PREDIKBEURTEN Era Me Hei Bekwame Strijkster A Pracl! lette Rjjiiel net Dagmeisje, een flinke Dagmeid, Te Koop GONCERT Claassen Beims, Zijlstraat 97„ Grondbezit" Kantoor voor Vaste Goederen, Assurantiën en Hypotheken. J. w. G. DROSTE, INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubliek. stelt de redactie zich n el aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Haarlem, '13 Juli 1901. Geachte Heer Redacteur Blijkens eene annonce voorkomende in no. 5531 uwer courant, wordt door eenige kiezers uit district II tot mij en andoren de vraag gedaan openlijk mededeeling te willen doen van verklaringen door mijn heer Schürmann voor- en tijdens de laat ste gemeenteraadsverkiezing gedaan, Allereerst de beleefde opmerking, da eene vraag om inlichtingen bestemd voor het publiek, doch inzonderheid voor de kiezers van district li, rn. i. gepaard had behooren te gaan van eene onderteeke- ning met- naam. Aanvankelijk was ik van plan niet te antwoorden. Het feit, dat men mij zoowel op den openb. weg als ten mijnen huize inlichting of mededeelingen vraagt, en 't- mij daarbij blijkt, dat men de gezegden niet juist weergeeft of verkeerd is inge licht, deed me besluiten te antwoorden. Ik wenseh daarbij tevens te bereiken, dat men de overtuiging krijgt, dat ik in geene combinatie werkende voor- of te gen mijnheer Schürmann zit, m. a. w. noch behoor tot zijne persoonlijke vrien den noch vijanden. Integendeel, mijnheer Schürmann weet maar al te goed, dat ik hem lof zou toe zwaaien indien hü zulks mocht verdie nen, daarentegen hem openlijk, of in zij ne tegenwoordigheid, zou bestrijden of verachten indien hij misdeed. Men moet dus goed begrijpen, da er bij mij haat noch wrevel jegens mijnheer Schürmann bestaat en ik slechts als een gewoon kennis van hem mag en wenseh beschouwd te worden. Het is of moet beschouwd worden met het laatst aangevoerde verband te hou den. dat ik willens en wetens 's heeren Schürmann's hoogst afkeurende uitla tingen jegens de ITaarlemsche pers en Mr. P. J. Troelstra daartegenover zijne vele lofuitingen jegens den heer Hugen- holtz verzwijg, en mij alleen bepaal tot gezegden en verklaringen de candida luur en persoon Schürmann direct raken de. Ik zal hierbij, omdat men er z o o'n belang instelt, zooveel en duidelijk mogelijk het gesprokene mede- deelen, t. w. in zooverre het voor open baring geschikt, en het mij gegeven is, dat te doen. Een ieder begrijpt, dat het niet geheel tot zijn recht kan komen en wel omdat het mij met den besten wil niet gegeven is. het zóó onberispelijke Jordaans of halfjoodsch dialect (in de uitspraak) van mijnheer Schürmann hier op papier in vervulling te brengen. Thans ter zake: Op 2, 3 en 4 Juli jl. had ik een onder houd met mijnheer Schürmann over eene zaak geheel buiten de verkiezingen staan de. Den 2den Juli werd bovendien door mij slechts even over de verkiezingen gespro ken, nl. dat het van ondank getuigde en zeker niet te pas kwam, om de candida- tuur-De Breuk tegen te werken; op 3 Ju li had het onderhoud ten mijnen huize plaats en werd er over verkiezing niet gerept; doch op 4 Juli po. werd er na af loop van ons onderhoud, en toen inmid dels achtereenvolgens eenige heeren bij mijnheer Schürmann binnentraden w. o. ook het raadslid de heer W. A. ,T. v. d. Kamp, meer uitvoeriger over de verkie zing ei wei speciaal over de kansen ge discussieerd! De heer Schürmann liet zich intussehe niet malsch uit over den inzender eener annonce in de bladen van 3 Juli en gaf duidelijk te kennen, dat hij van het lid maatschap van den Raad genoeg had, De opmerking, dat hij dan ook geen candidatuur had behoren te aanvaar den, werd zijnei'zijds beantwoord met ,ik moet jelui, zoo waar ik Schürmann „ben, verzekeren, dat ik er thans anders „over denk en, indien ik heden niet met „vlag en wimpel herkozen word, zal ik „zoo spoedig mogelijk mededeeling doen, „dat ik het Iidmaaschap van den Raad „niet meer wenseh waai' te nemen 1'. Door allen werd vrijwel eensluidend geantwoord: „ho, ho, een beetje, denk nog eens nader er over na, je toont nog al eens neiging tot veranderen en komt misschien dan ook weder tot eene ande re meening?" Onmiddellijk daarop vervolgde de heer Schürmann: „ben jeluidenkt jelui, „dat ik niet weet wat ik zeg en doe...? Ik ..herhaal, dat ik liet ver.... en ze kunnen „van mijn part liet clubje Modoo, Hof- .land, etc. met Hugenhöltz versterken." Door de anderen werd er nogmaals op gewezen zieh ie bedenken en hieruit be greep ik, dat de anderen, evenals ik, de meening waren toegedaan, dat 't m het gunstigst geval op herstemming voor mijnheer Schürmann kon uitloopen. Edoch, de heer Schürmann scheen dat niet te voelen noch te beseffen en achtte zich blijkbaar hooger, want ook thans weder voor de derde maal dezelfde her haling in nog krasser bewoordingen ge volgd „als vijf kiesvereenigingen me „er niet uireci in willen of kunnen bren- „geu zijn hetvereenigingen, waar- „mede ik niets te maken meer wil heb- „ben, zijn hetzijn het vereenigingen „van nullen etc. etc. etc. en bovendien „zal ik mijn ontslagname uit den raad „laten volgen door mijn ontslag als voor zilter der Handelsvereeniging, als lid „der commissie voor den Koninginnedag „etc., waarop één der aanwezigen mei „een strak gezicht doch vol ironie het „volgen: „dan gaatop de flesohi'" Doch scherts mocht hem noch opbeu ren of van inzicht doen veranderen, wt.nt als antwoord volgde: „Jelui weten ^uijn „besluit, bovendien li^dt mijne zaak er „reeds genoeg onder.' Overtuigd zijn ijnde van den afloop en dai zijn niet weder-verschijnen in den Raad geen verlies medebrengt, werd den heer Schürmann dan ook ten slotte nadrukke lijk verzocht zich als ..man" te gedragen eri aan zijn voornemen vast te houden. En waardoor was men overtuigd, dat zijn candidatuur toen fiasco moest maken en werd er zelfs ten slotte op aangedron gen bij zijne meening en houding te per- sisteeren? De beantwoording hiervan voert te ver en gaat feitelijk buiten mijn bestek. Trou wens, hierboven gaf ik reeds de korte conclusie, nl. „dat het geen steunpilaar is!" Laten we echter toch een paar punten memoreeren? We treden terug tot de vroegere verkie zing toen de heer Schürmann stond te genover Jhr. Speelman! Wat toen een lawaai, wat toen eene drukte en eene opkamming door of van wege detailhandelaren en dat voor een man die pas van Rotterdam of elders ge komen was, en van wien men feitelijk niet veel meer wist, dan dat hij was de goedkoopo broekenman. O ja. hij was ook voorzitter eener met zeker overleg opgerichte verecnlglng tol het dwingen tot betalen en innen van gel den bij nalatige» en als zoodanig is mis schien het oog op den heer Schürmann gevallen. Doch werd t oe n met pittige adver- tentiën zijne candidatuur aanbevolen en tevens zijn tegen-candidaat o n n o o d ig afgebroken of belachelijk gemaakt, thans zag men, hoewel niet in die mate, zoo'n advertentie tegen hem gericht, hadden blijkbaar velen hem beter door zijne da den leeren kennen en gaven hunne stem men -in anderen. En hiertoe zal bovendien niet weinig hebben bijgedragen: le. de feiten door mijnheer Kleijnen bere in zijn ingezonden stuk reeds ge noemd; 2e. de feiten die destijds in bijzonder heden voorkwamen in een der plaatselij ke bladen over een diner, dat onze bur gervader had gegeven aan de raadsleden, en die tot sterke aanwijzing ik ge loof geen bewijs hebben geleid; 3e. de veranderde meening, aangaande de ambtenaren bij onze gemeentereini ging. in twee zittingen van den raad ge openbaard; 4e. de schijn, die hij tegen zich gekre gen heeft bij het voorstellen en verdedi gen tot, het plaatsen van een muziektent op de Groote Markt; 5e. de gissingen, die ontstaan zijn bij het aanvragen van geheime vergaderin gen. Is het de benoeming van heeren onderwijzers geldt, waarvan er velen aan zijne affaire moeten veröonden zijn als cliënten 6e. de rangschikking (door hem) van vele onderwijzers onder de (volgens S.) verfoeielijke sop'oi'-deraoeraten; en en ?e. in het algemeen om aan een eind te komen de veranderde meenir.g en inzichten aangaande personen, feiten en zaken, die men, zonder aanlei ding. in een kort 4:;dsverloop bij dep heer Schürmann maar al te dikwijls kan bespeuren. Dit maakt, dat men niet op hem bou wen kan. en men voorzichtig doet, om tot de juiste waarde te komen, zijne me dedeelingen door 10 te deelen. Ik voor mij zal niet beweren, dat het boos opzet is, en ik geloof, dat velen al dus denken, doch dat men hem over het algemeen als gevolg van een en ander als raadslid niet hoog stelt, zou men geneigd zijn af te leiden uit het bekende gezegde: „men heeft dertig raadsleden en mijn heer Schürmann!"' Doch thans genoegl Het is aanstonds de kiezers om te spreken. Men zal dienen te oordeelen, dat ons gemeentebestuur slechts met mannen als raadsleden gediend is, waar h e t m e- de vooruit, waarmede het wat uitvoeren kan! Mijnheer Schürmann bezit als zooda nig geen of weinig -V1 en dit zelf (waarschijnlijk door mededeelingen) be speurende. gaf hij velen te kennen af te treden. Doch geheel in den vorm handelt hij weder niet. In stede van openlijk aan de kiezers daarvan te doen blijken, zijn vriend Hu genhöltz voor een deel zijner stemmen aan te bevelen en mii te vrijwaren voor last, door mededeelingen en dit antwoord aan de kiezers; hoorde of zag men tot (gisteren) Vrijdagavond niets van hem. En met het door mijnheer Kleijnen- berg als medegedeelde voor oogen, mo gen we constateeren, dat hij ons een strik spant. Hij zal (want door zijn naam en leeftijd is hij manln1 en dus thans we ten na te komen), bij eventueele verkie zing de flauwe grap uithalen door te verklaren: „mijneheeren, ik neem het niet aan... schrijf nog maar eens eene verkiezing uit!" Wij kiezers wenschen niet den speelbal van miinheer Schürmann te -:)n en ver langen noch hebben ooit verlangd, dat hij door het lidmaatschap van den raaH in zijne affaire schade lijdt! We kunnen dus slechts op twee der drie overige candidaten stemmen, nl. op de heeren Bijvoet, Hugenhöltz en Spoor. Wie wat voor billijke eischen der sociaal-democraten voelt en zulke ei schen zün er stemt één der advocaten en mijnheer Hugenhöltz; men bereikt daardoor dat de overige reeds in den raad zittende sociaal-democraten onder een leider komen, die maat zal weten te houden. Wie bang voor hunne macht is, dient beide advocaten te stemmen. En hiermede hoop ik aan het verlangen der vrije kiezers en velen in het 2de dis trict te hebben voldaan. Aan u. mijnheer de redacteur, mijn dank voor de opname. Hoogachtend, Uw dw. dr., P. MüLLER. Mijnheer de Redacteur! Gisteren las ik in' uw veelgelezen blad: „Waarom is Schürmann niet gekozen m het He district?" Het antwoord daarop is, volgens mij, en vele werklieden, on waar. Want niet één Patroon dien men behoeft te noemen Breukiaan, kan, mag en zal op zijn werkvolk die pressie uitoe fenen, en elk degelijk werkman zal nim mer het oor leenen aan zulk een laster taal. Daarom stemden 'zij niet met wee moed op den heer De Breuk, maar met alle gevoelens die hen bezielen. En waar om hebben zij niet gestemd op Schür mann? Om reden de heer Schürmann aan een ieder die het maar hooren wilde, ge zegd heeft: „De Breuk moet vallen!" om straks waarschijnlijk die woorden weer in te halen, en handjes te geven (want de heer Schürmann maakt o»- mij den in druk van het oude liedje: „Zoo de wind waait, waait mijn rokje". Daarom werklieden, laat u niet langer beetnemen door groote vioolspelers met zeer veel wanklanken, maar laat ons kie zen mannen op wie wij «an kunnen, en die ieders belangen zullen behartigen. Mijnheer de Redacteur dankende voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, E. J. BRUINSMA. Mijnheer de Redacteur! In tegenstelling met hetgeen u gisteren in uw blad vermeldde, aangaande de houding door de S. D. A. P. en Volkskies- vereeniging aan te nemen bij de hor- stemming voor den gemeenteraad deelen wij u mede. dat in de gecombineerde vergadering dier ver eenigingen besloten is, in district III in geen enkel opzicht in te grijpen in de keuze der kiezers, en wat van zelf spreekt in district II voor de kandida- tuur-Hugenholtz te werken. Wat uw ..zegsman" zou meegedeeld hebben ten opzichte van een sterke stroo ming ten gunste van de kandidatuur van de heeren Mr. Spoor en Lodewijks, is ten eenenmale onjuist. Een voorstel om zich ook in te laten met de kandidatuur van anderen, dan die van den heer Hugenhöltz, waarbij dan nog in 't midden werd gelaten, welke, werd met vier of vijf stemmen voor ver worpen. Het Verkiezingscomité uit de S. D. A. P. en de Volkskiesvereeniging. Geachte Redactie! In mijn stukje is een zinstorende fout geslopen. De zetter heeft gezet, tweemaal achtereen, „eene" in plaats van „uwe" waar sprake-is van het blad der combi natie. Met achting. Uw dw. dr., -J. DE JONG. Miinheer de RedacteurI Zoude ik nogmaals mogen verlangen eenige plaatsruimte in uw orgaan van he den, intusschen mijn dank. Welnu, M. de Redacteur, het ls zeker naar aanleiding van mijn ingezonden stuk van gisteren, dat het volgende inci dent plaats had, Gisterenavond omstreeks 9 uur ontmoet te ik den heer Th. G. Schürmann in ge sprek met den heer Warnier (lid der fir ma "'arnïer en Ketting) op den hoek van Groote Markt en Barteljorissraat. In het voorbijgaan, (biukbaar hadden de heeren het over mij) hoorde ik mij door den heer S. toespreken, „daar gaat die Sm...s." Ik had mijn echtgenoote bij mij en fat soenshalve liep ik wandelend door (ge tuige de heer Warnier) om geen spectakel te veroorzaken. De beer S. op de treeplank eener open tram rijdende naar 't station bal de de vuist tegen mij en riep uit alle macht gemeene sms, dat is nu de tweede keer. pas nu op de 3de keer; en nog maar steeds dreigend. sm....s, sm....s, sms. Dit gebeurde vlak voor den win kel van den heer Clausing in de Bartel- jorisstraat. De heer Cl. stond voor zijn deur en deze moet bet gehoord hebben. Een aanklacht mijnerzijds is reeds he den door mij ingediend bij den heer Hoofdcommissaris van Politie alhier. Nu vraag ik M. H. de Redacteur, pleit dit gebeurde door den heer S. voor zijn capaciteit als lid der gemeenteraad? Of is men zoo iets te wachten van een schooier? De stembus van a. s. Dinsdag zal hierop antwoorden. Geloof mij steeds gaarne. Uw Dienaar, PHILIP MOK. Kleine Houtstraat. 12. Haarlem, 13 Juli 1901. Vervolg Sladsnieuws. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen voor hen ie mach tigen een overeenkomst met de Hol- landsche IJzeren Spoorweg aan te gaan, betreffende bet hebben van wa terleidingbuizen onder eenige overwe gen over den. Spoorweg in de gemeen te Haarlem. B. en W. stellen voor aan de twee klerken aan de afdeejing belastingen, der gemeente-secretarie, die in hoofd zaak belast zijn met de beschrijving voor de plaatselijke belasting, ieder boven hunne jaarwedde eene toelage van f 50 te verleenen op grond, dat zij gedurende een groot deel van het jaar hunne betrekking in de buiten lucht moeten vervullen en daarvoor veel extra onderhoud en slijtage aan kleeren hebben. Ten einde te kunnen voorzien in de vacature, ontstaan aan de Eerste Tus- schenschool tengevolge van het eervol ontslag verleend aan den onderwij zer 2e kl. W. T. Hilarïus, in de raads vergadering van 5 Juni j.l. no. 5, heb ben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt. 1. P. Kion te Haarlemmerliede c.a., jaarw. 550 (heeft reeds meer dan twee jaren klassikaal onderwijs gegeven). 2 J. Over te Haarlemmermeer, jaar wedde f 525. (heeft reeds meer dan één jaar klassükahl onderwijs gegeven). 3 P A. Bos te Beusichem, jaarw. f 525. (lie,eft reeds meer dan één jaar klassikaal onderwijs gegeven). Ten einde te kunnen voorzien in het gebrek aan onderwijskrachten aan de kostelooze school lett. A. hebben B. en W. maatregelen genomen tot benoe ming van eene onderwijzeres, en is door hen de volgende voordracht op gemaakt. 1. Mej. J. Hissink te Waraenhuizen, jaarw. f 500. (heeft nog geen jaar klas sikaal onderwijs gegeven). 2. Mej. G. A. de Mei} Mecima teSpij- kenisse jaarw. f 550. (heeft reeds meer dan twee jaren klassikaal onderwijs gegeven). Mej. M. C. van der Voort, te Haar lemmermeer, jaarw. f 550. (heeft reeds meer dan twee jaren, klassikaal onder wijs gegeven). B. en W. stellen voor het legaat eener grafruimte van mej. A. J. Carp, over leden den 10 Febr. 1.1.. niet te aan vaarden. daar de daarbij gemaakte bepalingen te bezwarend zijn. Burg en Weth. stellen voor hen te machtigen aan W. Warmerdam te Hilleeom te verhuren een stuk grond tér oppervlakte van 149.5U vierk M., waarvan 68 vierk. M. beboiiwd en 81.50 onbebouwd gelegen aan de Leidsche Vaart en zulks voor een tijdvak van 9 jaren, ingaande 1 Jan. 1902 en alzoo eindigende .31 Dec. 1910 tegen betaling van een jaarlijk- schen huuror. van f 21.75; dat is tegen f 0 10 per vierk.M. voor het onbebouw de en f 0.20 per vierk. M. voor het be bouwde gedeelte. In de schermzaal „Meijerink" had Vrijdagavond een scherm-examen plaats, ten overstaande van de hee ren; luitenant Rijk, luitenant Van Kommen, A. J. Meijerink, 3. J. Meije rink en C. Meijerink. De uitslag van het examen was dat aan den weled. heer G. C. C. Reesec Jr. het diploma van meester-liefhebber op sabel en langen stok kon worden toegekend met algemeens stemmen. Het schei-men van den heer R. kan als een voorbeeld gelden voor alle jongeren, die aan het verdere examen van prévot deelnamen. Het tweede examen had' tot uitslag dat de volgende jongelui, bijna allen leerlingen van het instituut „Prins werd bevorderd tot prévot, n.l G. A. Zaayer, G. IJssel de Scheper, W. Th. van Hulst, P. J- Reeser, Jan Vermeer en Hugo Boreel, op sabel en korten stok. Het diploma op sabel werd behaald door Henri Blom en op korten stok door E. Pasman. Een der jongelui, die het examen niet geheel kon mede- maken, door gebrek aan tijd werd ver zocht nogmaals later het examen m zijn geheel af te leggen. Aan één der jongelui werd het aangevraagde brevet niet toegekend. Kermis. De Haarlemsche Schouwburg-direc tie heeft gedurende de kermisweek ,Het Nederlandsch Tooneel" en „de Ned Tooneel-vereenlging" geënga geerd. Het Nederlandsch Tooneel zal ten 'tooneele brengen „De getemde Feeks" het bekende drama van Sha kespeare; het tooneelspel „De tooneel- spelen des Keizers," het blijspel ,,Ja- loersch" en het nieuwe indrukwekken de drama ..Laboremus" van Bjorn- stjeme Björnson. De Nederlandsche Tooneelvereeniging zal opvoeren „Up Hoop van Zegen"; Ghetto"; -.Het be vende Gebod" en „Jan Ongeluk Ware kunst zal er dus gedurende de kermisweek te genieten zijn in den Schouwburg. In de sociëteit „Vercenigmg zullen gedurende die week voorstellingen worden gegeven door het specialitei ten-gezelschap onder directie van den heer G. Stroober. Gevonden voorwerpen. Een glacé handschoen. Een ceintuur met nikkelen gesp. Heden is alhier door B. Sleman uit den nieuwen tuin in den Rottepolder, de eerste Witte Kool aan de groentenmarkt gebracht. Ze werd opgekocht door J. van den Berg van Zandvoort. Als een groote bijzonderheid wordt ons medegedeeld, dat door H. Vermeer, Nas- saustraat No. 2, nog 4 soorten appelen aan de groentenmarkt zijn gebracht: de Paradiis-appel, de Kuilenburgsche roode, de Huisman-appel, de zoete appel, en ook de Gouden Reinct. Dat is zeker zeldzaam, ze zijn dan ook opgekocht door H. J. van As. handelaar in vruchten, wonende te Fricht (Gelderland). Examens Gymnasium. Na gehouden overgangs-examen zijn van het Gymnasium alhier bevorderd: Van de 1ste klasse naar de 2de klasse: W. ten Boom, J. W. L. de Booy, L. Bou- man, J. van Dorp, J. C. de Jongh, A. C. C. Kater, Margaretha H. Koderitsch, H. J. F. Smit, Maria M. Vogel, W. C. R. Wit kamp, C. 1. van der Wijck. Van de 2de naar de 3de klasse: P. S. Barbas, Jacoba J. van Bork, A, J. E. Ferf, F. H. J. Holdert, J. C. Koderitsch, II. H. A. Oosterhoff, A. Schram, J. A. Spiering, P. van Sonsbeek, Emilie M. A. Timmer; voorwaardelijk Ina E. Willekes Mac Do nald, H. B. F. Westerouen van Meeleren, Aleida C. P. Muller. Van de 3de naar de 4de klasse: Elisa beth van Bork, M. A. de Lange, Nelly Lolir. C. Spoelder, Anna P. A. Timmer, Geertruida Schuckink Kool; voorwaarde lijk C. A. H. Gerke en J. A. van Tbiel. Van de 4de naar de 5de klasse: A. Dek ker, G. W. W. C. van Hoévell. H. G. de Jongh, J. G. de Jongh, L. H. van Lennep, Louise J. Oosterhoff, A. P. Prins, J. A. Rijlcens, H. J. C. van Scherpenberg, D. van der Most van Spyk. G. Vierkant. Van de 5de naar de 6de klasse: Afcl. A. A. R. Baas. G. Bakker, W. J. M. Brantjes. J. J w Eekhout, Jeanne M A. Henny, G. J. U Palm: afd. B„ S. van den Bergh. Door een misverstand tot heden blijven liggen. Hedien cmtvirug-en1 vrij dle> g>edlmk- te rapporten deir Provïnc-iaJ'G! Sta-, te-n, welke 11. Dinsdag in de zitting- werden uitgebracht en Dinsdag 16 dezer zullen; worden behandeld. Velsen. Door de felle warmte van gisteren moesten de werklieden, welke werk zaam zijn aan het maken van eene haven voor de etoompont het werk staken. Bennebroek. Den. 7. Augustus zal in „de Geleerde man" alhier de kapitale boerenwoning met erf en landerijen, genaamd „On gemoeid", gelegen aan den Haarlern- mernieerpolder, en behoorende tot de nalatenschap van B. A. baron van Verscheur in 't openbaar worden ver kocht. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst, één dezer dagen alhier gehouden heeft ojy^bracht de som van f 10.385. Ondertrouwd: F. Vermeulen en M. de Jong. Overleden: W. Wildschut, oud; 71 jaar. Haarlemmermeer. GetrouwdM. Boell'aardJ etn, A. Visbeen Bevallen1G'Siebetld-nigHek- kert, z. H. N. OutVeavmist, dl. M. K oeek hovenBears1, z. M. die Vries- W'estbroek, z. J. SuidlgeiesitDijt, d'. B. RoubosLoosbroek, z.. L. v. d. HorFeitsema, d. E. Kuiper Bakker, z. A. Rietbroek.-Verkaik, d. H. SuurlandBruin, z. J. Har- tin-gsoeld'Markwat, d. C. Barre voetsv. 't Veer, dl. H. v. Krim penVerhoeve, d'. OverledenG. Verwen, 3 w. Aa. E. Kool, 2 j. Aa. Boer, 19 j. Ca. Ma. Houweiling^ 6 mmd:. Ma. Jb. Grau- welman,, 6 jMa. v. Wodtum;, 21 j Zaad voort. Door den jachtopzichter C. v. d. Volk zijn in het duin gevangen en vervolgens gedood 2 hermelijnen. Aan hem is de premie uitbetaald bedoeld bij art. 29 der jachtwet. De door den Raad vastgestelde wij ziging en aanvulling der algemeene Politie-verordening, hoofdzakelijk be trekking hebbende op het a-ijden met automobielen, is afgekondigd en alzoo in werking getreden. Tot lid van den Raad is voor de periodieke verkiezing bij herstemming gekozen de heer J. van den Bos met 101 stemmen, de heer A. Groen ver kreeg' S7 stemmen. Bij herstemming voor d'e aanvul- lingsverkiezing zijn gekozen de hee ren J. Bakkenhoven met 69 stemmen, J. v. Duivenboden met 69 stemmen, E. Scharp met 100 stemmejn en F. Zwaan met 106 stemmen. Verder ver kregen de heeren E. Bluijs, J. v. d. Bos, E. H. Brokmeier en A Groen respectievelijk 52, 68, 44 en 66 stemmen. Getrouwd: G. de Munich en J. Keur. Bevallen: IJ. KeurLemstra, z. Overleden: H. J. A. Büchmarm, 56 j. op ZONDAG 14 Juli 1901 Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga, IJmuJden. Voorm. 10 ure, Gutteling van Vel sen. 's Avonds 6 ure, Geen dienst. Apostolische Zendinggemeente, Voorm. 10 ure. Zandvoort. Vm. 10 uur: Ds. G. Hulsman. N.m. 7 uur: Ds. G. Hulsman, Avond maal. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene HH. Missen te half 7 en 9 uur met onderrichting; te half 11 Hoogmis met predikatie. Tc 1, half 2 en 21/4 uur Catechismus; te 3 uur Vespers en Rozenhoedje, Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H.H. Missen, met onderrichting te 7 en half 9, te half 11 de Hoogmis; te 2 uur de Catechismus; te 3 uur het Lof van het H. en Onbe vlekt Hart van Maria voor de bekee ring der zondaars. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag, feestdag van den H. Bona^ venture Kardinaal leeraar der Kerk en Bel der Orde van den H. Francis- cus, te verdienen volle aflaat. Te 5, 7 en half 9 uur de gelezen H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis, 's Namiddags te half 4 do Vespers. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag de II.H. Missen te half 6, 7 en half 9; te half 11 uur de Hoogmis. Te 13/4 en 21/2 uur de Catacliismus, te 3 uur de Vespers. Te half 5 Oefening der H. Familie. *N. H. Ct.) Burgerlijke Stand. Bevallen12 Juli. G. ,T. J. Veir- rwratPasman, z. C. M. van der LeekSchouten, d. C. P. Zijfotra dte WildJe, z. E. Bijsta."van dien, Haak, d. Overlieden): 12 Juli. R. J. W. Ha- Ie wijn, 75 j.. Brouwersstraat. 11. C. G. Meerburg", 5 m. z., Wouwer- mjanstraat. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen onder enveloppe van een onbekenden inzender twee adver- tentien. vergezeld van liet geld ter be taling van de kosten. Deze annonces zijn evenwel beide zóo slecht geschreven, dat wij er hier en daar slechts een enkel woord van kunnen lezen en derhalve de adver- tentiën onmogelijk in hun geheel kun nen plaatsen. Wij verzoeken den onbekenden in zender derhalve duidelijker kopy. Des- verkiezende ligt het geld aan onze Bureaux ter zijner dispositie. DE ADMINISTRATIE. A «iverlentiën. Den 26en Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders JOH. JAC. DU1JN en MARIA SOPHIA ZIJFFERS, den dag te herdenken waarop zij voor 30 jaar in den Echt zijn verbonden. Hunne dankbare kinderen. Santpoort, 12 Juli 1901. Ondertrouwd;: Mr. S. H. BLOEMBERGEN, Directeur der Ketnuemer Hypotheekbank -em JACOBA TOURS. Haarlem H Juli lg01 Maastricht, 'Bevallen van, een ZOON G. J. J. VERNOUT— Pasman. Haarlem, 12 Juli 1901. W armoesstra at 10. Heden cmtvinigeoii wij d!e treurige tijding dat onze zoon NICO op zijne re-is naar Batavia in den Indischen Oceaan is overlieden. J. MOLENAAR. H. RAMAKERS. Haarl e-m, 12 Juli 1901. OUDERS. De Gymnastiek- en S. Vereen. »Concordia« alhier, tegemoet wen- schende te komen aan het verzoek van velen, zal bij genoegzame deelneming, naast hare Hoofd- en Onderafd., een Jongens Afdeelitig oprichten voor den leeftijd van'10 tot 14 jaar. Aanmeldingstijd en oefeningsuur Woensdags van 4 tot5 uur, Gym nastieklokaal, Jansstraat 85. Contributie f0,25 per maand. gevraagd, goed kunnende werken- Zijlstraat 49. TERSTOND gevraagd een voor de ochtieradiuremi. AdresHAGEBOUT, Gaetetraat No. 61. Met 1 Augustus kan geplaatst worden^ een NET MEISJE, boven die 25 jaar. P.G., in de HAARLEMSCHE MELKIN RICHTING. Plein 19. Met Augustus wordt gevraagd niet onder de 15 jaar. ZondJea* goe de getuigen onmnodig zich aan te melden. GROOTE HOUTSTRAAT No. 187, benedenhuis. Een net J0NGMENSCH, oud 24 jaar, bekend' met admini stratie, zoekt plaatsing op een fa briek, magazijn of kantoor. Ook genegen, als REIZIGER op te tre den. Beste getuigen staan' ten dien ste. Brieven ond. No. 4489, bureau van dit blad'. Op een eerste hypotheek groot f 1000 miet een rente van 4%, welke 30 September a. s. wordt afgelost, wordt bovenstaande soon tot dien datum tei* leen gevi-aagd. Afschrift der akte wordt hierbij overgelegd. Tussch enpersonen ko men niet in aanmerking. Fr. br. onder No. 4490, bureau van dit blad. TE HOHIls Aan de Sneevoogtstraateen Huis, bev. zes kamers, tuintje, schuurtje, serre enz., en 2 Bovenwoningen, bev. 6 kamers, geschikt voor groote gezinnen en 2 beu. Woningen met tuintje enz., tegen Aug. Iluurpr. billijk. Te bevragen bij .I.J. GUL DEMON D, Raamvest 15. GEVRAAGD voor ongeveer 6 weken (AugustusSeptember), Gemeubileerde Apartementen, minstens 1 zitkamer, 3 slaapkamers en keuken, zonder pension. Aan biedingen met prijsopgaaf, onder letter E. adres boekhandel P. M BAZENDIJK. Rotterdam. gevraagd. Adres Oranjestraat 107, POSTZECELS. Te 'koop sievr. alle soorten van Ned. Indiië, Suriname, Transvaal', Oud-Duitsche Staten, Portzegels, enz., alsmede eerste uitg. Neder land. Br. fr. leitt. K 13. Boekhandel MOOJEN, Ferdi. Bolstraat, Am ster dam. HarserEtMroliers, Jonge mannen f225. AdresBAKENDSESTRAAT 9. tegen veel verminderden prijs een prima quahteit VeerenBed. Peluw en kussens, witte veeren (nog niet beslapen. Te zien Bakenessegr. 67. met beste banden, echte B. S. A. trapbeweging, fijne J/a inch Bramp ton rollerketting, Westwoodvelgen, buitengewoon gemakkelijke gang slechts 2 X bereden, door vertrek naar Indië voor den vasten prijs van f 75.over te nemen. Brieven onder No. 4488, Bureau van dit Blad. UiUU UuMl te Haarlem. VRIJWILLIGE KADER-OEFE NING op Zondag 14 Juli 1901. Schijfschieten. Aantreden des morgens te 9 uur aan de Zijlbrug. LUTH. ZANGKOOR. Kejpeütie Maandag a.s., 8 uur, LOKAAL PROTEST iNTEABOSI) Nieuwe Gracht 3, Zondag §4 Juii I96B Popraïaii' Train- door de beroemde eerste Berliner Dames Harmo niekapel, onder persoonlijke directie van Frau H. BRANDT. Aanvang 8 uur. Entrée f0,25 Bureau geopend 7 uur. HET BESTUUR. Bij ongunstig weder wordt het Concert door het Strijk-Orkest in de zaal gegeven. Kassiers. Commissionairs in Effecten en Assurantiën HAARLEM. Correspondent Ed. ©E LAIfOT, Gr. Houtstraat 93. Beleening op Binnenland- sche Effecten .37a pCt. Beleening op Buitenland- sche Effecten .4 Disconto van Wissels3 Promessen31/, Het Kantoor is geopend van 9 tot 1 uur. 99 De Maatschappij Holiandsch koopt onroerende goederen in Ne derland en geeft 5 Obligation uit in stukken van ilOOO. 1500 en f 100 tot den koers van f100 Verkrijgbaar ten haren Kantore Ged. Onde Gracht 79, zoomede bij de firma VVEYENBERGH, BOUW MEESTER en HAP,MENS. Ged. Oude Gracht 16. Brand-, Glas-, Inbraak- en Tran- gportverzekeiing. Corr. k Kei. Brandwaarborg* Clenoutachap, ^avefttigd te Amsterdam, Anne 182L

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2