Dr. Broesnach. (Voorzitter van de af- deeüng Antwerpen van den Belgischen Veg. Bond). In eene advertentie, op een omen in dit nummer, bericht de Singer-Maat- Bchappij, Zijlstraat 57 alhier, dat zij met een op i4 dagen berekenden, the- oretisclien en practischen borduur- cursus zal beginnen. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. UitspraJcen. J. Huij er, varengezel te Ymuiden, mishandeling f li boete of 6 dagen hechtenis met vrij'spraak in het meer dere. C. Buysman, stoker te Zaandam, mishandeling 15 boete of 6 dagen hechtenis. S. v. d. Laan, mandemaker ie Ymuiden, opzettelijke vernieling bij verstek 5 dagen gevangenisstraf. J. D. Piet, kleermaker te Alkema- de, opzettelijke vernieling een week gevangenisstraf. H. van Dijkhuizen, smid te Haar lem, diefstal hij verstek 5 maanden ge vangenisstraf. P. D. Boon, bakkersknecht te Ymuiden, mishandeling 3 weken ge vangenisstraf. P. J. A. Beaufort, zonder beroep te Haarlem, beleed, ambtenaar in func tie bij verstek 3 dagen gevangenisstraf. J. Vrolijk, fabrieksarbeider te As- een delft, eenv. beleediiging ambtenaar in functie 3 dagen gevangenisstraf. E. A. van der Meye, paardenver- huurder te Zandvoort, beleed, ambte naar infunctie 8 dagen gevangenis straf. - J. G. W. Factoor, bloenustknecht te Haarlem, opzettelijke vernieling if 10 boete of 4 dagen hechtenis. A. Kerkman, arbeider te Zand voort, wederspannigheid bij verstek 14 dagen gevangenisstraf. R. Bos, smid te Haarlem weder spannigheid bij verstek 7 dagen ge vangenisstraf. j. Geugjes, straatmaker en u Geugjes werkman, beiden te Zaandam, wederspannigheid de le bij verstek 3 •weken gevangenisstraf de 2e 14 dagen gevangenisstraf. K. Krab, schipper te Ymuiden wei geren van hulp aan een in nood vex- keerend schip, vrijgesproken. Heemstede. De rekening van het burgerlijk arm bestuur over 1900 bedraagt, in ont vangst f 5243.63, in uitgaaf f 5431.90, zoodat er een nadeelig saldo is van 1 188.27. Van af heden ligt gedurende den tijd van 14 dagen ter gemeente-secretarie ter inzage, de lijst bevattende de na men der inwoners, die voor het verlee- nen van inkwartiering en onderhoud van krijgsvolk in aanmerking komen. Door B. en W. is eene collecte gestuit van de liefdadigheidsvereniging „Sire ven naar Verbetering" te Amsterdam, welke vereeniging zich ten doel stelt, behoeftige schoolgaande kinderen te kleedlens en wal o. a. op grond, dat die vereeniging bij B. en W. geheel on bekend is en niet kan worden onder zocht of werkelijk de gecollecteerde gelden worden besteed! voor bet aan gegeven doel, en dat die collecte niet anders dan schadelijk kan zijn voor de liefdadigheidszin van de ingezete nen ten opzichte van de armen der gemeente. Binnenland. Woensdag dineerden als genoodig- dlen op het Paleis Soestdïjk de burge meester en wethouders van Baarn. PrinB Hendrik in de Biltsclie duinen. Aangaande het bezoek door Z. K. H. Prins Hendrik aan het kamp in de Biltsche duinen gebracht meldt hec „Utr. DgbL" het volgende: „Reeds voor enkele dagen was het bekend, dat Z. K. H. het plan had op gevat om de werkzaamheden van het korpe genietroepen van nabij te be zichtigen, en aan. de werkterreinen op de Biltsche duinen en vervolgens aan de legerplaats bij Zest een bezoek te brengen. Dit, plan werd dan ook uitge voerd. Woensdagmorgen, 17 Juli, te gen 9 uur kwam. de prins te paard, ge volgd door zijn adjudant, kapitein jhr. C. L. van Suchtelen van de Haere aan Sen Dolderschen weg aanrijden, en werd aldaar door den luit.-kolonel commandant van het corps genie-troe pen met den le luitenant-adjudant van dat corps opgewacht. Na de werkter reinen te paard' te hebben bezichtigd, stegen de Prins en de verdere officie- ren van hunne paarden en ging de zag, en wist dlat het uur was ge komen. Haar, die "noveel had! gehoopt, zoo veel had' geliefd;, te zeggen Er is geen morgen voor ons, te re kenen op die overwinning van moed over leed)misschien op nieuw de tranen, vani hare wangen te moeten kussen en haar bevende in zijn armen te haud'en: zijn hart bezweek voor diie taak. Hij durfde niet. wilde niet gaani, zei hij. En zoo in zichzelf sprekende, klom hij: trede voor trede de trap oip, alls of die ouderdom heim o p eens was overvallen. en op den drempel stond hij te luisteren want een toon van haren lach trof zijn oor en toen zaj sprak, ank woorddle eene nieuwe stem, de stern van' Dr. Vadorski. op wiens raad1 hij naar Tiflis was gegaan. HOOFDSTUK XXXIII. De nacht is voorbijg eg aan. Vadorski, werkelijk Vadorski die weldoener, Vadbrski de raad gever. Hij zat bi.i het kwijnende vuur, zijn pels nog om zijn s.chou ders, de kleur van die koudie in de bergen op zijn. wangen, de gelui - prius nu ook vergezeld van den ma joor 2de hoofdofficier en de op het werkterrein aanwezige officieren naar de plaatsen, waai- eenïge bruggen wa ren opgesteld, de men door middel van dynamiet deed springen. Tijdens de ontsteking bevonden de prins en ver dere officieren zich in eene in de na bijheid gemaakte blindeering. Nadat de ontsteking had plaats ge had, ging men de uitwerking daarvan bezichtigen. Verder ging men de werk zaamheden in het leggen en het we- der-opbreken van sporen, in oogen- schouw nemen, en daarna een bezoek brengen aan het laboratorium, ten einde aldaar de verschillende spring middelen te bezichtigen, alwaar ook eenjge proeven werden genomen met vuurkoord in verschillende soorten. Na de onderscheidene oefeningen bijgewoond te hebben, nam de Prins afscheid van de aanwezige hoofd- en verdere officieren en vertrok omstreeks 11 uur met zijn adjudant van de werkterreinen naar het paleis Soest dïjk. Omtrent het bezoek van H. M. de Koningin, en Prins Hendrik aan Wage- ningen, ter gelegenheid der Landbouw- feesten op 11 September a.s., verneemt men nader, dat de Kon. familie haar verlangen heeft te kennen gegeven, alsdan ook de vanwege de afd. Nef er- Veluwe der Geld. Ov. Mij. v. Land bouw te houden landbouwtentoonstel ling te bezoeken. Epidemische oogziekte. Op een dei- openbare lagere scholen te Amersfoort komt eer den laatsten tijd bij de onderwijzers ontsteking der oog leden voor. In verband met dit feit en met de opmerking van den behande- lenden geneesheer, die deze ontsteking toeschrijft aan besmetting, is thans door B. en W. aan den gemeentege neesheer dr. Schreuders te Amersfoort opged!ragen de oogen te onderzoeken van alle leerlingen en het personeel dier school. De „Reichsanzeiger" vermeldt, dat aan jhr. mr. D. A. W. van Tets van Goudxiaan, buitengew. gezant en ge- volm. minister te Berlijn, zijn ver leend de briljanten bij de orde van den Roodlen Adelaar van de 1ste klasse. De verjaardag van H. M. de Koning in, die alsdan op 't Paleis 't Loo ver toeft-, zal te Apeldoorn weder op waar dige wijze worden gevierd. Donderdagmorgen heeft te Hilver sum het koorgezelschap Cant emus Domino" uit Schiedam eene ovatie ge bracht aan president Kruger. Onderscheiding. Bij K. B. va.n 15 Juli is benoemd tot ridder der 4e klasse der Militaire Wil lemsorde, de controleur bij liet bin nenlandsch bestuur in de bezittingen buiten Java en Madura, W. Frijling, ter zake van de door hem bewezen diensten bij de krijgsverrichtingen ter Noord- en Oostkust van Atjeh. in bet bijzonder gediurende de ja oen 1S'J9 en 1900. (St.-Ct.) Voor de Boeren. Door het Chr. N. Boeren comité zijn' dezer dagen verzonden 8 kisten hoeken en goederen naar Portugal; 2 'dem. naar Pi eter-Mar itzburg met de noodi- ge leermiddelen voor de kamp-school; 2 idem voor Ahmednagar en 2 naar Ceylon. Het comité heeft veel ste.m gehad van uitgevers, die vele nieuwe boeken gezonden hebben. Bij het „Handelsblad" is nog ont vangen voor het Boereu comité van V. D. een bedrag van 25. Acad. Examens. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer G. A. Hoefhamer geb. te Elburg. Uit de Staatscourant. Bij Kon. Besl. is benoemd tot grif fier der ammdissements-rechtbank te Zwolle, mr. J. Lechner, thans griffier der arrondissements-rechtbank te Zie- rikzee. Bij Kon, Besl .zijn benoemd tot kan tonrecht-plaatsvervanger: in het kan ton Rotterdam (derde kanton), mr. H. Vaillant, eervol ontslagen rechterlijk ambtenaar te Rotterdam; in het kan ton Woerden, H. le Coultre. burge meester der gemeente Rodegraven, en H. Ph. J. baron van Heemstra, bur gen! s van zijn goed' karakter ge schreven. op zijn voorhoofd. Met heb glas in de handl, een g-roote pijp verboden in zijn holle wist, die houding van oen man dlie.uitr rust vaan een reisje', bad! hij reeds licht gebracht in Fékia's oogen, en hoop, zij wisb niet waarom, in haai* hart. Hij was van Lars afgereisd, alleen ear zondlea* gids door den vneeselljken Pass. Hij was. hier om haar te redden, zei hij'. Dane stond' in die deureen t'reu- rige figuur van een man met bl'eek gelaat, ontstelde* zenuwen, vertelde hij alt gebeurde aan. hen. Haar welkomstgroet klonk hem in de ooreni als een, stem uit d'e verte Hij moest het Fékla vertellenhij wist niet dat een, ander hem was voorgeweest. Dr. Vadorski, gij te Tiflis? Ja, mijn jongen Wat een wonder. Ik ben juist aan het paleis geweest. Waar men ..neen" tot u heeft gezegd. Ahaik gis, ik: gisde oude dokter kan wiel eons gissen. Men zeid'e „meen" en gi j giinigt hieen een uur geleden', om elf uur, ho dat zag er niet goed uit. mijln zoon. Dame zag op die klok. Een uur lang had hij gewandeld door dé gemeester der gemeenten Harmeien en Veldhuizen, wonende t£,Harmelen. Bij Kon. Besl. is G. B. R. de Graaff, hoofd der openbare lagere school te Willemstad, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 1 Augustus, aan jhr. H. van der Wijck. op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Rolde. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 16 Augustus, benoemd tot directeur van het postkantoor te Nijmegen J. H. A. K. Gualtheriè van Weezei, thans in gelijke betrekking te Zwolle. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 16 Augustus, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Dok- kum J. C. J. C. Wijffelman, thans in gelijke betrekking te Woerden. Bij Kon. Besl. is benoemd tot ridder 4e klasse der Militaire Willemsorde, de controleur bij het binnenlandsch bestuur in de bezittingen buiten Java en Madoera, W. Frijling, ter zake van de door hem bewezen diensten hij de krijgsverrichtingen ter Noord- en Oost kust van Atjeh, in het bijzonder ge durende de jaren 1899 en 1900. Bij Kon. Besl. is de heer H. A. Ho- venkamp, arts, benoemd en aange steld tot officier van gezondheid der tweede klasse bij het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in Nederlandsch-Indië. Het nieuwe Ministerie. In een correspondentie van een bui tengewonen correspondent te Amster dam opgenomen in het ,,Vad." vimden wij nog vermeld, dat thans over eenige dagen in die staatscourant" de na men der nieuwe ministers zullen wor den opgenomen en dat naast dr. Kuy- per, daarin ook d'e heerem Mackay en De Savornin Lohman zullen worden opgenomen. Welke portefeuille de heer Kuyper voor zichzelf zal bestemmen, moet, volgens dezen correspondent dop- na der blijken, maar naar alle waar schijnlijkheid' zal men hem zien op treden als minister van waterstaat-, handel en nijverheid. Da.t dit departe ment voor den Kabinetsformateur met het oog op diens capaciteiten het meest geschild is, zal niemand beweren, maar het plan om een r,a<-e,n(ïe minis terieel departement in te stellen,schijnt niet opge-ffcvo." Dq.t ne~«nde ministe rie zou dan worden een ministerie van Arbeid' of wel van en Nijver heid, en zoodra men daarmede gereed is, zou da heer Kuyper „Waterstaat en Verkeersmiddelen" aan een ander overdragen en zelf minister van „Ar beid" worden. D® samenstelling van een Kabinet is, naar het „Haagsche Dagblad" meldt inderdaad sedert eenigen tijd aan dr. A. Kuyper opgedragen. Ofschoon nog niet voor alle porte feuilles titularissen zich hebben bereid verklaard, kunnen wij toch verzeke ren, zegt het blad, dat over het regee- ringsprogram eenstemmigheid is ver kregen, zoodat de formateur reeds een eind is gevorderd' in zijn samenstel ling, maar dat op dezen oogenblik de portefeuille van Oorlog het meest be zwaar geeft, al heeft dr. Kuyper reeds geneigdheid aan den dag gelegd' om voor die portefeuille minder op staat kundige kleur dan wel op militaire be kwaamheid ach.t te geven. Woensdagavond heeft dr. Kuyper een langdurige conferentie gehouden met de heeren mr. De Savornin Loh man en dr. Schaepman, leden van de Tweede Kamer. Het conflict—Volksdagblad. De heer P. Hols, commissaris van „Het Volksdagblad", die tevens is sec retaris van den „Alg. Ned. Typogra fenbond'," verzoekt de volgende verklaring te publiceei-en: „Inde vergadering van het hoofdbe stuur van den Alg. Nedi Typografen bond, gehouden op 16 Juli, werden mij naar aanleiding van het conflict- Volksdagblad" harde woorden naar het hoofd geslingerd, die ik, naai* mijn overtuiging, niet liehverdiend. Echter was het slot van de geschiedenis, dat men van mij een openlijke verMaring wenschte, welke ik, hier laat volgen. Niet omdat lk de publieke opinie vrees, doch gevrijwaard wil blijven van staaltjes als die, welke ik te slik ken kreeg. Ik verklaar dan, als commissaris van „Het Volksdagblad", op 1 Juli 1901, toen de bekende vergadering van com missarissen plaats had, waarin het ont slag van den hoofdredacteur werd be sproken, absoluut niets van de ophan- den zijnde verkiezing te hebben gewe- straten van Tiflis en hij zou toch hebbeni wilton, zweren dat hij rechtstreek® -naar het hotel was ge komen.. Ik ben verdwaald -geraakt, be weerde hij, maar- Fékla trok toean naar het vuur, knielde -naast hem op dJen huid. sloeg haai' arm ooi zijn hals en sprak tot hem. Liefste, denk er niet mieer om. Hij is hier gekomen om oras te hel pen. O God clank,, God dank, dat gij hier met mij zijt. De liefkozing van haar gloeien de wang. het nieuwe liicht in haar onsen, het gevoel dlaib zij tot hem was gekomen als een, engel in den nood, verbraken het masker vain onverschilligheid etn smart. lk heb mijn best s-edaam, kleintje maar gij waart de waar achtige profeet. Zij lachte tegen hem, en om ha re eigene woorden van gister. Ik ben in 'het geheel geen* pro feet, beweerde zij. De dokter zaïl het u vertellen, och, als wij daaraan gediacht hadden, als wij hadden durven oielooven... Toen de oudie dokter dlat hoorde, barstte hij in luidruchtig lachen uit. Denk niets, gelooft nlieis, mijn ten, noch dat hierover met mij een woord is gewisseld, noch dat mr. Van Hall of een der commissarissen of den directeur met den heer Schwarz over een of ander hadden gesproken, zoo mede dat ik eerst op 9 Juli kennis kreeg van het gebeurde tusschen 1 en 9 Juli. Even gaarne wil ik zeggen, dat, in dien d'e heer Schwarz te voren was ere- hoord, dït misschien een andere wen ding aan de zaak zou hebben kunnen geven. Ik ben overtuigd hiermede naar waar heid aan d'en wensch van mijn hoofd bestuur te hebben voldaan en voeg er aan toe dat -ik, tot mijn spijt, moet be danken als commissaris van „Het Volksdagblad". Nat. Congres v. Zondagsrust. Op dit congres, dat 19 en 20 Sept. a. s. te 's Gravenhage onder Beschermer- vrouwschap van Hare Ma'jestedt de Koningin gehouden zal worden, zullen de volgende heeren het woord voeren. Na elk referaat zal ergelegenheid tot discussie zijn, waaraan de leden van het congres kunnen deelnemen. I. Prof. dr. S. D. van Veen, hoogleer aar in de Godgeleerdheid te Utrecht en voorzitter van het congres: Openings rede. 2. Prof. ma-. J. baron d'Aulnis de Bouroill, hoogleeraar in de rechten te Utrecht: De bestaande Zondagswet. 3. G. de Wijs, oud-majoor van het Indische leger en wethouder te 's Gra venhage: Bevordering van Zondags rust een plicht van den Staat. 4. Dr. II. J. A. M. Schaepman, hoog leeraar aan het R. K. Seminarium te Rij,senburg en lid van de Tweedie Ka mer der Staten-Generaal: Zondagsrust en Volkswelvaart. 5. A. W. van Wijk, Ned. Herv. pre dikant te Zwolle: ln hoeverre kunnen algemeene vacantiedagen aan de Zon dagsrust ten goede komen 6. A. D. P. V. van Löben Seis, inspec teur van den arbeid in de 7e inspectie te Arnhem: Zondagsrust en Fabrieks wezen. 7. Mr. W. H. M. Werker, adjunct secretaris van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten te 's Graven hage: Zondagsrust en de middelen van verkeer en vervoer. 8. B. J. Gerretson, koopman en lid van den Gemeenteraad te Rotterdam: Zondagsrust en handeL 9. Prof. dr. C. A. Pekelharing, hoog leeraar in de medicijnen te Utrecht: Zondagsrust en Gezondheid. 10. Prof. mr. D. P. D. Fabius, hoog leeraar in de rechten aan de' Vrije Uni versiteit te Amsterdam: Zondagsrust en Zedelijkheid. II. OttoSchriéke, Ned. Herv. predi kant te Enschede: Zondagrust en Fa milieleven. Opruiming onder de rupsen. In het Sijsseltsche bosch te Ede dreigde een rupsenplaag, door de zgn. gestreepte dennenrups, hij voorkeur voorkomend in ongeveer SOjarige den nen. Begin Juli verlaat deze rups de boomen, om zich onder 't mos te ver poppen. Nu kwamen des morgens honderden vogels in het woud, die het mos loskrabden en hun ontbijt deden met de tevoorschijn komende rupsen. Zonder deze nuttige opruiming ware ongetwijfeld een volgend jaar het gan- sche bosch vernield. Het merkwaardig ste is, dat de vogels van uren ver moeten gekomen zijn, daar er in het bosch zelf weinig verblijf houden. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. De mijnwerkersvereeniging van Northumberland heeft te Newcastle een belangrijke bijeenkomst gehou den, om te protesteeren tegen den oor log en de steenkoolbelasting. Burns, het parlementslid, rekende de verga dering voor, dat de oorlogskosten 10.000 pd. st, per uur bedroegen en dat op het oogenblik elke gedoode Boer de schatkist 17.000 pd. si kostte. Door andere sprekers werd de regeering heftig aangevallen; men voorspelde dat na den oorlog het lot der werklie denklassen zoowel in Engeland als in Afrika slechter zou zijn dan voorheen. Door dei vereeniging, die 23.000 leden telt, werd een motie van afkeuring van het regeeringsbeleid aangenomen. De Fransche regeering heeft een verslag uitgebracht over de werksta kingen van het vorige jaar. Het aan tal was bijzonder groot: 902, tegen 740 in 1899, 368 in 1898 en 356 in 1897. Een sterke vermeerdering dus, en daar- bij waren 10,253 bedrijven en 222,714 jonigen I Wactot tot de oude man zich heeft verantwoord. Er ligt voor hem een kaart op zijn tafel, in het paleiis. stilIk zei dait hij ideeën hadi, dlat waren goede idééën1, zeer goedé ideeën, mijn heer. Hij knikte en. smookte alsof hij hun nieuwsgierigheid door ge heimzinnigheid wilde prikkelen en zij konden hem geen vragen doen. Ben cmbed'riegelijk gevoel van red ding, zij wisten niet waardoor, kwam bij hen ou dloor zijn humo ristische uitvallen. Dus gij kwaamt bedragen uit, mijn zoon Ja! d!at is zoo. Gij moet Tiflis morgen ver laten. Zoo hleeft men mij gezegd maar i'k ben een zwaar gewicht om weg te dragen. En gij houdt dus wel van d'e kleine roode rat. Zienovieff? Als ik in leven blijf, zal ik mijn- rekening met heim wel eons afsluiten. Luister.luisterriep hij'. De man* wil de oudte rat zijn* tandien uittrekken:. Oho! het is mooi, het is mooi. Als hij hier komt zal ik u voorstellen mi in jongenZij werklieden betrokken. Het getal ver- zuimde dagen bedroeg3,706,577, waar van 70 pCt. dus de meeste, door werk lieden ,die niet hadden willen staken. De meeste stakingen waren echter van korten duur; 162 liepen in één dag af, 118 in 2 dagen en 579 minder dan één week. Daarentegen liepen 8 eerst na 100 dagen of langer ten einde; 2 (van wevers te St. Vincent de Reims en van glasblazers in het departement du Nord) duurden 176 en 177 dagen, dus bijna een half jaar. In 205 gevallen (24,216 werklieden) gaven de patroons toe; 360, met 140,358 arbeiders, ein digden met een schikking, en 337 met 58,140 stakers mislukten. In de meeste gevallen (580) was eisch van hooger loon de aanleiding; daarvan mislukten 218 en gelukten slechts 113 geheel, in de overige volgde een schikking. Loonverlaging leidde in 66 keeren tot staking; slechts 13 mislukten. Slechts van 508 stakingen kon worden nage gaan,welk geldelijk nadeel door de 153.184 werklieden, is geleden., nl. 9 1/2 millioen francs. Bij 53 stakingen moest de strafrech ter optreden en sprak 422 veroordeelin gen uit. Bij 234 traden verzpeningsra- den op en wel in 141 gevallen op ver zoek der werklieden. Letteren en Kunst. De firma Rothschild heeft den hoog- sten prijs van 100.000 francs getrokken in de door Coquelin op het getouw ge zette loterij ten voordeele van een fonds tot ondersteuning van behoeftige tooneelspelers. Rothschild heeft het geld' aan Coquelin afgestaan voor een tehuis voor acteurs. Examens Nederlandsche Toonkun- stenaars-veireeniging: Van de 4 candi- daten zijn geslaagd voor piano (lager onderwijs) mejuffrouw J. A. van Dou wen te 's Gravenhage; koorgezang: de dames F. Polak, te Steenwijk en J. W. Scholte te Ülrum. Een candidiaat heeft zich teruggetrokken De twaalfde jaarlijksche algemeene vergadering der Ned. Organisten-Ver- eeniging zal gehouden worden te Nij megen den 26sten Juli a.s., in de So ciëteit „De Vereeniging". De vergadering zal te twaalf uur aanvangen. Sporten Wedstrijden. Wielernieuws. De indruk van de Vélo is, dat van een sportstandpunt de Wereld-Kampi oenschap-Wedstrijden te Berlijn een groot succes zijn geweest. Zoowel voor de amateurs als voor de professionals is het eerlijke, zuivere strijd geweest, waarin de sterksten alleen gewonnen hebben. Het prof.-kampioenschap zal nog zeer druk besproken worden, voor al Ar end's slechte plaats. Alle bereke ningen, der drie andere renners heb ben gefaald door dat Ellegaard, tegen zijn gewoonte in, op 300 M. is gaan spurten. Van Schilling zegt Victor Breyer, dat iedereen zijn buitengewone form heeft moeten bewonderen, ,,'t Kan best zijn," zegt hij, „dat de Hollander Schilling de coming man is, die wij allen ver wachten." Tuf-Tuf. Het automobielrijden schijnt hoe langer hoe meer in den smaak te val len van de hoofden der vreemde sta ten. De lceizei' van Duitschland, de ko ning van België, de koning van Enge land, de sha-h van Perzië, de koning van Portugal, de sultan van Turkije, president Loubet en president Mc. Kin- ley, rijden allen den een wat meer, den ander wat minder, in automobielen. Cricket. Het programma van den N. C, B. voor aanstaanden Zondag bevat geen enkele competitie-wed'strijd. Echter zal te Heemstede de ontmoeting Neder landOdds plaats hebben. Door het bestuur van den N. C. B. werd de heer L. H. Koolhoven van Rood en Wit tot aanvoerder benoemd. Gemengd Nieuws. Zes uur gevangenisstraf Dezer dagen hield in een der Berlijn- sche gerechtszalen gedurende de zit ting een heer zijn hoed op, ook nadat hem gezegd was dat dit niet zoo be hoorde. De officier van Justitie liet hem daar- opaanhouden en eischte onmiddellijk requisitoir nemend, 24 uur gevange nisstraf wegens „üngebühr vor Ge ne Excellentie' die generaal de Engel'schman wil u bij dén neu3 mem on. Och och wat vrienden zult gij worden Als hij hier komt. Hij komt ya/navonid! hier. De bergen zulle.ru nog omval len) Wegjaer zijn geem bergen meer voor u, mijn jongen. De trein van, Tiflis, dé boot maar den Bos- ptoorus, Europa, het Westen, uw vaderland' een' oude man ziet al diie dingen voor u. Daarom is hij hier gekomen.. Dane werd bijna boos door dat •raadfeel. Hij kwam daarom op een ander onderwerp. Toen gii Lars verliet, dokter, was Otto Demidoff toen reeds te rug? Een duidelijke vraag, mijn zoon. Ja, hij was terug. De jonge lady ging naar Moskou to,rug, maar hij zal haar trouwen. Zij zal bij gelegenheid wed een ander pi stool vinden, en* loeren hoe zi.i schieten moet. Maar dlat is haar zaak hij zal wiel gaan,. Sommi ge mannen keeren maar de vrouw terug die zii dachten niet noodïcr te hebben. Hij is er een van hij zal haar huwen, deze maand', dè richt." De rechtbank direct uitspraak doende, veroordeeld het onbeschofte heertje tot 6 uur gevangenisstraf, dip hij onmiddellijk moest afzitten. Als dat geen snel recht is dan wetea» we 't niet De boerenoorlog. In Mühlhausen in Thuringen is Zon- dag een gedenkteeken onthuld op een berg in het Stadspark. Het strekt tot herinnering aan den boerenoorlog uit het begin der 16e eeuw en bestaat uit een groote steenen obelisk op een voet stuk met trappen. Een plaat, draagt het opschrift; later zullen er reliefs van Thomas Münzer en andere personam uit dien tijd worden aangebracht. De Pest. De, jongste, berichten veirmeildlem een vrij regelmatig afnemen der pest in. Indië. De voorlaatste week van Me-i had nog 1407 dooden, d'e laatste week 1066 en de .eerste week van Juni 820. Deze vermindering is nagenoeg over het geheeto land gelijk, behalve, in. een district van Punjab, waar een nieuwe verhef fing plaats heeft. Bengalen heeft in 1900 aan pest verloren 38.000 en aan cholera 346.000 inwoners. Hon- kong wordt weider ernstig door pest bezocht. De laatste drie be- rioht-weken hadden 151, 152 en 61 doodein. In Egypte en oip Mauri tius is bet optreden der ziekte smot- radisch. In de Kaapkolonie had in d'e 3e week van Juni een lichte verergering plaats21 gevallen. In het geheel waren daar voorgeko men 735 gevallen, waarvan 354 doodlelijk. Te Marseille is den Sen Juli een boot uit Tonkin aangekomen., die te Port-Said een pestlijder aan wal had gezet en sedert het vertrek uit die plaats 15 restgevallen aan boord had' gehad'. De bemanning en pas sagiers zrn onder observatie ge steld. Te Konstantimopel zijn den 7eni Juini eenige pestgevallen ge constateerd. De gezondheidstoestand te Frioul wordt voortdurend) beter en de qua rantaine voor de reizigers der „Laos" is geëindigd. Gevallen van pest zijn nu ook gecon stateerd op het Turksche eiland Chios Men is te Athene zeer benauwd, dal de ziekte van Turkije uit zal worden overgebracht, reden waarom strenge quarantaine-maatregelen op alles, wat uit Egypte en Turkije komt, wordt toegepast. Een Duitsclia schildwacht vermoord. Te Mutzig heeft een Italiaansch anarchistisch arbeider den schild wacht, die als post- bij liet vaandel van het 143e regiment was opge steld! voor het huis van maj. Roe den', aangevallen. Hij loste 3 sc-hoten op den sol daat. die aan de gevolgen daarvan iin 'fc ziekenhuis is bezweken. De man vertelaarde dat hij de voorkeur zou hebben geswen a .am de huid van den commandant bo ven die van d'en soldaat. Hij be vindt zich in de. gevangenis van Modisheim. Ernstig o"geluk. Te Toulouse is het dak Ingestort van een kartonfabriek. Tien arbei ders werden onder het puin begraven, van wie er acht gekwetst werden. BuskruïtontDioffins;. Te Edinburg is een kruitfabriek in de lucht gevlogen, waardoor tal van gebouwen in de omgeving instortten. 13 personen werden gekwetst. De schade is aanzienlijk. Iu een. ton over da Niagara. Carlisle Graham, een excentrieke Amerikaan, die 1 September 1889 in een zorgvuldig dichtgemaakte ton den overtocht over den Niagara-waterval ondernam, maakt toebereidselen om zijn poging te herhalen, waartoe hij de waakzaamheid der politie moet trachten te verschalken. De ton, waarin hij de gevaarlijke reis zal ondernemen, is 1 1/4 meter lang en 58 centimeter in grootste mid dellijn, zij weegt 70 kilogram. De eerste reis van Graham geschied, de zonder ongelukken in tegenwoor digheid va.n een ontzaglijke menigte. Maar na den val was het moeilijk de ton terug te vinden, die eerste eenige honderd meters verder weer aan de oppervlakte van het water verscheen. Eerst na 50 minuten werd de waag- hals half gestikt uit zijn ton gehaald. volgende maand, eenmaal. Ik voor spel hef. Fékla viel hem ini dé reide. Deze profeet oordleeit vreemd, wei' vrouwenharten, zei zijVer tel ons wat van Otto, dokter 7 Hij knikte mei een wijs gezicht. Uw neef kwam, te Lars teirug hij vernam dlat gij heengegaan waart en zond: dé kozakken. Ik zocht d'en korporaal oip en. ondier- vroeg ham. Hij had een brief voor den_ gouverneur, niet voor u. Ha. zei ik, dén heeft dJe dkvazie oudle ke rel toch gelijk, en had hij, van achter bezien, geen machit om hem te arresteerenIk had mijn gedach ten) 's Nachts, toen uw neef sliep wat' kunnen d'ie kozakken sla pen. Ik was zeer goed wakker, d.k en anderen met mij. Wij d'oor- zoohten de prullen wij zochten, twee maal, dlrie maal. tien maal. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2