J. it ALB, Cuisinier. fferMeijtoïs! BOEKH0ÖDEB enz. Esn Bezoek eaiiüajsls, Verloren: Instituut Prins. Terstond gevraagd, Gemai'bileerde Kamers, SPOED. Vioolcursiis JOH. STEENMAN, Gr. SMITS, De Rente-Cassa, Sinpel 194-196, Amsterdam. Zijlstraat 18. Vervolg Stadsnieuws._ Hedenmiddag werd door den archi tect L. F. Reacker te Schoonhoven, in het café Brinkmann alhier aanbesteed: Het bouwen van 2 villa's op een terrein in den Aerdenhout ouder Bloemen daal. Ingekomen waren 13 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer G. Spanjaard te Sandpoort in massa voor 1 14377.—. Het hier ter stede opgerichte loon- comité bericht ons in aansluiting met de mededeeling dat door de vereeni- ging van industrie-alen het standaard- loon op 23 et. is bepaald, men thans de architecten heeft aangeschrev en om bopalingen in dien geest in de bestek ken op te nemen, en dat het voorne men bestaat ook de aannemers, die niet bii genoemde vereeniging zijn aan gesloten, aan te schrijven. Naar wij vernemen is er in Zandl- voort nog heel wat te huur, zoowel ge- hdele optrekjes als kamers. De reden hiervan ligt niet in vermindering van het aantal badgasten, maar veeleer hierin, dat er wat veel gebouwd is in den laatsten tijd. S. O. A. P., Volks desver- eeniging en dö iierstomming. Daartoe bij advertentie in de bladten opgeroepen,, begaven zich Dinsdagavond1 tal van leden d'er S. D. A. P. em Vodkskiesvereeni- ginig naar het geheel-onthouders lok aal in de Kleine Houtstraat, waar een ledenvergadering zou zijn. De leden echter kwamen niet al leen. Ook die politie, vertegenwoor digd door den inspecteur, den heer Nolthenius, gaf ook van z'n be langstelling bli ik. Dat was echter niet volkomen in in den geest den* aanwezigen, die, zich grondend op het feit dat de vergadering huishoudelijk was, de politie zeer beleefd voor de be langstelling bedankte en haar ver zocht liever met dat mooie weer wat te gaan wandelen. De belangstelling echter was te groot om maar zoo in, eens tot ni hil te worden gereduceerd. De heer Nolthenius verklaarde order te heb ben gekregen van den Commissa ris en derhalve te moeten blijven. Daarom toigen die hoeren Modloo en Hofland naar die macht, die zelfs boven den eersten politieman staat, in het onderhavige geval den waarnemend burgemeester Dir. Nieuwenhuij zen Kru soman Intusschen waren de aanwezigen, mitsgaders de heer Nolthenius naar de achterzaal getogen, waar men den politie-ambtenaar beleefdelijk een zetel aanbood. En nu wachtte men eerbiedig de dingen die komen zouden'. De leden zaten onderling wat te praten, bet bestuur zetelde zwij gend achter die groene tafel en die politie was en bleef waakzaam. Ten slotte kwamen d'e afgevaar digden, d'e heeren Modloo en Hol land terug met den heer Dr. Nieu- wenhuyzen Krusenran. De waarnemend burgemeester vroeg met z'n hoofd om dien hoek van de zaalden heer Nolthenius even te spreken die toen, eclipseerde en zich ook niet nueer liet zien., Blijkbaar had de waam. burgemees- ter den politieambtenaar van zijn last ontslagen. De. vergadering nam. daarop een aanvang. Er werd o.a. ter sprake gebracht het aanplakbiljet, bevattende een aanbeveling der candidatuur Van de Kamp, van. den volgenden in houd Democraten-Arbeiders Kiest a. s. Donderdag den volks man Van de Kamp. G'een en k el e m et-kapi talist' mag thuis bliiven. Namens vele leden d'er S.D.A.P." Men was van oordeel dat. wan neer al l'eden, de-r S. D. A. P. zich hiertoe zouden hebben -Teleend, zij toch, ingevolge besluit der laatste gecombineerde vergadering aller minst het recht daartoe haddien. De discuss iën hadden ten gevol ge het aannemen der volgende mo tie: „De gecombineerde vergadering van de S. D. A. P. en de Volkskies- vereeniging, kennis genomen hebbende van een aanplakbiljet, waarin n a- mens vele leden van de S. D. A. P. de candidatuur-Van de Kamp wordt aanbevolen, van, meening, dat dit biljet de kiezers op een dwaalspoor kan brengen, herinnert de kiezers aan het be sluit der gecombineerde vereen i- gingen, om noch Van Styrum. noch Van de Kamp aan te bevelen, van oordeel, dat er geen enkele reden is om op dat besluit terug te komen, overwegende, dat op ongeoorloof de wijze van dteni naam der S. D. A. P. is gebruik gemaakt, besluit ter waarschuwing en voorlichting dier kiezers deze motie in zijn geheel te publiceer en." Hen ongeval. Dinsdagavond had zich een groote mensclienmenigte saamgepakt voor het huis aan do Kruisstraat, vroeger bewoond door Ewald Laag, kunstver verij en chemische wasscherij, vlak naast het kantoor van de firma Laa- ne en van Bemmel, tevens woonhuis van den heer A. C. Laane. Een rechercheur had er de ruiten stukgeslagen blijkbaar om een uitweg te verschaffen naar buiten. Allerlei gis singen waren, daarvan het gevolg. Wat er gebeurd was wist niemand met ze kerheid te zeggen, alleen vernam men al spoedig, dat erin heer Laane een ongeluk was overkomen. Uit diens mond hebben wij heden morgen de juiste toedracht van de zaak vernomen en deelen die hier mede. Do familie Laane had bemerkt, dat het huis bewoond door Laag, dat het eigendom is van den heer Laane, se dert eenigen tijd verlaten scheen te wezen, hoewel men van huiten af zien kon, dat de woning nog volstrekt niet leeg was, maar verschillende goede ren bevatte. Tweemaal heeft de heer Laane daarover ,de politie gesproken, doch deze was van oordeel dat het niet op haar weg lag zich daarmee in te laten en de lieer Laane zijnerzijds zag ook vooralsnog geen reden om stappen te doen. Dinsdagmiddag evenwel veranderde d'e zaak van gedaante. Een van de dienstboden vestigde er de aandacht van den heer Laane op, dat alle vier de vensters aan de achterzijde van het verlaten huis wijd openstonden, zoo dat de regen er vrijelijk binnenstroo men kon. Bovendien had zij zeer duidelijk een kraan van die waterlei ding hooren loopen en ten slotte meende men, ook een lucht van ben zine te hebben opgemerkt. Alles bij elkaar genomen, gaf den heer Laane aanleiding om een onderzoek te gaan instellen, om te voorkomen dat duin en hemelwater huis en inboedel zou den schaden. Weliswaar bezat hij geen sleutel, maar de dienstbode zeide hem, dat men uit het huis zeer gemakkelijk langs een plat in het onbewoonde huis komen kon. De heer Laane on dernam deze reis, die Inderdaad niet het minste bezwaar opleverde, ging met d© dienstbode het naaste huis bin nen en vond daar inderdaad een volop stroomende waterkraan en alle ra men behalve die beneden, openstaan; bovendien op de tafel, tegen een inkt- fleschje, een brief, geadresseerd aan den heer kantonrechter te Haarlem. Toen de heer Laane den terugweg wilde aanvaarden, gebeurde het on geluk. Op het plat lag een hoopje groen van de hoornen, met water ver mengd, en toen hij hierop den voet zette, gleed hij uit, viel door een lan taren die daar vlak bij was. stortte onderweg op een droogstok dde mid den door brak en kwam met een smak op den rug te vallen op den marmeren vloer van de keuken. Met behulp van de dienstbode kon de heer Laane op een stoel gaan zit ten; zij deelde daarna in zijne woning mee dat er iets gebeurd was en de familie telefoneerde om de politie, die spoedig verscheen, maar er aanvan kelijk niet in slaagde de deur open te krijgen, reden waarom zij de ruiten stuksloeg. Geneeskundige hulp was natuurlijk spoedig ingeroepen en de heer Laane kon, nadat hij een glas water gedron ken had, steunende op den arm van zijn medicus naar huis loopen. Het letsel dat hij bij den hevigen val, on geveer 4 1/2 Meter hoog, heeft opge daan was een hoofdwond, die even wel van weinig beteekenis is en pijn in den rug. Wanneer, zooals men hoopt en vertrouwt, geen inwendige kneuzingen zijn ontstaan (de genees heer zou daaromtrent dezen middag een onderzoek instellen) dan zal de heer Laane spoedig hersteld kunnen zijn. Hij heeft een rustigen nacht doox-- gebracht en vertelde op zijn gewone opgewekte manier deze bijzonderhe den. Reden daartoe vond de heer Laane in de omstandigheid, dat het gebeurde o. a. in een van de ochtend*- bladen onjuist is voorgesteld. Ongetwijfeld zullen met ons allen die den heer Laane kennen, hem een kort ziekbed en een spoedige beter schap toewenschen. Candi daatstelling. In het eerste kiesdistrict werdien de heeren De Lanoy, Sabelis en Van Thiel gesteld door tl. J. Gieijl Jcz. en 77 anderen de heeren Hugen- holtz, Kaptein en Reinalda dioor E. Verwaal en 49 aandienen; A. C. Laane d'oor H. J. Gieijl Jcz. en 76 anderen; P. J. Troelstra door E. Verwaal en 48 andleren. In het twee die district die heeren Van Lennep, Spoor en Schürmann d'oor P. Vier kant en 43 anderende Breuk d'oor P. Vierkant en 101 anderende heeren Hugenholtz, Joosten, Kap- tedn en Reamalda door II. Crans- berg en 48 anderenBijvoet, Las- schuit, Van Lennep, Schürmann d'oor W. A. J. v. d. Kamp en. 44 an deren van Linden Tol door W. A. J. v. d. Kamp en 44 anderen; Lo de wij ks door P. Vierkant en 43 an deren P. J. Troelstra d'oor H. Cransberg en 48 anderen. In het derde districtBeijraes, Leu/pen, Loosj.es en Geijl door J. Timmer en 40 anderen; Geijl Jcz. door J. Vander en 62 andleren Beij- nes, de Braai, Florijn en Leupen door J. Thijssen en 47 anderen Hugenholtz, Rednalda, Troelstra door L. Mod'oo en 49 anderen1. Gevonden voorwerpen. E>en koperen rijtuigd'op; een brief geadresseerd aan George Rastman een konijneen. gouden, broche met steen. Tegen een. bewoner van den Burgwal is proces-verbaal opge maakt wegens dierenmishandeling. Hij had met een mes naar een hond gegooid, die een stuk vleesch kaapte. WedrltSöfet Zondag j.l. hield de postduiven-ver- eeniging ,,De Zwaluw" alhier een kas- vlncht, en een onderlinge wedvlucht voor het 5-jarig bestaan, der vereeni ging, van Luxemburg. Afstand circa 320 K. M. De duiven werden door den station chef te 11.37 in vrijheid gesteld en be reikten hunne hokken als volgt: le kasprijs. P. C. v. d. Goes, 5 uur 2 min. 41 sec.; 2e pr. Jac. v. d. Linden 5 u. 10 m. 10 s.; 3e pr. A. P. v. d. Lin den, 5 u. 19 rn. 7 s.; 4e pr. J. J. Hart, 5 u. 21 m. 50 s.; 5e pr. F. v. d. Pol. 5 u, 2 m. 41 s. le Ondel. prijs. P. C. v. d. Goes, 5 u. 2 m. 41 s.; 2e pr. Jac. v. d. Linden, 5 u. 10 m. 10 s.; 3e pr. Jac. v. d. Linden, 5 u. 11 m. 55 s.; 4e pr. A. P v. d. Lin den, 5 n. 19 m. 7 s.; 5e pr. J. J. Hart, 5 u. 21 m. 50 Ge nr. P. C. v. d Goes 5 u. 26 m. 35 s.: 7e pr. Jac. Groos, 5 u. 33 m. 34 s.; 8e pr. Jac. v. d. Linden, 5 u. 40 m. 12 s.: 9e pr. F. v. d. Pol, 5 u. 26 m. 9 s.; 10e pr. H. v. Alphen, 5 u. 48 m. 18 s.; 11e pr. F. v. d. Pol, 5 u. 55 m. 28 s.; 12e pr. Jac. Groos, 5 u. 56 m. 22 s.; 13e pr. H. v. Alphen. 5 u. 58 m. 42 s.; 14e pr. A. P. v. d. Linden, 6 u. 2 m. 50 s. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 26 Juni 1901. EEN REEKS VAN BALDADIGHEDEN. In den nacht van 15 op 16 Mei 1.1., Hemelvaartsdag, hebben een zestal personen in de gemeente Bloeinendaal baldadig huisgehouden en zich aan ernstige straatschenderij schuldig ge maakt. Zoo hadden zij uit een kiosk staande op Groot Beukveld een tafel tje gehaald en stukgeslagen, en van een steenen pilaster voor de tuin van de villa „Duinoord van den heer Blom eenige pannen geslagen. Voor het eerste feit hadden A. A. Schreurs. Heemstede en E. J. de Gier, Haarlem, zich te verantwoorden. Daar het stuk slaan van het tafeltje met bewezen kon worden, vorderde het O. M. tegen Schreurs, die het had weggenomen, f 15 boete of 3 dagen en tegen de Gier vrijspraak. Voor het tweede feit hadden zich te verantwoorden A. A. Schreurs, Heem stede. H. M. A:. Mathot, L. C. M. W. Scheffers en G. A. Anthonisse; de 3 laatst wöonachtig te Haarlem. Uit de verklaringen der getuigen bleek dat de drie eerstgenoemden zich aan deze balddadigheid hadden schuldfi? gemaakt en Antonisse, die dan ook ontkende, alles had bijgedragen om het een en ander te voorkomen en zelf niet mede gedaan. Het O. M. vor derde dan ook tegen dezen beklaagde vrijspraak en tegen de drie anderen f 15 boete of drie dagen voor ieder, er op wijzende dat de jongelieden zich als een rooversbende hebben aange steld en hun vernielzucht op ergerlij ke wijze hebben b'ot gevierd, hetgeen ook nog uit de volgende zaak zou blij ken. Deze betrof het. uit baldadigheid openen van eene weide in den Aarden- houtslaan, waarin koeien aanwezig waren. Daar het land in de onmiddelijke nabijheid der H. IJ. S. M. ligt, had nadeel en schade kunnen ontstaan. Bekl. bekenden het hem ten laste gelegde. Het O. M. vorderde tegen elk hunner 15 boete of 3 dagen. Daarna voegde Scheffers zich weder hij Scheurs in het bankje der be klaagden. Zij hadden op den Zand- voortschen weg een houten schutting om den tuin van den heer Kersten ver nield. Deswege werd f 15 boete of 3 dagen gevorderd. Vervolgens kwam A. Scheffers. ook een lid der bende, zich verantwoorden terzake dat hij in dien bewuste nacht een paardenbak, toebehoor.ende aan den heer Vosse, had wegenomen en op den straatweg gezet. Getuige zeide de vernielde bak in de sloot langs den w~eg te hebben teruggevonden. Ook in deze zaak vorderde het O'. M. f 15 boete of 3 -1">™en. Daarop kwam. Mathot we,dier in de bank der beklaagden, ter-1 zake van vernieling van een ruit van een bollenloods der firma Kersten. Voor dit feit werd weder f 15 boete of 3 dagen geëischt. Bekl. noemde de eisch nog al hoog. Het O. M. zeide dat de straf met het oog op de eigenlijke gevaarliike streken, die waren uitge haald. niet te hoog was. Ten slotte had Mathot zich nog tweemaal en Schre/nrs zich nog eenmaal wegens baldadigheid te verantwoorden, in welke zaken het O. M. andermaal f 15 boete of 3 dagen vorderde, en voor ééne overtreding van Mathot vrij spraak. Uit de behandeling van al deze za ken bleek dat de sterke drank in deze weder een groote en treurige rol had gespeeld. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 26 Juni 1901, des namiddags ten 11/2 ure. Voorzitter de wnd. Burgemeester. Aanwezig alle leden. PUNT 2. UREN VAN OPENSTELLING BU REAU GEMEENTE-ONTVANGER. Het voorstel van B. en W. be treffende de openstelling van het bu reau des gemeente-ontvangers werd aangenomen, PUNT o. Door die Commissie' van voorbe reiding voor d'e oprichting der ge meentel i ebtf abrieken wordt het wen scbeilij k geacht reeds thans over te gaan tot de benoeming van eenen onder-directeur. Van. oordeel, dat d'ie betrekking het best zou kunnien worden vervuld door een electro-technisch ingenieur, die zd oh langzamerhand practisch in het gasvak zou kunnen bekwamen, acht de commissie het met den Di recteur van belang, dal de inrich ting van die centrale, het leggen der kabels en de opzet van het etec- trisch bedriif onder toezicht van dien ambtenaar geschieden. Daar B. en W. het ge/voelen der commissie deelen stellen zij voor te bepalen dat bij bouw en exploi taitie der gemeentegasfabrieken zal werkzaam zijn een eileotrortech- nisoh ingenieur, aan wien de titel vain ondier-directeur en een aan- vangsaiaris van 2000.per iaar met genot van vrb'e woning, vuur en licht, zal worden toegekend en uit te noodli,Ten sollicitanten naar deze betrekking op te roepen. l>e heer MODOO wenscht de ver goeding voor woning, licht en vuur in geld te zien uitgedrukt. De heer NIEUWENHUIJZEN KRU SEMAN zegt dat er een verantwoor delijk ambtenaar op de gasfabriek moet wonen en daarom moet hij daar wonen. De heer MODOO zegt dat het zijne bedoeling is een bedrag uit te trekken voor gemis aan woning, licht en vuur. tot zoolang de nieuwe gasfabriek ge reed is. eD heer "WILLINK had zich voorge steld dat hier eerst in principe zou worden uitgemaakt of zou worden overgegaan tot benoeming van een electro-technisch ingenieur en daarna pas zou worden gesproken over eene woning. De VOORZ. zegt. dat men eerst een onder-directeur had willen benoemen en daarna spreken over de woning. De benoeming zou dan ook zoo spoe dig mogelijk plaats hebben. De heer N. KRUSEMAN antwoordt, dat het. denkbeeld is om zoo spoedig mogelijk een onder-directeur te be noemen. opdat hij met de voorberei dende werkzaamheden goed op de hoogte kan komen. Spr .ondersteunt het voorstel-Modoo en wil daarvoor een bedrag van f 500 's jaars gerekend voor den tijd dat de nieuw cwoning nog niet gereed is te zien uitgetrokken. B. en W. nemen dit nu over en wenschen het voorste laldus te redi- geeren, welk genot voor den tijd. loo- pende tusschen de in functie-treding en het gereed zijn der woning op f 500 's jaars wordt bepaald, benevens hem de verplichtin gop te leggen de boven woning van het daministratiegebouw te bewonen. De heer ROOG had gaarne het maxi mum van het salaris gehoord. Wel wordt gesproken vaneen aanvangssa laris. De heer N. KRUSEMAN zegt. dat hij het bezwaar des vorigen Spreker's niet begrijpt, daar iedere verhooging door den Raad moet worden goedgekerud. eVrder zal de Raad eerstdaags een voorstel krijgen van aanstelling van ambtenaren en het te bepalen tracte- ment. De persoon, die nu benoemd wordt, zal zich eerst met gasbedrijf op do hoogte moeten stellen. Is hij dit. dan zullen andere gemeenten wellicht trachten hem naar hun stad te trek ken. En is het dan een bekwaam per soon. die zijn geld waard is, dan moet de gemeente vrij kunnen zijn om diens tractement met het oog om hem dan te behouden te verhoogen. De heer ROOG is nu voldaan. De heer MODOO acht de redactie der aanvulling nog niet gelukkig vekozen en doet een oenigszins andere aanvul ling die op hetzelfde neerkomt. De VOORZITTER begrijpt hot ver schil niet. Zonder stemming wordt het voor stel sub. I nu goedgekeurd. De heer v. d. KAMP zou gaarne nu weten, wie of de titularis benoemt, de Raad of B. en W. De heer N. KRUSEMAN ze"* dat de Raad alles in handen krijgt om te be slissen. Het geheele voorstel wordt nu zon der stemming aangenomen. PUNT 4. VERGUNNINGEN BOSCH EN VAART De vergunningen in zake Bosch en Vaart werden toegestaan. (Ongecorrigeerd.) De zitting duurt voort. Hedenavond Is het ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK, Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. L. Th. SWAALF, Bercklieydestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampprsingel 70. Laatste Berichten. Het Gerechtshof te Amsterdam sprak heden Gebr. Kokkelkoren te Bloemen- daal vrij. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubliek stelt de redactie zich n'et aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Aan zijn agenten kent men den candidaat II!!! Verkieziugs artikelen, besprekingen van candidaten heeft in de verkiezings dagen reeds genoeg gehad. Het is dus niet mijn bedoeling hier ten voor noch ten nadeele te spreken van de candi daten bij de herstemming van morgen. Maar van de wijze waarop wordt gewerkt mag toch wel een en ander gezegd worden. De heer van Styrum en zijn kiezers hebben net „du hautdeleur dignité" niei noodig geacht, voor de kiezers op te treden. Ze geven hiervan openlijk blijk. Ze verwijzen eenoovdig naar de handelingen der Tweede Kamer van de Staten-Generaal en stellen de kie zers voor de vraag: Zijt gij het al of niet eens met de richting, die de heer Van Styrum wil uitsturen. Anders is het met de candidatuur Van de Kamp. Indien ooit gebleken is, dat de politiek de moraliteit schade doet, dan wel in de verdediging dezer obscure candidatuur, door een troepje duisterlingen, dat achter de schermen zit. We herinneren ons, hoe op den dag der verkiezing in dit blad een ingezonden stuk van den heer A. Captein verscheen. Wiens naam misbruikt was op een aanbevelings- lijst-strooibiljet ten gunste der can didatuur v. d. Kamp. Wehebben gezien, hoeeen dag voor de verkiezing de heer v. d. Kamp in een en hetzelfde pamflet, dat hij brief gelieft te noemen, aan Mevr. Mendels-Stokvis, spreekt van het on zinnige der drankbestrijding, het gun nen van een borrel, aan hen, wiens corpus en portemon&i het gedoogd enz. enz., welk pamflet door zijn duistere, achter de schermen zittende lieden onder de titel, oneerlijke wa penen! op hoogst oneerlijke wijze tot wapen tegen de drankbestrijders werd aangewend. Vervolgens zijn op de avond voor de veridezingen, de kiezers mis leid door het praatje dat in een ver gadering in Sint Bavo over het pam flet tegen de katholieken zou worden gesproken, terwijl de vergadering, heel listig bedoeld was, als een propa ganda vergadering voor den heer v. d. Kamp. En nu, en dit laatste doet de deur dicht, nu heeft men de grenzenlooze brutaliteit, een aanbeveling v. d. Kamp openlijk op te plakken, geteekend, na mens vele leden der S. D. A. P. Wie nu de vergadering van 1.1. Don derdag heeft bijgewoond en gehoord hoe daar de S. D. A. P. mannen als met één mond die candidatuur heb ben afgebroken die begrijpen dat de gansche onderteekeninglouter fantasie van het Comité dat men niet kent en dus om z'n leugens niet kan brand merken. En zoo iemand, die op dergelijke wijze aanbevolen wordt, durft zich God beter Volksman noemen. Het denkend van- het volk zal zich door al die vieze leugens met in de luren laten leggen en geen enkele stem uitbrengen op de candidaat van bierbrouwers distelateurs en hande laars in sterken drank. H. REINALDA. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd1 26 Juni. K. Hen driks em A. M. Melchior. L. C. Roest en A. M. Homburg. K. Cir- net en J. E. Meine. F. G. Barn- hoorn. en C. die Jong. J. Springveid en M. Hellemink. G. II. Tiemeijer en E. van Wort. Getrouwd26 Junli. J. van de Pieterman en M. H. Raspyirt. L. van Dijk en M. Verhagen. C. van der Werff en M. C. d'e Droog, J. de Haan en M. J. J. Lettenmeijer. F. Spronk en T. van Dam. C. Tim mer em M. E. Vlaanderen. L. Tref fers en W. C. Kruijer. C. Steen- kist en G. Langeveld. H. Corstem en A. M. van Reïjsem. A. Mulder en C. Sijpestijn. Bevallen 25 Juni. M. Verton Verton, z. 24. M. H. van Stijnvan Nimwegem, z. H. J. GosenReu vers z. Overtediem25 Juni. H. W. van Gel deren, 17 m. dl., K. Marg.str. P. J. van dier Wolk, 56 j. Drappe- nierstraat. MARKTNIïgUWS Op de heden géhoudfen Kaasmarkt waren prijzen en aanvoer als volgt: 37 stapels Kaas, te zamen 5145 Ka zen, wegende 9735 Kg. f 26.50f 10, ORGELBESPELING iin de Groote- of St. Bavokerk alhier op Donderdag 27 Juni 1901, des na- middags van 23 uur, door den heer W. EZERMAN. Advertentfën. Allen die iets te vorderen- onder hunne berusting- of borg tochten onder zich hebben van- of iets verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen den WelEdelen Heer E. C. MÜNS, in leven ge woond hebbende aan den Wagen weg No. 52a le Haarlem en al daar op den '19en Juni j.l. over leden, wordt verzocht daarvan vóór den löen Juli 1901 opgavete doen ten Kantore van den Notaris Jb. VAN EK te Haarlem, Ged. Oude Gracht 33. 16, 23. 5. 5, 23, 26, 3, 8.48, 10, 23, 18, 10, 8. 26, 10, 9. 3,5,4.10, 10, 9. 3, 9, 22, 8, 11, 26, 4, 8.21. 23, 18, 24, 20, 9, 18, 3, 8, 18, 5, 19, 18. 20, 8, 26, 25. 9, 18, 3, 8, 18. 4. 7, 23, 23, 16, 13, 23, 23, 3, 26, 23, 23, 24, 8, 18, 3, 8, 25. Raadsvergadering 18 Juli 1900, bl. 82. De Heer J. J. GROOT zegt IK sleS mij op loet ST®S8QPlf»T wan den AÜBEIOES, mijnheer W4S3 STYRUM zet z'ch op het ST&giaPUHT dat hij in ZIJ» KLASSE inneemt. Wat in lel rapport gezegd wordt wan die &II3S ESSAREH is ook wan toepassing op den WEVH0U3ER Oaarom is dit verslag*» wel degelijk PARTIJ DIG, er had GOK een klad aan 't adres wan den WETHOUDER in MOETE» staan. Voor arbeiders kan het nu tig zijn dat te weten, in werband met de herstemming op morgen. Dit Terslag is gemaakt door een Commissie, waarvan de Heer TAN STYRUM Voorzitter was. Het Comité voor de Candidaat8telling—Tan de KAMP. Gevraagd een voor Maandag en Zaterdag, voor het bezorgen van Strijkgoed, Een- drachtstraat No. 25. een flinke Dieustbodo, R. K. van goede getuigen voorzien, Adres: Gierstraat 10. Een Heer vraagt tegen 1 Juli met pension. Br. met prijsopgaaf onder lctt. O., aan den Boekh. D. J. v. d. WILK. Gr. Houtstr. 94. Door vertrek ter overname aan geboden eene zaak in Krnideniers- en Grutterswaren, voor billijken prijs. De zaak kan door eene vrouw worden waargenomen. Huur van het huis f4.50 p. w. Te bevragen Oranjeboomstraat 135. Een Notitieboekje, bevattende namen en aanteekeningen, voor den eigenaar van zeer groot belang, doch niet voor den vinder. Spoedige terugbezorging gevr. Adres: W. J. N. WANING, Paviljoen 1. van Duvenvoordestraat 12, f TO.per» jaap. Opname van leerlingen 1 Sept. a.s. Spreekuur Donderdag van 2—3. Haarlem (Sophiadal). Dagelijks gelegenheid tot inschrij ving van Leerlingen15 en 16 Juli het onderzoek ter vaststelling der klasse voor zoover die niet, overeenkomstig de bepalingen van het Programma, aangewezen wordt door de vorige school. Programma's op aanvrage toe gezonden door den Directeur R. PRINS. Opleiding voor de praktijk en examens. Leeraar M. 0. Znider Buitunspaarne 82. ipeksiraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. den YESUYIÜS en POMPEJI. Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Otficier en Kinderen 10 cent. Abonnements kaarten voor 10 bezoeken ƒ1.50; voor Kinderen 75 cent. Rentevergoeding voor gelden A Déposito. Met 1 dag opzegging (bedragen tot 5000 2 pCt. direct te ontvangen.) Met 10 dagen opzegging 2i/ nnf Voor 1 maand fixe '1 2 of 3 maanden fixe 23/ipCt. 1 jaar fixe (tot een bedrag van 5000) 3 pCt. Prolongatie-conditie (tot be perkte bedragen) '/i pCt. onder den Prolongatiekoers. Mondharmonika's 32 tonen 30 ct. id. dubbele 64 60 n id. driedubb. 96 1,20 id. vierdubb. 128 1,50 id. zesdubb. 192 2,50 Alles le kwaliteit. Prachtige toon. Blaasliarinonika's. 6 tonen en 2 bassen ƒ0,70 8 „T- 10 „1,20 id. van fl.30, f l.40, .,1,50 f 1.75, f 1,85. Franco toezending tegen in zending van Postwissel met 15 ct. verhooging voor porto. Exporthandel JOH. DE HEER, Rotterdam. Traag Harmouika-eatalogus gratis. Wederverkoopers boog rabat, e

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3