valt op te merken, dat de opkomst be ter was dan bij de eerste stemming. HetNederlandsch Dagblad meent dat er met een meerderheid als thans de kerkelijke partijen in de Ka mer hebben, krachtig regeeren moge. lijk is. „Met groote vreugdie vermelden wij de- overwinning van dr. J. Th. de Vis ser in Amsterdam II. Er is daar hard gewerkt, maar de zege heeft den ar beid bekroond. In Rotterdam is hij gevallen, maar met eere en vermoedelijk tengevolge van de meest afschuweüike praktijken. Terwijl hij in Rotterdam I decandidaat was der anti-revolutionairen en in Rotterdam II de liberale heer De Klerk stond tegenover den anti-revolutionair De Jong, werd er eene aanbeveling van den heer De Klerk openbaar gemaakt, waaronder al de namen van het hoofd bestuur van den Christelijk-Histori- schen Kiezersbond. Het had dus al den schijn alsof Dr. De Visser zijn vrien den afviel om den tegenstander te hel pen en zulke praktijken zijn beneden alle kritiek. Niemand mag voor de aanbeveling van een eigen candidaat van de namen van anderen buiten hun weten en tegen hun zin gebruik maken en wie dat doet pleegt een straf baar feit. Wij vertrouwen, dat de heer de Ivlerk zelf dereelüke middelen af keurt en zouden op dat nunt -narae eene ruiterlijke verklaring van hem ontvangen. De rechterzijde, die thans tot regee ren geroepen is, biedt zeer heterogene bestanddeelen, maar de homogeniteit is in de linkerzijde niet erooter. Man nen als Mees en, Styrum zullen, als de rechterzijde gematigd en verzoenend optreedt, eerder met de rechter- dan met de linkerzijde meestemmen, ter wijl het drijven der vriizinnig-demo- craten en der socialisten in de eerste plaats bij de liberalen weerzin zal wekken". Uit de Staatscourant. Besluiten en benoemingen. Be noemd: tot lid der Staatscommissie, bij Kon. besluit van 21 April 1892 no. 4, ingesteld, ten einde de Regeering van advies te dienen omtrent de wet telijke regels, die ten aanzien van het waterstaatsbestuur behooren te wor den gesteld, mr. P.L.F.Blussé, Staats raad in buitengewonen dienst, te 's-Gravenhage, met ingang van 1 Juli. tot burgemeester van Eemnes, jhr. C. Roëll, secretaris dier gemeente; met ingang van 10 Juli, tot burgemeester van Leende, C. Notten; met ingang van 14 Juli, tot burgemeester van Maarssen en van Maarsseveen, jhr. J. C. Strick van Linschoten; met in gang van 13 Juli tot plaatsvervanger van den districtsveearts, wien Dord recht als standplaats i9 aangewezen, de veearts P. A. Goedhart, te Meer kerk; met ingang van 16 Augustus tot directeur van het postkantoor te Eind hoven, J. A. K. van Hasselt, commies der posterijen van de 1ste klasse; met ingang van 1 Augustus tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Kampen, J. A. Dorrenboom Jr. te Har- lingen. Sportpraatj e. De Cricketwedstrijdedn op Zowda^ jl. hebben tot resultaat gehad, dat Ajax nu nog de eenige ongeslagm club is i<; de eerste klasse-compecitie. terwijl daarentegen Victoria de eenige is, wel ke nog geeno overwinning behaald heeft. A.C.C., dat zoo mooi begon kreeg in den Haag eene --woelige klap en zag hare kampioenschaps- aspiraiies vrijwel in rook vervliegen, evenals Rood en Wit, dat van Volhar ding eene derde nederlaag kreeg te boeken. Ajax gaat nu voorop, dan vol gen 's-Gr. C. C. en A. C. C., vervolgens; Rood en Wit, daarna Volharding en ten slotte Victoria. De juiste stand is als volgt: Club. g a O i 2 V p Ajax, Leiden 4 4 'o 8 'sGr. C.C.,Den Haag 4 3 0 1 6 A. C. C., Amst. 4 3 0 1 6 Rood en Wit, HaarL 5 2 0 3 4 Volharding, Amst. 4 1 0 3 2 Victoria, Rotterd. 5 0 0 5 0 Onlangs was in dit blad een stukje overgenomen uit een artikel in de „Kampioen" over „Wielerpaden" in de groote steden." Thans leest men het orgaan van den A. N. W. B. het vol gende: „Als een bewijs, dat dit onlangj door ons in een hoofdartikel uiteengezette denkbeeld geen utopie is, kan dienen. dat in de stad Hamburg, waar de be strating door het vrachtvervoer niet in te al te beste conditie verkeert, speci ale paden voor wielrijders ,ot een ge zamenlijke lengte van 120 KM. zijn aangelegd. Wanneer zal in onze groote steden eens een pro-ef met steen en wielerpa den worden genomen? 't fs een proef neming, die, wanneer ze gel ndelijk bij j elke periodieke straatophoogmg wordt toegepast, geen extra-uitgaven vordert. Bovendien hebben de vroede vaderen bet bij den aanleg van stads wielerpa- den in de hand om het toeristenver keer te leiden langs de meest beziens waardige punten, langs monumenten, musea en andere insteili-igen waarop een gemeente trotsch. mag zijn. In stadswieAerpad'en vindt men aus ook een uitnemend middel om landgenoot en vreemdeling een goeden indruk v»'n de een of andere vooruitstrevende stad te doen krijgen, wat stellig Yam veel belang is. x Laten we hopen, dat Amsterdam en Rotterdam spoedig een goed voorbeeld geven." Ik zou hier wel bij willen voegen: en laten alle steden in ons land die eenigs- zins op den naam van ..groot" aan spraak kunnen maken als Den Haag, Utrecht, Arnhem, Haarlem, Leiden e. a.. dan spoedig dit voorbeeld volgen. Maar 't is te vreezen, dat dit denk beeld! voorloopig nog wel tot de vrome wenschen zal blijven behooren. 't ls Major Taylor hier in Europa zóó goed bevallen, dat hij van plan was voor noa eenigen tijd zijn snoepreisje op het Continent voort te zetten. Hij deecl hier per telegram mededeeling van aan den heer Batchelder, den be kenden bestuurder van den Amerikaan- scnen bond, maai- kreeg doodleuk ten antwoord, dat, als hij niet, zooals ge accordeerd was den éen Juli deelnam aan de wedstrijden te Philadelphia, hij zou gedisqualificeerd en hn«~ beboet worden. Taylor, hiervoor beducht zoo als men licht kan denken, heeft direct geantwoord dat hij zich Vrijdag (dus gisteren) den 28en Juni op de Deutech- land zou inschepen naar de nieuwe wereld. „Hij ziet dus een schoone droom in rook opgaan!" zegt de Fiets" waar aan dit ontleend is. Intusschen zullen de lezers het met mij eens zijn, dat zel den of nooit een renner zulk een suc ces behaald heeft Rijders als Jacque- lin, Ellegaard, Arend, Grogna. Van den Born en zoovele anderen te slaan, wil heel wat zeggen, 't Is jammer dat de neger niet lan? ~enoeg bluft om eens uit te komen op de nu bijna voltooide wielerbaan te Amsterdam. Maar daar zullen we ons in moeten schikken; con tracten zijn contracten. AMATEUR. Sport en Wedstrijden. Zeiion. Wedstrijden te Kiel. De groote wedstrijden van de Kei zerlijke Yachtclub van Kiel naar Ec- kernförde, die tusschen 8 en 8 1/2 uur Woensdag voor de grootere jachten aanvingen, werden door Keizer Wil helm op de Iduna meegezeild, terwijl de Keizerin zich op de Hulda bevond. Het weer was niet helder met ster ken noordelijken wind. De uitsla? was: le ki. la. Eerste Cornet, tweede Clara; klasse lb. won Susanna; kl. 2a. Inge borg; kl. 2b. Johanna In klasse 2 won Vesta den Krup-prijs; Thea 2e; klasse 3 won Polly; kl. 3a. 1. Valuta, 2. Regi- na; klasse 3b. Valkyrie eerste. In klas se 4a Brand eerste, Hevella, 2e; klasse 4b. Schwanhild II, eerste; klasse 4a, (kruisers) le Zin. 2e Libelle; kl. 4b. Marie II, eerste, Cormoran, tweede, Attilla, derde. In de Sonderklasse op 24 Juni was de uitslag: 1. Wannssee, 2e Nirwana, 3e Kranich, 4e Draaf, 5e Charls, 6e, Sa moa II en 7e B. S. C. De Amsterdamsclie Wieler baan. „De Fiets" geeft eene uitvoerige beschirij vinnig van? de nu bijna go- reed zijnd'© Amsterd'amsche Wier lerbaare, waaraan we 't volgend© ontl'eenen Om te beginnen beeft de baan 2 ingangen, beidie aan den Zeebur- gerdijk een naast Hötel Zeeburg, de ander verderop, voorbij de tri bune. De hoofdingang binnentre dend, loopt men een glooienden weg af, d'ie leddt naar de groot© tribune, die men bereikt door twee trappen. De tribun© biedt plaats aan voor ongeveer 450 menschen, die, 2j= meter boven don beganen ken. Het kluwen nadert den Voorburg wal. Plots gaat een vrouwenhand de lucht in en daalt neer o^ den sladood. Andere handen grijpen hem naar de koel. Een kreet stijgt op en strijkt langs de openstaande ramen, witte jakkon en moederharten: ..Murie mot meejü" Assistentio van de Holsteeg heeft Mejuffrouw Marie zien slaan neemt haar onder den arm en brengt haar op. De stoet is den hoek om. De hoof den uit de ramen draaien zich naar elkaar toe en schreeuwen. Groezelig hoofd uit groezelig jak gilt: ..Ut mos- ton mein jongus weejssel 'k Sou die fuillo smeerus!" Haar hand kromt zich en grijpt in de lucht. Overal dreigende nionden. Dikke juffrouw van twee-hoog-voor vraagt wat er aan *t handje ia Tien, twintig monden sommige groot als 't IJ, met hier en daar een ducdalf gaan open en brengen haar op de hoogte: de jon gens hebben met een gestolen kar -e- reden. Daarna dalen avond, ramen en rust neder in de St. Nicolaasstraat. Een protest. Men schrijft ons uit Schiedam dat bij die officieus© bekendmaking van den uitslag der Prov. Staten verkiezing, op Dinsdag II., de Burgemeester dier stad. de heer H. J. Versteeg, verkozen heette, ter wijl Woensdag de offieieele be kendmaking luidde: Gekozen: de heer A. C. A. Nodet. De heer B. Ver hoeve heeft overtellen geëischt. In de stad is algemeen© agitatie-. Een slachtoffer van de kiezorij. „Moeder 1 morgen weer geen school 1" Met dezen uitroep holt een 7-ja- rige jongen den trap op, valt over dien jongsten tweeling, die op den overloop met zichzelf zit te vechten, en alle drie erieneu. Ze hebben zich zeer gedaan. „Waarom nu weer geen school?" zucht de moeder. „Weet het niet!" „Moeke, geen 6cbool morgen ju belt een 8-jarig meisje, reeds on der aan den trap. „Waarom niet. kind?" ,,Ik weet 't niet, Moeke I" „Mooke, geen school morgen komt No. 3. „Waarom dan toch? Is 't nu al weer kiezen?" „Ja, moêMorgen kiezen ze Rink, zeggen ze. Wie is dat, moê. Rink „Dat begrijp je niet, kind. Pas jij op de kleintjes, ja?" En de moeder, die nog pas voor d'e commissie tot wering van school verzuim is gedaagd', omdat zij, toen ze verging van kiospijre, haan* 10-ja- rige oudste had thuis gehouden om op d'e twee stel tweelingen van 1 en 2 jaar te passen, wijl ze „zon der meid zat" mompelt: ,,'t zijn toch zonderlinge wetten, die de mannen maken. Ben wet op den leerplicht is er. een andere wet maakt, dat in één maand tijds 5 6 dagen lang je kinderen van on derwijs verstoken zijn, omdat ze de school erebruriken voor de kie- zerij I" Laat de kieswet niet toe om dal servituut weg te nemen van de school van Zijlstra (N. A.Ct.) Beeldspraak uit verkiezings- artikelen. „De heer Mol meende, dat op bierhuizen meer don npdruk dien de te zijn gelegd." „Mr. van Houten achtte het zijn taak, de sociale eischen op gemeen telijk gebied den voet dwars te zetten, wat hij niet beter wist te doen dan door een knoop op de ge meentelijke beurs te leggen." „De groote massa bleef stokstijf staan en sloot de oogen voor de stem van heit recht." Mocht niet. In Breda zou in een der distric ten een candidaat gesteld worden voor het lidmaatschap van den Ge meenteraad'. De lijst had reeds da gen in de buurt gecirculeerd en een meer dan voldoend aantal handtee- fceningen- bevestigd© de canclida- tuur. Vergenoegd' over het verkre- te alsof de kracht van de koud© 'ieders zintuigen had gescherpt. Ruiters van de garde i.n witte tu nica's en schitterende harnassen priesters in hun lange zwarte klee- dieren, vrouwen gekleed naar de Parijsche mode. soldaten van de in fanterie en artillerie, die van alle zijden kleuren bijbrachten tot het tconeeldit scheen in waarheid het middelpunt der beschaving in Rusland. En hier zou rechtvaardig heid voor een vrouw zeker niet geweigerd worden. Dane erkende dab hij weinig wist van de "ehoi- me werking van een eenhoofdige regeer in? maar hij geloofde vast aan algemeen e rechtvaardigheid', en de rechtvaardigheid kon hem geen gehoor weigeren. Zij gingen de rivier ovc-r, een ru moerige tafereel van het leven in den win/ter, en warem spoedig aan de d'eur van hot ArsenaalDe kaart van de Ambassade, waarmee die at- iaché hem had voorzien, verleende hem; toegang tot het voorplein, en i verder tot de wachtkamer. i Zijn Excellentie de generaal i was binnen en zou bericht ontvan- i gen. zei de wacht. Niet weinig tot zijn verrassing 1 gen goede resultaat, werd' de lijst gedeponeerd in den. zak vani den hoofdonderteekenaar. Diens vrouw echter, waarschijnlijk minder in genomen met 's mans candidaat- schap, had Woensdagnacht ter sluiks het corpus d'elioti uit den zak gehaald en verbrand. De Herstemmingen, Wat de bladeu zeKgC. „Groote overwinningen bieden naast het licht alüid1 eenige schaduw, naast de vreugde altijd eenige teleur- stellin- aldus van<»t H et Vo Ik zijn hoofdartikel over de herstemmingen aa^ dat overigens zeer blij <retin>t is. Van de tien districten, waar wij onze candidaten in herstemming brachten, 1 dolven wij in drie het onderspit. En daarbij was weer Amsterdam III, dat wij zoo zielsgraag met rood had- den willen -«drukt zien. op de politie- 1 ke kaart van ons land, ook ter wille van de geweldige energie door de grootste afdeelin^ onzer partij in de zen strijd ontwikkeld. Maai- het heeft niet gekund. De gezamenlijke tegenpar tijen: de liberalen, verbonden met de clericalen van alle schakeeringen, heb ben ons nog ééns weten te slaan. Ook viel Mendets in Zaandam en wel, de cijfers bewijzen het, tegen de zelfde coalitie. Die nederlaag smart niet zóó zeer, omdat ze te verwachten was. En Winschoten liet Van Kol val len tegenover Bos. Wat ook niet ge heel onverwacht kwam. Deze drie dis tricten wierpen drie zwarte vlekken op het heerlijke toekomstzonnetje dat gisteren avond voor onze jonge partij scheen. Zeven districten kozen sociaal-demo craten! Dan gaat het blad na hoe het kwam, dat de S. D. A. P. in des-vi strijd in alle Amsterdamsche d'isttic'en gesla gen werd. En het antwoord luidt: ..Om dat de onzen geen kiesrecht hebben." Het goede recht hiervan wordt be toogd, en op het eind: heet het: „En daarom luiden wij doze nieuwe wetgevende periode in inet den roep om het wapen dat wij noodig hebben om te kunnen strijden voor al wat ter wereld zwoegt en lijdt: het kiesrecht." Het Volksdagblad spreekt geen meening uit maar constateert slochts, en geeft het volgend overzicht van die nieuwe parlementaire periode. De verhonden kerkelijke partijen beschikken dus in de nieuwe Kamer over een meerderheid van 16 stemmen. Dat ware een meerderheid van betee- kenis, indien de regeeringspartij niet bestond uit 4 groepen, welke het niet op alle punten eens z>;- terwijl voorts een scheiding tusschen rechter- en lin kerzijde misschien reeds na korten tijd kan intreden. Nieuwe verkiezingen moeten plaats hebben in 5 districten: Amsterdam IV of Zutphen, waar Goeman Borgesius is geko-zen; Amsterdam IX of Lochem, waar Lely is gekozen; Amsterdam VII of Goud'a, waar Heemskerk is gekozen. Appingedam of Veendam. waar Schaper is gekozen; Schoterland of Weststellingwerf, waar Van der Zwaag is gekozen. Misschien moet er ook een nieuwe verkiezing plaats hebben in den Haag I, omdat het met de stemopneming van den heer Krap (antirev.) die slechts een paar stemmen meer kreeg dan de heer Dolk (lib.) niet in orde schijnt te zijn. Als nieuwe leden doen in de Kamer hun jptrede: De anti-revolutionairen Sluis (Enk- huizen^ Okma (Sneek), Duymaer van Twist (Steenwijk), Van Vliet (Doetin- chem), Pompe van Meerdervoort (Zie- rikzee) TaLma (TietjerksteradeeT v. Asch van Wijck (Amersfoort) en v. Was senaer (Katwijk); de christelijk historici Van Veen (Dokkum) en Schokking (Harlingan). de katholieken Raymakers (Helmond) Arnoldts (Sittard), De Stuers (Weert), Fruytier (Hontenisse), Van Wichen (Haarlemmermeer), Bergansius (Eist), en v. Nispen (NijmegenV de vrij antirev. Van Idsinga (Bode graven); de liberalen den Tex (Amsterdam VI), Fock (Rotterdam). Hub recht (Am sterdam I) en Roëll (Utrecht II); de vrijz. democraat dr. Bos (Win schoten), en de sociaal-democraten Melchers (Leeuwarden) en ter Laan (Hoogezanu) De laatste is de jongste in jaren. Hij wordt eerst in September, als de nieu we Kamer bijeenkomt 30 jaar. de bij de wet vereisckte leeftijd cm verkies baar te zijn. Omtrent den uitslag te Amste^da. t bevond zich Dane 10 minuten later alleen tegenover den ouden Mi chael Dolgorouki, aan wien hij de geschiedenis vembeJde. Niets weg latende, niets achtergehouden, was het 't openha.ruig verhaal van zijn leven van het oogenblik af dat liij Fékla voor het eerst gezien had' in het huis van den graaf de Coux te Londen. Michael Dolgorouki was toen in zijn vijf en zestigste jaar. Zijn stijf vlaskleurig naar vuil -irijg overhel- lend> haar, dat in overvloed over zijn wangen golfde, gaven hem het aanzien van een Engelschman, naar den smaak van vroeger dagen. Hij was in zijn geheel© houding sol daat, en had ia zeker opzicht sol- daten manieren, maar di© kon hij 1 vergeten als huiselijke zaken hem plaagden. Toen Ivor Dan© zich liet aandie- nen, was d'e eerste indruk van schrik spoedig vergeten. Hij kon 1 zich den naam van een zekere En- gelsche dame. die ook een twijfel- achtige aanspraak op zajn geheu gen had, niet herinneren. En deze man was burggraaf. Laat hem i binnenkomen, was des generaals i bescheid. Zijn stemming regelde 1 zich naar den toestand. Hij was soldaat, toen Dan© voor hem stond. Een oogenblik later was hij het zalvende familiehoofd. Vrijuitgesproken, uw belang stelling in mijn nicht bedroeft mij; de gebeurtenissen waarover gij spreekt zijn zeer ernstig, zeer ver schrikkelijk. In dit vroege uur is het onmogelijk te zeggen, wat het einde daarvan wezen mag. Ik sta bij u niet achter in medelijden voor het schoone geslacht, maar medelij den vindt weinig plaats ini Russi-, sche bureaucratie. Als medelijden; mijn nicht kon helpen zou zij nog heden gelukkig zijn. Maar wat kan ik doen? Gij en ik weten dat zij nieL in staat is tot dingen waarvan lastertongen haar beschuldigen. Als ik nu naar den minister ga en hem alles vertel, dan. zal hij mij tot antwoord geven, dat de politie haar onderzoekingen voortzet. Stel u voor wat dat beteekent voor iemand d'ie den naam van Dolgorouki draagt. Hij hief zijn oogen op naar het plafond en streek over zijn lange bakkebaarden, maar zijn valsche kleine oogjes waren op den Engelschman gevestigd en hij be gluurde hem heimelijk. Dane's ant woord was op den man af. Als wü haar zullen hielpen, zei hij rustig. dan moeten wij handelen in plaats van praten. Gij zegt dat de politie har.e onderzoe kingen zal voortzetten. Het is vol komen regelmatig dat zij het doet. Maar wij moeten toe zien dat er geen misgrepen zijn. Indien er eenige twijfel bestaat omtrent graaf Varso's dood. kan ik onmiddellijk dien twijfel wegnemen. Hier is de copie van een certificaat onderteer kend door den. Engelsehen dokter in Moskou. Ik liet hem roepen bin nen het uur na des graven dood, dien hij toeschreef aan een verlam ming van het hart. Hoe zou het mo gelijk kunnen zijn dat er nog iets anders vereischt kon worden Hij reikte het stuk over, en de oude sold'aat nam het met gretige vingers aan. Bedaard zette hij den bril op en las tweemalen, eer hij het teruggaf. Weinig menschen zouden daaraan gedacht hebben., merkte hij op, dat zal ons helpen. Lord Dane werkelijk ik ben verzekerd dat dit ons helpen zal. Dan© vouwde het papier op en grond, een mooi overzicht over de baan hebben. Tien rijen banken loopen amphitheatrersgewijze op. Aan beide zijden van de tribune is een buffet en er onder het renners- kwartier. Lui bereikt men langs 3 ingangen. Een in het midden en twee aan beide zijden. E-en gang van twee meter breed' en 35 M. lang scheidt de 18 cabines, die ieder een oppervlakte hiebben van 2.80 M. bij 3.80 M. Ze zijn hecht en stevig doortimmerd, van een flink raam voorzien en aan de gang- zijde van een kijkraampje', waar tevens heit nummer zal aangebracht worden. Midden voor de tribune kan men door een breed© trap van 4 tredie-n de baan-zelf en het midden terne in bereiken. Aan de baan is deze ver andering aangebracht, dat met de reconstructie der bochten rekening is gehouden met het zaakkundige oordeel van eenige bekende Neder- landsche renners, zoodat reu van een lastig-uitde-bocht-kpmen geen sprake meer zal zijn. Een nieuwe regeling is, dat de baan 4 rangen' hebben zal. De tri bune kost 2.50, die eerste rang (rondom de tweede bocht, dus links van de tribune) 1.50 de tweede rang (rondom d'e eerste bocht, dlis rechts van de tribune) i.en de derde rang (het tegen over de tribune liggende rechite eind!) 0.50. Voor den derden rang is een aparte ingang, de meerge noemde tweede ingang op dien Zee- burgerdijk. De bochten zijn door schuttingen tegen wind en ongawenschte blik ken- gewaarborgd. Het middenter rein, dat geheel grasveld' wordt, zal 's winters als voetbalterreiini wor den gebruikt. Het aangrenzende „Hötel Zee burg" zal e enigszins gerestaureerd en hoofdzakelijk voor café-restau rant, maar toch ook voor hotel in gericht worden. De totaalindruk van het blad was, dat de zaak goed aangepakt is. Al les ziet er degelijk en reetjes uit en d'e baan behoeft volgens het oor deel van deskundigen, voor diien in heit buitenland niet onder te doen. Verder kan.„De Fiets" ireededee- len dat de opening der baan de volgende maand zal plaats hebben.. Vastgesteld is, dat de openingswed strijden- op 28 Juli zullen worden uitgeschreven. Voor deelneming zullen verschillende buitenlandsche renners van naam worden aange zocht en alles worden gedaan om een aantrekkelijk programma sa men te stellen. Op 17 en 18 Augustus zullen er tëweedaagsche wedstrijden.' plaats hebben en naar alle waarschijnlijk heid' zullen in die maand ook de kampioenschappen voor Nederland aldaar verreden worden. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Het internationaal arbeidsbureau van de internationale vereeniging voor wettelijke bescherming der arbeiders welke op 27 Sept. as. in een, te Bazel te houden vergadering van gedelegeer den der verschillende nationale afdee- lingen, definitief zal worden geconsti tueerd heeft zijn werkzaamheid aan gevangen. Het is gevestigd te Bazel in lokalen, die daarvoor door de kantona- le reeeering beschikbaar zijn gesteld, en staat onder leiding van'dr. Stephan Bauer, hoogleeraar aan de Universiteit aldaar. Reeds heeft het zich, door tusschen- komst van de Zwitsersche bondsre- geerinp- in verbinding gesteld met an dere regeeringen, en aan enkele van deze omtrent quaestiën van arbeids wetgeving adviezen uitgebracht. Een eerste uitgave van wettelijke bepalin gen op dit gebied in. verschillende lan den is in bewerking. Het bureau is bereid, ter zake van arbeidswetten en van haar toepassi- inlichtingen te verstrekken aan leden der onderscheiden afdeelingen. indien het verzoek daartoe door tusschen- komst van de secretarissen wordt ge daan. Met het secretariaat van de Ne- derlandsche afdeeling heeft zich voor loopig belast de heer dir. H. W. Nolens, lid van de Tweede Kamer te Rolduc (LimburoL stak het in zijn zak. En doet het dat niet, merkte hij bedaard up, dan zal het on derzoek een komedie zijn van den beginne af. Ons blijft nu over, om dat certificaat in te zenden aan de bevoegde macht. Ik vertrouw op uwen steun in deze zaak. generaal. Dolgorouki nam zijn bril af, en wreef de glazen met een bi zonder grooten. blauw zijden zakdoek af. Toon hij dezen in zijn zak had' ge stoken, speelde hij onder het ge sprek met zijn bril en. deed einde lijk een vraag. Is de geschiedenis van mijn nicht u bekend, Lord Dane? Volkomen. Vindt^gij haar handelingen afkeurenswaardig Ik? oh ik heb nimmer een vrouw veroordeeld'. De generaal glimlachte. Er is geen nel an awekkendeir raadsel in 't leven, zei hij. Mogelijk, en niet meer samen gesteld. Gij hebt vernomen dat Fékla een fortuin aan het kaartspel heeft verkwist. Ik heb het hooren zeggen. Het is waar een prachtig Leger eu Vloot. V eldoefenin gen In dit jaar zullen veld oefeningen bij de 3e divisie infanterie, worden gehouden, onder de leiding van den commandant der divisie, door: den staf van de 3e divisie infantes rie, den staf en de vier veldbatal- jons van het 2e, het 3e en het 6e regiment infanterie den staf en de vijf veldeskadrons van het 2e reg, huzaren, den regimentsstaf, de twee afdeelingsstaven en de zes batterijen van het 3e regiment veldartillerie, de 3e veldcompagnde en eene te 1 e.°raafafde eli ng van het» korps genietroep-en, zoom©die- der tachementen van het eskadron; or donnansen en detachementen hu zaren, trein, hospitaalsoldaten en marechaussee. Deze oefeningen zullen, duren van en met 16 Sept. tot en met 25 Sep tember. Gemengd Nieuws. Ongeluk. Te Mannheim is "Woensdag de nieuw gebouwde Leichenhalle ingestort, die binnenkort geopend zou worden. Twee werklieden zijn gedood, vier ge wond. Levend begraven Eenige dagen geleden liep te Inster- bur- in Pruisen, het gerucht: een man was levend begraven. Een verliefd paar wandelde 's avonds op het kerkhof en stond stil bij het pas gesloten graf van een persoon die eenige uren vroe ger daar ter aarde was besteld. Daar hoorden zij duidel:;k een geklop; het geluid herhaalde zich en scheen uit het graf te komen. IJlings liepen zij naar den burgemeester, die op hun stellige verklaring terstond het graf liet openen. Men vond den begravene even rustig in de kist li^^en als bij daarin was neergelegd. Maar de oplos sing van het raadselachtig kloppen vernam men kort daarna. Het geklop begon weder, maar kwam uit een boom in de nabijheid waar een specht zijn timmermanswerk verrichttel Zonderlinge roofdieren. Sir H. M. Johnston, Engelsen rogee» ringscommissaris in Oeganda, tt- Afrika, is na een afwezigheid van twee jaar in Engeland teruggekeerd, en ge dachtig aan het „wie verre reizen doet kan veel verhalen", heeft hij eenige belangrijke mededeelingen over zijn reiizen gedaan. Uitgestrekte streken van Oeganda zijn ontvolkt door de oor logen, die de verschillende stammen er tegen elkaar leveren. Hij ontmoette veel wild, dat zeer tam was doordat er nooit jacht op werd gemaakt Hij zaa van dichtbij, zonder dat hij werd aart gevallen, groote troepen olifanten, arhinocerossen, zebra's en antilopen en zelfs leeuwen. Ook ontdekte John ston een exemplaar van de giraffe met de vijf hoornknobbels; ook trof hij er den mensch-aap aan, welke voor het eerst gevonden werd door de ontdek kingsreizigers Grogan en Sharpe op de grens der Congowouden. Twee spoorwegongelukken in Duitsciiiand. Een deel van den sneRrein Berlijn— Weenen is Zondagmidfig i-ntspoird tusschen Breslau en Brieg. Acht reizi gers werden licht gekwetst. Tusschen Breslau en Zchtcn is een extratrein in botsing gekomen met em personentrein. Er werden G reizigers gewond. Spoorwegongeluk. Op den Wabash-spoorweg is in de nabijheid van Cass, in Indiana, een bru gvernield door overstrooming. Een des nacht aankomende sneltrein stortte in de opening; 16 Itanaansche land verhuizers vonden den dood; 50 ande re passagiers bekwamen meer of min der ernstige verwondingen. Een nieuwe epidemie, waarvan de verschijnselen doen denken aan influ enza, heerscht sedert eenige dagen on der de huisdieren te New-York. Meer dan 50.000 paarden zijn er door aan getast en wedrennen zijn er om uitge steld. Het automobielverkeer neemt er ontzaglijk door toe. Brand in een sneltrein. In een van de waggons van den sneltrein, die Donderdagavond om 8 uur van Aberdeen naar Londen ver trok, ontstond kort na het vertrek brand. Er was alleen een conducteur vermogen. Zij is reu .een arm meisje. Is d'at een misdaadl? In een vrouw, ja Maar in een man ©ere bemin nelijke zwakheid? Wat komt gij hier vragen? viel hij eindelijk uit. De vrijheid van prinses Fékla en het recht haar lot mijn vrouw te maken. De Rus leunde achter in zijn stoel en keek den spreker lang ere vragend aan. Daar had hij niet op gerekend. Met welk doel, vroeg hij; ein delijk. Om haar naar Engeland te brengen en u van uw bezorgdheid) te bevrijden, generaal. En de uwe zou beginnen maar dat is niet mijne zaak. Wij- zouden ons zeer vereerd) gevoelen. Dus veronderstel ik dat gij toestemt. Ik, duizendmaal. Zijn haast was vermakelijk. Hier was nu een gekke Engelschmare, die hem van een voortdurende ver antwoordelijkheid wilde verlossen. (Wordt vervolgt).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6