Te Wapeningen is Zondagnacht de' bliksem geslagen in den molen van L. Hulshuizen. Een molenwiek werd ge spleten, terwijl de bliksem ook den molen zelf trof. De 9chade is vrij aanzienlijk. Te Kruisland, onder de gemeente Steenbergen (N.-B.), is de boerderij van J. Geel geheel afgebrand. Daar juist boven het dorp een hevig onwe- der woedde, denkt men, dat de schuur waar de brand uitbrak, door den blik sem is getroffen. Het vee en de inboe del zijn mede verloren gegaan. Alles is laag verzekerd. Te Dinteloord is de bliksem geslagen in een graanschuur van Marijn van Sliedregt, landbouwer in den Willems polder. De schuur is, met al het daarin aanwezige hooi en landbouwgereed schappen, afgebrand. Het pand is wel, maar de roerende goederen zijn niet Legen brandschade verzekerd. Buiten Vreeswijk sloeg de bliksem in.de boerenwoning van V.; hij sloeg bij den schoorsteen in het dak, bescha digde in de woning eenige meubelen, en vond eenen uitweg door een d!er ra men,zonder brand te veroorzaken. In de plaats werd nog een olm en daar buiten eene linde getroffen, zonder dat er brand veroorzaakt werd. Te Sleeuwijk sloeg de bliksem in een zwaren noteboom, dicht bij de open bare school, en spleet dien. Een hooi mijt van B. Dekker brandde af, even als demolen in den polder liet Landeke. Te Hagestein werd de groote koren molen van den heer C. de Bruin door den bliksem getroffen. Er ontstond wel is waar geen brand, maar het ge bouw werd erg vernield. Een deer wie ken sloeg er af, en de omloop werd in splinters geslagen. Te Krimpen aan dien IJsel sloeg de bliksem in het huis van den burgemees ter, in al de kamers sporen achterla tende, doch gelukkig zonder brand te veroorzaken. Uit Werkendam: In den Biesbosch brandden twee groote schuren af; in den Sleewijk- schen polder een der Zevenbandsche molens, en aan de Kil werd een paard in de weide gedood. Een paard als badgast. Als m erkwaard i ghelidi deelt de „Zandv. Ct." mede dat een der beroeim- ste coursepaarden te Zandvoort ver toeft om van de zeebaden gebruik te maken, nl. „Spofford", eigenaar de heer A. A. van den Berg te Haarlem. „Spofford" was in 1897 de champion- draver te Weenen, hij maakte 11 Augustus van dat jaar op de renbaan te Baden bij Weenen een toentertijd wereldrecord van 1 min. 25 sec. over 1000 M. Twee jaar daarna won hij o.a, te Clingendaal den loterij-prijs, zijnde toen het eigendom van deai heer W. A. Ockhorst te Rotterdam, die hem in Nederland invoerde; zijn nieuwe eige naar werd jhr. L. Boreel te Vogelen zang, diie hem verkocht aan den heer D. A. van Stralen te Haarlem. Deze won met hem een prijs te Beverwijk op de korte baan. Daarna werd hij het eigendom van den heer v. d. Berg. De ouderdomsgebreken lieten zich wel eenigszins gevoelen bij dit fiere paard'; het zeewater schijnt echter een merk waardig en heilzamen invloed op pee zen en spieren van een paard te heb ben. Het is een bekend feit dat de heer De Neuter, een een bekend eigenaar van een grooten stal renpaarden in België, steeds zijne paarden aan de Belgische kust laat verblijven. Veraclirikkelijk. Maandagmiddag is in de stroocar- tonfabriek De Aa-9troom, te Oudepe- kela, die arbeider H. Timmer, van Winschoten, tusschen de hakselma chine geraakt en letterlijk vermorseld. Slechts de heenen waren van den on gelukkige overgebleven. Brand te Monster. Een hevige brand heeft te Monster gewoed. De Hervormde Kerk en de toren zijn verbrand. Van de kerk staan nog slechts de muren. Van den toren kwam de spits naar beneden. De kerk is een gebouw van zeer ouden datum. Volgens sommigen da teert zij uit de 11e eeuw. Zooveel is ze ker, dat Monster een zeer oud dorp is. Men meent, dat het Masemunster is, dat in een oorkonde van 1006 voor komt. Een Romeinsche mijlpaal is er gevonden. De gemeente omvat de dorpen Mon ster, Poeldijk en Terheide, de laatste plaats historisch bekend om den on- gelukkigen zeeslag voor Terheide, waarin de oude Tromp sneuvelde. Ook de thans verbrande kerk herin- nerde aan Hollands grootheid! Men vond er de begraafplaats van Wasse naar en Catharina van Brederode, benevens een fraai ged enkteek en voor den zeeheld, admiraal Pieterson, welk monument mede ernstig werd beschadigd. Het gebouw was vrij laag verze kerd, nl. voor f 40.000, bij de firma De Jong te Amsterdam, de toren voor f 5000 a 6000. Ook een ziekenbarak, in het gebouw opgeborgen, werd ver nield. Nader wordt nog gemeld Kerk en toren zijn geheel uitge brand. Een viertal gebouwen in de omge ving van het kerkgebouw werden door een vonkenregen en brandend hout overstelpt, en moesten voortdurend bespoten worden. Door het krachtda dig optreden der brandweer werden verdere onheilen voorkomen. Dos avonds ten elf uur konden die brand wachten inrukken, en was het gevaar geweken. De brandschade is zeer aanzienlijk, en wordt slechts voor een gering ge deelte door assurantie gedekt. Een monument van groote kunst waarde, dat van admiraal Pieters .n, dat ongeveer 10 jaren geleden voor rijksrekening werd gerestaureerd, is zwaar beschadigd. Het kerkelijk archief is ook groo ten deels vernield, evenals vele si deie belangrijke bescheiden en gedenkbor den. Deze brand is voor de gemeente een ware ramp te noemen. INGE20KDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Op het laatste internationaal congres van Tandheelkunde, ge houden te Parijs (ter gelegenheid der Tentoonstelling van Parijs van 1900) werd Odol genoemd het beste van de mondwaters die tot nog toe in den handel gebracht zijn. Prijs per heele flacon 1, halve flacon 60 cent. Sport en Wedstrijden. Zeilen. Wedstrijden van de Koninklijke. Zaterdag en Zondag hadden de groote zeilwedstrijden van de Konink lijke Nederlandscht Zeil- en Roeiver- eeniging te Amsterdam plaats, den eersten dag op het Y, den tweeden op de Zuiderzee. De uitslag was als volgt: EERSTE DAG. I. Scherpe en middenzwaardjachten, groot boven 10 tot en met 20 W. E. Prijs: Magnolia in 51 min. 26 sec. Pre mie: Luronne in 1 uur 1 min. 10 sec. II. Idem, groot boven 6 tot en met 10 W. E. Prijs: Chetta in 1 uur 44 sec. Premie: Yum-Yum in 1 uur 7 min. 30 sec. III. Idem, groot boven 3 tot en met 6 W. E. Prijs: Helgoland in 1 uur 4 min. 27 sec. Premie: Duschka in 1 uur llmin. 39 sec. TV. Idem, groot 2 tot en met 3 W. E.: prijs Loudoli, in 1 uur 16 min. 0.3 sec. Premie: Madjoe in 1 uur 21 min. 21 sec. V. Idem, groot tot en met 2 W. E. Prijs: Belouga, in 1 u. 4 min. 9 sec.; premie: Siddi-Fekkar, in 1 u. 6 min. 42 sec. VI. Sloepen der Koninklijke Marine, type B. Prijs: Wachtschip Willems oord, dloep no. 26, in 1 uur 23 min. 32 sec. Premie: Wachtschip Amsterdam, sloep no. 23, in 1 uur 25 min., 8 sec. VII. Ronde en platbodemjachten, met zij zwaarden en vaste roef of vast dek, groot boven1 9.5 wedstrijdmaat. Prijs: Margaretha in 1 u. 2 min. 30 sec. Premie: Velra in 1 u. 7 min. 15 sec. VIII. Idem, groot hoven 7.5 tot en met 9.5 wedstrijdmaat. Prijs: Sperwer in 1 u. 12min. 25 sec. Premie: Kampi oen in 1 u. 14 min. 52 sec Fata Morgana en Kampioen hingen aan elkaar. X. Ronde en platbodemjachten met zij zwaarden en zonder vaste roef of vast dek, groot boven 6 wedstrijdmaat. Prijs: Piet Hein, in 1 uur 23 min. 11 sec. Premie: Trusty in 1 u. 25 min. 49 sec. XI. Idem, groot hoven 5 tot en met 6 wedstrijdmaat. Prijs: Marianna in 1 u. 24 min. 43 sec. Premie: Maria Mar garetha in 1 u. 25 min. 49 sec. Geertruida moest wegens klein on geval den strijd opgeven; Prosit ver scheen niet, aan de start. XII. Geen deelneming. XIII. Twaalfriemssloepen (H. M. Op leidingsschepen). Eerste prijs: de sloep gestuurd d'oor den jongen A. Kuiper; 2de door G. Roolvink; 3de door H. v. d. Mooren. XIV. Vierriemssloepen (Matrozen- Tnst.it.uut dier K. N. Z. R. V.) Prijs: de sloep N. N. Premie: de sloep Reiger. Van deze beide laatste nommers werd. geen tijd aangegeven. XV. Vierriemssloepen, geroei en ge stuurd door jongelieden beneden 18 jaar. Prijs Castor (van de Kweekschool voor de zeevaart), die de baan, 2500 meter lang, aflegde in 13 min. 11 sec. Premie Pollux, eveneens van de kweek school, 13.47. Ingeschreven waren nog Reiger, Zeehond en N. N. van het Matr. Inst. der Kon. Ned. Z. en R. ver- eenigingen. XVJ. Tienriemssloepen, geroeid door de vaste bemanning van H. M. oplei dingsschip Admiraal van Wassenaer. Prijswinner de sloep, gestuurd door den stuurman-kwartiermeester W. Hoogendijk in 15 min. 40 sec., premie de sloep gestuurd door den marinier lste M. J. J. Veder, in 16 min. 8 sec. TWEEDE DAG. No. 1. Scherpe en middenzwaard jachten, groot boven 20 wedstrijdeen heden. Deelnemers: Sirene. E. Kol, Amsterdam, en Isis, L. Hoyack, idem. De prijs f 200 of een berenhuid auit- geloofd door een lid der Vereeniging) werd behaald door Isis in 2 uur 37 min. 28 sec. De tijd van de Sirene, waarvan de mast gebroken is. was 2 uur 45 min. 28 sec. No. II. Scherpe en middenzwaard jachten, groot boven 10 tot en met 20 wedstrij deenheden. Deelnemers: Magnolia, J. L. la Ver- ge, Rotterdam, Luronne, L. de Porre, Gent. De le prijs, 200 of een pendule met candelabres van wit marmer met ver guld brons, was voor Magnolia,, tijd 2 uur 29 min. 40 sec.; 2e prijs, zilveren medaille, voor Luronne in 2 uur 55 min. 30 sec. No. III. Serpe en middenzwaard jachten, groot boven 6 tot en met 10 wedstrij deenheden. Deelnemers: Yum-Yum, P. L. Lu- cassen en F .Sillem, Amsterdam; Mas- cotta, H. Smulders, Rotterdam; Chet- cha, F. W. baron van Tuyll van Se- rooskerken Jr., Velsen. De le prijs, f 250 of vier kristallen kandelaars met verguld zilver gemon teerd, uitgeloofd door H. M. de Ko ningin, was voor Cheicha, in 2 uur 43 min. 21 sec.; de 2e prijs, zilv. med., won Mascotte, in 2 uur 59 min. 55 sec. De tijd van Yum-Yum was 3 uur 1 m. 51 sec. No. IV. Ronde en platbodemsjachten met zijzwaarden en vaste roef of vast dek, groot boven 9.5 wedstrijdmaat. Deelnemers: Margaretha, J. A. Vos van Hagestein, Dordrecht; Velsa, H. van Waveren, Hillegom. De le prijs f 200 of twaalf zilveren vischcouverts met paarlemoeren heften, uitgeloofd door H. M. de Ivonuingin, was voor Margaretha, in2 uur, 54 min. 21 sec..; 2e prijs zilv. medaille, voor Velsa, in 3 uur 9 min. 23 sec. No. V. Ronde en platbodemjachten, groot 7.5 tot en met 9.5 wedstrijdmaat. Deelnemers: Sperwer, C. Hooykaas, Rotterdam; Fata Morgana, A. Waller en mr. F. A. van Hall M.Czn,, Amster dam; Kampioen, Marine-jachtclub, Amsterdam; Nora, J. Frederik Bangist, Amsterdam. De le prijs, 100 of een hronzen fai- sant, was voor Kampioen, in 3 uur 27 min. 52 sec. Den 2en prijs, zilv. med., won Nora, in 3 uur 21 min. 53 sec. De tijden van de Sperwer en Fata Morgana waren resp. 3 uur 28 min. 28 sec. en 3 uur 23 min. 13 sec. No. VI. Vracht- en beurtschepen, 35 ton en daarboven metende. Deelne mers: De jonge Leonard, 43 ton, S. Deden, Bakhuizen; Bona Manio, 51 ton, P. Ivruyt, Reeuwijk; Frateirnité, eindje mr. Bisschop in staat tie stiel- ten nadere insitructiën te bekomen. Algemeen© berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. In Augustus zullen weer 1500 man infanterie naar Zuid-Afrika vertrekken om d'e plaatsen dier tie- rugkee-nemdle troepen aan te vulden. Uit Londen wordt weer beves tigd, dat de Engelsche regeierirug onder haar nlieuwsfce wervingen heeft opgenomen een paar duizend gevangenen, die vermindering van straf hebben gekregen, om aldus het leger in ZuidLAfrika weer aan te vullen. Eene dépêche van Kitchener uit Pretoria meldt dat mevrouw Schalk' Burger daar binnengebracht is. In welke qiialiteit wordt niet ver meld. Uit d!e verliezen!ijst Loughdearg 7 Juli, 2 dooden en 1 gevangene; bij Wepener, 10 Juli, 1 gewondebij Bloemhof, 3 Juli. 2 gewonden bij Kroonstad:, 10 Ju li 1 gewonde; van kalomel Pitcher s kotonne 3 gewonden O shook, 10 Juli, 1 gewonde'Zeekaegat, Trans vaal', 10 Juli, 1 gewonde Doorn- kraal, 10 Juli, 1 gewonde. CHINA. Op verzoek van Li Hung Tsjang zullen de Europeiesche troepen, met goedvinden der gezanten, niet lan ger dan tot 15 Augustus in de tem pels en paleizen tie Peking blijven. Generaal Gase-lee heeft de terug reis naar de Vereentgde Staten aan vaard!. Stadsnieuws. Haarlem, 16 Juli 1901. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen voor over te gaian tot intrekking der besludten van on bewoonbaar verklaring d'er perceelem aan die Korte Laken straat Nos. 22, 24, 26, 28a en 28b, en aan de Nieuwe Raamstraat Nos. 1, 3, 5, 7 en 9, toebeh oorendie aan miej. d'e Wed'. G. H. Möller, en aan de Banmeslieeg No. 6, toebeboonen- <te aan G. B. Robbé. Zandvoort. Aangekomen badgasten. Mevr. De Vries, Amsterdam. Hotel Belvédère, 2 pers. Mej. Wijnhoff, Utrecht, Pension Beau Sé jour, 2 pers. Mevr. Muller, Amsi^rdam, Hotel Beau Séjour. J. W. Verhage, Arnhem, Hotel Beau Séjour. Mevr. Blankwaers. Amsterdam, villa Mathilda. B. J. Citroen, Amsterdam, Villa Leonie, 8 pers. J. Deen, Amsterdam, Villa Tino, 7 pers. H. Gans, Amsterdam, Villa Sophie, 6 pers. Binnenland. Het Kon. Echtpaar te Baarn. Precies op tijd, om 2 uur 20 min., stoomde Maandag de extra-trein met de vorstelijke reizigers het station van de HollancLsche spoor te Baarn bin nen. H. M. de Koningin, die een licht zo- mertoilet droeg, werd evenals Prins Hendrik, in generaalsuniform van 't! Nederl. leger, door H. M. de Koningin- Moeder hartelijk verwelkomd. Door de jonge dames Van Rossum en Fransen van de Putte werden bloemen gestrooid. De liedértafel „Crescendo" deed het Wilhelmus weerklinken en stapvoets ging het ver der langs den voorgeschreven weg, luide toegejuicht door de talrijke aanwezigen. H. M. de Koningin was naast Haar Moeder gezeten, terwijl Prins Hendrik over haar had plaats genomen. Twee rijtuigen van het ge volg maakten verder deel uit van den stoet. Voorop reed de burgemeester in ambtsgewaad. Langs den weg stonden de volgende vereenigingen: de reeds genoemde liedertafel „Crescendo", de christelijke zangvereeniging Halelu- ja," de tooneelvereeniging „Bernard ter Haar" en de Baarnsche Gymna stiek- en Schennvereeniging eveneens met haar muziekcorps. In de bocht van den weg naar Soest- dijk bij den Stationsweg werd onder een sierlijk baldakijn stilgehouden. Hier had de eigenlijke verwelkoming door den burgemeester, baron F. F. d'AuInis de Bourouill, dio mede lój man een vriend vam dien minister is zooais hij zegi, was zijn phcht hém minder dJuidledijk. dia» hij dalhtik kal» niets vaststellen, be luiede hij eindelijk. De gouver neur-generaal komt morgen terug. Gii kunt hern allies rnaeciteren. Van- avond kan ik Sen mtastei naete doem. Dan zal ik mfcjuffer maar een hotel brengen «mi wij zullen beiden morgenochtend maai' den gouver neur gaan. Neen, meen, Lord Dane. De Vorstin slaapt hedennacht iin d)e stadsgevangenis. - Werkeliik? moeit ik aam) zulk een schandiaail gelooven? Wee6 voorzichtig in uwe- uit drukkingen wij hebben overvloed van ruimte. Daar ben ik blijde om. Gij hebt dus ook voor mij een cel Wij zullen niets var! diiean aard doen. Gij kumt aam uw bezigheden gaan. Heeft de generaal iets toe te voegen aan wat ik heb gezegd;, clan zat hij liet u morgen meed'eelen. Hij schelde miet die bel die op die tafel stond, en con soldaat stond salueerend voor hem - de ontvangst aan het, station tegm woordliig was geweest, plaats. H. M. sprak tot den burgemeester ©en kort woord van dank en uitte Haar bewondering over de aange brachte versieringen. De echtgenoote van den burgemees- ter, mevr. d'Aulnis die Bourouill, bood H. M. een bouquet aan, terwiil freule Van Beyma aan de Koningin-Moeder een bouquet overhandigde. Daarna zette de stoet zich wedier in beweging en ging het in draf den 1 Hilvorsumschen straatwee- op. Hier i werd nog stil gehouden bij den Oran- jeboom, waar die kinderen der ver- i. schillende scholen geschaard stonden. Jongejuffrouw Van der Grift bood na mens hen allen een bouquet aan. Toen werd zonder oponthoud de tocht naar het paleis te Soestdijk, waar bij aankomst de Koninklijke standaard geheséhen werd, voortge zet. In Baarn bleef nog langen tijd een gezellige drukte heersehen, men was niet uitgepraat over de jonge Ko ningin en Haar Gemaal. Op de markt was kermis, terw'-'l zich o. a. daar ook de muziek van Crescendo deed hooren. 1 Tot aller tevredenheid ie dus de feestdag te Baarn afgeloopen, behalve misschien van de juffrouw, die de du pe werd van een handig zakkenroller, die, terwijl de burgemeester zijn wel komstrede hield, gelegenheid vond zijn slag te slaan. Uit de Staatscourant. Besluiten en benoemingen: Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nas sau de heer J. G. Muldier, leeraar aan het Koninklijk Conservatorium voor muziek te 's-Gravenhage; en de heer F. H. Dumas, controleur bij het bin- nenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura. De minister van staat mr. Gleichman vertrok Maandagochtend ten 9 u. 44 m. per Staatsspoor naar Baarn. De officieren van de landmacht, die naai' Beieren worden afgevaardigd tot onderzoek van het vraagstuk dier mili taire luchtscheepvaart ten behoeve van het Nederlandsche leger zijn de kapitein voor het materiaal bij het le reg. vesting-artillerie C. Houtman en de kapitein C. C. Petri van het korps genietroepen. Zij hebben o.a. in op dracht om een fabriek van luchtbal lons voor militair gebruik te bezoeken. Acad. Examens. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op nroefschrift: „Over rationeele functies behoorende bij een Riemannsch Oppervlak", mej. Elizabeth van de Kamer, geb. te Mid delburg. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap aan de Rijksuniver siteit te Leiden, de heer W. Francken, geb. te Etten (Gelderland) on „Stellin gen." De heer F. G. Cornells promoveerde cum laude. G. B. Bailsman. In den ouderdom van 81 jaren is te Amsterdam overleden de heer Ger- riit Bernardus Lalleman, directeur van het Nederlandsch Schoolmuseum. In hem wordt zeer veel verloren; hij was een onderwijsman van de oude garde, doch die niet verouderd was, omdat hij steeds met zijn tijd wist mede te gaan. Onweer. In een weide onder IJselmonde is door den bliksem eene koe doodgesla gen. De bliksem trofook een telefoonpaal te Bolnes, en sloeg ook in de goot van een huis, zonder verdere ongelukken te veroorzaken. Te Usquert werden twee paarden in de weide gedood, en te Kantens ging de boerderij van den heer Siersema in vlammen op. Te Nieuwendijk (N.-Br.) sloeg de bliksem in het voormalige instituut Hasselman, doorkruiste de meeste ka mers, doch veroorzaakte geen brand. Aan den Nieuwen Maasmond, onder Dussen en Raamsdonk, zijn twee flinke hooischelften door heft hemelvuur aan gestoken en verbrand. Tijdens het hevige onweer van Za terdag brandde te Nuland de woning van Van Meurs af. Een kind van twee dagen kwam in, de vlammen om. Te Harmeien tjloeg Zaterdagavond de bliksem in den korenmolen van J. v. Eek, deed een roede uit elkaar bar sten, enrichtte van boven tot onder groote schade aan. De brand, daarbij ontstaan, kon in zijn begin gestuit worden. Breng Lord Dame naar zijn paard), zeii hij;, en bezorg mij een koets. Dane bewoog zich niet. Hij kon Fékta's adem hoorien gaan alls een die lijdt aan d'e pijnigingen; van den twijfelmaar hij sprak niet tot haar. De soldaat wachtte op hem, en h'ield de dieur achter zich open. om den. andier voor tei laten gaan. Hij wist niets van den man en d'e zaak. Wel, vroeg de kapitein;, is er iets anders op, Lord) Dame? Jaer is nog macht. Ik zal gaan als gij mij die dieur uit werptom da geheelie zaak aan Mr. Muravieff te schrijven. Gij kunt gaan of blijven!. Me- juffier moet mij volgen-. Waar zij gaat. ga dk ook. Zooais gij wilter is nog plaats in die koels. Schrijf, wat ik u verzoeken mag, aan Mr. Mura vieff. dlat ik u aal brengen tiot aan die d'eur der stadsgevangenis. Ik zal het miet verzuimen). De officier- rees op en ging naar de straat. Dame keierdie zich tot Fé- kla, legde hare hand' op zijn arm, em van d'e oo gen blik kei iike gelegen heid! gebruik maken die, fluisterde hij haar in: Een zwaJk manhij is ons. Zij verstond het miet ten volle, en had alleen gehoord' wat de of ficier sprak. De schrik haar daar door aangejaagd, overtrof alles wat. zij zich van mislukken en straf had! voorgesteld. Eene verbannienie, een uiifcgestooteme.hare vrouwelij ke trots had haar nu begeven. Want op het oogemblik d'at de dieuren eeiuer gevangenis ach tier haar wer den gesloten, zou zij gescheiden worden van dien man dien zij lief had'. Bij het denken- aan de-ze mo gelijkheid krom-p zij van schaamte ineen. Ware zij slechts aam hun voeten doodgevallen;, het lot was haai' barmhartig geweest. Gij kunt mij niet rejddlem, Ivor, zei zij. Gi kunt het miet, kunt het niet. Och 1 om Godb wil, laat mij aan mijzelve over. Neen I zoolang ik leef verlaat ik u niet.. E'en rijtuig stond' voor die deur, en de kapitein wachtte op hen'. Toen allien gezellen wanen, gaf hij een bevel aan- den koetsier, en zij reden snel naar het iraiidldlen dier stad!. Voor Dame was het een rit naar de hol. Hij scheen alle macht om te denken of te handelen ver loren te hebben. Eén bepaald plan bleef hem bijhij zou tot het eindle toe, Fékla ter zijdie staan; De koets rolde door die aardige stad-; zij passeerden versierde ge bouwen, en bereikten eene boule vard mei goede winkels in dén smaak van het Western. Het paleis van den gouvennleur-genieraal kwam in het gezicht,, en daar tegenover de bazar een beeld van het Oosten. Maar iedere minuut bracht hen nader aan ..de- zwijgende poort", en nog was bij Dame geien plan op gekomen.. Sta, stariep hij' eindelijk, als iemiand dlie in weerwil van zichzelf moest bandieten.. De koetsier die het niet begreep, hield die paarden in. Zij stonden voor die- deur van een zeeir groot hotel, en toen Dame opzag, was het „Hotel Lomdres." Zoo, zöi die kapitein, wilt gij hier toch afstappen., Lord Dame? Zeker, me,juffer en' ik. Wij zullen, tot morgenochtend hiorblij- veoi als gij wilt d'at wij dien gouver neur zullen spreken'. Als gij aan ons twijfelt, plaatst dian een schild wacht voor onze deunen. De kapitein lachte. Wat een idee-, zei hij, lachen de, maar daar zou ik niooit om, gedacht hebben'. Maar nu denkt gij eraan.? Oho gij. beveelt mij. nu Ik raad u slechts. Dat is uw opvatting. Als ik weiger uw orders op te volgen., wat dan, Mylord? In d'at geval moet gij mij ver- oorloven u te zeggen dat ik een rijik man ben-, en dat ik iedere shilling van mijn vermogen zal aanwenden/, om u uwe betrekking te do<en ont nemen. Het was nu voor het eerst dlab hij op dien toon sprak en terwijl de kapitein naar hem luisterde, lach te deze niet. Gij dreigt mij riep hij uit. Neen, «oi dreigt uzelf. Gij zult verantwoordelijk zijn voor ali'es wat gebeurt. Ik geef u mijn woord' vani eer als man. en Engelschmam. De- officier had niet zoo dadelijk een antwoord gereed'. Een portier van hot boteil kwam naar buitien om die bagage der reizigers in ont vangst. te nemien. terwijl een an dere bediende het portier opende 54 ton. Gebr. J. en C. Roos, Terschel ling; Koopmans Welvaren. 80 ton, G. Iloff, Hoorn; De vijl Gebroeders, 89 ton, J. Koch, Workum; en De vrouw Elisabeth, 85 ton. Jan Karei Broeker haven. De le prijs, f 100, was voor De vijf Gebroeders, in 2 uur 50 min. 38 sec. Den 2en prijs f 75, won Koopman'9 Welvaren in 2 uur 57 min. 62 sec., en de 3e prijs was voor De jonge Leonard, in 3 uur 6 min. 24 sec. De wedstrij den werdei gehouden volgens het re- gelmtnt voor zeilwedstrijden in Ne derland en België, met flying start zonder tijdopnamen. De af te leggen baan was circa 18 Eng. mijl lang. De Jury bestond uit de heeren: Jhr. W. Six, P. Altink Jr. \Z. Y. het Y), L. Le Paige, (S. R. N.) Anversoise), J. L. La Verge R. en Z. V. de Maas) en C. W. de Visser (Marine Jachtclub). Wielernieuws. Wedstrijden te Baarn. De Zondag gehouden wielerwedstrij den op de Baarnsche haan troffen het buiten verwachting nog goed met het weder. Toch, wellicht door de drei gende lucht, was er weinig publiek. De uitslag volgt hieronder: Wedstrijd voor amateurs over 2 K. M. (Veirg. zilv. en bronzen medaille). Finale. J. van Gent. Amsterdam, C. Kok, idem, C. A. Snel, idem, en Stou ten, Haarlem. Na eetn haredn strijdl wordt Kok le in 4 min. 20 sec.; juist hij de eindstreep raakt hij in volle spurt van de haan, vliegt tusschen het plankier en de tent van den tijd waar nemer door, maakt een salto mortalé en komt op zijn rug in het zand te recht, d'e fiets boven op hem. Als door een wonder komt hij zoo goed als met den schrik vrij. Tweede van Gent, in 4 min. 20 1/5 sec.. Stouten 3e. Match-pour suite" tusschen Jaap Eden en J. N. van der Knoop (5 KM.) Van de.r Knoop loopt eerst in, doch weldra krijgt Eden een voorsprong en wint in 7 min. 8 3/5 sec., tegen v. d. Knoop in 7 min, 11 sec. („Jaap" wordt levendig toegejuicht). Wedstrijd tusschen beroepsrijders- tandfómparen: Ciselet-Mondt (Brussel) en v. d. Tuyn-Jansen (Den Haac"1 over 1 KM. in 2 manches en zoo noodig eem beslissing. De Hollanders winnen in 1.52, met slechts een paar centimeters verschil. Grand prix d'cté: Internationaal voor prof. over 2 KM. (Prijzen f 75, f 50, f 30 en f 15). Beslissing. Na een hoogst interes- santein strijd komen de 4 deelnemers aldus aan: 1. Van den. Born (5.3 3/4, 2. Broka, 3e Deleu en 4. Van der Knoop. Finale over 5 KM. Een hoogst span nend nummer; het publiek is in ex tase, als Quivy-Marcelli de quint in haalt en later vlak er achter^ blijft. Eerste is d'e Quint, in 6.47, 2e. Quivy- Marcelli, 3e v. d. Tuyn-Jansen. De wedstrijden waren eerst te half zeven geëindigd. Wereldkampioenschappen. De beslissingen van de Wielerwe» reld'kampioenschappen Zondag 1.1., op de Fri edenaub a an te Berlijn verre den, werden ondanks het regenachtige weer door ruim 12.000 toeschouwers bezocht. Het amateurs kampioenschap afst. 2000 meters werd gewonnen door Mai- trot (Frankr.); 2e Veytruba (Oostenr.); 3e Struth (Duitschl.); 4e Denny (Ame rika); tijd: 5 m. 10 1/5 sec. Het beroepsrijders kampioenschap afst. 2000 M. werd gewonen door den Deen Ellegaard in 3 m. 20 sec.: 2e Jac- quelin (Frankr.); 3e G. Schilling (Hol land); 4e. W .Arend (Duitschland) met 1 en 11/2 lengte onderling verschil. Cricket. 's-Gr. C. C. won van Victoria met 167 runs op de eerste innings. Letteren en Kunst. De 22e jaarlij ksche examens van de Nederl. Toonkunstenaars-Vergadering zijn Maandag te 's-Gravenhage m het lokaal „Pulchri Studio" begonnen. Van de 5 candidaten zijn geslaagd voor Koorgezang de dames: E. M. P. Aghi- na, A. E. Max Gillavry en M. C. Har- ting, allen uit Leiden. Uit de Arbeiderswereld. ±3 Li l 1 i2ilN LAN D. Na mislukking der onderhandelin gen tusschen de gevolmachtigden der staaLtrust en de stakers heeft de voor zitter van het stakingssyndicaat aan alle staalarbeiders in de Ver. Staten ea aanverwante industrieën bevel ge zonden, Maandag den arbeidi neer te lee-een. Daardoor zullen viif- en ze venitig duizend werklieden staken. en Dame raoig zeiidle. Kom,, heit is zoo het gemak kelijkst. D'iraeert gij met oma, mijnheer De kapitein trad' uit de koets. Ik vertrouw op uw eere- woord', zei hij. Het was alisof d'e zon hen plotse ling besehieein. Maar toen Danei zich gereedmaakte om Fékla te helpen,, bezwijmde zij ini zijn ar men. fWordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2