belt, waarvoor op 4 dezer door drie Tinna's is ingeschreven. De Christelijk Historische Kies- vereerDiging beeft naar wij: verne men thans een bekwaam rechtsge leerde gevonden die geniegen is een candidatuur voor dien: Raad onzer gemeente te aanvaarden. N. H. Ct. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 13 Juni. Voor de rechtbank liad zich heden een zekere Jan P. Raap uit Purmerend te verantwoorden. Deze had de laag hartigheid gehad tijdens een twist met zekeren P. Lengers, een stuit van diens neus af te bijten, waardoor dit li chaamsdeel voor goed geschonden is. Als stuk van overtuig"" was het afge beten, gedeelte in een fleschje met spi ritus ter zittiiw aanwezig. Bold. zeide het feit niet te kunnen ont kennen, doch niet te weten in welken toestand en waardoor h" er toe geko men was deze daad te plegen. Hot O. M., het feit qualificeerende als zware mishandeling, vorderde 5 maan den gevangenisstraf. Tegen L. Evers werd wegens bede larij 12 dagen hechtenis gevorderd en opzending naar eene Rijkswerkinrich ting voor den tijd van 3 jaar. Daarna verscheen in het bankje der beklaagden Elizabeth Hucl, huisvrouw van T. Hulsbosch, terzake dat zij de drankwlet had overschreden op 20 April 1.1. De kantonrechter, voor wien deze zaak eerst berecht was, had bekl. vrij gesproken op grond' dat het wettig be wijs niet was geleverd. De ambtenaar van het O. M. was evenwel van dit vonnis in hooger beroep gegaan; van daar dat deze zaak thans voor do rechtbank werd behandeld. Uit de ver klaringen der getuigen bleek dat bekl. in de gelagkamer van perceel Donkere Spaarne 34, aan hen twee glaasjes jenever had toegediend en daarvoor f 0.10 in ontvangst genomen. Bekl. beweerde er niets van te we ten, dat zij de menschen geholpen had. Het O. M., de overtredingen der drankwet, zoowel het toedienen als het verkoopen van sterken drank, volko men bewezen achtende, vorderde 2 geldboeten 60.subs. 2 maal 20 dagen hechtenis. Bekl. W. J. Rooyers te Haarlem, die terzake mishandeling en vernie ling veroordeeld was tot eene gevan genisstraf van 8 dae-en. en van dit vonnis in verzet was gekomen, hoorde thans weder bevestiging van dit von nis tegen zich eischen. Bekl. bracht tot zijne verdediging allerlei grieven tegen een der getuigen in. L. O. Landwier en J. Vermeer, bei den te Haarlem, hadden zich op 3 Mei 1. 1. op het bouwterrein Bosch en Vaart" te Heemstede sichuldig ge maakt aan diefstal van loodi te.n na- deele van J. Boogaard. Deswege werd tegen o11- hunner 1 jaar gevangenis straf geëischt. Bekl. beweerde het lood te hebben gevonden waarop het, O. M. deed. op merken, dat het zich toeeigen en van goederen, die op den openbaren weg gjevonden worden, evengoed dief stal is. Zandvoort. Aangekomen badgasten. Dames Van Mill, Amsterdam, Huize Nelly, 2 pers. Joh. Wilhelmus, Efaarlem, Haltestr. ïio. 10, 2 pers. Mevr. Woltman, Heereveen, Pension Maria, 2 pers. J. D. Lulofs, Amsterdam, Beau Sejour, 3 pers. Mevr. Hoosemans Wouters, Amster dam, Pension Beau Rivage, 2 pers. W. Schinpan. Amsterdam, Hotel l'Oce- an, 5 pers. Mevr. J. E. Bouwman Rose, Amster dam, Kleine Krocht, 4 pers. H. Thulesius, Bremen, Hotel d'Orange, 2 pers. Mevr. L. H. Enthoven, Hilversum, idem, 2 pers. J. A. G. van der Steur, Haarlem, Huize Adriaan, 7 pers. F. J. H. Olivier, Amsterdam, Adm. Piet Hein, 9 pers. Mevr. Van Houten, Buenos-Ayres, id., 2 pers. Th. Stuffers, Amsterdam. Kerkstraat no. 27, 5 pers. E. Wolff, Amsterdam, Pension Hoog veld, 3 pers. W. Nienhurg, Amsterdam, Pension Marina, 4 p. Velsen. Tot secretaris dier gemeente Voor hout is met algemieene, stemmen, be noemd de lieer A. G. M. Goerae- gracht, ambtenaar ter secretarie te 's Hieer.enberg. Tat secretaris van die vrijzinnige kiiesveu'eemigmg afd'. Velsen. is be noemd. die heer G. baron, van, Tuij'll van. Seroos.kerk.en, alhier. De collecte voor dpn gewapenden dienst zal hier worden gehouden in de week van 17—22 Juni a.s. De loting voor de scnutterij zal al hier worden gliouden 27 Juni a.s. Op 10, 11, 12 en 13 Juli a.s. zullen er schietoefeningen worden gehouden van het fort alhier. Door den Burgemeester is hekend gemaakt, dat langs de kusten tele graafkabels zullen worden gelegd, die worden aangeduid door boeien en noodigt de zeevarenden uit deze te willen laten liggen omdat tegen het wegnemen straf is bedreigd. IJmuiden. Door de politic is proces-verbaal opgemaakt tegen, F. Huij er Donker sloot. wegens verkoop van, sterken drank in 't klein, zondier vergun ning. Donderdagmiddag half tweie is de heer Van Loonetn Martinet in het café: Cycloop opgetreden voor de kiezers in deze plaats. Ondanks het zeer ongun stige uur waren nog een vijftig perso nen opgekomen. De heer Z. v. cL Bergh zou hier gesproken hebben, maar was tot zijn leedwezen hierin verhinderd. Beverwijk. Het onderzoek der verlofgangers van de Nationale' militie zal alhier plaats hebben op 17 Juni a.s., 's mor gens te 9 uur. Ook te Wijk a/Zee beginnen de bad gasten langzamerhand te arriveeren; 8 dezer is aldaar 't seizoen geopend. Over 't geheel belooft het een goed jaar te worden; vele particulieren'heb ben verhuurd, terwijl ook in 't hotel reeds vrij wat is besproken. B&lfweg. De liberale kiesvereeniging alhier stelde tot candidaten voor den gemeen teraad de heeren J. Cos, alhier en A. Barendregt, te Houtrakpolder. IJpoldör. De sedert jaren gedeeltelijk mislukte karweiteelt belooft dit jaar een beteren oogst; de velden staan zeer goed en van het vernielend' ongedierte is nog niets te bespeuren. Binnenland. Terugkomst dar Koningin en Prins Hendrik. Met veel geestdrift ontving Apel doorn Woensdag-middag te 5.46 de extrartrein die het koninklijk echtpaar weder naar hun geliefd lustverblijf bracht. H. M. was gekleed' in zeegroen reistoilet en zag ei' opgewekt uit. De Prins was in burgerkleeding. Het Koninklijk Echtpaar werd op perron begroet door de heenen baron Bentinck, stalmeester, Tutein Nolthe- nius, burgemeester, en Pot, hofarts. De vorstelijke familie was vergezeld van Jhr. Tets, adjudant, baron De Vos van Steenwijk, referendaris van het kabinet der Koningin, baronesse Ren- gers en Jhr. Suchtelen van der Haere. adjudant van den Prins. Op het basse- cour waren ter ontvangst de heeren baron Clifford hofmaarschalk, en Van steijn, intendant. Uit de Staatscourant. Be-noemd' tot adjunct-commies bij het departement van justitie Mr. A. J. van Roijen, advocaat en orocureur te Groningen; tot rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Rotterdam Mr. G. Polak Daniels, eervol ontslagen rech ter in semeld college, wonende aldaar; tot rechter in de rechtbank te Rotter dam Mr. P. Polvliet, thans substituut griffier bij gemeld college: tot rechter in de rechtbank te Amsterdam Mr. H. L. Asser, thans rechter te Alkmaar; tot notaris te Loenen, J. D. Bastert, can- didaat-notaris te Maarseveen; tot Hoofdinspecteur der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen bij het departement van financm- H. Dom ste, thans referendaris genoemd depjartement; tot ontvanger der di recte belastingen en accijnzen te Kat wijk c. a., L. H. Slotemaker Jr., ont vanger derzelfde middelen te Druten c. a. Aead. Examens. Amsterdam. Met goed gevolg is afpel---1 het aan vullingsexamen art. 86 Wet H. O. door den heer A. J. Hildebrandt; het theo retisch geneeskundig examen d'oor do heeren J. II. van Epen en S. Engers. Groningen. Bevorderd tot doctor in de Nederlandsche letteren, na verdedi ging van het proefschrift Gothische casusyntaxis" de heer M. J. van der Meer geboren te Bovenknijpe. Het tweede natuurkundig examen werd met goed gevolg afgelegd door den heer E. A. Spanjaard. Utrecht. Ie Natuurk. de heeren M. G J. P. van Dongen. A. M. J. Bila en Th. A. v. Reemist. Doet. rechts wetenschap de heer W. B. Sandberg. Cand. Rechten, de heeren W. H. de Beaufort en D. Rutgers, Cand. Ge- neesk. de heer J. M. Moll. Leidien. Geslaagd voor het eandi- daats-examen in de geneeskunde de heeren F. J. Borst Jr. en A. A. Land en voor het doctoraal examen in de rechten de heier L. G. N. Bourieius. Utrecht. Ie Natuurk.: de heer G. O. Meulman; cand. scheikunde de heer H. G. Cannegieter; cand. rechten de heer G. A. Smeenk; doet. rechtsw. de heer J. G. Milius- prop. theologie de heeren D. J. Peterse en J. W. Tons- beek; cand. geneesk. do heeren H. F. Dubois, F. Muller, V. E. Nierstrasz en mej. M. v. Herwerden (met lof). Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten de h»" A. M. O. van Embden; voor het doctoraal exa men Nederlandsche letteren de heer B. Jacobsen; voor het propaedeutisch examen godgeleerdheid de heer A. J. A. Scholte; voor het candidaats-exa- men geneeskunde de heer M. H. J. Groenendijk, en voor het doctoraal examen chemie de heer J. Moll van Char ante. De burgemeester van Amsterdam, de heer Mr. W. F. van Leeuwen, heeft zijne benoeming tot ecre-voorzitter der „Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Noord-Holland", aan genomen. Diefstal van tramkaartjes. Gisteren kwam een conducteur der paardentram te Amsterdam tot de on aangename ontdekking dat hij een pakje miste, inhoudende 1000 kaartjes, ter waarde van f 125.Dadelijk werd er aan de politie kennis gegeven en gelukkig wist men de volgnummers, zoodat spoedig aan een dame, die een der gestolen kaartjes uitgaf, inlich tingen konden worden "evraagd. Het bleek nu dat 2 jongelieden dit den conducteur hadden ontfutseld. Het is heden-morgon de politie gelukt, d'e twee jeugdige dieven te vatten. Zij hadden reeds 200 kaartjes gedeeltelijk verkocht en weggegeven. Zij zijn in verzekerde bewaring genomen. Ongemotiveerd optreden. Dinsdagnacht omstreeks i uur, waren dirie vrouwen mot een man in eon open wagentje uit rij dien, terwijl een tweedle mian, dei schip persknecht E. N., uit Delfzijl, het rijtuig bestuundle. Vroolijk en wel gemoed reed! dlit clubje dien Oppert door, toen! juist bij hot niemen van een draai om die Sint Jacobstriaat in te rijden, de kleermaker P. H. die B., die in die Lange Baan straat No. 6 woont em zich op dien hoek ver dekt had opgesteld', te voorschijn sprong. Gewapend! met een mies, cllat hij ondier zijn kleeding vandaan haalde, stelde hij zich op era s;Lak den bestuurder vara het rijtuig d.it tot tweemalen toe in het rechter been;. Daarop verdween hij, even snel als hij te voorschijn was ge treden. De vrij ernstig veirwondle mam, waarmede d'e uiti'ijdlemden zich naar het politiebureau in de Lange Torensteeg begaven, is van daar naar het Ziekenhuis getrans porteerd en ter verpleging opge nomen. Later in den nacht werd' die dader in zijn woning in die Lange Baanstraal gearresteerd en op het zelfde politiebureau opgesloten. Ja- loesie schijnt de oorzaak. „De Amst. Ct." spreekt pertinent het bericht van ,,Het Volk" tegen, dat de instructie te,gen Eelltje Rin- gaia, verdacht van meineed in de Hoogerhulezaak, zoiu zijn geschorst. Zaterdag werd; mr, Z. van dien Bergh als getuige in deze zaak ge hoord. Slimmerik- De „Zutph. Gt." meldt: Eien boerenjongen zou een brief gooien in de bus aan het station. De. brief was geadresseerd naar Auinbem, maar het frankeerzegel ontbrak. Geen nood'na dein brief glijden 5 centen door d'e bussleuf. De jonge boer wilde wieer weggaan, maar een d'er omstanders vraagt, wat dat beteekemt. Joa zegt de jongen hi leump wel teregte. Gelukkig moest die bus juist ge leegd' worden, zoodat die, al te naïe ve boerenzoon z'n 5 centen terug kreeg, en eten postzegel kon plak ken op den brief, dien hij zoo vol vertrouwen d'e wereld had inge stuurd). Verkiezing Prov. Staten. Maastricht. Herkozen de heeren Mr. L. H. W. Regout, H. Seydlitz en Eug. C. C. Hustinx. Gouda. Herkozen de heer G. Hoo- gendijk Azn. (anti-rev.) en ds heer A. van der Straaten. Gekozen de beer A. Vingerling (anti-rev.). Sliedreeht. Herkozen de hee ren W. Goedhart (anti-rev.) en A. Kleijn (anti-rev.) G o;rifn c h. e m. Herkozen de heer W. N. van Slijpe (lib.). Gekozen Mr. L. van An del (anti-rev.) Brie le. Herkozen de heeren J. S. Korteweg (lib.) en C. M. Loeff (üb.). Middelh arnis. Gekozen de heer H. de Wilde aanti-rev.) Zoeter meer. Gekozen de heer J. Krap (anti-rev) Herkozen de heer jhr. P. M. C. von Fisenne (kath.) AMERONGEN. Gekozen de aftreden de heeren W. A. Beeck Calkoen; mr. M. I. ridder Pauw van Wieldrecht; G. J. Roghair, P. Roodhuyzen. BREUKELEN. Gekozen de aflr. hee ren J. N. Bastert; G. H. L. baron van Boetzelaer; J. Bos J.Az., J. van der Bijl. ÏJSSELSTEIN. Gekozen de aftr. hee ren Jhr. J. J. van Asch van Wijck; E. J. I. C. van Baerle; J. P. Klein,schmit. VENLOO. Gekozen de heeren. Van Basten Batenburg en Haffmans, Herstemming tusschen de heeren Van Rijn en Vogels. VLAARDINGEN. Herkozen: A. Ho- genboom (anti-rev. 3037 en A. H. C. M. J. LJzermans (kath.) 2846 stemmen. LEIDERDORP. Gekozen de heeren: S. baron van Heemstra èanti-rev. aftr.) en C. J. L. van der Meer (r.-k.) HOOGEVEEN. Gekozen de heeren: Dommers (lib.), Rigterink (lib.) en Tonckens (lib.) Herstemming tusschen de heeren Blanken (anti-rev.) en Scholten (anti-rev.) GULPEN. Gekozen de heer H. J. Pinckers (r.-k.) Herstemming tusschen de heeren: I. B. E. «J. graaf de Mar- chant d'Ansembourg (r.-k. aftr.) en M. H. W. Smeets (r.-k. aftr.) ROERMOND. Gekozen de heeren: Van Aefferden, Evertsz en Korsten. SITTARD. Gekozen de heeren graaf d'Ansenibourg en J. Beckers (beiden kath.) BEDUM. Gekozen: Dijkhuis, Zijl- ma, Bruins, allen lib. Herstemming: Huizinga en Bouwman. ZUIDHORN. Herstemming tusschen de heeren P. Kooi, Stroobos lib., P. Nauta, Niekerlc, a.-r., A. K. Schuiringa. Noordhorn, lib., J. Wedeven, Aduard, a.-r. Rechtszaken. Hei Gerechtshof te 's-Gnavenha- ge sprak Donderdag den kleerma ker v. P. vrij vara de aanklacht als zou hij die knaapjes Van; Wezel en Endlich aani het ouderlijk gezag hebben onttrokken. Moord te Tilburg. Vrouw v. Rossum, Domdleirdlag we der voorgebracht zijnde', verklaart Woensdag wat in d'e war be zijn ge- wieest, d'ocli vandaag kaim to zul len antwoorden. Zij blijft echter beslist weigeren den eedi te doen en op verzoek van d'em verdediger ziet de rechtbank ook voorloopig vara haar verhoor' ai. De Utrechtsche inspecteur van politie v. Dooni, verklaart dan wat vrouwVara Rossum, eigenlijk schijnt te weten,. Aan; vrouw' Lieshout zou zie namelijk hebben verteld) dat een meisje,, dat verkeering had met haar pleegzoon, welk meisje echter ver liefd) was op schilder Muitsaers, op haar sterfbed' dien pleegzoon en vrouw v. Rossum zou hebben1 be wogen te zweren niets te zeggen van hetgeen de pleegzoon gezien zou hebben in diei Titburgischie kerk den moord van Mutsaers op Maria Kessels. De commissaris van politiie geeft vervolgens een uitvoerig verhaal van; d'e feiten, zooal© ze voldoende bekend zijn. De commissaris van politie ver telt verder, hoe de schilder had' ge zegd', dat .die koster hem een pakje kleenen had' gegeven ter wegwer ping. met de bijvoeging, dat de rest op het torentje lag. Er zit eeni kerk boekje in het japonnietje, had d'e schilder gezegd'. Hoe wist ge dit? vroeg de presi dent den beklaagde. Van, d'e dienstmeid van Kes&els, antwoordde beklaagde. De heer Soentjies. hoofdinspec teur van politie te Tilburg deed huiszoeking bij den. schilder. Hij vond het pakje kleerem, door den koster gegeven, verstopt in een kof fer op zolder. Bekl. ontleent dat het pakje ver stopt was. De, heer Soenljes heeft, zooals la ter agenten bevestigen, gezien', dlat de schilder zich verborg in een zijr straat, toen men den koster als ar restant aanbracht. Bekl. ontkent dit weer. Terwijl Mutsaers verhaalt, dat hij een bloedvlek vond op den rand! van het bovenkteedjei, mierkt de of ficier van, justitie, op, dat beklaagde in de instructie gezegd heeft.dat bloed was op het hemdje,." Pastoor Van Zinnicq Bergman geeft een beschrijving van zijn han delwijze tijdens er gezocht werd naar het vermiste kind. Hijzelf zocht i,n da kerk en in de catechismuska- mieat „Waarom?" vroeg de verdedi ger. Het antwoordt luidt: „Omdat de overtuiging zich opdrong, dlat het vermiste kind in of bij de kerk moest zijn;." Getuige was o,p 22 Aug. in d'e kerk en op heit. koor, doch hoorde of zag niets. Alleen zag hij een kleedje op de. koortrap. Sport en Wedstrijden. Tuf-Tuf. De Toer door Nederland, georganiseerd door de Nederl. Autom. Club, zal op Maandag 17 Juni a. s. des morgens om 7 uur 30 min. aan de Bilt bij Utrecht vertrekken. Aankomst te 3 uur in Enschedé en daarna om 3 uur aldaar tentoonstelling der rijtui gen in het Volkspark) Op 18 Juni vertrek uit Enschedé om 8.15 aankomst te Assen om 3 uur en expositie aldaar in „Café Bellevue". Den 19en Juni vertrek 10.15 n.m. uit Assen, aankomst te Leeuwarden 3 uur en tentoonstelling de Manege, 20 Juni vertrek uit Leeuwarden 's mor gens 5 uur 45 min., aankomst de Bilt 4.30 en daarna tentoonstelling te Utrecht in de Botermarkt. Aan den internationalen wed strijd vain automobielen Parijs-Ben lijm, op het eind van. Juni, zullen o. a. deelnemen de Hoillanideirs J. F. Veirwey uit Den Haag en D. Siem Jr. uit Amsterdam;. Zeilen. De America-Cup. De toebereidselen van de races om de Amerikaansch© Cup zijn afgebro ken door een geschil tusschen de New-York Jachtclub en den heer Tho mas Lawson, te Boston. De heer Lawson is de eigenaar van de racer „Independence", dat naar het plan van den heer Crowninshield, een van de bekwaamste jachtkenners, is gemaakt. De kosten van den bouw zijn zeer hoog; de heer Lawson wenschte de „Independence" tegen de „Consti tution" het jacht, dat vroeger de Cup verdedigde, 'te probeeren en dat, ais zijn jacht beter bleek, dit gekozen zou worden om tegen Engeland op to tre den. Hij ontmoette hierbij echter veel tegenkanting en de heer Lawson en de club konden het niet eens worden. Na veel gepraat on geschrijf weigerde d'e club deze zaak verder te bespreken. De twist heeft, veel verbittering te weeg gebracht. De heer Lawson en die club hebben in deze natuurlijk hun oigen aanhangers. Ofschoon de .Independence" de Cup niet mag verdedigen, heeft zij kans zich te meten met de „Constitu tion" op de races te Now-Y'ork "in Juli. Velen houden haar voor beter dan de „Constitution", en er wordt all druk op gewed. Roeien, In helt programma dieir voorwed- strijd'era van die Koninklijke Neidi. Zeiil- en Roeiver. is dioo-r heit niet uitkomen van die R. era Z. Ver. „De Amstel" Amsterdam, d'e Utr. Stud'. R. V. „Triton" en die Roeiver. „Nau tilus" te Rotterdam eenige wijzi ging gebracht era kwamen daardoor enkele voorwedstrijdlen tie verval-; len. De uren van afvaart op bedien; wa ren- ails volgt vastgesteld' Om 2 uur: Vieiniemsgielcen. (ju niores). 7 e af dl.Maas, Oaga2e afd. Nj'orrdl, Deutschier T. u. Rv. Om 3 uurTwieerieims soulling- boioten. li© afd'.Njordl, Hoop2e afd. Laga (walkover.)) Om 4f uurVierriemsgiekem (se niores), le afd. Deutscber T. u. Rv., Nereus 2e afd). Hoop (wal kover.) Om 5£ uur Tweern e.msgieken' (ju- niomes), le' afd.: Hoop,, Laiga; 2e ■afd. Willem III, Njordl. De Henley. Da buitenlandsche inschrijvingen voor Henley zijn gesloten. Ingeschre ven zijn: I Grand challenge cup (Vin): Penn sylvania-college, Club Nautique de Gand. II Diamond Sculls (skïf): L. Prével, van die C. N. de Gand. III. Silver goblets (II) Club Nauti que de Gand. Paarden. A Igemeene Harddraverij- Vereeniging Ingeschreven paarden voor de mee ting op Oud-Roosenburgh, op 16 Juni 1901. HARDDRAVERIJEN. Ruïter-prijs. Handicap o. d. m. Premier II, eig. J. G. Matze; Jonge Yoël, eig. Tj. da Vries; Nella, eig. A. de Ridder; Prinses Charlotte, eig. H. P. Wiersma; Polkan, eig. Stal Avanti; de Luitenant, eig. J. Koster; Krylaty- na, eig. Joh. de Mol; Nelson, eig. Stal Voorwaarts. Juni-prijs. Handicap 2de klasse. Isabella, eig. A. A. v. d. Berg; Humph Boy, eig. J. G. Matze; Fanfare, ei6. J. F. de Boer; Ceres, eig. Joh. de Mol; Atlantic, eig. Joh. v. d. Bergh; Debu tant, eig. A. de Koning; Herman, eig. W. II. J. Brom; Electricity II, eig. S. Witteveen; Schabernack, eig. H. Meij- nars; Bessie W, eig. Joh. de Mol: Lady Savage, eig. W. A. Ockhorst. Clerimond-prijs, Handicap. A Mountaineer, eig. .T, W. Schuijl; Clerimond, eig. Joh. de Mol; Robert See Steele, eig. Joh. de Mol; Bellwood, eig. A. A. v. d. Berg; Lady Savage, eig. W. A. Ockhorst; Abdul Ameer, eig. J. W. Schuijl; Sierra, eig. Stal Avanti; Hir-r- eig. H. Meijners; Bessie W, eig. Joh. de Mol; Tazmoor, eig. W. A. Ockhorst; Dobrina, ei?. S. Witteveen WEDRENNEN. Amsterdam-prijs. Vlakke baan, 2000 Meter. Arak, 5 j., lbr. m., eig. luit. G. W. Vreede; Billiton. 4 5 br. r., eig. A. v. Hoboken van Hoediekenskerke; Valet- ta, 3 j.. v.m„ eig. Ritm. A. J. P. Mete- terkamp van Bronkh'orst. Alarm II, 5 j., d.br, h., ei<*. Luit. G. J. A. A. baron Heemstra. Diemerbrug-prijs. Hordenren, 4000 Meter. Lonely Isle, o., dbr. m., eig. A. van Hoboken van Hoedekenskerke; Mari ne, 4 i_. v. m, eig. J. J. Korthals v. Schoote.n; Antelope, 7 j., v. m„ eig. Jhr. C. de Pesters; Anchorage, 7 j., dbr. h., eï<r Ritm. A. J. P. Metelerkarop v. Bronkhorst. Heroïne, 4 j., v. m., eig. Luit. G. J. A. A. Baron van Heemstra. Cher Amour. 7 j., v. h„ ei- Mr. Kean. Meer-prijs. Vlakke baan. 2400 M. Me, eig. A. van Hoboken van Hoe- dekenskerke; Bathing Woman, eig. alsvoren; Hobart. eig. alsvore-n; Chap ter eig. Luit. H. Meijners; Frisson, eig. alsvoren; E aston, ei«\ Jhr. C. die Pesters; Kilometre, eig. Luit. H. Ver- tholen die Salve die Bruneton. Heroïne, eig. Luit. G. J. A. A. Baron van Heem stra, Letteren en Kunst. Aan „Het Vad." wordt gemeld! dat IMus te, Leipzig, waar hij voor het eerst als Rienzi optrad', een bij zonder groot succes had. Hij; werd aani het slot wel 10-maal terugge roepen. Een deel van het publiek vond dat nog niet voldoend'e en wachtte hem buitera het gebouw op waar hem andermaal eene ovatie werd' gebracht. Ibsen gaat weer uit rijden en, zal waarschijnlijk, spoedig zijn dage- lijksche wandelingen kunnen her vatten. Gemengd Nieuws. Vreeselijko moord. De echtgenooten Demey woonden met hun zeventienjarige dochter in de rue de l'Etang bij Brussel. De man is makelaar in assurantiën en verdient ruim zijn brood; doch het huwelijk wilde niet best vlotten, en de echtge nooten kregen herhaaldelijk onaange naamheden, die soms zoo hoog liepen, dat de buren moesten tusschenbeide komen. Zaterdagochtend vertrok mevrouw Demey uit de echtelijke woning, om een bezoek te brengen aan haar doch ter, die op een kostsciiool was. Eerst 's avonds om! half zeven kwam zij we der thuis. Demey over haar lange uitblijven boos, maalde haar bij haar thuiskomst een standje, waaruit een twist ontstond, die verscheidene uren doorduurde. De geluiden van het ge vecht, dat binnen geleverd werd, dron gen tot de geburen door. en er kwam zelfs een oploopje voor liet huis. Omstreeks tien uur in den avond werd er binnen zoo vreeaelijk gegild, dat een van de buren bet raadzaam oordeelde, er de politie bij te halen. Een agent belde aan, maar inmiddels was bet daarbinnen weer stil gewor den. Demey deed zelf open, en ant woordde aan den agent, die vragen kwam wat er gaande was geweest, dat dit niets te beduiden had: Een woor denwisseling, zooals dat in elk gezin wel eens voorkwam. Sedert dien gedenkwaardigen Zon dag zag men mevrouw Demey niet meer. De buren meenden, dat zij het huis had verlaten, omdat zij niet lan ger wilde samenwonen met een man, die haar zoo slecht behandelde. Doch na eenige dagen begonnen de deelnemende buren zich ongerust te maken over de onaangename geuren, die uit het huis kwamen. Pierre Da- vaux, die onmiddellijk naast de De- mey's woonde, ging er zijn buurman eens over spreken. De stank was er nog erger geworden aan de vorige da gen. Demey, daarover door zijn buur man ondervraagd, zei, dat hij onwel was geweest 's nacht, en dat de lucht wel uit een vuilen emmer kon komen. Hoewel dit eenigszins vreemd voor kwam, stelde Davaux zich met die uit legging tevreden, en ging heen, maai de stank werd hoe langer hoe erger. Er werd een vergadering van geburen gehouden, waarop het besluit werd ge nomen, de politie met de vreemde ver schijnselen in den huize Demey in kennis te stellen. Ten tweeden male meldde de politie zich bij Demey aan. Demey wilde eerst niet open doen, doch ten slotte bezweek hij voor den aandrang en liet de politiedienaren binnen. Waar was zijn vrouw? De mey sprak eerst over de vraag heen; dan vertelde hij dat zij Maandag naar Verviers was gegaan. Maar de politie vertrouwde hem niet, en ging het huis doorzoeken. Een groote mand bij een bed trok de aandacht. Het scheen, dat de stank daaruit kwam. Het deksel werd op gelicht... In de mand lag het lijk van mevrouw Demey, vreeselijk verminkt. De kamer geleek wel een slachterij, overal was bloed, en de stank was zoo vreeselijk, dat de politieambtenaren telkens er uit moesten, om geen flauw te te krijgen. Demey werd onmiddellijk in hechte nis genomen en verhoord. Hij ver- klaarde, dat hij aan; het eind van het gevecht van Zondag, zijn vrouw met een mes was te lijf gegaan. Het lijk liet hij eerst op den grond liggen. Woensdag had hij het in de doozen op geborgen. Zijn plan was geweest, de stukken hier en daar huiten op het land achter te laten. Maar daar hij daar zoo gauw geen kans toezag, had hij besloten de stukken voorloopig te conserveeren, en daartoe had hij ze gezouten. Als alles was afgeloopen, zei hij, had hij zich van kant willen ma ken. Het gerucht van den moord was spoedig door het stadskwartier, waar Demeywoonde, verspreid,. Een enorme menigte had zich in een ommezien voor het huis van Demey opgesteld en de politie had er heel wat moeite ahn, het volk op een behoorlijken, afstand te houden. Demey is naar de gevangenis over gebracht. Te lealijk. De miliIre-commissaris le Nimes heeft een eigenaardige beslissing genomen. Vooa* haar verscheen, eeni jonge man,, flink uit die kluiten; ge wassen,. en oogenschijnlijk zoo, g,en zondi als een viseh. Geen kwaal kon bij hem worden ontd'ekit. Toch is die man voor den dienst afgekeurd... ooidiat hij zoo buitengemeen leelijk was. De voorzitter dier commissie- een generaal, verklaarde, clat d'e of fieieren en soldaten van het regi, ment, waarbij d'e milicien zou moe ten wordien ingediend', hun lachen niét zouden kunnen inhouden. Hier door zou de discipline te zeer wor den benadeeld'. De commissie ging met den generaal mee en keurdie den jongeling af. Sneeuw in den zomer. Terwijl die menschen te, New- York loop en te puffen hij een hitte van 85 graden Fahrenheit in de schaduw, is het in andere d'eelen van de Vereen,igdie- S-taten, of men middlen in den winter is. In dien staat Zuiid-Dacotah bijvoorbeeld heeft het hevig gesneeuwd, waar door groote schade aan de te veld] staande gewassen, vooral, aan het graan, is toegebracht. In Oregon1, aan de kust van de Stille Zuidzee, veranderde het weer dezer dlageni van zomerhitte in vrieskou. Woeos dag vroor het er 6 graden Vier soldaten verdronken. Omtrent het verdrinken van vier sold'alen nabij' Luik zijn de volgen de bijzonderheden bekend gewor den. Vijf artilleristen van het fort Em boiurg gingen Donderdagavond in d'e rivii/r de Ourthe zwemmen, Slechts een hunner kon zwemmen. Hij, deed' eenige slagen, terwijl d'e overigen dichtbij den oever bleven, toen hij plotseling kramp kreeg en, na een noodkreet geslaakt tei heb, ben, zonk. Dadelijk snielden zijn kameraden hem- te, hulp. Zij gaven elkaar da hand, om; staande te blijven doch nauwelijks hadden, zij eenige step pen gedaan, of die voorste verloor vasten grond en sleepte twee ande ren' medlei. Het water sloot zich bo ven hen en geen der vier soldaten verscheen meer. aan. de oppervlak te. Heit d'rama was in minder dan' een minuut afgespeeld De vijfde artillerist ging onmid dellijk hulp halen en men dregde de Ourthe, af. Twee uren later' vond men de lijken drie der slachtoffers hieidten elkaar stevig omvat. De brand te Antwerpen. De brand te Antwerpen is nog niet geheel gebluschtWoensdag bralt hij weer heviger uit en. moest de brandweer versterkt worden-. De brand moet zich ook hebben uitge strekt tot een dier kelders, waar wijn opgeslagen, lag; die schade, is daar zeer aanzienlijk. Bij het zuidelijk gebouw haast men zich het puin op te ruimen, daar die deskundigen v,neezen:, dat de vloer zal instorten de aigemieene schade zal nog wei hooger zijn dam men eerst bereken de. Ei' zijn hondeirdiein werklieden werkeloos.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2