JA Dr.A.N.DINGER, Steenkolen. Fraiser, Smidsknecht. Onze Betrekkinggids. DIENSTBODE, Dienstbode, R. C. Dienstbode, Spoedig gevraagd, DEUTSCHER, Aanbesteding. eenen net onderhouden Inboedel, Spekstraat 8. 's Gravenhaagsche Algemsene Voorschotbank. STAMROZEN. Stamrozen in extra soorten, Kinderhuissingel No. 54. Brandverzekering- Maatschappij. Zijlstraat 76. t 10<*- I ONTBUT- t ®.*-KOEK VENKADER Anthracietkoleo. Korte Spaarne 25. Vervolg Stadsnieuws. Dinsdag werd voor het gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep behan deld de zaak tegen gebr. Kokkelkoren te Bloemen daal, die door de rechtbank alhier indertijd zijn vrr"-esproken, en waartegen het O. M. alhier in hooger beroep is gegaan. De advocaat-generaal Mr. Baud,, vroeg bevestiging van het vrijsprekend vonnis. Mr. Bijvoet, de verdedisrer van van bekl., sloot zich in zijn pleidooi hierbij aan. De zaak tegen den gewezen chef van de Haarl. Tram-Maatschappij Dries- een is door de Rechtbank alhier ver wezen naar de terechtzitting en zal op 27 Juni a.s. worden behandeld. Aan den beklaagde is Mr. A. Moens toegevoegd als verdediger. De zaak tegen J. Keur (poging tot moord op zijn meisje C. D.) zal den 27 Juni a.s. door de rechtbank alhier in behandeling worden genomen. Zooals gemeld zal Mr. F. A. Bijvoet optreden als verdediger. De schout-hij-nacht, directeur en commandant der marine te Amster dam zal op Woensdag 3 Juli 1901, 's morgans 11 uur, ter griffie van de ma rine-directie te Amsterdam, in het openbaar aanbesteden de levering van 3.500 000 KG. Engelsche Oostkust- of Duitsche steenkolen en van 7000 H.L. smeekolen. Kantongerecht. Zitting van 19 Juni 1901. Zitting van Woensdag 19 Juni. S. Trommel te Haarlem, niet ver schenen, was op 16 Mei 1. 1., in de Kleine Houtstraat aangetroffen in 't bezit van een nest jonge zanglijsters. Daar bet vervoer van deze bij de wet beschermde vogels is verboden, vorder de de ambtenaar van het O. M. f 2. boete of 2 dagen. W. A. Smits en N. W. Meijnders, beiden te Haarlem, hadden op 5 Mei 1.1. te Bloeimendaal geloopen in het hakbosch van Mevr. Van der Vliet, waarvan de toegang op duidelijke wij ze door die rechthebbende was ontzegd. Hoewel deze overtreding op zichzelve nu wel zoo érg niet is, hadden zij zich tevens schuldig gemaakt aan het op geven van een valschen naam. En dat dit laatste veel zwaarder wierd aange rekend, daarvan getuigde de eisch van het O. M., die luidde tegen iedJer een© geldboete van 3.boete of 3 dagen voor de eerste overtreding en van f 25 boete of 30 dagen voor de tweede. Op 26 Mei 1. 1. liepen R. Gouda, J. v. d. Wielen en G. J. Bonekamp, allen in staat van dronkenschap verkeerende. op den weg van Velsen naai- IJmuiden, toen zij de gezusters van 't R'iel ont moetten. Zooals dat wel meer het geval is met beschonken personen, waren zij zeer handtastelijk en grepen Gouda en Bonekamp de yrouwen aan. Deswege hadden zij zich heden te verantwoor den. Bekl. Gouda ontkende ten stellig ste Dirkje van 't Riel te hebben aange grepen en beweerde, dat v. d. Wielen dit gedaan liad. Uit het getuigenver hoor bleek evenwel het tegendeel, zoo dat het O. M. tegen dezen beklaagde, die zeer slecht bekend staat, terzake van straatschenderij f 15.boete of 3 dagen vorderde. Ook G. J. Bonekamp. die de tweede zuster had aangegrepen, ontkende dit en beweerde alleen te hebben gezegd: ..Dag juffie, ik houd zooveel van je"; haar daarbij een tak op den schouder gevende. De getuigen hadiden evenwel het aangrijpen gezien, waarom het O. M eveneens f 15.of 3 dagen vorderde. Tegisn O.Klomp alhier,'wei-den bij ver stek, wegens het verder reizen dan zijn plaatsbiljet aangaf en het opgeven van een valschen naam, twee geldboeten geëischt, elk van 5. LEERPLICHTWET. Daarna werd de eerste overtreding der Leerplichtwet voor den Kanton rechter alhier behandeld'. Beklaagde was A. de Bondt, te Haarlem, wiens dochtertje thans 121/2 jaar oud, niet geregeld dë R. K. Maria-school, waar op het was, had bezocht en evenmin alle klassen aJ had doorloopen. Bekl. was niet verschenen, doch in zijn plaats kwam dë moeder voor den Kan tonrechter verklaren, dat het haar on mogelijk was in het onderhoud van haar huisgezin te voorzien, wanneer zij de hulp van haar dochtertje moest missen. Met f 8.50 pensioengeld, dat haar man trok, was net niet doenlijk met een huisgezin van man, vrouw en 7 kinderen rond te komen, zood'at zij met bij de menschen te wasschen ver der in hun onderhoud moest voorzien. En dit laatste kon nu niet geschieden, wanneer haar dochtertje niet het toe zicht over het huishouden kon hou den. De Kantonrechter, hoewel dit be treurende, zeide dat de wet moest worden nagekomen. ZEd. Achtb. meen de dat haar man er nog wel iets bij kon verdienen, waarop de vrouw ant- woorddle, dat dit niet zoo gemakkelijk ging. Op de vraag van den Kanton rechter of het kind dan niet moest lee- ren, antwoordde zij dat dit voor haa; doen al genoeg wist. Van. haar 4de tot haar 12de jaar was het meisje op school geweest en nu 1.1. Januari er pas afgenomen. Het O. M. er op wijzende, dat de leerverplichting eindigt na het afloo- pen van de klasse, waarin het kind op 13 jarigen leeftijd zit, achtte de over treding voldoende bewezen en vorderde f 3.boete of 3 dagen. De Kantonrechter ried haar aan het kind spoedig weder op school te doen. daar andere eene nieuwe bekeuring zou volgeai en de straf bij recidive op gevangenisstraf uitloopt. W. Tiebie had zich voor een gelijk feit te verantwoorden. Daar hier bleek dat de omstandigheden hier niet zoo ongunstig waren, en bekl. zijn dochter tje alleen maar had thuis gehou len om in een dienst te doen. terwijl ze nu weder op school was, vorderde het J. M. tegen dezen beklaagde f 5.boete of 3 dagen hechtenis. Uitspraken. Onderscheiden personen wetrden ver oordeeld: J. B., te Zandvoort, wegens drank wet, f 40 of 20 d. h.; B. J. D., alhier, id.. 50 of 20 d. h. J. J. Azn., alhier, wegens Hinderwet, 11 of 1 d. h.: L. J. Azn., id. id. H G. B v. L., te Haarlemmermeer, wegens onbevoegd loopen over eens anders grond, f 1 of 1 d. h. L. E., zwervend, wegens valschen naam opgeven, f 5 of 3 d. h. C. N., te Wijk aan Zee en Duin, we gens in staat van dronkenschap de orde verstoren, 3 of 3 d. h.; J. F. C. P. H., alhier, id. id. H. A. R., alhier, wegens verwekken van rumoer, f 2 of 3 d. h.; E. v. W., alhier, id. id. J. P. K., te Heemstede1, wegens straat schenderij, f 1 of 1 d. h.; W. Z., te Zandvoort, id.. 2 of 2 d. h.; W. Th. II., alhier .id., f 1 of 1 d. h.; J. K. v. D., te Heemstede, id., f 0.50 of 1 d. h.; J. M. B., alhier, id., vrijgesproken. D. L., te Oostzaan. wegens met een handwagen op een trottoir rijden, f 1.50 of 1 d. h. J. J. C. A.. te Amsterdam, wegens met een rijwiel op een trottoir rijden, f 1.50 of 1 d. h. S. B. N., alhier, wegens hondenkar- overtreding. f 1.50 of 1 d. h. A. P., alhier, wegens met een hand wagen op een voetpad komen, f 1.50 of 1 d. h. J. v. V., alhier, wegens met een rij wiel op een voetpad komen, f 1.50 of 1 d. h.; J. J. R,. alhier, id. id A. A. L., alhier, wegens harder rij den dan stapvoets, 1 of 1 d. h. P. K., alhier, wegens over de gras perken loopen, f 0.50 of 1 d, h.; G. M., alhier, id. id. A. Z., te IJmuiden, wegens honden- karovert., virijgesproken. J. C. S., te Heemstede, wegens tap perij-overt., vrijgesproken; G. M., te Heemstede, id., f 0.50 of 1 d. h. J. Z., te Heemstede, wegens een weg verontreinigen f 0.50 of l d. h. J. H., te Beverwijk, wegens dron kenschap, f 2 of 2 d. h.; A. v. B., al hier, id. id.; W. A. P. te Haarlemmer meer, id. 1 of 1 d. h.; G. v. d. B.. al hier, id. id.; A. v. M, alhier, f 2 of 2 d. h.; A. B., alhier, id. f 1 of 2 d. h.; A. W„ alhier, id. 2 of 2 a. h.; D. M„ te Alkmaar, id. f 1 of 1 d. h.; A. H., al hier, id. f 2 of 2 d. h.! G. O., te Velsen, id. id. Stukken van den Gemeente raad. Mej. A. Reijers vraagit met in gang van 16 Augustus 1901, eervol ontslag ui't hare betrekking v.ain onderwijzeres aan die KosteAooze School letter G. B. en W. stellen voor de reke ning en verantwoording der ont vangsten en uitgaven ten behoeve- der ds.d. Schutterij ovetr heit jaar 1900 voorloopig vast te stellen tot een bedrag van 5710.34 in ont vangst en in uitgaaf. Door B. en W. zijn bedenkingen tegen het door G. Scbous ingedien de plan tot verbouwing der per- ceelen aan de Ged. Oude Gracht No©. 30 en 32 alhier, omdat in dat plan lag opgesloten de bouw van een afzonderlijk gebouw aan de Droesestraat, waarvan de hoogte meer zoude zijn dan anderhalf- maal dei breedte dier straat. In een adres richt genoemde per soon tot den Raad het verzoek om vergunning tot dien hoogeren houw te verleenen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Door de Gommissie van voorbe reiding voor de oprichting der ce- mieentehcbtf abri-eken wordt heit wensohedijk geacht r.eeds thans over te gaan tot de benoeming van eenen onder-directeur. Van oordeel, dat die betrekking het best zon kunnen warden vervuld door een electro-techniseh ingenieur, die zich langzamerhand practisch in het gasvak zou kunnen bekwamen, acht de commissie het mat den Di recteur van belang, dat de inrich ting van de centrale, het leggen der kabels en de opzet van het eïeo- trisch bedriif onder toezicht van dien ambtenaar geschieden. Daar B. en W. het gevoelen der commissie dealen stollen zij voor ■te bepalen dat bij. bouw en exploi tatie d'er gemeemtegasfahrieken zal werkzaam zijn een eteolrortech- misoh ingenieur, aan wieo de titel van ondeoMJiretoteur en eien aan- vangsalaris van 2000.per iaar zal wonden toegekend, en uit te. nood'igen sollicitanten naar deze betrekking te- roepen. Ten einde t© kunnen voorzien, in het gebrek aan. onderwijskrachten aan de Vierde Tusscheoschool doen1 B. en W. de volgende voor dracht van drie bevoegden I. Miej. J. A. la Bastide te Wor- merveer, jaarw. 525.(heeft reeds één jaar klassikaal onderwijs gegeven.) 2. Miej. J. Schoppen, te Oudle- scboo't, jaarw. 600.(heeft reeds m'eer dan vier jaren klassikaal on derwijs gegeven). 3. Mej. M. S. C. E. Nix, te Haar lem', jaarw. f 525.(heeft nog geen jaar klassikaal onderwijs gegeven.) B. em W. stellen voor op een des betreffend schrijven van B. en W te Heemstede, om vergunning te verleenen voor de plaatsing van eene standpijp met afvoerbuis on de hoofdbuis deir Amsterdamscbe waterleiding aan den weg langs de Lei'dlsohe vaart bij do ZandVoort- sche laan. Hedenavond wordt in de Bartel- jorisstraat het nieuwe magazijn van Kunstbloemen van den heer P. L. Engelenberg geopend. Den 24en en 25 en dezer zullen ruim 50 onderofficieren, van het hoogste studiejaar van den Hoofd cursus Haarlem bezoeken, ten ein de het Koloniaal Museum alhier en eenige- forten in den omtrek te be zichtigen-. In de Dinsdag-avond gehouden ge combineerde vergadering van S. D. A. P. en Volkskiesvereemgin" is be sloten zich hij de a. s. herstemming van een lid voor de Tweede Kamer onthouden. Gevonden voorwerpen. Ben ijzeren hoepeleien kinder- mantel. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een winkelier in de Spaam- wouderstraat wegens het in voor raad hebben en verknopen van drukwerken, gelijkende op bank biljetten. Tegen; een man, die met een hen gelstok in het rijwiel van een hem voorbijrijdend persoon stak, waar door dleze viel, werd' proces-verb aal opgemaakt. De zuivere opbrengst d'er gisteren ge houden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst is f 243.45. Staalbad „Haarlem". De directie van het Brongebouw heeft vooral met het oog op de te Zand voort verblijvende vreemdelingen een circulaire verspreid, bevattende vier aardige kiekjes op den tuin, de voorzijde van het gebouw, de drinklial en de badinrichting, en waarin tevens wordt gewezen op alle voordeelen die het staalbad biedt. Een biljetje met d)e prijzen is er bij gevoegd1, en tevens ontvingen wij een alleraardigst souvenir, dat vooral ver zamelaars van prentbriefkaarten aan genaam zal zijn. In portefeuille-for maat dichtgevouwen, zijn geperforeerd vereenigd. vier Ansichtskarten, weder om met de bovengenoemde afbeeldin gen versierd. Ze zijn keurig en smaak vol uitgevoerd en zullen den roem van onze YVilhekninabron verre verkondi gen. Een der plaatjes heeft aan de achterzijde een plattegrond van Haarlem. Herstemming Prov. Staten. Wij herinneren onze lezers er nog maals aan, dat morgen, Donderdag, de herstemming voor twee leden voor de Provinciale Staten zal plaats hebben, en dat de stembureaux van 8 tot 5 uur geopend zullen zijn. Heemstede. De echtelieden J. van der Putten en M. G. Hendriks aan den Binnenweg alibi er, hopen 24 Juli a.s. den dag te herdenken waar-op zij) vóór 40 jaar geledien door den echt wea-den verbon den. Aan do Leidtechevaant ondier dleze gemeentel, dloiett zich '©en geval van D'iphthejritis voor. Zandvoort. Aangekomen badgasten. J. F. A. van Nes, Berlijn, School straat no. 3, 3 pers. Mevr. Van der Steur, Haarlem, id. 3 pers. Mej. L. J. Metelerkamp, Amsterdam, Pension Sans Souci, 2 pers. Dames Gtroes, Nijmegen, id., 2 pers. Wed. H. Bahlmann, Amsterdam, Villa Clasina, 2 pers. Wed. Da ClercqLoman, Bloemen- daal, villa Buitenrust. Fam. De Breuk, Haarlem, Villa Bui tenrust. 3 p. Jhr. H. C. van Panhuijs, Haarlem, Kerkstraat no. 24, 2 pers. J. Stakenburg, Amsterdam, Kerk straat no. 15, 3 p. J. P. Jukkenekke, Amsterdam, id., 2 pers. Mej. WolsiDk, Amsterdam, Rozeno- belstraat no. 23. Mevr. Bijleveld, Haarlem, Pension Buckman, 2 pers. Mej. Woltman, Heereveen, id. H. N. Beets, Haarlem, Villa Zomer- lust, 8 pers. Mej. Der Kinderen, Haarlem, id., P. Happée, Amsterdam, Hotel Belvé dère, 3 pers. R. W. Pitlo, Amsterdam, Gr. Bad huis. W. E. Voüte, Amsterdam, id. Dames Kuipers. Nijmegen. Hotel Driehuizen, 2 pers. C. L. Brunings, Halfweg, idem, 2 pers. Aan Geabonneerden op dit blad en hunne huisgenooten worden aan onze bureaux, Gebouw „Het Spaarne", Kampersingel 70, op aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Abonné's buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel. B. 11. In een jamfablriek gevraagd een bekwaam vakman. Zij die in der gelijke zaken gewerkt hebben genie ten de voorkeur. B. 12. In een zaak van fijne ma nufacturen wordt gevraagd eene al leszins bekwame Winkeljuffrouw (ex terne) bekend met het vak en met die Fransche taal. B. 13. Tegen Aug. te Arnhem ge vraagd in een klein gezin eene nette dienstbode als Meid-alleen, die goed kan koken en netjes werken. Goede get. verlangd. B. 14. Wordt gevraagd tegen 1 Juli a.s. bij een heer met 2 kinderen een huishoudster, P. G., tusschen 30 en 40 j aar. B. 15. Kinderjuffrouw gevraagd te gen 1 Aug., bekwaam voor haar taak, salaris f 120. polMiie had gewaarschuwd), waar op hij. antwoorddeOmdat ik die zaak eerst wilde onderzoeken." Voor de rechtbank verklaarde Mut- saeirs vroeger het pakje weggebor gen te hebben, meenendJe diait het poetslappen waren en niets ge- ze,gd te hebben, wijil hij er niet aan gedacht had. Deze getuigenissen zijn dus zeer belangrijk. Mutsaers zegt deze geinige niet gesproken te hebben.. Burgerlijke Stand. Ondierbrouwd'19 Junii. G. Peil en C. E. die Zwaan. F. J. L. Revers en J. van GeAlekom. J. P. Tamies en C. Verhagen. H. Sedel en H. Her mans. D. Philiippo en N. Schram. P. C. Jansen en M. E. van Cru:;- ningen. Getrouwd: 19 Juni. J. M. Halter en A. M. G. Hijnsbergen. W. den Hout'ing en AHollandier. P. F. Bak huis Rozeboom en M. Opdlami. J. A. van' den Bogaardit en C. F. Over- meijer. H. P. Kroese- en A. M. G. Huijig. J. Schaap' en J. Mobach. J. P. Krijnis en T. Beukema. J. H. Huijiboom en M. W. Draaisma. J. J. Steensf rateni en W. G. Steamkeau. K. Visser .en A. M. de Zwart. Bevallen 19 Juni. R. J. Piers Valk, z. 18. A. VergersKolderie, d. 19. M. MartensHogenes, d. 18. E. Bosvan der Veen;, d. Overleden 19 Juni. S. de Heer, 3 j. d!., Gravinnesteeg. MARKTNIfUWS Op de heden gehouden Kaasmarkt waren prijzen en aanvoel* als volgt: 38 stapels Kaas, te zamen 5250 Kazeo wegende 9842 Kg. f 26.f 14. Op de 19 Juni 1901 gehouden Veemarkt werden aangevoerd': 3 Koeien, pr. 150f 130. 52 N. Kalveren pr. 13—/ 8. 65 Schapen, pr. 2215. 72 Lam- meren, pr. 107. 2 Paarden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 20 Juni 1901, des na middags van 2 tot 3 uur door den lieer W. EZERMAN, met medewerking van Mevrouw SCHMIDT, (Sopraan) le Zaandam. PROGRAMMA. 1. Toccate en Fuga J. S. Bach 2. Aria uit die Pfingstcan- tateJ. S. Bach. 3. Sonate A. Maillij. a. Allegro maestoso. b. Andante. c. Allegro con brio. 4. (a. Vater unserR. Radecke. 4. (b. Auf. auf mein Herz.. J. S. Bac-h. Adverteiitlën. Ten huize van den WelEd. Heer J. W. HOLTERMAN, Wagenweg 52a, overleed zacht en kalm onze geliefde Va der, Behuwd- en Grootvader de WelEdele Heer E. C. MONS, Weduwnaar van S. C. Lozier. C. M. HOLTERMAN-Mons. J. W. HOLTERMAN. J. E. STOM—Mons. JOH. F. W. STOM. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Haarlem, 19 Juni 1901. Inlichtingen betreffende een naar inzichten van den eventueelen huur der nieuw te bouwen Tuinmans woning (met bij behoorenden tuin), in den Aerdenhout zijn te bekomen bij J. LONDON, Architect, Kam- persingel 50. Erkentelijk en gevoelig voor de* vele en hartelijke bewijzen van deelneming, mij betoond bij de ziekte en na het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot, den WelEerwaarden Iletr L. HESTA, Predikant bij de Vereenigde Doops gezinde Gemeente alhier, betuig ik daarvoor bij deze mijnen inni gen dank. Haarlem, 19 Juni 1901. Mevrouw de Wed. HESTA van der WeïJDEN. Er biedt ziich aan1 een NETTE DIENSTBODE, P.G. teigen 1 Juili of Augustus, liefst Lm Haarlem Voorzien vam goede mondei, get. Bir. fr. ond. No. 83, aam Groene- veld's Centraal Adv. Bureau. Zijl straat 71. Vervolg Nieuwstijdingen. Moord te Tilburg. Men seint ons In d'e motrgenzdtfcing verklaren Pijanappeil en zijn vrouw dat Mut- saeirt's moeder heeft gezegd,,Nu nog mooier, nu gaan ze overal huis zoeking doemje moet maar wat op zolder hebben dlaii bem je er bi De andere eettuigen geven allen een omstandig verhaal hoe Mut- saers hum verteld heeft dat de kos ter hem een pakje gaf om wieg te werpen. Tegen twee heeft Mnfsaers gezegd d)at hij bloed op het pakje had gezien, waarom hij het had weggeborgen en miet weggegooid. Vrouw Hamers had beklaagde ge vraagd' waarom hij niet eerder de Wegens huwelijk der tegenwoor dige, wordt gevraagd tegen lo. of 15 Aug. a.s. eene flinke, nette als Meid-alléén, P.G., van goede getuigen voorzien. Zien te vervoegen 's avonds na 8 ure bij Mevrouw WILLEMS, Gierstraat 14, Haarlem. Een fatsoenlijk Meisje, 17 jaar, kunnende mazen, stoppen en strijken en van de beste get. voorz. z. z. gaarne gepl. als tweede Meisje, met Juli of Aug. Br. onder No, 4439 bureau van dit blad. Terstond gevraagd een nette of Dagineid, en een knappe Werk vrouw. Adres: Kruisstraat 14. Wordt gevraagd tegen 1 Aug. een nette voor dag en nacht. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te mel den. AdresAnegang 40. boven een solide borg in een zaakje, zonder eenige risico. Br. 430, aan VAN CITTERT ZONEN. Haarlem. Aan de »Werf Conrad« te Haar lem kan dadelijk een bekwaam FRAISER voor vast werk geplaatst worden. Aanbiedingen schriftelijk aan het adres van den Directeur. Gevraagd een Vuurwerker, be kend met hoefbeslag. A. LOHMANN, Anthoniestr. 63. Wird gesucht ein fur Unterricht in die Deutsche Sprache. Briefe No. 4441, Haarl. Dagblad. Een Heer vraagt eesi vrije Kamer, liefst met Slaapkamertje met den kost, 25 a f 30 p. m., omtrek Station. Fr. Br. onder no. 4440 bur. v. d. bl. Institut de langues vivantes. Haarlem, Koningstraat 37n. TAL EM' Directeur: G. CERTEAUX, diplomé de la Faculté des Lettres de Paris. Fransch, Engelsch, Duitsch, Spaansch,Italiaansch,Deensch Noorsch, Hollandsch (voor buitenlanders), door leeraars der betrokken landen naar een eigene methode, zoowel in als buiten het Instituut. Prospectus franco. Lessen van 7 uur voorm. tot 10 uur 'sav. Proefl. gratis. Burgemeester en Wethouders van Haarlem zullen op Dinsdag 2 Juli 1901, des namiddags tel uur, ten Raad huize der gemeente in het openbaar aanbesteden: het onderhoud van de stook- gereedscliappen voor de ge- meentegebouwen van 1 Angns- tns 1901 tot 30 Juni 190G, in i perceelen. Bestek en voorwaarden liggen ter lezing ter gemeente-secretarie, (7e Aid.), op werkdagen van des morgens 10 uur tot des namiddags 4 uur, en zijn aldaar verkrijgbaar tegen betaling van f 0.50 per exem plaar. Inlichtingen verstrekt de Archi tect over de werken en gebouwen der gemeente. wegens sterfgeval, op Donderdag 27 en "Vrijdag 28 Juni 1901, tel kens des voormiddags ten 10 ure, ten overslaan van den Notaris M. N. BEETS, door den Makelaar GEORGE L. SMIT, in het Ver kooplokaal Bakenessergracht 13, Haarlem, van eene groote partij gedragen en ongedragen Mans- en Vronwen- kleêren. diverse Stukgoederen en linnengoed. Te zien Woensdag 26 Juni van 10 tot 3 ure. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. lste Reis. Langs de Scandinavische kust, van Stavauger totHammer- fest en Noordkaap. Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Otflcier en Kinderen 10 cent. Abonnements kaarten voor 10 bezoeken ƒ1.50 voor Kinderen 75 cent. OOGARTS, is weder dagelijks ie consulteeren Zijl weg SS, van 1-3 uur. Maatschappelijk kapitaal f500.000. De Bank geeft 4'/, pCt.. obligatiën uit, in stukken van f 1000. f 500 en 1100, tegen den koers van 100°/0 verkrijgbaar bij de agenten de Heeren LAANE VAN BEMMEL. te Haarlem. De Directie: EDM. Em. CROiN. J. A. J. VAN DE VEN Yerkooping van Op Vrijdag 21 Jnni 1901, des namiddags ten één ure. zal door deurwaarder M. J. WANING, in het lokaal »de Korenbeursa aan het Spaarne te Haarlem, k contant verkoopenEen prachtige collectie doorbloeiende vol knop en bloem, witte en roode Treurrozen en prachtvolle lage Strnikrozen. Voorts: Extra stam Fuchsia's en mooie grooto Sier planten voor tuin en kamer, zooals Draceua'8, Agava's, Palmen enz enz., alsmede een prachtige koppel Laurierboomen op stam, zeer ge schikt voor Hótels en Caté's. Alles atkomstig van den van ouds bekenden rozenkweeker J.W. DE GROOT te Breukelen. Te bezichtigen vóór en op den verkoopdag. ARCHITECT, DE HAAKEEMSCHE OPGERICHT in 1840. Kantoor te Haarlem: le verdieping (naast het Postkantoor), verzekert tegen vaste en billijke premiën alle Onroerende en Roe rende Goederen binnen het Ko ninkrijk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ontploffen geen brand tengevolge gehad. Voor de fijne tafel: VEEN's Geconcentreerde (koekjes) is onbetwistbaar de heerlijkste Watercliocolaad. Inlossing eenigeladingen prima kw. grove Rukrkaclielkolen prijs zeer billijk, bij G. HONING EN ZOON, Parklaan 76. Telepboon 230 ZAANDAM o moot verpakt zijn in een blauw etiquet met den naam onzer firma. i Voor winkeliers Verpakking 4 V in een gratis kistje. 48 eluks franco, gebruikelijke korting. PRIMA Verkrijgbaar bij Telefoonnummer au.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3