en verklaarde dat Bresci vermoord i9 geworden, werd' Dins dag (in Napels) gearresteerd. Hij had twee fleschjes bij' zich met een- witachtig vochtop het etiket stondsalpeterzuur, geschreven dat. zooals men weet, een van d'e grondstoffen voor de bereiding van explosieven is. Stadsnieuws Haarlem, 30 Mei 1901. Wederom had gisteren avond te on geveer 8 uur een ongeluk met goeden afloop plaats in de Barteljo-risstraat bij de Groote Markt. De jongejuffrouw B. kwam op haar fiets zittende in aanraking met een rijtuig van de tegenovergestelde richting komende door tegenwoordigheid van geest wist zij spoedig op zijde te kruipen, waar door alleen de fiets zwaar werd be schadigd. Op 80-jarigen leeftijd overleed hier ter stede de bekende schrijver van ge schiedenisverhalen, voor de jeugd voornamelijk P. Vergers. Woensdag werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Aan de groeve herdacht ds. Veen, de verdiensten van den over ledene. Eenige bloemstukken dekten de lijkbaar. - Mej. II. G. E. Tramburg alhier slaagde voor het akte-examen L. O. De afd. Haarlem van Toonkunst heeft aan de Maatschappij aange vraagd in Juni 1902 een tweedaagsch muziekfeest en kunstenaarsconcert te mogen houden, waar ,,Genoveva" van Schumann en „FervaoT van D'Indy (beiden in concertvorm) zouden wor den uitgevoerd, of indien dit niet mo gelijk is, een huishoudelijk muziek feest te geven. Het hoofdbestuur adviseert met het oog op de groote a.s. feestviering tot een huishoudelijk muziekfeest. De. geheele verlichting der strafge vangenis en huis van bewaring, zoo wel binnen als buiten op de terreinen is opgedragen aan K. Hoesbergem, Nassaulaan 4 alhier. Bovenbedoelde gevangenis wordt voorzien van 400 500 gloeibranders met ballons, daar er in elke cel eern gloeibrander moet aangebracht wor den, en tevens lantaarns met gloei- licht op de terreinen bulten. Heemstede. Nader vernemen wij, dat Baraum's Karavanen-circus en menagerie aLhier 18 of 19 September zal arriveeren; het voornemen is slechts één middag- en avondvoorstelling te geven; omtrent het houden van een optocht is nog niets bekend. Binnenland. Het koninklijk paar in MiiCkleutrarg. Uit Schwerin wordt aan het Hbld. geschreven: Zooals reeds gemeld is, zullen Ko ningin Wilhelmina en Prins Hendrik zich op uitnoodiging van den Keizer overmorgen naar Potsdam begeven, om daar in het Nieuwe Paleis als gas ten des Keizers te vertoeven. Aan het Wildparkstation zal de officieele ont vangst plaats hebben en zoowel het Koninklijk Paar als Groothertog Fre- derik Frans IV van Mecklenburg zul len de parade van het garde-corps in Berlijn bijwonen; de groothertog komt eveneensden 30en als gast van den Kei zer t.e Potsdam aan. Van Rabensi-ein- feld zijn reeds de paarden van de Ko ningin en den Prins naar Potsdam vooruitgezonden. Zaterdagmiddag reed het Koninklij ke Paar van Ludwigslust door de boschachtige streek over Zewitz naar Rabensteinfeld terug, terwijl groother togin Marie per trein over Schwerin naar baai* kasteel terugkeerde. 1-Iet Pinksterfeest werd in alle stilte op Rabensteinfeld doorgebracht. Het weer was verrukkelijk; na een nacht regen volgde den volgenden da" kalm helder weer, zoodat de natuur zich in een schitterend, bevallig gewaad kon vertoonen en alles Meigeur uitstraalde. Pinksterzondag woonde men de gods dienstoefening in de Slotkerk te Schwe rin bij en Pinkstermaandag in bet kleine landelijke kerkje van liet dorpje Pinnow, tot welks kerkelijke gemeente het goed Rabensteinfeld behoort. Dinsdagochtend kwam het Konink lijk Paar naar hier gereden, om in het Slot de moeder van den groothertog te bezoeken, groothertogin Anastasia, die dezer dagen uit het Zuiden van Frank rijk naar Mecklenburg gekomen is. Daarop volgde te twaalf uur de aan bieding van het geschenk der Lands- stende aan het Hooge Paar. Dat be staat uit een kopie van het ruiterstand beeld van groothertog Frans II, in brons uitgevoerd. Het beeld dat met het voetstuk van ebbenhout te zamen twee meter hoog is. was geplaatst in de Gouden Zaal. Voor een groot ver trek is dit beeld een prachtige ver siering en als verkleining van het zoo kunstvaardige standbeeld van Brunow zeer goed geslaagd. Er waren een dertig tot veertigtal Stendeheeren tegenwoordig, welke on der leiding van den Erflandmaar schalk Frhr. Von Maltzahn- Penzlin het geschenk overhandigden. De plech tigheid werd daarop gevolgd door een dejeuner, waaraan zestig genoodigden aanzaten en waaraan de vorstelijke personen, de hofdames en -heeren en de heeren der Landsstende deelnamen. NeerlancLs Vorstenpaar in Berlijn. De Berlijnsche correspondent van de „N. R. Ct.'" seint: Tot heden toe scheen het bezoek van Koningin Wilhelmina en den Prins- Gemaal tamelijk stil. als gewoonlijk dergelijke bezoeken tijdens de \;oor- jaarsparade, te zullen afloopen. In- tusschen zijn thans door het keizerlijk hof verdere schikkingen getroffen waaruit blijkt, dat bij dit bezoek, sa. menvallend met dat van den jongen groothertog van Mecklenburg, alle eer bewijzen verbonden aan een officieel bezoek van een gekroond hoofd in acht genomen zullen worden. Nadat Donderdagmiddag de jonge Koningin met de andere vorstelijke personen in het Nieuwe Paleis bij het Wildpark bij Potsdam aangekomen en daar wat uitgerust hebben, zal, na den eten, op de binnenplaats van het paleis om half tien een croote taptoe gegeven worden door alle muziek korpsen van de lijfwacht, ter eere van de Hollandsche gasten. Op het pro gram staan a. het Wilhelmus, en ..Niederlandisches Dankgebet". Voorts heeft keizer Wilhelm zelf het denk beeld geopperd, dat de stad Berlijn Koningin Wilhelmina bij haar eerste bezoek aan 's Rijks hoofdstad officieel zou begroeten. Dientengevolge zal Vrii- dag na de parade de Koningin met de Keizerin door de lange, deftige Kö- niggratzerstraat rijden naar de Bran denburger poort, waar dei eerste bur gemeester Kirschner een toespraak zal houden. Leden van het magïstraats- college en van den gemeenteraad, en waarschijnlijk ook in 't wit eekleede jonge dames uit de Berlijnsche bur gerij, zullen aan de verwelkoming deelnemen. Aan de Brandenburgerpoort krijgt de Hollandsche kolonie hier ter stede natuurlijk ook een mooie plaats, om de Koningin te huldigen. In aller ijl moet nu de poort en het daaraan grenzende Parijsche plein zooveel mo- lijk althans met sparregroen en bloft- men versierd worden. Na de ontvangst te Berlijn zullen de Koningin en de Keizerin in het doo* „Leibgendarmerie" geëscorteerde rij tuig de oude feestelijke Unter den Lin den doorrijden naar het stedelijk pa leis te Berlijn, waar op de binnen* plaats een eere-compagnie van hot Alexander-regiment voor de Koninglit opgesteld wordt. De Kroonprins komt morgen uit SU lezië naar Potsdam, om tijdens het bezoek der Koningin daar te zijn; oolj keert graaf Bülow vandaag uit het Schwarzwald naar Berlijn terug. Tot dusver blijft de terugkeer van het koninklijk echtpaar naar Schwo* rin op Zaterdagavond bepaald. Don derdag van de volgende week denkt de Keizer het bezoek, ook van den groot hertog van Mecklenburg, te Schwerin te gaan beantwoorden. Van daar reist dé Keizer naar het klooster van het Heilige Graf te Techow in Branden» burg, om de abdis een met diamanten bezetten staf ten geschenke te geven, Bij de groote.wapenschouwing van Vrijdag schijnt dit jaar een hijzonder scherp toezicht uitgeoefend te zullen worden en alles wordt zooveel doen lijk afgesloten. De president van poli tie heeft reeds verboden oP dien dag verplaatsbare tribunes, ambulante res tauraties, kramen, enz., op het Tem* pelhofer veld op te stellen; in 't kort juist dat belet wat vroeger aan da groote voorjaarsparade een vroolijken bijsmaak gaf en ze tot een soort van volksfeest maakte. H. M. de Koningin-Moeder heieft Dinsdag den dag doorgebracht te Kö- nig. De directeur van het Kabinet der Koningin, jhr. Vegelin van Claerber- gen, zal bij gelegenheid van Hr. Ms. verblijf te Potsdam aldaar zijn ambts werkzaamheden vervullen. De groot-officieren en andere leden van Ilr. Ms. Huis, die H. M. de Ko ningin in Haar gevolg voert bij het bezoek aan het Duitsche keizerpaar te Potsdam, zijn Woensdagochtend met den D. trein naar Berlijn vertrok ken. Thans is te Bussum de eindveiling gehouden van het landgoed Oud-Bus- sem van den heer Tindal, die in staat van faillissement verkeert. Percoel 1115 werd afgemijnd op f 23 950. De perc. 134 gecombineerd ston den op f 302.004 en werden Woensdag afgemijnd op f 552.004 door den heer G. II. van de Kort te Bussum. Ge vraagd wie zijn borgen waren, noem de heer v. d. K. mevr. Tindal en eene andere dame. Deze borgen werden niet erkend en daarmede het bod af geslagen. Daarna werd nogmaals het geheel afgemijnd op f 342.004 door notaris ü'esiilletoïi. BE3N Naar het Engehch VAN DOROTHY GERARD. 29) De orabeholperahedd van vroe ger dagen was geheel verdwenen, had1 pktats gemaakt voor een kalm overleg en wellevende manieren. In een Engelschman i,s zulk een verandering onmogelijk, maar d'eze naturen juist de halstarrigste on der hen hebben een buigzaam heid, die wij ons niet van hen voor stellen, Op duizend verschillende manieren trachtte hij Jadwiga te doen gevoelen dat de schande, die op haar vader rustte, haar niet kon, deren dat zij voor hem tenmin ste dezelfde vtouw was, dezelfde uitverkorene^ zooals zij dat ook vóór d'e ontdekking geweest was en het was wonderlijk hoe zijn ge- zegde,li; langzamerhand doeltrof- fen. en hoe haar gewonde eigen waarde weer genas, hoe haar ter neergedrukte geestkracht zich lang zaam begon op te' richten. En het kwam' nu uit d'at Jadwiga eens iets gevoeld hadivoor Malawicz, evenals er eens een liefde bestaan had voor Wladiimir. era zij scheen beide lief den te vergelijken. Dit alles heb ik zelf waargeno men. Maar 't gebeurde niet in een dag of een week, maar dit alles kwam langzamerhand in d'en loop der tijden. De eerste noemenswaar dige gebeurtenis na Malewiczs we- derverschijning was de komst van Mr. Chard'on, een man met een lang uitgestreken, gezicht, wiens droge, zakelijke zinnen onze veronderstel lingen bevestigde. De graaf Achilla d''Urvai.n, de, laatste van zijn ge slacht jjras lid ge words n van de kloosterorde St. Francis, meer dan een kwart eeuw geleden,, en daarom, was het zeer moeielijk verder een spoor vain, hem te ontdekken, daar hij zijn vroegeren naam had ver anderd. De zekerheid hieromtrent bracht zelfs eenige ontroering, in het bij zonder bij mevrouw Zielinskazij was in haar gedachten reeds veel verder geslaagd'. Ik ben bang, dat er niet veel meer te hopen is van dien kant, merkte zij op. Het is gelukkig dat Kryszlof nog andere brommen, heeft gevonden. En werkelijk was het gelukkig. Ik zou niet geweten hefoben hoe die arme mevrouw Zielinska tevreden had kunnen gesteld worden met het weken lange wachten d'at zij had moeten doen, omdat mijnheer Le- wicki nog niet thuis was "-ekomen. Malerwicz echter correspondeerde steeds met Parijs. Het_was zeker dat Lewicki Kax'lsbad had verlaten, en dat vader en zoon een, reis door de Oostenrijksche Alpen deden, misschien' om het verbroken enga gement wat te vergeten. Eem paar maal maakte mevrouw Zielinska de epmrrkina* dat de post te Kras- no wellicht d'en brief over het hoofd had gezien, maar telkens als Ma lewicz in het midden bracht dat het veel te moeilijk was zulk een zaak per brief te behandelen, trok zij haar veronderstelling in. HOOFDSTUK XVII. In hei begin van Augustus merk te ik een verandering op in Male- wioz's gedrag. Wetende met welk vuur hij streed, begreep ik zijn ge duld, maar plotseling scheen dat uit te zijn. Den eersten keer dat dit m.ij trof was op eem. achtermiddag, toen hij met Jadwiga en mij in den tpin wandelde. Hij' scheen mii na,dera il erader dian gewoonlijk en ik zag dat hij zijn oogen had gericht op Jadwiga, zooals hij vroeger nooit had durven doen. Het gesprek wal de dien d!ag niet vlotten,daar war re,n oogeniblikkem van stilte en ieder oogen blik als wij begonnen, spron gen we van de hak op den tak. Ik herinner mij in het bijzonder een opmerking van Malewicz. Deze bloemen zijn leliën, niet waai-? begon hij na een pauze die lang geduurd1 had en keek naar een ovaal bed' dat tegenover ons lag. Natuurlijk zijn dit leliën, ant woordde Jadwiga met eenige ver wondering. Em hoe worden leliën geplant? Hoe krijgt ge ze zoo groot en recht? Door veel water te geven, zei de Jadiwiga. vermoedende dat het' hem maar om een praatje te doen was. En veel mest, heb ik geloof ik gehooid, zeide Malewicz. Ja, mest doet ze goed, zeker, zooals bij die meeste bloemen. Is het niet vreemd, zeide Ma lewicz peinzend, dat een bloem zoo schoon als de ledie, ontstaai uit een soort vuil als mest? Hebt ge daar wed eens over nagedacht? Is deze lelie minder rein en minder mooi omdat zij gegroeid is uit de zen hoop mest? Zal iemand haar mijden om haar afkomst. Ik bijvoor beeld niet. Wat kan het mij sche len waar ze vandaan komt, of wat ze voorheen was? Een lelie is voor mij een. lelie en mijn hand' zou zic-h dadelijk uitstrekken naar haai* als deze heerlijke bloem er in toestem de door mij geplukt te worden. Hij keek van het bloembed naar Jadwiga, toon hij sprak,en zijn, blik zeide nog meer dan zijn woor den. Zij keek echter recht voor zich uit en haar gelaat veranderde niet; het was als had' zij ni£ts gehoord. Toen hij was weggegaan, keerde zij zich tot mij. Ik weet wat hij wil zeggen, zeide zij., mij strak aanziende. Het was een vreemde manier om zich uit te drukken, maar ik be greep het wel. En is het onmogelijk dht de le-, lie er in toestemt geplukt be wor den, vroeg ik, met eenigen angst, want ik was nog steeds niet door gedrongen in het binnenste van haar ziel. Zij schudde langzaam haar hoofd. Noch door deze, noch door een andere hand. Ik weet wat ge al dien tijd gedacht hebt. Ge denkt dat ik, omdat ik zi.ine aanwezigheid toe sla iets voor hem voel. Ik ben al leen bezig wat af te betalen van d)e schuld' die ik heb. Ik heb hem gru welijk behandeld, era verkeerd be oordeeld en ik voel mij diep be schaamd zoo gedaan te hebben. Nu wilde ik hem toon en dat hij mijne achting bezit. Maar liefde? ik heb geen liefde meer te geven niet de liefde -die mannen ncod'ig hebben de mannen hebben haar zelf gedood in, dien eenon man, dien ik liefhad en die mij zoo teleur stelde. De openhartige verklaring deed weder haar karakter duidelijk op den voorgrond treden en bewees mij dat Malewicz's pogingen hope loos zouden zijn. Maar als ge uwe liefde nog kondt geven drong ik aan, zoudt ge dan denken dat hij de man zon

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1