PREDIKBEURTEN Pleiziervaart Dienstbode. Van Engeland Zïiid-AMka. lAptiM Mils Verkoop Lompen en Afval. Onze Brievenbussen. Hoogst inferessaat. flinke Naaister. Een flink Jongm. Vervolg Stadsnieuws. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 5 Juni 1001.' des namiddags ten half 2 ure. De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Adres onderwijzer Eerste Burger school om ontslag. ld. onderwijzeres id., id. Id. id. Vijfde Tusschenschool id. Id. onderwijzer Eerste Tusschen school idem. 2. Voorstel B. en W. adres J. J- Beij- nes, smalspoor. 8. Id. id. goedkeuring rekening St. Elisabeth's of Groote gasthuis, dienst 1900. 4. Id. id. verleenen medaille wed strijd Vereeniging ..J. J. Cremer". 5. Id. id. adres Wed. W. de Roo, om Onderstand. 6. Id. id. inrichting Statenzaal tot Raadzaal. 7. Id. id. adres P. Koning en J. M. Heck, wegruiming pomp Kleine Hout straat. 8. I'd. id. regeling bestemming aan gekochte gronden. 9. Id. id. adressen demping Bake- nessergracht. 10. Id. id. verhuring grond Spaarn- tfamschen weg aan B. Zuithof Zo nen. 11. Id. id. bijdrage brug Z. B. Spaarne. 12. Aanbeveling id. benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. 13. Adres P. J. Buckmann herbenoe ming gemeente-heelkundige. 14. Benoeming stembureaus verkie zing leden Provinciale Staten (11 en 20 Juni 1901). 15. Id. M. id. lid Tweede Kamer der Staten-Generaal (14 en 27 Juni 1901). Het in dies© stad' en ook wijdsch |n het vaderland zoo gunstig gum gtig bekende quartet „Loredeij" zal jnorgen, Zondag, 2 Jurui, den dag berdenken, waarop het voor vijftien Jaren is opgericht. Hoezeer dat tijdsverloop eigenlijk iniet onder de jubilea behoort te worden gerangschikt, mag het toch een zeldzaam feit heeften, dat alle oprichters nog steeds van het quar tet deel uitmaken niet alleen, maar dat ook huni talentvolle leider, de toonkunstenaar W. H. G. Schmöl- Ling, gedurende dat tijdvak de le den bij voortduring, voor den schoonen monnenzang heeft weten te bezielen en in hunne muzikale oefeningen, welke wekelijks wor den gehouden, heeft ter zijde ge staan. Gisterenavond omstreeks 7 uur, glibberde een jongen, uit en viel in den Kamperen n gel. Hij zou zeker verdronken zijn, indlion1 niet twee jongens hemi er uit hadden gehaald. Ouder het gebruikelijke hih&ho. werd de drenkeling naar. huis ge bracht. In de maand Mei jl. is het stede lijk Museum van Schilderijen en oudheden op het Raadhuis bezocht door 436 personen tegen betaling en door 387 personen zónder betaling. Heden herdacht de heer L. J. K. van Opyne den dag dat hij. Voor 25 jaar tn dienst trad bij den varigen eigenaar vani ,,de Vereenigd'e Ijzer handel". den heer W. Stolp Sr. De jubilaris werd ten kantore, in te genwoordigheid van. het geheel© personeel toegesproken: door den. di recteur, den heer W. Stolp, die her innerde aan het heugelijk feit en den wensch uitsprak dat de jubila ris bij' voortduring zijn beste krach ten aan. de zaak zoü kunnen blij ven wijden. t>aarop bood' hij hem nlamen^ de directie een gouden hor loge met inscriptie aah, waaraan door zijn vroeger en: patroon een gouden ketting wais toegevoegd. De he.er W. Oudshoomi offreerde hem1 namens het personeel een fraaie klok. Aangenaam1 verrast dankte de jubilaris voor de hem ge brachte hulde. Electr. -Gasgloeilicht. Wederom is een© nieuwe uitvin ding op het gebied van gasgloeilicht gedaan, en wel eene gasverlichting geheel gelijk aan electrisch licht. In' vonn en stijl komen: de gas-or- camenten geheel overeen met die van het electrisch© gloei-licht. De voordeelen zijn eóhte-r, dat het eiec- trmgasgloeilic-ht goedkoop er in on derhoud en hoogor in lichtsterkte ds, terwijl de ontsteking dioor een elegant apparaat minstens even f>raotisch geschiedt als bij electrisch icht. Deze nieuwe gasverlichting, zoo wel het ornament glaswerk als de geheele montage, is dagelijks te be zichtigen bij den heer K. Hoesbör- gen, Nassau! aan1 4- Een gevaailijk: hoekje. Wij waarschuwen de wielrijdsters en wielrijders onder onèe lezers voor Óen recht gevaarlijk pl§lije in onze stad, namelijk dat waar <he Groote Markt., de Zijlstraat en de Barteljoris- straat, samenkomen. Deze week alleen, zijn er niet minder dan drie personen te wiel verongelukt. Vooral de draai van de Barteljoris- etraat naar de Zijlstraat en oroge- fieerd. is hoogst gevaarlijk. Zelfs angzaam rijdende is men bij die boch ten blootgesteld aan allerlei verrassin gen door botsingen met wagens, kar ren, rijtuigen of omnibussen, om nu maar piet eens van die voetgangers te sprekeu. Op drukke uren doet een wielrijder veel verstandiger met op dien hoek even af te stappen dan zich gan groot gevaar bloot te stellen uit een soort van verkeerden trots. In het douchebadhuis zijn in de af- geloopen Week 639 baden genomen. Door. aanleiding van root ontstond Vrijdagmiddag in, een: perceel aan öo Ripperdastraat een schoorsteen brandje, dat door 2 agenten van po litie werd' gebluscht. Gevonden voorwerpen. Een kruid'eniersbookje>; een nieuw testamenteen, bronzen, medaille een gouden knoopje met groen steentje. Zandpoort. Thans zijn alhier 407 badgasten aanwezig. Het badseizoen is hedm geopend. Bennebroek. Bevallen: A. M. Meiland, gob. Witteman, z. J. M. van Cpzeeland, geb. Zuiderduin, z. Haarlominermc or. Ondertrouwd': K. Vorst en P. Nugteren. H. Potman en J. M. Gris- nigt. P. J. Beers en T. Beemsier- boer. J. v. Klaveren en W. ïicod- zant. P. Sandefort en A. v. d. Boo gaard1. J. v. d. Berg en, C. v. Lam meren. Getrouwd J. Lippers en C. Smit. W. Imans en P. Ouwerkerk. J. T. Mulder en P. J. Hekman. P. J. Koe- kenbur ew L. Nibbering. P. H. Du- wel en M. S te-evens. H. Monster en G. de Groot. Bevallen C. G. Möhle-van Rliijn, d. C. v. Leeuwen—v. Lint, d:. D Klein.Sbrooisma, z. E. v. RijS"- Brink, z. W. D. Vriesman.van Raam, d. Overleden A. v. Zanten, 10 m. W. Evileens, 10 m. A. MoeLaari. 23 j. R. v. d. Meer. 16 m. F. de Jong, 33 j. G. de Jong, 2 j. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer ruhliek stelt da redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstuiordt de kopy niot aan den inzender teruggegeven Mijnheer de Redacteur. In een ingezonden stuk, getiteld „Een protest" en onderteekend „Namens het loon-comité der bloemist-werklieden, A. Kaptein, voorzitter", werd in (dit blad een beroep gedaan op „den mo- reelen steun van het publiek van onze schoone bloemenstad" voor de arbei ders in het bloembollenvak. De veelgesmade „bowgeoisie," voor deze gelegenheid welwillend' tot den rang van publiek" verheven, zal zeker die eer naar waarde' weten te schatten, maar er tevens prijs op stellen, kennis te nemen van een minder onvolledige en eenzijdige voorstelling van zaken, dan in bedoeld ingezonden stuk gé- geven werd. Vooraf ga de uitdrukkelijke ver klaring. dat in strijd met een legende welke op openbare vergaderingen voor arbeiders dezen winter gretig is geëx ploiteerd de bloembollenkweekerij en handel een bedrijf is, dat, ondanks de krachtige energie en ondernemings geest, door vele firma's betoond, nau welijks noemenswaardige winsten af werpt. De regel is, dat een gemiddel de zaak in niet volkomen ongunstige jaren zich juist bedruipt, en den eige naar of beheerder, die zelf hard moet werken, een jaarlijksche kostwinning oplevert, die het tractement van een Kamerlid zelden overtreft. Er zijn za ken, die jaar in jaar uit met verlies werken, er zijn er. die van tijd tot tijd op een redelijk winstcijfer kunnen, wij zen, maar vhn eenigezins belangrijke winsten, zooals de industrie oplevert, is in het bloembollenbedrijf eenvoudig geen sprake. Het is dan ook zeker te verwonderen, dat niet een groot aan tal bloembollenbandelaren het werk reeds lang gestaakt heeft, om een on derkomen te zoeken bij andere vakken; maar hierbij staat den meesten hun eenzijdige vakopleiding in den weg, terwijl anderen, zich met verklaarbare voorliefde aan hun vak gewijd heb bende, optimistisch genoeg zijn, am ondanks jarenlange tegenspoeden te blijven hopen op betere tijden. Wanneer men hiertegen aanvoert, dat toch verscheidene bloembollenhan- deilaren villa's hebben doen bouwen en blijkbaar meer te verteren hebben dan een Kamerlids-tractememt, dan gelieve men te willen overwet- of dergelijke gevallen niet alle te verkla ren zijn uit omstandigheden, geheel buiten bet vak liggende, de erfenis sen, huwelijken en dergelijke. De laatste jaren zijn uit een finan cieel oogpunt voor het bloembollen- bedrijf iets minder ongunstig geweest dan de daaraan voorafgaande en van die omstandigheid hebben allereerst do arbeidsloonen den gunstigen in vloed ondervonden. Terwijl in 1896 iiet standaard-weekloon nog bedroeg: 7.20 's zomers en f 6.60 's winters, was Let in 1897 f 7.50 en f 6.90: in 1898 f 8.10 en f 7.20; in 1900 f 8.70 en 7.50; in 1901 f 8.70 ii J 9.— en 7.50 f 8.—, terwijl het uurloon voor overwerk naar even redigheid werd verhoogd. Al deze vorhoogingen zijn het gevolg geweest deels van overwegingen van de patroons, deels van verzoeken van arbeiders lot de respectieve patroons gericht. Dat. de weg door den Alg. Ned. Bloe- mistwerkliedenbond ingeslagen, om zich te wen'den tot hei hoofdbestuur en de afdeelingen der algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur tot niets kon leiden, sprak van zelf. daar deze vereeniging, noch bare af deelingen zuivere patroonsvereenigin- gen zijn. Dat de patroons niet zijn in gegaan op de merkwaardige uitnoodi- ging om op een groote openbare ver gadering in „de Kroon" „onderling ae loonquaesüe te bespreken," is hun zeker niet euvel te duiden. De eenigste juiste weg was natuurlijk deze, dat de hrbeiders zeiven zich wendden tot de patroons bij wie ze in betrekking wa ren. Dit is dom ook omstreeks dienzelf- d.en tijd vrij algemeen geschied en heeft, tot nieuwe gunstige bepalingen voor de arbeiders geleid, daar waar het vo rig jaar de vdrhooging niet was inge voerd. Maar hiervan zwijgt het meerver- melde ingezonden stuk, en évenzeer verzwijgt het. dat pas verleden jaar een loonsverhooging geheel overeen komstig de wenschen der arbeiders is tot si&nd gekomen. Maar dat mag natuurlijk niet erkend worden! Stel u voor, dat de arbeiders inderdaad ver betering van positie wisten te verkrij gen buiten den AlgemecnonNedcrland-' schen Bond van Bloemist-werklieden oml Dan zou'den de arbeiders immers kunnen gaan meenen, dat de gansche Bond eigenlijk overbodig was, en zij hun spaarduiien beter zelf konden ge bruiken. dan ze te offeren aan de dure liefhebberij, die het meedoen aan de arbeidersbeweging hun al spoedig blij ken zal te zijn. Sedert de laatstelijk ingevoerde loonregeling kon derhalve deze aange legenheid als afgedaan worden be schouwd. Desniettemin ontvingen de zer dagen de patroons onder Haarlem de- gedrukte meded.eellng, die hier volgt: „Overtuigd als wij zijn dat vele patroons in het bloemistenva.lt het met ons eens zullen zijn, dat het in hei belano van He er en Patroons en van de werklieden is. dat de han gende geschillen in zake loon en arbeidsduur langs minnelijken weg worden opgelost; hebben wij de eer U beleefd, doch dringend uit te noodiven tot het bij wonen van een samenkomst welke zal gehouden worden op Woensdag 22 Mei des avonds 8 uur, op de Bo venzaal van het café Brinkman n, Groote Markt, Haarlem. Namens het looncomité: M. KOCKELKOREN, Secret." Nu spreekt het toch wel van zelf, dat wanneer van „hangende geschil len niets bekend is, men geen gevolg geeft aau een dergelijke uitnoodiging, bovendien uitgaande van een volko men onbekend looncomité, waarvan niet kan worden nagegaan namens wie het optreedt en met -welk recht. En dat heet nu: .uittarting tot ver zet door de patroons" en „den hand schoen (den werklieden) door de pa troons toegeworpen!" De ondervinding heeft den arbeiders in liet bloembollenvak kunnen leeren, dat de patroons, althans een aanzien lijke kern hunner, zoo de omstandig heden dit toelaten, volkomen geneigd zijn om geleidelijk den toestand der arbeiders zooveel mogelijk te verbete ren, vandaar de snel opeenvolgende stijgingen der Joon-en in de laatste jaren als boven aangegeven. En dat de patroons niet tegen de li Ike offers ten bate van hun personeel opzien, be wijst de toetreding van velen hunner tot de onlangs opgerichte vereeniginq- ..Providentia". die zich ten doel stelt een pensioenfond:; voor de arbeiders in de bloembollenkweekerij te stichten, zoo mogelijk hoofdzakelijk uit bijdra gen van de patroons. Maar de arbeiders weten zeiven zeer goed, dat er op dit oogenblik, nu de prijzen der bollen onrustbarend ziin gedaald, de. kooplust in het buitenland a.l Ier slapst is en een algemeene malai se. in de groot-indu.strie aanstaande is, welke een on af wendbaren terugslag hebben moet op den omzet in luxe producten ais bloembollen zijn, geen sprake meer kan zijn van eenige sta ging d'er loonen en (lat zij dankbaar mogen zijn als zij niet tengevolge van inkrimping van cultuur of likwidatie van bestaande firma's cedwongen zul len worden tot werkeloosheid. De toestand der arbeiders in het bloembollenvak is Inderdaad' verre van ongunstig, al zullen de loonen nim mer de hoogte van die der ambachten kunnen bereiken. Maar de bloemist arbeider heeft vast loon, zelfs in den winter, al laat de weersgesteldheid dan soms feitelijk maandenlang zeer ten nadeele van de exploitatie eener zaak "een werkzaamheden van eenig belang toe. Bovendien heeft hij in den regel die beschikking over land voor groententeelt en eindigen iri verband daarmede de werkzaamheden met be^- houd van loon d'es Zaterdags Om 5 of 6 uur. ten einde hen in de gelegenheid té stellen des Zondags --eheel vrij te zijn. Het is bijna algemeen gebruik dat op algemeeu christelijke feestdagen het loon, hetzij geheel of gedeeltelijk doorgaat (bij sommige patroons oók op Katholieke feestdag"- eveneens bij ziekte, terwiil ook voor den ouden dag al bestaat helaas nog geen al gemeene pensioen-regeling door den patroon pleegt srezorgö te worden. Over overwerk wordt hier niet gespro ken, omdat het aantal overuren bij sommige firma's zeer aanzienlijk te zeer uiteenloopt voor algemeene be schouwingen. Wanneer men nu nog bedenkt, dat de loonen onder Haarlem belangrijk hooger zijn dan in eenig ander deel van het bloembollen-district, en dat er zeer belangrijke gemeenten zD- waar de loonen nog op f 7.en f 6.staan, zonder dat daar eenige kans op ver hooging schijnt te bestaan, dan zal „het publiek in onze schoone bloemen stad" wel inzien, dat van de pa troon s onder H a a r le m op dit oogenblik redelijkerwijze geen verdere- concessien kunnen worden geëïscht of verwacht. De arbeiders zeiven zullen dit on getwijfeld beter inzien don hun raads lieden, buiten het vak staande, en hun gezond verstand zal hen behoeden voor liet doen van stappen, door die raadslieden aangeprezen, welke, wel verre van. verbetering van positie te brengen, onverbiddelijk moeten leiden tot armoede en gebrek- Het bestuur der Afd. Haarlem van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur: J. H. KERSTEN, Voorzitter. Th. JANSEN, Secretaris. Haarlem, i Junii 1901. M. de R.! 14 Mei- jl. heeft u zoo- welwillend uw medewerking- aan ons verleend door het plaatsen van een- ingezon den stuk zou u zoo goed willen zijn ons nogmaals uwe medewerking te verleenen- dfoor een- kleiine plaats ruimte in uw veelgelezen blad voor ons af te staanbij voorbaat mijn dank. Zooals de Heer en stalhouders wel vernomen zullen hebben, is er gis teravond! te 11 uur weer een verga dering geweest voor de koetsiers, waarin het een en andier besproken is en ook voornamelijk het genot van een vrijen dag. Naar vernomen is heeft één personeel het er door gekregen-, dat zij eens in die veer tien dagen' een vrijen dlag hebben en dit is wel het personeel der Haar- lemsche Rijtuig-maatschappij. Dus HH. stalhouders, het voorbeeld is gegeven. n.u 'is ons vriendelijk en dringend' verzoek, dat ied'ere stal houder dit voorbeeld moge volgen en ook h u n- koetsiers wat gunne het is -toch waarlijk niet te v-eel w vraagd!. Hopende dat velen- dit zoo goed voorbeeld' mogen volgen, ver blijf ik met achting Een koetsier. U mijnheer de Redacteur, nog maals mijn dank voor, de verleende plaatsruimte. Sport en Wedstrijden. Wiolernieuws. Rennen in Hypnose. Ui-t Atlanta kamt bericht van eien jongen man, Karl Mallory ge naamd, die in. hypnotisch-en toe stand aan wedstrijden wil deelne men. De New-York World" stelt de zaak als hoogst eenvoudig voor Malilory wordt in hypnose gebracht dioor zijn vader, die hem suggereert dat hij moet winnen. En daarmee is alles gezegd. De hypnotiseur is zoo zeker van zijn zaak, dat hij' zijn zoon in het geheel niet laat trainee- ren, ja, hij verzekert, dat zij-n zoo-n eiken: wedstrijd- zou winnen, ook al had hij nog nooit van zijn. leven op een1 fiets gezeten. Men zou hem zelfs gerust de armen op den rug kun nen binden: en de voeten vastbin den winnen zou hij tooh Wat is het Amerikaansche spek toch goedkoop, dat er zoo mee ge schoten wordtzegt ,,de Fiets." Tay lorProtinMomo, Heden (Zaterdag) hebben er op de Zurenborgbaan te Antwerpen zeer interessante wedstrijden plaats waarvan de hoofdischotel is de match in 3 series tusschen Ma jor Taylor, Protin, en Momo. Protin's debuut in dit seizoen Taylor's tournée loopt tan einde. Nog een maandje en hiji is alweer naar Amerika vertrokken. Zijn reis naar Engeland, Waarvan eerst spra ke was. wordt niet meer genoemd1. Dat hij evenwel niet stil zal zittsn gedurende die maand', bewijst het volgende staaltje, dat hij al opge maakt heeft3 Juniop die Friede- naubaan te Berlijn5 Juni Kopen hagen. match tegen Ellegaard; 6 Juni: Hannover, match tegen Arend; 8 JuniLeipzig, match over 10 mijl (16 K.M. 90 M.) met gangmakers -tegen Th. Robl10 JuniAntwer pen 13 JuniToulouse18 «Turn Bordeaux en 24 JuniTurijn. Den 26 Juni om 5 uur precies vertrekt zijn, boot de .Kai.serin Ma ria Theresa" naar Noord'-Amerika. (De Fiets.") Zeilen. America-öup. „Shamrock II" zal volgens een nieuw© methode van want voor zien worden, waardoor men het breken van mast en topmast onmo gelijk hoopt te maken. De volgende proef we distrijden zullen gehouden worden op de „Clyde" waarheen het jacht heden gesleept -is. De „Shamrock I", die geble ken is over een 30 m-ij-ls haan 10 mi nuten sneller te zijn dan in haar vorige ontmoeting om de „America Cup", zal vermoed'elijk haar naam genoot© naar New-York vergezellen. „Valkyrie III", het groote Emgel- sch-e kotterj-acht-, waarmede Earl Dunraven voor de tweede maal om de „America Cup" streed, heeft haar laatsten -tocht gemaakt en zal dezer dagen gesloopt worden voor haar 90 tons locd-eni kiel. Een New-Yorksche geleerde, pro fessor Tripler, heeft een nieuwe uitvinding gedaan, waardoor auto mobielen met gecomprimeerde lucht worden voortbewogen. Bij de proef reed' de machine 80 K. M. en gebruikte 45 liter gecomprimeerde lucht. Daar het instituut Tripler deze stof 15 centimes per liter le vert, bedragen de kosten van deze reis'8 frs. of 10 centimes (5 cent) per K. M. Faillissementen. Uitgesproken: 's Gravenliage 28 Mei. J. Visser, koop man, wonende te 's Gravenliage. Rech ter -commissaris mr. J. F. Sckuurbeque Boeije. Zwolle, 25 Mei. Willem van 't Veen, vroeger schilder, thans koffiehuishou der, wonende te Kampen. Rechter-coin- mi9saris J. W. Telting. Definitieve surséance van betaling Noord-Brabantsche Bank, naaml. ven nootschap, gevestigd en kantoor hou dende te 's Hertogenbosch. Amsterdam, 23 Mei. J. W. Waidlich, winkelier, te Amsterdam; rechter-com- missaris mr. B. Simons. Amsterdam, 24 Mei. J. Jansen, amb tenaar bij de gemeente-waterleiding te Amsterdam, wonende te Bussum; rech- ter-commissaris mr. B. Simons, Burgerlijke Stand. Bevallen 3| Mei: M. LobelBrou wer. z; J. B. Hensente Kiefte, d.; S. van den OeverZeverWoom, 2 d.; i Juni: M. C. H. ScheermeijerHes- seLs, d. Muziekuitvoering. 9e Muziekuitvoering, op Zondag 2 Juni 1901, des nam. te 21/2 uur, door bet Haarl. Muziekkorps. Dir. Luit.- Kapelm. C. P. W. KRIENS. 1. El Capitan" Marsch, Sousa; 2. Ouverture „Dag goldeue Kreuz". Brull; 3. „Morgenblfttter" Walzer. Strauss; 4. Fantaisie de l'opérotte „Le- Grand; Mogol", Audran; 5. Ouverture „Maltre Peropillu", Offenbach; 6. „Neu Anna" Polka, Strauss; Grande fantaisie de l'opéra „Ernani", Yeydl. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene H. H. Müssein met onderrichting te half 7 en 9 en te half 11 uur de Hoogmis met predikatie. De catechismus te 1 uur, 11/2 an 21/4, te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Morgen, Zondag 2 Juni, na de Hoog mis openbare verhuring van eenige vrouwen- en mannenplaatsen. Maandag te 7 uur Lof.„predikatie en Rozenhoedje tot lafenis der Gel. zielen. Parochiekerk van don H. Joseph. Zondag, de stille II.H. Missen met onderrichting te 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis met Predikatie. Te 3 uur Lof ter eere van het H. en Onh. Hart van Maria Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te 5, 7 en half 9 uur de gele zen II. H. Missen half 11 de Hoog mis. 's Midd*"^ te half 4 de Vespers, en 's avonds te 7 uur Vergaderir - voor de leden der 8de Orde van den H. Franciscus. Parochiekerk van Onze LieVe Vrouw. Heden de H. H. Missen te half 6, 7, half 9 en naif 11 urn- de Hoogmis, te 1 3/4 en Q1/2 uur Catechismus, te 3 Vespers, te half 5 Oefening der H. Familie. Zondag, Maandag, Woensdag en volgende dagen dezer week te 7 urn- het Lof. (N. H. Ct.) op ZONDAG 2 Juni 1901 Zandvoort. Voorm. 10 ure, G. Hulsman. Namidd. 3 1/2 ure, Dezelfde. Doopsbediening. Aslverteiatlëii. V Voor de vele bewezen van deelneming ontvangen bij het over lijden van hunne geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mevrouw de Wed. C. HÜNE geb. NOÉ, betui- gen de ondergeteekenden hunnen dank. S. M. PETRI—Hüne. G PETRI. C. E. van der LINDEN— Hüne. A. VAN DER LINDEN. Haarlem, 3 Juni 1901. HAARLEMSCHE Vereeniging „Door Inspanning: Uitspanning* op Sondsig Si S90E, ■van HAARLEM naar AMSTER DAM, langs de schoone ZAAN STREEK naar ALKMAAR. Kaarten verkrijgbaar Nofeelstraa- 29 en Leidschevaart 38f. HET BESTUUR. Burgemeester en Wethouder" van Haarlem zullen op Donderdag 6 Juni 1901, *s namiddags ten 1 ure, ten Raadhuize bij openbare inschrijving verkoopen i Lompen en verder afval, aan wezig op- en afkomende van de gemeentelijke mestverza- melplaats tot en met 31 De cember 1901. De voorwaarden liggen ter lezing ter Secretarie (7e Afdeeling), en zijn aldaar verkrijgbaar tegen f 0,25 per exemplaar. Wegens huwelijk der tegenwoor dige, met Augustus gevraagd, een.è flinke Dienstbode, liefst van buiteri, die goed kan koken en netjes weri ken en van goede getuigen voor zien is. Loon f100.— en f26,— waschgeld. Adres: Mevr. VAN LOGIIEM, Verlengde Spanjaardslaan bij de Stoomtram, den Hout. Het Dividend over 1900—1901 is betaalbaar van af heden met 3 of f 7,50 per aandeel op coupon No. 23 ten kantore van den heer J. J. F. van HAMEL, alle werk dagen van 10—2 uur. HET BESTUUR. Brieven op Advertentièn kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen, te weten: Groote Houtstraat No. 140 aan het buis van den beer B. Langeveld bij betProveniersbuis. Anegang, boek Groote Houtstraat, aan bet buis van den beer F. Hellingman. Kruisweg 41 boek Hoerenstraat aan den win. kei van den beer A. C. A. van Hemert en aaa onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak bij de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. HAARLEM SC Schouwburg Maatschappij. Telefoon 579. Zonttag 2 Juni ISQIi Opening van het Zomerseizoen, Optreden v/h Tooneelgezelschap STOEL en SPREE, van Amsterdam. Sensatie -drama. SPREE als CYRUS de Fabrieksbaas. Aanvang 8 uur. ZomerprijzenBalkon en Stalles fl.1ste Loge f 0.75Parterre 2de Loge f 0.5ÓGaanderij f 0.30. Spekstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Van ef Zondag. NAAR lste serie uit den Transvaalschen Oorlog. Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Officier en Kinderen 10 cent. Abonnements kaarten voor 10 bezoeken ƒ1.50 voor Kinderen 75 cent. Er biedt zich aan tegen Aug. eene DIENSTBODE als Keukenmeid of Meid-alleen, v. g. v. z. Br. fr. N '113 a.d. Boekh. M. STAP, Groote Houtstraat 63. Juffrouw zoekt voor haar Zusje 18 jaar, P. G., eene betrekking ter Assistentie in de Huishouding, of bij Kinderen, liefst in Haarlem Br. Ir. onder No. 82 aan dei Boekh. P. STINS Pz., te Bloemen daal. Een nette R. C. Dienstbode, niet beneden 23 jaar, liefst van buiten, zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: H. J. J. HOMMES, Haarlem's Schoenen- Magazijn, Kruisweg 70 B. Op het Atelier van Mej. J, W. VAN SETTEN, Raam vest 31, wordt direct gevraagd eene v. g. h., P. G., veelz. ontw., sterl? gestel, goedo referentiën, zoekt aangename, drukke werkkring, Hoog sal, geen vereisehte. Br. fr. lett. A. Z. aan NOBEJ/g Adv.-Bureau, N. Groenm. 25, Haarlem. TE HAARLEM kunnen, om da delijk in dienst te treden, geplaatst worden 4e Klasse, met vrije uniforme kleeding en wapening, die geene vaste bezol diging genieten, maar voor ieder uur, waarop zij dienst doen, her taald worden overeenkomstig bet daartoe vastgesteld tarief (f 0.20 per uur met dien verstande, dat zij voor diensten van vier of minder achtereenvolgende uren f0.25 per uur zullen ontvangen), leeftijd tus schen 25 en 35 jaren, sterk en ge zond lichaamsgestel, goed kun nende lezen en schrijven, lengte minstens 1.75 meter; de voorkeur gemeten gepasporteerde militairen van het leger hier te lande. Sollicitanten kunnen zich Dins dag, Woensdag en Donderdag 4, 5 en 6 Juni a. s. van 10 uur vóór- tot 12 uur 's namiddags en van 2 tot 4 uur 's namiddags, met eigen handig op ongezegeld papier ge schreven aan den Heer Burge meester gericht verzoekschriit in persoon aan melden ten bureele van den Commissaris van politie. Wanneer niet wordt voldaan aan de vereischten lezen, schrijven en lichaamslengte, kan de sollici tatie achterwege blijven, wijl men dan stellig niet voor benoeming in aanmerking komt. Op brieven wordt geen achtge slagen en deze worden ook met beantwoord. De Commissaris van Politie. VAN GOOR.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2