ben, want hij trok als een razende, zoodat de flegmatieke Klein slechts niet 2 1/2 nieter voorsprong het eerst de finish bereikte. De vierriems outrigged gieken voor juniores van studenten-vereenigingen, B000 M., brachten aan den start. Njord, Laga, Triton. Delft .oonde zich in dit nummer direct de meerdere en kwam dan ook in 8 min. 42 sec. één aan. Van de burgervereenigirtgen hadden voor dit nummer ingeschreven „de Amstel" en ..de Maas". Tn 8 min. 30 1/2 seconde won „de maas" die in het bolle water zeer in haar clement was, Amstel" vele lengten achter zich laiuJidc. De beslissing van het whemc-num- men bracht aan den starlt „Njord," „de Hoop" en „Nereus", die in deze volgorde aankwamen. Laat op den middag, later dan op 't programma stond, te laat meenden Sommigen, die honger kregen, nam de beslissing van het hoofdnummer een aanvang. Beide ploegen, Njord en Laga gingen goed van de start en al dadelijk bleek dat de st 'ld vinnig zou zijn. Hoewel Njord veel gelijker roei de dan haar tegenstander, konden de bekende roeiers van Njord het, toch niet houden tegen de jonge stoere Delf tenaren; zoodat deze laatsten ds zege behaalden. Zij legden de baan in 12 m. nuten 40 sec. af. Laga heeft zich gisteren dus kranig gehouden. In de acht in sciff en in d© fonge vier behaalde zij dus de overwin ning, en met eere. Ten slotte brengen nog gaarne aen woord van dank aan den heerH. M. J. F. Nix, commissaris van de pers boot, voor de groote welwillendheid betoond aan de vertegenwoordigers der pers; woord van hulde aan de mu ziek der Infanterie, die voor het feest de wedstrijden opluisterde); alsmede aan den heer Krlens, havenmeester inspecteur, die met een eigen boot aanwezig was, voor de uitstekende wijze, waarop het politietoezicht plaats vond. In de beste orde liepen deze wed strijden dan ook te ongeveer 5 uur af. Tramconcessries. Nauwelijks is het Raadsbesluit ge nomen, waarbij uitgemaakt is dat Haarlem zich over enkele jaren naar alle kanten zal kunnen uitzetten, of de Directie en Commissarissen van de Haarl. Paardetram zijn er bij. om concession te vragen, in verband met de verruiming van de gemeente, die van de spoorwegplannen het gevolg wezen zal. In een uitvoerig request aan den Raad, spreken zij hunne in genomenheid met dit Raadsbesluit uit en vragen, tegen den tijd dat de veranderingen zullen hebben plaats gehad, concessie voor het doortrekken barer lijn noord- en zuidwaarts. Noordwaarts wenschen adressanten een lijn te leggen onder het viaduct aan den Jansweg door, over het Ken- nemerplein en de Kennemerbrug tot aan de Kleveriaan toe, hetzij langs - den Schoterweg of door de hoofd straat. van het nieuwe kwartier, dat noordelijk van den Schotel-straatweg (aan het Spaarne) vermoedelijk zal ontstaan. Aan dien zuidkant wenschen adres- sabten hunne lijn te verlengen langs den schuinen weg tegenover de villa ..Boshof", om daardoor zoo dicht mo gelijk te komen bij het ontworpen sta tion van den lokaalspoorweg Amster damHaarlem; deze liin verder zuid waarts door te trekken langs den Kleinen Houtweg, oostwaarts achter de villa van Mr. W. van Hulst, om langs den hoofdweg van het Haarlem merhoutpark vooralsno- tot de Span jaardslaan; later bij eventueele be bouwing van de landerijen ten zuiden van die laan af, langs den Binnenweg naar Heemstede, tot aan het Blauw- bruggétje, om vervoleens langs het Emmauslaantje den Heerenweg te be reiken en langs dezen en den Wagen weg het Houtplein te bereiken in aan sluiting op de bestaande tramlijn. Bedoeling van adressanten is, zich dc prioriteit „te verzekeren van deze lijnen", waaromtrent zij gaarne bereid zijn te overleggen met de commissie Voor de traxaplanneav Omtrent de soort van tractie doen adressanten op merken, dat zij, na den tijd die nog moet verloopen voor d'e plannen even tueel tot uitvoering zullen kunnen komen, zullen kunnen beoordeelen de voor- en nadeelen aan electrische drijf kracht verbonden. "Uit het opgemaakte zestal Yoör pre dikant bij de Remonstrantsche Ge meente alhier, is thans een tweetal op gemaakt bestaande uit: Dr. A. H. Haentjes, Meppel en Ds. A. K. E. Horst te Lochem. De keuze van beroep zal Maandag avond 10 Juni door de gemeente ge schieden. leden van' het feest-comité, dat be stond uit de heeren Mr. do Haan Hu gen halts, Rooters, van- Lennep, Mr. Waiter, baron van Lijndien, Jhr. Mr. van. Sty rum, J. A. G. van de-r Steur, Mr. Thörae, Mr. Jager Ger- linigs, G. B. C rommel in, J. Krol Kz„ Mr. Van d)©r Mersch, H. P. Mi. A. Vogel, A. C. die Kock, Dr,. Vailkema Blouw, Mr. Bijvoet em. J. J. Zee- woldlt. D© voorzitter van het hoofdbe stuur. d'e heer J. Th. Platte, van Abooudio, nam het woord tot ope ning van diit 14de concours. Hij be tuigde zijne ingenomenheid met. het feit, dla/t die wedstrijd voor het eerst sedert het betsiaan van den Bood! in Haarl. wordt gehouden, de hoofdbtadi der provincie, de stad bekend! om wetenschap e.n kunst, tuinbouw ©n nijverheid te. gader. Spreker betuigd!» zijn dank aan cte leden dier feestcommissie voor hunne tegenwoordigheid aan de Ler d)em dier jury voor hunne bemid'wiL- ligheidl en sprak eenj wensch uit voor het welslagen/ van» het con cours. Als voorzitter van die feestcom missie ar/,woordde die beer Mr. -te Haan Hugenholtz, die er zijnerzijds op wees hoe hier in Haarlem tal van concoursen' gehouden waren, maar tot nu toe geen van dezen aard. Spr. juichte den wedstrijd toe, dlie er toe moest bijdragen de sympathie te verhoogen voor d'e schoome muziek en het streven naar verhooging deze edele kunst. Aan het welzijn en den bloei van die Haarlemsche vereenaging- Harmonie, aan wie het te danken is, dat de wedstrijd thans hier gehouden wordt, wijdde spre ker een afzonderlijk woord'. Deze beide redevoeringen von den warme toejuiching. Terwijl de eenewijn werd aangeboden, haalden Concours. Dei driekleur wapperde Zondag morgen van, de Sociëteit Vereend- ging ter -eere van het veertiende concours van den. Prov. Noord-Hol- landischen Bond van. Harmon,ies- en Fanfarecorpsen. Officieel was eveneens van be langstelling blijk gegeven door het uitsteken, van de vlag. op den toren der St. Bavo. In den. gezelligen tuin van de Vereemiging, die door zijn zwaar lommer zich zoo bij uitstek leent voor ochtencliiitvoeringeni, was al voor elven een groot gezelschap aan wezig, leden van harm orden en fan fare-corpsen met hunne familiele.- den. Er waren er ziond'er uniform, anderen d'ie een pet als distinctief hadden aangenomen en enkele ver eenig, ingen, die in een compleet uni form waren gekleed, de. Haardem- sc-hle vereeniging Harmonie in har; keurige costumes en. de Harmonie- kapel van de Nederl. Gist- en Spiri tusfabriek te Delft, in een blauwe uniform. Omstreeks elf uur nam het hoofd bestuur van den: Bond in de grootte zaal op het podium plaats met de Wormerveer1. 70 punten. 2e pr. Cres cendo, Bussum, 51 p. Tweede afdieel-ing. Ie pr. Apollo, Den Haag. met 61 p. 2e pr. Harmo nie. Haarlem, 49 p. Derde A.fdeeling, le pr- Bever wijk, Hiirmianiiekapei, 56 p. 2e pr. de Eendracht, te Vetsen, 44 p. Sectie B. Fanfare. Eerste A Meeding.. Ie pr. Sted'. Mu ziekkorps, Purmierend, 69 p. 2e pr. Crescendo, vami Baarm, 58 p. 2e Ami- citia. Landismeer 54 p. 3e die Een dracht, dien lip, 45 p. en 3e Zaan dijk' s Fanfarecorps met 42 p. Tweede Afdeeling. Ie pr. met EereprijsOndlerl. Genoegen, van Krommenie, 65 p. 2e- pr. Eendracht miaak't Macht, Wormier 51 p. Derde Afdeeling. lie pr. Streven naar Kunst, Amsterdam. 54 p. 2e pr. Wateaüandisch Fanfarecorps, 47 p. 2e pr. Volhiaidling, Ilpendam, 45 p. 2e prijzen-FanfarecorpsWardJer. 40 p. Sempoie Crescendo, Amstel veen, 31 p. en Concordia, Oosizaan, 30 punten. De menschffin gingen nu naar huiis en 't feestdiner in het Bronge- bouw kon beginnen. Maai', door het lace eindigen van den wedstrijd liep vanzelf het stotooaicours om den prijs van uitniemendhiedd tusschan de vereeniigfingen diie het grootste aantal punten hadden behaald, in de war. Inplaats van te acht uur be gon deze afd. pas te half elf, waar door verschillende vereenigingen al hadden moeten vertrekken en er maar drie verschenen om mee te dingen. Deze prijs werd door de jury toe gekend aan hot Stedelijk Muziek- (kjorps van Puirmiemend, directeur de heer B. Kwast. Door een van de andere vereenigingen werd hierte gen een protest ingebracht, als we goed verstaan hebben' omdat de de leden der vereenigingen hunne man, die de trom sloeg in Pu-rme- instrumemten van' die gaanderij,, waar ze een veilige bergplaats had den gevonden en schaarden zich in den tuin, om daar gezamenlijk de feestmarsch ten gehoor© ie brengen, die voor deze gelegenheid expres sed! jk door den directeur van Har menie, den heer Bernhardt,, was ge componeerd. Tegen 12 tuur beklom de heer Bernhardt de muziektent om zijn marsch te dirigieerecn. En daar barstten ze Hos de hoorns, trom petten, oometten, de tuba's, de basi- sen. de olaiiinietten, de grootei en kleine trommen, in een overweldi gende massa van klank, diie hier en daar wel een toeschouwer met lee- re gehoorvliezen-een pas of wat ach teruit deed deinzen. Toch was het aardig om te zien, hoe aandachtig d'e executanten letten op den diri geerstok van den kapelmeester. Met brio en goed succes wierd de goed klinkende miarsch ten einde ge bracht. Daarna begon het concours met die 2de afdeeling van de sectie Har monie'. Daarin werkten mede de vereenigfing Harmonie- van- Haarlem, met 39 werkende leden. Verplicht stuk was de fantasie, Maatiliama van Jas. Kessels, vrij nummer van Har monie Marie Heniriëtte, ouverture- van L. Montague. Kranig werd er gespeeld, een wel verdiend applaus loonde de execu tanten. Een ernstig concurrent voor ben was de1 tweedie vereeuiging iin deze afd. de vereemiging Apollo van den Haag, met 26 werkende leden, die de ouverture „la Reine d'Eté" van Ch. Panne al's vrij' nummer geko zen had'. Vlug werd het concours voort ger zet. Om beurtenspeeldien de secties Harmonie en Fanfare dn de losse tent, die hiervoor speciaal was ge plaatst en in de bestaande 'vaste. Het publiek mam intusschem steeds meer toe. In de 3de afd. Harmonie waren de mededingende vereenigingen Harmoniekapel der kominkl. pa pierfabriek te Velsetn, 39 leden en Beverwijk's Harmioniekapel met 29 ledenin do eerste afd. van die sec tie traden op Crescendo van Bus sum, 39 lieden, Hof van Delft met 37. Zaanl. kapel met 26. Excelsior van Wormerveer met 39. Ini de sectie Fanfare werd deelge nomen in de 3de, 'afd. door Volhar ding van Ilpendam:, Sempre Cres cendo van Amstelveen, Concordia van Oostzaan, W&'ienlaïmd's Fanfa recorps, Wairdteirs' Fanfarecorps en Streven maar Kunst van Amster dam, resp. met 20, 18, 22, 17 en, 21 werkende, leden in de 2de afd'. On derling Genoegen van Krommenie met 30 en Eendnacht maakt Macht van Warmer met 23 leden in de eerste afd'. Crescendo van Baam met 27, Stedelijk Muziekcorps van Pumuerend' met 24, de Eendracht van den lip met 23, Broek in Wa- terlandisch Fanfarecorps met 22, Zaandijks Fanfarecorps met 30 en Amiüitia van Landsmeer met 29 leden. z Hoe vlug het concours ook van stapel liep., het was al spoedig te zien, dat er geen sprake van zou wezen op tijd gereed te komieo en dat het diner aan, jury en leden der feestcommissie, te 6 uur voorgeno men, een beetje zou moeten; worden uitgesteld1. Het was een onmogelijk heid om 22 vereein;igimigeo elk 2 stukken te laten _spelen in zes uur tijd. Geen wonder dam .ook, d'at de laatste vereemiging eerst omstreeks kwartier voor* achten' de muziektent verliet. Toen had! ©venwel de jury onmiddellijk hare beslissing gereed en kondigdie, die aan, bij monde van den beer Richard Hol. Die uitslag luidt als volgt Sectie A. Harmonie, Eerste afdeeling. Ie pr. Excelsior, zien geeft, dat de tien artisten anen Haarlemmers zijn. Onder dit tiental munten voorname lijk uit de H.H. J. Smits en A. Slot, zooals men ziet zijn de aanvangletters van beiden een S, dit op zich zelf zegt niet veel doch eigenaardig v-ordt deze overeenkomst ais men weet. dat Smits schoenmaker en Slot schipper van zijn vak is; de vaknamen vangen dus ook met een S aan en onderling', hebben zij gemeen dat ze beiden Snel en Sterke Sentatie toeren verrichten. Als men mt eigenaardigheden zou willen blij ven door gaan, kan men veilig nog zeggen, dat zij wel iets van hun vak hebben overgenomen. De artist Slot. (de schipper; is zoo gauw als water e-n de artist Smit (de schoenmaker) is zoo taai als lêer. Hiervan gaf hij het dui delijkste bewijs toen hij zijn laatste nummer gaf. Hangende met de beenen aan de trapeze nam hij hij> een grooten ijzeren bal aan een lus tusschen de tanden, pakte met twee handen een eveneens zeer zware halter (bal en hal ter zamen 175 kilo) en droeg aan zijn beenen nog twee personen.. Deze prach tige toer werd daverend toegejuicht, hetwelk dan ook zeer verdiend was. Indien in Vereeuiging of Kroon krachtoefeningen werden vertoond, zag ik ze meermalen zwakker. Wat het worstelen betreft zagen wij slechts een nummer en kunnen ook hiervan zeggen, dit eveneens de moeite waard is voor sportliefhebbers eens te gaan zien. Vier medailles werden uitgeloofd do uitslag was als volgt: le prijs J. Horsing: 2e prijs M. Dorst, bij loting met D. Tulken, die 47 minu ten geworsteld hadden zonder beslis sing; 8e prijs P. van Looy; 4e prijs P. J. Vrugt. Indien dit gezelschap weer eens op mocht treden raden wij eiken lief hebber Van sport aan dit eens te gaan zien. v. d. K, De afdeeling Haarlem van, den Bond! van Ned. Onderw. nam in ha re huishoudelijke vergadering van 1 Juni. 1901 de volgende voorstellen van het bestuur aan a. de afd. steun© de canididatuur- Hugen holtz en machtigt het bestuur daarvoor te beat eden tot een maxi mum van 10. b. Het bestuur worde gemachtigd:, bij gebleken noodzakelijkheid, voor de verkiezing van' Ketelaar 15. af te staan. c. Bij de gemeenteraadsverkie zingen steun© de afd. de canidli daten De Braai, Hugenholtz, Joosten. Kap te! jn, Reinalda en Mr. Troefetra, en machtigt het bestuur daarvoor te bestedienjtot oen maximum van /25, evenitueei f 40. Aan den beer R. G. Rij kens is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der redactie van de Opr. Haarlemsche Courant met ingang van 1 Augustus e.k. Maatsohappij Weldadigheid afd. Haarlem Vergadering op 1 Juni 1901 ten Raad- huize te Haarlem. Afwezig (van het bestuur) Mr. Ch. Enschedé. De notulen der vorige vergadering Bevallen 30 Mei. A. E. Seveke Helmer, z. 3 Juni. A. M. W. Klum- porHoobroeks, d. 1- T. C. B. Im mensBos, d. J. M. Groenemdaal Veldhuis, z. Overliepen): 1 Juni. A. M. Te-e kens, 60 j., Gr. Houtstraat. W. Aal- d:©rs, 6 m. z. Korte Doelstiraait. S. Keoaom, 83 j. Gedf. Voldiensgiracht. 2. G- van Kess&l, 11 j. z. Begijnhof. Burgerlijke Stand. Corrospon d entie Wegens plaatsgebrek zullen wij den Haagschen brief in ons volgend num mer opnemen evenals het verslag der wedloopen te „Oud-Rozcnburch" enz. nemdi's korps, het mandei haidl moe ten dragen emi amgekieeird. D© alge meen© voorzitter zeidte onderzoek van de klacht boe. Al d© prijzen bestonden uit mer dlaifliles. Eerep rijzen (voor het hoogste aan tal puntem) wenden' behaald als volgt Apollo, Den Haag, gouden med. met dipl. uitgeloofd door mevr. Vis sier van Razerswoudie. Excelsior, Wotrmeirveeir, gouden med. met dlipi. uitgeloofd door de Feestoommdssd'e. Onderling Genoe gen, Krommenie, zilv. med. met dipl. uitgeloofd door de Soc. Ver eend ging. Sted. Muziekkorps, Pur- merend', gr. zilv. med. met dipl., uitgeloofd door die Veneeniiging tot verfraaiing. De juiy bestond1 uit db heeren Rich. Hol. M. J. H. Kessels, D. Ko- aiing Jr., G. P. W. Kriens, F. J, Schweinsbeirg en J. Koning. Na afloop van den eere wedstrijd werd ©r lustig gedanst'. Trouwens men was reedis fe half tien bijwij ze' I worden gelezen en goedgekeurd, van tijdpasseerrmg op die vroolijkej De penningmeester brengt de reke- Veiling in hel YerJcoopl. „De Gouden Leeuw" op Zaterdag 1 Juni 1901. No. 1. Een Gebouw, aan de Groote Houtstraat. Opgehouden, 24,955. No. 2. Een Huis, aan de Nauwe Ap- pelaarsteeg. Niet geveild. No. 3. Een Gebouw, naast het voor gaande. Niet geveild. No. 4. Een Huis, aan den Jansweg. No. 5. Een Winkelhuis ten noorden van het voorgaande. De perceelen no. 4 en 5 gecombi neerd. Opgehouden. 23,330. No. 6. Een winkelhuis aan de Koning straat. J. F. Muller qq„ f 6610. No. 7. Een huis aan de Brouwers vaart. P. B. Verberne, f 3560. No. 8. Een huis aan de Bakenesser- gracht. S. J. W. Mons. 4755. No. 9. Een perceel bouwterrein aan het Krom. F. Erdtsieck. f 1090. No. 10. Een huis aan den Kruisweg. A. Rinkema, f 10,100. No. 11. Een perceel bouwterrein aan den Jansweg. No. 12. Een perceel bouwterrein als- voren. No. 13. Een Heerenhuis, alsvoren. No. 14. Een huis, alsvoren. De perceelen no. 11 tot en met 14 ge combineerd. 490,075. Opgehouden. No. 15. Een winkelhuis aan de Tul- ponstraat. No. 16. Een huis naast het voorgaan de. De perceelen no. 15 en 16 gecombi neerd. L. J. Verkooy, f 3630. 17. Een dubbel huis aan de Twijn- dorslaan. No. 18. Een dubbel huis, naast vo rige, aan de Meesterjoostenlaan. De perceelen no. 17 en 18 gecombi neerd. Opgehouden. 4415. No. 19. Een huis aan de Bakenesser- gracht. Opgehouden. 2905. No. 20. Drie naast elkander gelegen woonhuizen, aan het Wijde Geldeloozc pad, hoek Raamlaantje D. Groenen- daal, 300. No. 21. Een huis aa nden Heeren singel. J. de Goyer, 1700. maar niet altij'di zeer samenhangen de tornen van eemigte welwillend© blazers, aan dien' dJans gegaan. De uitreiking van die prijzen had Maandagmiddag te half een plaats. De algem. voorzitter reikt© dte Bondisprijaoni uit, de heer Mr. de Haam Hugenholtz die ©er©-prijzen aangeboden dioor de' gemeente Haar lem, de Feestcommissie en de Ver- 'eeuiging tot Verfraaiing, die heer J. J. Zeewoldt die van die Soc. Ver eemiging, de heer N. vian B'eek die van mevrouw Visser van Hazers- woude. De Winners van de ©ereprijzen vooral werden, zeer toegejuicht. D'e algem. voorzitter eindigde met een woord tot opwekking om1 op het ingeslagen padJ voort te gaan'. Daarna gaf Crescendo van Bus sum een Motlinée in den tuin der Sociëteit. Schouwburg. Wij hadden der schouwburg-direc tie waarlijk niet zulk een succes dur ven voorspellen als zij gisteren-avond had met, de vertooning van ..de(n) Fa brieksbaas" door het gezelschap Stoel en Sprée. De schouwburg was flink gevuld en, wat ons nog het meest beviel, de temperatuur liet niets te wenschen over. Het was er zeer aan genaam. „De Fabrieksbaas", van huis uit een stuk dat de gemoederen in beweging brengt, veroorzaakte, door de wijze van opvoering, oogenblikken van ge weldig enthousiasme. De heer Sprée, met zwaar geluid en breed gebaar, met veel variatie' in de armbewegingen deed bet publiek zwelgen van genot, wanneer hij in het tweede bedrijf den zegen des hemels inroept voor zijn wraak, komt er aan de toejuichingen geen eind, en als deze acteur, met Joviale zeemans rondheid, viermalen achtereen aan het dankbare publiek verschijnt dan is het noodig, dat hij ten slotte de band op het hart leert, om te bewijzen dat liet nu genoeg is. In het derde bedrijf was de uiting van vreugde zoo mogelijk nog sterker. Wanneer, na al het lijden van den uitvinder, uit eeai der ovens ein delijk de kaas te voorschijn komt, gaaf en goed, dan wordt die verschijning door het publiek met zulk eene leven dige vreugde begroet, dat het gespro ken woord verloren gaat en de speletrs slechts door gebareai kunnen toonen. dat zij al even blij zijn als het publiek. Het was een Zondagavondvoorstel ling zooals wij die meer wenschen. Een goed stuk werd gespeeld, met een band van belangstelling die spelers en toeschouwers nauw aan elkander ver bindt. Sooisteit „St. Bavo." Men schrijft ons: Gisterenavond trad in bovenvermeld lokaal het. gezelschap „duo coeur" op Een eigenaardigheid van dit ensemble dat worstelen en krachtoefeningen tc ning en verantwoording ter tafel over het jaar 1900; deze bedraagt in ont vangsten 1119.38, en in uitgaven f 1102.86, tegen f 1472.25 en 1466.31 in 1899. Aan den directeur der maatschappij is hiervan afgedragen f 10S0. Na onderzoek wordt besloten deze rekening en verantwoording goed te keuren onder dankzegging aan den secretaris-penningmeester) voor het i'ichtig gehouden beheer. Het bestuur deelt mede, dat is inge komen de rekening-courant met de maatschappij waaruit blijkt, dat de afd. een tegoed heeft van f 8504.805. Als afgevaardigde ter algemeene ver- godering te houden op 4 Juni 1901 wordt benoemd de heer H. L. Jans sen van Raay. Tot plaatsvervanger de heer Mr. a. E. A. van Stralen. Niets meer aan de orde sluit die voor zatter de vergadering. Heemstede. In den afgeloopen nacht zijn door verbreking van afsluiting uit het bondsgebouw van de Haarlemsche ten nisclub aan de Spanjaardslaan onder deze Gemeente ontvreemd, tennisbal len, twee ketels en een pefcroleumkan. Gemengd Nieuws. Telegrammen. LONDEN, 3 Juni. (R. O.) De bladjen bevatten een telegram uil Kaapstad, meldend, dat 32 man der Yeomanry bij Dordrecht in gen-echt raakten met 700 Dobrapnadat, d'e Engelisctoen een, doodt eo 5 gewon den verloren, haddien gaven tij aich over, doch zij werden tater in- vrij heidi gesteld. LONDEN. 3 Juni. (R. O.) De „Standard" beo-at oem bericht uit Pretoria van 10 Mei, waarin wordt gezegd Het i's overduidelijk, dat die tegenstand der Boeren nog met ge broken is. Officieel wordt het aan tal Boeren, thans nog te velde, ge schat op 16.800 man. Slechts zeer enkelen vain dlezon geven dan troe pen gelegenheid! op te treden zij bepalen zich gewoonlijk tot, ,,sni- pen" en vallen afgezonderde of zwakke posten aan. De militaire toestand is niet zoo rooskleurig, aJs de vluchtelingen, die niets anders wenschen dan naar den Rand terug te keeren, zich wed voorste llen. Hel is bekend, dat Botha nog vijf ka nonnen heeft. De, Wet heeft er min stens twee, en De la Rey een1 of twee. Op onderstaande numniere r-jn geen prijzen gevallen. 1832916034 802912165 IÓ1U1S337 9233025706 8047121781513718111 114332157^3 868912194 1515418433 117 33605760 8767122471516718)03 17338706762 S76U12263 161,0 I8SJ1 196 3385 5803 87961Z860161918568 20633865804 8830124191618418570 21834085^23 8848124601620618674 25034275842 8871124551620718607 25934455884 89; 2124961529318647 33631696886 9009125U61529718665 35880946890 9090 1261G1531018677 37736415946 91601251816 ;4318091 44435495983 919512521 1 8661eï61 472 3683 5993 9206126881537018765 47686636999 821 12559153^918813 478 367U 6002 92321266015:.831=818 60987406010 927812666164 016852 566 3742 6067 927912674 1521018857 685 3745 6088 929.5126761645618867 60687656129 931U12681 1-46018S71 67687'Jl 6143 93551269415516158.-3 697 3829 6267 9361127251563318894 7043857 6268 9414127291553618913 729 38586.84 9460127381655118917 786 3896 6295 9476127761558918928 835 3912 6323 96U012781 1568418936 815 3918 6827 96; 912801 1570613944 907 3944 6.140 961612807 1580718956 91239586348 967212827'587119034 10.340226594 9695128351587519048 1 l-2b 4039 6607 9713 128731684819068 115840736610 9721129021639219077 117140796649 9784129231695) )9l34 14034084 6678 9811129601596519163 141641496699 9954130581606019174 14334231670110028130701605119195 14634242673910106130781608119241 14SU42'7 677510137131261616819249 14814251 6877102521313116182 19285 1567 4273 585110290131531624119286 16184287 68601030813I6U1626519348 613 4303 6888103161331616270 19376 16464315 6932103331834 i 1629219404 17214323 695210381134321632819419 1807 4332 695510414134391636119429 1816 4340 69881042313446163 >219465 1828436U70131043213471 1030119471 183U 4440 701410433134741636219476 186846017078 10442135241686319496 19154502 71' 810496135731637219604 1962 46. ,4 7106 10512136631652219629 2 K 94535 7127 10564 189841653619065 2014 4659 7128106541376616568197 U 2038 4684 717810662137781656119734 206547127196 10668137821657019739 2066 4735 72981' Bi 613803166021944 20944754 7309106981381316154319771 2146416673111075713-601665119789 2157 4770 734410765138621665819800 21944783786810781139021669319809 22284780736910803139271672419849 22644788 7395 U'8l3 139541676219853 2 '91480674141081413961 1676619378 23224817 741610826139731681519-86 23694833 74201083813992168181 '926 287948437461 1088.' 1400116827 19934 238t 4858 746210971140241692819948 24944896 7461109731407 i 1694019951 25114987 747510998140761696819962 26544991762111000140 '31698119979 2568 5047 7526 11"041409616986 200D7 2622 50487529 U '281415816993 2. )UU '2633 5059 75621103414166 11746 20041 26385000 7686 U2"21423 tl78120082 28456083759612151422G1i798.0093 26536139762.SU217 142 8171002010} 26906172 761711256143531? 114 2 1108 2695 51817717130014347 17167 20162 27115285773711312143641717920178 27625239 7743 U82S14S9S17425 2l '225 27765.667870 U3251445117479 2' I..07 278052767902U8541448;1750520317 2 797 5280 7 938 '14211451917520 20361 28' 18 6287 796114601453817565 20361 281652898021'1462146181760120367 28225318302511615146301766420466 28295321806011661146621777920566 23675337 8077 11631140e417801 20588 28715842 8081116381476817S15 20631 29016372308511660147611782520083 3042540081011166914795178'';! 70721 30015455815911705148951791821758 30915457 8201U710148301793820780 316354Sz8234 U7571484117998 20884 319665298276U79S14X491800S20399 32165531830511820148721815120931 322465458820119181488118202 324155538400 U9211492318209 324655548417119281499113223 8266 5575 8470119611606218233 3267 6586 8521119961506818238 327156268605 '20261509018252 823856288625120541510918327 366e Staatsloterij. Door den regen. Tengevolge van een vreeselijken re gen liep het groote riool aan den hoek van de Schauzenstraat in Hamburg vol water, terwijl 12 arbeiders daar aan het werk waren. Negen hunner konden dadelijk gered worden terwül de overigen eerst na 24 urén aldaar opgesloten geweest te zijn, door de brandweer bevrijd konden worden. Een nader bericht hieromtrent meldt: De drie begraven arbeiders wer den na een arbeid van 24 uur door de brandweer Maandagavond te 7 uur te voorschijn -ehaald. Het was hun gelukt in een door ijzeren schotten van 't water afgesloten, cylindervor- mige opening te vluchten. Hier kon den ze hunne redders afwachtens, daar er onmiddellijk gezorgd werd voor toevoer van versche lucht. Witte negers. Professor Johnson van do Kansas Hoogesc-hool heeft een uitvinding gedaan om negers blank te maken. Bij het onderzoek van het bloed van een albino vond hij kiemen, die het witte- bloed doodden. Toen inocküeerde hij ven-schillende die ren en maakte er albino's van en ten, slotte gelukte dit hem ook bij een neger met verrassend! resultaat. Er zijn reeds dadelijk vier rijke negens uit New-York naar den pro fessor op reds gegaan om zich te la- tem witmaken. Maandag 3 Juni. 5e Klasse. 13e Lijst. No. 4552, 10094. 10482, 12847, 15223 en 20428 ieder f 1000. No. 2642 en 7470 ieder f200. No. 5282» 6646, 13676, 16578 en 18307 ieder f100. 24 2529 5851 8284 11803 14734 17742 73 2703 5953 9038 11836 14858 17793 93 2754 5600 9120 11926 14934 17824 215 2766 6108 9199 11957 14937 18046 246 2982 6190 9291 12081 15067 18084 266 3028 6280 9315 12102 15094 18164 325 3038 6394 9343 12156 15133 18235 401 3182 6403 9465 12171 15100 18382 431 3326 6782 9498 12208 15270 18420 433 3735 6862 9570 12251 15525 18543 430 3843 6901 9575 12266 15643 18623 591 3897 6950 9064 1 2292 15646 1 8702 732 3903 6996 9704 12298 15659 18710 782 3921 7090 9790 12306 15749 18836 792 3934 7098 9799 12569 15760 18845 817 4049 7409 9837 12653 15803 18876 838 4191 7607 9863 12859 15956 19062 874 4214 7640 9935 12958 15983 19127 886 4325 7736 10092 13009 16006 19173 919 4447 7791 10351 13030 16022 19345 941 4576 7809 10363 13083 10101 19414 1033 4631 8064 10373 13253 16221 19510 1104 4700 8084 10562 13254 16227 10526 1161 4709 8150 10596 13382 16281 19745 1259 4723 8246 10600 13469 16307 19880 1352 4928 8333 10624 13485 16504 19909 1357 5004 8369 10796 13706 16798 19920 1361 5200 8374 10862 13739 16810 19983 1584 5260 8459 11043 13798 16980 20034 1702 5332 8490 11222 13831 17032 20063 1845 5410 8511 11285 13886 17185 20069 1867 5434 8545 11413 13963 17331 20150 1965 5524 8607 11570 13986 17421 20230 2186 5593 8C16 11685 14432 17428 20241 2309 5746 8624 11750 14479 17449 20626 2334 5756 8766 11782 14626 17492 20729 2517 5849 8868 11800 14709 17606 A«lvertent5ën. Y Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon: JEANETTE VAN BUCHEM- Neufcourt, Haarlem, 1 Juni 1901. V De Heer en Mevr. C. VIS—f Schabff geven kennis van de ge-, boorte van een Zoon. Warga, 1 Juni 1901. Op den lsten Juni overleed alhier na een langdurig lijden onze geliefde Zuster en Be huwdzuster ADKIJANA MARIA TEE- KENS, in den ouderdom van 00 jaren. Uit aller naam, J. M. TEEKENS. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het over lijden van hunne geliefde Moeder en Behuwdmoeder, Mevrouw de Wed. C. HÜNE geb. NOÉ, betui gen de ondergeteekenden hunnen dank. S. M. PETRI—Hüne. G PETRI. C, E. van der LINDEN Hüne, A. van der LINDEN. Haarlem, 3 Juni 1901.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3