da vergadering der kamer voor de bouwvakken testen dat belangrijk adres ter sprake kwamen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubliek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of nie geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. De heer C. Persoon geeft ons be richt, dat hij is misleid door lieden (wier naam hij gaarne wil noemen aan den heer Modoo) die hem bang maakten, dat er handelingen zouden plaats vinden, die hij niet in zijn tuin zou dulden. Later is hij echter beter ingelicht, zoodat hij tot zijn spijt verklaart dat hij het bestuur teleur heeft gesteld, dat de vergadering van Vrijdag OQ Juni niet is doorgegaan. Verder beveelt hij zich gaarne be leefd aan, zijn tuin en localiteit dispo nibel te stellen voor vergaderingen of bijeenkomsten. C. PERSOON. Vervolg Stadsnieuws. In de beide door de Rechtbank al hier gewezen vonnissen in zak© ontei gening tusschen den Staat der Neder landen als eischer contra: le. den Grooten Ypolder 2e. de erven van der Schoren als gedaagden Ls geen cassatie aangetee- kend, zoodat beide vonnissen in kracht van gewijsde zijn gegaan. Gedurende het le halfjaar van 1901 zijn door de Rechtbank alhier in strafzaken gewezen 228 vonnissen te gen 161 in het vorige le halfjaar. De corr. van het Alg. Hbl. bericht aan zijn blad, dat de Werf Conrad al hier den voorgenomen lichtstoet op Koninginnedag zail ^Luiten met een electrisch zoeklicht. Jubileum Kriens. Toen dezen morgen de heer C. P. W. Kriens in de muziektent van het Brongebouw kwam om daar als naar gewoonte de repetitie te leiden, wacht te hem een aangename verrassing. Hij werd daar namelijk met fanfa res door het corps begroet, waarna de heer Ch. Blazer, de bekende cellist en bassist van het corps, naar voren trad en in welgekozen bewoordingen den jubilaris geluk wenschte, met aanbieding van een zeer fraaien lau werkrans. De heer Kriens betuigde zijn erken telijkheid voor deze hulde, die door hem zeer op prijs wordt gesteld. Morgen, Dinsdag, zal eene Commis sievergadering worden gehouden van ide Vereeniging ..Koninginnedag", ter bespreking van de feestviering op 31 Augustus a.s. Gisteren (Zondiag) werd' dloor de bnderafd'eelinig1 der Gynasti ek en Scherm vereen1. „Concordia" al hier. een wandeltocht gemaakt on der leiding van deal beer A. J. Meijerink. Om 7 uur 's morgens ver- vertrokken dC jongelui over Bloe- mtendaal, Santpoort en Velsen naar Wijk aan Zee alwaar zij geruimen tijd' vertoefden, terwijl aldaar ©eni ge wedstrijden, werden gehouden. In den vooravond kwamen de jon gens onder tromgeroffel weer in Haarlem terug. Allen) hadden zich uitstekend vermaakt. Jubileum. De vorige week Donderdag heeft hier, eene bescheiden feestviering plaats gehad, die ons eerst nu te kennis kwam en wed waard is den vergetelheid' te wardlen ontrukt. De heer F. C. Hos alhier mocht nl. berdenken den dag, dat hij voor 25 jaren geleden benoemd wierd tot Regent van het Diaconiehuis in de Jansstraat. Wat die beer Hos voor die inrichting is geweest en nog is, had men kunnen zien toen de ju bilaris met zijne echtgenoot)© na af loop der gewone vergadering in een der zalen door de oudjes met een tweetal liedleren werd' ontvan gen en hem als souvenir een wan delstok met zilveren' knop en in scriptie werd aangeboden, bene vens nog eenige calli graph ische op drachten van med ebestuurderen en den vader en de moeder van het huis. Wie weet hoe de heer Hos die jaren met energie al zijne krach ten en toewijding aan die stich ting heeft gewijd en hoe hij door al d'e ouden van dagen daar als op de handen1 wordt gedragen, zal voorzeker instemmen in de met be vende stemmen hem toegezongen wensch, dat de geliefd© regent nog vele jaren voor het Huis moge wor den gespaard en hij zijne ..stok" nog lang en met succes in figuur lijken.' zin daar moge zwaaiien. De Rijksstraatweg Amsterdam Haarlem moet aanzienlijk worden verhoogd die gedeelten diie elk jaar vernieuwd worden, Legt men dan op het vereisebte peil. Ook thans is men daarmede be- Zig en als van zelf zijn die plaatsen voor de zwaar beladen wagens moeilijk te passeeren, vooral daar die houten platen', dli© naar onze mieenlng als brug moeten worden gelegd', weinig gebruikt worden. J. 1. Zaterdag geraakté een bela den- verhuiswagen van die firma B. uit Leiden zoodanig vast in het zand, dat er per slot van rekening 'ie noodige werktuigen bij gebruikt moesten worden en de wagen te on geveer 8 uur dies morgens van Haar lem vertrokken des avonds ruim 9 uur Amsterdam bereikte. A. s. Woensdag zal in de groote zaal van d'e Sociëteit „Vereeniging" een openbare vergadering w or dien gehouden waarin de beeren Mr. P, J. Troelstra, F. W. N. Hugenholtz Jr. en A. Kapiein over de a, s. ge meenteraadsverkiezing zullen spre ken. Ondier een grooten toeloop van volk en onder het zingen van „Rij den, rijden in een wagentje", werd hedenmiddag in de Anegang een dronken vrouw per wagen naar het Politiebureau overgebracht. Wegens ziekte van mejuffrouw Tartaud is Zondagavond de Operet te-voorstelling in dien schouwburg niet. doorgegaan. Gymnasium te Haarlem. Te laat voor ons vorig nummer ontvingen wij den uitslag van bet eindexamen van het Gymnasium op 27, 28 en 29 Juni afgenomen. 11 cand'idaten namen aan dit exa men deel. Geslaagd voor Diploma A: J. A. Barbas, L. G. Holtz, R. A. van Lyndten, Adriana Schram en de extraneus H. P. de Kanter. Een Leerling heeft voortgezet examen. Een Leerling is afgewezen voor diploma A. Diploma B: Regina E. S. van Gelder, J. A. Bierens do Haan, C. H. Kuenen, H. W. Smit en de extraneus O. D. E. Bungo. Openbare Werken. Men weet dat sedert B. en W. hun voorstel om een Directeur van openbare werken te benoemen bui ten het bestaande personeel om, ingetrokken is een reorganisatie j van het Bureau aanhangig is. Naar wij vernemen bestaat h:l voornemen bij deze .reorganisatie den heer Leyli als hoofdleider te be houden, wellicht met een anderen titel; hem ter zijde te stellen een jong deskundige eni den heer J. G. Micbielse van een deel zijner werkzaamheden te ontheffen, zoo- diat hij alleen met de leiding der bouwpolitie belast blijft. Een voorstel in dien geest is zeer spoedig te verwachten. Worstelen. Zondagavond had in de Groote Vaux- hall alhier, de internationale worstel wedstrijd plaats uitgeschreven door de Athletcnclub „Duo Coeur." Voor de 1ste afdeeling (seniores) had den zich negen deelnemers aangemeld, doch slechts twee, de heeren Th. de Haas, kampioen van Europa, Amster dam. en H. Vanderra, kampioen van N. H., Amsterdam, waren opgekomen. Van deze twee kampioenen mocht de heer Vanderra den eersten prijs win nen. Voor de 2e afdeeling (Juniores) had den zich opgegeven de heeren J. E. Waageman, Amsterdam; K. Huisser, Amsterdam; J. Ploeger, de Rijp; J. v. Horsing, Haarlem; H. Tühnez, Amster dem; L. v. Goes, Haarlem; J. J. Vruei. Haarlem; G. Slot, Haarlem; W. Dorst, Haarlem; D. Tulke Haarlem; T. Bul- tes, Haarlem; N. Tolk, Edarn. De heer W. Dorst viel uit, doch er kwamen bij de heeren de Goede, Zaan dam en Swart, Amsterdam. De uitslag was: le prijs, Poeger uit de Rijp, 2e prijs: Swart, 3e prijs de Goe de, troostprijs Slot. V olksgezondheid De vereeniging tot bevordering der Volkgezondheid te Haarlem heeft ver slag uitgebracht van hare bevindingen en ervaringen over 1900/01. In dat tijd perk kwamen minder klachten bij het Bestuur in dan in vorige jaren, ver moedelijk tengevolge van het verbe teren of opheffen van misstanden in zake hygiëne. Gebreken in verschillende woninge. die aan het Bestuur waren meegedeeld, zijn verholpen hetzij door de eigenaars zeiven, hetzij met medewerking van het Gemeentebestuur. Eerstgenoemd geval komt tegenwoordig meer voor. Niet altijd! kunnen B. en W. meewer ken. Zoo was dit college genoodzaakt op een klacht over stank van een berg plaats van choorkalk, te verwijzen naar den burgerlijken rechter. Niet afu >ende is door het Gemeentebestuur opgetreden tegenover een huis in de Glath lazer straat waarin een hoogst onaangename lucht en een rattenplaag heerscht. Geen verandering is tot dus ver gebracht in den hoogst ongunsti- gen toestand waarin het hofje van Koelemeij aan de Zomervaart verkeert. De bewoners behelpen zich met ver moedelijk slecht drinkwater uit een pomp, de huisjes zelve zijn onbewoon bare krotten, de sloot dient tot afvoer van vochten uit een mesthoop, heeft geen doorstraling, is vor onreinheden van allerlei aard en verspreidt vaak een walgelijke lucht. Aan de eene zijde dankt het Bestuur B. en W. voor de ondervonden mede werking, aan de andere zijde mag niet worden verzwegen, dat d© woning toestanden in Haarlem nog zeer veel te wenschen overlaten. Hoewel reeds in Oct. door dien Raad een som is aangewezen voor 't instel len van een onderzoek, werd van een regeling van zoodanig onderzoek nog niets vernomen. Een systematisch on derzoek in deze is het eenige middel tot verbetering. Alleen wanneer men een vertrouwbaar overzicht heeft, kan op rationeele wijze tot onbewoonbaar verklaring der slechtste worden over gegaan. (Het is ons bekend, dat uitvoerige rapporten, opgemaakt door politie ambtenaren, ten Stadhuize aanwezig zijn. Het Bestuur heeft daarvan vol gens het jaarverslag slechts van bui tenaf iets vernomen. Het betwijfelt, of"met dezen maat regel wel een doelmatige oplossing der woningquaestie te bereiken zal zijn. Waarop die twijfel steunt ver namen wij uit het verslag niet. Red. H's. D.) De aftredende bestuursleden werden herkozen. Het Bestur bestaat thans uit de heeren Tuurenhout, dr. Wijn- hoff, A. de Clercq, F. A. Grijseels, mr. Spoor, J. J. Sneltjes, M. J. Hengeveld, GJz., dr. Timmer en P. W. Peere^oom. De rekening sluit met een batig saldo van 1055.58 1/2. Heden middag te 3 uur had in eene buitengewone zitting der Arrondisse- ments-erechtbank alhier de gebruike lijke, plechtige installatie plaats van den nieuw benoemden vice-president den heer mr. J. de Clercq van Wheel en dit in de plaats van den heer Mr. L. E. A. Baron Sloet tot Oldhuis, aan wien eervol ontslag uit dót ambt was verleend Wegens bedelarij werd tegen een zestigjarig persoon in de Spaarnwou- derstraat proces-verbaal opgemaakt. In d© Barteljorisstraat is Zondag een 5-jarig kind door een met een paard bespannen wagen, overreden en heeft daarbij eene lichte hoofdwonde be komen Voorturners-los. Het gewest Noord-Holland van het Ned. Gymnastiek-V.erbond heeft de goede gedachte gehad ter propageering der geneuchten en van het nut van de gymnastiek een openbare voorturners- les te geven in het park van het. Bron gebouw, dat zich, zooals te verwachten was, en gebleken is, uitstekend daartoe leent. De algemeen© vrije oefeningen (pri ma vista) opende de rij. Ruim zeventig turners ongeveer in rijen van zes voerden op 't eerste ge zicht hoogst samengestelde vrije oefe ningen, gefantaseerd op uitval-standen en diepe kniebuigingen, op hoogst cor rect© wijze uit, en daarna op tel van vier. Die oefeningen waren zeer gelukkig gekozen, en vrij zwaar, en de uitvoe ring was, in aanmerking genomen dat ze was prima vista., inderdaad zeer flink en met heel weinig fouten, (het richten was b.v. niet altijd zuiver). Vrije oefeningen, ieder gymnast zal dit toegeven, zijn uit den aard der zaak saai, voor de uitvoerenden wel t© verstaan. Doch het effect naar buiten, de indruk die de toeschouwers er van krijgen, loont de moeite die de turners er zich voor geven, zeker. De vrije oefeningen werden gevolgd door toestel-oefeningen aan hoog- en laag-rek, hooge en lage barren en paard. Het is niet wel doenlijk alle oefenin gen aan deze toestellen afzonderlijk te bespreken, hoezeer ze daartoe ook uit lokken. Generaliseerend kunnen we met genoe gen constateeren, dat hier geen acro batiek gegeven werd, doch degelijke, op harmonische ontwikkeling van het lichaam berekende kracht- en vlug hei dsbewegingen. Puur gymnastiek van goed gehalte. De voorturners bleken zich terdege geoefend te hebben, want zelden faaldle een gymnast.. Hierna gemeenschappelijke spring oefeningen, (bok, ver, lijn en paard). De meisjes kwamen nu aan de beurt. Een aantal meisjes onder leiding van den heer J. A. van der Boom voerden vrije oefeningen van en op de plaats, variatiën op den kettinggang en reien met zang uit. We mochten meermalen reeds dereelijko oefeningen door meis jes onder dezelfde leiding zien uitvoe ren, en nu. evenals te voren wisten we niet wat eigenlijk het meest trof, de nimmer falende juistheid, of de gracieuse manier van hand- en voet bewegingen, en de coquette, lieve passen. De reien met zane voldeden ook bij zonder. Het publiek wel te verstaan. God Pluvius dacht er blijkbaar anders over, want een flinke regenbui dreef de lieve meisjes im een ommezientje naar binnen, evenals het talrijke publiek, dat met de gewone „sauve qui peut" ma nieren een goed heenkomen zocht. Het slotnummer was vereenigings- turnen: Tremplin-barreu, door de Amsterd. Gvmn. Vereen.; Hoogrek, door T. V. Plato; Polsstokspringen (hoog), door Holland; Hoogrek, door Olympia; Tremplin-paard. door Olvmpia; Sprrng- tafel, door Olympia, alle Amsterdam- sche vereenigingen. Vooral het polsstokspringen van „Holland", de oefeningen aan hoogrek an springtafel der vereeniging „Olym pia", mochten zich in, warme belang stelling verheugemDen voorwerker van „Holland" een afzonderlijk woord van lof voor zijn sierlijken, enorm hoogen sprong. Ten slotte een opmerking in 't alge meen naar aanleiding van deze voor- turnersles. Men heeft hiermede een pogin<- ge daan om propaganda te maken voor de gymnastiek, die in onze stad in derdaad wel in veel te geringe mate beoefend wordt, zooals ook Dr. G. Adriaan in een korte toespraak be toogde. En dat valt te betreuren, om dat toch gymnastiek een tak van sport die het best geschikt is om het li chaam harmonisch te ontwikkelen. En men weet het, de ouden zeiden het reeds, alleen in een gezond lichaam kan een gezonde ziel huizen. Mogen dus de turners de belooning hunner moeite vinden in steeds toene mende animo voor de gymnastiek, in het steeds sterker en bloeiender worden der vereenigingem Gevonden voorwerpen. een zak met waschgoed. een porte- monnaie met geld, een goudein ring. Zondagochtend werd in het Scho terkwartier eene openbare vergade ring gehouden, waarin de heeren Troeilstra en Hugenholtz optraden om te spreken over de aanstaande ge- m eenteraadsverkiezingen. Aangezien men blijkbaar vergeten had de pers uit te noodigen, kunnen we hiervan geen verslag geven en moeten we volstaan met het boven staand bericht Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van Maandag 1 Juli 1901. Donderdag 1.1. werd door de Haar- lemsche rechtbank de zaak behandeld tesgen II. J. J. Driessen, ontslagen chef van dienst van de Haarlemsche Paardentram, beschuldigd van ver duistering van een bedrag van f 178, dat door de conducteurs aan hem was afgedragen. Daar het O. M. in deze zaak ook gaarne nog den heer Van Oijen directeur der H. T M. als ge tuige wenschte te hooren was de zaak tot hedenmorgen uitgesteld. De heer Van Oyen. thans als getui ge gehoord, verklaarde dat bekl. on geveer 2 jaar in dienst der maatschap pij was geweest en o. m. belast met het in ontvangst nemen der gelden van de conducteurs en het afdragen daarvan aan den directeur; dlat hij op 15 en 16 April 1.1. niets had afgedra gen en vertrokken was met medene ming van ongeveer 178, doch dat van bekl. nog in borgtocht waren 100. Voorts had getuige hem nooit op on eerlijkheid betrapt en was zijn toege zegd ontslag op 1 Mei 1.1. het gevolg van het misbruik maken van 6terken drank. Het O. M., er op wijzende dat bekl. zeer dom gehandeld heeft, het feit én door de openhartige bekentenis en dloor de verklaringen der getuigen voldoende bewezen achtende, vorderde 1 jaar en drie maanden gevangenis straf. De verdediger Mr. Moens, zeide dat de oorsprong van dit misdrijf indi rect weder moest gezocht worden in het misbruik maken van sterken drank, waarvan 't ontslag 't gevolg was. Daarna heeft bekl. getracht doch te vergeefs om weder in zijn dienst te mogen blijven. En toen hij zag dat dit niet gelukte heeft hij in eene plotselinge opwelling het mis drijf gepleegd. Meermalen heeft bekl. veel grootere sommen onder zijne Lie- rusting gehad. Hij was een goed werk man, nfmmer had hipte vaten ^.eer lijkheid gepleegd en nu hij dit gedaan had, is hij spoedig tot inkeer geko men. Het geld brandde hem in de ringers. En nog was dan ook niet een bedrag van f 80 verteerd dus nog beneden de borgtocht van f 100 c fhij heeft zich vrijwillig gesteld in handen der Antwerpsche politie. Fei telijk heeft hij de maatschappij dus geen cent te kort gedaan, niemand benadeeld. Met het oog hierop meende pl. de straf zeel te zwaar, en drong aan op eene veel lichterre straf, met aftrek van de preventieve hech ten fè. Uitspraak a.9. Donderdag Zilveren Jubileum. Aan die Gomfabriek van de hee ren Gebrs. Merens aan het Zudd'er Buitenspaairne alhier was het) van dag feest. De oudste der beide firmanten, die heer Allard Merens, herdacht den dag waarop hij voor 25 jaar de fabriek had overgenomen van den toenmaJigen eigenaar, d'en heer de Clercq. Het personeel van die fabriek had met een animo, die zoowel voor hen zelf als voor den jubilaris pleit, besloten,, dat deze dag niet zondier een hulde aan den patroon zou voorbijgaan. Met zijne echlgenoote werd de heer Merens dan ook diezen morgen door een van de werklieden per rij tuig van zijne woning aan don Klei nen Houtweg afgehaald en in het nieuwe, zeer uitgestrekte gedeelte der fabriek die keurig met groen en bloemen was getooid), d/oor het personeel ontvangen met eon wel komstlied door het sedert Februari jl. opgerichte zangkoor van de fa briek bestaande uit 16 zangers. Als commissie van ontvangst fungeer den de boekhouder, d!e heer Van der Lijn en een der oudste werk lieden. de heer Schiltman. Nadat de klanken van den wel komstgroet waren weggestorven, hield de heer J. Keuzekamp, med« een dear oudste werklieden, een. aar dige en hartelijke toespraak tot den feestvierenden patroon, wieni hij namens het personeel een keurig geschenk aanbood, bestaande ui; een fraaie schrijftafel met bureau stoel. Geen wonder voorwaar, dat de heer Merens aanged'aan was, toen hij voor deze hartelijke hulde allen bed'apkte. Het zangkoor, dat zich onder lei ding van den heer Wagner geregeld oefent, bracht toon een toepasselijk lied op verdienste!iike wijze ten -e- hoore en daarna nog een paar num mere van zijn repertoire. Lang kon er niet gefeest worden, want het fabriek had het te druk om een gebeden dag te kunnen stilstaan. Men moest zich >er dus me© vergenoegen te stoppen van 9 tot 12 uur. Deze korte periode was evenwel voldoende om de hartelij ke verstandhouding tusschen den feestvierenden patroon en zijn per soneel te doen blijken. Vermelding verdient het, dat Keuzekamp en Schiltman beiden reeds aan de fabriek werkzaam waren, toen de heer Merens die overnam. Zondag hield de Postduiven-vereeni- ging „De Bonte Duif', een wedvlucht met oude duiven van Osnabruck; af stand 225 KM. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld met helder weer en N. O. wind. De prijzen werden als volgt behaald: lste prijs: A. Groen 10 u., 14 min., 45 sec.; 2e prijs: H. v. Daalen 10 u.. 17 min. 54 sec.. 3e prijs: P. v. Daalen 10 u., 21 min., 10 sec.; 4e prijs: R. Slot, 10 u., 21 min., 47 sec.; 5e prijs: P. v. Daalen, 10 u., 23 min., 15 sec.; 6e prijs: P. v. Daalen, 10 u., 24 min., 55 sec.; 7e prijs: A. F. H. Harms 10 u., 26 min., 1 sec. De prijs voor de twee eerstgetoonde duiven werd behaald door P. v. Daalen, voor de tweede 2 getoonde door A. F. H. Harms, voor de derde 2 getoonde door R. Slot en voor de 3 eerste ge toond door P. v. Daalen. Staat van de aardappelen en Boter markt over de maand Juni 1901. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Boter 778 KG. 764 KG. 0.85—ƒ1.10. Biggen 294 sL 294 st. f 6.0014.00 Schrammen 180 st. 180 st. f 14.00-/28.00 Aardappelen 1659 Hl. 1652 Hl. f 2-f 16.00 Heemstede. Door het kies-college der N. H. Ge meente alhier is het volgende twaalf tal predikanten opgemaakt. Posthumes Meijes, van Dubbeldam, De Haan, van Zwolle, van Noppen, van Scheveningen, Schrijver van Schiedam, Couvé van Cortgene, Hoog straten van Eerbeek, Pierson van Hengeloo Geld., Toorenbeek van Vol lenhoven, Van Kooten van Montfoort, Duren van Os, Slotemaker de Bruijn van Middelburg, Boeken candidaat te Alkmaar. Heden, Maandag, herdenkt de heer II. Tibbo met zijne familie den dag waarop hij zich voor rijf en twintig jaar hier als mr. schilder vestigde. Bij deze gelegenheid werd hem door zijne knechts een prachtige staande lamp aangeboden. Alhier is in den ouderdom van 80 jaren overleden Fr. Uitendale, die ruim 65 jaren lang is werkzaam ge weest in de schildersaffaire van de firma van der Eist te Bennebroek. Daar het gebleken is dat het water uit de onlangs geplaatste nortonpomp op de Glip te ijzerhoudend is. zal daaraan een ontijzerings- en filtreer- inrichting worden verbonden. De kos ten daarvan zullen worden gedragen door de alhier bestaande afdeeling dqr Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" voor rekening waarvan reeds drie pompen alhier zijn geplaatst. Zondag-avond: had alhier in de N. H. Kerk, onder blijken van zeer veel be langstelling de inzegening plaats van negen Broeders van „Meer en Bosch" tot diakenen. Ds. Jonker uit Haarlem trad hierbij mat een zeer boeiende rede, als eerste spreker op. naar aan leiding van deze woorden uit het Evan gelie van Johannes 3 Vers 30. Hij moet wassen, maar ik minder worden." Na het eindigen van deze rede, trad de heer J. L. Zegers, directeur van „Meer en Bosch" op. Door den Wel- Eerw. heer Buitendijk werd deze bij eenkomst met dankgebed en door samen te zingen van Gezang 189 vers 4: „Nooit kan 't geloof te veel verwachten' gesloten. Zandvoort. Aangekomen badgasten. W. P. Ingenegeren, Utrecht, Hotel Belvédère. J. Wesseling, Amsterdam, Pension Beau Sejour, 4 pers. Mevr. Von SteinWesseling, Apel doorn, idem, 2 pers. E. Heldring, Amsterdam, Hotel d'Orange. Mr.H. van Optrop, Amsterdam, id., 2 pers. P. Stecker, Dusseldorf, id. 2 pers. L. Loef, Philadelphia,i, id. id., 6 pers. H. Wendland, Leapzig, id. R. Tutein Nolthenius, Zutphen, idem Jhr. G. Graafland, Amsterdam, Hotel Beau site, 2 pers. A. Bosch Reitz, Amsterdam, Hotel Gr. Balhuis. Jhr. Six, Amsterdam idem. 9 pers. A. Bonneke, Amsterdam, idem, 6 pers. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Zaandam: De staking aan de Phenix is geëin digd en voor de stakers verloren, door hen is besloten zich weder aan tc mel den of elders werk te zoeken. Academische examens. Door de Geneeskundige Staatscom missie te Amsterdam zijn bevorderd tot arts, de h.h. Belle, geb. te Batavia, en H. de Jong, geboren te Leeuwarden, en geslaagd voor het lste gedeelte de heeren C. Meuleman, Jac. Doets. Groningen. Het prop. theol. examen is met goed gevolg afgelegd door den heer J. F. Homan. Leiden. Geslaagd voor het examen voor den Indischen dienst mr. II. A. Kinderman. Ned Juristenvereeniging. Vrijdag en Zaterdag is in de raad zaal van het stadhuis te Leeuwarden de 31e algemeene vergadering der Ne- derlandsche Juristen-vereeniging ge houden. Na discussie kwamen de volgende vraagpunten in stemming: 1. Zijn wijzigingen in de regeling van gevangenisstraf en hechtenis wen- schelijk? Bevestigend beantwoord met algemeene stemmen. 2. Moet voor een goede regeling hier van worden uitgegaan: a. dat voorwaardelijke veroordeeling zal zijn toegelaten; bevestigend' beant woord, met 56 st. vóór, 2 tegen, 19 blanco b. dat de toelating van de voorwaar delijke invrijheidstelling zal zijn uitge breid? Bevestigend beantwoord met één etem tegen (prof. Fabius). 3. Moeten bij regeling van de gevan genisstraf leidende gedachten zijn: a. zooveel mogelijk individualiseering; b. zooveel mogelijk classificeering op psychologischen en physiologischen grondslag? Bevestigend beantwoord met één stem tegen (prof. Fabius). 4. Moet 't maximum van den duur der cellulaire gevangenisstraf wor den verlaagd?Ontkennend beantwoordx m©t -elf stemmen tegen. 5. Moeten in de uitvoering der cel straf, vooral bij eenigszins lan gen duur, verbeteringen worden ge bracht in die richting: dat de straf in afzondering van medegevangenen, niet in nagenoeg volstrekte eenzaamheid worde ondergaan; en dat in de cel niet stelselmatig alles worde geweerd wat de gevangenen in aanraking brengt met de buitenwereld of hem daaraan herinnert? Bevestigend beant woord (met algemeene stemmen). 6. Verdient het aanbeveling bij langdurige straffen gevangenen gedu rende het laatste tijdperk der cel straf toe te laten tot arbeid in gemeen schap (met gevangenen)? (met zes stemmen tegen). 7. Moet gelegenheid openstaan tot het doen verrichten van arbeid buiten de gevangenis? Bevestigend beant woord (met 18 st. tegen.) 8 Moet veroordeeling tot vescherpte gevangenisstraf zijn toegelaten? Ont kennend beantwoord met 31 st. voor, 41 tegen, 6 blanco. 9. Moet ten aanzien der hechtenis: a. de rechter kunnen gelasten dat zij in afzondering zal worden onder gaan; Bevestigend beantwoord (met eene stem tegen). b. de onderscheiding tusschen deze straf en de gevangenisstraf duidelij ker uitkomen dan thans in de prak tijk het geval is? Bevestigend beant woord (met vijftien stemmen tegen.) 10. Moet niet met het oog op het voorafgaande, bijzondere zorg gewijd aan keuze en opleiding van de gevan genis-beambten? Bevestigend beant woord (met algemeene stemmen.) In den hitte van de strijd. Volgens den Nederlander wordt er ernstig over gedacht een strafvervol ging in te stellen tegen het bestuur der kiesvereeniging Rotterdam II, dat zich schuldig maakte aan misleiding der kiezers, door een manifest van het hoofdbestuur van den Christ. Histo- rischeu Kiezersbond van 1897 te publi- ceeren op eene wijze, alsof het een manifest was, dat thans door dat be stuur was uitgevaardigd. Men verneemt, dat de bouw der Electrische Centrale te Amsterdam Zaterdag gegund is aan de „Union", electricitëts Gesellschaft" te Berlijn, welke maatschappij bij de aanbeste ding had ingeschreven voor 651.000 volgens eerste, en 653,700 volgens tweede plan. Berooving. Een telegram uit Batoum meldt dat drie gewapende inboorlingen den kassier aanvielen van de Rothschild's werken te Batoum, Fargen genaamd. Zij ontstalen hem 30,000 roebels. Fargen was vergezeld van een be waker, die gewond werd. Twee roovers zijn levend in de handen der politie gevallen, een derde dood. Een vierde misdadiger is gevlucht en nog niet aangehouden. In een dichtbij zijnd bosch werden 6000 roebelsgevonden.die ergens verborgen waren. Rechtszaken. W. P. *ool8 van Wageningen. Zaterdagmiddag is de heer W. P. Noëls van Wageningeoi door den rechter van instructie, mi*. L. J. O. van Lidt d© Jou die, en d'eii substi- tuut-off. van Just, te Amsterd. jhr. mr. J.W.M. Bosch van Oud-Amelis- weerd, in hot Paleis van Justitie onderworpen aan een zeer lang ver hoor, dat tot 's nachts één uur duurde. Het resultaat «as dat de heer Van Wagend ngen in voorloopige bewa ring is gehouden. (HbldJ Burgerlijke Stand. Bevallen 30 Juni. J. II. Hilget^ man—Terweo, d. J. Steman—Glas, d. 29. S. MeijersSelier, d'. 28. N De Manvan Pelt, z. 1 Juli B. Hee- rensvan der Steijle, z. 30 Juni M. E. Zwart— Pistoor, d. 1 Juli A. T. NieuwenhuizenKeijzors, d). M. C. d© Zwagervan Seggelen, dl. Overleden28 Juni". K. Hoender dos. 44 j., Beeksbeeg. 29.. D. Blom, 30 j.. Heerensingel. E. Lijnkamo. 76 j., Tuchthuisstraat. 30 P. J. Bon 49 j., L. Heerenstraat. 29. H. Greu- ter. 45 j., Roosveldstraat. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Zondag1 v.ergaderd© de Ned. Voetbal bond in „Kras", te Amsterdam, van 10—10 uur. In het bestuur werd in de plaats van den heer De Meijer, die bedankt had, gekozen de heer Van Eldik, te Deven ter. Het voorstel-Knuttel, om het aantal bestuursleden van 9 op 7 te brengen, werd verwnmen. D© voorstellen:De Goeje, beoogende slechts aan don N. V. B. toe tc staau het uitschrijven van nationale en m ternationale kampioenschappen, wer den alle aangenomen, terwijl de mo- tie-Engelberts (kleinere eerste klas competities) met algemeene stemmen werd verworpen. De heer De Goeje werd tot ecre-.id benoemd. Crioket. Ajax sloeg A. C. C. gisteren op de eerst© innings met 80 runs. Ajax maak te 142, waarvan J. Beijerinck 46. A. C. C. maakte 62. Rood en Wit sloeg Victoria met in nings en 16 runs. De wedstrijd A. C. C.Rood en Wit, gelijk bekend is door A. C. C. gewon nen met één punt, maar waar'cge.i de Haarlemmers protest aanteekenden wegens den slechten toestand van 't terrein, is door het bestuur der N. C. B. geannuleerd en wordt dus overgc- speeld. MARKTNIEUWS Op de heden alhier gehouden Graan- en Zaadmarkt waren prijzen en aan voer als volgt: 90 H.L. Rogge f 4.35. Weinig aanvoer. Ariik. Aangev. Verkocht Prijs. Boter 195 K.G. 195 K.G. f 0.85ƒ1.10 Biggen 61 stuks 61 stuks ƒ6.12. Schrammen 37 stuks 37 stuks /14.24 Aardap. 211 H.L. 211 II.L. f 2.50—f 5.— ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 2 Juli 1901, des namiddags van 1—2 uur, door den heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Toccate en Fuga J. S. Bach. 2. Recordare Mozart. 3. Sonate No. 3 A. Guilmant. a. Allegro. b. Pastorale. c. Fuga. 4. Andante No. 2 S. de Lange. 5. Aria uit Elias. Mendelssohn.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3