NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Prinses Fékia I9e Jaargang Zaterdag 8 Juli 190'' No. 5528 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Yoor Ha&rlem per 3 maandenL20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nnmmers0.02££ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten bet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 015. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnnmmer der Administratie 122, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Conrantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks» behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Elrangèro G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES^ Succ., Parijs 31w» Faubourg Montmaztre. Haarlem's Dagblad Tan 6 Juli bevat o.a. Eene verklaring van Brodrick in het Engelsche Lagerhnis. Ame rika en de oorlog, De gebenrte nissen in ChinaBoerenbrieven, Gemeenteraadsverkiezing te Haar lem. Advertentiën VOOE HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwe zen genoodzaakt Advertentiën af te wijzen voor het Zaterdagavondnum mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing, dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties of familieberichten, die moeilijk vooraf kunnen worden inge leverd. DE ADMINISTRATIE. Politiek Overzicht. Minister Brodirick beeft in het Engelsche Lagerhuis eene ve-rkia- ring afgelegd, naar aanleiding van het nieuwe leeningsontwerp. Na heftige discussion, keurde dJe minister die voortdurend! in d'e re*- dle gevallen werd, den toon van tie verschillende redevoeringen af, daar deze, volgens hem er op be rekend weren,, den oorlog te ver lengen. Hij dleelde mede, dat generaal Botha onlangs vergunning kreeg een cijfertelegram te zendien aan president Kruger. Daarop weid een proclamatie uitgevaardigd, ge- teekend door ^resident Steyn, die de volgende woorden behelsde President Kruger deelt ons me de dat hij en de deputatie nog al tijd ernstig hopen- op een gunstig einde van den langen strijd, en d'at wij na de buitengewone stoffe lijke en persoonlijke opofferingen den oorlog moeten voortzetten. Door hem en door de deputatie zijn alle stappen gedaan, en zal ook voor het vervolg het mogelijke verricht worden, om zorg te dragen voor de vrouwen, de kinderen en de kr i j gsgev an genen Verder werd op een bijeenkomst, bijgewoond door Botha. De Wet en De la Rey. een besluit genomen, waarin wordt verklaarddat de vrede met opoffering van d'e onaf hankelijkheid der beide Republie ken en van de belangen d)er broe ders in de Kolonie, niet zou kun nen worden aangenomen. Minister Brodrick eindigde met de verklaring. dAt in de laatste drie maanden goeden voortgang was ge maakt in de krijgsverrichtingen en dat de Regeering er thans ze ker niet in zou toestemmen, op ver zoek van een deel der oppositie, voorwaarden toe te staan, die zij een jaar geleden niet zou hebben aangeboden. Sir Henry Campbell-Bannerman verklaarde, dat naar het oordeel van de groote meerderheid der op positie, het optreden der Regee ring verkeerd is. De oorlog moet tot een bevredigend einde worden verhaast door een verzoeningsge zinde en vriendschappelijke hou ding. Minister Balfour verklaarde, dat sir Henry Campbell-Bannerma n zich zelve tot pro-Boer had gepro clameerd. Het leeninrs-ontwerp werd daar na in tweede lezing aangenomen met 267 tegen 87 stemmen. Uit de toespraak van sir Bro drick blijkt genoegzaam dat de Jin go's nog niet genoeg hebben van dien krijg. Grooten indruk zal deze rede w fel niet gemaakt hebben daar veel wat de minister vertelde, vrij oud nieuws was. Sir Campbell-Ban- nerman is weer eens duchtig van leer getrokken en heeft zoodoende zijne positie als leider zeer ver ster KU Het nuchtere gezegde van Balfour als zou Bannerman zich zeiven pro-Boer verklaard hebben, is ook al niet nieuw meer en zal de oppositie zeker geen afbreuk doen. Pearson, de Boeren-agent te New- Orelans, heeft een oproeping uit gevaardigd tot het Amerikaansche volk, waarin hij zegtDe voorra den van het Engelsche leger, die gij toestaat dat uwe havens verla ten, worden, voornamelijk gebruikt om voort te gaan met het martelen en dooden van vrouwen en kinde ren. De Engelsche regeerinsr is aan het einde van haar hulpmiddelen. Indien het Amerikaansche volk den uitvoer van voorraden uit d'e Ame rikaansche havens voor de Britsche legers doet ophouden, zal de- oorlog eindigen, en de. aan W-eyler her innerende wreedheden te Bloem fontein en Pretoria, het vermoor den van vrouwen en kinderen zal geëindigd' zijn. Zoo optimistisch als Pearson kun nen we helaas niet zijn. wat be treft het eindigen van den oorlog. Wel zal. wanneer Amerika geen voorraden meer zendt, aan Enge land een gevoeligen knak worden toegebracht. Of de Amerikanen ge noeg liefde voor de Boerenzaak hebben om den raad van Pearson te volgen en zich aldus belangrijke inkomsten te onthouden, staat te bezien.. De Yankees hebben gedurende dezen oorlog herhaaldelijk ..Leven Se Boeren geroepen. Ze hebben nu gellegenheid' om te toonen, dal die kreet uit het hart kwam. Buitenlandsch Nieuws. Andries de Wet De Boerencommandant, die Andries de Wet vergezelde naar Parijs. deeld( aan de ..Patrie" mede, dat De Wet gr neigd is om binnen enkele dagen een volksmeeting bij te wonen, georgani seerd door het comité voor de Zuid- Afrikaansch» Republiek, en de betoo ging georganiseerd door de studenten en de oud-strijders uit Transvaal, op 14 Juli te Parijs te houden. De „Patrie" zegt, dat men een ware uitbarsting van sympathie voor de Boeren-zaak verwacht. Een lasterpraatje. De „Times" verneemt van haar Ber- üjnschen correspondent, dat het be stuur der Alduitsche vereeniging on der de krijgsgevangenen op St. Helena een beroep op de Duitschers gedaan heeft om voortaan giften, voor land- genooten bestemd, niet meer te zenden door tusscbenkomst van de Nederland- sche commissie, „die alle bijdragen ten bate van de Hollandsche krijgsge vangenen aanwendt." Als er ooit iets gelogen is dan is het wel dit. Enfin, de „Times" zal ook denken: „Als men eenmaal in 't veen is let men op geen turfje." Op St. Helena. Het bericht over de behandeling der krijgsgevangenen op St. Helena (zie ons vorig nummer), blijkt aan een rap port ontleend te zijn, den 3en April van dit jaar door Sterndale, den gou verneur van St. Helena, aan zijn re geering gezonden. Er staat in het stuk weinig meer dan hetgeen Reuter reeds medegedeeld heeft, ook worden de „schandelijke leugens in de Europce- sche pers over de behandeling der krijgsgevangenen" niet nader aange duid, zoodat de mogelijkheid van weer legging uitgesloten is. De Engelschen zouden dan ook zuur kijken wanneer ze die „leugens" moesten specificeeren. Do Engelsche Duim! De Brusselsche correspondent van de „Daily Mail" weet te vertellen, dat de Transvaalsche legatie een somber rapport ontvangen heeft van generaal Botha, vermeldende dat gebrek aan voedsel hem genoopt heeft, zijn hoofd kwartier uit Carolina te verplaatsen naar dien Witberg bij Middelburg. Dat is natuurlijk weer uit den duim gezogen, 't Is onbegrijpelijk, dat de „Daily Mail"-correspondent niet zoo verstandig is om in te zien, dat hij toch niet geloofd wordt. Een kind kan wel begrijpen dat, gesteld al dat zulk een rapport ontvangen was hetgeen met het oog op den oorlogstoestand on mogelijk waar kan zijn de Trans vaalsche legatie dit zorgvuldig geheim zou houden en. in. de eerste plaats zor gen, dat heeren als de Daily-Mail"- correspondent er niet de luoht van kregen. Een nieuwe titel voor koning Edward VII. In het Eng. Lagerhuis vroeg de afge vaardigde Randies aan Min. Chamber lain, of hij, met het oog od «le jntv ik- keling van de koloniale belangstelling voor de zaken van het Rijk, den Ko ning er op zou willen wijzen,, welk voordeel bet voor het Britsche Rijk ^-'.ï hebben, indien de titel van den Sou verein zoo werd gewijzigd, dat daarin duidelijker de Koninklijke en Keizer lijke Souvereiniteit over het geheel© Britsche Rijk werd uitgedrukt. De minister Chamberlain antwoord de, dat hij daarover in onderhande ling was geweest met de koloniën, en dat hij hoopt binnenkort aan het Par lement de gevoerde onderhandelingen mede te deelen en voorstellen te doen. Een veeg teeken voor een land, wan neer de grootheid van zijn Souverein moet gezocht worden in titels. Een interpellatie in de Bel gische Earner. In de Berlijnsche Kamer interpel leerde de progressist Lorand de regee ring over de wenken, door den veilig heidsdienst gegeven aan Andries de Wet. I-Th' vroeg of de regeering inder daad van plan geweest is, de Wet over de grenzen te zetten, en bracht in her innering dat de regeering kort gele den ook aan Kruger verzocht heeft, zich niet in België op te houden. Van het antwoord der regeering is nog niets vernomen. Het zou anders wel eens belangwekkend zijn te verne men wat deze hierover in 't midden had te brengen. Het Italiaaosche koningspaar. De ..Rappel" zegt, dat. de Koning en de Koningin van Italië den 4en Oc tober te Petersburg verwacht worden, na hun bezoek aan Berlijn. Er zal een reeks van feesten gegeven worden ter eere van het Koninklijk echtpaar. Ook vorst Nikita van Montenegro, 's Ivo- nings schoonvader, zal die bijwonen. De Czaar en de Cearina zullen in den loop van den winter het bezoek beant woorden. De gebeurtenissen in China. Uit Peking is bericht ontvangen, dat e©n der Chineesche hooge heeren, die feitelijk op het zwarte boekje der ge zanten had moeten voorkomen, doch er door vergissing niet op stond, Ho- nai-ying, de civiele gouverneur van Peking, nu van het Chineesche Hof be vel heeft ontvangen naar Peking terug te keeren en zijn functies weer op zich te nemen. De ministers protesteeren natuurlijk tegen deze brutaliteit, maar toch schijnt het wel dat Ho-nai-ying zijn hoofd veilig weetzooals zoove- len dezer herleefde ter-dood-veroor- deelden. Het Hof gedraagt zich echter braaf in Thibet. De Keizer en de Keizerin weduwe hebben een edict doen aan- plakken behelzende, dat de Europee- sche mogendheden in noordelijk Chi na hebben overwonnen, terwijl bevel wordt gegeven, dat de levens van zen delingen zullen eerbiedigd worden. Ie der die een zendeling of Christen ver moordt wordt met onthoofding gestraft (in naam of inderdaad?). Het edict heeft eenige ontnuchtering Ln Thibet teweeg gebracht, daar de bevolking op valsche voorspiegelingen meende, dat de Cbineezen overwin naars waren gebleven over de Euro peanen en dezen uit Tsji-Li hadden verdreven. Tegelijk met de Engelschen hebben ook de Japanners Maandag bet door hen bezette gedeelte van Peking aan de Chineesche autoriteiten overgedra gen en de stad! ontruimd. Echter be vinden zich nu nog in de Tartaranatad Italiaansche, Fransche en puitsche troepenafdeelLngen. De Duitschers neb ben ook de Chineesche stad verlaten, zoodat deze nu geheel staat onder de jurisdictie van tien politie-censoren. terwijl Engelschen, Duitschers en Ja panners oppertoezicht uitoefenen. Het ontruimen van Pao-ting-Foe door de Franschen, dat aangekondigd was, is uitgesteld tot het najaar. De heeren amuseeren er zich zeker goed. Zij be weren, dat hun tegenwoordigheid nog vereischt wordt, omdat 'de onrust nog niet bedaard is en zich oogenschijnlijk zelfs uitbreidt, aangewakkerd door een nieuwe organisatie „Het Genootschap der Verbonden Dorpen", dat in de plaats tresdt der Boksergenootschap pen. De Duitschers echter achten den tijd gekomen om Pao-ting-Foe te ont ruimen, en vertrekken heden. Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Generaal Baden-Powell is ziek te Dui'ban aangekomen. Hij vei'trekt naar Engeland, maar zal na een verloftijd terugkeer®!. Uit Kokstad wordt gemeld dat in G rik wal and-O o st een vrijwilligers corps gevormd wordt onder leiding van Leary, een ambtenaar uit Grikwastad. Ook te Matatiele wordt een corps ge vormd, terwijl men te Kokstad bezig is met het oprichten van een stadswacht. Uit Durban wordt gemeld, dat kleine af deelingen Boeren zich in den loop der vorige, week bij Ingogo en bij Wasc'n- bank, in het noorden van Natal, ver toond hebben. Uit Kaapstad komen nu bijzonder heden over de jongste krijgsverrich tingen van kolonel Pilcher, in het wes ten van den Vrijstaat. Den 20en Juni, zegt de berichtgever, waren de Boeren in aanraking met het rechter-front van de Engelschen. Een klein kopje werd door 70 Boeren bezet. Een afdeeling yeomen, door een sterke reserve ge steund, galoppeerde recht op het kopje aan, en de Boeren gingen er van door. Badenhorst voerde het bevel. Den 21en namen de Boeren dicht bij Baden- horst's hoeve een stelling in Weer vluchtten de Boeren teen de bereden infanterie uit Yorkshire hen aanviel. In tien dagen bedroeg het verlies van de Boeren 11 dooden, 4 vermisten, 30 gewonden en 5 gevangenen. Als het waar is. Er is een geval van pest voorgeko men te Zoutrivier, en een nieuw ge val te Port Elizabeth. Uit de ambtelijke verliezenlijst blijkt dat vijf man den 19en Juni gesneuveld zijn bij Machavie. Luitenant Hamil ton is gesneüveld in een gevecht waar aan de Gordon Hooglanders deelna men, tegen het einde van Juni. in de Kromelleboog-bergen (noorden van den O.-Vrijstaat), waarbij luitenant Mait- land en 3 man zwaar werden gewond. Stadsnieuws. Haarlem, 5 Juli 1901. Muzï ekschool-Toonkunst. De leerlingen der Muziekschool vaa ..Toonkunst" zullen a. s. Zaterdag, avond in de bovenzaal der Vereeniging hun tweeden Voordrachtavond geven. Nu mij de gelegenheid ontbreekt deze uitvoering t,e gaan bijwonen, schijnt het mij niet ongepast er van te voren met enkele woorden de aandacht op te vestigen. Deze soort voordrachtsoefe ningen toch hoezeer dan niet on middellijk onder d'e rubriek „Concer ten" behoorende is voor den bloei van ons muzikaal leven van geen ge ring belang. Voor de leerlingen zijn zij als de mijlpalen op hun langen en vaak moeilijken weg mijlpalen die wel is waar dien weg niet voor hen bekorten, maar er toch het ontmoedi gend onafzienbare aan ontnemen. Maar ook voor anderen gewone be- landstellenden -. - hebben deze avon den hun aantrekkelijkheid. Is niet de eenvoudige uiting van het wellicht nog weinig zelfstandig, maar ernstig stre vend talent belangwekkend en bekoor lijk gelijk al wat tot jong leven oit- luikt? Jong dan en nog niet geheel per soonlijk mogen de talenten zii-i. dia zich daar voor een deelnemend en vriendelijk-gezind publiek gaan ont sluiten, dit belet niet 't is trouwe*!» bij vroegere voordrachtsavonden der Muziekschool gebleken dat eenige nummers van het gelukkig afwisselen de programma aan vrij hooge eischen van kunstvertolking beantwoorden. Daaronder zullen ongetwijfeld medetellen do bijdragen der, door v.'f leerlingen vertegenwoordigde, Soló- zangklasse. Ook de Samenspelklasse, die ditmaal o. a. een compositie (The ma en Variaties voor Piano, Viool en Violoncel) van een der leerlingen zal ten gelioore brengen, belooft liet geheel tot opluistering te strekken. En wie weet wat al verrassingen de leerlinge» dor piano-, violoncel- en andere klas sen hun toehoorders nog zullen berei den! In leder geval biedt het programma ra zijn serie instrumental!! en vocale muziekstukken ruime gelegenheid de vruchten van het aan de Muziekschool gegeven onderwijs te keuren, en. al thans voor een deel, ook te genieten. Zoo moge dan ook deze Voordracht avond 't zijne doen. om bij vela stadge- nooten de belangstelling te verleven digen in de degelijke en veelzijdige mu zikale ontwikkeling van het aanko mend geslacht. PHILIP LOOTS. Ter gelegenheid der aanstaande al gemeene jaarlijksche vergadering der „Nederlandsche Maatschappij ter be vordering van Nijverheid" op 8. 9 en 10 Juli aanst. hier te houden, zal het departement „Haarlem" van bovenge noemde maatschappij met de vereeni ging tot Verfraaiing van Haarlem enz. een avondfeest met verlichting van het terrein, organiseeren aan het ho tel „Duin en Daal" te BloemendaaJ. Bedoe'd :n-oiirif.v-st tr> li "idop Feuilleton. Naar het Engelsch VAN MAX PEMBERTON Zij zei dat gij zoudt komen, maar ik geloofde het niet. Gisteren sprak zij voortdurend over u. Maar wat kunt srij doen wat kan iemand doen? Zij is met hem meegegaan en hij wenschte het. Er lag een uitdrukking van on omwonden bitterheid en spijt in haar stem. Wat zij zeicLe kwam uit haar hart voorthet was 't verhaal van haar leed. Dane luisterde met medegevoel, maar was onbekend met de waar heid. Ik begrijp u niet, zei hij rus tig. Gij denkt aan generaal Prez- hnev, maar waarom zou hij blijde zijn Zij keerde zich met schitterende oogen naar hem toe. Heeft men het u niet verteld? vroeg zij. En toen hij °een antwoord' gaf, zei zij Of vermoedt. het; gij moei het vermoeden, en komt hier om mij uit te lachen. Hij vervolgde bedaard: De misvatting ligt bij u, mijn waarde jonge dame. Ik weet alleen dat zij naar den Kaukasus gegaan is tot deze zaak is vergeten of toldat ik haar kan terugbrengen. Zij lachte uitdagend. Nooit, nooit, dat zult gij nooit doen. Lord Dane. Otto zal het nooit toelaten. Ik zie niet in wat hij er mee te maken heeft. Niet mee te maken. terwijl hij haar cipier isterwijl hij haar da gelijks ziet; terwijl zij geen ande ren vriend zal hebben, terwijl zij in zijn macht is en hem gehoorza men moet? Och! gij begrijpt het met. gij begrijpt het niet. En ik heb groote rechten. zij heeft hem niet liefzij heeft schande en zorg over mij gebracht, en niemand stoort zich daaraan. Ik heb nu geen tehuis. Lord Dane. Het was een hartstochtelijke xit- barsting, en toen zij had uitgespro ken. stond zij met droge oogen over die bevroren velden heen te staren naar het verre Zuiden waarheen men hem dlien zij liefhad, had heengezonden. Dane luisterde spra keloos toe. Zelfs toen had hij de waarheid slechts half begrepen. Gij zegt dat Otto naar Vladi kavkaz is gezonden op wiens bevel Mijn oom wenschte het. Hij wist dat Otto wilde gaan om haar te redden zooals hij zeid'e. Hij moet daar blijven zoolang als Muravieff niet heeft gesproken.. Dat zal zjjn tot de sterren van den hemel val len. Is zij dan gevangen genomen Vraag mij dat niet. Hij kwam om haar en zij ging. Zij zei dat nei zoo het best was. Ik zal haar nooit terugzien. Otto zal het niet wen- schen hij bemint haar. De gloed was nu uit haar oogen, en zij sprak op zachten. klagenden toon, in overeenstemming met de teekenen van leed' in dat eenzame huis. en die verlaten tuinen. De man was geheel en al verstomd. In dat oogenblik scheen het alsof hij dat kind ter zijde stond, als ecu j droomer die uitgediroomd heeft. Ik zal uw zuster vindien., ba /si te hij nu uit. Ik wil naar Vladi kavkaz gaan en haar verhaal hou ren. Met nieuwe hoop in hare oogen keerde zij zich tot hem. Lord Dane, zei zij. Zooals gij liefhebt, heb ik lief. Neem mij mee naar Fékla. Hier sprak nu niet het kind mau de vrouw. Eerst stond hij besluiteloos maar het medelijden overwon. Wij willen te zamen gaan, cr. de waarheid onderzoeken, zei hij. HOOFDSTUK XIX. De poort van den Kaukasus. Vladikavkaz stond voor de poort van het gebergte een witte en nette stad, met opene ruime en uit lokkende straten.voor den reiziger, die hem gunden te vergeten dal hot meer dan drie dagen geleden was d'at hij Moskou had verlaten, voor zijn reis naar de Aziatische grenzen. Gebouwd tusschen de hoogten, de uiterste stad van den Kaukasus, niet ver van de eentoni ge steppen, die haar buiten Europa sluiten, is hare bereidwillige gasi- vrijheid een welkomstgroet, en wordt zij om haar niet aanmaa- gend uiterlijk, aangezien als de oase dier bergen. Daarom togen de avonturiers op de grootere lei3 die hen over de woeste Dariël in Azië bracht in het fabelachtige land achter de grenzen. Soms wild'e het schijnen alsof alle Oostersche vol ken hier te zamen kwamen. Was het wereldburgerschap weinig naar den smaak van 't garnizoen dei den pas bezette, de vreemdeling was niettemin die afwisseling in het le ven welkom tevreden met de rij pere beschaving in zijn logement, dwaalde hij sraarne rond in een zoo gunstig gelegen haven. Het was vier dagen geleden dit Dane met de kleine Olga uit Veli ki Paleis gestoomd was naar het huis van haren oom in het Krem lin, en de onverschillige vergun ning van den genei-aal had verkre gen om naar het Zuiden te trek ken. Onbekend met de gewichtige beweegredenen die het kind uit haar tehuis dreven, had Prezhnev geloofd dat het slechts een gril was die niets te beduiden had. Als gij dat wilt, ga dan1, zei hij. Er zijn soldaten te Vladi kavkaz, en zij zullen u wel genoe gens bereiden. Uw zusier zal ver heugd zijn. maar iemand anders zal het wol niet zoo welkom wezen. In zichzelf voegde hij er bij, dat d'e Eiwelschman het gelag betaal de. Wat Dane aangaat, hij vond in het zusterliike verzoek niets dan een eerlijken wensch als uitvloeisel van medelijden met het slachtoffer van een zoo grillig noodlot. De hartstocht van kleine Olga voor den kapitein dor Kozakken behoei ïe niet ernstig oogenomen te worden. Hij geloofde dat er in haar :art nog liefde voor Fékla woonde; en dat zij niet in staat was de een zaamheid van het verlaten huis, en de verwijtingen die er in moes ten naklinken, te verdragen. Van hare kindsheid af hadden d'e zus ters in het wisselend fortuin har rer familie gedeeld. Zij zouden het nu ook deelen in de dagen van te genspoed. Het offer harer zelfver loochening wekte zijn bewonde ring. Hij zag zich nu een broeder voor haar, en in de hoop op haar medegevoel, richtte hij zijn tocht zuidwaarts en ondernam het eerste gedeelte van een vermoeiendie reis tot aan Rostoff aan den Don, om daarna nacht en dag haar te ver-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1