SPAARBANK Ei We li P.MULLERenW.AJ.v.d.KAMP Bekendmaking. Pension gevraagd TE KOOP: De Birtneniandsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende Goederen, „Hollandsch Grondbezit" „IIEBE Hebe Essences bij A. Federmann Edammer Graskaasjes Vervolg Stadsnieuws. Nijverheid. De algemeen© vergadering van d'e Maats, ter bevordering der Nij verheid alhier is Woensdagmiddag besloten door het gebruikelijke of ficieel e diner, dat gehouden werd in Hotel Funckler. Het (met een allerzonderlingste letter ged'rukte) menu bestond uit Potage Londonderry, Rissoles de volatile, Turbot. sauce ca pres filet de boouf a l'anglaise haricots verts, poulardie a l'estragon, cane ton roti: compote, saumon ii la mayonaise, saladeglacés, fruits, dessert. Ondier de gasten merkten wij op dien Commissaris der Koningin, in d'eze provincie. Mr. G. van Tien- hoven, den waarnemend' burge meester, Mr. Th. die Haan Hugen- holtz, de voorzitters van de Kamer van Kooph., van de Verfraaiïngs- voreemging. van de Maats. Duin en Daal, en van d© School voor Kunstnijverheid, d© heeren Mr. Enschede, Krol Berthng en baron Van Lynd'en. den heer Lieftinck, lid van de Tweede Kamer. Dr. Greshoff, directeur van het Kol. Museum en anderen. De rij der feestdronken werd ge opend door den heer J. F. W. Con rad, voorzitter der Maatschappij, met een heildronk van H. H. M. M. de Koningin en de Koningin-Re gentes. Dezelfde spreker bracht daarna hulde aan den Commissa ris der Koningin dien hij schert send noemde den vadier der Maats, v. Nijverheid, daar zij toch voort gesproten is uit de Maats. v. We tenschappen, waarvan Mr. Van Tienhoven op dit oogenblik voor zitter is; hetgeen Mr. Van Tienho ven aanleiding eai, om den heer Conrad een ge waardeerden klein zoon noemende, een dronk uit te brengen op de Maatschappij voor Nijverheid1. De vooratter deed voorlezing van twee telegrammen. Een was va.n den dien middiag nieuw benoem den Directeur der Maatscchappii. den heer Cremer: V ergerend© benoeming gaarne aangenomen. Leve d'e Maatschap pij 1 Cremer. Het andere was vani het afgetre den bestuurslid Dr'. IJssel de Schep per die, met d'e best© wenscheni als zoodanig afscheid nam. Daarna volgde een reeks van heildronken en dankzeggingen waarvan wij vermeiden diie van, dan heer Dyserinck op den waarn,. burgemeester. Mir. Armand Sassen op de ontvangst te Haarlem en het avondfeest, d'e- heer A. van Roe sum o-p de Binnenl. Expl. Maats., de Verf ra ai n g svereenigi ng en die SoCiieteit Trouw moet, Blijkenl, Mr. Hugenholtz op het Museum en dei School voor Kunstnijverheid, dei heer Van Lockeren Campagne op de aftredende directeuren, de heer Van Lyndlen op het bestuur der Maatschappij, de heer Figee op de nieuw© departementen en op den heer Arie Smit te Kinderdiik de heer Lieftiilnck op het N-ederl. Volk. De-z© dronk gaf d© aanwezigen, aanleiding om, stiaandh het Wi-en Need. Bloed aan te beffen. Woorden van hartelijke®, lof werden door de heeren Conrad en Symons gewijd aan den algemeenen secre taris, den heer G. S. d© Clercq. De reeks werd gesloten door een dankbetuiging van den heer De Gliercq. Omstreeks balftie® ging men uiteen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de maaltijd die op 21 dezer in de Soc. Vereeniging zal gehouden wor den bij gelegenheid van de wedstrij den door de oud-onderofficieren, ge leverd zal worden door de firma Klü- ken, cuisinier. Kenaustraat alhier. Pensioen verleend aan den heer C. A. Hiet, onderwijzer le klasse aan eene openbare lagere 9chool alhier, van 579, aan F. J. Poutsma, school opziener in het district Haarlem, van f 1343. Gevonden voorwerpen. Een ijzeren staaf een parapluie; ©en handwagen; ©en handschoen. Bij, d'e politie werd aangifte ge daan van het vermissen van twee gouden ringen-, waarvan één met juweel en steen. Kantongerecht. Uitspraken van 10 Juli 1901. G. S. te Bloemendaal wegens leer plichtwet overtreding f 1. of 1 d. hech tenis. B. H. te Haarlem wegens geen aangifte doen van veranderde woon plaats/ 2.50. of 2 d. hechtenis. C. v. B. te Velsen in staat van dronkenschap een anders veiligheid bedreigen 4 d. hechtenis. J. G. W. F. te Haarlem we gens in het openbaar aanstootelijke toespraken houden 1. of 1 d. hechte nis. H. A. B. te Haarlem wegens ong. over een anders grond loopen 2. of 2 d. hechtenis. M. II. F. te Haarlem wegens idem 1. of 1 d. hechtenis. F. \V. F. te Haarlem wegens idem f 1. of 1 id. hechtenis. P. J. A .B. te Haarlem wegens verwekken van rumoer 1. of 1 d. hechtenis. Wegens straatschenderij. J. -P. H. te Haarlem 1. of 1 d. h. G. V. te id. 1- of 1 d. li. J. F. W. te id. f 1. of 2 d. h. P. L H L te id. f 1. of 2 d. h. C. N. M. v. E. te id. 0.75 of 1 di /h. A. B. te id. f O.bO of 1 d. h. C. J. P. te id. 1. of 1 d. iï. C. H. t. H. te id. J 0.50 of 2 d. h. S. v. B. te id. f 0.50 of 2 d. h. A. Z. te id. f 1. of 2 d. h. F. v. N. te id. f 0.50 of 1 d. h. C. W. te id. f 0.50 of 1 d. li. J. L. S. te id. f 0.50 of 1 d. h. G. H. te id. 1. of 2 d. li. A. v. N. te id. 1. of 2 d. h. F J. C. H. te id. f 0.50 of 1 d. li. M. A. L. E. te id. /0.50 of 1 d. h. J. C. S. te Haarlem wegens spoor- wetovertreding f 0.50 of 1 d. h. S. d. W. te Amsterdam wegens id. f 0.50 of 1 d. h. R. G. L. te Delft wegens id. /3. of 3 d h.L. v. L. te Haarlem wegenz een voetpad bereiden zonder noodzaak f 1. of 1 d. h. K. P. te Haarlem wegens over de grasperken loopen f 0.50 of 1 d. h. J. B. 11. te Haarlem wegens id. f 0.50 of 1 d. h. H. v. d. Z. te Hillegom wegens met een -rijwiel op een voet pad komen 1. of 1 d. h. G. A. B. a B. te Haarlem wegens met een rijwiel rijden zonder licht O.aU of 1 d. h. D. J.H. te Wormerveer wegens met een rijwiel op een trottoir rijden 1. of_l ld-, h. J. L. te Haarlem wegens id. 0.50 of ld. h. J. C. v. A te Haarlem wegens een hoorn van bloemen berooven f 0.50 fo 1 d. h. Wegens dronkenschap. A. D. onbekend bij le herhaling drie dagen hechtenis. C. P. v. D. te Haar lem 2. of 3 d. h. J. S. te id. 2. of 3 d. h. J. H. K. te id. f2. of 3 d, h. D. M. te Beverwijk f 2. of 3 d. h. D. H. te Haarlem f 1. of 2 d. h. W. S. Jzn., te Wijk aan Zee f 1. of 2 d. li. W. K. te Haarlem f 1. of 2 d. h. II. L. te id. f 1. of 2 d. h. P. G. te id. f i. of 2 d. h. C. d V. te id. f 1. of 2 d h. D. L. te id. f 1. of 2d. h. W. B. zonder vaste woon plaats ƒ1 of 2 d. h. H. v. d. W. te Vel sen 1. of 2 d. h. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen voor, aan den heer Jos. Daemen, onderwijzer le klasse aan de opleidingsschool voor jongens tot het Middelbaar' en Hooger Onder wijs. wegens lichaamsgebreken eervol ontsla^ te verleenen uit zijne betrek kin" met ingang van 15 October a.s.. en hem met ingang van dien datum eene jaarlijksche toelage toe te ken nen tot zoodanig bedrag, dat het hem van Rijkswege eventueel te verlee nen pensioen daarmede worde aange vuld tot f 750 's jaars. B. en W. stellen voor aan J. Roes. bloembollenkweeker te Vogelenzang, ver-gunning te verleenen om een toe gangsweg aan te legden ter breedte van 1.50 M., van een te bouwen wo ning naar den weg langs de Leidsche vaart, tegen betaling van een recogni tie van f 1 per jaar! Naar aanleiding van de desbetref fende circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken hebben B. en W. zich o.a. in verbinding gesteld met de Geneeskundige armen-commissïe en aan die commissie onder meer de vragen gesteld: of het wonsclielijk was dat de ge meente een der Haarlemsche artsen in de gelegenheid stelde naar het In stituut Pasteur te gaan, op welke vraag ontkennend geanrtwoord werd; of de cholerabarak geschikt was voor pestverplegïng op weflke vraag mede ontkennend geantwoord werd; terwijl de commissie op de derde vraag', of een observatiepost ge- wenscht was, bevestigend antwoord de. In het schrijven van genoemde com missie waarin B. en W. het antwoord op bovenstaande vragen werd toege zonden werd sterk aangedrongen op het bouwen van een steenen pestba- rak met ontsmettingsoven en werd in overweging gegeven Heeren Regen ten van het St. Elisabeths Gasthuis te verzoeken, totdat de barak gereed zou zijn, eventueele pestgevallen in hun Gasthuis te doen verplegen. Aan den laatsten wenk werd door B. en W. spoedig gevolg gegeven, waarop Regenten, ofschoon doordron gen van de bezwaren aan zulk een verpleging in hun gesticht verbonden, onder eenige voorwaarden hunne toe- stemming verleenden, met de toevoe ging, dat op dein duur een ande.re weg gevolgd zou moeten worden. Toen echter na eenisie maanden de door Regenten gestelde voorwaarden niet waren ingewilligd, meenden zij hunne bereidverklaring te moeten in trekken, omdat het gasthuis, indien daarin de pestlijders zouden moeten worden afgezonderd, niet aan zijne bestemming van algemeen zie kenhuis zoude kunnen blijven voldoen, Inmiddels was bij B. en W. ingeko men een schriiven va.n Genees kundigen Inspecteur voor Noord-Hol land. waarin die ambtenaar verklaarde, dat die barak op het Harmenjansenveld onmogelijk voor pestverpleging in aan merking kon komen en dat het voor; Haarlem een be-paalde behoefte ge noemd kon worden een goede gele genheid te bezitten om eventueel pest lijders ai te zonderen. Op grond van een en andietr heeft het College van B. en W. den Gemeen te-architect opgedragen plannen en begrooting voor zulle een barak te maken; als resultaat waarvan een rapport is ingekomen waarin kosten van verplaatsing, verandering en ver bouwing der bestaande barak op f 10000.de kosten van inventaris en centrale verwarming O" 2200.de kosten voor een bacteriologisch labo ratorium met inventaris op f 5800. de kosten van een ontsmettingsoven met de daarvoor vereischte barak op f 6100.de kosten voor bestrating en rioleering op f 800.en voor onvoor ziene uitgaven f 400.worden ge raamd. Daar B. en W. het op prijs stelden den Raad omtrent deze vrij kostbare inrichting een tweede deskundig ad vies over te kunnen leggen, werd ge meld rapport gesteld in handen van de commissie van bijstand in het be heer der openbare werken, die ver klaarde, dat zij zich met het rapport wel kon vereenigen, doch daaraan meende te moeten toevoegen, dat zij het voldoende achtte de tegenwoordige barak te verplaatsen en zoo noodig heter in te richten. Waren B. en W. van de onmisbaar heid van 'n ontsmettingsoven ten voile overtuigd, voor de andere groote uit gave, nl. die voor verbetering en ver plaatsing van van de barak, tot bestrij ding van een misschien denkbeeldig gevaar, waren zij eenigszins huiverig zoodat zij meenden deze zaak niet te kunnen afdoen zonder nogmaals ad vies te hebben ingewonnen van cien Geneeskundigen Inspecteur. Uit diens advies is hen echter gebleken, d-i ae kosten voor de barak niet minder kun nen worden geraamd. Het bacteriologisch laboratorium zou echter volgens den ambtenaar1 kunnen vervallen en daarmede ten uitgave van f 5800.— bespaard. B. en W. vragen nu den Raad be schikbaar te stellen een bedrag van ten hoogste f 19500. J. Slagmulder verzoekt om zijn perceel aan het Oosterhoutpark in de gemeente Heemstede zan te sluiten aan de gemeentelijke waterleiding. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. De vereenigde besturen van de Christelijke Avondnaaischool en van de Haerlemsche fabriekscholen, vra gen de conditiën enz. van den huur van de twee bovenlokalen van het Proveniershuis, voor aile werkdagen van 's namiddags half 5 tot 10 uur, be halve des Zaterdags. B. en W. wenschen hier afwijzend op te beschikken, omdat "©noemde lo kalen wellicht spoedig noodig zullen zijn voor den dienst der lichtfabrieken, en ook omdat de ongeschiktheid van genoemde lokalen als schoollokalen is gebleken. Het bestuur der Vereeniging te gen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken, vestigt er de aandacht van B. en W. op, dat de bepalingen in de Alg. Pol.-verordening voor Haarlem, ten aanzien van het gebruik der honden als trekkracht, niet beletten dat binnen de gemeente van honden voor wagens misbruik wordt gemaakt. Met een kleine ver andering nemen B. en W. nu over de wijziging van art. 84 der A. P. V., zoo als zij door de vereeniging wordt voorgesteld, en waardoor de misbrui ken worden tegengegaan. De hond zal niet anders voor wagen of slede mogen zijn bevestigd, dan be- hocjrlijk aangespannen in een trek- haam, en wel onder den wagen, zon der dat eenig deel van den wagen op hem drukt of rust. Voorts mogen de dieren niet minder dan 50 c.M. hoog zijn. De hond mag niet ziek, kreu pel, gewond of drachtig zijn en de bestuurder mag niet op den wagen of de slede zitten, terwijl die in bewe ging is. De boete bedraagt f 5. „Hartelust" De overheerlijke zomersche tem peratuur deed vele® Woensdag avond ©ene wan del in- maker» naar het schoone. lommerr:,'ke buiten goed „Hartelust" p Bloemendaal, dal d'oor zijne rustige ligging en natuurschoone onigevin? o^ zich zelf reeds eene groot© aantrekke- liikheid bezit. Een waar genot is het onder d© breedge'akte beuken,' te midden van een prachtige® plan tengroei eendge uren te verwijlen, en te kunnen genieten van de in derdaad zeer goed© muziek van het bekend© corps ..Harmonie" uit Haarlem, dat iedere® Woensdag avond daar een concert .geeft. De prettige, vroolijke muziek, en het heerlijke zitje rondom den fraaien, slingerenden vijver, lieten dan ook niet na hunnen goeden invloed te doen gelden op de Bloemendalers en Haarlemmers. Mengenioot volop van al het vele dat er te genieten viel. Hed'en werd' in het Brongebouw eene huishoudelijke vergadering van vroedvrouwen uit Noord-Hol- land gehouden Heemstede. De heer J. G. van Nauta Lemke al hier, is met ingang van 16 Augustus benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Sittard. Vergunning verleend aan den heer J. D. Onderwater, voorzitter van de Ned. Maatij. voor Tuinbouw en Plant kunde, alhier, tot het aannemen van den titel van officier der mérite agri- cole, hem door den president der Fransche Republiek verleend'. Gemeent°rai ds-verkiezingen. BEVERWIJK. Bij de herstemming alhier voor 2 leden van den raad zijn gekozen de heeren G. T. D. Slaap en G, Meijer, respectievelijk met 301 en 271 stem men. In 't geheel werden uitgebracht 583 stemmen, waarvan de beide an dere candidaten er 270 en 246 verkre gen. Zandvoort. Aangekomen badgasten. A. Wolff, Adam, Villa Cassa Lana. 2 pers. L. Rapfaedson, Gladhach, Gasthuis plein 1. 4 pers. Mevr Marta Przedecki, Berlijn. Villa Vredelust. 2 pers. E. M. Levenbach, Adam. Villa Louise. 6 pers. G. A. Harf, Adam. Vila Bertha. 8 pers. M. Herzberg, Adam. Poststraat 14. 7 pers. J. La Balance, A dam, Kerkstraat no. 3. 8 pers. A._ Manheim, A dam. Kerkstraat 3. J. Blaauboer, Ainst. Villa Jeanne (Peters) 5 pers. G. II. Aukes, Adam. Dorpsplein 2. 4 pers. H P. van Gelder, Adam. Hotel l'Oceaan. A. Sachs, A'dam. Hotel l'Oceaan. A von Wildenburg, Weenen. Pensi on Beau Rivage. L. Burkhardt, Munchen, Idem. Mevr. Wed. Lingeman, Hrl. Groote Badhuis, 2 pers. Mevr. D. W i'ldervauk, Hoogezand. Gr. Badhuis. 2 pers. Mej. I. de Marez Oyens, A'dam. Ho tel d'Orange. Mr. A. Hoyermann, Bremen. Grand Hotel. Fam. Tendlan, Wiesbaden. Idem. 3 pers. Fam. Kan, Idem Idem. 4 pers. Mr. Salomon, Idem Idem. Fm. Israël, Idem Idem. 2 pers. P. Loosjes, A'dam. Hotel Zee rust. 1 pers. Fam. Nicolsou Wassenaar, Gronin gen. Idem. 3 pers. Louet Feisser, A dam. Idem. 1 pera Fam. v. d. Wetering, Ruinerwold. Hotel Beilvéèdre. 4 pers. Gebr. Unger. Adam. Idem. 2 pera. Polkan, 3.443/5, 3. Controleur, 3.48 3/5, 4. De Luitenant, 3.54. Derby 5. Uitslag: 1. Curasao, 2. Chris- tiaan, 3. Edel. Cacao gaf het halverwe ge de baan op en kwam kreupel aan stal. Zornerprijs. Opgekomen Hirye, Ab dul Ameer, Clerimond. Eddollah, Sier ra, Concurrent. Uitslag: 1. Clerimond, 6.47-2. Abdul Ameer, 5.47 2/5; 3. Sier ra, 5.48; 4. Hirye, 5.48 1/5. Noordzeeprijs. Verkoopwedren op de vlakke baan, voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bona fide toebehoorende aan Nederlanders en die te koop gesteld zijn voor f 2000. De winner wordt bij opbod verkocht. Ge wicht 10 Kg. boven de schaal. Te koop gesteld voor f 1500 4 Kg., voor 1000 8 Kg., voor f 500 12 Kg., maidens 2 1/2 Kg. ontheffing. Afstand 1900 meter. Opgekomen: Rack Rent, Frisson. Mioche ex Mels, Lambrequin. Miss Ca- terham. Chapter Hollandaise, Brancas- ter en Single String. Uitslag: 1 Mioche ex Mels. eig. mr. Astley, Den Haag; 2 Miss Caterham, eig. bar. Creutz, te Rozendaal; 3 Single String, eig. luit. J. M. H. ten Kate, Am sterdam. Het winnende paard Mioche is, naar medegedeeld werd, verkocht voor 100Ó. Klasse-prijs. Opgekomen V illem III Fanfare. Debutant, Ceres, Controleur, de Luitenant, Polkan, Jonge Yoel en Schobernack. Uitslag: 1 Polkan, 2 min. 52 sec.: 2. Jonge Voel. 2 m. 523/5 sec.; 3. Fanfare '1 min. 7 sec. Oosterbeekprijs. Opgekomen: Dusky- Duck, Ouda, Antelope, Laura Gold, Marine, Zillah. Uitslag: 1. Ouda, 2.. Dusky-Duck, 3. Zillah. Laura Gold wierp bij het nemen van een hurdle zijn berijder af, die geen letsel bekwam, Marine en Antelope weken uit, Marine kwam er later weer Wielernieuws. De geschiedenis van het uurrecord Naar aanleiding van de aanmerke lijke verbeterir van het uurrecord, onlangs te Leipzig gedaan, geeft „de Fiets" het volgende overzichtje: Het eerste uurrecord werd gereden 25 Maart 1876 te Cambridge door Dodds met 25 kil. 508 m.; de eerste renner, die 40 kil. per uur maakte was Osmond op de Herne Hillbaan te Lon den 28 Juli 1S93; de eerste renner die cle 50 Kilometer per uur maakte was Stocks, met 50 kil. 393 m. 3 Oct. 1896 op de Crystal Palace-baan te Londen en daarna ging 't als volgt: 21 Oct. 1896 T. Linton 50.907, 10 Juni 1897 Stocks, 51.907. 27 Sept. 1897 Stocks 52.490 5 Juli 1898 Taylor 54.420, 6 Aug. 1898 Elkes 55.831, 3 Aug. 1899 Taylor 56.966, 8 Sept. 1899 Bor 58.053: 11 Sept- 1899 Taylor 58.980. 8 April 1900 Taylor 59.486, 29 April 1900 Taylor 62 kil. 313 m. Dan kwamen: Bouhours 63 kil. 333 m.; Baugé 63 kil. 779 m.: Dickentman 64 kil. 640 m.; Stinson 64 kil. 673 m. te Brockton in de Vereenigde Staten en nu eindelijk Robl te Leipzig 65 kil. 512 M., dus 839 m. meer dan Stinson. Sporten Wedstrijden. Paarden- Wedrennen te Clingendaal. Prachtig zomerweder begunstigde Woensdag de courses te Clingendaal, die ditmaal dan ook vrij goed bezocht waren. De wedstrijden openden met een aan- moedigingsharuraverij. Opgekomen Schabernack, Concurrent. Controleur, De Luitenant, Krylatyna, Polkan en Debutant. 1. Concurrent in 3 m. 441/5 sec., 2. Laatste Berichten. Verkiezing ïweode Kamer. Naar het „N. v. N." uit goede bron verneemt zal mr. H. Goe man Borgesius in. die Tweede Ka mer zitting neme® voor Zuifen, zoo dat voor Amsterdam IV een nieu we verkiezing noodzakelijk is. De arbeiders in de lucifersfabrieken te Parijs hebben het werk hervat. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 11 Juli. B. Serné en H. Schervel. A. F. van Leeuwen en P. A Steffers. Getrouwd: 11 Juli. II. J. van Emme rik en C. M. Colla. S. H. Brongersma en W. F. Klinkhamer. K. Molenaar en J. K. Dingier. Bevallen, 10 Juli: C. T. Nieuwenho- venPiet, d.; S. WasenbergDaasse, z.; 9 Juli. A. van der Horstzwinge laar, z.; 10. C. F. van den Bogaardt Overmeijer, d.; P. Staal— Aerts, z.; D. M. Jansen HendriksBuijs, d. Overleden, 10 Juli: S. A. F. Rijbroek, 12 m., z., Palmstraat. Faillis8em enten. Rotterdam, 10 Juli. Uitgesproken. A. Vrijer Gz., boekhandelaar, al daar. Rechter-commissaris mr. C. O. Segers. A. II. Kelder, koopman en agent van huitenlandsche huizen aldaar. Rech ter-commissaris mr. L. Offerhaus Jzn. Opgeheven werd het faillissement van M. Drees, winkelierster, aldaar; failliet verklaard M. Treubner. aldaar. Rechter-commissaris jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier. Gehomologeerd werd het accoord door H. Tijshoff, winkelier in sigaren en dat door J. de Brij, winkelier in manufacturen aldaar, aan hunne cre diteuren aangeboden. Geëindigd is het faillissement van II. de Goeij, houthandelaar te Span broek, vroeger te Middelharnis. 's Hertogenbosch, 9 Juli. Uitgesproken: Johannes van Breugel, koopman, wonende te Loon- op Zand. Rechter- commsiaris: mr. Suvling. Geëindigd: J. A. van Vugt, fe Arnhem; H. Win- kelhuyzen, schipper en winkelier te Lage Zwaluwe; A Molenaar Dz., melkventer, te Hoogcarspel. MARSTNIEUWd. Veemarkt 10 Juli 1901. Aangev. Prijs 6 Koeien f 200—170 32 N. Kalveren 149 28 Lammeren 129 stapels Kaas 3683 Kazen 6971 Kg. f 27.50-13 CORRESPOND ENTJE. Wij ontvingen ©e® brief met het opschrift „Herstemming Schür- mainn" zprnder mee®. Deze brief is onbestelbaar, diaar hij geen nummer aamviist va® e©® dier twee advertentie®, dlie ter de ze® zake zijn -©plaatst. DE ADMINISTRATIE. Advertentiëia. B enzi ne-ontploffl ug. Een 14-jaiige jonge® stond! ddzer dage® met een brandende cigaret in den mond voor ©en open raam van> een schuur te Worcester te kijken naar een man, die met ben zine leder schoon maakte, toen door het afvliegen van vonken een he vige ontploffing plaats had. Het dak van de schuur werd wegge slingerd en het gebouwtje vloog in brand. De jonge® e® twee man nen kregen eimstige brandwonden aan gelaat en handen. Droevig ongeluk. Een droevig ongeluk is Zaterdag avond laat gebeurd in een spoor trein tusschen Biiesenthal en Ber- nau, bij Berlijn. De kleeren van een jong meisje raakte® door von ken, die uit de locomotief door het geopend© portier van de coupé vlogen, in brand. De ongelukkige sprong in haar angst uit den in volle vaart riidenden trein en stierf Maandagmorgen aan haar wonden in het hospitaal te Eberswalde. Branden. In een opslagplaats van katoen te Liverpool brak Zaterdag brand uit. 3000 balen katoen zijn door het vuur vernield. Te Rochester bralt Maandagmor gen brand uit door het springen van een parrafinelamp. Twee hou ten huizen brandden geheel af. Een man en zij® twee dochtertjes kwamen in de vlammen om. Een afschuwelijke daad. De oppasser van het kerkhof te Moskou heeft, naar nu eerst is ont dekt. een krankzinnigen man 15 jaren lang. met een ketting aan een muur geklonken, opgesloten ge houden. Uit het onderzoek is geble ken. dat de echtgenoote van de® krankzinnige er 15 jaar geleden met diens bezittingen van door ge gaan is. Haar tegen^woordige ver blijfplaats is onbekend. Schandaal te Moskou. In Moskou heeft men een reeks schan delijke misdaden ontdekt, die door een geneesheer en een ziekenverpleegster bedreven zijn. Zij werden er voor be taald om kinderen die hun ouders tot overlast waren te doen verdwijnen. Het onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat twintig kinderen aldus vermoord moeten zi.in. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze diepe droef heid, na een smartelijk en geduldig lijden, voorzien van de 11. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 68 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mejuffrouw FEMINA ZOOMERS, Wed. van den Heer JOANNES HU3ERTUS SWEERTS. Haar'em, 12 Juli 1901. M. Ph. MAAS-Sweerts. J. P. MAAS en Kinderen. A. M. NIEBERG— Sweerts. A. F. A. NIEBERG. J. M SWEFRTS. A. C. SWEERTS. C. SWEERTSReijken en Kinderen. J. A. SWEERTS. D.SWEERTSFranken en Kinderen. E. H. SWEERTS. Een vraag aan de heeren en meerderen. »Is het waar, dat de heer SCHüK* »MANN op Donderdag den n4en Juli j. 1. heeft verklaaid »zich een benoeming tot lid »van den Gemeenteraad niet »meer te zullen laten welge vallen, indien niet terstond „herkozen Uit het zoo juiste artikel van den heer KLEIJNENBERG blijkt duidelijk, dat de heer SCH. ei niet tegen op ziet om der ge- meente.den ambtenaren en den kie zers no odeloos kosten en moeite te veroorzaken. In hoever dit passend is tegen over fatsoenlijke mede-kiezers, moet de heer SCli. zelf verantwoorden; op ons rust de verplichting de kiezers van het tweede district voor zuike afkeuringswaardige handelwijzen te behoeden. Met een ridderlijk antwoord zoudt U daarom zeer verplichten Een Comité van vrije kiezers. Ondergeteekende, ERNST RENZ, circus-directeur, maakt aan het geëerde publiek van Haarlem en Omstreken bekend, dat hij van af 10 Juli heeft opgehouden in be trekking te staan tot het gezel schap, dat circus-voorstellingen geelt in de Sociëteit »de Kroon, en dat de Heer A. HARTOG, die deze voorstellingen exploiteert, van af genoemden datum niet meer gerechtigd is daarbij van den naam »circus E. RENZa ge bruik te maken. E. RENZ, Haarlem, 11 Juli 1901. HAARLEMSCHE De gelegenheid tot byschryving van route, bestaat nog eiken werk dag dezer maand, des voormiddags van 10 tot 11 uur, en des Dins dags, Donderdags en Vrijdags dier maand nog van 1 tot 2 uur. De Commissaris-Boekhouder J. A. FONTEIN. V Ondergeteekende, niet in de gelegenheid, een ieder afzonderlijk te bedanken voor de dezer dagen ondervonden talrijke bewijzen van sympathie, bij de herdenking van zij 12'/j-jarig directeurschap van Haarlem's Muziekkorps, betuigt langs dezen weg, allen zijn harte- lijken dank. Chr. P. W. KRIENS. Haarlem, 8 Juli 1901. evraagd, goed kunnende werken. Zijlstraat 49. Gevraagd voor klein gezin (Heer en Dame z. k), Huis met Tuin bevattende minstens 4 kamers, keuken, kelder, enz., den prijs van f300 niet te boven gaande. Brieven franco onder No. 4482, Bureau van dit Blad. In of bij Haarlem wordt gedu rende ongeveer 10 dagen in 't be gin van Augustus, voor een gehuwd paar met twee kinderen (8 en 4 jaar oud). Brieven met inlichtingen worden ingewacht onder letter K. bij G. J. C. SCRINERIUS, Boekhandelaar te Utrecht. Een voor eenige jaren nieuw gebouwd Winkelhuis met apart Bovenhuis. 11 uuropbrengst f650. Brieven onder No. 4487 bureau van dit blad. Ie HAARLEKI, bericht dat zij bij de Noord- en Zuid-HoIIandsche Rank te Haar lem, tot den koers van 100 °/0 ten verkoop heeft gesteld hare 41/. pCt. Obligation van/500 en ƒ1000 rentende per 1 Mei en 1 Novem ber. De Maatschappij koopt onroerende goederen in Ne derland en geeft 5 °/0 Obligation uit ia stukken van fluOO, 1500 en 1100 tot den koers van f100 "Zo- Verkrijgbaar ten haren Kantore Ged. Oade Gracht 72, zoomede bij de firma WE YENBERG1L BOUW MEESTER en HARMENS. Beoordeelt Essences niet naar namaak. ter bereiding van Likeuren, Limonades, Dran ken, Puddingen. Sausen, Borstplaat. IJs enz. Eenvoudig, zuiver en goedkoop. Uitsluitend echt verkrijg baar bij J. J. Göppinger, in Chemicaliën, Drogerijen en Verfwaren, Gr. Houtstraat 147r., Haarlem Tolephoonnummer 505. Brochure gratis op aanvrage. Groote Hontstraat 37. Prachtige, Fijne verkrijgbaar, bij T. A. l»OK5lé©s KI. Hontstraat fis.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3