üs oMe Msieler Een Mvrow Offenbach Operette-Ensemble. De geschiedenis van oom Becker. een net Dagmeisje, re Uitgeest is een mnasttek-ver-1 in hei Fransch bij de nieuwe sob ooi eeniglng opgericht met aanvankelijk 25 regeling bui tem de gewone- schooi- leden. Zij zal den naam dragen van „Oafenirw kweekt Kracht" directeur is de heer H. B. Drijer, uit Haarlem. Ondertrouwd1: A. Roeste, 's-Hage ©n C. v. Veen. H. de Weijer, te Haarlem en M. J. Broekkamp. GetrouwdW. A. v. d. Meuieo, uit Oirschot en G. v. Wijdiom Cla- terbos. Bevallen E. GroenBrouwer, z. G. BrandenburgKaai, d'. Overleden A. Hiemstra, vr. v. H. v. d. Wel, 30 jr. Bennebroek. Getrouwd.: De Graas en. M. J. van Kesse-1. Bevallen A. M. Honnebier, geb. van Konijnenburg, d. Zandvoort. In de Vrijdagavond gehouden openbare Raadsvergadering, waan bij alle l'eden tegenwoordig waren werd', na opening der vergadering door den voorzitter, den heer J Beeckman, Burgemeester, lezing ©n goedkeuring dier notulen, van de vorige vergadering, medegedeeld, dat be-eren Gedeputeerde- Staten die goedkeuring haddein verleend: aan die suppleloire begroeting dienst 1901, het kohier van de hondienbe- lasting dienst 1901, drie raadsbe sluiten tot verkoop van grond, een raadsbesluit tot verhuur van grond en een raadsbesluit tot schenking van grond. Nog werd miedlegedeeldi dat lot buitengewoon gemeente-veldiwach ter benoemd zijn I. J. Cbef d'Hdtel en A. Loos. Vervolgens werd mediedeeling gedlaan van het proces-verbaal van kasopnieming over het 2de kwar taal, alsmede van een ingekomen schrijven van den directeur van den gemeentelijken Gezondheids dienst te Amsterdam, inhoudende bericht, dat de heer D. A. v. Ingen voldoende bewijzen van geschikt heid heeft gegeven- om als dlesinfeo- teur op te treden. Ee-n en ander aangenomen voor kennisgeving. Op het verzoek van de- beeren F. Zwaan en O. Schrikkerma, werd de oplevering van het verbouwen van de school aan het Schoolplein ver lengd tot 24 Aug. a. s. Daarna werd' het Gemeente-verslag den Raad aangeboden-, ,dat aan de- leden ter lezing zal worde,-« rondgezonden Op voorstel van- B. en W. werd be sloten de Willemstraat en. het ver lengde van de- Tramstraat te be stratenDe voorzitter was van oor deed, dat. daar waar aan particu lieren bestrating wordt voorge schreven, de Gemeente moet voor gaan. Een verzoek van A. Molenaar om een- gedeelte gemeentegrond te koopen, werd aangehouden- tot de volgende vergadering. Tevens wer den. B. en W. gemachtigd1 met re- questrant te onderhandel-en over ©ene eventueel© ruiling van grond. Besloten werd aan Gedeputeer- de Staten machtiging te vragen tot het betalen van 23 vorderingen uit den post voor onvoorziene uitga ven, dienst 1900, waarna twee sta ten van. af- en overschrijving wer den vastgesteld.. Door B. en W. werd' praeadvies uitgebracht omtrent het ingedien de Stratenplan op gronden toebe hoor© nd-e aan de Zandvcorsche Ter rein- en H6tel-Maatschapn'; en ge legen bij de Zeestraat en Br. En» ■yoliberfcsstraat. De heeren Draij'er en Driehuizen zijn- van oordeel, dat de Gemeente wanneer zij toestemming geeft het Sckuitengat dicht te maken en dlaar- over eene straat aan te- 1-evgen, zich op gevaarlijk terrein begeeft, daar toch die grond/en- niet aan die Ge meente toebehooren. De voorzitter acht het zeer in het belang der ge meente, wanneer het stratenplan wordt goedgekeurd en de in liet praeadvies gestelde voorwaarden doo-r die genoemde Maatschappij worden aangenomen. Het voorstel van B. en W. luidt om het straten plan van het sredeelte grond, gele gen tusschen die Zeestraat, Br. En- gelbertsstraat de zeereen en de ter reinen van de Buffet-Maatschappij ,,E. Pluribus Unum" onder ver schillende bepalingen- poed te keu ren,. Een dier bepalingen is. d!at de twee nieuw gemaakte afritten naar het strand steedis voor voetgangers begaanbaar en voor karren berijd baar moet blijven-. Na nog eenige disoussiën- werd overeenkomstig liet praeadvies be sloten met eene kleinte wijziging in dë overwegingen-. Te-gen stem den de heeren Draijier, Driehuijzen en- Slagveld. Daarna werd- na uitgebracht prae advies van B. en W. die rooilijn voor een bouwterrein, aan den Hoo- goweg, ten westen van de aldaar gelegen- school, vastgesteld. B-osloten werd goed1 te keuren, dat de nieuwe straten, bij het Dia coniehuis. toebehoorend'e aan de Erven den lueeT die Favaugo en die toebeh oorendie aan den Veliman, al vorens door de Gemeen te te worden overgenomeneerst bestraat en zoo noodig gerioleerd worden, door de eigenaren.. Naar aanleiding van ©ene opmerking van heeren Gede puteerde Staten werd de wijziging der Algemeen© Politieverordening vastgesteld on 30 Mei jl. ingetrok ken en opnieuw vastgesteld, oven eenkomstig de- gemaakte opmer king. Daarna werd na breedvoerige be sprekingen besloten het onderwijs uren te doen geven, alsmede om de hoofden der school n-iet meer am bulant te doen zijn. De besluiten werden genomen overeen,korastig advies van de schoolopzieners. Sollicitanten voor onderwijzer, plaatsvervangend Hoofd, aan de Burgerschool zullen worden opge roepen Vervolgens werd' besloten in het vervolg bij de oproeping voor on derwijzers te vermelden, dat men verplicht is tot het geven, van her- hal i ngsond'erwi js, wanneer men door den Raad daarvoor wordt aan een tegen een© vergoeding van 75.-. todat nog besloten- was voor den herhalingscursus 19001901 een,e ver seeding te verleenien voor het Hoofd der school 115.en voor den onderwijzer 90.werd de vergadering Besloten. Voorm. 10 urr> Ds. van Malle-, Buitengewone collecte voor het Dia coniehuis. Voor het voorbereidend militair onderricht hebben zich geene jon gelieden aangemeld. OndertrouwdG. de Munich en J. Keur. Velsen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen op Dinsdag 2 Juli 1901, voorm. 10 uur. Agenda: 1. Verlegging weg en brug Duin- lust, Santpoort en overname daarvan. 2. Tegemoetkoming huishuur veld wachter Heide. 3. Reclames suppletoir kohier hoof- delijken omslag 1900. Santpoort. Tot directeur van den weg Velsen, langs Driehuis en Hogeveld naar Sant poort is benoemd de heer J. C. A. Weerts en tot commissaris de heer C. Goedhart. IJmuiden. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht f 22.35. Binnenland. lunch aangeboden, waarna de presi dent zich terugtrok om eenigen tijd rust te nemen Van de receptie door den Pres. voor autoriteiten, vereenigingen en parti culieren werd een druk gebruik ge maakt. De kroonrrins van Siam. Vrijdagochtend is te 's-Gravenhage de Siameesche- troonopvolger aangeko men die zijn intrek heeft genomen in het Hotel Den Ouden Doelen. Het door H. M. de Koningin Vrijdag op het Loo gegeven galadiner ter eere van den Prins, die per specialen trein aldaar te 5 u. 30 aankwam en van.daar 30 weder vertrok telde circa 40 cou verts. Als gasten namen daaraan deel eenige 1'e.den van het militaire en ci viele huis der Koninoin, zoomede de heeren De Beaufort en Ruyssenaers. De muziek van het 5e regiment infante rie uit Amersfoort voerde gedurende het diner een concert uit. De kroon prins werd ontvangen door den Prins der Nederlanden op het perron waar de trein aankwam. H. M. de Koningin heeft aan den Kroonprins het Grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw ge schonken. Van de adjudanten van den Kroonprins benoemd: de kolonel Raywalbha tot commandeur, de kapi tein Sarasidhi tot officier der orde van Oranje-Nassau. Rechtszaken. Het Ministerie. Vrijdagnamiddag wierd de gewone Ministerraad gehouden. Naar men ons uit Den Haag seinde hebben de Minis ters besloten gezamenlijk hunne por tefeuilles ter beschikking van H. M. de Koningin te stellen. Pres. Kruger te Kampen. Rotterdam nam Vrijdag afscheid van den ouden President, stond hem maar noode af aan Kampen dat reeds dagen lang met blijdschap de komst van het waardige Staatshoofd' verbeidde. Het uitlokkende weder werkte er toe mede om de geheele stad. die op het feeste- lijkst uitgedoscht was, nog kleuriger en blij dei- te maken. Van heinde en ver waren belang stellenden opgekomen, om den man van wien ze sedert een paar jaren in den hachelijken stri'1 - -»<•» het mach tige Albion zooveel gehoord hadden, van aangezicht tot aangezicht te zien. Toen de trein te ongeveer half 12 het station binnenrolde, speelde het Stedelijk Muziekkorps de Zuid-Afri- kaansche volksliederen. De ontvangst door een achttal leden van het hoofdcomité, zijnde de heeren Nanninga Uitterdijk, Noordtzij, De Jongh, Jules van Hasselt, Spanjaard, Koornan, Brandt en Wierts was bui tengewoon treffend. Krugers gevolg bestond uit die hee ren A .D. W. Wolmarans, P. Grobler, H. C. Bredell, dr. Heijmans en Fr. Eloff. De president van het comité, mr. J. Nanninga Uitterdijk, sprak den Presi dent toe en wierp een blik in het ver leden. het heden, en dei toekomst. In zijn woord van danlc wees Kj*u- ger de hulde af, die niet zijn werk, maar Gods werk is. God zal de roo- kende vlaswiek niet uitblusschen. Wij hebben schuld bij den Heer, geen schuld tegen Engeland. Kruger deel de ook nu de geschiedenis van het stemrecht mede, den inval van Jame son en het begin van den oorlog. "Hij is vast besloten met zijn volk te ver trouwen op den Heer. Hij zal komen. Wij vechten tegen een driedubbele overmacht, doch alle gezindten zijn met ons. Niets geschiedt buiten God, de eindbeslissing is aan den Heer. Nu begaf zich de president en ge volg, begeleid door de commissie, naar het gemeentehuis ter plechtige ont vangst door B. en W. en den Raad der gemeente Kampen, den weg in een 10-tal rijtuigen nemende langs IJsel- lcade, Koornmarktspoort, Oudestraat, Raadhuis. Overal een jubelende menigte. De burgemeester riep den heer Kru ger op het Raadhuis het welkom toe. Gij, zei de spr., zijt de incarnatie van uw volk, nauw verwant aan ons, een voorbeeld voor de geheele menschheid van eenvoud, deugd, piëteit. Onze har ten kloppen warm voor u. evenals van allen in de heele beschaafde wereld. Maar vooral in Holland, niet het minst te Kampen. Wij spreken de hoop uit, dat de oorlog eindige met een heer lijken vrede Daarna werden de Raads leden voorgesteld. Kruger antwoordt Kort: God, zeide hij, kastijdt zijne kinderen, doch gansch Europa is met ons. Wij wach ten op God. Hij kent Zijn tijd. Niets geschiedt zonder Zijn wil. Kruger verscheen daarna op het baL con van het gemeentehuis en werd lui de toegejuicht door de menigte. Vanwege de gemeente werd hem daarna met zijn gevolg en den leden der commissie van ontvangst een Moord te Tilburg. Vrijdag deed de rechtbank uitspraak in de geruchtmakende zaak. Mutsaers, ongeboeid binnengebracht, wekte reeds verwondering. Hij was zeer kalm onder de voorlezing van het vonnis. De Rechtbank overwoog dat niet wet tig en overtuigend' is bewezen dat de beklaagde zich zou hebben schuldig gemaakt aan de feiten, hem bij de dag vaarding ten laste gelegd; wel is waar wettigen het aanwezig zijn van bloed sporen in den scliilderskiel en in ee nige andere kleedingstukken van be klaagde, de aanwezigheid van eenige deels met bloed bevlekte kleedingstuk ken van het slachtoffer in zijn koffer, zijne bekendheid met de plaats waar het lijk van het vermiste meisje lag, zijn eigenaardige hourü"" op Woens dag, Donderdag en Vrijdag 22, 23 en 24 Augustus 1900, zoo deze omstandig heden kunnen bewezen worden ge acht, het vermoeden dat aan den be klaagde meer omtrent de gepleegde misdaad bekend is, dan uit zijn ver klaringen in den loop van de instruc tie of van de behandeling der zaak ter terechtzitting zou volgen, doch de rechtbank acht in ieder geval al de aanwiizingen, in dit geding aanwezig, in haar onderling verhand genomen, niet gewichtig genoeg om daardoor wetti" en overtuigend! te bewiizen dat de beklaagde zou zijn de dader van het afschuwelijk misdrijf. Ingevolge art. 216, 219 en 220 W. S. rechtdoende, sprak die rechtbank hem vri' en beval zijn invrijheidstelling. Op de publieke tribune werd deze uitspraak met applaus begro^ Te elf uur heeft Mutsaers de gevan genis verlaten langs de achterzijde. Aan den hoofdingang stonden groepen nieuwsgierigen, die teleurgesteld wer den. In een rütl-" met gesloten gordij nen gincr Mutsaers, door zijn moeder vergezeld, naar des verdedigers huis om dezen dank te zeggen. Met den trein van 12 uur vertrok hij naar Til burg. Naar men verneemt, zou de officier van justitie hij de arrondissements rechtbank te Breda het voornemen heb ben hooger beroep aan te teekenen te gen het vrijsprekend vonnis Vrijdag tegen Mutsaers in zake de misdaad te Tilbur uitgesproken. vensters vaar het magazijn* „Au Tailleur Moderne" dien. uitslag dier verkiezingen heibbeni gepubliceerd'. Wij zijn daarvoor erkentelijk, maar vinden de uitdrukking dlait wij* dit mavazijn hadldlen) ..afge huurd" (,,N. R. Gt.") mindler ge lukkig, omdat ze niet juist is. Mien heeft dit trouwens kunnen opma ken1 uit wat wij in ons vorig num mer daarover zelf vescbrevem heb ben. Schouwburg. Morgen, Zondag-avond, treedt het Operettengezelschap „Offenbach" in den schouwburg alhier op met ,.De Oude Vioolspeler", komische operette in één bedrijf van Offenbach. Verder bevat het programma: „Cavaüne" uit Faust, voor tenor „Das goldene Kreuz", solo voor bariton; Duo de Arme student van Millöcker, voor sopraan en tenor; en tot slot De geschiedenis van Oom Becker van Offenach in één bedrijf. Een gouden lorgnet in étui, ach tergelaten op stembureau Raad huis een gouden brocheeen wit te geborduurde dameszakdoek. Het politierapport bevatte tal van bekeuringen. Zoo weird pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee jongens, die steenien wierpen tegen een deur in de Essemstraat; tegen een 16-jarige jongen, d)ie over het plantsoen aan den Zijlsinigel liep, tegen een 10-jarigen jongeni, die rozenstruiken vertrapte- en steenien in een kastanjeboom op dJe Park laan wierp enz. In het douchebadhuis zijn in de afgo- loopen week 671 baden genonuen. De heer P. Boo ristra alhietr werd bij de gehouden overgangs-examens aan de Rijks-Veeartsenijschool be vorderd! van het le naar het 2de studiejaar. Op Donderdag 25 Juli a.s. 's mor gens 11 uur zal de Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland ter provinci ale griffie alhier aanbesteden de leve ring van steenkolen ten behoeve van het centraal station tot voortbrenging van electrische stroomen te IJmuiden, het stoompontveer te Velsen en het stoomgemaal te Schellingwoude. D'oor den Commissaris der Koningin in Noord-Holland zal op Donderdag 25 Juli e.k. 's morgens 11 uur ter pro vinciale griffie alhier worden aanbe<- steed het bouwen van een havenkan toor op het plateau van de oude zee sluizen te IJmuiden. Raming 3070. Vervolg Stadsnieuws. Voor den internationalen worstel wedstrijd, uitgeschreven door de Athle. tenclub „Duo Coeur". hebben zich de volgende deelnemers aangemeld: le afdeelïng (Seniores): Th. de Haas, Kampioen van Europa, Amsterdam; J. llarting, Amsterdam; J. Kuipers, Utrecht; W. Zegers, Amsterdam; H. Vanderra, kampioen van N.-H., Am sterdam; Van der Berg, Amsterdam; Zimmerman, kampioen van Nederland, Amsterdam; W. de Liefde, Maastricht; De Leauw, Rotterdam. 2e afdeelïng (Juniores): J. E. Waage- man, Amsterdam; K. Huisser, Amster dam; J. Ploeger, de Rijp; J. v. Hor sing, Haarlem; L. v. Goes, Haarlem; H. Tühnez, Amsterdam; J. J. Vrugt, Haarlem; G. Slot, Haarlem; W. Dorst, Haarlem; D. Tulke, Haarlem; T. Bul- tes, Haarlem; N. Tolk, Edam; J. Smits L. Wijngaardstraat. Wij ontvingen van de Optoclxt- Comin. voor den Koninginnedag een korte circulaire inhoudende eene oproc pin" tot bijwoning eener vergadering in het Brongebouw, op 5 Juli a. 's avonds te 8 uur. Het doel van die ver gadering zal zijn de plannen welke comm. gevormd heeft tot het houden eener lampiontocht door de stad, rader toe te lichten. Aan dien lichttocht. zal kunnen worden deelgenomen, zoowel door vereenigingen, clubs, groepen, als wel door enkele personen wielrijders of niet wielrijders. Hoofdvoo.-waarde zal zijn, dat iedere deelnemer voorzien zal zijn van minstens één lichtgevend voorwerp. Versierde wagans, reclame van firma's, transparanten, costumes alles in één woord wat bij kan dragen tot het welslagen van dien lichttocht zal de commissie bijzonder aangenaam zijn. Aangezien het houden van een lampiontocht iets nieuws is voor onze stad en geen groote kosten vordert, ho pen wij dat de commissie succes moge hebben op haar streven en wed door de deelname van een zeer groot aantal personen- De ,,N. Rolt. Ct." en het „Alg. Hbld!." maken gewag van die wijze, waarop wij Dondlerdag voor die „omdat roode rozen zijn te beschou wen als republikeinsche emble men I" Gebeurd! in het lsbe jaar van de 20ste eeuw in het land), dat streeft naar een eerste plaats in de rij dei- beschaving- en verlichting-brengen de volkeren, naar keizer Wilhelm eens heeft geredevoerd. Geiten in de boomen. 't Is misschien maar weinig bekend, dat men in Afrika zeer dikwijls geiten in boomen heeft zien klimmen om de kruin af te eten. Zoo zag Jannaseh in 1886, toen hij over den Anti-Atlas reisde, op boe men van ongeveer tien meter hoogte meer dan twintig geiten in de meest ver schillende en gewaagde houdingen, eenige kaarsrecht op een stam op de achterpooten staande, om de Iioogei c takken af te knabbelen, andere zelfs op de door den. wind gewieg le takken slapende. Brehm zag in Óost-Soadaa, dat gei ten tot in den top van eeaigsrins hel lende accacia's klommen, en Schwcin- furth vermeldt, dat hij heeft gezien, dat de Bischari-geiten mat behulp van den op den grond hanganae takken tot hoog in de boomen opklauterden en er, meestal op de achterpooten recht op staande, het groen af aten. Ook eene verklaring. De beroemde zielkundige John Brown, 'die een aantal jaren het krankzinnigen gesticht te Cambridge bestuurde, bezocht eens een dergelijk gesticht te Londen en beschouwde on gemerkt de zieken in den tuin. Een der krankzinnigen trad op hem toe en sprak hem aan: „Kent u mij niet?" vroeg hij den arts. „Neen, antwoordde Brown. „Wie zijt gij dan?" „Ik ben Mozes," hernam de kranke en de arts verklaarde hem, op zijne hersenschim ingaande, dat 't hem ge noegen deed, zulk een beroemden wet gever van aangezicht tot aangezicht te hebben leeren kennen. Hij wendde zich vervolgens tot andere krankzin nigen Kort daarop trof hij denzelfden kran ke weder aan, die hem weder aan sprak met de vraag: „Kent mij niet? Ik ben Napoleon I." „Maar, een kwartier geleden, zeidet gij mij toch, dat gij Mozes waart." „Ja, dat ben ik ook," gaf die zieke met allen ernst ten antwoord, maar van eene andere moeder!" Qud-Onderofiicieren. Aan 't programma van de a.s. Jaar vergadering van den Bond van Oud- Onderofficieren hier ter stede te hou den, ontleenen wij het volgende: Vrijdag 19 Juli 's avonds Hoofdbe stuursvergadering en bijeenkomst van leden der aid. Haarlem met de afge vaardigden ter Alg. Verg. voor zoover reeds tegenwoordig in Lion d'Or, Kruis weg 36. Zaterdag 20 Juli voorm. half 11 Alg. Verg. bovenzaal der sociëteit .Vereeni- ging", 's middags half 3 ontvangst aan het station. Optocht. Aankomst in het feestgebouw. Ontvangst door het Eere-comiité. Aanbieding eere wijn. half 6 gemeenschapradijke maaltijd. 's Avonds ten 8 uur groot Concert in den tuin dier sociëteit. Zondag 21 Juli schietwedstrijd van 8 uur vm. tot 4 uur nam. op 12 banen in de groote zaal der „Vereeniging" op Buks en Cylindergeweer en van vm. 8 tot 's middags 12 uur korpswedstrijden geweer M. 95 op de 2 banen onder Bloe- mendaal. Van 2 uur tot 4 uur nam. Matinée in den tuin der sociëteit, 's Avonds: Feestavond in de groote zaal der „Vereeniging". Uitreiking der prijzen. Na afloop bal. Maandag 22 Juli voorm. half 10 ver zamelen op het Houtplein aan het station Electrische Tram. vertrek om 10 uur. Optocht door Zandvoort en gang naar het Kurhaus. Van 2 uur tot 4 uur nam. groot concert op het Terras, bij ongunstig weder in de groote zaal. Nam. half 6 vertrek van Zandvoort per Tram uitgeleide der vertrekkende kameraden aan het station H. S. M. Vervolg Nieuwstijdingen. Een brutale aanrander. Hedenmorgen tegen elf uur werd aan een kantoorlooper, die vijfduizend gul den in bankpapier had ontvangen aan de Kasvereeniging, op de Heerengracht te Amsterdam zijn zakportefeuille, waarin het geld was geborgen, afhan dig' gemaakt door een omstreeks 30-ja rig goed gekleed Engelshman, althans door iemand, die voorgaf niets dan Engelsch te verstaan. De man, die toen hij werd achter nagezet, de portefeuille met den in houd wegwierp, werd door burgers ge grepen en aan de politie overgeleverd. De man beweerde van niets te we ten. Staatsgevaarlijke rozen. Verscheidene arbeiders, die d'en lsten Mei per spoor van het Duit- sche stadje Weirdau naar Zwickau wilden reizen tot bijwoning van een 1 Mei-vergadering, werd door een gendarme belet plaats te ne men in den spoortrein omdat., zij ieder een roode roos in het knoopsgat droegen. De kantonrech ter heeft den gendarme in het ge lijk gesteld. Dezer d'agen zijn de betrokken: werklieden, tegen wie proces-verbaal was opgemaakt, ieder veroordeeld tot 6 mark boe te subs. 6 dagen gevangenisstraf. waarin d'e minimum-tarieven tot 23 Februari 1902 worden van kracht verklaard voor koloniale waren en koffie afkomstig uit de koloniën, protectoraten en ondier hoorige landen van Nederland, E. geland, Denemarken, Spanje, die Vereemigde Staten, de Republiek en van Centraal-Amerika, Cuba, Por tori coEcuador, Peru. Chili, de Comgostaat, Corea, China en de Phi- lippijnien. Sport en Wedstrijden. H v. Wickevoort Crommelin. OnzePaarden dat d'ezen keer in rouwrand verschijnt wegens het het afsterven van den heer H. van Wickevoort Crommelin, wijdt een zeer hartelijk artikel aan zijne na gedachtenis. Wij ontlieenien daaraan' Behalve een. voorbeeldig mensch, was de heer Gromnuelin begaafd met een groote kennis van paarden, en landbouw. In zijne jonge jaren een uitne mend ruiter en onverschrokken rij der, ook op de renbaan, alwaar hij vele overwinningen behaalde op de indertijd bestaande renbanen op het Loo, Zandvoort en de Lare- nerhoogte, wijdde de heer Crom melin zich reeds op jeugdigen leef tijd aan de fokkerij van edele paar den:. Mot wijlen do H.H. Baron van Verschuer Baron van Brienen en enkele anderen, fokte de heer Crom melin vroeger in. hoofdzaak met volbloed-hengsten, waarvan Haut boy en Brilliant de meest bekenden waren. Ongeveer 20 jaren geleden koclit de heer Crommielin een veulen van het Hackney-ras in Engeland, w.elk veulen opgroeide tot den beroem den: hengst Pull-away, wtaarvan de gunstige gevolgen als fokdier nog versch in het geheugen liggen. Als het ideaal van de fokinriioh- fcing voor Holland beschouwde de heer Crommelin het sterke elegan te tuivnaard met snellen draf en goed humeur en m'eniig product dat aan dëze eiichen voldeed heeft in de stoeterij van den heer Crommie lin het levenslicht aanschouwd. De heer Crommelin was met hart en ziel bij z^'n zaakhet exploitee- ren van. landbouwbedrijven en het fokken van paarden. Bijna dlage- lijks was de heer Crommelin te vinden op zijne landieriiien in de Haarlemmermeer alwaar hij niet alleen vele paardein van hooge waarde, doch ook een prachtige verzameling koeien', schapen en varkens hield. Burgerlijke Stand. Bevallen: 27 Juni. A. Vermaas Daalwijk( d.; R. BregonjeVan der Kolk, d.K. C. EbbingVessies, d.; 29. A. Prevost—Dirks, d.; A. E. Veld wijk—Hos, z.; 27. L. J. Metselaar—Van Veldhuijsen, d.; A. M. de Droog—Hom mers, z.; 28. A. van Wouden—Herhst, d.; T. van den HeuvelBottelier, d.; A. C. Schoen—Schiltman, d.; A. Bee kelaar—Van de Geijn, d. Overleden: 29 Juni. C. S. W. Drij- ber—Oltkamp, 78 j„ Kruisstr.; 28. A. Zoetelief, 14 m., z., Kampersingel; A. P. Buijs, 18 j., Rozenprieelstraat. Telegrammen. De tarieven in Frankrijk. PARIJS, 29 Juni. (R. O.) Het „Journal Officiel" bevat een besluit Advrrtcnlirn. Den 13en Juli hopen onze I geliüide ouders PETRUS DIRKSE en HELENA PRINS den dag te herdenken waarop j zij voor 371/, jaar door den I echt zijn vereenigd. Hunne dankbare Kin deren, Behuwd- en jj Kleinkinderen. Haarlem, 29 Juni 1901. Heden overleed in den ouderdom van 78 jaar onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CATHARINA SIPKA W1LLEMINA OLTKAMP Wed. van den WelEerw. Heer B. DRIJBER. L. J. E. DRIJBER. H. M. DRIJBER-Hamil- ton of sllvf.rtonhill. G. A. A. MAAS-Drijber, R. MAAS. Haarlem, 29 Juni 1901. V Ondergeteekende betuigt bij deze haren harteiijken dank aan allen, inzonderheid aan Dr. WINK LER PRINS, voor de betoonde be langstelling en hulpvaardigheid, tijdens de ziekte en het overlijden van haar geliefden Echtgenoot. WED. A. WITTEBROOD— BELlëN. Santpoort, Juni 1901.) Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij hef overlijden van mijne geliefde Echt- genoote GEERTRUI VAN DER LINDE, betuigen wij onzen har- telijken dank. C. HEEMSKERK en Kinderen. Haarlem, 29 Juni 1901. HAA&UERflSCHE Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Tourneé BLAZER. Zondag 30 Juni 1901. Operette van J. OFFENBACH. Duo gezongen door Mej. E. TAR TAUD en den Heer VAN CAUVEREN. Bariton-Solo door den Heer S. BLAZER. Operette van J. OFFENBACH. Aanvang 8 uur. Balcon en Stalles ft.Parterre f0.75, 1ste Loge f0.50, 2de Loge f0.25. Plaatsen van af heden te bespreken. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentièn kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen, e weten: Groote Houtstraat No. 140 aan het huis van den heer B. Langeveld hij hetProveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstraataan den win. kei van den heer A. C. A. vanHemertenaan onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak by de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. gevraagd. AdresPieter Kiesstraat 63zwart. Met Aug. gevraagd een flinke WERKM£iD, van goede get. voorzien en een burgerpot kunnende koken. Loon f100. Tevens aan hetzelfde adres een flinke ESAGMEIDf niet onder de 15 jaar. Zich te vervoegen Gr. Houtstr. 189, benedenhuis, 's avonds tus schen 8 en 9 uur. DADELIJK GEVRAAGD van 's morgens 8 tot 3 uur, niet onder de 15 jaar. P. G. Zich te vervoegen Pieter Kiesstr. 40 huif.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2