JJ. Cuisinier. KELLNER. Ben. J. LIEMT. Photografie. Te Huur oeraii, Café-Biljart Te Koop: Zijlstraat 18. •it jen» CONCERT Aan den HeerW-A.J. v.d. Kamp. Rijpe Meikersen!! JL TAK DEI BAN, Alexanderstraat 12, I. C. HAAN, Barteljorisstraat Nu, moet ik eendig mit mijn pen maar nooit mit mijn verlaagen Hart Zijt gegroet van u Pazint mit harte C. R. ANN AND ALE. beste Zuster hier zoo Veer als ik weet gaan het nog wel met al dei bergers beste zus ter dei Heer zegen u voor het geen wat zuster aan my wel gedaan heef en ook aan al dei bergers beste Zuster steir tog ver ons neust van ons alnd bemende Zuster nu Zal ik voor zuster my adres geef zuster het is ik wat schrijf in orlei. D .N. VENLER. Peniche portegal m bouren kamp. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubliek stelt de redactie zich met aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopij niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u een plaatsje in uw courant om protest aan te teeke nen tegen de wijze waarop ook van mijn naam is misbruik gemaakt om de candidatuur van den heer De Breuk te steunen. Heden-avond ontving ik 't Haarlem's Dagblad van den 4en Juli waaruit blijkt dat ik met allen ernst mijn medekiezers opwek hun stem uit te brengen op den heer De Breuk. Iemand die meer tijd had dan ik, was zoo goed geweest dit onder mijn aan dacht te brengen. Het- zal den heer De Breuk zeker n;et aangenaam zijn dat zijn vrienden l?) zich tevreden stellen een lange lijst te vormen met wat namen in een adres boek gevonden of van naambordjes af gelezen. U dankzeggende voor de plaatsing, Hoogachtend, UEd. Ow. Dn. M. F. VAN HOOR. Vervolg Stadsnieuws. Door twee inworaetrs dezer meen ie, (vadJers van een&ge wetti ge zoons) is een adtres aam H. M. de Koningin gezonden, met verzoek de gewijzigde militiewet niet vóór 1 Januari 1902 in. werking tie doen stetl'en, opdlat de eenige wettige zoons, die dit jaar voor die militie zijn, ingeschreven, alsnog vrijge steld) zullen kunmeni worden. Aan d!en Internationalen Zang- wedstrijd te Maastricht o-p 14 Juli a. s., zal in de afdieeling van Uitne mendheid worden deelgenomen door de zangvereeniging Mannen koor Gaecilia te Amsterdam, di recteur de heer N. H. Andiri essen alhier. Dit is die eenigste Nederl, Vereen!ging die in deze afdiee ling uitkomthare rmedledlin, sters zijn de volgende Belgische zangvereeniigingonL'Orphéon te Verviers, La Wal'lonie te Antwer pen ein Société de Chant te Pepin- ster. Rectificat%e. In ons vorig nummer plaatsten wij eenie advertentie van Dr. Van Walt v. Praag, waarbij, deze mede deelde, dat hij tot nader aankondi ging niet was te consulteeren. On ze annonce behoorde echter eerst Zaterdag geplaatst te worden, zoo- dat eerst van dien datum af de ge neesheer afwezig is. Hedenmorgen- werd door de hee ren Gebr. Kimman alhier aanbe steed Het vergrooten hunner Rij- tuigfabriek aan den Wagenweg. Ingekomen waren 6 biljetten Laagste inschrijver bleek te zijn de heer N. F. Vosse te Heemstede voor 9494. Inbraak. Op de erens der gemeente Haan lem heeft in den afgeloopem nacht een brutale inbraak plaats gehad. Daar woont aan het einde van den Hout de landbouwer Verhruggem, die d'aar op zijn terrein ook eene uitspanning voor het publiek beeft, waarvan tal van families gebruik maken om met hunne kinderen van de buitenlucht te genieten e<n te vens de beroemde zuivere melk te drinken. Waarschijnlijk tegen 1 uur he dennacht heeft een tweetal perso nen zich toegang tot de woning verschaft door opschuiving van een raam aan de achterzijde, waarvan eerst het werveltje was verwron gen. Daar het raam niet bleef staan braken de bezoekers een tak af van een pereboom op het erf en zette dien onder het raam. Vervolgens moeten zij alle deuren, die toegang gaven naar buiten hebben openge zet. althans toen de bewoners teeren half drie ontwaakten van gestom mel, vonden- zij alles openstaan. De dieven hadden er blijkbaar dien tijd van genomen, want in den koelkelder hadden rij een tiental versche eieren verorberd en uit dien kelder ook nog een kaas van 12 pond medegenomen.. In d'e voor kamer was alles overhoop gehaald, kasten, laden en kisten waren ge opend en verzet en daaruit mede genomen t'al van zilveren voorwer pen, waaronder lepels, vorken, een roomschepper, verder gouden, oor bellen., een naald voor een boeren- kap, tafellakens, een japon, lappen voor japonnen, het tafelkleed van de tafel enz. Om niet ontdekt te worden van den weg af hadden rij de gordij nen laten vallen. Opmerkelijk is het dat deze voorkamer onmiddel lijk grenst aan de slaapkamer waar Verbruggen met zijne vrouw en zoon slaapt en dat vlak er boven de andere familieleden hun slaap vertrek hebben. Alleen mej. Ver bruggen had iets gehoord, doch daarbij niet gedacht aan inbreker.--, voordat rij eindelijk te half d'rie duidelijk hoorde loopen. Toen haar f ami Lie nu opstond waren de dieven verdwenen. Deze hadden ook nog huisgehouden in een' z.g. opkamer, waar een bureautje staat, waarvan de sluiting der laden ruw en met gowe-ld is verbroken, doch waarin zich toevallig geen geld be vond'. Ook een kast is doorzocht en daaruit is waarschijnlijk een- flesch wijn medegenomen. Lucifers over al verspreid, duiden er op dat, de d'ieven zich daarmede hebben bij gelicht. want wiel was ook uit d'e keukenkast een lampje te voor schijn gehaald, doch dit was als niet voorzien van een- glas, niet bruikbaar bevonden. Uit de voetstappen op het erf is af te leiden dat de dieven met een- schuitje zijn gekomen aan de ach terzijde van het erf. De dadelijk ge waarschuwde politie in Haarlem en Heemstede heeft afdrukken ge nomen van die voetsitappem. De burgemeester van Heemstede als hulp-off. van Justitie, leidt verder het onderzoek. De familie is na tuurlijk zeer geschrokken en. één der dochters heeft rust noch dfuur, daar de dieven de sleutels van de buitendeuren hebben, medegeno men. Twee honden, die in een- schuur liggen, hebben opvallend geen ge luid gegeven. Haarl. Jon^elincsvereeiiigiiiBr Pred. 12 :1a. De Haarlemsche JongeJingsvereeni- ging Pred. 12 la zal naar wij verne men evenals voorgaande jaren gedu rende de kermisweek gezellige bijeen komsten organiseeren, bestaande in zangf muziek, voordrachten, samen spraken en wedstrijden in het voordra gen. Terwijl Dinsdag 6 Augustus 's avonds 8 uur in de groote zaal van het Brongebouw een „openbare Feest avond" zal plaats vinden, waarbij haar muziekkorps „Kunst na Arbeid", di recteur den heer Georg Schmidt en de letterkundige afdeeling „God is mijn lied", directeur den heer G. M. Uiter- mairk, zullen optreden. Op Maandag 12 Augustus (laatste kermismaandag) zal er eene boottocht langs de Zaan streken tot Ajlkmaar, rnet medewer king van haar muziekkorps gehouden worden. Viering van het 10-jarig be staan van de vereeniging „De Tien". Na een paar genoeglijke dagen, in het buitenland' doorgebracht te heb ben, zijn d'e ledien van de vereeni- ging „die Tien" weder ami Haarlem's veste gearriveerd'. Hoeweil die re gen bij hunne aankomst te Keu len bij stroom,en nedlerviel, klaar de het weder gelukkig in dien na middag op en na afloop van het diner was het zoo goed! als droos, en liet bet zich aanzien dat het d'on volgenden dag Drachtig wieder zou zijn. Na bezichtiging van den alom bekenden Dom, gingen zij per boot naar de Zoölogische G'ar- teoi' waar het circus Cort.y-Althoff eene voorstelling gaf, welke door de leden werd bijgewoond. Den volgendten d'ag waren zij allen we der reeds om 5 uur present om den tocht naar Remagen te1 onderne men. Heerlijk was thans het we der en van het prachtige natuur schoon, dat zich aan hunne oogen voordeed, werd ruimschoots geno ten. Na aankomst te Remagen werd de Victariaberg bestegen, waar een prachtig panorama over den Rijn en omliggende plaatsen zich voor deed. Nu was het verste punt niet bezichtigd, dal kregen zij te aan schouwen op den terugtocht naai' Keiulen die met een d'er mooie niet ingerichte salonbooten werd aan vaard. Verrukkelijk w,as het langs de schoone oevers v. d. Rijn te stoo- men, te meer daar het voor bijna alle jongelui nog onbekende stre ken waren:. Te Königswinter verlieten rij de boot om den Drachenfels per tandradbaan te bezichtigen'. Het schoone panorama wat zich d'aar voor hunne oogen voordeed, heb ben wij reeds in het nummer van 4 Juni beschreven. De terugtocht naar Keulen werd weder met een salonboot ondernomen, waarna zij opgetogen en' verrukt over al het schoone dial zij gezien, hadden, met den trein naar hunne vaderstad' te rugkeerden. Het bestuur en vooral dan presi dent den heer J. A. v. d. Berg wien te Keulen een krans werd aange boden, komt een woord van lof toe voor de flinke regeling van dit aangename uitstapje, waardoor al les zoo goed ten algemeene «genoe gen is afgedoopen. Zeker kan dit tochtje als een der best geslaagde uitstapjes beschouwd worden. Gevonden voorwerpen. Een hangslot4 postzegelseen armband met gouden Sloteen ceintuureen pak kaarsen een lorgneteen kipeen boezelaar. Gisterenavond had de eerste voor stelling van het circus Renz plaats. Het was er reeds vol en man f ra te met succes. Gebrek aan plaats ruimte noodzaakt ons morgen- uit voeriger op de voorstellingen van dit circus terug te komen. Raadsverkiezing. Hoewel wij reeds Donderdagavond aan al onze geabonneerden in Haar lem don uitslag van de Raadsverkie zingen al extra-blad hebbe- rcnd-1 gezonden, willen wij dien hieronder voor de abonnés in den otntrek en el ders nog even herhalen. Die uitslag luidt als volgt: VERKIEZING GEMEENTERAAD. Volledige uitslag. Ie DISTRICT. Uitgebracht 11U3 stemmen. Van onwaarde 24 stemmen. Hugenholtz, S.-D., 339, Kaptein, S.- D„ 2^4, De Lanoy, (aftr.) L. K. en G. K„ 785, Reinalda, S.-D., 282, Sabelis, (aftr.) L. li. en G. K. 783, en Van Thiel, (aftr.) id. id. 7G0 stemmen. Aldus gekozen: J. Sabelis, E. de La noy en H. F. van Thiel. 2e DISTRICT. Uitgebracht 1499. Van onwaardel5 stemmen. De Breuk, (aftr.) L. K., 859, Bijvoet, G. K„ 595, Hugenholtz, S.-D., 486, Joosten. S.-D., 270, Kaptein, S.-D., 319, Lasschuit, G. K., 475, Van Lennep. (aftr.) G. K. en L. li., 85-4. Reinalda, S.-D.. 317, Schürmann, (aftr.) G. K. en L. K. 729, en Spoor. L. K., 523 stem men. Aldus gekozen: Johs. de Breuk en G. L .van Lennep. Herstemming tusschen: Th. G. Schürmann, Mr. F. A. Bijvoet. Mr. Joh. Spoor en F. W. N. Hugenholtz. 3e DISTRICT. Uitgebracht 1663 stemmen. Van onwaarde 12 stemmen. Beijnes, G. K. en L. K.. 883, De Braai, G. K., 984. Florijn. G. li.. 505, Geijl. L. K., 522, Hugenholtz. S.-D., 651. Leupen. G. K. en L. K., 973, Loos- jes. L .K., 566, Reinalda, S.-D., 480, en Troelstra, S.-D. 627 stemmen. Aldus gekozen: J. J. F. Beijnes. M. cte Braai en J. Leupen. Herstemming tusschen F. W. N. Hu genholtz en Troelstra. Aanvullings-vacature District I. Uitgebracht 1036 stememn Van onwaarde 60 stemmen. Gekozen: A. C. Laane met 659 stem men. Mr. P. J. Troelstra verkreeg 377 stemmen. Aanvullings-vacature District II. Uitgebracht 1436 stemmen. Van onwaarde 43 stemmen. Herstemming tusschen: J. A. Lode- wijks met 523 stemmen, en W. P. J. van Linden Tol met 458 stemmen. Mr. P. J. Troelstra verkreeg 455 stem men. L. K. Liberale Iiiesvereeniging. G. K. Gecombineerde Klesvereenigingen. I-. K. en G. K. Liberale en Gec. Kics- vereenigingen. S.-D. Sociaal-Demo craat. Hieruit blijkt nu dal de verkiezingen in district. 1 geheel zijn afgel mpen; dat in II zoowel voor de periodielke aftre ding als voor de aanvullitigs-veikit- in II zoowel voor de periodieke aftre ding als voor die aanvullings-verkie- zing en in 111 voor de periodieke aftre ding alleen, nog moet worden her stemd. Wanneer wij nu den verkregen uit slag beschouwen dan levert die van district I weinig verrassing op. Het was met arij groote zekerheid te voor spellen dat de lieeren Sabelis, De Lanoy, Van Thiel en Laane, die allen zoowel door de gecombineerde' kiesver- eenigirxgen als door „Haarlem" gesteld waren, de overwinning zouden beha len op de heeren. Hugenholtz, Kaptein eai Reinalda. Er bestond dan ook, en terecht, veel .grooter belangstelling in den afloop van de verkiezingen in district II. Daar toch stonden de- kiesvereenigingen scherper tegenover elkaar; daar wilde de combinatie den heer Do Breuk laten vallen, die door de kiesvereeniging Haarlem gehandhaafd was. De uitslag heeft geleerd, dat hier de liberale kies vereeniging, gesteund door een comité dat zich speciaal voor deze candida tuur had gevormd en dat hard ge werkt heeft, de sterkere is geweest. Niet alleen is de heer De Breuk herko zen, maar hij heeft zelfs het grootste-1 aantal stemmen in dit district on zich vereenigdi Met hem werd' gekozen de heer G. L. van Lennep. De derde der drie aftre dende leden de heer Th. G. Schürmann komt in herstemming met een stern- mental van 729. Had hij slechts 14 stemmen meer op zich vereenigd, dan zou ook hij tot de direct gekozenen hebben behoord. Van de twee candida- ten der combinatie viel de heer Las schuit af en komt Mr. Bijvoet in her stemming en wel met den candidaat van „Haarlem" Mr. Spoor en met dien der sociaal-democraten, den heer Hu genholtz, die nu met hun vieren zullen moeten kampen om dè twee plaatsen, die nog bezet moeten worden. De stemming in rte aanvullings vacature in dit district liep, zooals te voorzien was, op een herstemming uit. Zooals men ziet scheelde het maar en kele stemmen of Mr. Troelstra zou ook hier in herstemming gekomen zijn. Dat dit niet het geval is geweest, kan voor de S. D. A. P. nauwelijks een ver lies worden genoemd, daar een blik op de verkregen stemmencijfers duidelijk aantoont, dat Mr. Troelstra in her stemming kamende in dit district, niet de minste kans zou hebben gehad om verkozen te worden Niet minder nieuwsgierigheid be zielde de kiezers naar den uitslag in district III. Men. was nog niet vergeten, dat twee jaar geleden de arbeiders partij juist daar haren slag geslagen had, zoodat noch de combinatie, noch „Haarlem" zich vleide met een goeden uitslag voor de candidate», die zij niet te zamen, maar elk afzonderlijk had den ^esteldde heer Florijn van de combinatie, de heeren Geijl en Loosjes van de liberale kiesvereenigin_'. Het was te voorzien, dat de heer De "Braai, candidaat der combinatie en voor wien de S. D. A. P. een plaats had openge laten, direct gekozen zou worden. Hij verwierf dan ook het grootste aantal stemmen; met hem werden gekozen de heeren Beijnes en Leupen. De heeren Geijl en Loosjes vielen weliswaar uit, doch het mag verwondering wekken, dat zij in dit district nog hooger stem- mencijfer behaalden, dan de heer Rei nalda. voor wien toch dit het gunstig ste district was. Een bewijs van het verwarrende dat er voor den kiezer ge legen is in een groot aantal candidate» is wel dit: dat terwijl de heeren Hugen holtz en Troelstra in herstemming ko men met resp 651 en 627 stemmen, hun medestander do heer Reinalda het niet verder dan 480 kon brengen. Een der gelijk curieus stemmenverschil kan men trouwens in district II evenzoo tusschen de candidaten der S. D. A. P. bemerken. Een andere opmerking valt nog te maken over de stemmencijfers in het derde district. Hadden de heeren Loos jes of Geijl tevens de stemmen gekre gen op den heer Florijn uitgebracht, of omgekeerd de heer Florijn die op een van de heeren Loosjes en Geijl uitge bracht, dan zou ook in III geen her stemming meer noodig zijn "eweest. Wij laten hiesr weder volgen de cijfers die al deze candidaten hebben verkre gen in de verschillende stembureaux. Al die cijfers doen iemand duizelen, gelijk het ons Donderdagavond wel eens duiz^Jde, toen wij (weder ten aan- schouwe van een groote en belangstel lende menigte) den uitslag mededeel den voor de ruiten van het kleeding- magazijn .^Au Tailleur Moderne" op de Groote Markt Verkiezing District I. Uitgebr.Stad- Beek- To- huis. steeg. taal. 663 416 1079 Onwaarde 17 7 24 F. W. N. Hugenholtz 142 197 -Si39 A. Kaptein 74 160 234 Ed. de Lanoy 552 233 785 S. Reinalda 80 152 232 J. Sabelis 541 242 783 H. F. van Thiel 540 220 760 Aanvullings-vacature District!. Uitgebr.: Stad- Beek- To- huis. steeg. taal. 627 409 1036 Van onwaarde 48 12 60 A. C. Laane 343 225 659 Mr. P. J. Troelstra 193 184 377 Verkiezing District II. Nassau- Fr. Var- Tot. laan. kenm. taal. Uitgebr.: 922 562 1484 Van onwaarde 9 6 15 Joh. de Breuk 515 344 859 Mr. F. A. Bijvoet 353 242 595 F. W. N. Hugen holtz 316 170 486 J. Joosten 190 80 270 A. Kaptein 222 97 319 J. B. Lasschuit 293 182 475 G. L. v. Lennep 512 342 854 S. Reinalda 216 101 317 Th. G. Schürmann 423 306 729 Mr. Joh. Spoor 321 202 523 Aanvullings-verkiezing District II. Nassau- Fr. Var- Tot. laan. kenm. taal. Uitgebracht 887 549 1436 Onwaarde 31 12 43 W. P. J. v. Lin den Tol 276 182 458 J. A. Lodewijks 314 209 523 Mr. P. J. Troelstra 297 158 455 Verkiezing 3e District. Geldelooze K. Hei- To- Pad. ligland. taal, Uitgebracht 923 728 1651 Onwaarde 4 8 12 J. J. F. Beijnes 481 402 M. de Braai 561 423 J. W. Florijn 264 241 505 H. J. Geijl 272 250 522 F. W. N. Hugenholtz 381 270 651 J. Leupen 526 447 973 V. Loosjes 305 261 566 S. Reinalda 299 181 480 Mr. P. J. Troelstra 371 256 627 Thans willen wij nog even de ver moedelijke kansen voor de herstem ming nagaan. In II is de verkiezing van den heer Schürmann verzekerd, daar deze toch candidaat is zoowel van de combinatie als van. Haarlem. Volgens het stemmental zou daarna Mr. Bijvoet de meeste kans hebben voor de tweede plaats, maar zijn stemmenverschil met dat van Mr. Spoor is te gering, om dit met zekerheid te kunnen voorspellen. En zelfs het verschil van Mr. Bijvoet met den heer Hugenholtz doet zien, dat deze laatste een niet te versmaden tegencand'idaat zal blijken te wezen en bij groote krachtsinspanning zijner partij nog wel eens den tweeden zetel zou kunnen bemeesteren. In verband hiermede is het wel waar schijnlijk dat bij de herstemming in III de kiezers der Arbeiderspartij zul len stemmen op Mr. Troelstra. Zoo doende heeft deze een kans om beiden er in te ltriicen. De herstemming voor de aanvullings- verkiezing in district II heeft in poli tiek©» zin geen beteekenis. daar zoo wel de heer Lodlewijks als de heer van Linden Tol tot de liberale partij behob- ren. Hier zal dus persoonlijke voor keur den doorslag moeten geven. Ten slotte nog een historische bij zonderheid. Terwijl dezen keer de can didaten der S. D. A. P. in district III resp. 651, 627 en 480 stemmen behaal den. werden in Juli 1899 in datzelfde district bij herstemming de heeren Hof land, Modoo en Groot tot leden van den Raad crekozen resp. met 722, 616 en 578 stemmen. Bij eerste stemming verkregen dezen toen resp. 503, 463 en 399 stemmen. Belangrijk meer kracht is derhalve door de arbeiderspartij in dit district thans niet ontwikkeld'. Vervolg Nieuwstijdingen. Kinderen bij het zwemmen verdronken. Nabij Azazga, op de Algerijnsche kust, zijn drie jongetjes, die zich hij het zwemmen te ver hadden gewaagd, verdronken. Twee personen verdronken. Twee heeren, resp. 22 en 36 jaar oud, zaten aan de kust bij Lorient in de vrij onstuimige zee te visschen, toen zij door een golf werden opgenomen en meegesleurd. Een schipper, die het zag, wilde hen met zijn zeilboot te hulp ko men, doch toen hij de plaats des on- heils genaderd was, waren zij reeds gezonken. De lijken zijn nog niet ge vonden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, passeerde 3 Juli Suez. Het stoomschip Bali arriveerde 3 Juli van Moulmain te Hamburg. Het stoomschip Flores, van Amster dam naar Batavia, passeerde 3 Juli Perim. Het stoomschip Maasdam, van de Holland—Amerika Lijn, vertrok 4 Juli van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Zillah, Holland— Amerika Lijn, vertrok 2 Juli van New port News naar Amsterdam vla Rot- terdam. Het stoomschip Prins Maurits ver trok 3 Juli van NewYork naar West- Indië. Het stoomschip Isis, met de Indische Chineesche en Australische mails ex. ss. China vertrok 3 Juli van Pord Said naar Brindisi. Het kan heden aldaar worden ver wacht. Het stoomschip Anchises, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 4 Juli van Londen. Het stoomschip Zingara, Holland— Amerika Lijn. van Newport News naar Rotterdam via Amsterdam, passeerde 4 Juli nam. 5 u. 30 min. Dover. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam. 2 Juli. Th. Badhorn. al daar: H. J. Th. Meijer, handelsagent, aldaar. In beide faillissementen: rech- ter-commtssaris: mr. B. Simons. Geëindigd: M. van der Hoek, te 's-Gravenhage; S. J. Kleefstra; J. Westerman, wed. C. Mulder, te Nieuwe Pekela. Burgerlijke Stand. Bevallen 3 Juli A. M. Wesselius— Philippo z. A. M. NimwegenRcijcr d. E. C. Treffersvan der Schaar z. C. FerfLaan d. C. M. de BoerSchaink z. M. Sterk—Kraa z. E. van Zalen Negrijn z. Advertentlën. Ondertrouwd: GERARD WUBBELS en MARGOT VAN LIEMT. Haarlem, 4 Juli 1901- De Heer en Mevrouw FERF- Laan geven kennis van de ge boot te van een MEISJE. Haarlem, 4 Juli 1901. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen geliefden Broeder en Oom, den Heer H. J. SU ER IIO FF, be tuigen wij onzen hartelijken dank. D. Th. SUERHOFF. J. VAN DE VELDE. C. J. BUEKERS—van DE Dr. P. BUEKERS. V£LDE' Haarlem, 5 Juli 1901. GEVRAAGD. Een net Dagmeisje, niet bene den '16 jaar. Anegang 3537. z. h. gevestigd), h. n. eenige uren vrij. Cond.. z. b. br. on dl. No. 4472, aan bet bur. van- d'it blad. Op een .atelier in Haarlem wordt terstond gevraagd een net Jong- mensch, die een opname kunnen maken genieten de voorkeur. Discretie verzekerd. Br. fr. motto »Spoed<t, aan NO BELS' Adv.-Bur., Nieuwe Groen markt 25, Haarlem. Terstond gevraagd een aankomend Adres: Bodega, Kruisweg 17. tegen 1 Augustus, een HUIS met negen kamers, meidenkamer en keuken. Franco brieven met opgaaf van huurprijs, onder No. 4176, Bureau van dit Blad. Ter overname aangeboden een zaak in Garen en Band en aanverwante Artikelen, die door een vrouw kan worden waarge nomen. Goeden stand, huishuur billijk. De voorhanden artikelen tegen factuurprijs over te nemen. Brieven onder no. 4471 bureau van dit b'ad. Door bijz. omst. wordt ter over name aangeboden het zoo gunstig bekende (zonder vergunning) »Het Cen trum", hetwelk een goed burger bestaan oplevei t, te bevragen Café »Centrum", Damstraat6. Haarlem. Een echt ras blauwe KEESHOND, waaks. Adres: VAN CITTERÏ ZONEN. Vereenlgiiig t. verfraaiing van Haarlem en omlig gende gemeenten en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer Ter gelegenheid der algemeene jaarlijksche vergadering der Neder- landsche Maatschappij ter bevor dering van Nijverheid, Dinsdag 9 Juli 1901, op het terrein van het Hotel »Duin en Daal« te Bloe men daal, Avondfeest, beginnende om 8 uur. Leden van bovengenoemde, vereeniging heb ben, met hunne dames, vrijen toe gang tot het gereserveerde en ver lichte feestterrein. Kosten van lidmaatschap van meergenoemde vereeniging, over het 2e half jaar 1901, fl,25 bene vens f0,10 voor statuten en regle ment. Men gelieve zich voor het lid maatschap aan te geven bij den Penningmeester der Vereeniging Jhr. J. .T. SANDBERG, Leidsche Vaart 126, alhier. HET BESTUUR. Haarlem, Juli 1901. Zaterdag 6 Juli 1301 te geven door de Stafmuziek van het 2e Reg. Infanterie to 's-BOSCH, Kapelmeester de Heer BERN.J. A. REHL, voor de leden met hunne dames en huisgenooten. Aanvaug 8 uur. HET BESTUUR. Sociëteit „De Kroon", HAARLEM. Circus E. RENZ. Heden en volgende dagen Schitterende Voorstellingen. Mr. E. RENZ origineele hippilo- gische demonstration, beroemde Tonnepaard Pf ior, Trakehner heng sten Donner, en Darius, Drievou dige springact hoogeschool, Be roemd paard Colmar. Melle LUCIA en ALFRED, Dubbel Jockey. Mr. FRANCONI, Vrijheidspaar- den. WHEAL'S ezel Pififax. PRICE, De verliefde Recruut. LECS ALBERTINE, clowns, Koddige Intermezzo. PASTEUR, August de Domme, Corps de Ballet. Bloemeuballet. PrijzenStal lest 1,50. leR. f 1,25. 2e R. fl. 3e R. f0,50 Plaatsbespreking »Kroon« 10—6 uur. Eiken Woensdag, Zaterdag en Zondag 's nam. 2 uur. Kinder- en Familie-voorstelling. Kinderen halve prijzen. DE BREUK is weer herkozen Ten spijt van van de Kamp, Zijn val ware uit den booze, Voor Haarlem eene ramp. Herzie nu, in vier jaren, U zelf eons; zeg dan leuk: Zij moeten mij herkiezen. Zoo goed als toen DE BREUK. Eenige kiezers 2e district. Zendt na on tv postwissel 1 25 franco 5 Kilo bruto. remb. ƒ1.40. D. ABENDS Johz. Qphousden Architect, HAARLEM. OPGERICHT 1833. hoek Groote Markt. Beddenmagazijn. Matrassenfabriek. UITSTOOMEN en DESINFECTEEREN van BEDDE- GOED en andere artikelen. Telephoon 250. Beddenmagazljn, VERWULFT No. 9. Tapijt- en Meubelmagazijn Gr. Houtstraat 62. OntamaitBngS'Ovcn van Prof. OVERBEEK DE MEIJER.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3