De misdaad te Coranoez. Nog altijd blijven de bewijzen, dat Brierre de moordenaar is van zijn 5 kinderen, zich opeen hoopen en de schuld van den verdachte staat bij den rechter van instructie vast. De zoon van een gemeenteraadslid van Corancez heeft in een verhoor verklaard, dat hij op den avond, dat de misdaad gepleegd is, om tien mi nuten voor achten thuis komend in zijn hoeve welke zich bij die van Brierre bevindt, den hond van Brierre, Ravachol, boorde huilen, alsof hij ge worgd werd. Hieruit zou blijken, dat Brierre zijn hond vroeg in den avond heeft gedood, om geen ninder van hem te hebben bij den moord, dien hij voor nemens was tegen middernacht te plegen. Een vrees9lijke gasontploffing heeft te, Barcelona plaats, gehad in een ondergrondsche buis. Het straatplaveisel weirdi weggerukt en op verschillende plaatsen' wegige- slingerd'. De vlammien sloegen, op tot de- derde verdieping der huizen. Men schat het aantal geiwond'e per sonen op ruim 40. Jeugdige rookers in Noor wegen. De overheden van Christiania heb ben aan den gemeenteraad voorge steld om den verkoop van tabak aan kinderen, die den vijftien-jarigen leef tijd nog niet bereikt hebben, te verbie den en te bepalen dat jongens bene den dien leeftijd op straat niet mogen dampen. Kinderzegen Het „Salzburger Volksblatt" vertelt, boe zeker echtpaar Schreiner, sedert 19 jaren gehuwd', met 37 kinderen ge zegend is. Schreiner was, toea hij trouwde, 52 jaar, zijn vrouw 25. Drie maal kwamen er drielingen en twaalf maal tweelingen ter wereld. Van deze kinderen zijn er nog 34 in leven. Allen zijn welgeschapen en gezond. Een oudje. Te Novotcherkask (men zal begrij pen, dat die plaats op de Russische landkaart te vinden is), leeft een grijsaard, Matfei Jorobtsoff geheeten, die gebukt gaat onder den last van 134 levensjaren. Hij is een landbou wer en leeft op het- landgoed van zijn meester Bobrikoff. In mijn prille jeugd, verhaalt de grijsaard familiaar, regeerde „tsaar Catherina" wier echtgenoot „Potxo" was en die tot adjudant den bekenden Potemkin bad. Verder weet hij te ver tellen van een menigte min of meer fantastische gebeurtenissen, die- men in de geschiedenis bezwaarlijk zal te rugvinden. Tijdens den inval van Na poleon I in 1812 was Matfei reeds ge huwd en. vader van vijf kinderen. De grijsaard kan zich nog den tijd her inneren, waarin de plek, waarop thans het stedeke Novotcherkask staat, nog een woeste vlakte was. Uit Het dagboek van een geestelijke. Een geestelijke te Wiesbaden, Bleiss geheeten, heeft een brochure, getiteld „Herinneringen aan den oorlog van 1870," in het licht gegeven. Daarin, komt o. m. voor da beschrij ving van een mislukten aanslag op het leven van Wilhelm I en vorst Bis marck. Na den slag bij Beaumont zouden de koning en zijn kanselier zich begeven naar het huis van den geestelijke, waar Beöersche en Fran-i sche gewonden verpleegd werden. Twee Fransche soldaten hadden het plan beraamd koning Wilhelm en Bis marck te vermoorden. De geestelijke ontdekte het complot, toen hij de bei de soldaten, elk gewapend met een geweer, aa nhet venster zag staan, in afwachting van de komst der heide Duitschers. Ook zij hadden den gees- lijke opgemerkt en zij verheelden hem hun voornemen niet. Bleiss lokte een der soldaten in een valstrik en dwong den andere zijn geweer over te geven. Een kwartier later traden de ko ning en vorst Bismarck het huis bin nen, niet vermoedende welk gevaar hun boven het hoofd had gehangen. c.M. lang, peervormig, heeft een prach tig mooien glans en is 96.000 waard. Het kleinood heeft den naam Queen Mary gekregen. Goud ontdekt. Nabij Becerrea in de Spaansche pro vincie Lugo zijn groote lagen goudhou dend erts ontdekt Vijf Engelsche in genieurs zijn aangekomen, om onder zoekingen te doen. Hoe M&i-k r''wam bij eert. ver kiezing een. cancbdaat aan beval. Het was in 't jaar 1880, tijdens de presidentsverkiezing. In een republi kein sche vergadering sprak hij over zekeren generaal Hawley uit Connec ticut de volgende redevoering uit: „Generaal Hawley is een medelid van mijn kerkgenootschap in Hart- fort en de schrijver van „Beautiful Snow", 't Zou kunnen dat hij dit ont kent, maar daarom ben ik hier om van zijn laatste woonplaats getuigenis af te leggen: als gewoon burger acht ik hem, als jarenlang persoonlijk vriend, koester ik de warmste vriend schap voor hem, als buurman, wiens moestuin aan den mijnen grenst, nu nu bekijk en bewon der ik hem. In de eerlijke politiek is hij een rechtschapen, dagelijk -man, en ik moet het nii neemt een krachtige, alleenstaande stelling in. Zoo groot, zoo goed is zijn karakter, dat hij nooit een landlooper van zijn deur wegstuurt, zonder hem een aan bevelingsbrief voor mij mee te geven. Openhartig, eerlijk, vlekkeloos, dat is Jow Hawley. Zoo'n man is in de po litiek als een flesch odeur in een üjm- fabriek ze kan de andere slechte luchten temperen, desnoods verdrin gen... Meer heb ik niet van hem ver teld, dan ik van me zelf zou zeggen. Dames, be eren, zoo is generaal Haw ley." De jacht op den Tenor. Eenige heeren waren tot eene Com missie benoemd, om met een populair opera-tenor te onderhandelen over eene kunstreis in Australië. De kolonisten meenden, dat zij een beter accoord met hem zouden kun nen treffen, als de artist in eene vroo- lijke stemming was, en dus werd er te1 zijner eere een dinertje aangerecht. Men tafelde zeer gezellig, en na nog eene flesch Clos Vougeot en eene goe de sigaar begon men weer over de zaak te spreken. De zanger vroeg 100 p. st. 'b weeks voor vier voorstellingen in de week. Do commissie was echter van oordeel, dat de onderhandeling vlotter zou gaan onder nog een flesch, en een nog beters werd ontkurkt. Maar daardoor kreeg de tenor juist breedere opvattingen, sn hij vond 200 p. st. en drie voorstellingen in de week geschikter. Nog eene flesch bracht het cijfer op 300 p.st. en twee voorstellingen in de week, en de booze wereld zegt, dat de bijeenkomst om 1 uur na middernacht afliep met het voorstel van den zanger, dat hij 500 p. st. in de week zou krijgen en in 't geheel niet zou zingen. De bliksem en de boomen. Bekend is het, dat gevaar voor in slaan van den bliksem in het alge meen in het vrije veld grooter is dan in een bosch. Maar ook daar is de mensch, naar men weet, niet vol komen zeker, want ook de boomen staan al naai- hun geleidiingsvermogen in zekere betrekking tot de zich ont ladende wolken. Reeds lang geleden, zoo schreef de Deutsche Fortzeitung onlangs, heette het in een versje: Vor den Eichen solist du weichen, Vor den Fichten solist du flüchten, Doch die Bucheax solist du suchen. Van vele andere houtvesters heeft men dan ook vernomen, dat hij oude eiken, dennen, 1 arisen en sparren, bij j name als die boomen een droogen top of wel een droogen, opwaarts gerich- ten stam bezitten bet gevaar voor in slaan grooter is en menigeen herin nert zich uit zijn leven inslag in eiken, linden, populieren en conifeeren. Om nu te dezer zake iets van meer betee- kenis te berde te brengen, zij te dezer plaatse gemeld, dat een© statistiek in het Lippesche, op een groote opper vlakte opgemaakt uit jaren achtereen bijgehouden aanteekeningen, het na volgende leerde: 56 inslagen van den bliksem bij eiken. 24 bij dennen en sparren, maar daarentegen geen inslag bij beuken, niettegenstaande 7/10 van den gehee- len boschinhoud uit beuken bestond. Daaruit blijkt dus, dat in bovenge meld versje de beuk terecht gehuldigd wordt. Dat de beuk om zoo te zeggen door den bliksem gemeden wordt, schijnt een gevolg te zijn, naar men vrij algemeen aanneemt, van de fijne beharing der beukenbladeren, maar daarmede is volstrekt niet uitgesloten, dat bij -een enkele, wij staande beult, die ter plaatse het hoogste punt uit maakt geen inslag kan plaats hebben; zulk een uitzondering wijzigt het ver schijnsel in geenen deele. En in elk geval is men in een bosch onder een. beuk beter bezorgd dan onder ©en an deren boom. I-Iooge boomen echter moet men wegens gevaar voor inslaan steeds mijden. Wordt men door een onweder overvallen en wenscht men beschutting voor den regen zoeken, dan kieze men daartoe laag hout; voor al zeer ruige beuken. De randen van boisschen moet men vermijden. Overi gens houde men in het oog, dat men tijdens een onweder in een bosch steeds beter beschut is dan in het vrije veld, want daar men vanzelf het hoogste punt en dat kiest die bliksem inzonderheid. Het drawia to Etterbeek. Een onderzoek, ingesteld naar het verleden van Armand Demez, die in de Brusselsche voorstal Etterbeek zijn vrouw vermoord en baar lijk daarna aan stukken gesneden heeft, heeft aan het licht gebracht, dat, de moordenaar te Verviers geboren is en de jongste zoon was in het gezin van een hande laar in kunstboter, koloniale en spek- slagerswaTen. Hij Bxeeg een goede opvoeding, leerde vreemde talen en werd ten slotte boekhouder in de zaak zijns vaders. Armand was een zacht zinnige, verlegen, sobere en oppassen de jongen. Ongelukkig voor hem maakte hij kennis met het meisje, dat later zijn vrouw werd. Zij was van goede fami lie, vrijgoed ontwikkeld, doch had een heftig en boosaardig karakter en was verslaafd aan den drank. In weerwil van de waarschuwingen: zijner fami lie, trad Armand met haar in het hu welijk en ging te Trèves wonen, waar hij als boekhouder een plaats kreeg. De vrouw bleef drinken, maakte schulden, bedroog haar man en ten slotte zat het gezin zoo diep in de schulden door haar toedoen, dat De mez gedwongen werd Trèves te verla ten. Hij vestigde zich te Visé, waar hetzelfde zich herhaalde en eindelijk ging Demez met zijn vrouw te Brus sel wonen. Een kind, een meisje, werd geboren, zonder dat d'eze gebeurtenis de schul dige echtgenoote vau haar slechte le venswijze deed afwijken. Dikwijls be loofde zij haar man beterschap, doch het waren beloften van ©en drankzuch-' toge, zij hield ze niet. Het dochtertje werd grooter en er ontstond verschil van meening over haar opvoeding. Dit was de oorzaak van eeuwig gekrakeel, dat tea slotte leidde tot den moord. Demez, die neerslachtig geworden was, gaf in zijn goedheid meestal toe. De familieleden van Demez, die te Verviers wonen, verklaren, dat, toen hij hen het laatst bezocht in de vo- 'rige maand, zij meenden op te mer ken, dat hij geestelijk van streek was. Hij wist zich sommige dingen niet meer te herinneren en zat voortdu rend te soezen. Alleen sprak hij af en toe over het kruis, dat hij te dragen had door het leven met zijn vrouw. Waarschijnlijk heeft Demez den moord gepleegd in een vlaag van waanzin. Een oude Vijgenboom. Aan de „Wiener illustrirte Garten- zeitung"is de volgende mededeeling ontleend: Bij het oude kapucijnerklooster te Roscoff, aan Kaap Finesterre, staat een Vijgeboom, wiens leeftijd op ver scheidene eeuwen wordt geschat, en die dan ook tot de bezienswaardighe den dier streek wordt gerekend. Oude Vijgeboomen zijn daar overigens niet zeldzaam, maar deze maakt door zijn buitengewone afmetingen daarop een uitzondering. Toch is de stam niet zoo bijzonder zwaar, daar deze slechts 2.40 M. omtrek heeft (dat is dus ongeveer 80 cM. dikte; wij zouden zeggen dat dit voor een Vijgeboom nogal wat wil zeggen), maar hij splitst zich spoedig in twee hoofdtakken, waarvan d© ééne in Oostelijk© richting groeit en, op een muur liggende. 5 Meter lang is, terwijl de andere in tegenovergestelde rich ting 6 M. bereikte, maar niet zoo krachtig is, wijl zijn groei door een belendend huis belemmerd wordt. De omvang der kroon is 100 Meter, en de ze heeft zoo'n gewicht, dat men be sloot, die met 79 zuilen te ondersteu nen, waarvan er 48 van graniet, de overigen van ijzer of hout zullen zijn. Daar deze zuilen, die 221/2 M. hoog zijn in verscheidene rijen zullen ge plaatst worden, maken deze het moge lijk dat men vrij ondier dit machtige loofdak zal kunnen wandelen. De grootste hoogte van dezen reus in zijn soort zal 810 Meter zijn, en hij breidt, ondanks zijn ouderdom, zijn kroon jaarlijks merkbaar uit. daar zijn jonge takken tot een Meter lengte bereiken. De vruchten van dezen Vijgeboom zijn groot, langwerpig, groenachtig en lang gesteeld. Het i® een in Bretag- ne veelvuldig voorkomende soort (va riëteit), daar als „Figye Manche" bek kend, en van welke een verbeterd rap in Argenteuil wordt gekweekt. Naar verklaring van bezoekers dezer streek is het zonder twijfel een der grootste Vijgeboomen die men kent. Een zonderling. Kolonel L. W. Baron van het fede ralistische leger was een der zonder lingste speculant-financiers in de Ver- eenigde Staten. Zijn plannen en on dernemingen verbaasden zelfs zijn landgenooten, wat nog al wat zeggen wil! En het merkwaardigste was dat kolonel Baron door zijn speculaties zich een. enorm vermogen wist te ver garen. Verleden jaar verloor hij zijn zoon, die bij een spoorwegongeluk om het leven kwam. Van dien dag af veranderde d© kolonel van batterij en werd hij verkwistend. Wanneer hij een sigaar kocht, nam hij de duurste, betaalde met een banknoot van 10 oi 20 dollars en weigerde geld terug te ontvangen. Vervolgens stak hij zijn sigaar aan met een ander bankbiljet; welk spelletje hij 10 of 15 maal per dag herhaalde. Zijn vrienden trachtten wel hem van die kostbare, nuttelooze fantaisie af te brengen. Zijn ouders beproefden zelfs hem onder curateele te stellen. Niets mocht baten. Thans ligt kolonel Baron op, sterven. Zijn onmetelijk fortuin van weleer is op- in rook. Familieberichten. G/etewidl: 14 Juni. G. J. Nieuweor- huis met J. Meijer Velp. Bevallen: 15 Juni. J. S. Morsinlc Branie', dl. Amsterdam. 16 L. GleyndieirtCooirbois, di. Nieuwemr d'am. R. SnapperBrouwen, zs. Am sterdam. A. D. Ra,diemakerMiejy- er, dl 17. J. M. DuetzCladder, dl. Amsterdam). Overleden;: 14 Juni P. du Ri'eu Fz., 42 j. Demi Haag. 1 J. A. Ronm mij, jd'. 86 j. Hilversum. J. viain Ramsh'örst Az., 55 j. Wormierveiew. Wed'. J. E. EusmamMikmak 78 j. Amsterdam. P. FeikemaSchot 62 j. Franeker. P. Karteni Jz. 78 j. Amsterdam. 6. H. Branniekrieetft 49 j. Goor. C. J. Blanker!, 60 j. Den Haag. C. Ringeling" jd. 79 j. Arm sterdam. F. G. van Marie. 69 j. Velp. H. Rutbenburg. Dusseldorf. 17. A. Palaehe, 49 j. Faillissementen. Opgeheven: J. M. van Vliet, weduwe van W. J. Zuidwijk, zonder beroep, te 's-Graven- hage. Geëindigd: J. W. van der Füer, bakker, bewoond hebbende te Nieuwaal, thans wonend© te Haaften. A. Wonder, van beroep broodbak ker, wonende te Hoogcarspel. Rotterdam, uitgesproken: 17 Juni. Job van den Bergh, schilder te Pernis. Reckter-commissaris mr. J. H. van Meurs. In de gevangenis van St. Paul, te Lyon, is een eenigszins griezelige ver zameling van pennen. Wanneer een ter dood veroordeelde aan den beul wordt overgeleverd om geguillotineerd te worden, moet de beul daarvoor een in allen vorm opge maakt ontvangbewijs teekenen. Bij iedere terechtstelling wordt voor dat doel een nieuwe pen gebruikt en men draagt er zorg voor. dat de inkt niet van de pen wordt afgewischt. Op deze zonderlinge wijze is een aanzienlijke verzameling pennen ont staan. die voor liefhebbers van ake ligheden een groote aantrekkelijkheid bezit. Eenige „raarlieden" der Chineez9n. De Chinees doet allerlei dingen anders d'an de Westerling". Hij: drukt zichzelven die liandl in plaats van u. Hij blijft, als bij met u wandelt, opzettelijk uit d:en pas. Hij zet, als hij groet, zijn: hoed op. Hij maakt zijn schoenen wit in plaats van zwart, om nietjes te wezen. Hij rijdt paard, met zijn hielen in de stijgbeugels in plaats van met zijn teemen. Zijn kompas wijst naar het Zui den inplaats van naar het Noorden. Mem ziet in China dikwijls vrou wen met broeken naast mannen met rokken aan. De Chinees werpt dikwijls die de meloenen zelve weg., om alleen die pitten van die vrucht te eten- Hij lacht bij het vernemen van 6lecht nieuws (om de booze geesten te misleiden). Bij een plechtige gelofte reikt hij u de linkerhand. Hij denkt u een beleefdheid te be wijzen als hij naar uw leeftijd' en uw inkomen vraagt. Hij spreekt van Westnoord1 in plaats van Noordwest en zesden vier in plaats van vier zesden. Zijn liefste geschenk aan een, dier baren bloedverwant is een dood kist'. Door mensclieiieters gedood. Te NewYork zijn bijzonderheden ontvangen, aangaande den moord op Nieuw-Zeeland gepleegd, op de zen delingen James Chalmers en Olivier Fellows Tompkins, van het Londen- sche zendingsgenootschap. Een Inboorlingen-opperhoofd had de zendelingen uitgenoodigd, een be zoek t© brengen aan zijn dorp, doch onderweg werden zij door een troep inboorlingen gevangen genomen en naar het dorp gebracht, waar 800 menscheneters bijeen waren. Chal mers werd tegen den grond geslagen en men hieuw hem bat hoofd af. De andere zendeling en eenige hekeerde inboorlingen werden een nacht in een hut opgesloten en den volgenden morgen gedood. De lijken werden aan stukken gesneden, in tonnen ver pakt en naar de verschillende dorpen gezonden. Een strafexpeditie" heeft de dorpen, die in den moord betrokken zijn, ver woest. Ongemak van de boven grond sche. Bijna geen dag gaat er voorbij, zoo lezen we in bet „Berl. Tagebl.". of er breken draden van de bovangrondscbe draadgeleiding der electrische tram te Berlijn. Dezer dagen brak een draad af ter lengte van 100 M., waar bij de brandweerman Nowattny door den neervallenden draad brandwon den aan den hals kreeg, terwijl de commandant der brandweer Schnei der door de als bliksem uitspringende vlammen bij het uitschakelen van den electrischen stroom ernstige brand wonden kreeg aan eeu arm, de oogen en de rechterhand. Een dag daarna brak weer in een andere straat, een draad af. De brand weer was spoedig ter plaatse en wist door het uitschakelen van den stroom ongelukken te voorkomen. liet herhaaldelijk breken van den draad wordt toegeschreven aan het gebruik van rollen, die vaak met groote kracht tegen de verbindings- deeien der draden slaan, waardoor deze breken. Bij de tram van Siemens en Halske komt het doorknappen der draden zeer zelden voor. Smokkelarij In slaapwagens. Verleden jaar werd een kok, werk zaam bij de „Compagnie internatio nale des Wagons-Lits", door de recht bank te Aken veroordeeld tot een naand gevangenisstraf en een boete »au 1700 mark wegens het smokkelen van belastbare artikelen in deu snel trein WeenenOstende. De procureur-generaal uitte des tijds bet vermoeden, dat de „Compag nie des Wagons-Lits" de smokkelarij had begunstigd, en de rechtbank stel de de Compagnie aansprakelijk voor de boete en de proceskosten. Do Compagnie kwam van dit von nis in liocger beroep en thans is door het gerecht beslist, dat uit niets ge bleken is, dat de Compagnie kennis droeg van de gepleegde fraude, dat zij er integendeel herhaaldelijk tegen gewaarschuwd heeft. De rechtbank sprak baar daarop vrij. Een aardig gebruik. In de Vereenigde Staten komt een eigenaardig gebruik in zwang, inge voerd door mrs. Sampson, de vrouw van den admiraal, die den slag bij Santiago won. Op den dag. bekend als „Memorial Day", zijn kinderen uit, Boston naar de kaden gegaan en bel)-1 ben bloemen in de golven geworpen I ter eere van de slachtoffers der zeei Op 1 verschillende plaatsen aan de kunst van Amerika is nu dezelfde plechtig heid uitgevoerd onder het zingen van gebeden en hymnes. Eeu reis per ballon. Graaf Henry de la Vaulx is van plan zijn ballonvaart over de Middelland- sche Zee nog in dit jaar te onderne men. Over de aanstaande reis uitweiden de zegft de Echo de Paris o.a. dat de bekende luchtschipper door zijn tal rijke merkwaardige proefnemingen, van een tak van sport een wetenschap heeft gemaakt. En met betrekking tot de zee als een „champ de manoeuvres" gaat bet blad voort: De aeronaut zou moeilijk een geschikter proefveld uitgekozen kun nen hebben dan de zee. Alle bezwaren en ongemakken, die, „terra firma" een groote reis in dien weg legt, ver dwijnen op zee. De temperatuurswis selingen zijn op zee veel geringer en geven dus het ballongas een prachti- gen graad van standvastigheid. Graaf De la Vaulx heeft Toulon als operatiebasis en uitgangspunt geko zen. De landengte van Sablettes vormt daar een strand, dat uitnemend ge schikt is om er een loods of werkplaats neer te zetten, waarin alle toebereid selen tot het vertrek getroffen kunnen worden. Een slachtoffer van een theorie. Uit New-York wordt bericht, dat de schijver en lector, Richard Bidwell, op merkwaardige wijze om het leven gekomen is. Korten tijd geleden had hij een boek geschreven onder den ti tel „de heerschappij van den geest.' Hij geloofdle vast en zeker, dat de geest meester was over de stof en dat een mensch elke daad kon volvoeren, als hij maar .genoeg zelfvertrouwen had. Om deze theorie te bewijzen, sprong hij midden van de Brooklynbrug. De proef mislukte echter, hetzij dat dc theorie niet deugde, of dat de theore ticus te weinig zelfvertrouwen had. Hij had vooraf handdoeken, oude kran- ten en een reddingsgordel omgedaan; in elke hand hield hij een Amei :- kaansch vlaggetje. Slechts weinige menschen hebben den gevaarlijken sprong gezien. Hij viel 135 voet naar beneden en met vreesdij k geweld op bet water. Het lijk werd een uur leder opgehaald. Goede maatregel. Het Belgisch bestuur der telefonie heeft een practischen maatregel geno men. Eenigen tijd reeds wordt er op aangedrongen de telefoontoestellen in de publieke kantoren geregeld te la ten desinfecteeren. Hygiënisten had den er herhaaldelijk o -""©wezen, dat de publieke telefoontoestellen gevaar lijke voorwerpen waren, voor de over brenging van bacillen. Ten slotte heeft het bestuur der telefonie toegegeven, en is bij de toestellen een doekje opge hangen, dat met een anti-septisch mid del is gedrenkt. Daarnaast is een bil jet bevestigd, met het verzoek dat doek je te gebruiken om het toestel te rei nigen. Er is maar een bezwaar aan verbonden, zegt de „Petit Bleu" men krijgt er wat plakkerige vingers van. Ia dienst der wetenschap. Een Fransch geleerde de heer Blai se, hoogleeraar in de scheikunde te Rïjsel, is bij het werken in zijn labo ratorium door het springen van een kroes zoo ernstie aan het linkeroog gekwetst, dat hij vermoedelijk het ge zichtsvermogen daaraan zal verlie zen. Een furie. Te Leipzig heeft de vrouw van den privaat-docent dr.. Wille terecht ge staan wegens mishandeling van haar dienstmeisje, een kind van veertien jaren, dat zij den heelen dag tuchtigde met oorvijgen, een wandelstok, een Spaansch rietje of een rijzweep; eens sloeg zij zelfs een aarden pot op haar hoofd aan stukken, dikwijls ook haal de zij het bed onder haar vandaan. Het meisje raakte zoo van streek, dat zij zeven weken in het gasthuis moest verpleegd' worden. Na haar genezing bleef zij echter nog zoo opgewonden, dat zij dikwijls schreiend© wakker werd en smeekte om hulp tegen Frau Doktor. Opdat de. ouders van hei meis je niets van de beestachtige behande ling van haar kind te weten zouden komen, dicteerde mevrouw Wille d© brieven, die ze naar huis schreef en die vol lof waren voor haren kwelgeest. De rechtbank veroordeelde de furie tot 8 maanden gevangenisstraf. Een ernstig spoorwegongeluk Zaterdagmorgen tegen 6 uur is nabij het Fransche station Challiaud een ballasttrein gederailleerd en in een terreinplooi geloopen, dootrdat de ma chinist niet in staat was de rem te doen werken. De locomotief viel om en de vijf waggons, waaruit de trein bestond, liepen op elkaar en verpletterden de werklieden, die er zich in bevonden. De machinist en 6 arbeiders zijn ge dood; 3 personen zijn doodelijk. 5 ern stig en verscheidene licht gekwetst. Negers en blanken. Te Georgia in den Amerikaanschen staat Pennsylvanië zijn 5 negers, die 2 blanken hadden vermoord, opge hangen. Een andere neger, die een blanke had gedood, werd eveneens terechtgesteld. Men beweert, dat hij lid was van een bond, die zich ten doei stelt de vermoording van alle blanken, welke zich tegen negers aan gewelddadigheden schuldig maken. Bokbrand. De dokken te Nancy, welke een op pervlakte beslaan van 800 verk. me ters, zijn geheel door brand verneld. Zij bestonden uit een paardenstal met hooizolder en loodsen, waarin vaten wijn, alcohol en petroleum en andere brandbare stoffen waren opgeslagen. Niettegenstaande onmiddellijk alle po gingen werden aangewend', konden alleen, en nog met groote moeite, de paarden gered worden. In een oogen- blik stond het geheele gebouw en complex in brand. De vaten sprongen uiteen en deden stroomen brandenden alcohol over den grond loopen, die met hoopen zand door soldaten werden ge keerd. Roeibooten, die tegen de kade gemeerd lagen, raakten in brand, doch konden door verhaling naar den anderen oever gered worden. De schade beloopt meer dan 500.000 frs. De oorzaak van den brand' is on bekend. Een goede vangst. Een arme visscher te Lancing, Jowa, ging uit visschen aan den oever van de Mississipi. Om aas te krijgen zocht hij wat schelpen bij elkaar. Zijne vrouw nam er een van op, brak de schelp open .en vond een prachtige parel. Een juwelier uit Chicago, Deakin, genaamd, kocht, haar voor 36.000. Zij is een van de fijnste parels ter we reld. weegt, 103 grein, is drie kwart Gevecht Ontzettende tooneelen speelden zich onlangs af hij den brand in een mena gerie t© Baltimore. Daar een in een bergplaats van voe der ontstane brand ontzettend snel om zich heen greep en aan redden van 't licht getimmerde gebouw niet viel te denken, openden enkele wachters, door het vuur zinneloos geworden, de kooi en der roofdieren en zoo kwamen een tusschen een leeuw en 1 groote Afrikaansche leeuw en een grij ze beer vrij. Toen de reusachtige roofdieren el kaar zagen, vielen ze onder woedend gebrul op elkaar aan en worstelden in geweldigen kamp tot de vlammen machtiger dan zij hen verslonden. Doch ook kleinere roofdieren ver braken hun kooien en bekampten el kaar fel, zoodat uit den reus«:ht.igen een beer. vuurpoel een gehuil en gebrul opsteeg-, dat de talrijke kijkers somwijlen deed sidderen. Van de ruim vierhonderd wilde die ren, die in de menagerie waren, wer den slechts weinige gered, het perso neel echter bracht er door een snelle vlucht het leven af.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6