INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubliek fielt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven M. dei R. I Bij. die plaats gehad hebbendle ver kiezingen beeft meorti wieidler kunnen Kien, dat er ongeveer 3000 en 2000 kiezers niet aan. hun kiezerspMcbt voldaan hebben de: redie hiervan is in hoofdzaak „onverschil- 1 i g h e i cl". Toch is er mijns inziens wel iets aan te doen., dit getal zoo klein mogelijk te. maken. Het is mij nl. opgevallen dial eir het drukst ge stamd, woirlt tusscheaa/ 12 en 2 uu.r, zoo druk zelfs dat ik eeniige kiezers terug zo- koeren, omdat het hun te vol was en, zij natuurlijk geen ptedzier hadden te wachten, miaar of zij' later terug zijn gekomen De gene welke van zijn plicht bewust was welmaar die, lauwe, ik betwii- fol het. Nu is het dool van, dit- schrij ven. d'e kiezers welke e,enigszins op een ander tijdstip kunnen koimier te bewegen, dien tijd' van 12 uur tot 2 uur disponibel te' laten voor dliegèniën. welke niet anders kunnen dian op dien tijd1. Nog vier verkiezingen of hea-slem- mingen staan; ons te wachten.. Laat ons een ieder ter wille zijn en reeds a. s. Donderdag moeten wij kunnen zien, d'afc het getal thuisblijvers, kleiner is en, die drukte tueschem 12 en 2 uur minder. U mijnbeer de Redacteur, rniiin dank voor de verleende gastvrijheid in uw geëerd1 hladl, Hoogachtend, Uw d)ien. W. DEKKER. Haarlem,, 17 Juni 1901. lende spelen, om prijzen e,n werden de leden vergast op bier, koffie en brood. (N. H. Ct.) Voor de winkelruiten van. dien hr. F. H. Smit i.n de Groote Houtstraat waren dezer dagen teekeningen, ont werpen van bouwwerken van den hear J. v. d'. Bian, tentoongesteld. Deze teekeningen zijn thans naar Rotterdam geëxposeerd,. Gevonden voorwerpen. Een doos met een pet2 honden- muil'korven een bruin glacé hand schoen. Een bewoner der Nieuwe Kruis straat werd1 bekeurd wegens het bii zich dragen van een geliad'en revol ver. hetgeen verboden is bij die wa penwet. Een bierhu ishoiu cis ter aan de Fr. Hallsstraat w,erd bekeurd wegens t verkoopen van, sterken drank in klein1 zonder vergunning. een, vergadering der R. K.^Kiesver- eeniiging ..Rloemendaal" plaats hebben, ter bespreking der camdii- daten voor dien gemeenteraad al hier De aftredende leden zijn: de H.H. J. H. Bijvoet. J. ter Hoffstede, A. v. d. Hulst en H. Kramer. De hew J. H. Bijvoet wenscht niet meier in aanmerking te komen. Heemstede. 11. werd de hulp der oen be- Vervolg Stadsnieuws. Maandagmiddag 5 uur vieil hef 6-jarig aoontjie van P. Boks ini den Kamper-singel voor bet huis van M'evr. van Ek; door een paar voor bijgangers daar uit gehaald werd het d'oor Mevr. van Ek, dlie bet on geval had' gezien, in buis genomen •en M.efderijk verzorgd, In het vonnis door de Arr. Recht bank alhier gewezen in die onfeige- niinigsquaest'ie tussoben den Staat en R. van V enclerloo te V eisen is geen cassatie d'oor den Staat aan- Oiizö Frentenkamer. Hier zijn op 't oogehblik geëxposeerd een aantal platen, betrekking hebbende op het bezoek van H. M. Koningin Wilhelmina aan Berlijn, den brand te Antwerpen, den oorlog in Zuid-Afrika, President- Kruger te Hilversum, de au tomobiel-wed st,rij d ParijsBordeaux, de Derby in Engeland enz. Met ingang van 1 Juli 1901 is tot aspirant landmeter bij hef kadaster be noemd' de lieer M. de Rroome te Zaan dam. Tier terechtzitting der Arr. Recht bank alhier van 18 Juni 1901 is ge noemde heer als zoodanig beëedigd. A. s. Dinsdag zullen dei Anti-nevo- lutiioniaiPen vergaderen te.n einde de aan te mennen houding ini zake de herstemming voor de Kamerver kiezing te bespreken,. Hoogst waar- sohijnilijk zullen evenwel de lieden in deze worden, vrij gelaten en geen van beide, candidaten word,'en aan bevolen.. Dit zal maar alle waai- ischijwlij.khieid ook bij de Volkskies- verieienliging ear de S. D. A. P. schi'edlen, welke hedenavond zullen vergaderen. Zang ec Vriendschap. Het verplichte nummer dat „Zang en Vriendschap" van hier. zingt op het Concours in Augustus te Keulen te houden, is het „Requiem Bene die tus und' sanctus" van Zöllner, van 't begin tot 't eind voor dubbel koor, dus 8- stemmig. Het is een zeer moeilijk en lang stuk. Wij vertrouwen echter dat onze Haarlemmers hunne reputatie schitterend zullen handhaven. Bij de heden gehouden collecte voor het fond's tot den Gewaoenden dienst, fungeerden als roepers ouden van da gen, verpleegden in instellingen van weldadigheid. Vroeger deden. jeugdige weezen dit werk, thans laat de Leerplichtwet dit niet meer toe. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank alhier d.d. 18 Juni 1901 is Gerard Maks, vroeger kleermaker, thans photograaf, wonende te Heem stede, in staat van faillissement ver klaard. Rechter-Commissaris Mr. C. G. von Reeken. Curator Mr. W. Cnoop Koop- mans. Het Rijks-Archief in de VleeschhaJ alhier werd heden bezocht door den Archivaris te Kopenhagen. Gisteren was het voor de katholieke militairen, leden der R. K. Militaire Vereeniging feest. Een 24tal nieuwe leden werden geïn- staleerd en een lOtal oudere vierden deze plechtigheid meie. 's Morgens voreenig,den de leden dar „Militairen Vereeniging" zich in d,e kapel der St.. Josephskerk alhier en gingen met het Bestuur ter H. Tafel; het Veni Creator weerklonk ondier or gelspel van het zangkoor. 's Avonds had een plechtig Lof plaats waarondea- de directeur, d'e WelEerw. heer J. J. Brüning, de militairen toe sprak. In het lokaal der „R. K. Militaire Vereeniging" werd voort de avond aangenaam doorgebracht met verschil- R. E. Volksbond. In het gebouw-van d,en Katholieken Kring „St. Bavo" werd Maandag avond de gewone veertiendaagsclie leden-vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer L. A. Laurey. Ditmaal was bet. de begaafde declamator de heer G. J. van Gaste ren, die de aanwezigen werkelijk eenige genotvolle oogenblikkën kwam verschaffen. Op de hem eigen boeien de wijze declameerde spr. met veel zeggingskracht „Het lied van de klok" van Schiller, waarin de groote rol, die een klok in ons leven inneemt wordt afgeschilderd. Daarna vergast te spr. zijn auditorium op de niet minder boeiende voordrach t van „Onze oude eeuw en Zuid-Afrika' van Joh. Been, een stuk. waarin het sterven der vorige eeuw en de ver schrikkelijke oorlog in Zuid-Afrika, wordt geschetst eu dat eindigt met deze mooie regelen: Nimmer dale in schande en smaad De Vierkleur van Transvaal. Een luid applaus volgde op deze met veel geestdrift uitgesproken voor dracht en allen stemden dan ook vol komen in met de woorden van den voorzitter, toen hij spr. die verzeke ring gaf, dat onder de aangenaamste avonden voor de leden voorzeker in de eerste plaats die mogen gerekend worden, waarop de heer van Gaste ren optrad. Met hem een wooi-d van dank te brengen voor het genot den leden ver schaft, werd de vergadering gesloten. H. Z. S. M. Heden ontvingen wij het verslag der Haarlem-Zandvoort Spoorweg-Maat schappij over het jaar 1900, uitge bracht op de gisteren gehouden ver gadering van aandeelhouders. In de allereerste plaats wordt een woord van oprechte erkentelijkheid en waardeering gebracht aan de nage dachtenis van wijlen den heer Julius Eltzbacher, mede-oprichter en commis saris dier ms/ïitschappijj. die steeds ijverig de belangen der maatschappij behartigde. Wat dein toestand der Maatschappij betreft, de onderhandelingen omtrent een suppletoire overeenkomst met de H. IJ. S. M. zijn ten einde gebracht en de suppletoire overeenkomst zelve is, na door de Regeering goedgekeurd te' zijn, door beide partijen ondertee kend. Het kapitaal, op aanleg uitgegeven, bedraagt f 589,216.18. Door bijvoeging van de op het ver nieuwingsfonds in 1900 gekweekte rente, ten bedrage van f 315.49, wijst de vernieuwingsfondsrekening op 31 December 1900 een voordeelig saldo aan van f 12,465.36 van welk bedrag f 876 in effecten zijn belegd en 1 11,589.36 in deposito zijn gegeven. Met de op het reservefonds in 1900 gewonnen rente a f 12.95, bedraagt deze rekening thans f 514.73. Wat de exploitatie betreft, geduren de het jaar 1900 hebben de ontvang sten, voortspruitende uit de exploitatie door de H. IJ. S. M., bedragen f 53,673.87 of f 6,314.57 per kilometer per jaar. Deze ontvangsten zijn afkomstig van: van: a. het personenvervoer (225,187 reiziigers) b. het goederenvervoer c. huur van gedeelten van stationsgebouwen en terreinen d. aankondigingen, re cognitiën en diverse klei ne ontvangsten e. telegraaf Maandias politie ingeroepen voor schonken peu-soow, die op den van Morlienweg zic-h zoo- woest aanstel de. dat hij gevaarlijk werd voor het publiek; na hevig verzet werd hii door d'e rolitie, daarin door andienen geholpen, naar 't arrestantenhok aal overgebracht. Maandag-middag stond J. Bakker, kruidenier met zijn kar en hit aan den Binnenweg alhier, toen de tram voor bijreed. Hierodor schrikte het dlier en liep achteruit, waardoor de wagen met de' tram in aanraking kwam. welke nogal beschadigd! werd. Door de hit spoedig te grijpen, werden verdere on gelukken voorkomen. Bennebroek. Op de boerderij genaamd ..Rusthof" kort onder deze gemeente is een stier, die niet meer of minder weegt dan 1704 oude ponden, voorwaar een zeldzaam voorkomend gewicht. Zand voort. Dooi' heeren Gedieput&erdie Sta ten diezer Provincie is de goedkeu ring venteend aan die raadsbeslui ten: tot verkoop van- gromden, aan den hoer J. dlei Vicies Pan. to Zaan dam en aan die Bouwmaatschap pij „Kinheiim" te Haarlem Aangekomen badgasten. M. G. Tekalenburg, A'dam, Cottage Pretoria, 1 pers. G. Leembrugge, A'dam, Cottage Pre toria, 1 pers. A. van Os, Zalt-Bommel, Cottage Pretoria, 1 pers. Moj. Vogel, Wageningen, Haarlem merstraat No. 38, 1 pers. Mej. P. Koekkoek, Haarlem, Kerk straat No. 24, 1 pers. E. Neubauer, Rio de Janeiro, Hotel l'Ocean, 1 pers. Dr. P. Krieg, Hongkong, Hotel Beausite, 1 pers. f 45,378.34 - 5,716.72 1,275.72 307.685 995.405 Leger en Vloot. Onderscheidingen. Bij Koninklijk besluit is do Am- boineescho sergeant bij het korps marechaussee J. Komentas (alge meen stamboek No. 36687), ter zake van zijn gedrag bij die krijgsver richtingen ter Noord- en Oostkust van. Atjeh, gedurende het tijdvak; van 1 Juni tot 25 October 1898, als nog benoemd tot ridder 4d,e klasse der Militaire Willemsorde, met in trekking van de hem ter zelfder zake bij het Indisch Gouvernements besluit. van 2 October 1899 No. 3,1 toegekende eervolle vermelding. Bij Koninklijk besluit is de met verlof in Europa aanwezige 1ste luitenant der infanterie van het le ger in Ned.-Indië G. Van Greunin- gen, ter zake van. lichaamsgebreken, met ingang op 1 Juli 1901, eervol uit den militairen, dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Vervolg Nieuwstijdingen. Totaal t 53,673.87 Volgens het met de H. IJ. S. M. ge sloten exploitatie-contract moet over 1900 van di tbedrag aan haar worden uitgekeerd f 40,918.47, zoodat eene som van f 12,755.40 ten bate der H. Z. S. M. beschikbaar is. De gezamenlijke ontvangsten der II. Z .S. M. bedroegen dus over 1900: lo. uit de exploitatie der H. IJ. S. M. f 12,755.40; 2o. de in 1900 gekweekte rente, verminderd met de rente aan het Vernieuwingsfonds en het Reser vefonds toekomende f 372.20, terwijl het op nieuwe rekening gebracht saldo van 1899 bedroeg f 2,155.08, totaal f 15,282.68. Hiervan aftrekkende het cijfer der uitgaven van de H.Z.S.M. in 1900, voor administratiekosten, bedrijfsbelasting over 1899 en diversen, groot f 2,237.88, is er in het afgeloopen jaar een voor deelig saldo verkregen van f 13,044.80. Besloten werd als dividend uit te keeren een bedrag van 12,000.- of 1 "SSeJT f 20.— per aandeel en het overblijvende r0ObK6rKe,n op nieuwe rekening over te brengen. Overveen- Mannen-comité Roode Kruis. Zaterdagmiddag werd te 's-Gra- venhage, onder voorzitterschap van dr. Ruysch, de jaarvergadering ge houden van het Mannen comité van het Roode Kruis. De voorzitter wees op het belangrijke afeeloopen jaar, waarin veel door het Roode Kruis is gedaan en betuigde erkentelijk heid aan allen die hunnen gewaar d-eerden steun hebben verleend. Spr. wees er op dat de doctoren Vinkhuyzen en Schelkly uit Zuid- Afrika zijn teruggekeerd, maar dir. Coster nog steeds daarginds ven toeft. Op voorstel des voorzitters werd besloten hem een geldsom toe te zenden om die aan te wenden tien behoeve der verpleegden en gevan genen. Ook betuigde hij harte lij ken dank aan het dames-comité, de da mes Teljer, Roest en Ruysch voor de geregelde verzending van ver schillende zaken naar de Republie- kon, welwillend afgestaan door particulieren en winkeliers die hij tevens in zijn dankbetuiging om vatte. De secretaris, de heer Roest', bracht daarna het jaarverslag uit, waarin o. a. wordt medegedeeld, dat het Hoofdcomité zijn bijzonde ren dank heeft betuigd aan het Man nen-comité voor de verleende hulp. Voorts bleek dat de heer C. G. van Mansvelt, sedert geruim en tijd be stuurslid, zijn ontslag had genomen en werd in waardieeremdie woorden hulde' igebracht aan zijn grooten ijver en toewijding een hulde waar bij de president zich, ondier ap plaus der vergadering, met een dankbaar woord aansloot. Ter ver vanging van dien heer Van Mans- velt werd gekozen de heer dr. C W. Vinkhuyzen. De heeren dr. Teljer en Roest werden als bestuurders bij accla matie herkozen. De rekening van d'en penning meester, baron Van Tuyll van Se- rooskerken, werd', sluitende met een batig saldo van f 842.36, goecb gekeurd. In deze vergadering was tegen staat aldaar teruggekeerd, die naar Zuid-Afrika was geweest ter verrij king van kennis en in nauwe aan raking was gekomen met de Ne- derlandscbe ambulances en hunne leiders. In den laatsten tijd had hij zelfs, hoewel geen geneesheer zijn de, gefungeerd als chef van een ambulance bij generaal De Wet. Op verzoek van dr. Ruysch, die hem hartelijk welkom heette, deed hij eenige mededeelingen uit zijne er varing en begon met de verklaring dat generaal De Wet geen enkelen geneesheer tot zijn beschikking heeft. Er is in den Vrijstaat geen dokter meer die zich om de Boeren bekommert en nu had de heer Poutsma op zich genomen om te doen wat hem mogelijk was opdat alsnog in geneeskundige hulp voor zien worde. Voorts beschreef hij de krachtige werkzaamheid van het Roode Kruis in Transvaal, voornamelijk betref fende de le ambulance, groote hul de brengende aan dr. Bierens de Haan. Belangwekkend was hetgeen de heer Poutsma mededeelde des gevraagd door dr. Ruysch om trent de gevangenneming van de ambulance-Coster. Algemeen heerscht het gevoelen dat dr. C. het slachtoffer is gewor den van een. hem gespannen sink Men scheen zekerheid te willen hebben omtrent een vermoeden dat dr. C. brieven medevoe-rde. En nu schijnt het dat een vrouw, die den dokter dringend verzocht had bij zijn vertrek een brief mede te ne men hetgeen dr. C. geheel te goeder trouw meende dat geoor loofd was, in verbinding stond met detectives. Inderdaad had die heer Poutsma opgemerkt dat bij het ver trek van de ambulance, deze ge volgd' werd door twee mannen te paard, die dan do bedoelde detec tives geweest zouden zijn en die, door de list met bovenbedoelde vrouw, derhalve wisten dat de dok ter een brief in zijn bezit had en zoodoende een gegronde aanleiding bezaten tot het doen visiteeren van de ambulance. In d'en hewusten brief moeten compromi tteerende- dingen hebben gestaan. In een cou rant skPid dat dr. C. was gevangen genomen wegens vervoer van dyna miet en ammunitie. Dr. Ruysch vroeg aan het lid mr, A. A. de Pinto, lid: van den Hoogen Raad. voorlichting omtrent de vraag of het volgens de Roode Kruis-Con ventie geoorloofd was een ambulan ce te doen onderzoeken, waarop mr. De Pinto antwoordde dat hierom trent in de Conventie niets geregeld Als zijn persoonlijke meening gaf hij te kennen dat 'n Staat, bij eenig bestaand vermoeden van on geoorloofde handelingen, het recht heeft om zich te overtuigen van de gegrondheid der suspicie. Nadat de heer Poutsma nog enke- le mededeelingen had gedaan sloot de voorzitter ondier dankbetuiging aan dien heer de vergadering. Verkiezing Prov. Staten. Arnhem. Gekozen: de heer Scbeidius. conserv.) Herstemming tusschen de heeren Löben Seis (antirev.) en Brantsen (af- tr. lib.) Ede. Gekozen de heeren Van Borsele en Van Nagell. Eist. Gekozen de heeren W. M. Hel- misch en W. Janssen Czn. (Kath. aftr.) Geldermalsen. Gekozen de heeren mr. G. J. Kolff (antir. aftr.) en Van Pallandt (antir.). Putten. Herkozen mr. J. P. A. Graaf v. Lim burg stirum. Gekozen mr. W. Roosmale Nepheu. Voorst. Gekozen de heer T. de Bruin (antir). Herstemming tusschen. de heieren jlir. mr. G. W. Mollerus (Lib. aftr.) en R. Kerkhoven (antir.) Zaltbommel. Gekozen: de heer H. O. van Os (lib. aftr.) Zutphen. Gekozen: de heeren B. Cuperus (lib. aftr.) en mr. A. J. baron van Nagell (lib. aftr.). Justitie mr. J. J. I. Harte van Teckl'enburg. Financiën. Jhr. Rochusson. Oorlog kol. B. R. F. van Vlijmen. Marine Jhr. J. A. Roëll (tegen woordig titularis). Waterstaat: J. P. Havclaar. Koloniën Jhr. Mr. Titus v. Asch van Wijck. Naar de „Noordb." van een zijde waar men to dezer zake nog al op de hoogte is. verneemt, zal c-en op dracht tot vorming van een ministe rie aan dr. Kuyper niet gedaan wor den. Er bestaat kans dat als zoo danig zal worden aangezocht een persoonlijkheid van de Rechterzij de. buiten de Kamer staande, maar met een. zeer verdienstelijk politiek verleden, die bii alle partijen in den lande hoog in aanzien staat. Als het aanzoek mocht worden aangenomen, zal het, naar het blad meldt, voor de katholieke partij niet die minst aangename verrassing zijn. Brand te Rotterdam. Maandagavond' te 11? uur ont stond een hevige uitslaande brand aan de Schoonde.rloosstraat. in Oud- Delftshaven. Vier Delfthavensche dienst heeft en zeer populair is bij zijn schutters. Zondag zou de kolo nel den eed afleggen in handen van den generaal in tegenwoordigheid van het geheele artillerie detache ment, dat daartoe was opgesteld. Toen de kolonel zijn mannen werd voorgesteld, begonnen dézen te jouwen en te fluiten, terwijl den ge- passeerden officier. na 't inrukken een geestdriftige ovatie werd ge- brac hl. Burgerlijke Stand Bevallen 17 Juni: M. SnoeksKuijs, cl. - D. A. van NiekerkenKeuning, z.\ 16. E. E. van den Haak—Kipshagisn, d.: 18. S. IlebertWijnvcld, z.; 17. G. WaalewijnWessel, z. Overleden 17 Juni: II. Boersma, 18 m„ z„ Oranj©boomstraat; 16. II. M. Misset, 9 d„ d., Laurens Costerstraat; 17. J. v. d. MeulenWesteren, 75 j., Heerensingel; B. Dam, 53 j.. Dubbele Buurt. Telegrammen. LONDli.N, 18 J und. (R. O.) Dt „Daily, Mail" ontvangt uit Kroon stad' van Zaterdag het volgende be richt: Commandant Beyers hooft nog steeds een laager betrokken brandspuiten, geholpen door een rij-'aan de Zan dm vier poort. Twee po- dendie stoom- en. een handspuit uit [gingen om hem daaruit te verdrij- Rotterdam hadden dien brand' te ven hadJd'en goen ander resultaat ruim 1 uur onder d'e knie. Toen was i dan dat -enkele gevangenen gemaakt Woensdagavond zal er in 't Lo- woordig de heer Poutsma, eerst se- gennen; „Van ou-dls liet Raadhuis'' dert een vfeck uit den Oranje-Vrij- Uit de Staatscourant. Kon. besluiten. Benoemd' tot lee- raar aan die Rijks Hoogere Burger school te Groningen dr. I. Mendlels. en hem tevens eervol ontslag ver leend als teeraar aan die hoogere burgerschool te Sappenneer. Aan G. Rijpen-man-, lid van den Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten, wonende te 's-Gravemha- ge, verlof verleend tot het aannemen van het ordeteeken van officier der ord'e van het Legioen van Eear, hem door den presidlent der Franschie Republiek geschonken. Min. beschikkingen. Bij het de partement van koloniën bevorderd tot eerste-kle-rk, de heer H. Chr. Elias, thans tweede-klerk, en be noemd tot tweede-klerk, de heer J. A. Kroef. Voor het tijdvak van 16 Juni 1901 tot en met- 15 Juni 1902, benoemd tot. assisent aan het Rijkslandbouw- proefstation te Hoorn1, G. H. G. La gers, te Groningen. Verkiezingen. Bij de tusschentijdsche verkiezing voor d'e Tweede Kamer, wegens het overlijden van den heer Van Kerkwijk is te Zierikzee alleen candidaat gesteld de heer Pompe van Meerdervoort, an- tirevolutionnair, die dus gekozen is. Het nieuwe ministerie. „De Maasbode'' hoorde deze com binatie noemen voor een ministerie: Binnenl. zakendr. A. Kuyper. Buitenl. zaken mr. W. graaf van Bylandt. één dubbel pand geheel, het andere gedeeltelijk verwoest. De; eigenaar, de heer Poldermans, was tegen bran d s ch a d e verzek erd Twee, handspuiten moeten van wege den vreeselijken. vonkenre gen de tegenover gelegen school des heeren Plokhooy en een pand daar naast, voortdurend nat houden. Academischs examens. Aan de universiteit van Amsterdam is met gunstig gevolg afgelegd het. the oretisch geneeskundig examen door de heeren J. Wap, J. Smulders, H. F. G. Lijnkamp. Het candidaats-examen 2e ged. in de Godgeleerdheid door den heer A. Klin kenberg; het candidaats-examen in de Nederlandsche letteren door (ten heer W. J. Kolkea-t. Leiden. Geslaagd voor het theore tisch tandheelkundig examen de heer W. E. C. Koch; voor het theoretisch geneeskund1" examen de heer J. J. C. de Boer; voor het propaedeutisch exa men geneeskunde dc dames M. Ligten- ber" C. M. van der Pijl en A. B. Beuc- ker Andreae; voor het propaedeutisch examen godgeleerdheid de heer J. C. Wannêe; voor het doctoraal examen rechten de heer W. M. Brouwer en voor het candidaatsexamen rechten de heer B. F. Boekhokl. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer K. van Hin- loopen Labberton, geb, te Doesburg, op Stellingen. Utrecht. Cand. Geneeslt. de heeren W. D. van Renesse en J. W. Schuilin- Natuurk. de heeren L. de Ruiter en J. J. de Jong. Prop. Theologie de hee ren A .Goedhart en A. II. Couvée. Ker- kel. voorber. de heeren J. H. Kocli en en J. L. C. Overbosch. Cand. Rechten de heer B. J. Zijlstra. Groningen. Geslaagd voor het pro paedeutisch theologisch examen de heeren H. C. Wanting Wzn. en R. Bui ter, en voor het tweede natuurk. exa men de heer H. W. Mol. Gent. Bevorderd tot doctor in de ge neeskunde de heer F. A. F. Groneman, arts te Groningen. Gesnapt. Naar de L. C. verneemt, zijn bij den dienst van de vee- en vleeschkeuring te Leiden twee der beambten ontslagen en een paar anderen disciplinair ge straft, wegens het zich wederrechtelijk toeëigenen en ten eigen bate aanwen den van deelen van voor de consump tie door hen afgekeurd vee. Een slager, die van de frauduleuze handelingen vermoeden had opgevat, had de zaak bij de bevoegde autoriteiten aange bracht, waarna de koe opgegraven en bevonden werd dat de deelen werkelijk daaraan ontbraken. De brand der Opéra-Comique Het Fransche Hof van Cassatie heeft een arrest bevestigd van het gerechts hof te Parijs, waarbij de Fransche Staat aansprakelijk is verklaard tegen over slachtoffers van den bekenden brand der Opéra Comique. De Staat beweerde niet gehouden te zijn tot ver goeding, omdat hij het gebouw pu bliekrechtelijk bezat. De rechterlijke macht heeft echter beslist dat het ge bouw als privaatrechtelijk eigendom aan den Staat behoorde, en deze daar om door den, gewonen, rechter tot ver goeding kan worden veroordeeld. Noodlottige aan var ng. Toen de ferryboot „Northfield" Vrij dag in den laten namiddag van de Batterij bij New-York eenigen tijd was vertrokken kwam zij in aanvaring met de Jersey ferryboot ..Mauchunk", die juist van een aanlegsteiger afvoer. Een vreeselijke paniek ontstond aan boord van de „Northfield", waarop zich 800 a 1000 passagiers bevonden. De „Northfield" begon langzaam te zinken en tal van menschen sprongen over boord. Sommige mannelijke pas sagiers drongen ruw de vrouwen op zij bij de pogingen, om aan boord te komen van de sleepbooten, die onmid dellijk te liulp kwamen. Het aantal omgekomenen is betrek kelijk klein, gezien de wilde paniek: men schat bet op 9 20. Tot dusver is alleen het lijk van een knaap gevon den. Sctratter8Btand j es. Bij de arti 11 erie-afdëeling van de schutterij te Antwea-pen is een nieu we kolonel benoemd met ring van een officier, die 40 jaar en eenige voorraden buit gemaakt wenden, Zain,d;nvierpoort is 30 rr;;- ien ten Noordwesten van Warmbad gelegenhet laager ligt in het raid- den. van een diepe kloof, die bijna onneembaar is. De la Rey is bij die. Weit; zijn vrouw behoorde tot dcgeiruen die, na het gevecht met Elliot, ui. het En gelsohe kamp werden gebracht. Uit Smutsoog wordt aan die „Ti mes" gemeld G eneraal sir Bin don Blood verliet Carolina Zaterdag in d" richting van Erraelo, ten eindle de tusschenLiggonde streek schoon te vegen. Verschilleodio Boeron-af- deel'ingen werden door zijn komst verrast en vlodlcn. met achterlating van- hunne gezinnen en- hunne wa^ gems. De commando's toornen echter nog steeds grootie werkzaamheid'. Een telegram uit Kaapstad aan. de „Standard" meldt, dat die gevan- genniemiwg eener patrouille door Maritz plaats had in die- nabijheid van Calvin ia. PETERSBURG. 18 Juni. (R. O.) De Czarina is van een dlochfcër be vallen. MARKTNIFUWS De aanvoer en prijzen van de lieden alhier gehouden Graan- en Zaadmarkt waren als volgt: 120 HL. Witte tarwe f 6.90; 150 II.L. Rogge f 5.10; 80 H.L. Haver f 3.75. Artikelen. Aangev. Verkocht. Prijs. Boter 172 KG. 172 KG. 0.85—1.10. Biggen 68 st. 68 st. f C.—12.— Schrammen 47 st. 47 st. f 14.—23.- Aardappelen 187 II.L. 152 HL. f 2.—7 Muziekuitvoering. 14e Muziekuitvoering, op Wpensdag 19 Juni, des avonds te 8 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps, Dir. Luit.- Kapelmeester C. P. W. Kriens. 1. Marsch aus der Oper Rienzi", Wagner; 2. Ouverture „Don Juan" Mozart; 3. „Plappermüulclien," Salon- stiick, Eilenberg; 4. Grosse Fantasie aus „Die Zauberflöte", Coenen; 5. Ou verture „Jaane d'Arc," Verdi; 6. „Le? Patineurs" Walzer, Waldteufel; 7 ,,Resi" Polka, Zaverüial; 8. Fantasie di l'opérettei „Madame Angot", Lecocq. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 16 Juni Perim. Het stoomschip Ambon, van Tagai naar Boston, vertrok 17 Juni van Pa dang. Het stoomschip Bali, van Moulmai» naar Port Said, arriveerde 17 Juni te Suez. Het stoomschip Prins Willem II, van Amsterdam naar Paramaribo, pas seerde 17 Juni Ouessant. Het ss. Ambon vertrok 13 Juni van Tagal naar Boston. Het stoomschip Prins Willem V ar riveerde 13 Juni van Paramaribo te New-York. Het stoomschip Oengaran, van Rot-, terdam naar Java, arriveerde 16 Juni te Southampton. Het stoomschip Flores, van Amster dam naar Batavia, passeerde 15 Juni Ouessant. Het stoomschip Prinses Araalia, \an Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Juni Gibraltar. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de HollandAmerika Lijn, van Newyork naar Rotterdam, pas seerde 17 Juni, des nam. 3 uur Beachy- head. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, van de HollandAme.ika- Lijn, arriveerde 16 Juni van Rotter dam te New-York. Faillissementen. Uitgesproken: .Amsterdam, 12 Juni. J. S. Distel brink, schoenmaker te Amsterdam. Reehter-commissaris mr. P. W. de Ko- niDg. 13 Juni. A. Spikman, wed. J. A. Oostergetel, kamerverhuurster te Ara sterdam. Reehter-commissaris mr. P. W. de Koning. 14 Juni. Mej. B. Acket, winkelier ster te Amsterdam. Reehter-commis saris mr. P. W. de Koning. Haarlem, 11 Juni. Pieter Lennings, sigarenwinkelier tc Haarlem. Reeh ter-commissaris mr. C. G. von Reeken. J. Jonges Cz„ vroeger kastelein.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3