NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. I8e Jaargang Dinsdag 4 Juni 1901 No. 5498 HAABLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rgk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02J-£ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.871^ de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prigs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaus: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnniumer der Administratie 122, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBÖOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad ver schijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSnee., Parijs 31bi' Faubourg Monlmartre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 4: Jnni bevat o.a. De bnitenlandsche pers over den politieken toestand in Europa, Brieven uit Berlijn, Het concours van Harmonie- en Fanfarecorpsen, Roeiwedstrijd op het Spaarne. Officieele Berichten. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem doen te weten, dat bij hunne beschikking van 28 Mei jL aan F. G. v. Veen een nieuwe voor waarde is opgelegd, toegevoegd aan hun besluit van 13 October 1881 no. 18/1141, waarbij aan M. Spitr vergun ning is verleend tot oprichting van eene bakkerij in het perceel aan de Frans Halsstraat no. 27 (destijds plaatselijk geteekend no.l kad. Sectie B. no. 1973.) Haarlem, 1 Juni 1901. Burg. en Weth. voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L.-B. De Secretaris, PIJNACKER. Politiek Overzicht. Een enkel keizerrwoord heeft weer de gansche buitenlandsche pers in beweging gebracht era overal is naai de pen gegrepen om. te schrijven over den politieken toestand van Europa. De „Éclair" kent wel politiieke b> teekenis toe aan 't gesprokene door dJen Keizer te Berlijn en ziet er meer in dan een gewone internatio nale galanterie. Het blad wijst er op dat generaal Bonn al op sp ecia- Lera wensch van; den Keizer naar Berlijn is gekomen, en zegt: „de toost, zoowe-l als het terugroepen der Duifcsehe troepen uit China, toont een verandering in de betrek king van Duitsc-hlandl tot het Twee voudig Verbond". Maar tevens wal het blad' er op wijzen, dart de Kei zer verkeerd doet, zoo hij gelooft dat het verleden vergeben is. Om de herinnering daaraan uit te wis- schen is meer noodlig dan een vrien delijk woord. De „Gaulois" noemt den toost een zeldzaam teek en des tijds, doch ge looft niet dat er politieke gevolgen van te verwachten zijn.. De Radical" zegt„Men mag in de woorden van den Keizer niet een poging zien om een toenadering te weeg te brengen tusschen Frank rijk en DuitschLand" maar het blad noemt den toost toch ungeste cor dial. En de „Figaro" zegt: „Dit alles bewijst, dat de Duiischers uitne mende gastheer en zijn, maar het heeft geen staatkundige beteekenis." Ook d;e Engelsche pers wijdt en kele besprekingen aan de woorden van den Keizer tot generaal Bonn al. De „Daily Telegraph" zegt: „Het blijft nu eenmaal waar, d'at Duitsch- landl en Frankrijk niets zoo zeer vreezen, als een porlog waarvan de uitslag door niemand kan worden voorzien. Want de inzet is het spel niet meer waard; De vrede, die nu dertig jaren is bewaard, kan nog veel langer behouden blijven. Het ijs is thans gebroken, op de plaats, waar het 't dikst was, en indien de vooruitgang in de verzoening tus schen Frankrijk en Duitse bland zoo blijft als zij in de laatste tien jaren geweest is, dan zal die begroeting van den Duitschen Keizer te.' Parijs evengoed' mogelijk worden, als thans de ontvangst van generaal Bonnal te Berlijn De „Standard" zou het verkeerd achten de beteekenis van dit onge wone schouwspel te verkleinen, al wil het blad toegeven dat het wis selen van hoffelijke woorden niet 'leidien zal tot het opgeven van de tegenstellingen, die tusschen d'e natiën bestaan. Maar het is reeds veel, dat men het herstel ziet van d'en uitwendigen vriendschap, hoe wel die niet verder gaat dan de op pervlakte. Het blad roemt den Kei zer, die een moeilijke taak met groo tera tact en veel flinkheid heeft vol bracht. De „Times" meldt, dat de Keizer zich nog voorstelt generaal Bonnal een zoo buitengewoon blijk van sympathie te schenken, dat daar uit duidelijk zijn voornemen1 is op te maken, om Frankrijk aangenaam te zijn. De „Voss. Ztg." meent, dat Euro pa wel zal doen niet te veel waarde te hechten aan hetgeen gezegd en gedaan is aan het bedoelde feest maal te Postdam. Aan een ernstige „verzoening" tusschen Duitschland' en Frankrijk kan miera eerst geloof hechten, wanneer de beide mogend heden overeenkomen, om de sterk te van1 hun Legers te verminderen era hun verdere bewapening te schorsera. De „Ind. Beige" wijst er op, dat wat Keizer Wilhelm ook doet, era welke hooge onderscheiding hij den beidien Franschera officieren ook geeft, de staatkundige toestand in Europa voor het ©ogenblik daardoor raiet kan worden gewijzigd. „Een toenadering tusschen Duitschland en het Tweevoudig Verbond kan eerst plaats hebben, zoodra het Drievoudig Verbond' ont- bonden is, of ten minste een ande ren vorm heeft gekregen en Duitsch land. zijn eigenbelang inziende, niet langer om Oostenrijk tei belie ven Rusland zal tegenwerken, op het Balkanschiereiland, en, ter wil le van Italië, Frankrijk zal dwars- boom'en in Marokko", meent de „Ind1. Beige." „Want tusschen Berlijn aan de eene zijde, Petersburg era Parijs aan de andere zijde is geen onher stelbare kloof, maar de belangen van DuitschLand, zooals Keizer Wil helm1 die opvat, zijn niet vereenig- baar met de belangen van Frank rijk en Rusland. „Wij hebben steeds ontkend, dat de toenadering van Duitschland en, Engeland' zou leiden tot een bond genootschap, zooals mera te Londen hoopte. De gebeurtenissera hebben ons gelijk gegeven. Op dezelfde gronden gelooven wij thans niet dat het oogenblik gekomen. 19 voor een Duitsch-Russisch-Fransch.e toenade ring want een toenadering die pmctisehe gevolgen hebben kan, veronderstelt eera gelijkheid van be langen voor de drie verbonden Star ten. en. als gevolg daarvan-, een ge lijkheid. van middelera om die be langen te dienen. Dat is tot nog boe •noch in China, noch iira Afrika, noen in Europa het gevolg geweesten daarom is de mogelijkheid dab bin nenkort een Russisch-Duitsch-Fran- scbe toenadering tot stand komt, niet tb verwachten. „Maar Keizer Wilhelm wenscht niet langer beschouwd te worden als de vijand van Frankrijk. Hij toont zeer vredelievende, zelfs har telijke gevoelens tegenover 't Twee voudig Verbond. „Maar dat is alles. Wie aan do ontvangst van generaal Bonn,al era aan de woorden tot hem poricht, hoogere beteekenis wil toekennen, zal bedrogen uitkomen,." Buitenlandsch Nieuws. Algemeen© berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Generaal Tobias Smuts en ie Wet, secretaris van Louis Botha, zijn te Standerton aangekomen, maar er is niets uitgelekt met be trekking tot hun zending,. Het blad „The Sun" zegt in zijn laatste uitgave, dat Botha te Stan- denton is aangekomen en in directe verbinding staat met Kruger door bemiddeling van den, Nederland- schen consul en de Nedeaiandsche regeering. Kitchener heeft hem ver. lof gegeven zonder gebruik van col der taal te telegrafeerem om te zeg gen. dat hii en zijn burgei's zien zijn van den oorlog en om Kruger te vragen als constitutioneel hoofd van Transvaal over vrede te onder handelen. Zoodra Botha vernomen had, dat Milraer naar Engeland was vertrokken, schreef hij aan Kitche ner en verzocht diens toestemming om te telegrafeer en aan Kruger. Er worden nu herhaaldelijk teüiegram- men tusschen Holland en ZuidAfri- ka gewisseld. „De Sun" verklaart verder, dat tengevolge van de strooptochten der Boeren- in Zoeloeland 10.000 Zoe loe's nu op het oorlogspad! zijn. Spe>- ciale agenten van, d'e regeering vara Natal beproeven hen tot rust te brengen. Bovenstaande berichten worden gegeven kt den vorm van een arti keltje, niet als telegram. De Noorsche vrouwen hebben nu toch heb stemrecht voor de gemeen teraden. gekregen, dat eeraige weken geleden door het Lagtling verwor pen wa9. Zaterdag is het wetsont werp opnieuw in behandeling ge nomen era toen met één stem meer derheid' door het Storting aangeno men. Stadsnieuws Haarlem, 3 Juni 1901. Stukken van den Gemeente raad. Mej. M. C. Wentel, weduwe van W. de Roo (eervol ontslapen bewaarder van het Raadhuis alhier), verzoekt ver lenging van den haar verleenden on derstand, ten bedrage van f 6 per week. B. en W. stellen voor den onderstand wederom voor één jaar te verlengen. Mej. C. S. Stolp verzoekt haar ont slag te willen verleenen tegen 1 Aug. a.s. uit hare betrekking van onderwij zeres aan de Vijfde Tusschenschool al hier. Wegens benoeming te Amsterdam verzoekt W. T. Hilarius tweede on derwijzer aan de Eerste Tusschenschool alhier, met ingang van 16 Augustus e.k. eervol ontslag. P. Koning en J. M. Heek verzoe ken opruiming van de pomp staande vóór het perceel no. 40 aan de Kleine Houtstraat, daar deze gemeentepomp wegens het vernieuwen van dat perceel in den weg staat en bovendien om en bij die pomp een zeer vuile toestand bestaat, terwijl in perceel 40 waterlei ding zal worden aangelegd en perceel 38 daarvan reeds voorzien is. B. en W. meenen dat er alleszins termen bestaan aan dat verzoek te vol doen maar wijl 't water van de pomp niet schadelijk voor de gezondheid is, behoeven zij daarvoor de machtiging van den Raad. Door B. Zuithof en Zonen is tot B. en W. het verzoek gericht om voor den tijd van vier maanden in huur te mogen ontvangen een gedeelte van den berin van den Spaar dammerweg, ge legen onder de gemeente Schoten, ten einde daarop bouwmaterialen op te slaan en een schutting te plaatsen. B. en W. doen den Raad een desbetreffend voorstel, tegen 10 cent per vierk. M. ((de grond is ongeveer 100 vierk. M. groot.) Mej. A. C. C. Schoemaker, onder wijzeres le klasse aan dc le Burger school voor jongens en meisjes, vraagt met ingang van 15 Augustus eervol ontslag. J. Roodnat, onderwijzer le klasse aan de le Burgerschool voor jongens en meisjes, verzoekt met ingang van 15 Augustus eervol ontslag. Naar aanleiding van een adres van he tbestuur der Letterlievende Vereeni ging ,,J. J. Cremer" alhier, houdende verzoek om ten behoeve van den uit geschreven internationalen tooneel- wedstrijd in den winter van 1901/1902 van wege de gemeente een. medaille be schikbaar te stellen, meenen B. en W. in overweging te mogen geven aan ge melde vereeniging te schenken een me daille ter waarde van hoogstens f 60. B. en W. leggen de rekening en verantwoording over van het St. Eli sabeths of Groote Gasthuis over het jaar 1900, ingezonden door ree-enten bedragend in ontvangst /83,41G.ll5 en in uitgaaf een som van f 83,348. 915, alzoo derhalve met een batig saldo van f 07.20, ziinde onder de ontvangsten begrepen een subsidie der gemeente van f 44,000, Zij stellen voor haar goed te keuren. Alhier is opgericht een vereeniging, genaamd de Dageraad, Ver. tot bgv. der vrije gedachte. Deze ver. stelt zich ten doel, door het houden van open bare en cursus-vergaderingen, de vrije gedachte in den uitgebreidsten zin aan te kweeken. In de Sociëteit „Vereeniging" wor den de volgende concerten gegeven: Vrijdag 7 Juni 1901 concert door het Haarlemsch Muziekkorps, Luit.-Di recteur de heer C. P. W. Kriens. Aan vang 8 uur. Dinsdag 18 Juni 1901 concert door hert Haarlemsch Muziekkorps „Har monie", directeur de heer C. A. Bern hardt. Aanvang 8 uur. Vrijdag 28 Juni 1901 concert door het Haarlemsch Muziekkorps „Harmonie", directeur de heer C. A. Bernhardt. Aanvang 8 uur. Zaterdag 6 Juli 1901 concert door het Muziekkorps van het 2e Reg. Infanterie van 's Hertogenbosch, directeur Bern. Rehl. Aanvang 8 uur. Zaterdag 13 Juli 1901 concert door H. Brandts Dam en Bias- und Streich- orohesler. Aanvang 8 uur. Voor de a.s. verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer zal door de Roomsch-Katholieke kiesvereeniging te Haarlem geen candidaat worden ge steld. Bond van Ned. Onderwijzers^ Men schrijft ons: Door die afdeeling Haarlem van dein Bond van Ned. Onderwijzers wordt 8 Juni a. s. eene propagandavergadering belegd, waar als spr. zullen optreden Mej. Carry Smit en de heer F. L. Os- sendorp van Amsterdam. Tot deze ver gadering hebben alle onderwijzeressen en onderwijzers toegang. De Bond van Ned. Onderwijzers heeft zich in het laatste tiental jaren in een krachtigen bloei mogen verheu gen. 1 Jan. 1891 telde deze vereeniging pl. m. 1200 leden, terwij] nu meer dan 6000 onderwijzers tot deze organisatie zijn toegetreden. Het aantal afdeelin- gen is in dien zelfden tijd van 20 tot 176 gestegen. Het Her stollingsoord te Lunteren, de ondersteuningskas en de weerstandskas zijn instellingen door deze corporatie in het leven geroepen. De ondersteuningskas verleent hulp aan zieke vakgenooten, drie der ge- steundera verblijven te Davos-Platz. De weerstandskas stelt het hoofdbestuur in staat wegens ziekte, of om niet te billijken redenen met ontslag bedreig de onderwijzers, voor broodeloosheid te behoeden. Punt, a van het programma is verbe tering van de salarissen der onderwij zers. Al is het er nog verre van. dat de tractementen van deze ambtenaren voldoende genoemd kunnen worden, toch valt het niet te ontkennen, dat de verhooe-ine-en der minima bij de laat ste wetswijziging bereikt, nog langer op zich zouden hebben laten wachten en nog geringer zouden zijn, als niet de Bond jaren geijverd had voor eene behoorlijke bezoldiging. In het streven naar meer zelfstandigheid voor de klasse-onderwijzers kan ook op suc ces gewezen worden; op een twaalftal plaatsen zijn verplichte schoolvergaf delingen ingevoerd. Naar men verneemt zal de heer J. Roodnat, onderwijzer le klasse aan de eerste burgerschool alhier met 1 September e.k. optreden als mede di recteur van de bijzondere inrichting tot opleiding voor hooger- en middel baar onderwijs en voor den handel in het Kenaupark te dezer stede. Mej. L. J. C. Bor, commies der pos terijen 3de klasse is bevorderd tot 2de klasse. Door de zorg van het gemeentebe stuur zijn op verschillende plaatsen in do stad drinkfonteinen aangebracht, waar menscli, paard en hond een kos- telooze gelegenheid, vindt om zijnen dorst te lesschen. De lieve jeugd vindt daarbij nog eene andere gelegenheid en wel die tot het plegen van baldadigheid, nu eens zie 1 openbarende in het bespatten van voor bijgangers, dan wêer door het nizh-- stoppen van het straalpijpje of van het afvoerpijpje. In het laatste geval ont staat-natuurlijk in de omgeving oen er fontein een modderplas. I-Iet zou van te kostbaren aard zijn om bij iedere fontein een politie-agent te plaatsen; daarvoor* zouden 24 man noodi zijn, eene uitgave van min stens 15()0 vorderende. Wij meenen daarom goed te doen in deze een beroep te doen op de mede werking van het publiek tot behoud van de fonteinen. Wij zouden het bejammeren indien deze nuttige inrichtingen tengevolge van de bandeloosheid van enkele straatdeugnieten weder zouden wor den opgeheven. Wetende, dat niet al leen de politieagenten, maar ook iéder welgezinde burger het zijne zal doen om de overtreders te doen straffen, zal de jeugd zich wel eens dubbel beden ken vóór zij een fontein beschadigt. Op DondSvdag 27 Juni e.k., 's mor gens ten 11 ure, zal door den Commis saris der Koningin in Noord-Holland ter provinciale griffie alhier worden aanbesteed het maken van eene berg plaats voor baggerspecie bewesten de haven van Vlieland en het opruimen van die beoosten deze haven, behoo- rende tot de zeevverken in Noord-Hol land. Raming f 2500. De BakeneRsergrnclit, Eenige dagen geleden kwam, zooals onze lezers weten, in dit blad een inge zonden stuk voor van „Een bewoner van de Bakenessergracht", die klaagde over den onhoudbaren toestand aldaar en in zijn stuk onze redactie uitnoo- digde eens een kijkje te nemen. We hebben dat gedaan, en hebben ons overtuigd van den onaangenamen stank bij die gracht en den smerigen toestand waarin die zich bevindt. Trouwens, dat wisten we reeds lang, en welk Haarlemmer heeft niet met. gezichts- en reukorganen de er varing opgedaan dat het daar allesbe halve aangenaam is. Men weet eveneens, dat als eenig ra dicaal geneesmiddel aan de hand wordt gedaan het dempen van die gracht, waarvan natuurlijk het groote bezwaar is, de zeer belangrijke kosten die zulk een werk zou vereischen. De groote vraag is dus: is het dem pen van de Bakenessergracht in der mate van algemeen belang voor onze stad. dat die een uitgave van pl. m. f 65,000, waarop gerekend wordt, wet tigt. en is de toestand voor de bewo ners in die mate onhoudbaar, dat de gemeenteraad tot het maken dier kos ten moeten en mag overgaan. Om nu zooveel mogelijk de quaestie duidelijk in het licht te stellen, hebben we aan verschillende personen, zoo bewoners van de gracht als enkele anderen hun meening gevraagd. Dr. P. M. Heringa is van meening, dat uit een oogpunt van verkeer het voor Haarlem in het algemeen en voor de bewoners van de Bakenessergracht in het bijzonder van groot belang zou zijn. dat de gracht werd gedempt. Vooral, wanneer er kans was, dat dan de Electrische tram over die gedempte gracht zou gaan. in plaats van zooals nu de gevaarlijke en allerakeligste bochten aan Damstraat en Jansstraat te moeten maken, zou deze bewoner er zeer vóór wezen. Thans is het ver keer aan de Bakenessergracht aller- primitiefst, en al zouden misschien heel enkele bewoners er niet op voor uitgaan, het grootste gedeelte, en de stad, in het algemeen z. i. wel. Wat de quaestie uit sanitair oog punt betreft, gevaar voor den gezond heidstoestand. acht dr. Heringa, spre kend uit eigen ervaring gedurende de jaren dat hij er woont, niet groot. Ongeveer even als dr. Heringa, denkt de heer B. C. Meeuwis er over. Ook die wees ons. in een onderhoud, dat wij met hem hadden, op de smalheid der grachten, waarlangs het verkeer hoogst gevaarlnk is op het feit, dat langs een groot gedeelte van de gracht de pak huizen en werkplaatsen niet door mid del van scheepvaart bereikbaar zijn, en dus bij demping het verkeer zeer veel zou verbeteren. Gevaar voor de gezondheid duchtte ook deze bewoner niet. al wees hij met nadruk op het onaangename van de stank. Do heer George L. Smit begon, toen wij hem spraken, te wiizen op den stank. Vaak, aldus verklaarde hij ons, is hij genoodzaakt mét zijn familie zich in den tuin terug te trekken, om dat het vóór in de kamers niet houd baar is. Evenals de heer Meeuwis ons verklaarde, is zijn gansche huis dik wijls doortrokken van den stank. Zie nu eens aan, zei de heer Smit, daar zijn. nu twee menschen al tijden lang bezig met een bezempje en een mesje den walkant schoon te houden, dat kost geld. terwijl het resultaat, d&t men daarmede verkrijgt, niet in even* redigheid staat met de kosten, en blij vende verbetering is alleen te verkrijgen wanneer men de gracht dempt. Bovendien was de heer Smit van oordeel dat het verkeer er zeer belang rijk mede gebaat zou zijn en schetste ook het gevaarlijke era. hinderlijke der belemmering telkens op de smalle ga-acht. Een ander bewoner, die ons tot onzen spijt niet machtigde zijn zeer beken den naam hier te noemen, meende dat er volstrekt geen reden bestaat een groote som uit te geven voor dem ping. De handel en industrie, die zich. aldaar hoe langer hoe meer concen treert. zei hij, heeft behoefte aan flin- ken diepgang voor schepen, aan ver hooging van de brug bij den Jansweg. DAn, wanneer aldus het scheepvaart verkeer mogelijk is, dan eerst zal de handel aldaar gebaat zijn. Met het dempen niet. De tram kan daar z. i. niet langs komen, want dam zit men bij den indraai aan de Korte Jans straat, en langs het terrein bij den heer Huet gaat het ook niet. Wat stank betreft, dat is bij de Nieu- Gracht even erg, en daarbij, wanneer er flink gespuid wordt is het zoo erg niet. Hij acht demping dus het tegen- deel van algemeen belang voor Haar lem. Heemstede. Alhier wordt Maandagavond 8 uur in het Wapen van Heemstede een openbare vergadering gehouden, waar als spreker optreedt de heer Nolting, lid der 2de Kamer voor Amsterdam, met 't onderwerp „Alg. kiesrecht" en is uitgenoodigd door het plaatsel. comité voor Algem. Kiesrecht in het district Haarlemmermeer. Hillegom. De heer Uitendaal alhier, lid van den Raad, heeft zich niet weer beschik baar gesteld. Dat er hier personen zijn, die wat over hebben voor de candidatuur N jl- ting, arbeiders candiidaat in het dis trict Haerlemmermeer, blijkt wel hier uit, dat de penningmeester van het comité van Algemeen Kiesrecht op de laatstgehouden huishoudelijke verga dering van vrijwillige bijdragen 8.29 ontving. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werdi ge durende de maand Mei ingelegd 1775.42, terugbetaald f 2206,89. Het laatste, door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1119. Met 1 Juli a.s. is da Wed. C. Heeres aangesteld tot moeder in het R. Kath. Armengesticht alhier. Door eenige kiezrs in deze gemeente zijn de volgende haeren candidaat ge steld voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen: J. Heeres, N. J. Nelissen, J. M. Balvers en F. van der Veen. De heer J. Kroon aLhier heeft de vo rige week aan de ambachtsschool Haarlem het diploma gehaald van huisschilder. Vrijdag is alhier een vergadering ge houden van de aandeelhouders van de Weeslaner Veen- en Droogmakerij. De eindafrekening sloot met oen voor- deelig saldo van f 760, hetgeen een uit- keering gaf van 10 per bunder. Da concessie is hiermede afgeloopen. Zaadvoort. Z'ondagmiddag had de conducteur S. van de Electrische Tram het ongeluk, terwijl hij aan het controleeren was en op de loopplank van een open tram wagen stond, daar af te vallen, door dat hij een klap van een langs de lijn staande paal kreeg. Hij bekwam een kneuzing in de rug, zoodat lüj onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. Na door Dr. Gerke al hier behandeld te zijn is hij naar zijne woning in Heemstede overgebracht. Aangekomen badgasten. Dr. M. Krieg, Dusseldorp, Hotel Beau- sitè 5 personen. Dames J. E. N. Siepman v./d. Berg, Amsterdam, Hotel d'Orange 2 per sonen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1