Vervolg Stadsnieuws. Mej. H. M. H. de Byll Nachenius alhier slaagde voor het examen ter ver krijging van het diploma als huishoud kundige afgenomen aan de huishoud school I.aan van Meerdervoort te 's-' Gravenhage. Het bestuur van het centraal Isr. ge sticht voor krankzinnigen in Neder land heeft aan GecL Staten van Noord- Holland bericht, dat het onmogelijk de voorwaarden kan aanvaarden, waaronder Ged. Staten aan de Provin- ciaale Staten voorstellen een som van f 150.000 uit de provinciale middelen beschikbaar te stellen om daarmede een deel der kosten van den bouw van een Centraal Israël, gesticht te beta len. De reden voor deze niet-aanvaar- ding is, dat het Centr. Isr. gesticht voor krankzinnigen geen overeenkomst kan maken omtrent armlastige krank zinnigen, ressorteerende bij het Ned. Isr. armbestuur. Door de arr.-rechtbank alhier is ter vervulling eener vacature van rechter in dat college opgemaakt de navol gende alfabetische lijst van aanbeve ling: mr. W. H. van Nes van Meerkerk, mr. Z. W. Straatman, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, rechters, de eerste en derde in de arr.-rechtbank te Alkmaar, de tweede in de arr.-recht bank te Almelo. Onze stadgenoot, de heer J. J. W it- sen J. Jzn., behaalde Zondag bij den grooten jaarlijkschen schietwedstrijd van de Kon. Ned. Jachtvereeniging Nimrod drie eerste prijzen. Provinciale Staten. Heden-morgen te 10 3/4 uur werd d!e vergadering der Provinciale Staten voortgezet tot afdoening der verschil lende voorstellen van Ged. Staten. Goedgekeurd werd de rekening van de enkel provinciale an huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1899, slui tende met een batig saldo van 48.103.27. Goedgekeurd werden de voorstellen van Ged. Staten tot subsidieering van de vereeniging voor den Werkenden Stand „afdeeling Ambachtsscholen te Amsterdam" ten bedrage van 6000 gedurende de jaren 1902/04; van de avond-vakteekenschool der Vereeni ging „de Ambachtsschool voor Haar lem. en Omstreken" te Haarlem ten be drage van f 500; van die vakteeken- school voor timmergezellen van de vereeniging Concordia inter nos" te Amsterdam ten, bedrage van f 1000; en eene bijdrage van f 300 voor 1902; van do teekenschool te Amstelveen (Nieu wer-Amstel) gedurende 3 jaren ten. be drage van f 160; van de teekenschool dier St. Joseph Gezellen-Vereeniging te Amsterdam, ten bedrage van 500 ge durende de jaren. 1901/O")van de tee kenschool dier afd. Amsterdam van het Nedi. Werkliedlen-verbond ..Patrimoni um" ten bedrage van f 300 gedurende 1901/03; van de avond-teekenschool voor scheepsbouwkundigen „d'e Een heid" te Amsterdam ten, bedrage van f 700 gedurende d;e jaren 1902/04; van het Matrozen-Instituut te Amsterdam ten bedrage van f 500 per jaar; van de bewaar- en handweirkschool te Ter schelling ten bedrage van 125; goed gekeurd! werd de subsidie van dei zee vaartschool te Vlieland- vn- 500 on f 700 te brengen. Nog werden aange nomen voorstellen tot subsidieering van de vakschool voor de afd. Amster dam van den R. K. Volksbond ten be drage van 125; van eene vakschool voor schoenmakers te Amsterdam ten bedrage van f w van het koepok- genootschap voor minvermogenden te Amsterdam ten bedrage van 500; van die afd. Noordi-Holland van de vereeni ging „Het Nederlandsch Paardenstam boek" ten bedrage van f 5000 gedurende de jaren 1902/04; van een groenten- proeftuin te Berkhout ten bedrage van f 300; voor een idem te Bovenkarspel 300; voor de verbetering van den weg op Texel van den Burg naar de haven nab;; het Oude Schild f 1200. Ged. Staten stelden, evenals cte meer derheid der commissie, voor afwijzend te beschikken op het verzoek om ver- hooeing van het subsidie over 1901 ten behoeve der Alkmaarsche huishoud en industrieschool en ten tweede een jaarlijksche subsidie te verleenen tot een bedrag van 1500 over de jaren 1902/04. De heer Kraakman verdedigde de aangevraagde verhooging ad f 500 en eene subsidie-verksening voor de eerst volgende 3 jaren ten bedrage van 1 2000. Spr. wees er op. dat de Min. op de begrooting voor 1901 had voorgesteld boven het bedrag van f 3000, dat de school reeds jaarlijks uit 's Rijks schab- kist genoot, nog f 1500 daarvoor ter beschikking der Regeering te stellen en zou worden uitgekeerd, indien Prov. Staten hunne bijdrage met f 500 verhoogden. Verder zeide spr. dat wanneer de rekening der school over 1901 er zal zijn, de Staten zullen inzien, dat de aanvraag om verhooging der subsidie niet ongemotiveerd ia Het lid! van Ged. Staten den Tex, verdedigde de voordracht van Ged. Staten en het rapport der commissie; gaarne zou spr. de rekening dezer school afwachten, niet twijfelende of deze zou zeer medevallen. Spr. hoopte dan ook dat de Staten zich niet zouden laten binden door den wensch van den Minister. Zonder stemming wordt het voorstel van Ged. Staten nu aangenomen. Aangenomen werd een voorstel tot verhooging der toegezegde bijdrage in de kosten van stichting eener woning voor den geneesheer te Marken en be sloten afwijzend1 te beschikken over het verzoek om subsidie ten behoeve van den bouw eener woning voor den Burgemeester te Marken. Goedgekeurd werd het voorstel tot het verleenen van eene jaarlijksche toelage ad f 250 aan de weduwe van den overleden duinopzichter J. v. d. Miie. De heer Wijnmalen achtte den tijd gekomen de zaak, betreffende eene pensioenregeling, thans te regelen en zou gaarne eene voordracht daarom trent in de volgende vergadering te gemoet zien. En zoo niet, dan zou Spr. gaarne weten welke overwegende re denen belet hebben de zaak tot dus verre te regelen. Het lid van Ged. Staten Boreel zeide dat Ged. Staten voorzeker nota zouden nemen van den wenk van den heer Wijnmalen. Ook de voorzitter, Mr. G. v. Tienhoven, zeide dat uit de voordracht reeds blijkt dat dit denkbeeld bij Ged. Staten reeds ernstig in overweging is geno men. Een voorstel tot afwijzing van het verzoek om subsidie te verleenen ten behoeve van de kosten van het afne men van examens voor „meester" of „gezel" werd tot de volgende verga dering aangehouden. Aangenomen werd een voorstel tot het verlenen van pensioen aan 2 eervol ontslagen werklieden van het gesticht „Meeren- berg". Goedgekeurd werd de rekening van het provinciaal geneeskundig gesticht voor krankzinnigen „Meerenberg" over 1900, sluitende met een nadeelig saldo van f 1,160.785. Eveneens werd goedgekeurd de be grooting voor dit gesticht over 1902 in ontvangst en uitgaaf sluitende tot een bedrag van f 450.605. Aangenomen werd het voorstel tot subsidieering ten behoeve der afd. Noord-Holland van de Vereeniging „Het Nederlandsch Paarden stamboek," ten bedrage van f 5000 gedurende 1902/1904. Ged. Staten stelden voor een sub sidie te verleenen ten behoeve van de veefokkerij ten bedrage van 2500 over 1902/1904; de commissie wenschte dit bedrag op 5000 te zien gesteld. De heeren Kool en Koopman ver dedigden het voorstel der commissie en wezen er op hoe andere provinciën groot-ere subsidiën voor de veefokkerij hadden toegestaan. Naar hun oor deel zou deze verhooging mede voor komen het nemen van een maatregel, door hen ongewenscht geacht, en wel de verplichte stierenkeuring. De heer De Boer bestreed het voorstel der com- missia Den landbouwstand ontbreekt het niet aan bedrijfskapitaal wat zou anders eene subsidie van f 5000 betee- kenen voor een veestapel van 175,000 stuks, daarvoor zou dan wel 100,000 gegeven mogen worden. Maar het is niet de financieele onmacht van d'en landbouwstand, dat de subsidie doet aanvragen, de landbouwers hebben nog bedrijfskapitaal genoeg om de zaak ter hand te nemen. Door dit beroep, dat weer op Staat en Provin cie wordt gedaan, wordt het particu lier initiatief gedood. De landbou wers dienen hun eigen belang te ken nen en daarom is het goed, dat de commissie hier en daar in de Provin cie laat zien, hoeveel voordeel het is goede stieren te hebben. Aan de verdere besprekingen namen deel de leden van Ged. Staten Wester- woudt, die zich tegen het voorstel der commissie verklaarde; Ferf en De Wall Bake, die er voor waren, waaruit dus bleek, dat de eenstemmigheid in het college van Ged. Staten in deze toch niet zoo heel groot was. Het voorstel der commissie in stem ming gebracht, werd aangenomen met 46 tegen 24 stemmen, zoodat dus f 5000 subsidie is toegekend. Daarna werd gepauseerd. Eergisteres, Zondag, ondernam de Gymnastiek-vereeniging „Willen is Kunnen", bestaande uit personeel van de werf „Conrad" een wandeltocht door de omstreken van Haarlem. Een 40-tal jongelui vereenigde zich 's mor gens te 7 uur in het oefeningslokaal Jansstraat 85 en marcheerde met trom en trompet vooraf onder leiding van den directeur, den heer A. J. Meije- rink. Overveen, Elswout, Kraantjelek, Bloemendaal, Santpoort, Velsen en den tuin „Rozenstein" werden bezocht, waar door den eere-voorzitter den heer Goedkoop, directeur der werf, voor een flinke koffietafel was zorg gedragen en waaraan door de jongelui na zoo'n flinke ochtendwandeling de noodige eer werd bewezen. Van Velsen werd nog even langs den Slaperdijk gemarcheerd naar Sparendam en langs de schoone boorden van ons Spaarne de terug keer naar Haarlem ondernomen Herstemming Gemeenteraad Heden had de herstemming plaat9 ter benoeming van 4 leden van den Gemeenteraad. In het 2e kiesdistrict (periodieke aftreding), waren candidaten de hee ren Mr. F. A. Bijvoet, F. W. N. Hugen- holtz Jr., Th. G. Schürmann een Mr. Joh. Spoor. Bovendien was er in dit district herstemming voor de benoe ming van een Raadslid (aanvullings vacature) tusschen de heeren W. P. J. van Linden Tol en J. A. Lodewijks. In district III had voor de periodieke af treding eene herstemming plaats tus schen de heeren F. W. N. Hugenholtz en Mr. P. J. Troelstra ter bezetting van één raadszetel. Het aantal kiezers voor den Gemeen teraad bedraagt in district II 2361 ver- verdeeld als volgt: Nassaulaan1408 Fr. Varkensmarkt953 In district III zijn er 2783 kiezers, en wel voor: Molenpad 1558 Klein Heiligland 1225 Te hall drie waren er uitgebracht: Period. Aanv. Nassaulaan687 641 Fr. Varkensmarkt 401 386 Molenpad 267 KL Heiligland260 Aan den optocht. Zaterdag a.s. door den Ned. Bond van Oud-onderofficie ren te houden, zal ook worden deel genomen door de onderofficieren van het baiaillon infanterie alhier in gar nizoen met vaandel en muziek. Onze vroegere stadgenoot de heer J. H. W, de Bell, onlangs overge plaatst naar Nijmegen als commies le klasse bij de Hollandsche Spoor, zal op 24 Juli a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar bij die maat schappij in dienst trad. Gisteren herdacht de heer G. P. Houtkamp, gemachtigde der H. IJ. S. M. in zake douane-aangelegenheden, den dag waarop hij 25 jaren geleden in dienst trad van genoemde maat schappij. Namens de directie der H. S. M. werd hem door den heer inspecteur van het vervoer een gouden remon toir-horloge aangeboden niet inscrip tie benevens een diploma in lijst. Superieuren en collega's vereerden den jubilaris met een blijvend aan denken hunner vriendschap en hoog achting. De Hollandlsche Maatschappij van Landbouw, afd. Haarlem e.n Omstreken, zal Donderdagavond hare algemeene vergadering hou- diem in „Cafe Neuf", Groobe Hout straat. Op Vrijdag a. s. zullen weder «enige Totetingen bij die militie worden ingelijfd, in vervanging van miliciens die door Gedepu teerde Staten zijn afgekeurd. Naar men ons meldt heeft er zach een commissie gevormd tot oprich ting eener arbeiders-zangvereeni- ging (gemengd.) Heemstede. De in de vorige week alhier gehou den collecte voor de boerenvrouwen en kinderen in Transvaal, heeft de niet onbelangrijke som opgebracht van vijfhonderd zes en zeventig gul den 22 cent De gewone jaarlijksche aardappel veilingen zijn alhier in vollen gang. De prijzen zijn hoog. Tijdens de fortoefeningen in de Meer, tusschen 12 en 24 Aug., zal een der localen van de O. L. School alhier worden gebruikt voor telephoon- dienst. Het kohier van de belasting op de bedrijfs- en andere inkomsten dienst 1901/2 is invorderbaar verklaard en aan den ontvanger ter invordering verzonden. Hillegom. CONCERT t.e geven dkxrr de Hil- leg. Harmoniek apel op dien Hout- tuiini. hiedJeruavonidl 8 uur. Programma1. Feestklanken, van J. D. Schouten. 2. Herzblattchen Mazurka, van G. Schairf. 3. Am Meer, van F. Schubert. 4. Erinne- rumgs Walzer, van O. Kahmt. 5. Ben reis dioor Europa, van J. D.Schou ten. 6. Wiener Schwalben Marsoh, vain L. Schlögel. Hil'egom gaat steeds vooruit. Dat getuigt weder het verrijzen van een 6-tal aaneengebouwdle woonhuizen aan de Molenstraat tegenover dta Van d)em Enidlelaan. De huizen: zijn een sieraad dlier straat en getuigen van de goedle opvatting van, dien ont werper en bouwkundige, dien heer E. Zwolsman, die op een betrekke lijk küedme plaatsruimte zulke doel matige en sierlijke huizen.' deed! verrijzen. In eeni d'ier huizen is ge vestigd het bloemenmagazijn van den beer J. J. Vis, dlat bedien voor 't eerst geopend) is. Het geheet ziet er keurig net uit en, getuigt van een goeden smaak en flinke opvatting der zaak. Wie hopen1, dat deze onderneming met succes bekroond mag worden, daar geen moeiten gespaard zijn om iets goedB tot stand te brengen. Aangezien er voor ieders gading iiets goeds te vinden is. e-elooven wij wel,, dat wij den heer Vis een dtnuk diebiet kunnen voorspellen. Velsen. Bij het Zondag te Rotterdam ge houden concours van handhoogsohut- terijen in Noord- en Zuid-Holland, uitgeschreven door de ..Koninklijke Handboogschutterij de Batavieren" behaalde de vereeniging ..Vooruitgang zij ons streven" van Santpoort den 2en korpsprijs met 202 punten en de heer J. van Es aldaar den 2en perso- neelen prijs met 20 punten in 5 scho ten. Op 4 Augustus as. hoopt de veree niging haar lOjarig bestaan te her denken. IJmuiden. Eervol ontslag verleend aan den heer C. J. van Sluijs, op verzoek, als opzichter van den Rijkswaterstaat le klasse alhier. Zandvoort. Aangekomen badgasten. Mr. H. Simon, Amsterdam. Grand Hotel. Mr H. Eltzbacher, Parijs. Grand Hotel. Fam. Briegleb, Amsterdam. Grand HoteL 2 pers. Fam. J. Schlenker, A'dam. Grand Hotel. 4 pers. Fam. Koppelmeier, A'dam. Grand Hotel. 4 pers. Fam. Retwelzer, A'dam. Grand Ho teL Mr. A. Beckschafer, A'dam. Grand HoteL Mr. A. Gans, A'dam. Grand HoteL J. Deen, A'dam. Villa Christiaan de Wet 7 pera Mevr. E. Oosterman, A'dam, Kerk straat no. 15. 6 pers. Fam. Maas Geesteranus, A,dam. Villa Zee en Duinzicht. 6 pers. Sw Vigevano, A'dam. Bakkerstraat >no. 5. Dames de Hoog, Assen, Poststraat no. 11. 3 pers. Fam. Ruibink, Winschoten. Poststr. no. 11. 5 pers. Abegg Stocker, Zurich. Villa Eveli ne. 6 pers. F. Schollter, Osnabruck. Hotel Kur- haus. R. Stokvisch, A'dam. Hotel Kurh. Mr. Gans, A'dam. Grand HoteL Dr. C. Schafer, A'dam, Idem. Fam. van der Leeuw, Rotterdam, Hotel d'Orange. I. J. Siepman, A'dam. Idem. Poppenheimer, New York, Idem. C. W. Fruithof, A'dam. Gr. Badh. J. G. Mesdag, Groningen. Idem. Dr. Dobriner, Frankfort, Hotel Beau Site. Fam. Westerwoudt, A'dam. Idem. Mevr. Lieftink, Haarlem, Idem. J. M. van den Bent, Muiden, Idem. Mej. Schmidt, A'dam. Schelpen- plein 5. Dames Helweg, A'dam. Idem. Mej. Kuipers, A'dam. Idem Beverwijk. Tot ondierwijzeres aan, die bi ron dere school, hoofd de heer Lijes m is benoemd mej. M. C. W. N^u- haus uit Amsterdam'. Dooi* mej. A. Sepp alhier is mei gunstig gevolg het doctoraal exa men, in de pharmacie afgelegd aan de Universiteit te Amsterdam. De aardbeienverzemding heeft haar maximum bereikt en is nu wed'eir aan het afnemenop d'e drukste dkgen werden ongeveer 2500 bakken, elk houdende 50 a 60 mandjes, naar Amsterdam v.*-i- voerd. Leger en Vloot. Bij Kon. Besl. zijn, met ingang van 1 Augustus, op pensioen ge steld de generaal-majoor van den grooten staf W. L. de Petit, com mandant van die Stelling van het Hollandsch Diep en het Volkerak, tevens bevelhebber in de lilde mi litaire afdeeling; de kolonels J. B. van den Oudendijk Pieterse, J. J. Schluifcer en J. J. d'e Greve, com mandanten, resp. van het le regi ment vesting-artillerie, het 2e regi ment veld-artillerie en het 4de re giment vesting-artilleriede, luite nants-kolonels A. H. van Breda en D. Zelvelder. reep. van het 2e reg. vesting-artillerie en het 3e reg. in fanterie alsmedie, op zijne aan vrage, die kapitein' G. F. A. Cars- tens, van het le reg, infanterie, en het bedrag van het pensioenbe paald voor dien generaal-majoor die Petit, op 2700 's iaars; voor iedier der kolonels van den Ouden dijk Pieterse. Schluit/er en de Gre ve op f 2100 's jaars voor ieder der luitenant-kolonels van Breda en ZelveLdier op 1 1800 's jaars voor den kapitein Carstens op ƒ1539 's jaarsen is aan' den generaal- majoor die Petit Hr. Ms. dank be tuigd voor de- veeljarige en goede diensten, door hem aan de®, lande bewezen/. Vervolg Nieuwstijdingen. Ned. Herv. Kerk. Te Alkmaar is eene vergadering ge houden van kerkvoogden van Ned. Herv. gemeenten in Noord-Holland, om voor te bereiden een gemeenschap pelijk optreden tegen het voorloopig aangenomen reglement op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen !n Nederland!. De volgende moüe werd daar aange nomen: De vergadering van kerkvoogden van Ned. Herv. gemeenten uit de pro vincie Noord-Holland, gehouden te Alkmaar den 12den Juli 1901, ontzegt aan de Synode het recht een reglement op het bestuur der kerkelijke goeoeren en fondsen dezer gemeenten vast le stellen; meent, dat, wanneer door een arrest van den Hoogen Raad dit recht ontstaat, het dan te creëeren regle ment, dat alle tot het. kerkgenoot schap behoorende ~emeenten dient te omvatten, de kerkvoogdijen niet af hankelijk mag maken van kerkeraden, evenmin als de provinciale college's van toezicht van de provinciale kerk besturen; besluit van deze motie af schrift te zenden aan de Synode, aan de provinciale kerkbesturen en aan al le aan het toezicht onderworpen kerk voogdijen. Zaterdag-avond. Op den hoek van den straat slon- den ze als bijna verloren in de drukte van 't Zaierdagavondgewoel. Hij in pijnlijke onverschilligheid slaat tegenover een armoedig, o zoo armoedig gekleed vrouwtje. In zijn stem klinkt een ruzietoon, een Za terdagavondruzietoon die zegtdat- ie 't verdomt om mee naar huis te gaan Zij, klein houdt met de eene hand haar zakdoek voor 't gezicht en huivert zenuwachtigin de an dere hand draagt ze een mandje dat leeg iö. Rang-medelijdend kijkt ze dan naar hem op en zonder het te zeg gen smeekt ze hem telkens om toch mee te gaan. Ze waagt het niet hem aan te raken; want dan zou-ie der Zoo stond het armoedig vrouwtje met vreesachtigen blik naar haar man, te zien. zich schamend voor de menschen. Dan zwijgt hij en bekijkt dron keman sach, tie- eenig geld in zijn hand, loopt door naar een anderen hoek der straat en gaatd'e kroeer in. Armoedig klein vrouwtje loopt hem achterna en wacht voor d:e kroeg met haar leege mandje. (Het Volk.) Gemengd Nieuws. Van een duel-waanzin. De duel-baccil, die onder de volwas senen in Duitschland reeds zoo groote verwoestingen aanrichtte, heeft daar te lande ook onder de schooljongens menigeen geïnfekteerd. Dezer dagen zou in een bosch bij Berlijn een gymnasiasten-duel worden uitgevochten. De duellanten stonden klaar, den degen in de hand; de sekon- danten eveneens, de onpartijdige di to. Juist zou de laatste het weibeken - de „los" kommandeeren, toen van ach ter de hoornen een paar heeren te voorschijn kwamen met dikke knup pels in de hand. die in minder *lai> geen tijd duellanten sckondanton en onpartijdige bij hun geachte kragen pakten, over de knie legden, en on barmhartig afranselden. Deze heeren waren... de vaders der jeugdige duelwaanzinnigen, die door toevallige omstandigheden lucht van de zaak gekregen hadden. De kwamjongens zullen zich in 't ver volg nog wel eens ernstig bedenken, voor ze weer gaan duelleeren! Schending vau het ambts geheim. Een ziekte te Parijs, die door een koppigen hoest geplaagd werd, wend de zich tot een dokter, die longtering constateerde De zieke was op het punt, in het huwelijk te treden. Zijn aanstaande schoonmoeder vroeg den dokter inlichtingen over de gezondheidstoestand van den aan staanden echtgenoot van haar doch ter. De dokter zei, dat hij aan long tering lijdende was r»v> waarschijnlijk het voorjaar niet zou doorkomen. Het huwelijk sprong af. De zieke stelde tegen den dokter een eisch tot schadeloosstelling in van 1000 frs„ die thans door de rechtbank is toegewezen. Hevige brand. In de Narwa-wijk te St, Petersburg zijn 30 huizen door brand vernield. De schade wordt geschat op 150.000 roe bel. Een wolkbreuk. Ht stadje Corbin, in den Amerikaan- schen staat Montana, is geheel vernield door een wolkbreuk. Voor zoover men weet, zijn er geen personen omgeko men. Een zeldzame ïMammouth. Over een paar maanden zal de St. Peterburg aankomen een expeditie, uit gezonden door de Academie voor We tenschappen en die belast is met deover brenging van een mammouth, welke onlangs in Siberië is gevonden. Deze mammouth is eenig in zijn soort, ha ren, huid en vleesch zijn geheel gecon serveerd; de maag bevat niet verteerde voedselresten. Een abnormaal hart. Een gewezen officier van gezondheid bij de Engelsche marine werd dezer dagen dood gevonden in zijn kamer te I.onden. Bij onderzoek bleek, dat de man een hart had, dat 27 ons weegt. Het normale gewicht van dat lichaams deel is 10 a 11 ons. Een gezonde maag. Te Blackpool is een haai aangebracht die 400 K.G. weegt. In de maag van hot monster vond men een met schelpen begroeid stuk hout van 3 voet lengte en 6 duim dikte. Monte-Carlo Naar men weet, bestaat er te Mon te-Carlo vanwege de speelbank een ge regelde dienst om te zorgen dat uitge schudde spelers, die hun laatste geld verloren, geen schaudaal maken op 't grondgebied van Monaco, bv. door zich in of nabij de speelhel dood te schieten. Men zorgt dat dit niet ge beurt, geeft den geruïneerde reisgeld, om zich elders van kant te "aan ma ken, of vervoert in elk ~eval het lijk naar Fransch grondgebied. Van dien dienst "eeft von Ompteda de volgende schets in zijn „Monte- Carlo": Met een schreeuw, die door een zak doek maar half gedempt werd, rees een over-elegant gekleede heer van zijn stoel en riep, zonder zich om de omstanders te bekreunen: ,,Je suis foutu!" (Ik ben weg!) Terstond' naderde hem een oudachtig mannetje in een gekleede jas, met kleine zwarte lokjes op het hoofd als een neger. Hij trachtte met den heer te spreken; maar de heer antwoordde niet. Nu gaf het mannetje aan een met een onnoozel gezicht er bij staanden livreiknecht een wenk. Deze wenk plantte zich voort. Een dikke heer. (.ie schijnbaar onverschillig op een der lederen sofa's gezeten had, stond op en volgde den wanhopige. De vo'gen- de beambte, bij de deur, werd nu oók opmerkzaam. Opeens scheen di speler in een net van verstrooide bedienden te staan, die elk zijner bewegingen in het oog hielden. Bergongelukken. Twee bedienden van een bankinstel ling te Weenen, zijn in de nabijheid van het Karpathendorp Libarka met verpletterde ledematen dood tusschen de rotsen gevonden. Zij waren bij een bergbeklimming in het Tótra-gebergte door een storm verrast en in een af grond gestort Een familiedrama. Een vrouw van een kellner te Dres den heeft het bed in brand gestoken waarop zij met haar kindje lag. Rei den zijn gestikt. De oorzaak van dit drama wordt toegeschreven aan huise lijke oneeniglieden. De St. Paul. Er is een ernstige verzakking van St Paul's kathedraal te Londen naar de rivierzijde waargenomen. De grond waarop het zware bouwwerk rust is nooit zeer vast geweest en reeds vroeger hebben verschuivingen plaats gehad, die merkbaar werden aan scheuren in de muren, waarom deze honderd jaar geleden reeds gesteund werden met ijzers. Maar thans is ook in het zuide lijke transept in den muur een scheur ontstaan, en men meent, dat het vele graven in den bodem onder de kejk loopen drie spoorlijnen den toestand nu zeer bedenkelijk heeft gemaakt, te meer daar ook het westelijke front met zijn torens niet zwaar klokkenspel niet meer in het lood staat. Muziekuitvoering. 22e Muziekuitvoering, op Woens dag 17 Juli, dies avonds te 8 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps. Dir. luit.-kapelmeester C. P. W. Kriens. 1. Marche de Cortege, Kriens. 2. ltaliaansche Ouverture. Perdrotti. 3. ..Reminiseences de Cid". Masse*- net. 4. Grande fantaisle de l'opéra „Carmen". Bizet. 5. Ouverture „Mireille", Gounod. 6. „Loin du bal". Gillet. 7. .Frenet euch des Lebens". Walzer, Strauss. 8. Ballet „Les Vèpres SiciHennes", Verdi. Burgerlijke Stand. Bevallen 16 Juli. F. Brakel van Dokkum, z. H. Kuijiken-van Bakel, z. M. A. van- der FluitLuij- ken, d. 14. T. van Tuiji!Miedema. z. 15. A. M. C. Stbenimanvan Rhijn. d'. 14. M. de Langevan Nimwegen, d. 16. L. Boes—Hollen- bei^r. d. Overleden.15 Juli. B. I. Keuve- laar. 22 j„ Hazepafcerslaan. G. C. Lams. 2 m. z„ Veer-polder. Telegrammen. DIE ONGELUKKIGE POLIT1E- TROEPEN. LONDEN, 16 Juli. (R. O.I De „Daily- News" verneemt uit Bloemfontein, dat het Zuid-Afrikaansche ^Htiecorn* op 10 dezer ten Zuiden van die plaats bij na door de Boeren was omsingeld. Er werd hevig gevochten en aan beide zijden werden zware verliezen gele den. De politie slaagde er slechts door behendige manoeuvres in te ontsnap. pen. CORR FSPON D ENTIE. Behalve de beide advertentiën, ver nield in ons vorig nummer, ontvingen wij nog een annonce, die wegens ha ren bcleedigenden inhoud niet voor plaatsing in aanmerking komen kan. Daar ook deze van geld vergezeld ging, ligt nu het bedrag van de DRIE annonces ter beschikking van den af zender. DE ADMINISTRATIE. NEARKTNI^UWS. Artikelen. Aangev. Verk. L. pr. II. pr. Boter 137 K.G. 137 K.G. f 0.85 f 1.10 Biggen 68 st. 68 st- 9.— 12.50 Schrammen 39 st. 39 si. f 13.— f 19. Aardapp. 420 H.L. 379 11.L. f 2.25/ 4.— Faillissementen. Uitgesproken: 's Gravenhage, 12 Juli N. J. B. Wal ters, kantoorbediende, te 's Gravcnha^ ge, Rcchter-commissaris mr. J. F. van der Lek de Clercq. Amsterdam 12 Juli S. J. H. F. Bi*oerse aldaar: J. C. F. I,. P. de Jongh, koks- bediende, aldaar, In beide faillissemen ten rechter-commissaris mr. H. L. As ser. Groningen 12 Juli. H. Ilolt, handels agent, aldaar.Rechter-commissaris mr. H. L. Asser. Groningen, 12 Jnli. H. Holt, handels agent, aldaar. Rechter-commissaris jhr. mr. W. Alberda van Ekenstein. Familieberichten. Gehuwd: 15 Juli I. J. M. Laurillard met M. E. Pina. Leiden. Bevallen: 12 Juli. GrevinckStoffels, z.. Assen. D. ScholteBrink, z. Zuid- Scharwoude. 13. C. VorstelmanKers ken, d„ Amsterdam. M. Kluwer— Schaap, d„ Amsterdam. 14. W. C. KeijserHagens, d.. Amsterdam. R. Asscher—v. Amerongen, d„ Amster dam, 15. M. A. JacobiVan Leersum, d„ Amsterdam. M. de Wit—Nagel hout, d., Hoogkarspel. MoesVale- ton, d., Amsterdam. I. A. GroenSam- mels, z. Amsterdam. Overleden: 12 Juli. J. D. ten Groten huis, 65 j., Amsterdam. D. C. J. van Alphen, 55 j.. Dongen. 13. A. Christi aanse, 88 j., Utrecht, A. de DoesEn- derle. 68 j„ Utrecht. G. J. Cassa, jr.i., 1 1/2 j„ Den Haag. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, passeer de 14 Juli Perim. Het stoomschip Prins Willem IV ar- veerde 14 Juli van West-Indië te New- York. Het stoomschip Maasdam, van de Holland—Amerika Lijn, arriveerde 15 J5 Juli van Rotterdam te New-York. Het dubbelschroefstoomschip Staten dam, van de HollandAmerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, pas seerde 15 Juli des vm. 11 u 10 min. Prawlepoint. Het stoomschip Merapi, van Rotter- dam naar Java, arriveerde 14 Juli Southampton. Het stoomschip Koning Willem II, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 14 Juli te Suez. llet stoomschip Soembawa, van Ran goon naar Liverpool, vertrok 15 Juli van Port-Said. Het stoomschip Prinses Amalia. van Amsterdam naar Batavia, passeerde 13 Juli Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3