Th. G. Sohürmann, Traaot terstond Klams NAAISTERS. Verkiezing Gemeenteraad. Dienstbode, Bloemisterij of Boomkweekerij, H. H. Coiffeurs. Accountant Dames-Rijwiel. eene Dienstbode G. de Vleesliottwer, Th. O. SCHÜRMANN, Daarop deelde spr. eenige punten uit het program mede. Zoo willen de so cialisten nimmer dat de gemeente grond verkocht wordt voor een appel en een ei, wij willen integendeel dat hot grondbezit worden vermeerderd, waardoor ook weder meerdere en be tere woningen kunnen worden ge bouwd. Ook willen wij dat alle takken van bedrijf oils waterleiding, gasffv- briek etc. in eigen beheer worden ge nomen. De waterleiding wordt evenwel nog niet goed geëxploiteerd, ieder on vermogende moet gratis kunnen worden aangesloten. De telefoon, de tram is nog niet in eigen beheer. Daar tegen moeten wij opkomen en niet toe laten dat de winsten komen in de zak ken van enkele kapitalisten. Hoeveel verbetering is hier ter stede nog niet aan te brengen; in de eerste plaats het verkrijgen van betere woningen. De werklieden der gemeente worden slecht betaald; het pensioen is niet geregeld; de Verhouding tusschen hen en den ambtenaar te groot, en onbillijk. Daar in moet verbetering komen. Het on derwijs laat hier ter stede ook nog veel te wenschen over. In verschillende scholen is het aantal kinderen in de klasse te groot. Hierin verandering te brengen is de eerste taak van de soci aal-democraten. Het onderwijs voor de kinderen der arbeiders moet zoo goed mogelijk zijn. Vervolgens besprak en hekelde spr. de Leeplichtwet. De soc.-democraten hebben in de Leerplichtwet gedaan gekregen, dat de gemeenten bevoegd zijn voor onver- mogenden voeding en kleeding aan te schaffen. Daarop moet dus bij den Raad wer den aangedrongen. Vacantie-koloniën moeten er komen om te voorzien niet alleen in het gees telijk doch ook in het maatschappelijk welzijn der kinderen. De armenzorg laat ook veel te wenschen over. Hef fing der gemeentelijke belasting in overeenstemming met de draagkracht der belastingbetalers moet er zijn, en niet van een ieder een even hoog per centage worden gevorderd. Deze punten moeten in de eerste plaats in den gemeenteraad ter sprake worden gebracht. Aan u, arbeiders, wier kracht groot is. dus de zorg dat het kleine troepje dat thans in den Raad zit. versterking krijgt. Wij zijn gekomen in een tijd van opleving de rmaatschappij. Wilt ge het kiesrecht gebruiken om uw invloedi to versterken in den Raad, dan als één man uw stem gegeven aan de can- didaten van de arbeiderspartij. (Ap plaus.) Daarop kreeg de^h-:er Hugenlioltz het woord. Deze protesteerde in de eerste plaats tegen de houding der ge combineerde partijen en toetste die aan die van de arbeidlerspartij, welke ronduit voor hare meening uitkomt. Wat ooit van ons gezegd moge wor den. iedereen zal moeten toestemmen, dat wij steeds ridderlijk onze begin selen uiteengezet hebben. Ook thans deed Spr. dit. Als men het socialisme bestrijden wil, gaat men er eerst spot beelden van maken. Wij willen niet alles verdeelen, zooals de tegenpartij beweert, doch wat in het bezit der ge meente was grondt, en arbeidsmid delen behouden. Wie de grond in bezit heeft kan de menschen tyrannise eren. zooals hij wil. Wanneer de grond gemeenschap pelijk bezit was geworden, dan waren wij wel niet vrij, maar veel beter af; ook moeten wij de arbeidsmiddelen exploiteeren. Alles moet gemeenschap pelijk bezit worden. Dat is de gr- nd slag van ons programma. Dat doel willen wij bij de gemeenteraadsver kiezingen beoogeu. Daarom spant de andere partij die van t bezit, zich te gen ons. Zij willen alles zelf beknut- selen. Wij kunnen hun dat niet kwa lijk nemen maar dan moeten die par tijen niet een beroep doen op de ar beiders. zooals de man, die aan het hoofd dier gecombineerde vereenigin- gen staat, gedaan heeft. Zij willen een democratisch manteltje omhan gen. Wij komen nu eischen dat zoo veel dit in den gemeenteraad mogelijk is, <Je gronden en arbeidsmiddelen in gemeenschappelijk bezit komen. Spr. zette vervolgens uiteen wat de tegenwoordige socialistische raadsle den reeds gedaan hebben; in de eer ste plaats voorgesteld dat de ge meentegronden zooveel mogelijk wor den uitgebreid en geenszins meer ver kocht. Het gevolg is ten slotte ge weest dat gronden niet meer verkocht worden, doch in erfpacht worden ge geven. Dit is een groote stap in de goede richting, doch nog niet genoeg. De 75 erfpachtjaren moeten bijv. in de eerste plaats op.b.v 30 jaren wor den teruggebracht. Uitbreiding van het gemeentebedrijf is het tweede punt van ons program. Het bouwen van arbeiderswoningen moet vooral ter sprake worden ge bracht het afkeuren van woningen is slechts een halve maatregel, waar door die toestand niet wordt verbe terd. Daarvoor moeten nieuwe wonin gen in de eerste plaats worden ge bouwd, die ruim, frisch en gezond zijn. Dan eerst ontstaat verbetering. En dit Bgt op dan weg der gemeente. Arbei ders die dus woningverbetering wen schen, moeten zorgen, dat hunne ver tegenwoordigers in den Raad komen. Ook voor de werklieden der gemeente moet in do bres worden gesprongen. Wij zijn verantwoordelijk voor den el- lendigen toestand waarin deze arbei ders verkeeren. Om daarin verbetering te brengen moet ge dus allen, als één man, uw stem uitbrengen op de ar beiders-afgevaardigden. En dan moet vooral een goedo pensioenregeling worden voorgedragen. Een ieder moet op 65-jarigcn leeftijd aftreden. Ten elotie besprak de heer Hugenholtz de belasting-quaestie, en wees er op hoe de wetVan Houten, waarmede tot 1901 kon worden gewacht, reeds 2 jaar geleden hier ter stede is ingevoerd, tot groote verontwaardiging der burgerij. Art. 213, waardoor allen een gelijk per centage betalenmoet veran derd worden, opdat de zwaarste druk koroe. op hen, die deze kunruen dra gen. Spr. hoopte dan ook, dat de ar beiders zich thans niet door de gecom- bineerden, door de heeren, om den tuin zullen laten leiden, doch zullen trach ten baas te worden in eigen huis wie hebben huizen gebouwd, straten aangele"-* kanalen gegraven, hebben de heeren dat gedaan, neen, dat heb ben de arbeiders met eigen hancLeal gedaan. Zij, die paleizen in het huis Haar lem gemaakt hebben, moeten zich te vreden stellen niet krotten van wonin gen. Uw edgen huis moet eigen huis worden. Ge moet niet langer met de pet voor de heeren in de hand staan Ge moet niet langer voetveeg zijn, doch toonen wat ge zijt. Brengt daarom eensgezind uw stem uit op de candiüa- ten van, de arbeiderspartij, (applaus). Te ongeveer half zeven werd Dins dagavond een man wegens dronken schap op de Leidsche vaart opeebracht Bij de Keizerstraat rukte hij los. liep de Oranjekade op tot de Mauritsstraat, liep naar de kant toe en sprong in het water. Een heer haalde hem er uit. Toen hij op het droge gekomen was, wilde hij weer los rukken. Daarna werd hij geboeid naar bet politiebu reau gebracht. In „The Berlitz School of Langua ges," Lange Veerstraat 32. zal a,s. Vrij dag te 8 uur een Fransche conferen ce gehouden worden over „Les enne- mis de Racine au XVIIe siècle." Vrije toegang. Droevig ongeluk. Heden omstreeks tien uur is cle metselaar G., wonende te Hille- gom, en alhier werkzaam aan een. der huizen in dien Jordfensstraat. van den steiger gevallen» en in be- wustel oozen toestand opgenomen. De ongelukkige overleed na zeer korten tijd. De eerste geneeskundige hulp werd verleend door Dr. Proot en Dr. Hengeveld. Op Donderdag 25 Juli a.s., des mor gens ten 11 ure, zal de Commissaris der Koningin in Noord-Holland ter provinciale griffie alhier aanbesteden het verbreeden van de los- en laadkade langs de haven aan de Ilaukes op het eiland Wieragen, behoorende tot de provinciale havenwerken. Raming f 1600. Gisterenmiddag had <Jet werkman G., werkzaam aan de werkplaats der H. IJ. S. M. het ongeluk tuschen twee wagens te geraken, waardoor hij zijn schouders kwetste. Bewusteloos werd hij naar het gasthuis overgebracht. Onder leiding van de Kapiteins-In tendant C. F. Julius en W. P. van Leeuwen, leeraren aan de Hoogere Krijgschool, hebben, gisteren de offi cieren-leerlingen van de afdeeling Intendance dier school het Koloniaal Museum bezichtigd. Heden-avond om 10 uur zal op het terrein van de H. IJ. S. M. d<oor het bataljon Infanterie alhier in garnizoen ©ene nachtelijke oefening gehouden worden in het vervoer van troepen per spoor en het opladen van voertuigen en paarden. Prov. Staten van Noord- holland. Hedenmorgen te elf uur vergader den de Staten tot behandeling van de voordracht tot het verleenen van een renteloos voorschot aan den geprojec- teerden electrischen spoorweg in de Haarlemmermeer en bare omgeving. De meerderheid der Comm. van rapp. was er voor, de minderheid te gen bet verleenen van steun aan deze onderneming. Het bedrag van bet renteloos voorschot, dat de meerder heid der Commissie wenscht te ver leenen. is 500,000, onder verschillen de voorwaarden. Vooraf werd overgegaan tot verkie zing van vijf leden der GedL Staten, in de plaats van de heeren mr. W. ba ron Roëll, jhr. G. S. van Boreel, P. B. J. Ferf, Mr. J. A. Sillem en jhr. G. «ten Tex. De uitslag der verkiezing was als volgt: Vacatur e-R o 11. De heer Roëll 65 stemmen, Kouveld 2, Mr. Heems kerk, Sutorius, Van de Wall Bake en Serrurier elk 1 stem.. De heer Roëll nam de herbenoeming aan. Va cat ure-B ore el. De heer Bo reel 57 stemmen, Kouveld 5, Serrurier en mr. Fabius elk 3, Mr. De Vries en Ingenobl elk 1, blanco d. De heer Boreel aanvaardde zijne herbenoeming. V a c a t u r e-F e r f. De heer Ferf 59 stemmen ,Mr. Fabius 12. Kouveld 2, Van de Wall Bake en Hovy elk 1. De beer Ferf nam zijne herbenoe ming gaan. Vacatur e-S i 11 e m. De heer Sil lem 62 stemmen, mr. Fabius en Kou veld elk 5, jhr. Den Tex en Serrurier elk 1, blanco 1. De heer Silem nam eveneens zijne herkiezing aan. Vacatur e-D e n T e x. De heer Den Tex 54, Mr. Fabius 10, Kouveld 6, Serrurier 3, Van de Wall Bake 1 en onleesbaar 1. Ook de heer Den Tex aanvaardde zijne herbenoeming. Tot lid' van, Ged. Staten om in de vergadering to worden geroepen wan neer de stemmen staken, werd geko zen bij tweede stemming de heer R. W. J. C. van de Wall Bake, die deze benoeming aannam. Aan de orde kwam thans het voor stel inzake de electrische spoor in de II aa rleinme rme er. Jhr. van Citters stelde als amende ment voor, geen renteloos voorschot te geven, maar een zekere garantie en wel even groot als de rente, die het renteloos voorschot vereischen zou. Spr. baseerde zich o. a. hierop, dat er zeer weinig gedaan is door de onmid- delijk belanghebbenden zelf. Mr. Hazelhoff Roelofsema, deelde me de, dat do minderheid der commissie, die tegen het voorstel is. bestaat uit do heeren Hubreclit, Do Kanier en spr. If. Het oorspronkelijke plan was een flink nlan, maar wat er van overge bleven Is, moet een zielloos sredeelte he-eten, op de aanneming waarvan noch Ged. Staten, noch de spoorweg maatschappij zelf, noch de gemeenten in den polder zelf gesteld kunnen wezen. Dit laatste blijkt al uit de zeer zwakke uitingen der gemeentebesturen. De argumenten van de meerderheid der commissie zijn, dat er een maze is in het spoorwegnet die moet worden gestopt en dat de Haarlemmermeer uit haar isolement moet. worden opgehe ven. Maar de maze wordt door dit plan niet gestopt en de verlossing uit het isolement wekt bij de eerstbelangheb- benden, de gemeenten zeiven, weinig weerklank. Het vreugde-niveau is er zeer laag en de echo van den polder is: geen cent. De minderheid der commissie ont raadt dit voorstel, omdat hier geen vel- doende gegevens zijn voor levensvat baarheid cl er zaak: de bevolking is te klein om.den spoorweg te voeden, be zoeken zijn niet te verwachten, nij verheids-ondernemingen *!in er zes, het vervoer der landbouwproducten be hoeft veelal niet per spoor te -»schie- den. Altijd blijft de vrees bestaan, dat er eens een rechts!reeksche lijn van de Holl. Spoor van Amsterdam naar Lei den komen zal, komt deze, dan wordt de electrische spoor door de Haarlem mermeer zeer benadeeld. Spr. verweet Ged. Staten inconse quentie en achtte het voorstel, met bet oog op de groote kosten een gevaarlijk precedent. Hierna vroeg de heer Mr. H. Ph. de Kanter het woord. Vooraf werd even wel gepauseerd tot kwartier over eenen. (De vergadering duurt voort.) De Tien. Nog was Haarlem in diepe rust, toen hedenmorgen bij vertrek van den eersten trein naar Amsterdam eene buitengewone drukte op het perron heersclite. De vrijwilligers van Spuit 10 kwamen daar bijeenditmaal niet om een brandje te blusschen doch om als leden van de vereeniging „de Tien", gezamenlijk een reisje naar Keulen Königswinter en Remagen te gaan maken en dit ter viering van het tienjarig bestaan. Het was een aardig, vroolijk groepje die 40 k 50 feestvierende vrijwilligers, allen voorzien van witte linnen boe den en rood-gestreepte dassen, zeer fraaie en practische onderscheidings teekenen. Precies te 5.17 spoortijd klonk het sein van vertrek, een scherp gefluit van de locomotief weerklonk, een luid hoera werd) aangeheven, een paar fanfares van den hoornblazer, en weg stoomde de trein, de leden van Haar lem's vrijwillige brandweer voor't meerendeel tenminste naar voor hen onbekende en natuurschoone stre ken brengend. Dat zij prachtig weder veel genoegen mogen hebben, is voorzeker de wensch van allen, die het wel meenen met onze gasten Spuit 10, voor wie dit uitstapje een. alleszins} welverdiende; ontspan ning is voor de vele, goede en belang- looze diensten den gemeente Haarlem bewezen. Een der voornaamste en mooiste punten, die de feestgangers bezoeken het dorp „Königswinter a/Rhein, en de niet minder beroemde Drachen- fels. Kalm, onbewust van het drukke stadsleven, ligt dit mooie plaatsje, in den zomer het aantrekkingspunt van duizenden! vreemdelingen, aan den majestueusen Rijn; en aan den voet van den beroemden Drachenfels. Het was een prachtige dag, toen wij ons daar bevonden. Hoog stond dè zon aan den onbewolkten hemel, haar schitterende stralen wijd uitwerpen de over de schcone landstreek, die daardoor een nog bekoorlijker aanblik kreeg. Met de tandradbaan bestegen wij de statig omhoog loopende Dra chenfels, op welks top zich eene oude, vervallen ruine bevindt, wier brok stukken schril afteekenden tegen de blauwe lucht, en weerkaatsten in het heldere zonnelicht. Na tien minuten met de tandradbaan gestegen te zijn, bereikten wij den top, en waren vol bewondering over he.t prachtige pano rama, dat zich toen aan ons oog voor deed. Rustig, kalm liggen in den Rijn de eilandjes „Nornen en Grafenwerth" als wiegden zij zacht op de kalm rim pelende golfjes van dezen zilveren stroom, die in talrijke bochten, de i jroene vlakte tusschen Borm en Keu en doorstroomt. Hier heeft men een uitzicht eenig mooi; aan de horizon is de Dom van Keulen zichtbaar; aan de overzijde vraagt het fraaie, woud- rijke plaatsje Mehlen uwe aandacht, het is een schouwspel, dat. den blik boeit, waarvan men moeilijk kan schei, den. En naar dit bekoorlijke plekje, en het verder gelegen niet minder aan trekkelijke en natuurschoone Ahrdal zijn onze vrijwilligers nu heen. Zon der twijfel zullen zij volop genieten. Zoo zij het. In de Dinsdagavond gehouden com missie-vergadering der Vereeniging „Koninginnedag" werd in beginsel be sloten tot bet geven van koraal-muziek van den trans der Groote Kerk van 8— 8 1/2 uur; tot het houden van eene au bade van1 8 1/29 1/2 uur op de Groote Markt; daarna kinderspelen in de Her tenkamp en voor een tweede gedeelte een boottocht; van 2 tot 4 uur volks spelen in de Hertenkamp; van 68 uur voorstellingen in de verschillende lo kalen, en 9 uur lampion-optocht. Tevens wordt de burgers, die nog niet het aan hen gerichte schrijven der vereeniging „Koninginnedag" hebben teruggezonden, verzocht dit alsnog ten spoedigste te doen aan den heer A. C. Laane. J ongelings vore enigi ngen De le jaarvergadering van den ring Haarlem en omstreken vau den Ne- derlandschen Boud van Jongelingsver- eenigingen op gereformeerden grond slag, werd heden alhier gehouden. O. m. sprak de heer J. de Kiemer van Amsterdam over „Kerkelijk toezicht'' en den heer P. Verdam Jr. van Velsen over „Ethisch humanisme". Verder werden jaarverslagen enz. uitgebracht. Heemstede. Aan 't verslag omtrent de verwach tingen van den oogst ontleenen wij 't volgende. De alhier verbouwd wor dende rogge en haver staat zeer goed en belooft een goed beschot. De aard appelen staan middelmatig, ziekte daaronder heeft zich tot heden niet vertoond. De graslanden staan mede niet zor» voordeeiig als ten vorigen jare, de hooi. opbrengst is mede middelmatig, het koude weder in 't voorjaar heeft hier veel invloed op gehad. Het bloembollengewas is middelma tig, tuinvruchten staan goed, boom vruchten zijn mislukt. Voor eene goede oogst is droogte en warmte ihans zeer gewenscht. Dinsdag 9 Juli a.s. voormiddags 9 uur zal ten Raadhui ze eene vergade ring plaats hebben van bet College van zetters, tot vaststelling der aanslagen in de belasting op de bedrijf- en ande re inkomsten. Hedenmorgen omstreeks 6 uur onder begunstiging van prachtig mooi weer. vertrokken de kindieren (der openbare school) met het on derwijspersoneel, per boot van hier nap Amsterdam. M,en kon hun blijdschap op ieders gelaat lezen. Aan genoegen zal het hun dan ze ker ook niet ontbreken, en zal de muziek hier zeker ook wel het zij ne aan toebrengen. Voor versnape ringen als anderszins is dte mees te zorg gedragen Mej. Th. M. Kemna, benoemd tot onderwijzeres aan do O. L. school al hier, heeft die benoeming aangenomen. Ter Secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een wandelstok, op straat gevonden. Het is ons aangenaam te kunnen berichten, dat wij door vriend schappelijke overeenkomst in staat zijn gesteld, het verloop van de Raadsverkiezing op morgen Don derdag 4 Juli en den uitslag daar van, weder mede te deelen op de ruiten van „Au Tailleur Moderne", Groote Markt naast Café Brink- mann REDACTIE. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubliek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven Mijnbeer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u voor de volgen de regels plaatsing. Vreemd zag ik gisteren op toen ik in uwe courant mijn naam vond onder hen die de candidatuur van den heer de Breuk steunden, daar ik hoege naamd geen verlof gegeven had van mijn naam gebruik te maken. Toen' ik aan mijn huisgenooten vroeg, of ze er iets van af wisten vertelden ze mij dat zekere Hos, timmerman, wonende in de Oranjestraat, bij hen geweest was met een lijst, om te teekenen. Deze had gezegd: bet zou jammer zijn als het niet gedaan werd, want mijnheer de Breuk was president van de feest-commissie van het Schoter kwartier en als de lijst niet geteekend werd, zou er geen feest meer zijn; ik zou er toch niets van bemerken, want het kwam toch niet in de courant. Zoodoende heeft genoemde Hos mijn vrouw overgehaald, om mijn zoon te laten teekenen. Ik vraag aan elk wel denkend mensch of dit goede manie ren zijn en of handteekeningen, op deze wijze verkregen, eenige waarde hebben. Ik voor mij kan slechts de handteekening, welke buiten mijn weten is eresteld, langs dezen weg lier- roepen. Hoogachtend, UEd. Dw. Dn. J. C. van OMMEREN. Pieter Kiesstraat. M. die R. I Van meerdere zijden hebben om d'ergeteekenden vernomen, diat ver schillende handteekeninigen, ge plaatst onder adverteutiën en strooi- biljetten ter aanbeveling van de candidat-uurde Breuk, gesteld zijn buiten weten der betrokken perso nen. Door tal van werklieden is ge klaagd», dat in hunne afwezigheid door hunne echtgeiDooten hunne namen» zijn gevraagd! voor den heer de Breuk, wij'l slechts bij behoud van dezen in den Gemeenteraad de volksfeesten op Koninginnedag in district II zouden doorgaan. Dat ond'erteekeaiingen op deze wijze verkregen, geen waarde hebben, behoeft geen betoog. Wij twijfelen niet-, of de heer de Breuk zal zelf van zoodanige hulp weinig gediend zijn. Onder dankzegging voor de ver leende plaatsruimte, hebben wij de eer te zijn UEd. dn., W. v. d, KAMP, Voorzitter der neutrale Kiesvereeniging Burger- Burgerplicht. Mr. J. N. J. E. TH1JSSEN, Voorzitter der R.-K. Kies- Kiesvereeniging. H. LEENE, Voorz. der anti-rev. kies vereeniging „Ned. en Oranje." P. J. MULLER, Voorz. der Chr.-Hist. Kies- Vereeniging. komen. Graaf Waldersee is echter ■niet aan land gekomen Wegens het beerscben van cholera hier ter stede. DE ENGELSCHE LIBERALEN. LONDEN, 3 Juli. (R. O.) Er i een bijeenkomst van de liberale partij bijeengeroepen tegen 9 de zer, waarin een motie van vertrou wen in. Campbell Banner-man zal wordien voorgesteld. Offïcieele Berichten. KIESRECHT. Fabrieken en Werkplaatsen. De BURGEMEESTER van Haar lem brengt in herinnering aan be langhebbenden, d'e navolgende be palingen der Kieswet Art. 57. Personen, bij wie en be stuurders van bijzondlere onderne mingen en instellingen', waarbij mannen, die den leeftijd van, vijf entwintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn. zijn, voor zoover niet bij aleemeenen maatre gel van bestuur vrijstelling is ver leend, verplicht te zorgen, dat ied'er van' dezen, d'ie bevoegd» is tot de keuze mede te werken, gedu rende ten minste twee achtereen volgende uren tusschen acht uren des voormiddags en vijf uren. dies namiddags daartoe gelegenheid vinde. Art. 58. Personen en bestuurders in het voorgaand^ artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt ver richt in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, diat in het an beidslokaal, en zoo er meerdere ar- beidslokalen. zijn. in het grootste of wel in meer dan één arbeidslo- kaal. gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stemming be paalden tijd op eene zichtbare wij ze is opgehangen eene door hem of van hunnentwege ondlerteeken- de lijst, de uren, in het voorgaanr de artikel bedoeld, vermeldende voor elk afzonderlijk of groepsge wijze of voor allen gezamenlijk. Art. 154. Overtreding van de a/rrtt. 57 en» 58 dezer wet wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veer tien diagen, of geldboete van. ten hoogste vijf en zeventig gulden. Haarlem. 2 Juli 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. L. B. ORGE LBESPEL1NG Laatste Berichten. Heden werd eene instuctie ge opend tegen het hoofd! der Christe lijke School te Alkesmade wegens mishandeling van een leerling, waarvan de dood vermoedelijk het gevolg is geweest. Telegrammen. Cholera te Batavia BATAVIA, 3 Juli. (Part. Tel. van het Hbld.) Het Duitsche oorlogs schip met graaf Waldersee aan boord, is op de reede alhier aange- in de Groote- of St. Bavokerk al hier, or> Donderdag 4 Juli 1901, des namiddags van 2 tot 3 uur door den heer W. Ezermani, met wielwi Wen de medewerking van Mej. Toos Hoog, (Sopraan zangeres) uit Den Haag. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 3 Juli: C. H. Scheffer en A. C. Heemskerk. J. van Asten en L. W. Bierman. C. van den Broek en J. van de Grootepoort. J. Menist en R. Schaap. Getrouwd 3 Juli: M. D. van der Werf en R. Jansen. C. Pel en C. E. de Zwaan F. J. L. Revers en J. van Gellekom. J. P. Tames en C. Verhagen. P. C. Jan sen en M. E. van Cruijningen. J. Poel man en N. Krist. H. Sedel en H. Her mans. Bevallen: 3 Juli. C. van Ol'd'enmark Tromp, z.; 2. D. C. van der Vossen De Haan, z.; 3. G. M. VisserenSchou wenaars, z.; 2. A. M. Castricumvan Bakel. d. Overleden 1 Juli M. Mense 6 j. z. Delf straat. 2. B. B. E. Vogelszang 23 j. Nassaulaan. M. S. Simonis 16 j. Spaarne. Wordt gevraagd met Augustus een flinken DIENSTBODE die goed kan koken en van goede getuigen voorzien. Adies Mej. Wed. v. BRËUKELEN, Turfmarkt 2rood- GEVRAAGD. Een net Dagmeisje, niet bene* den 16 jaar. Anegang 3537. Tegen flinke lo Aug. gevraagd eene R. K. en van goede getuigen voor zien. AdresGierstraat 10. Een net Jongmensch P. G. zag zich gaarne geplaatst ter opleiding in een het liefst in de omstreken van Haarlem. Brieven met opgaaf van condi* tiën enz. onder No. 4470, Bureau van dit Blad. Terstond gevraagd een net Jong mensch. goed k. scheren, tev. gel. zich verder in het kappersvak te bekw. Aanm. in pers. AdresJ. W. H. v. DIJK, Zijlstraat 38. gezocht, genegen eenige lessen te geven, opgave prijs en disponible uren. Br. onder No. 4469,b. v/d bi. Ter overname aangeboden een zaak in Garen en Band en aanverwante Artikelen, die door een vrouw kan worden waarge nomen. Goeden stand, huishuur billijk. De voorhanden artikelen tegen factuurprijs over te nemen. Brieven onder no. 4471 bureau van dit blad. Door bijzondere omstandigheden een geheel nieuw Dames-Rywielv billijke prijs. AdresGierstraat 35. Advertentlën. V He Heer en Mevrouw LOHR Resink geven hiermede kennis van de geboorte van eene Dochter. Haarlem, 1 Juli. V Ontijdig bevallen van een levenloozen Zoon, G. MEIJERLeupen. Haarlem, 1 Juli 1904. 1 Augustus gevraagd. Mevrouw FREVEL, Johan Vlietstraat 86. Electrische Verlichting. Aangename Temperatuur. Sociëteit „De Kroon". Circus REN Z# Gala Opening-Voorstelling DONDERDAG 4 JULI, 8 uur. Mr. E. RENZ met origineele Vrij les dressuur en hippologische demonstratiën. Het beroemde Tonnenpaard Pri or, Domer, Darius, Traclcenerheng- sten, Nobelman, schoolpaard, Non plus ultra, De drievoudige Spring- act met volbloedpaarden Bassera. Imperial, Bychett. MARQUIS DASSIE, dubbel joc key-act en athleten te paard. Mil. OTELL, beroemde Hooge- schoolrijderes Hippodrome Parijs, Gravin SLADSNOWSKY met haar in vrijheid gedresseerden Rus- schen hengst Constantijn. WHEES met zijnen origineelen ezel Pifipax. Mme et Mr. PRICE, »De ver liefde Recruut®. Les Lees, Les Albertinus, Clowns in hunne koddige Intermezzo, Pas teur August de Domme. 7f*1iaiic" (Boschmeisje), „CibHL&Ud Pantomime. Ballet des fleurs door het Corps de Ballet. PTïin 9 Oorlogsepisode. Het be- OUlliCia stormen van een 30 voet hoogen muur. Prijzen: Stalles fl,50, Ie rang fl,25, He Rang fl,Ille Rang f0,50. Plaatsbespreking in de Socië teit »De Kroon® van Woensdag 3 Juli af. lederen Woensdag en Zondag 2 uur Familie- en Kindervoorstel ling. Gierstraat io. Loon naar bekwaamheid. Aan den Middenstand en Arbeiders van district H. Wie moet gij kiezen in district II Een volksvriendeen man, bij wien geen eigenbelang voorzit, doch een die voor u werkt uit eigen inspiratie. Wie wij bedoelen is gemakkelijk te raden. Het is van wien de „Stads-Editie" zei, toen het zijn portret gaf: »Houdt je ooren dicht 3600 kinderen juichen hem toe, dat is de vader der kinderfeesten, SCHüRMANN.« In den Raad neemt onze Candidaat een eerste plaats in, hij be zuinigt waar hij kan, kiest HEM Een Volksvriend.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2