T" Gevraagd ter Geyer uit het kamp te Kimberley, waarin zij o. a. schrijft: Verschrikkelijk lieerschen hier de mazelen terwijl door de koude, slechte voeding en ligging bij zoo goed als alle kinderen longontsteking ontstaat. Hoog noodig is hier wanne kleeding. De koude is hier hevig, ik verkleum hier iederen avond en dan die stum pers, die geen kousen of goed bijna aan het lijf hebben. Ik krijg rantsoen en wel eens in de week een kopje gemalen koffie en een kopje suiker; het heeft den naam dat ik alle dagen vleesch krijg, maar ik word dikwijls vergeten. Nu vroeg de majoor op hoe een manier ik uitgeko men ben en ik vertelde uitgezonden te zijn door een comité, hij vroeg of ik .d'oor het comité gesalarieerd werd. ik zeide neen. Hij zeide willen wij u dan salarieeren, ik zeide neen, wij werken belangeloos. Een dag of vier later komt hij weer en zegt: zuster ik heb bericht "ontvangen dat wij u 5 sh. per dag voor eten moeten uitbetalen daar het rantsoen niet genoeg voor u i& Gaarne vernam ik pu of het comité er genoegen mede cat ik dit geld aanneem, want het rantsoen is in geen geval voldoende. De ziekte wordt van dag tot dag erger hier en wenschte ik dat nog een verpleegster hier was. Vandaag heb ik weer een meisje tot hulp gekregen. O. gaf God dat er tocli gauw een einde aan die ellende kwam. het is meer dan erg zoo geen huis of haard te hebben. Er is hier een uitstekende Duitsche dokter die hart voor zijn patiënten heeft. „Bij het bovenstaande van zuster Geyer dat de Engelschen haar 5 sh. per dag geven, omdax het rantsoen onvoldoende is. vraagt het Hbld., hoe moeten de vrouwen en kinderen der Boeren er aan toe zijn, die niets als dat rantsoen krijgen, dat de Engel schen zelf te gering vinden voor de verpleegsters en die dan nog slecht gekleed en slechter dan de verpleeg sters gehuisvest zijn. „Zij die het werk der zusters ver der willen steunen, zenden hunne gif ten aan den penningmeester, den heer G. C. Mirandolle, Riouwstraat 128, Den Haag, en kleeaeren en levens middelen aan De Vries en Co. De Ruy- terkade 100, Amsterdam onder merk B. Z. met opgave van den inhoud der pakken en kisten." Gaan wij even de cijfers na. Uit gebracht werden 5003 stemmen. District I Beeksteeg 647. II Oude Gracht 517. III Heiligland 796. IV Doelen 590. V Raadhuis 831 VI Fr. Varkensmarkt 749 VII Gcldeloozenpad 873 Hieronder waren er 38 van onwaar; de; blijven derhalve 4965 geldige stem-1 men. Hiervan verkreeg Jhr. mr. F. W. v. Sty rum er 3135 en de heer W. A. J. van de Kamp 1830. Verdeeld over de verschillende kies districten zijn de cijfers als volgt sa- mengesteld: "cS O »(5 es CO CO OO H V C Pil ïp| Vervolg Stadsnieuws. Mm schrijft ons De' vergadering, die zooals we gisteren med.tedjeeld.eni, die verkie zingscampagne voor dien. Gemeen teraad, zou inluiden, en d'ie. be legd; door S. D. A. P. eau Volkskies- ver-eenigi,n°' zou gehouden worden dn dien tuin van Persoon aan het Zu ide r-Buitens paaroe, gaat niet d'oor, daar door het verkiezingsco- mdté van den eigenaar van den tuin bericht is ontvangen, <M hij zijn tuin niet we-nscht af te staan een -©enigszins vreemde houding, daar 1.1. Dinsdag door het Comité den tuin was gehuurd'. „De Tien". Donderdagavond' vergaderden, de leden van die vereeniging ,,de Tien" op de bovenzaal van café Brink- mann, om eenige inlichtingen te vernemen oveir" de reis naar Keu len en Remagen op 3 en 4 Juli. Het reisplan werd' nog eens nagegaan en droeg door de uitmuntende in eenzetting daarvan, aller goedkeu ring weg. Het bestuur der vereeni- ging „de Tien" heeft getoond voor hare zaak uitmuntend! berekend te zijn. De leiding van deze tocht kon dan ook aan geen betere handen kunnen worden toevertrouwd. Stuitend schouwspel. N'ög een onzer lezers was onlangs toevallig getuige van een derge lijk tooneel aan een der huizen in de Parklaan bij die Jansweg als gisteren door ons werd medege deeld). Toen was het in het middaguur omstreeks i uur en stond' die vrouw in diezelfde houding op de stoep, terwijl, tal van kinderen zich voor dat huis verza melden; ook toen liep ik en vele anderen met mij, spoedig dit stui tend tooneel voorbij in de hoop in de buurt een politieagent daarop opmerkzaam te kunnen, maken tusschen die plaats en het station zag ik er evenwel geen. Kamervarkiuziug te Haarlem. Bij elke verkiezing wordt gewed, ook in onze go.ede stad Haarlem. Er wondt gewed om kleine som men, ook wel om groote we verna men, met name genoemd, dezer da gen f 875 in zijn zak stak als loon voor zijn goeden kijk op de zaken en voor zijn wedlust. Er wordt gewed door rijken en minder rijken; zelfs de leeftijd is voor wedden geen belet sel. Er loopen weddingschappen on der schooljongens. Zoo is er ook gewed op de herstem ming voor de Tweede Kamer te Haarlem. Sommigen hadden de kansen voor den heer Van Styrum het hoogst aangeslagen, anderen die van den heer Van de Kamp. En die laatsten waren, voor zoover wij er over kunnen oordeelen ,het talrijkst. Velen, zeer velen waren van meening, dat de heer Van de Kamp de over winning behalen zou, zij het dan ook met een kleine meerderheid van hij voorbeeld honderd stemmen. Maar niemand, zelfs niet de meest geestdriftvolle voorstander van de candidatuur-Van Styrum heelt ook maar een oogenblik durven vermoe den, dat deze de overwinning beha len zou met een meerderheid van 1300 stemmen. En toch is zoo en niet anders de uitslag geweest. Er zijn bij deze verkiezing verschil lende opmerkingen te maken. In de eerste plaats: dat er minder kiezers zijn opgekomen dan bij de eerste stemming. Toen kwamen er 5192 kiezers, thans is 't cijfer dus bijna twee honderd minder geweest. Dit ver schijnsel is gemakkelijk te verklaren. De kiezers der S. D. A. P. en van de Volkskiesvereeniging. die dien eersten keer 1301 stemmen uitbrachten op den heer Hugenholtz, zijn thans voor een gedeelte thuis gebleven, omdat geen van de twee candidaten, die in her stemming kwamen, hunne sympathie bezat Wij zetrtren: een deel van deze kie zers is thuisgebleven. Niet allen. Er zijn er nog heel wat bij de herstem ming opgekomen en het is wel aan te nemen, dat van dezen de meesten op den heer Van Styrum hebben gestemd. Er was in de S. D. A. P. en in de Volkskiesvereeniging groote verbitte ring over sommige reclamemiddelen voor de candidatuur-Van de Kamp, waarin de naam van de S. D. A. P. werd genoemd ter zijner aanbeveling. Vandaar dat er kiezers zijn geweest van dezen politieken kant, die (hoe wel tegenvoeters van den heer Van Styrum) niettemin diens candidatuur zijn gaan bevorderen. Onder dit licht is ook de uitslag van de stemming beter te verklaren. Hoe wel zonder eenigen twijfel de libera len, gevaar ziende, ijveriger ter stem bus zijn opgegaan dan den eersten keer, kan het groote stemmenverschil voor den heer Van Styrum niet alleen daaraan worden toegeschreven. Klaar-1 blijkelijk hebben de S. D. A. P. en de Volkskiesvereeniging, zij het dan ook om negatieve redenen, deze candidatuur een handje geholpen. Immers de heer Van Styrum behaal de den eersten keer 1778 stemmen, thans 3135. De heer Van de Kamp, die bij eerste stemming 1489 stemmen verwierf, ver kreeg er thans 1830. De op combinatie altijd beluste mensch zou daaruit kunnen opmaken, dat de heer Van Styrum al de stemmen heeft verkregen, die den eersten keer op den heer Hugenholtz werden uit gebracht (1301) en dat de heer Van de Kamp een aantal heeft overgekregen van de 491 stemmen, welke de heer Oosterbaan den eersten keer heeft ver worven. Maar dit zijn natuurlijk gre- pe nin de lucht. Om onzen lezers gelegenheid te ge ven tot het maken van de meest uit voerige vergelijkingen drukken wij nog eens af het staatje van de cijfers der e e rs t e stemming. Man kan daar bij zelf nagaan, waar de candidiaten het meest in stemmencijfer zijn voor uitgegaan. dit nummer. Wij waren door de be reidwilligheid. van den eigenaar en den directeur van heit kleedermagazijn „Au Tailleur Moderne" op de Groote Markt, in do gelegenheid dezen uitslag even als trouwens dien van Haarlem, voor de ruiten van dat raaca""-1 te publi- ceeren en ook weder onze kleurenkaart van Nederland daar ten toon te stellen. Nauwelijks ware." begonnen met den voorloopige uitslag van Haarlem aan te teekenen, of er verzamelde zich een note menigte, die i" spanning den loop der zaken volgde. De aan dacht nam niet weinig toe op het oogen blik dat het eerste telegram van den uilsla" van 't geheele land werd aan gebracht. De menigte werd steeds dich ter strekte zich nu en dan tot het weer- huisje uit. lieden van de sociëteit ..Trou moet Bliiken" volgden met een binocle den uitslag van den overkant af. Blijkbaar waren in de toeschouwers de partijen verdeeld, want bij het aan plakken van de in politieke» kleur meest uiteenloopen.de candidaten, ging er zoo wel gejuich, als gefluit of gesis op. Er kwam zelfs iets buitenlaudsch. iets onhaarlemsch in de stemming, toen sommigen sociatistiscne anderen va- derlandsche liederen zonden, in af- wachtrn" van het laatste district dat binnenkwam: We stellingwerf. Toen verscheen er een strook met het woord Afgeloopen" op de ruiten. Maar de menschen gingen nog niet heen. Honderden profiteerden van de uitnemende gelegenheid om den stand der part::en na te lezen op de transpa ranten, die door het electrisch licht van .Au Tailleur Moderne" zoo hel werden beschenen. Wij verspreidden vier bulletins: een zonder cijfers en een met cij fers over de Wojvrtponsche ver kiezing een van den uitslag van land met 30 districten en no" voor tien uur een met alle districte Bovendien kregen al onze geabonneerden hier en in den omtrek heden (Vrijdatrl-morgen vroe" den volledigen uitslag, gedeelte lijk met cijfers. Aan don heer C. J. Tuijtel ten slotte een woord van hartelijken dank voor de w»"- waarop hij ons den drukken arbeid in het magazijn ..Au Tailleur Moderne'" heeft veraangenaamd en ver gemakkelijkt. benoemde daarop geluk mei zijne lasting werd op voorstel van de hee-fhet vele bloedverlies bewusteloos was benoeming, ook vele raadsleden fe-,ren Vermeulen en Roggeband toege- liciteeren dion heer Kouwens. Punt 3. Voor de vijfdie maal wordt thans aan die orde gesteld de sc hooi verbouwing te Bloemen- daal. De voorzitter deelt mede dat het den heer Ter Hoffsteedie gelukt tot eene overeenstemming te ko men met de heer.en die het voor malige buitenverblijf „Hartelust" exploileeren. Deze zijn bereid een terrein van 2500 vierk. M. te verkoopert 4.50 per vierk. M. ongeveer. B. en W. stellen nu voor het terrein gelegen naast dte bewaarschool te Bloemem- daal te acoeptoeran tegen den ge- vraagden prijs onder enkele voor waarden. Zoo zal o.a. de onderwij zers-woning aam de Westzijde, het schoolgebouw aan de Oostzijde van het terrein verrijzen. Zonder stem ming werd dit voorstel, goedge keurd. Ingetrokken werd nu het besluit genomien op de vergadering van 13 Dec. 1.1. en besloten B. en W. te belasten een plan te ontwer pen voor een nieuw schoolgebouw over dit plan in overleg te tre- met den district-sohoolopzie- Door het Gemeentebestuur is gewei gerd eene door den heer P. Coeüen te Santpoort gevraagde vergunning tot opriching een er door stoom gedreven inrichting tot het pasteuriseeren van melk in het perceel Kruisweg 70 hoek Parklaan. Gevonden voorwerpen: een nikke len horlogeketting; een zilveren oor belletje; een halsboord; een sport hemd; een grijs zakje met geld. Het mannenkoor „Caecilia" besloot in zijne bijeenkomst on Donderdag avond om deel te nemen aan het con cours van Crescendo. Bovendien werd besloten voor dat feest een zilveren medaille uit te loven. Blotfmendaal. Openbare Raadsvergadering op Donderdag 27 Juni 1901, avonds 8 ure. Voorzitter d'e Burgemeester. PUNT 1. B. en» W. stellen, voor om eene nieuwe concept verorde ning Hoofdei-ken omslag vast te stellen. De oude verordening ver valt met 1 Januari 1902. De voorgestelde verordening houdt rekening met het bepaalde in de Wet van. 21 Sept. 1901. (Stbl, No. 164). Artikelsgewijs wordt deze verarden in"- die uit 10 artikels be staat, behandeld'. De voornaamste artikels zijn Te beginnen met 1 Januari 1902 zal fien behoeve dier gemeente jaar lijks worden geheven' een Hoof dielij. ke omslag, tot een maximum van 12.000. Art. 2. Door inkomen wordt ver staan de som van alles wat in geld of Pil: tO "ÊI* C-i 1 78 1031 M 00 O -4» c* c IV Doel 121 151 ifO CO Oi Hl KI. Heiligl 233 219 r- 239 3 n cd. acht 73 to 37 03 18 i 3 CQ CO CO CD (q m OI s 3 Wij zullen het hierbij laten en alleen nog vermelden, dat de heer Van Sty rum Donderdag-avond tal van vrien den en bekenden ontving, die hem met zijn verkiezing kwamen trelukwen- schen. Men vindt den uitslag van de verkie zingen over het geheele land elders in geldswaard1© wordt verkregen uit roerende of onroerende deren, uit beroem bedrijf, handel nijverheid of onderneming van welken aard ook uit arbeid ambt, bediening, betrekking, wachtgeld, pensioen, lijfrente of andere perio dieke uibkeering uit eiken andere hoofde, op wel ke wijze, krachtens welk recht onder welke benaming ook onder aftrek van a. de renten van verschuldigde kapitalenb. de noodzakelijke kos ten van onderhoud' van bezittingen waaruit inkomsten) worden ver kregen, de renten van. verschuldig de kapitalen waarmede de eigen dom men zijn bezwaard de Tond- dijk- en poldteriasten. en andere za kelijke lasten op de onroerende goederen drukkendec. de bedrijfs belasting en andere soortgelijke onkosten, aan de uitoefening van beroepen of bedrijven onvermijde lijk verbonden. Art. 5. De belasting wordt gehe ven naar het geschat inkomen: der belastingplichtigen. Van elk ge schat inkomen wordt vier honderd gulden afgetrokken als onbelast baar. Voor élk eigen of aangehuwd kind. tot den leeftijd van 15 jaren, wordt het niet belastbaar inkomen, vermeerderd met 100.mits geen eigen inkomsten hebben. Zonder hoofdelijke stemman» wordt deze verordening goedge keurd. Daarna wordt de verorden in de invordering van den Hoofde/lijr ken Omslag behandeld; eau goedge keurd. Punt 2. Tot wethouder wegens het bedanken van den heer C. Roozen wordt benoemd bij d'e eer ste stemming de heer N. Rouwen die zich thans bereid verklaart de benoeming te aanvaarden. Spr. hoopt op aller steun en medewer king, daar allen toch één d'oel voor oogen hebben en dit is 't beharti gen der beJamren» der gemeente Bloemieusdaal. (Applaus). De voorzitter wenscht den nieuw en Roggel; kend een© gratificatie van f 30. Het voorstel van B. en W. was f 50. Dit was echter te hoog naar veler mee ning. Eindelijk dan zal er spoedig veran dering gebracht worden in den treu- rigen toestand waarin de afdeelingen der Gemeente Wijkeroog en de Heide verkeeren. De Raad heeft n.l. beslo ten deze afdeeling van riolen te voor zien en Wijkeroog bovendien te be stralen. Verder besloot de Raad om voor de rioleering van de Heide en Wijkeroog voor beharding Brezenweg, rioleering gedeelte Voorplaats Santpoort en ge deelte Brederoodschen weg aldaar, gedeeltelijk trottoir Jan Gijzenvaart en vernieuwing van enkele wegsge- deelten aan te gaan een geldleening van 19000, rentende hoogstens 4 0/0 met aflossingen van f 1000 per jaar. Door vermeerdering van het zielen- lental moet het coiiege van zetters met 2 vermeerderd worden. Op den voordracht zijn erenlaatst J. G. ten Broeke, C. P. van der Does, D. van Heijst en P. Hendriks. den n»er. Punit 4. Door de Eeirstie N-edler- laudsche Tram-Maatschappij Haarlem, directeur de heer Barnet Lyon, is een adres aan den Raad ericht, waarin zij heit voornemen kennen geeft van het aanleggen van een electrisehen tramweg en exploitatie daarvan naar Overveen; redenen waarom adressant zich endt tot den Raad meit het ver zoek haar daartoe wel de noodise vergunning te willen verteenen voor een lijdVak van 50 achtereen volgende jaren. De lijn is geprojecteerd! op de zuidzijde van den weg en loopt langs het voetpad. Zij zal aanslui ten aan de lijnen te Haarlem en haar eindpunt hebben vóór de spoorwegovergang aan den Bloe mendaalsehen w.eg. De voorzitter zegt dat hier o. m. moeit overwo gen warden, wat An dei-heggen en Neumeij'er, en wat de Haarlemsche Paardentram doen met de haar te Haarlem verleende concessies? De ze vragen moet men eerst beant woorden, vóór dat de Raad kan antwoorden. Daarbij is het plan zeer onvolledig. Er wordt niet ge sproken van een bovengrondsche noch van eene ondlergrondsche ge leiding. Hoe zal de spoorwegover gang aan den Zijlweg worden ge kruist? etc. Spr. stelde dan ook voor deze plannen te stellen in handsen der Tramcommissie. Daartoe wordt besloten. commissie bestftio.tr heeren ïmmink, Bispinck, Bijvoet en ter Hoffsteede, terwijl voor wij len d en heer Baam aart werd be noemd de heer L. G. Boreel. Punt 5. Het bestuur der Groote Zilkerpolder vraagt wederom f 30 voor kosten in het onderhoud der Margarethalaan». Wordt goedgekeurd. Uit h'et proces verbaal van kas- opneming over het 2dle kwartaal, blijkt dat er zich in kas bevond een bedrag van f 9266.68b. Nog wordt medegedeeld dat Ged. Staten ontheffing hebben verleend aan de E. N. E. T. van de voor waarde om bij de bocht aan de Kleverlaan nabij huize Kleveroord de tram d'oor een man, voorzien van» vlag of licht, te doen vooruit- loopem, en dat in plaats daarvan bepaald' is dat die tram geen groo tore snelheid1 mag hebben dan 5£ K.M. per uur. Daarna wordt de vergadering ge sloten. Beverwijk Versie" van (te openbare vergade»- ring van den Raad der gemeente Be verwijk op Donderdag- 26 Juni 1901 's morgens 9 3/4 uur. Afwezig de heeren: De Roeper. Veldt en Waterschoot van der Gracht. Voorzitter: 4© Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het per soneel aan de O. L. school; zij doen het voorstel een tijdelijke onderwijze res in de nuttige handwerken te benoe men op een salaris van f 150, bene»- vens 2 kweekelingen. welke een grati ficatie van f 25 ieder zullen ontvangen. Dit voorstel wordt zond'er hoofdelijke stemmein gaangenomen. Omtrent het gebruik van de lolcelen der Fröbelschool door de Gymnas- ti els-vereen iging, de Beverwijksche Harmoniekapel en het Fanfarecorps Excelsior"wordt door B. en W. het voorstel gedaan die vereenigingen re spectievelijk f 20, f 20 en 30 te doen betalen voor onkosen; de vereenigin gen aansprakelijk te stellen en ze te verplichten te zorgen voor het opber gen van de door haar gebruikte toe stellen. Tevens zal dan hot salaris der schoonmaakster van die lokalen van f 800 op f 100 gebracht. word.en en, wanneer de vereenigingen in de ge maakte schikking treden, een schuur tje (voor f 160) gebouwd worden voor het opbergen der toestellen. Ook dit voorstel wordt aangenomen, na eeni ge vragen betreffende details door den Vo.ia^r, geworden, naar het ziekenhuis zijn getransporteerd. Hoewel ernstig is hun toestand niet levensgevaarlijk. Ouders Te Hilversum was Woensdagavond een groote oploop bij het station. Men wildo den restaurateur en zijn tweede vrouw te lijf, omdat zij een zoon van 15 jaar uit het eerste huwelijk van den man, een zwak en weinig ontwik keld kind, eenige weken hadden op gesloten en hem het noodige voedsel onthielden. Een schilder, die op een ladder aan het station werkte, ontdekte den knaap en verloste hem uit. zijne ge vangenschap, gaf hem te eten, ea stelde de zaak in handen van de poli tie. Slaapkamoraden. Van tijd tot tijd hoorde men op een slaapkamer in een huis te dïngwirden gepiep en gedruisch ,en in weerwil van aanhoudend onderzoek kon men daar van de oorzaak niet vinden. De bewo ner liet eenige planken losbreken en vond daar achter niet minder dan 130 vledermuizen. die zich daar verscholen hadden en dadelijk onschadelijk ge maakt werden. Oi'ficieele Berichten. Aan de orde is de rvBcit.-t, --^n p.©ui- ge financieele aangelegenheden, nL Heemstede. Bij de op 27 dezer alhier gehouden herstemming voor een lid van de Twee de Kamer der Staten Generaal, kies district Haarlemmermeer zijn ip die bus gevonden 483 stembiljetten; hier van verkreeg de heer G. F 't Hooft 142 en de heer F. H. van. Wi-chen 337 stem men; van onwaarde 4 stemmen, getal kiezers 639. Zandvoort Aangekomen badgasten. F.H.Janssen, A'dam, Pension Hoog veld. F. Bender, Keulen, Hotel l'Ocean. Fam. C. Eltzhacher, Keulen, Grand Hotel, 5 pers. K. Lotsij, Dordrecht, Gr. Badhuis. 5 pers. II. Banrendrecht, A'dam, Pension Beau Rivage. Velsen. In een vorige raadsvergadering staakten de stemmen over het voorstel van den heer del Court om aan den gemeenteveldwachter G. B. A. Wolte ring te Santpoort wegens 25 jarigen dienst als zoodanig eene gratificatie toe te kennen van 25. Thans staak ten andermaal de stemmen hierover, doch werd het voorstel van B. en W. om hem f 50 toe te kennen aangeno men met 8 tegen 2 stemmen, lioe is dit mogelijk? Werkelijk het is ge beurd. Inzake het adres van de maatschap pij van landbouw om een steiger aan het Noordzeekanaal te maken, waaraan veerschillende omliggende gemeenten adhaesie hadden betuigd, werd besloten om die gemeentebe sturen te vragen of zij genegen wor den ook bij te dragen in de kosten van aanleg, om zoodoende voor gemeen schappelijke rekening die zaak in orde te krijgen, en dan eene commis sie te benoemen om de zaak te regelen. Aan den heer P. J. Chatellion, be last met het beteekenen van vervol gingsstukken in zake plaatselijke be- het goedkeuren eener suppletoire be grooting en eenige af- en overschrij vingen, dienst 1900. Wordt aangeno men, eveneens een voorstel tot het aan gaan eener tijdelijke sreldleening ad f 7000 h 5 om te voorzien in de be hoefte aan kasgeld. Bij de rondvraag verzocht de heer Breukelaar om inlichtingen omtrent het verzoek der conserven-fabriek. voor eenigen tijd ingediend, tot verlaging der gasprijs. De heer Moens, lid aer gascommls- sie, antwoordt dat daarop nog geen definitief besluit kan worden genomen, omdat er eerst na eenig tijdsverloop over geoordeeld kan worden of zoo iets mogelijk is. Daarna vraagt de heer Breukelaar hoe het staat met de ha- venplannen. De voorzitter antwoordt dat er plan nen en begrootingen opgemaakt zijn, maar alles nog niet ver genoeg ge vorderd is om er rnee in deu Raad te komen, voornamelijk wegens de on bekendheid omtrent mogelijke subsi die. Hij belooft echter zoo spoedig mogelijk afdoening Niets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare vergadering gesloten en overgegaan tot eene met gesloten deu ren. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Haarlem, Brengen ter kennis van belangheb benden dat de Commissie van onder zoek en beslissing omtrent, da redenen van vrijstelling en uitsluiting van den schutterlijken dienst, voorgeschreven bij art. 15 der wet van 11 April 1827 (Staatsblad No. 17). zitting zal houden op den Doelen alhier, op Dinsdag 9 Juli 1901 ©n op Donderdag 11 Juli 1901, telkens aanvangende des morgens to negen ure; en dit wat betreft eerstge- noemden dag voor de houders van de lotingnommers 55 tot 300. die dit jaar voor de Schutterij zijn i"«reschreven en vermeenen redenen van vrijstelling te hebben, of verlanwn zouden van het voorrecht van nommerverwisseling gebruik te maken en den laatstgenoem den dag voor de houders dor lotings nummers 301 tot 429 alsmede voor hen die reeds bij de Schutter- zijn ingelijfd en na hunne inlijving redenen tot vrij stelling of ontslag mochten hebben voor te dragen, of alsnog verlangen vai? nommer te verwisselen. Zn die verzuimen zich op den bo- venbepaalden tüd voor gezegde Com missie te vorvoccen, zullen overeen komst i" de bepalingen van art. 16 van M. besluit van 28 Juni 1828 (Staats blad No, 42). voor d»en dienst worden aangewezen terwijl zich door de beslissing der Commissie mochten bezwaard ach te" overeenkomstig art. 1G der genoemde wiet de bevoegdheid! hebben, om daartegen Ir' Gedeputeer de Staten van Noord-Holland schrifte lijk en wel op ongezegeld papier en zonder eenige kosten in hooger beroep te komen. Haarlem. 28 Juni 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: DE HAAN HUGENHOLTZ, 1 B. Secretaris. s'T\t acker. Muziekuitvoering 17e Muziekuitvoering op Zondag 30 Juni 1901 des nam. te 21/2 uur. door het HaarL Muziekkorps. Dir. Luit.- Kapelmeester C. P. W. KRIENS. 1. Haarlemsche Schutte»-;hnorsch, Kriens; 2. Concert-Ouverture Weber; 3. ^rühlingslust". Walzer, Strauss; 4. Souvenir do Mozart", Fantaisie Co en en; 5. Ouverture La Part du Di ablo Auber; G. Indische Marsch. Ser nelick; 7. Ballet Rns.se. Luigini. Burgerlijke stand. Bevallen: 25 Juni. G. Kodde Poelgeest, z.; 27. M. van den Burg De Vink, z.; N. de MinkCitton. z.; 28. M. E. Steffers—Brakenhof, z.; J. KromhoutVan Kuijen, z.; 27. L. KamphuisVan Schagen, d. Overleden: 28 Juni. M. Fontein. 61 j., Parklaan; 26. G. Siteur, 53 j., Spaarne. Nagekomen Advertentiën op de Spiegel- en Lijstenfabriek van Wed. A.W. LEUVEN ZOON, Groote Markt 15, een Meubelma kers aankomeling tegen hoog loon. Zij die verstekken kunnen, genieten de voorkeur. Gedurende de maandien Juli en Augustus zal vanwege de Directive van hotel ..Hartelust" in dien tuin van genoemd hotel een' concert worden gegeven eiken Woensdag avond van half acht tot 10 uur. De kroon prins van Si am is he denochtend in Den Haag aangeko men. Moord te Tilburg. Men. seint ons uit Breda: De schilder Mutsaors beschuldigd van moord op het dochtertje van den heer Kessels te Tilbur^ is heden door de Rechtbank v r ij g e s p r o k e n zijn onmiddellijk© invrijheidstelling gelast. Twist. Omstreeks 11 uren Woensdagavond stonden twee mariniers met een paar meisjes op den Boezemsingel te Rot terdam te praten. Tegelijkertijd kwam er een clubje van 7 slagersknechts, die om onbeken- kende reden twist met de beide mili tairen zochten en een van de mariniers tegen den grond sloegen. Beide mari niers trokken daarop tot zelfverdedi ging hun messen en bij de vechtpartij die toen ontstond werden de broeders P. en C. v. M., beiden slagersknecht en wonende Ommoordschestraat no. 55, ernstig verwond!, de een in zijn pols den ander in zijn rug. De mari niers namen toen de vlucht, doch zijn intusschen bekend geworden, terwijl de verwonden, waarvan er een door Telegrammen. BOTSING TUSSCHEN WERKSTA- KERS EN TROEPEN. PARIJS, 28 Juni, (R. O.) De „Fi garo" meldt dal bij een botsing tusschen werkstakers e»n troepen te Berra in Italië 6 stakers zijn gedood» en 20 gewondi. DE AUTOMOBIEL-WEDSTRIJD. PARIJS—BERLIJN. AKEN, 28 Juni. (R. O.) De laatste rijder is hier gisteravond om. 10.46 aangekomen». Bij het feestbanket ter eere van de rijdei-s begroette burgemeester Ebbing do gasten in de Fransche en in die Duitsche taal. Een lid van die Fransche automo bielen-club bracht een Hoch uit op den Du'itschen keizer, generaal-ma- joor Van KI eist in d'e Fransche taal een toost op president Loubet en op d'e Sou ver ei non der landen waar door me»n luad- gereden (Luxemburg en België). Daarop volgden toespra ken van vertegenwoordigers uit Nederland, België en Engeland, en ten slotte stelde burgemeester Eb bing de gezondheid) in» van Ko ningin Wilhelmina. Stoomvaartberichter' Het stoomschip Salak var naar Rotterdam, vertrok Z van Port Said. Het stoomschip Meirapi,

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3