Echtscheiding. Rekening en Verantwoording. Vervolg Stadsnieuws. Gisterenavond] hiéld. die commds- sile (A) tot wealing van schoolver zuim eente vergadtering op hefc sitacL- huis. Van de 15 opgeroepen ver- anitwoordelijke personen versche- Oen 9 voor die commissie Op Woensdag, 31 Juli a. s., dies morgens ten 10 ure, zal' dioor den majoor, eerstaanwezend Ingenieur der Genae te Haarlem, in het open baar worden aanbesteed' het maken van wegen in de gemeente Haar lemmermeer en Spaarnwoudle. tot verbetering der Stelling van Am sterdam. Raming f 15.250. Naar ons gebleken is heeft de heer Th. G. Schürmann alhier aanleidin; gevonden om een klacht bij de politie in te dienen ter zake van een verkie zingsadvertentie. geplaatst in onze courant van Zaterdag 13 dezer. N aamsgelij kh eid. Het heeft de aandacht getrokken, dat de Raad thans zes gelijknamige leden herbergt. Er zijn nu de heeren: Kruseman en Nieuwenhuïjzen Kruse- man, Hugenholtz en de Haan Hugen holtz, Bijvoet en Van Dieren Bijvoet. 't Zal niet gemakkelijk wezen om buiten vergissingen te blijven. Naar de politieke partijen bestaat de Raad' thans uit: 17 liberalen, 8 ka- tholieken. 6 leden der volkspartij (waaronder de heeren De Braai en Schram) en 2 anti-revolutionairen. Na gehouden toelatings-examen voor het Gymnasium zijn tot de 1ste klasse toegelaten: W.van Hork, Wilhelmina J. Broere, Th. A. E. R. Wijnoldij Daniëls, Maria A. Do7,_ Laura A. de Fouw, E. F. R. de Lanoy. C. L. van Lennep, J. Leijh, A. C. van der Mersch, J. J. H. J. van Reenen, S. Roos, E. B. H. Seignette, P. A. J. Losecaat Vermeer. Voorwaa-rdeiijk: W. H, G. König. Een candidaat is afgewezen. Voor de 3e klasse had zich aange meld één candidaat, die niet is toege laten. Voor de 5e klasse één, die niet is toegelaten. Voor de 6e klasse A en B één, die voorwaardelijk is toegelaten. Voor het examen piano, L. O., van wege de Nederl. Toonkunstenaarsver- eeniging te 's-Gravenhage, slaagde gisteren onze stadgenoote mejuffrouw M. Meijnien, Leerlinge van den heer G. A. Michelsen. Bij, Kon. Biesluit is, met imiganig van' 16 Juli *$01, in het college van curatoren van het Kon. Neet. Meteo- apologisch Instituut opnieuw be noemd' tot lid] en voorzitter, dir. J. Bosscha, secretaris van die Hodland- Bch.e. Maatschappij dier Wetenschap pen, ajlhrier. Herstemming voor den Gemeenteraad. De herstemmingen voor den Raad op Dinsdag zijn feitelijk een succes ge weest voor de gecombineerde kieever- eenigingen, daar zij hunne candida- ten de heeren Mr. Bijvoet en Van Lin den Tol uit de bus hebben zien komen, terwijl van de liberale kiesveereniging alleen Mr. Spoor gekozen is. Hoewel wij reeds Dinsdagavond vroeg bij al onze geahonneerden in Haarlem den volledigen uitslag lieten thuis bezorgen, volgt deze nog eens hieronder: 2e DISTRICT. Uitgebracht 1326 stemmen. Van onwaarde 9 stemmen. Gekozen de heeren: Mr. F. A. Bijvoet niet 632 stemmen. Mr. Joh. Spoor met 683 stemmen. Verder verkregen de heeren: Th. G. Schürmann 494 stemmen. F. W. N. Hugenholtz Jr. 495 stemmen AANVULLINGSVACATURE. Uitgebracht 1257 stemmen. Van onwaarde 37 stemmen. Gekozen de heer: W. P. J. van Linden Tol met 675 stemmen. Verder verkreeg de heer: J. A. Lodewijks 545 stemmen. 3e DISTRICT. Uitgebracht 628 stemmen. Van onwaarde 12 stemmen. Gekozen de heer: F. W. N. Hugenholtz met 336 stem men. Verder verkreeg de heer: Mr. P. J. Troelstra 280 stemmen. Over het algemeen achtie men de kansen van den heer Lodewijks groo- ter, dan die van den heer Van Linden Tol. Het zal. allicht wel gewicht in de schaal hebben gelegd, dat op het laat ste oogenblik per strooibiljet den kie zers nog in herinnering is gebracht, dat de heer Lodewijks indertijd voor de nieuwe belastingverordening is ge weest. Ds verkiezing in district III liep, zooals te verwachten was, ten gunste van den heer Hugennoltz uit. Door da gecombineerde kiesvereenigingen w-as den kiezers aanbevolen op hem te stemmen, ten einde te ""oorkomen de mogelijkheid, dat mr. ïroelstra in III en de heer Hugenholtz in II zou wor den gekozen. Was dit laatste geschied en de heer Hugenholtz tevens gekozen in III, dan zou hij voor een van beiden hebben moeten bedanken en de kans geopend hebben er een ander (niet socialist) in te brengen. Vandaar de raad om in III op den heer Hugenholtz te stemmen. Intusschen is er vooral in dit district lauw gestemd. Terwijl de heeren Troel stra en Hugenholtz bij de eerste stem ming rep. 627 en 651 stemmen ver wierven, kregen zij er thans niet meer dan rep. 280 en 336. Een dergelijke lauwheid valt op te merken in district II (periodieke aftreding) waar nu 1326 stemmen werden uitgebracht., tegen 1499 bij de eerste stemming. Daar werden aanvankelijk op de heeren Spoor en mr. Bijvoet rep. 523 en 595 stemmen uitgebracht en thans bij her stemming klom dit getal tot resp. 683 en 632. Ook in de aanvullingsvacature is het aantal opgekomen kiezers den eerstep keer grooter geweest. Toen 1434. nu 1257. De eersle keer had de heer Lodewijks 521 en de heer Van Linden Tol 458 stemmen. Wij meenen hiermee onzen lezers een voldoende vergelijkende beschrij ving van den loop der verkiezing te hebben gegeven en geven tot slot hier onder nog het aantal stemmen, zooals het over de verschillende stembureaux verdeeld is geweest. Niet zonder een gevoel van verlich ting constateeren wij, dat thans de gejheele veajdezingscampagne afge- loopen is. Voor het personeel van re dactie. administratie en niet het minst van zetterij en drukkerij heeft zij druk ken en inspannenden arbeid opgele verd, waarvan de hoofdredacteur er kentelijk wenscht te verklaren, dat hij door allen met ambitie is aangevat en met succes uitgevoerd. VERDEELING DER STEMMEN OVER DE DIVERSE STEMBUREAUX. KIESDISTRICT III. Stembureau Geldelooze Pad 317 uit gebracht; Klein Heiligland 299, totaal 616. Onwaarde 7 5 totaal 12. F. W. N. Hugenholtz 167 169 336 Mr. P. J. Troelstra 150 130 280 KIESDISTRICT II. Aanvullingsverkiezing. Uitgebr.: Nassau- Fr. Var- Tot. laan. 743 Onwaarde 27 W. P. J. v. Linden Tol 412 J. A. Lodewijks 331 kenm. 477 1220 10 37 263 214 Periodieke verkiezing. Uitgebracht 819 498 1317 Onwaarde 4 5 9 Mr. F. A. Bijvoet 385 247 632 F. W. N. Hugenholtz 325 170 495 Th. G. Schürmann 271 223 494 Mr. Joh. Spoor 421 262 683 Kantongerecht. Zitting van 17 Juli. Mej. Maria Kohigraf, directrice dier firma Hegger Riemmers, was gedagvaard omdat zij door die im- spesctrice dier arbeid was bekeurd wegens overtreding der arbeids wet, daar zij om 81 uur nog elf jon ge dame6 in dienst bad. Deze elf Haarieimsche schooniem moesten, he denmorgen in deze zaak getuige nis afleggen. De anders zoo som bere rechtzaal leverde een veel vroolijker aanblik op door al die lichte blouses en hel natuurlijk ■niet in te houden lachen, want zoo met hun elven voor de rechters te verschijnen, vonden zij dan ook schijnbaar o zoo leuk. De kantonrechter mioest menigmaal een kleine reprimande geven. Uit de getuigenis van dit edleile elftal bleek dat zij dikwijls soms wiel tweemaal per week moesten overwerken hieitgeee wel extra werd' betaald!, doch dat het nooit later werd dlan 12 uur 's nacihts Octk bleek -dat het e-een verplichting was later door te werken, doch dat de personen diaarin vr:; waren. De gewone diensttijd1 was 101 uur -er dar. waarvan slechts van 1.tot 5.per week werd betaald, al maar gelang van bekwaamheid. Het O. M. heit feit bewezen ach tende!, zeide in zijn requisitoir dat de meeste ateliers veel te lang lie ten werken. Mej. Kohillgraf is thans daarvoor bekeurd, en het is te ho pen dat dit een afschrikwekkend voorbeeld mag zijn en op de ate liers niet meer te lanie- zal gewerkt worden. Ditmaal zal niog geen; zwa re straf opgelegd' worden, dtoch wanneer de arbeidswet weder op een der ateliers wordt overtreden, zal een veel zwaardere straf ge- ei scht worden. Het O. M. vestigde den. aandacht er r dat op ateliers waar 10 uur per d'ag gewerkt werd, sommigen slechts f 1.per week verdienden hetgeen een zeer treurig verschijn sel is. Tegen mej. Kohigraf werd we gens overtreding der arbeidswet 11 boetes van 1.subs. 11 maal 1 dag gevangenisstraf geëisoht. P. J. van Koningsbruggen stond terecht wegens het in voorraad hebben van biljetten, gelijkend op bankbiljetten van 25.f 40. 100.— en '1 1000. Beklaagde beweerde dat dleze bil jetten reeds een paar maanden vroeger door anderen waren ver kocht geworden, en dioor de vele navraag had hij ze ook besteld. Het was geenszins zijne bedoeling die biljetten voor op echt gelijken de bankbiljetten te verkoopen doch verkocht ze alleen als feestlied daar op de achiberziide een gedicht gedrukt stond. Ook was het biljet niet voorzien van handJteekenimgen en was papier en kleur geheel ver schillend met de echte bankbiljet ten. evenals de inhoud, die luid de ,,de Necferlandsche Maagd geeft aan toonder 25, 40, 100 of 1000 kussen, de penningmeester cupido, de secretaris Amor. Uit het getuigenverhoor bleek dat de biljetten door beklaagde waren verkocht, hetgeen door hem niet werd ontkend! Het. O. M. zeide in z;;m requisi toir dat de mogelijkheid bestond dat tusschen andere biljetten deze voor en echt aangenomen zouden worden eischte voor 't in voorraad hebben van die biljetten f 3 boete subs. 3 dagen en vernietigen van de in beslag genomen biljetten. Heden hield de Uitgeversbond afdeeling Noord-Holland, een huis houdelijke vergadering in het Bron gebouw. Betmebroek. Naar wij vernemen zal het schoone landgoed de Hartenkamp. behoorende aan wijlen den Heer en Mevrouw B. A. Baron van VerscheurBrants, den len September in het openbaar wor den verkocht. Het is te hopen dat het alom bekende buiten zal blijven be staan, daar anders een der mooiste en oudste goederen uit den omtrek te looi' zal gaan en de streek veel aantrek kelijkheid zal gaan verliezen. Zaudvoort Aangekomen badgasten. M. Schönfeld, Amsterdam, Hotel Zeerust, 6 personen. A. Schinthebn, Amsterdam, Villa Cornelia, 5 personen. Mej. Taddel, Utrecht, Hoogeweg no. 24. Fam. Waller, Amsterdam, Pension Saus Souci 6 personen. Rittershaus, Benrath, Hotel Belvé dère. Aug. Kuhling, Dusseldorf, id. 2 p. B. Simons, Amsterdam, Gr. Bad huis, 4 personen. Wagner, id. id. T. G. ter Kuilen, Enschedé, id. 3 p. Jaler, Amsterdam, Hotel Kurhaus. Mevr. Meuring van de Honert, Am sterdam, Pensioen Sejour, 4 p. De afslag te IJmutden. Men schrijft uit IJmuidem aan het ,,Hbld."'Ik bracht heden eens een bezoek aan dien visohafslag cn zag met groot genoegen, dat die Rijks-viscnafslag zich steeds meer verheugen mag in de gunst der vds- schers eri der koopers. Want het moet gezegd!, diat de RijksafsLag d'en varkooper een veel betere ge legenheid' biedt tot het afslaan der visch, tegen veel voordeeliger con dities dan de coöperatie. In den laatsten tijd maken dan ook alleen de trawlers der coöperatie eu een enkele Eng. trawler vain die coö peratieven afslag gebruikbijna alle kotters, kustvisschers, en de trawlers der maatschap^11en die onafhankelijk zijn van d'e coöpera tie, benevens i dea* Engelsche traw lers en kotters brengen hun vlsch naar den Rijksafslag. Vandaag was die groote Rijks- vischafslag gevuld mot visch, er la gen in die haven 20 kustvaartuigen, 8 kotters en 2 trawlers, welke de visch hebben aangevoerd in dien coöperatieven afslag was geen en kel vischje ten verkoop aangebo den. Na alles wat over dien. vischaf- sla°" te IJmui'dtem is e-eschreven, blijkt het thans steeds meer hoe goed! het werk van dien minister LeJy is geweest, en hoe juist het gezien was van zijn raadslieden, om tot de oprichting van dien Rijks- vi schaf slag te adviseeren. De toe komst zajl leerem, dlat ook in dleze quaestie de liberale minister van1 Waterstaat een bolderen blik beeft getoond, en zich alleens heeft laten; leiden1 door het belang van de Ne- derlandlsobe visscberij en van d'e IJmuidensche visschers. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der Ge* meente op Woensdag 17 Juli 1901, des namiddags te 11/2 ure. Voorzitter de heer Mr. Th. de Haan Hugenholtz, waam. Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren Schürmann, de Lanoy, v. d. Berg, Bijvoet, SabeJiis, Welsenaar, Leupen. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. a, dat is geste/ld in handen van B. en W. om advies lo. een adres van H. M. Kra mer, houdende verzoek om af te koop-en een oud' eigendom rusten de op perceel Lange Raamstraat 34; 2o. de rek. en veranitw. van 't Barbara Gasthuis over 1900 3o. de begrootiing van het Bur gert. Armbestuur dienst 1902 4o. een adres van de Vereenagde Ijzerhandel om perceel Gr. Hout straat No. 70 hooger te mogen bou wen dan anderhalf maal de breed te dier straat; b, dat is ingekomen lo. een schrijven van het bestuur der Haarl. Mannemzangver. .,Cres- oendo", dank betuigende voor de geschonken gouden medaille; 2o. 16 processen-verbaal wegens afkeuren van vleesch, als zijnde, on geschikt voor consumptie lo. een schrijven van Ged. St. der prov. N.-H. ten geleide van de dbor hen goedgekeurde kohieren der pl. directe bel. dienst 1901 2o. een idem van idem geledden- de het door hen goedgekeurde be sluit van 26 Juni jl. No. 10, betref fende een staat van af- en over schrijving dienst 1900 3o. een idem van idem ten ge leide van het door hen- goedgekeur de besluit van 26 Juni jl. No. 10, betreffende d'e 3e suppletoirs be grooting dienst 1900 4o. eeai id'em van idem, gelei dende het door hen goedgekeurde besluit van 26 Juni No. 19, betref fende de verhuring van het Vuil- rak d. dat neg is ingekomen.: een verzoek van H. Langendonk om eervol ontslag als onderwijzer ie kl. der kostelooze school A (Raadstuk No. 228). Gfschoon vreemd' aan- d'e- orde van den dag stelt d'e voorzitter namens B. en W. voor het adres in behandeling te nemen. (Daartoe besloten zijnde, wordt op dit voorstel het gevraagde eer vol ontslag verleend met ingang van 13 Sept. a. s. of zooveel vroe ger als in den dienst kan worden voorzien.) Voorts wordt medegedeeld dat bij het afdrukken van- raadstuk No. 223 een' drukfout is ingeslopen. In den. laatsten regel van. het ontwerp besluit staat volgnr. 91, moet zijn volgnr. 61. Mej. A. Bakker, onderwijzeres 2e klasse aan de Eerste Tusschenschool, vraagt eervol ontslag als zoodanig met ingang van 1 September 1901. Wordt verleend. B. en W. stellen voor, aan den beer Jos. Daemen, onderwijzer le klasse aan de opleidingsschool voor jongens tot liet Middelbaar en Hooger Onder wijs wegens lichaamsgebreken eervol ontsla- te verleenen uit zijne betrek kin'- met Ingang van 15 October a.s.. en hem met ingang van dien datum eene jaarlijksche toelage toe te ken nen tot zoodanig bedrag, dat het hem van Rijkswege eventueel te verlee nen pensioen daarmede worde aange vuld tot 750 's jaars. Wordt verleend. De heer H. Langendonk, onderwijzer le klasse aan de kostelooze school lett. A.. vraagt eervol ontslag uit genoemde betrekking met ingang van 1 Septem ber e. k., wegens zijne benoemte- tot onderwijzer aan het Rijksopvoedings gesticht voor jongens te Alkmaar. Wordt verleend. PUNT 2. J. Slagmulder verzoekt om zijn perceel aan het Oosterhoutpark in de gemeente Heemstede aan te sluiten aan de gemeentelijke waterleiding. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken. De heer SNELTJES meent dat onder eenige voorwaarden een zelfde ver zoek door Bosch en Vaart is toege- ataan> De VGORZ. antwoordt dat dit een geheel andere zaak is; met die heeren van Bosch en Vaart stonden we in relatie; dit geval is hetzelfde als bij Berkemeijer. De heer SNELTJES ziet niet in. waarom het verzoek zou worden ge-, weigerd omdat de bewoners van het park mettertijd medebewoners worden. De heer DE BREUK zegt dat het her haaldelijk reweigerd is. We "zouden tegenover anderen zeer inconsequent zijn, wanneer we dit verzoek toeston den, Alleen is aan hen, die indertijd aan de Amsterdamsche waterleiding waren aangesloten, aansluiting ver leend tegen 11/2 maal den prijs. Te vens is hier niet hetzelfde geval aan wezig als met de heeren Key en Kuiper, waarmede een overeenkomst werd aan gegaan. Het punt wordt vervol gans zonder stemming aangenomen. PUNT 3. Burg. en Weth. stellen voor hen te machtigen aan W. Warmerdam te Hillegom te verhuren een stuk grond ter oppervlakte van 149.50 vierk. M., waarvan 68 vierk. M. bebouwd en 81.50 onbebouwd, gelegen aan de Leidsche Vaart en zulks voor een tijdvak van 9 jaren, ingaande 1 Jan. 1902 en alzoo eindigende 31 Dec. 1910 tegen betaling van een jaarlijk- schen huurpr. van f 21.75; dat is tegen 0.10 per vierk.M. voor het onbebouw de en 0.20 per vierk. M. voor het be bouwde gedeelte. Wordt goedgekeurd, PUNT 4. De vereenigde besturen van de Christelijke Avondnaaischool en van de Haarlam9che fabriekscholen, vra gen de conditiën enz. van den huur van de twee bovenlokalen van het Proveniershuis, voor alle werkdagen van 's namiddags half 5 tot 10 uur, be halve des Zaterdags. B. en W. wenschen hier afwijzend op te beschikken, omdat -enoemde lo kalen wellicht spoedig noodig zullen zijn voor den dienst der lichtfabrieken, en ook omdat de ongeschiktheid van genoemde lokalen als schoollokalen is gebleken. De heer SPEELMAN gelooft dat het antwoord had! moeten luiden, dat de Raad de genoemde lokalen niet wenscht. te verhuren. Dit was een juis ter antwoord op de gedane vraag. Spr. dient een desbetreffend amende ment in, dat B. en W. overnemen. Het aldus gewijzigde voorstel wordt nu aangenomen. PUNT 5. Voorts vragen B. en W. aan den Raad machtiging op te Z6ggen de huur van het stuk grond, ter grootte van 23 vierk. M., langs het Spaarne, thans in huur bezeten door H. van Amstel, en bedoelden grond te bestemmen int openbaren weg, onder voorwaarde dat alle daaraan verbonden kosten komen voor rekening van J. van de Griendt en Zoon. Deze deden daartoe het ver zoek omdat de grond als toegangsweg tot hunne fabriek zal moeten dienen. De heer DE BRAAL zegt dat door dit besluit zeer onbillijk jegens v. Amstel wordt gehandeld. Het is hier geen gemeentebelang, doch een par ticulier belang van v. d. Griendt, dat tevens is in 't nadeel van v. Amstel. De heer SCHRAM zegt dat de ge meente toch ook verplichtingen om trent opzeggin" van huur heeft en zou de termijn op 31 Dec. willen zien be paald. De heer DE BREUK zegt, dat de gemeente de huur 6 maanden te vo ren mag opzeggen. Spr. vindt dat wan neer dit verzoek niet werd toegestaan, onbillijk wordt gehandeld tegenover d. Griendt, wiens grond aansluiting heeft aan den publieken weg. Wel is voor v. Amstel puin er aangevoerd, doch wij zijn geenszins onbillijk jegens hem; Van Amstel heeft er slechts een schommel op, zijn brood is geenszins met dit stukje grond gemoeid, terwijl de heer v. d. G. een verbindingsweg naar zijn fabriek moet hebben. De heer v. d. KAMP betwijfelt het of de heer v. d. Griendt gaat bouwen. Is dit het geval, dan zou Spr. voor verandering van den toestand zijn, anders niet. De heer DE BREUK wijst op het desbetreffend adres, waarop men moet afgaan: daarin wordt wel degelijk van verbouwing gesproken. Het voorstel van B. en W. wordt nu aangenomen met 2 stemman tegen, die van de heeren v. d. Kamp en De Braai. PUNT B. en W. stellen voor aan J. Roes. bloembollenkweeker te Vogelenzang, vergunning te verleenen om cn toe gangsweg aan te legden ter breedte van 1.50 M.. van een te bouwen wo ning naai- den weg langs de Leidsche vaart, tege n betaling van een recogni tie van 1 per jaar. Wordt goedgekeurd. PUNT 7. B. en W. stellen voor vergunning te verleunen tot het leggen van spoor rails in den openbaren weg van de Klerksteeg naar het Spaarne aan L. W. Heil en Zonen. Wordt verleend. PUNT 8. B. en W. stellen voor over te gaan tot intrekking der besluiten van oubewoonbaarverklaring der perceelen aan de Korte Laken straat Nos. 22, 24 26, 28a en 28b, en, aan de Nieuwe Raamstraat Nos. 1, 3, 5, 7 en 9, toebehoorendie aan mej. de Wed. G. H. Möller, en aan de Bannesteeg No. 6, toebehooren die aan G. B. Robbé. Wordt goedgekeurd. PUNT 9. B. en W. stellen voor het perceel aan de Schoterstraat No. 13 alhier (eig. Wed. J. 11. Muller), ongeschikt tot bewoning te verklaren, aangezien niet voldaan is aan hunne aanschrijving om gemeld perceel van een behoorlijk privaat te doen voorzien. Wordt aangehouden. PUNT 10. B. en W. stellen voor het legaat eener grafruimte van mej. A. J. Carp, over leden den 10 Febr. 1.1., niet te aan vaarden, daar de daarbij gemaakte bepalingen te bezwarend zijn. Wordt goedgekeurd. PUNT 11. B. en W. stellen voor aan de twee klerken aan de afdeeling belastingen der gemeente-secretarie, die in hoofd zaak belast zijn met de beschrijving voor de plaatselijke belasting, ieder boven hunne jaarwedde eene toelage van 50 te verleenen op grond, dat zij gedurende een groot deel van het jaar hunne betrekking in de buiten lucht moeten vervullen en daarvoor veel extra onderhoud en slijtage aan kleeren hebben. Den heer HOFLAND komt de wijze, waarop die f 50 wordt gegeven, niet goed voor. Spr. zou willen voorstellen die 50 voor 1901 te verleenen. en voor 't vervolg hun salaris beter te regelen en b. v. te brengen op 600. De voorz. antwoordt dat dit ook de bedoeling van B. en \Y. is geweest. De heer MODOO zegt dat in het stuk staat ,,eene jaarlijksche toelage van 50", dan had er moeten staan een toelage van 50 voor één jaar. De heer VAN STYRUM zegt. dat in het besluit staat een toelage van 50 voor één jaar. Het voorstel wordt vervolgens goed gekeurd. PUNT 12. Naar aanleiding van het arrest van den Hoogen Raad van 5 Dec. 1898, W. v. h. R., no. 7213, heeft de commissie tot het herzien en ontwerpen van ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd de eer den Raad voor te stellen eenige artikelen van de algemeene politieverordening, waar de uitvoering van die verordening niet aan B. en W. is opgedragen, te wijzi gen. Voorgesteld wordt dan ook in ver schillende art de woorden ..den Bur gemeester" of „dien. Commissaris van Politie" te vervangen door Burge meester en Wethouders". De heer v. STYRUM zegt dat de Rechtsgeleerde Commissie geen be zwaar heeft tegen die wijzigingen. Het voorstel wordt zonder stemming aangenomen. PUNT 13. Het bestuur der Vereeniging te gen het mishandelen van dieren voor Haarlem en omstreken, vestigt er de aandacht van B. en W. op, dat de bepalingen in de Alg. Pol.-verordening voor Haarlem, ten aanzien van het gebruik der bonden als trekkracht, niet beletten dat binnen de gemeente van honden voor wagens misbruik wordt gemaakt. Met een kleine ver andering nemen B. en W. nu over de wijziging van art. 84 der A. P. V., zoo als zij door de vereeniging wordt voorgesteld, en waardoor de misbrui ken worden tegengegaan. De hond zal niet anders voor wagen of slede mogen ziin bevestigd, dan be hoorlijk aangespannen in een trek- haam, en wel onder den wagen, zon der dat eenig deel van den wagen op hem drukt of rust. Voorts mogeu de dieren niet minder dan 50 c.M. hoog zijn. De hond mag niet ziek, kreu pel, gewond of drachtig zijn en de bestuurder mag niet op den wagen of de slede zitten, terwijl die in. bewe ging is. De boete bedraagt 5. De heer GROOT acht de genoemde hoogte van de honden te bezwaarlijk. De heer N. KRUSEMANN acht de maat van 50 cM. niet te veel; er dient eenmaal een maat te worden gesteld. De heer DE BRAAL vindt het vreemd dat de honden gemuilkorfd moeten zijn en dat die vereeniging tegen het. mishandelen van dieren zulks voor stelt, terwijl er geen grooter plaagmid- del voor de honden is dan de muil korf. De "heer v. STYRUM zegt dat de muilkorf moet beantwoorden aan het model op het Politie-bureau aanwezig, dat zoo min mogelijk kwellend kan zijn. De heer MODOO zegt dat de honden alles behalve heet zijn op een muilkorf, waarvan een model op het Politie bureau berust. Terwille van enkele honden, die bijten, acht spr. dezen maatregel niet gemotiveerd. De VOORZ. antwoordt dat men toch niet eerst kan wachten of de honden gebeten hebben. Spr. heeft er nooit klachten over gehoord. De heer MODOO antwoordt dat dit komt omdat de honden niet spreken kunnen. Spr. vindt het onbillijk dat de aangespannen honden moeten zijn ge muilkorfd en de losloopende niet. De heer SPEELMAN gelooft dat het toch niet juist is dre muilkorf niet voor te schrijven .voor aangespannen hon den; deze zijn in dieu toestand, het meest gevaarlijk. De heer WILLINK is dezelfde mee ning toegedaan; afschaffing der muil korven zou een stap achteruit zijn. De heer MODOO stelt voor het voor stel aan te houden tot eene volgende vergadering. De heer v. LENNEP zegt dat hon den onder wagens zeer prikkelbaar zijn en daarom acht Spr. de bepaling zeer gewenscht. De heer WINKLER is vóór muilkor ving en wenscht het voorstel niet uit te stellen. De motie van uitstel van den heer Modoo wordt verworpen met 14 tegen 10 stemmen, die van de heeren Stolp, Modoo, Groot. v. d. Kamp, Hofland. De Braai, Sneltjes, Schram, v. Thiel en Loomeijer. Artikelsgewijs wordt nu over het voorstel gestemd. Bij art. f, omtrent de hoogte der hond (50 c.M.) stelt de heer Groot voor dit op 45 c.M. te bren gen. Tijdens de vergadering doet de Voor zitter mededeeling van een telegram uit Hilversum luidende: ..Bij mijn vertrek naar bet Buiten land. wegens gezondheids-redenen, m ik afscheid van mijne inedeledi natuurlijk uitgezonderd de soefct- liaten." (w. g.) Th. G. SCHÜRMANN. (Gelach.) Wegens het vergevorderde uur dee- len wij nog slechts mede, dat de eind beslissing over het voorstel van B. en W. betreffende de inrichting van een ontsmettingsoven, werd uitgesteld tot de volgende vergadering. De zitting duurt voort. Hedenavond Is het ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen: De heeren H. N. MUL. Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK. Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK. Spaarnwouderstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckheydcstr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17.^ Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. Vervolg Nieuwstijdingen. Twee aannemers werden be keurd wegens hot afbreken en sloo- pon van een perceel aan die Lange Molenstraat, zonder vergunning. Gevonden voorwerpen. Besn rijwiolpomptwee porte nt o-miaie's met geld een brileen kindier jurkje een lorgnet; een kin- derechoentje. Naar „Het Centr." meldt worden pogingen aangewend en maatregelen beraamd tot het uitgeven van een „Katholiek Sociaal Weekblad.'^ Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia arriveerde 16 Juli te Genua. Het dubbelschroefstoomschip Staten dam. van de HollandAmerika Lii". arriveerde 16 Juli van New-York t, Rotterdam. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; 17 Juli: D. le Febre cn G. A. Abdala; P. Waij en A. E. Wesel- dijk; G. Rappange en J. A. Bouman; C. Schouten en E. C. Brand; W. F. Bloem en H. Broekhuizen; II. van Dijk en A. de Boer; C. Koenekoop en T. P. C. Ddeijer; A. H. Willemse en S. J. van Kapel; C. P. Tangennan en J. C. M._ Timmers; M. J. Wichert en K. Oudejans. Getrouwd; 17 Juli: D. Philippo on N. Schram; C. II. Schefferen A. C. Heems kerk; J. van Asten en L. W. Bieman; C. van den Broek en J. van de Groote poort; J. Menist en R. Schaap. Bevallen: 16 Juli. J. van LingBijs ter, z.; A. M. Kemp—Bodegraven, d.; 14. M. G. SchaapBodegraven, z.; 16. '1'. Brasserten Boom, d. Telegrammen. UIT SPANJE. MADIUD, 17 Juli. (II. O.) öe rogeeiring stelde im dein Senaat dia kabine/tsquaestiie naar aaintoidling van d)e quaestie van. den. veirkoop van de havenwerken van Havana. Een motie werd verwo-rpcn meit 81 tegen 34 stemmen. n.XiX 1 UiU Wo. Haarlem, 17 Juli 1901. Op de heden gehouden Veemarkt waren aanvoer- en prijaein als volgt: 1 Koe 180; 25 Nuchtre Kalveren f 12.-/ 8.—; 64 Schapen 20.—/ 18.-- 4 Lammeren 6.4 Paarden. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 42 stapels kaas, te zamen uitmakende 5924 kazen, wegen- de 11064 KG. 27.50—/ 11. ORGJBiLRJüöPiüLlNG in do Groote- of St Bavokerk alhier, op Donderdag 18 Juli 1901, des nn^ middags van 2 tot 3 uur door den heer W. EZERMAN. Met welwillende medewerking van Mejuffrouw Joh. M. H. Seijn (Sopraan) en Mejuffrouw Irma Sluijs (viool) ui. Den Haag. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga J. S. Bach. 2. a Recitatief und Aria G. F. Handel, b. Aria Charles Santleij. 3. Concert op 7 No. 2 G. F. Handel. 4. Salve Maria voor Zang. Viool en. OrgelD. M. Garcia. Advorlpiillrn. PRO DEO! Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem d. d. 21 Mei 1901, is het huwelijk op 22 April 1887 te Haarlemmermeer gesloten tusschen PETRONELLA JOHANNA MARIA LANSER en HUIBERT VAN ARKEL, beiden wonende te Haarlemmermeer, door echtscheiding ontbonden verklaard met alle gevolgen daarvan. De procureur van eischeres, Mr. F. A. BIJVOET. De bekende en onbekende schuld- eischers van de onder het voor recht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschap van den Heer JACOBUS EVERARDUS HERMA- NUS EVERTSEN, in leven Uur- werkhersteller te Haarlem en over leden den 2n November 1900, wor den opgeroepen om te verschijnen op Zaterdag den 20 Juli 1901, des namiddags te één uur, ten kantorevan den Notaris P. BRUIJN Pz. te Haarlem, Damstraat 23, ten einde aan hen af te leggen rekening en verantwoording van het gehou den beheer en, indien geen verzet plaats heeft, over te gaan tot de uitbetaling der schulden.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3