a ra DEI BAK, Een Buffetjuffrouw Gevraagd: Alexanderstraatl2, Prof. Jan ten Brink. Uit Leiden wordt aan het ,:Hbld." geroeid, dat de toestand van Prof. Jan ten Brink zeer verergerd is. Men vreest het ergste. Examens der Ned. Toonkunstenaars- vereeniging: Van de 5 candidaten zijn geslaagd voor: Solozang, mej. F. Feenstra Kui per, te Nijmegen; koorgezang: de da mes H. G. Vis. te Wageningen. en M. C. C. Lammerts van Bueren, te Hoorn. Wanner-opera's te Miindiea Zooals algemeen bekend is, heeft München er altijd' naar gestreefd in het K. Hoftheater de Wagner Opera's zoo volmaakt mogelijk op te voeren niet alleen, doch daarbij zelfs die te BayrèfUth, welke om de 2 jaar plaats hebben, nog te overtreffen. De hoofd rad van Beieren heeft zich steeds ver ongelijkt geacht, dat te Bayreuth een epeciaal Wagner-theater indertijd is gebouwd geworden, volgens de Mün- chenaars, tegen den zin van Richard Wagner, die het te München gewenscht had. Wij zullen in het midden laten in hoeverre de kunstlievende Münche- naars hierin gelijk hebben, doch kun nen onzen Nederlandschen Wagner- vereerders mededeelen, dat met mede werking en onder bescherming van Z. K. H. den Prins-Regent van Beie ren een geheel nieuw Wagner-theater gebouwd is, geheel volgens voorschrifi, indertijd, van den grooten meester en evenals dat te Bayreuth, inwendig uitmuntende door eenvoud, met eene onzichtbare orchestruimte en slechts één rang, zoodanig ruim en gemakke lijk ingericht, dat waar men ook zit, men op elke plaats even goed zien kan; dat er aan het zeer groote tooneel alle zorg is besteed, zal wel niet behoeven te worden gezegd. Als hoofd-directeur is door Z. K. H. den Prins-Regent, waarnaar het nieuw© Wagner-theater genoemd is, aangesteld de K. Theater- Intendant Ernst von Possart. De muzi kale leiding i® toevertrouwd aan de heeren Herman Zumpe, Franz Fischer, Hugo Röhr en Bernh. Stavenhagen; de regie aan de heeren Ernst von Pos- sart, Anton Fuchs en Robert Muller; arrangement der balletten door de K. Hofballetmeisterin Flora Jungmann, en costumes van Prof. Joseph Flüggen. De voorstellingen zullen elk jaar plaats hebben in de maanden Augus tus en September des namiddags te 5 uur. Door den K. Hoftheater-Intendant Ernst von Possart zijn slechts in 5 ste den in Europa agenten aangesteld, alwaar men vooraf plaatsen kan be spreken zonder verhooging van prijs voor gewenschte datums. Onder deze 5 steden behoort ook de hoofdstad van ons land, alwaar bij de bekende Reis- firma Lissone en Zoon gratis plannen van het gebouw, de cyclus der te ge ven voorstellingen, enz. enz. te beko men zijn. De prijzen der voorstellin gen zijn, evenals die te Bayreuth Mark 20 Dat een man als Ernst von Possart er weil voor gezorgd zal hebben met de beste krachten overeenkomsten te hebben getroffen en dat de uitvoerin gen dus in concurrentie met die te Bayreuth, deze zoo niet overtreffen, dan toch zeker niet minder zullen zijn, zal wel niet behoeven te worden gezegd, ook kunnen wij nog mededee len, dat hoogstwaarschijnlijk het vol gende jaar reeds ook de opvoering van Parcifal in den cyclus van voorstellin gen in het Prinz-Regenten-theater zal worden opgenomen, het opent de rij der voorstellingen met Die Meistersinger von Nürnberg, 21 Aug.; Tristan und' Isolde, 23 Aug.; Die Meistersinger von Nürnberg, 25 Aug.: Tristan und Isolde, 27 Aug.; Tannhau- eer, 29 Aug.; Lohengrin, 31 Aug.; Die Meistersinger von Nürnberg, 2 Sept.: Tristan und Isolde, 4 Sept.; TannbSu- ser, 6 Sept.; Lohengrin, 8 Sept.; Die Meistersinger von Nürnberg, 10 Sept.; Tristan und Isolde, 12 Sept.; Die Meis tersinger von Nürnberg, 14 Sept.; Tann hauser, 16 Sept.; Lohengrin, 18 Sept.; Tristan und Isolde, 20 Sept.Tannhau- ser, 22 Sept,; Lohengrin, 24 Sept.; Die Meistersinger von Nürnberg, 26 Sept.; Tannhauser, 28 Sept. Vervolg Stadsnieuws. Onware besctmldtsünaen. De Haarl-emsch© corires pooi/dient van het Algemeen Handels blad heeft het moodag en wensche- lijk geoordJeeld nog eens terug te kamen op die afgeloopen verkiezm- §en. Wij betreuren ddt. omdat in eirdlaad deze periode zooveel on aangenaams van allerlei aard heeft opgeleverd, dat wij thans, nu de gemoederen langzamerhand tot kalmte komen. Liefst nieit meer het vuur der hartstochten wilden op rakelen. Maar waar genoemde cor respondent ons bLad met name noemt, en verschillende onware beschuldigingen tegenover ons uit. daar zijrn wij gedlwongen van repliek te dienen, ter verdedi ging van onzen goeden journaLis- tieken naam. Wij ontkennen dat de heer Schürmann in do rubriek Inge zonden van ons blad op b e 1 e e- d'igende wijze is bestreden. In een enikel geval dat dit ons bij ont vangst dler stukken bleek, hebben wij alvoreais ze te plaatsen, met succes den inzendier geadviseerd enkele zinsneden te laten verval ten-. Eu deze heeft er ons bij na- dor inzien ook dank voor geweten. Alle ingezonden stukken be treffende die verkiezingen moesten bovendien voluit onderteekend zijn zoodat de voorstanders van d:en heer Schürmann. voor wie gelijke lij'k de gelegenheid tot plaaitsing van Ingezonden stukken openstond, wisten; tot wie zij hunne replieken moesten richtenOnwaar is het d!at wij advertenties hebben geplaatst die elk fatsoenlijk blad had moeten weigeren. Op het oogenblik. zijn ten kantore van den Weled. Geetr. hoer Mr. F. A. Bij voeg eenige specimen van dit soort gedeponeerd, die w ij w e i g e r- d'6n op te nemen. Daarom moeten, wij tem slotte ernstig protesteoren tegen de bewe ring dat wij de neutraliteit die ons blad steeds hoog heeft gehouden, en in die toekomst ook zal blijven hou den. zouden hebben; geschonden. Wij achten het optreden van- de.i correspondent van het .,AJg. Hbl. tegenover ons derhalve hoogst on gepast en afkeurenswaardig. Viae-u tsteken. De afd. Haarlem van den Ned. Bond' van Oud-onderofficieren ver zoekt ons de inwoners van Haar lem erop opmerkzaam te willen maken, dat a. s. Zaterdag door hen een optocht gehouden zal worden ter gelegenheid der 14e Alg. Verg. van dezen Bond. Hun die sympa thie voor dezen Bond gevoelen wordt verzocht, hiervan uiting te geven dloor het uitsteken van de vlag. Woensdagavond omstreeks half tien viel in de Spaarnwouderstraat het paard, gespannen voor den zwaar beladen vrachtwagen van den expedi teur Van Houten. Met veel moeite kon men het beest weder op de pooten brengen, doch het was niet in staat den wagen verder voort te trekken. Een 10-tal personen waren zoo bereid willig de beladen vrachtwagen naai de plaats van. bestemming (in de Spaarnwouderstraat) over te bren gen. Toelatings-examen Gymnasium. Alsnog voorwaardelijk toegelaten tot de 6de klasse A. en B. is H. K. Halitink. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 18 Juli, W. Bavelaar had zich op 13 Juni 1.1. begeven op het erf van den heer A. F. A. van Scherpenberg aan het Staten- Bolwerk te Haarlem om iets te gaan vragen. Maar nauwelijks had hij de stoep betreden of daar zag bekL een horloge onbeheerd liggen, dat toebe hoorde aan een der zoontjes van den heer Scherpenberg, die het. tijdens het spelen had weggelegd. Dit horloge zich toe te eigenen en den terugweg te aanvaarden, was het werk van een oogenblik, maar toch kon hij dat niet zoo snel doen of enkele familieleden hadden den man op het erf gezien en toen dan ook later het horloge werd vermist, viel aanstonds bet vermoeden op bekl. Deze, door een inmiddels met het geval in kennis gestelden politie-agent aangehouden, ontkende, doch bij sur veilleering werd het horloge, dat in zijn sok was weggestopt, gevonden. Nu bekende beid. alles, en deed dit ook heden ter terechtzitting. Het O. M. vordierde 9 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Joost de Graaff riep de clementie der rechtbank in voor zijn cliènt, er op wijzende dat wan neer deze niet zoo gebrekkig was, hij wellicht niet tot een dergelijk misdrijf zou zijn gekomen. H. M. v. d. Wal, koetsier te Haarlem, had zich te verantwoorden terzake dat hij op 26 Mei L 1. als koetsier in dienst der Haarlemsche Rijtuig-Maatschappij opzettelijk een rijtuig met toebehooren. een paard met tuig, een zweep en een paardendeken, zich heeft toegeëigend door die goederen te 's Gravenhage ten eigein bate te verkoopen. De subst. off. van Justitie vorderde 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Voorts werd behandeld de zaak te gen A. F. T.. onderwijzer aan de O. L. school te Edam, wegens in die functie vetrrichte, niet nader aan te duiden handelingen. Het O. M. vorderde 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Zekere A J. Spoor, te Haarlem, had zich schuldig gemaakt aan diefstal van een emmer, een plant, en eenige andere voorwerpen ten nadeele van den heer E. H. Krelage. Met het oog op bekl. ongunstig verleden vorderde het O. M. 1 j. en 6 m. gevangenisstraf. Kantongerecht. Uitsprakenvanl8Juli 1901. De Kantonrechter ontsloeg (Jen heer P. A. Jansen, bloemkweeker te Bloem.end.aal, liegen wien wegens het plaatsen van een houten hek voor zijn erf zonder daarvoor van B. en W. vergunning te hebben, 5 boete was geëischt, van alle rechtsvervolging, op grond dat art. 23 der Politieverordening in strijd is met de wet en derhalve geene bindende kracht heeft. Pleiter was Mr. F. A. Bijvoet. J. C. S. te Haarlem, wegens overtr. drankwet, tot f 30. of 15 d. hechtenis. Wegens overtreding Hinderwet J. J. Th. K., te Haarlem, f 3.of 2 cL hechtenis; B. d. J. te Haarlem, J 2.— of 2 d. hechtenis; H. d. J. te Haarlem, f 3.of 2 d. hechtenis. J. K. te Haarlem, wegens overtr. Boterwet tot f 3.of 2 d. hechtenis. G. P. L. te Bennebroek, wegens jachtdelict, ontslagen van rechtsverv. J. K. te Haarlem, wegens jachtdelict lot f 0.50 of 1 g. hechtenis. Wegens overtreding spoorwet M. D. S. te Haarlem, 3.of 3 cL hechtenis; G. K. te Heemstede, f 0.50 of 1 d. hechtenis; S. B. v. G. te Amster dam, B. S. v. G. te Amsterdam, F. B. v. G. te Amsterdam, P. R. te Sand- poort en J. d. B. te Amsterdam, allen f 1.boeten of 1 d. hechtenis. S. W. te Haarlem, wegens als getui ge afwezig blijven 1.of 2 d. hech tenis. Wegens zonder vergunning op een weiland loopen S. V. te Haarlem, C. V. te Wijk a/Zee en Duin, D. d. V. te Wijk a/Zee en Duin. D. v. d. W. te Wijk a/Zee en Duin Th. D. te Wijk a/Zce en Duin, G. H. te Wijk a/Zee en Duin H. D. te Beverwijk, K. H. te Beverwijk, S. O. te Beverwijk, E. B. te Beverwijk, F. L. A. W. F. N„ J. Th. G., H. v. Z., J. W.. J. L. B., J. W.. A. J. S., L. S., G. C. K. en G. P. V. alien te Haarlem, ieder tot f 0.50 boete of 1 d. hechtenis. G. P. V. te Haarlem, wegens in staat van dronkenschap de orde verstoren ƒ1.of 1 d. hechtenis. A. J. te Bennebroek, wegens z. verg. op een anders grond loopen, ontsl. v. iechtsverv. S. S. Azn., te Wijk aan Zee, wegens verwekken v. rumoer tot f 2.of 2 d:. hechtenis. G. J. L. te Haarlem, wegens lo. straatschenderij en 2o. een valschen naam opgeven 2 maal f 1.of 2 maal 1 d. hechtenis. H. C. v. W. te Haarlem, wegens straatschenderij tot f 1.of 1 d. h. P. S. te Haarlem, wegens straat schenderij tot f 0.50 of 1 d. h. Wegens straatschenderij: A. v. R., te Noordwijkerhout f 1 of 1 d. h.; W. F. B., te Haarlem, id. id.; A. G.. id. id. id.; J. P., te Zandvoort, vrijgesproken; J. v. T., id. id. id.; W. C. D-.. id. id. id.; J. D., id. id. id.; C. H., te Haarlem, id. id.; N. A. S., id. id. id.; J. O., id. id, ontslagen van rechtsvervolging; W. J. K., id. id.. 1 of 2 d. h.R. S., id. id., f 0.50 of Id. h. J. H„ id. id., 1 of 1 d. h. C. M., te Amsterdam, wegens rijden met een rijwiel zonder licht, 0.50 of 1 d. h.; T. F., te Haarlem, wegens met een handwagen op een voetpad komen, id.; A. d. J., id., wegens met een rijwiel op een tot voetpad be stemde verhoogde klinkerstr. rijden, 1 of 1 d. h.; L. v. H. ,id., wegens rij den in verboden richting, f 0.50 of 1 d. h.; H. M. L. S., id., wegens een weg verontreinigen, id.; H. W., id. id., 1 of 1 d. h.: L. D. K.. id. id; H. S., id. id.; C. M., id. id.; C. S., id., 0.50 of 1 d. h.; L. G. P. R.t id. id. id.; P. A. J. te Bloemendaal, wegens ong. afslui tingen maken, id.; J. v. Z., te Haarlem, wegens zwemmen in verboden water, id.; C. P. H., id. id. id. Wegens dronkenschap: H. S., te Haarlem, 2 of 2 d. h.; J. G. v. B., id., id.; H. J. M., te Amster dam, id.;A v. d. P., z. b. w., 1 of 2 d. h.; J. O., te Haarlem, 1 of 1 d. h.; S. E. D., te Zandvoort, 1 of 2 d. h.; H. v. T., te Haarlem, id.; W. R., te Heemstede, 2 of 2 d. h.; H. R.. te Haarlem, id.; V. S., te Zandvoort. f 1 of 2 d. h.; C. A. H., te Velsen, I 2 of 2 d. h.; H. M., te Den Haag id. id.; G. P. v. d. A., wegens vinkdelict. 0.50 of 1 d. h.; Th. B.,id. id., beiden te Haar lem. Bij gelegenheid van de nationale zwemwedstrijden, die Zondag dooi de Rotterdamsche Zwemclub gehou den worden, zal de Haarlemsche Wa terpoloclub H. V. G. B. een tegenbe zoek brengen aan de R. Z. C. voor de waterpolo-competiki e, uitgeschreven door den Nederlandschen Zwmibond. Dr. Greeliof alhier is benoemd tot redacteur van het „Pharmaceutiseh Weekblad Bij de van 15 tot 17 Juli gehouden examens te Utrecht van de Maats, tot bevordering der Toonkunst, werd het diploma 2e graad, met onderscheiding toegekend, aan onze stadgenootemej. Kitty Singels, leerlinge der muziek school van de Haarlemsche afdeeling, directeur de heer W. Robert. Gevonden voorwerpen. Een zilveren dameshorloge. Een sleutel. Een glacé handschoen. Een Mauserpatroon. Heemstede. In perceel A 65 aan de Glip is een geval van diphtheritis geconstateerd. Tot koster van de R. K. kerk op Ber kenrode is benoemd W. van Straten. Morgen, Vrijdiag, maken de ver pleegden, van het gesticht „Meeren- bosch" alhier merl een der stoom- booten van Bus een boottocht naar Schoorldiam. Om haili tien in den morgen vertrekken z'i van de Cru- quiua, om langs de Zaanstreek, Schoorldam te bereiken alwaar ververschingen zullen worden ge bruikt. 's Avondb half negen denkt men weder aan de Cruquius terug te zijn. Bennebroek. Voor eenigen tijd vestigde zus ter Goedüvoor. de nieuw benoemde directrice d'er V erscheur B ran ts- stichting zich binnen deze gemeen te-, oan weldra haar functie te aan vaarden. Hoewel de stichting nog niet be woond was, wust zij reeds hier en daar daadwerkelijk op te treden en onverminderd haar korte aan wezigheid heeft zij reeds bewezen hoeveel waard het is een dusdanige vriendelijke hand in de gemeente te hebben. Daar de stichting een dezer da gen zal worden betrokken, zal de directrice d:us haar taak kunnen aanvaardenwij hopen voor haar op een langdurige en dankbare werkkring. Voor ge ruimen- tijd waren- we in staat d'e stichting te bezoeken, die er keurig netjes, zeer doelmatig en degelijk uïlziet. Het geheel bestaat uit .10 wonin gen en een woning voor de direc trice. Elk gezin of elke weduwe kriigt een lief keukentje, een; mooie ruime kamer met soort alcoof en een flinke zolder, waar van, zoo noodig. een kamertje kan worden afgeschoten. De stichting is een groote aan winst voor deze gemeente, een vorstelijk geschenk van de edele ge vers en een voldoening voor den hr. J. A. Garth van Wijk, die zich voor de cHaarsteJiling ent al hot daar aan verbondene zoo zeer intres- se-erdte. Zandvoort De heeren J. v. d. Bos, J. Bakkenho ven, J. v. Duivenboden, E. Schaap en F. Zwaan hebben hunne benoeming tot lid. van den Raad alhier aangeno men. Door de politie alhier is in beslag genomen een valsch kwartje, dragende de beeltenis van H. M. de Koningin, terwijl het jaartal onleesbaar was. Aangekomen badgasten. Dr. F. Eltzbacher, Amsterdam, 2 p. Fam. Peletier, Utrecht, 3 p. Fam. Gompertz, Amsterdam, 9 p. Mej. Brusse, Haarlem, 1 p. Allen Grand Hotel. M. I.atorf, Amsterdam, 4 p. Mevr. Reijnit, Amsterdam. 3 p. Mevr. Unger Amsterdam, Allen Hotel Belvédère Fam. Kol, Amsterdam, 4 p. Fam. Klein van Willigen. Hilver sum, 5 p. Mr. A. Lind. Amsterdam, 6 p. Allen Villa Welgelegen. Mevr. van Redel, Keulen. Milders, Baden. Baden. P. ten Kate de Vriest, Amsterdam. Prof. Conrad, Amsterdam. Mevr. Spanjaard Zadoks, Borne. Allen Hotel d'Orange. J. van der Eist, Zaltbommel, 2 p. Hotel Kurhaus. Fam. Borregaard, Londen, 6 pers. Villa Thalatha. Dr. Lessing, Leipzig, 4 pers. Villa Thalatha. H. Reinhold, Bussum, 8 pers. Schel penplein 2. Mej. Brandligt, Bussum Schelpen plein 2. Wed. J. J. Beaufort, Haarlem, Villa Lichttoren, 5 pers. Baron van der Decker, Sak9en, 6 p. Villa Clasina. Fam. van Heïjst van Styrum, Wijk bij Duurstede. 8 pers. Villa Adriana. L. Gerke, Nijmegen, Villa Carola. J. Giltag, Amsterdam, 6 pers. Para- dijsweg. II. de Jonge Cohen, Amsterdam, 6 pers. Pension Buckman. L. C. van der Meulen. Amsterdam, 7 pers. Villa Albertina. Fam. de Wijs, Brummen, 6 p. Cot tage Pretoria. Fam. Reijers, Arnhem, 3 p. Cottage Pretoria. Fam. van Senden, Dieren, 5 p. Villa Adriana Jacoba. Veis en. Den 20en Juli e. k. is het 25 jaar ge leden, dat de gemeentebode G. van Schinkel, in dienst is van de gemeente Velsen, waarvan 19 jaren als gemeente veldwachter en 6 jaar als gemeente bode. Gedurende die jaren heeft hij zich doen kennen als een actief per soon en is bij groot en klein hekend. Het is te hopen, dat die dag voor hem niet onopgemerkt voorbijgaat. Sloten. De g'roote najaarspaardenmarkt vanwege de Holl. Maatschappij van Landbouw zal alhier worden gehou den op 20 Augustus a.s Aan de torpedo- en schietplaats in zij kanaal F (Groote IJpolder) is door het springen van de luchtpomp in de werkplaats een sergeant ernstig ver wond; hij is naar het hospitaal over gebracht. Irt liet gebouw werd groote schade aangericht; zoo zijn alle ruiten ge sprongen. Haarlemmermeer. In d'e vacature ontstaan door het overlijden van den heer Ii.van Wicke- voort Cronunelin is tot heemraad van den Haarleramermeerpo 1 der gekozen de heer Mr. M. G. P. del Court van Krimpen te Velsen. Uit de Arbeiderswereid BUITENLAND. Maandag is de groote werkstaking der arbeiders in de ijzer- en staalfa brieken van de Vereenigde Staten be gonnen. In Pennsylvaniè, Maryland, Ohio, kortom overal, waai- de arbei dersorganisatie (de Amalgamated As sociation) haar invloed kon doen gel den, is door de werklieden gestaakt. Nog is van geen enkele plaats eenig bericht ontvangen,van ongeregeldhe den of onlusten. Het aantal stakers bedraagt voorloopig 75.000. De presi dent van de Association heeft ver klaard, dat toen Zaterdagnacht de staking werd geproclameerd, aan en kele werkplaatsen daarvan geen nie- dedeeling kon worden gedaan. Met verontwaardiging protesteerde hij tegen en onderzoek naar de reden, waarom deze lieden niet gestaakt hadden, en hij voegde er nog aan toe: ,,Zij staken wel. Al onze mannen staken- en de fabrieken van de drie betrokken ondernemingen staan stil, en zullen blijven stilstaan totdat de directies onze* eischen heb ben ingewilligd. Reeds dadelijk heb ben de stakers een voordeel behaald door de staking door te voeren in twee groote fabrieken, waar de werk lieden voor het meerendeel niet bij de vakhonden zijn aangesloten. Deze beide fabrieken werden tot dusver steeds beschouwd als de middelpun ten van de werklieden-oppositie tegen de vakbonden. Voor zoover op het oogenblik reeds bekend is, is de sta king algemeen, en de stakers zijn vol vertrouwen, dat hun voorloopig op treden reeds dadelijk zooveel indruk zal maken, dat het misschien niet eens noodig zal zijn, de staking uit te strekken tot „al* fabrieken van de United States Steel Corporation. Uit Cleveland (Ohio) komt bericht, dat op de Crescent-tinfabrieken niet wordt gewerkt. Geen enkel wiel heeft na dien tijd gedraaid in een der vele fa brieken van de American Steel Hoop Companie of van de American Sheet Steel Company in het Mahoning-Val- lei-district van Ohio, waar het aantal stakers het grootst is. Het optreden der leden van de Association is volko men eendrachtig. De Steel Hoop Com pany heeft vier fabrieken in Ohio, de andere twee groote ondernemingen hebben er samen nog vier en overal wordt een staking op touw gezet." Al is het niet onwaarschijnlijk, dat de leider van den werkliedenbond den toestand Iets rooskleuriger voorstelt dan die is. toch kan het niet ontkend worden, dat de positie der werklieden zeer sterk is. Nog is het niet te laat om tot een schikking te komen en zoowel de arbeiders als de werkgevers hebben te veel te verliezen, dan dat zij niet ernstig zouden trachten, tot een be vredigende oplossing van het geschil te geraken. Vervolg Nieuwstijdingen. Voor een paar weken werd te Hoog woud bij een alleenwonend man f 900 gestolen. De politie nam toen iemand, die den bestolene wel eens bezocht en die grootere uitgaven deed, dan zijne inkomsten hem veroorloofden, gevan gen. Een nauwkeurig onderzoek in het huis leverde niets op: doch, naar aan leiding van een schrijven van den gevangen genomene aan zijne vrouw, ging de politie in den tuin aan het zoeken en Woensdagmiddag vond zij daarin een kistje met bijna het ge- heele bedrag in papieren geld. Wi6lernieuws. ParijsBrest v. v. Dit jaar zal voor de tiende maal de door het Parijsche dagblad ..Petit Journal gestichte wielerwedstrijd Pa rijsBrest v.v. verreden worden. De inschrijvingen sluiten 31 Juni. Er zijn twee categoriën: de eene voor coureurs de vitesse, de andere voor touristes- routiers. Voor de eerste categorie is aan pi-ijzen een bedrag uitgeloofd van 18900 francs, waarvan 10000 francs den eerste, 4000 francs aan den twee de, 2000 francs aan den derde, 1000 francs aan den vierde, 500 francs aan den vijfde, 400 francs aan den zesde, 300 francs aan den zevende, 200 francs aan den achtste en 100 francs aan de nos. 9. 10, 11, 12 en 13. Tot nu toe is reeds ingeschreven door 28 renners, onder wie de Franschen Foureaux, Chatelain, Pasquier, Barbrel, Bcau- gendre, Rivierre, A. Garin, Les- na. Aucouturier, Fischer, den Oos tenrijker Nicodem, de Zwitsers Gou- goltz en Frëdérick, de Belgen Marcel Kerff, Kuhling. Lepoutre, den Italiaan Ghezzi en den Amerikaan Miller. Alleen gangmaking per safety is ge oorloofd. Automobielen mogen wel achter de deelnemers aankomen om voedsel, gangmakers en wisselmachi nes te vervoeren, maar geenszins als pacemaking dienst doen. In de categorie der touristesrou tiers is elke gangmaking verboden. Van deelneming is uitgesloten ieder, die ooit op weg of baan een 24 uurs- i wedstrijd heeft gewonnen. De eerste prijs da-aagt 2000, de tweede 1000 francs en voorts nog 33 kleinere prijzen tot een bedrag van 6000 fracs, voor de pro fessionals in geld, voor de amateurs in kunstvoorwerpen. De geheele afstand bedraagt 1200 K.M. „De Fiets." Leger en Vloot. Door Z. E. den Min. v. Oorlog is eene nieuwe regeling gegeven omtrent het bevorderen van schrijvers bij de korp sen, waarbij is bepaald, dat de schrij vers in aanmerking kunnen komen tot bevordering: a. tot sergeant-majoor-schrijver, wanneer zij als sergeant-schrijver in het bezit zijn van de bronzen medail le voor trouwen dienst en, na hun 18e levensjaar, minstens 18 jaren, waar van 12 in den graad van sergeant, heb ben gediend', en b. tot adjudant-onderofficier-schrij ver, wanneer zij als sergeant-majoor schrijver, in het bezit zijn van de zil veren medaille voor trouwen dienst en. na hun 18e levensjaar, ten minste 30 jaren, waarvan 12 in den graad van sergeant-majoor, gediend hebben. Burgerlijke Stand. Omdlerfcrouwd18 Juli. P. Grilles en C. Verdek A. FinteLman en A. P Label. Getrouwd18 Juli. G. Mooij main en A. A. Merbens. J. Vers-lege en A. de Grijs. Dr. T. J. van War veren en J. Pappink. S. Valk en A. Inpijnt. Bevallen: 17 Juli. A. van Osch de Jong, z. G. van Opzeelandvan Balen, z. Familieberichten. Gehuwd: 17 Juli. A. L. W. baron van Hugenpoth tot Aerdt met jkv. A. J. F. G. M. baron, van Voorst tot Vorst, Zevenaar. Bevallen: 15 Juli. A. W. Blanken- Van de Laar, d., Leiden; M. A. Veld- huijzenBloemen, d.. Zevenaar; 16. J. J. Duyvis—Honig, twe d.. Koog a/d. Zaan; J. E. Nijssen—Verheek. z.. Am sterdam: E. van DamAmsen. z., Am sterdam: 17. C. Phlippeau—v. Rossum, d., Amsterdam. Overleden: 14 Juli. J. W. Smit, 34 j., Amsterdam: M. S. Beekman, jd., 55 j., Leeuwarden. Faillissementen. Uitgesproken Amsterdam-, 28 Juni. C. die Klerk, timmerman en bouwondernemer, aldaar. Rechter^omm. Mr. B. Si mons. 15 Juli. De Rumeensche Pe troleum Maatschappij „Atnsber dam". Rechter-oomm. Jhr. Mr. J. C. Reynst. Geëindigd J. E. Tissot. Laatste Berichten. Het nieuwe Ministerie. Men seint ons uit den Haag: Dr. Kuyper had heden ochtend een langdurig onderhoud met Dr. Scliaep- man, die daartoe was overgekomen. Telegrammen. DE „BOERENWREEDHEDEN." LONDEN, 18 Juli. (R. O.) D-. „Daily Telegraph" verneemt uit Pretoria van i€ dezer De verhalen van- wreedheden en het dooden van. gewonden te Vlak fontein- zijn. niet behoorlijk bewe zen als er wreedheden gebeu rd zijn. dan waren zij het werk van een of twee Boeren. De Boeren hebben, op enkele uitzonderingen na, den heelen oorlog door gehan deld met menschel''kheid en edel moedigheid^^ Sloom vaartberichten. Het stoomschip Priam, van Bataria naar Amsterdam, arriveerde 17 Juli te IJmuiden. Het stoomschip Laertes vertrok 17 Juli van Amsterdam via Liverpool naar Java. liet stoomschip Anchises vertrok 17 Juli van Amsterdam naar Java via Liverpool. Het stoomschip Timor, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Juli van Padang. Het stoomschip Prins Frederik Hendrik, van Paramaribo naar Am sterdam, passeerde 17 Juli, te 5 uur- nam^ Ouessant. CORRESPONDENTIE. De anoniem ingezonden adverten- tiën. Het bedrag van deze annonces,' te zamen 6.is door ons gedepo-' neerd ten kantore van Mr. F. A. Bij voet, Begijnestraat. De inzender van deze advertentiën kan het bedrag bovengenoemd aldaar terugbekomen, mits hij zich voldoende legitimeert. Mmi^BDeAdministrati^ Advertent Si'ii. Getrouwd: F. J. NOORDHOEK HEGT en A. MULLEMEISTER. Heemstede, 18 Juii 1901. De Heer en Mevr. NOORD- HOEK HEGTMullemeister be danken bij deze ook namens wederzijdsche familiebetrekkingen voor de vele blijken van belang stelling bij liun huwelijk onder vonden V Mijn innigen dank aan allen die mij zooveel hartelijkheid be toonden op den 12en Juli 1.1. H. J. VON SCHUBERTZ. gevraagd die niet ongenegen is in het huis houden behulpzaam te zijn. Salaris f2,5ü p. w. en verval. AdresDorpsplein No. 5, naast »Ons Huis«, Zandvoort. Tegen 1 September gevraagd t* Amsterdam Keuken- en tweede Meisje, bekwaam voor hu. vak. Aanbiedingen aan Mevr. WEILL, Badhotel, Wijk aan Zee. Voor dadelijk wordt gevraagd een Schoonmaakster, Zaterdags vast en Zondags om de 14 dagen, en tegen Aug. eene Dienstbode, als meid-alleen, beiden P.G. en van goede getuigen voorzien. Adres Kruisweg 6, 's morgens vóór 1 uur of 's avonds na 8 uur. Meer Uitg. Lager Onderwijs- Inschrijving van Leerlingen. Schoolgeld zonder talen f24 per jaar. met talen (Fransch, Duitsch en Wiskunde) f40. De leerlingen slaagden geregeld voor verschil lende examens. Prospectus ver krijgbaar bij den Hoofdonderwijzer J. DE JONG, Leidschevaart 126. Aangeboden te Haarlem in een klein, besch. gezin Huis vesting aan jongelui, die een in- richtiug voor onderw. bezoeken. Aangenaam tehuis verzekerd Br. Ir. No. 76828 Boekh. DE HAAN ZOON, Gr. Houtstraat, Haarlem. Eerste helft Augustus Pension voor 4 personen, in of nabij Haar lem, in hotel of partic. huis met tuin. Franco brieven, opgaaf con ditiën lett. A. Hof boekh. M. v. d. BEEK, den Haag. Te Hunr gevraagd in de omstreken van Haarlem een gemeubileerd klein Huis (of Ka mers met Keuken), voor veertien dagen om terstond te betrekken. Brieven met opgave van ruimte, conditiën, enz. onder lett. L. 265. Nederl. Kiosken-Maatschij., Rotter- dam. ÉSociét! Anonyme. IGNACJIMK in verzegelde bemsnde .Icsch van 5 Liter, voor zien van het attest van Dr.P.P.v, ILimklRoos. Procfflexch k f 1.30. C>jg::ac op tiesschen Dltalnltaca verkrJJïb. hij Gierstraat, Haarlem. Architect, HAARLEM.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3