NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Prinses Fékla 18e Jaargang Donderdag 20 Juni 1901. No. 5512 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 Anil Van 15 regels 50 Ots.iedere regel meer 10 Cts. Bniten liet Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advevtentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 t&T^a li. Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02)4 Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37Telefoonnummor der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 132. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèrö G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSnee., Parijs SB** Faubourg Montmctrtre, Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad Tan 20 Juni bevat o.a. De buitenlandscbe pers over vredesonderhandelingen. Uit het Engelsche Lagerhuis, Pariemen tal i e Praatjes, Brieven uit Berlijn, De Pers over de Herstemmingen. Officieele Berichten. NATIONALE MILITIE. De BURGEMEESTER van Haarlem, Gezien de artikelen 133 en 134 der militiewet, luidende al* volgt, „Art. 133. Hij (de verlofganger) meldt „zich binnen dertig dagen na den dag, „waarop hem de verlofpas is uitge- „reikt, bij den burgemeester zijner „'woonplaats aan, ten einde deze zijn „verlofpas voor gezien teekene. „Art. 134. De verlofganger, die zich „in eene andere gemeente gaat vesti- „gen, geeft daarvan kennis aan den „burgemeester zijner woonplaats. Bin- „nen dertig dagen na den dag, waar op hij komt in de gemeente, waarin „hij zich vestigt, meldt hij zich aan bij ,',den Burgemeester dier gemeente, ten einde deze zijn verlofpas voor „ge zien" teekene." Brengt, naar aanleiding van eene uitnoodiging van den heer Commissa ris der Koningin in deze provincie, ter openbare kennis, dat de verlof ganger zich naar luid van de aange haalde wetsartikelen in persoon behoort aan te melden tot het voor „gezien" doen teekenen van zijnen verlofpas. Haarlem, 18 Juni 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ, L-B. Politiek Overzicht. Het is niet onaardig eens de meening van verschillende buitenlandsche bla den in verband met eventueele vredes onderhandelingen tegenover elkaar te stellen, De „Petit Bleu" heeft haar geloof in de vermeende telegrafische gedachtenwisseliingen, tusschen de ver tegenwoordigers dier Transvaalsche rc- geering te Standerton en presilmt Kruger hier, opgegeven tengevolge van een telegram uit den Haag, waarin staat diat er geen sprake is van zoo danige correspondentie. Anders is het met de „Indéper dan.ee Beige", die een van zekere geprikkeldheid blijk ge /end telegram van haar Amsterdamse ten correspondent bevat, die tot zijn leed wezen verplicht is tegenover de for- meele ontkenning van de „N. R. ?.t." „welke de reputatie heeft van een ern stig orgaan te zijn," zijn beweringen absoluut staande te houden, en dit ook zoude doen „zelfs indien de heer Kruger in eigen persoon ze voorlo ipxg meende te moeten ontkennen.De be vichtgever herhaalt zijn mededeeb'n- gen nog eens categorisch en besluit met te zeggen, dat president Kruger een cij- fertelegram, bevattende zijn antwoorq, heeft gezonden aan de Transvaalsche regieering op Dinsdagavond 11 Juni. De „Éclair" sluit zich bij de ..Petit Bleu" aan en verzekert eveneens, dat president Kruger niet de minste tele grafische correspondentie met Trans vaal heeft gevoerd. Dit Parijsche blad, 't welk in Engeland en elders als het orgaan van de Fransche pro-Boer-co- rnité's wordt beschouwd, voegt er aan toe dat het bezoek van mevrouw Botha den President geen tittel of jota in zijn tot dusver gekoesterde overtuiging ge schokt heeft. En wat nu Duitschland betreft, vinden we een bericht in de „Magdeburgische Zeitüng", waarin staat, dat president Kruger alle in den laatsten tijd verspreide geruchten over zijn aftreden, over correspondentie met Boerenaanvoerders en dergelijke be richten persoonlijk ontkend heeft. Vol gens deze courant zou ook mevrouw Botha verklaard hebben na haar on derhoud met den President, dat het einde van den oorlog nog niet te voor zien is. Andiers denkt de Berlijnsche corres pondent van de „Daily News" er over. Deze weet te vertellen, dat er in die Duitsche rijkshoofdstad telegrammen uit Londen zijn ontvangen, waarin ver teld wordt, dat de Briitsche regeering een vredelievende aankondiging van president Kruger als op handen be schouwt, die dan. beantwoord zal wor den met inschikkelijkheid aan Engel sche zijde ten aanzien van de quaestie van zellregeering en amnestie voor de Kaapsche rebellen. De Boeren, heet het verder, zijn bereid vrede te sluiten op den grondslag van Kitchener's voor waarden, maar met de volgende wijzi gingen: Behoorlijke, hoewel niet vol ledige, amnestie voor de Kaapsche re bellen; schadeloosstelling voor het ver branden der boerenplaatsen en aandeel in de wetgevende vertegenwoordiging der nieuwe koloniën. Een wapenstil stand' van veertien dagen zal aan de vredesonderhandelingen voorafgaan, ten einde de generaals Botha en de la Rey tijd te geven d-e Boeren over te halen de wapenen neer te leggen, tot welke taak zij zich beiden hebben be reid verklaard'. De „Daily Newis"-onthullingen wor den op hun beurt voor het Engelsch publiek weer van hun grootste aantrek kelijkheid beroofd door een pertinente verzekering van den „Standard"-cor- respondent te Brussel, die, zooals hij zegt, op gezag van liet Transvaalsche gezantschap, alle verhale-n over corres pondentie tusschen de Boerenleiders hier en ginds en over de vredsonder- handeüngen tusschen Botha en Kitche ner (weer wat nieuws!), president Kru- ger's aftreden en andere „coups de theatre" als pure canards betitelt. Buitenlandsch Nieuws. Schande over Engeland! Maandagavond is het een woelige ver gadering in het Lagerhuis geweest, toen de leden Scott en Lewis de regee ring om bijzonderheden vroegen over de beruchte concentratie-kampen in Zuid-Afrika. Brodiick gaf hun ant woord onder het geroep- van Schan dalig! verschrikkelijk!" op de Iersclie banken: in het kam.p te Johannesburg waren, zei Brodrick, in de maand Mei 6 -mannen, 6 vrouwen en 68 kinderen gestorven (dit hooge cijfer was voor namelijk te wijten aan een mazelen epidemie); het geheele aantal sterfge vallen voor de Transvaalsche kampen was: 39 mannen, 47 vrouwen en 250 kindleren op een geheel van 37,389 vluchtelingen. Verder waren er in Na- tal 254, in den Vrijstaat 20,374 en in de Kaapkolonie 2490 vluchtelingen. Lloyd George sprong over deze cij fers woedend op. Hij vroeg den spea ker verlof om de verdaging voor te stel len, ten eind© de aandacht van de re geering op dezen treurigen staat van zaken te vestigen. De speaker gaf dit verlof, en toen kwam het debat los. Lloyd1 George voerde aan dat het offi cieele rapport van 'n van de kampdok ters verld aarde dat het meel en de sui ker, di-e men aan de gevangenen uit deelde, volkomen oneetbaar waren. Nog niet lang geleden behandelde men kin deren beneden de zes jaar, wier vaders op commando waren, anders dan de overigen. Zij kregen geen meel en maar bet derde gedeelte van het vleesch van de anderen, en vijf dagen in de week kregen zij heelemaal geen vleesch. Een burger van Engelsche afkomst, die te gen de Engelschen had gevochten te Magersfontei-n, vond, toen hij te Ja- cobsdal terugkeerde, zijn huis verbrand en zijn vrouw en kinderen weggevoerd „Ik was mij komen overgeven, riep hij uit, maar nu nooit!" (Toejuichingen). Brodrick zeide met leedwezen te ver nemen dat men aldus op de regeering ging afgeven, ten spijt van de humane wijze van oorlogvoeren. De Boeren hadden gespeculeerd op de mensche- lijkheid van de Engelsohen en dezen de zorg voor hun vrouwen en kinderen overgelaten. Het voedsel dat zii kre gen, was „in het algemeen" hetzelfde als dat van de Engelsche soldaten. Er zijn plaatselijke comité's gevormd diis refugiés met den steun van de regee ring ontspanning en onderwijs ver schaffen; overigens zouden deze men- schen er het meest bij gebaat zijn als de Boeien de wapem-s neerlegden. Dat moesten de pro-Boeren beden-ken, voor zij de regeering verwijten maakten. In den loop van het verdere debat spraken nog Bannerman, Labouchere, O'Brien, Haldane, Redmond en Lewis. Maar de getrouwe regeeringsmeerder- heid- ging ook ditmaal met het ministe rie door dik en door dun heen. 't Gaf niet of Redmond al schreeuwde: „Je lui vermoordt vrouwen en kinderen!" Met 253 stemmen tegen 134 verklaarde het Huis genoegen te nemen met de fraaie verdediging door Brodrick van een tactiek die era al Weyler. toen hij ze op Cuba toepaste, in Engeland den naam van den „beul van Cuba" bezorgde. Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Uit de laatste berichten uit Molte- no blijkt, dat in dei Kaapkolonie 1800 Boeren onder de wapens zijn, verdeeld over acht commando's van 60 tot man elk in de centrale districten en bovendien 300 man in het geheel in de Westelijke pi'ovinciën. Kritzinger en Fouché "Takken thans overal in het land een proclamatie aan, waai*in krachtens de 20 maanden gele den afgekondigde uitbreiding van het gezag van den Vx-ijstaat over de Noor delijke districten van d© Kaapkolonie, alle pei-sonen die inlichtingen geven omtrent de verblijfplaats of de bewo gingen dér commando's, worden ge straft met 50 pond sterling boete sub sidiair drie maanden te voet met de commando's mede te trekken. In militaire kringen heerscht de mee ning, dat de in-voer van paarden niet verminderd moet worden, daar de sta pel in de Kolonie snel afneemt. De vïj and wint nog eenige recruten, maar in onbetaeken en de getale Kritzingers commando is Dinsdag bij Klemfontein, zeven mijlen ten noorden van deze plaats verschenen. De officieele verliezen! ijst vermeldt 19 gesneuvelden en 41 gewonden bij de veiTassing der Australiërs bij Witmans- rust; verder twee man gesneuveld twee gewond en twee officieren gevangen genomen bij Middelkraal in Calvinia op 10 Juni; een officier en 3 man ge sneuveld, zeven man gewond bij Brak laagte op 4 Juni, een man "©sneuveld en 6 gewond bij Vrede op 3 Juni. Stadsnieuws Haarlem, 19 Juni 1901. Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Haarlem der Nederlandsche Maatschappij voor Tuibouw en Plant kunde vergaderde Dinsdagavond in het gebouw „Weten en Werken. Na opening door den voorz., den heer J. D. Onderwater en lezing der notulen door den secr., den heer P. W. Voet, wordt den leden medegedeeld dat opgave van punten voor den beschi'ijvingsbi'ief der a.s. algemeene vergadering tot den 9en Juli bij den secretaris kan plaats hebben. Besloten wordt, behoudens dringende noodzakelijkheid in de maanden Juli en Augustus niet te ver gaderen. Hierna ging men over tot de uitrei king der medailles op de bijeenkom sten in 1900 behaald. De heer Heems kerk verwierf den ln en 3n prijs, eene verguld zilveren en een bronzen me daille; de heer Blankensteyn den 2en prijs, een zilveren dito en de heer Bek- ker den bestuursprijs. Vervolgens doet de heer J. Sturing eenige mededeelingen ovet de werk zaamheden der commissie met de be- mestingsproeven belast. Voor de onderlinge tentoonstelling had de heer Veldhuizen een aantal exemplaren van Pelargonium zo nale en eenige violieren ingezonden. Van den heer Kikkert was er eene Miltonia vexillaria splen- d e n s, eene fraaie orenidee, de plant, waax-mede de inzender op de vergade- x-ing der Bloemen- en Planten-comm. te Amsterdam bekroond werd. Hier aan werd door de met de beoordeeling belaste commissie een certificaat le klasse toegekend. De heer Van Cruyningen had een aantal planten van Edelweiss (Grx a- phalium 1 e o n t o po d i u m) ten toongesteld. Na de gebniikelijk verloting werd de vergadering gesloten. A.s. Donderdag 20 Juni zal het Haax-- lemsch Muziekcorps Orpheus de jaar- lijlcsche serenade naar hun bescherm heer den weled. heer A. Koolhoven, te Bloemendaal, brengen. Het korps ver trekt 's avonds half zeven van het ge bouw „St. Bavo" (Smedestraat)) Gr. Markt, Zijlweg naar Bloemendaal. Zondag 30 Juni zal in de Groote Vauxhal een Nationale) Worstelwed strijd, uitgeschreven door de Athle- tenclub „Duo Coeui-", worden gehou den. De volgende prijzen, die bij den heer Lippits ter bezichtiging zullen woi'den gesteld, zijn uitgeloofd voor de le af- deeling: Seniors, le prijs. Groot ver guld zilveren Medaille met Sjerp; 2e prijs. Groot zilveren Medaille; 3e pr. Zilveren Medaille; 4e pr. Zilveren Me daille. Voor de 2e afdeeling: Juniors, le prijs. Groot zilveren Knxis; 2e pr. Zil veren Medaille; 3e pr. Bronzen Medail le. Zoo noodig Troostprijs Bronzen Medaille. De eerste ronde zal bestaan uit 8 minuten: zoo in dezen tijd geen beslis sing is gevallen wordt 10 minuten rust gegeven en daarna zal zoolang wor den gewox*steld, dat tusschen de partij een beslissing is gevallen. Het inleggeld is voor' de Seniors f 1.50, voor de Junioi-s f 1. De inschrijvingen kunnen geschie den bij den lieer J. Smits, Lange Wijn gaardstraat 29, en zullen gesloten wor den Donderdag 27 Juni, 's avonds te 8 uren. Hillegom. Alhier cii'culeert een lijst voor een wekelijksche bijdrage voor den werk man J. Schimmel, wien voor eenigen tijd 'n ongeluk overkwam en die thans niet meer uit het fonds „Hulp in Nood" kan trekken, daar de termijn verstre ken is. Velsen. Door den gemeenteraad is besloten om de schadeloosstelling, groot f 300, voor een stukje grond benoodigd voor de werken van het Nootrdzee-kanaal te aanvaarden. De dames Appeldoorn, die rechten hadden op een gedeelte van den grond hebbon hiervan afstand gedaan. Thans zijn de benoodigde pei'ceelen alle aan den staat ovei-gegaan en zal spoedig begonnen kunnen worden deze af te breken. Binnenland. Parlementaire Praatjes. Het is zeker niet te veel gezegd, dat er op dat oogenblilt slechts zeer matige belangstelling is in den arbeid der Reg. met de Eerste Kamer, die bezig is de nog aanhangige wetsontwerpen af te d'oen. Nadat gisterochtend d.e heer Gledch- man was beëediigd en had zitting geno men, begon de vrij langdurige behan deling van het wetsontwerp op de paardenfokkerij, waarbij de heer Sic- kesz als regeringscommissaris furv geerde. Het wetsontwerp werd bestre den door den hoer van Pallandt, die aan provinciale boven ï'ijksregeling de voorkeur gaf, toegejuicht door den heer Welt, die door het ingi-ijpen van den Staat het particulier initiatief wilde prikkelen, tenvijl ook de heer Bree- baart een algemeene, uniforme rege ling ten zeerste verdedigde. Dit ge schiedde ook door de heeren van der Does de Willebois en van Wijck, be houdens enkele reserves; terwijl de heer Bultman opkwam tegen een Staatsregeling van een vrij bedrijf en deze wet onuitvoerbaar achtte. Da heer Rutgers was voor het ontwerp, dat niet nadeelig zou zijn, ook al was het overbodig. Met hun zag- de heer Al- boda van Ekenstein daarin een natio naal belang. Nadat de Min. Borgesius en de regeei-ingscommissaris de aan gevoerde bedenkingen hadden ont- xuoet en weerlegd en het. wetsontwerp in bijzonderheden verdedigd, werd dit aangenomen met 38 tegen 4 stemmen. Zeer kort duurde het debat over do Woningwet, waarbij alleen de ambts eed ter sprake kwam. De heer van Bone val Faure had gewenscht die op geheven te zien en omdat vervolging mogelijk was op een verklaring onder belofte, niet onder eed© afgelegd (want in dit ontwerp is die belofte voor den eed in de plaats getreden) weigerde de heer Bergmann aan dit ontwerp zijn stem. De Min. Borgesius noemde de stap hier gedaan in de richting van afschaffing van den veel misbruikten eed een gewichtige beslissing. Een al gemeen© opheffing van dien eeddiwang was hier niet mogelijk. Het wetsontwerp werd aangenomen met 32 tegen 9 stemmen. Daarna begon de behandejling der gezondheidswet, die echter niet ten einde werd ge bracht G. Jr. Verkiezing Prov. Staten. DOESBURG. Gekozen: P. A. baron van der Borch van Vorden (antir. aftr.) OLDEBROEK. Gekozen de heei*en P. J. baron van Heemstra (aftr.) en O. J. E. baron van Wassenaar van Cat- wijek. Ruurlo. Gekozen: jhr. mr. M. W. C. de Jonge (aftr.) en H. Th. Wiegerinck. Verkiezingen. Naar de „Maas- en Roerbode" ver- nieetmi, is bij hot opmaken van 'ft proces-verbaal dJer stemming- voor een Lid der Tweede' Kamer dloor eon inwoner van Rilland protest aange- teekend te^en do verkiezing, orx grond, dat de lijst van. camdiidaat- stelling dJes gekozenen niet conform het wettelijk voorschrift zoiu ziin. Feuilleton. Naar het Engelsch VAN MAX PEMBEKTON. H) Menseden verliezen die hoop niiet danto ten spijt, zei hij. Als zij dJat ooit de dien, was cte we reld] binnen een jaar uitgesLarven. Hebt gij uw land- op het oog, ik stel mij voor dat er toch nog wel veel reden tot hopen- is Zij zweeg, die naald van het ver trouwen waarnaar hij verlangde, trilde een ©ogenblik in het huisje. Wat kwam hem de tegenstelling van deze in- gedachten verdiepte naast hem zittende vrouw mot het -opgewekte lachende meisje dat hij m het huis van den graaf de Coux ontmoette, vreemd voor. Maar haar diepe ernst rechtvaaidligde zijn oor deel over haar karakter. Dei nieten uit de groote loterij zijn nieten, omd'at wij er geen nom- mer opschreven, ging hij. nu voort-1 Voor ons bestaat de kans ter eeniger tijd een prijs te trekken, maar wij moeten er naar blijven wenschen en naar streven. Zoo komt het mij ten minste voor of schoon ik er nog nooit naar ge wenscht noch gestreefd heb. Leidt dan de blinde den blinde Naar bat licht waarom niet? Zij. gaf geen antwoord op de vraag, maar het bloed drong haar naar de wangen. Als een betoovc- ring. wanen die eenige geluiden in de stillle lucht, de klinkende bellen, en het geluid1 der hoeven in de sneeuw. Zij hadden den weg naai de heuvels ingeslagen, en die fan tastische torens en koepels van Mos kou schenen als zooveel spitsen en kruisen opgetild, door het schijn sel der zon. Het licht is voor hen d'ie zien kunnen, beweerde zij eindelijk. In Rusland! is zien- een misdaad. De beste reden om het licht, elders te zoeken,. Het was een rieohtsitreeksche in leiding om tot haar te spreken over hare eigene zaakzij verstond het zoo en antwoordde vrijmoedig -Giji weet dat ik diat niet dloen. kan. Ik hieb sommige dwaze vertel seltjes gehoord waaraan ik geen ge loof schonk. Gij kunt ze alle getoovem zij zijn alle volkomen waar. Niets is eirgep dan de werkelijkheid. Toen, gij mij ben mijnent vroeg, of ik te- dielijk in de stad was, vertelde ik u onwaarheid1. Ik ben hier een. ge vangene dat wil ze?s-en, het is mij verboden naai* Petersburg te gaan. Dat heb ik van graaf Varso ver nomen. Maar in ernst, ik beschouw de het als jokkerij. In een week of een maand zal dit alles vergeten zijn. Gij kunt dat onmogelijk zoo ernstig opmennen. Zij. lachte om zijn ongeloovigheid. Het zou een ongeluk zijn aLs ik het niet deed. In Rusland schertst men, met een zware hand. Het is genoeg dat men genoemd is, het vervolg komt later. Veroordleelïng. verdenking, bewijs, een verhoor ien ten laatste het vonnis. Dat is de geschiedenis van. onze justitie, sa mengevat. in één volzin. Ik. ben be schuldigd d'at ik ongelukkig was. Het is h'iea* een groote misdaad arm te worden als men riik geweest is. Mijn oom Michael Doteorouki, die mij bij den Keizer heeft aange klaagd wegens mijne buitensporig heden, heeft drie vermogens door het spel verloren. Een vierde bleef hem over, en zoo is hij een recht schapen man. Ik, die één, vermo gen he-b verloren,ben een voorbeeld vaan verderfelijke neigingen. Gaf een wonder mij mijn vermogen te rug. dan werd ik met open armen ontvangen. Hij luisterde geduldig, en wilde geen onwetendheid huichelen. Ik ben nooit in staat geweest om de bijzondere bekoorliikheid, die er in het spel Ligt, te kunnen be grijpen, zei hij langzaam. Het is mij ongea*ijmd voorgekomen van deugd te spreken waar geen verzoe king was geweest. Maar gij zijt geen Rus. Be>- schouw miiin geval. Ik hem opge bracht met weelde fabeltjeseeni ge daarvan waren valseh. Van mijn kindsheid' af ademde' ik in een dampkring van opwekking en weel de. Vrooiij'kheid was de prikkel waarvoor ik leefdeDoor recht van geboorte waren alle dingen die mij vermaakten, de mijne. Zoodra ik voor mij, zelf begon te denken en vermoeid van vermaken was, vond ik iederan uitweg afgesloten. Mi in verlangen om een werkzaam deel in. het l'even te nemen, wekte bij mijn vad'er naijver en wantrou wen op. Vrouwen waren, voor de bal- en de speelzalen, ,en later voor de verzorging van kinderen. Ini die dagen hoopte ik. Ik kam mij ook nog een tijd herinneren dat ik mij verbeeldde goed' te doen, maar de wensch daarnaar was reedis ver raad in mijn huis. Een honderdtal afwisselingen waren in mijn be reik. Ik werd gedwongen uit te gaan. te d'ansen,, te behagen', te babbelen, t'e spelen,. Tehuis te blij ven. milddadigheid uit Le oefenen te weten diat er andere denkbeelden in de wereld bestonden diat was argwaan uitlokken.. Opwinding werd mij noodzakelijk om to leven. En zoo bleef het wanneer ik hier blijf, woi'd ik in een jaar, honderd jaar oud. Nu was het zijn. beurt om na te denken; de eenvoudige geschiedc-uis van, haar leven, was juist zooais hij zich had verbeeld. Er behoort moed toe om een keuze te doen als de wegen no" ODeoi ziin zei hli nadenkend. Soms zijn wij in ons recht om een vaste hand te zoeken die ons kan leiden. Hebt gij daar ooit over ge dacht Menigmaal, zooal's wij denken aan de dingen, die niet zijn.. - Maar die eir kunnen zijn. Hij legde een scherpen nadruk op zijn woorden, als eene die vraagt, maar geen antwoord verwacht. Ilefc medegevoel in zijn stem deed een beroep op haar. Ik durf aan de toekomst niet denken, antwoordde zij. Ik hei> er genoeg aan om mij het tegen woordige te herinneren. Hetzelfde is ook bij mij het geval. Zij veinsde, hem mis te verstaan. Stelt gij belang -in Rusland? Onmetelijk. In de droefgeestigheid hier? Eerder in die hoop die liet geeft? Een compliment zeker! van iemand die Petersburg niet heeft gezien. Neen maar die bezig is to loe ren om te leven in Moskou Hij hield de paarden in en. keek achter zich naar het dloor die zon verlichte tooneel. De sroote boog van karmozijnrood licht in. het wes-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1