NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Een Man van Adel. 19e Jaargang Dinsdag 23 Juli 1901. No. 5540 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 ilDm^Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Gts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), 18 d® pi^8 der A<lvertentiën 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1-30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden. 1-05 &<V^j1 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02# Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kamperaingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden7 V 0.37# Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 183. n it de omstreken en franco per post V 0.45 ^e* Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem iB het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti J en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèrg G. L. DATJBE Co. JOHN F. J0NE§^ Succ., Parijs 31*** Faubourg MontxüOXPre, Haarlem's Dagblad Tan 23 Juli bevat o.a. De „Westminster Gazette" oyer de correspondentie tusschenSteijn en Reitz, Mevrouw Kruger over leden, Lord Rosebery aan t woord, Haagsclie brief, Het Volksdagblad- conflict, Ned. Bond van Oud-On derofficieren, Yegetariërsbond. Politiek Overzicht. Wanneer er geen. feiten zijn, lee mten vanzelf die beschouwingen op den voorgrond en zoo i.s het dus te verklaren dat bij gebrek aan feiten- lijk oorlogsnii'euws de Engelsohe bladen zwaar napraten over die brieven Steyn-Reitz. De „West-m. Gaz." hieeffc z:ich bij deze beschouwingen heel wat be ter gehouden dan het oveirgroote meerend'eel der collega's. In Mei was die militaire positie van de Boeren slecht, zegt heit blad; het zou natuurlijk zijn te conclu- -dleeren dat ziji thans, midden Juli nog wel slechter zal zijn geworden. En wanneer men te maken had met een ander volk dan dei Boeren zou men deze conclusie ook veilig kuininien trekken, maar gelet op de vele malen dat de Boeren die logica dleir gebeurtenissen hebben getogen straft, i.s heb beiter dei gevolgtrek king toch maar niiot tie enthousiast aan te nonnen: „Wij heibbeni hier te doen mot moreele krachJtem', dlie het moeilijk is af te maten." Dan voligt een woord' van bewon dering voor rwlesideinit Stleyni. E'en ander Enigelsch blad hiaeftt die mis dadige domheid1 gehad uit de ge- vioimden correspondentie die gevolg trekking te maken, dat Steyn al tijd een woedende samenzweerder tegen Engeland geweost is. Men moet zoo iets willen lezen in zijn brief om het er in te vinden. Wat doelt Steyn Rij voert ieen oorlog, en n!u hij dien voert), dloet hij het met grooite. doorzettingskracht en geeft hij niet too, zoolang hij meemit dat er nog aam ge kans is 00 een gunst'igen keer. Iedere sL'aatismani, die een oorlog begint most bereid! zijn: hem zoo te voeren, zegt de „Westm. Gaz." terecht. Het is niet waar dat Steyn; en; de Vrijstaters altijd! oorlog hebben wikten voe- reni mot Engeland. Maar' een aan tal Boeren1, dlie tegen de politiek van. Kruger waren, em die met d'e U illandters gaarne' tot een vergelijk hadlden willen komen zijn de trouwste en voLhardendste- strijders gebleken sied'ert de oorlog is uitge broken, wat ook, weer niet onlo gisch is. Initussche-n is Engeland verplicht deze strijders, die het bewonderen moet te bevechten. En juist omdat zij zulk een prachtig temperament hebben, moet het te meer er voor zorgen dat het zijn kruit droog houdt-, zelfs terwijl hot hunne be- gint on te raken en mort meer troepen stureni, ook al begimniein de hunnle te versmelten. De Boeren vertrouwen op een mogelijken! gum- stigecn keer in Europa en op de uit breiding van de beweging in de Kaapkolonie. Die laatste mogelijk heid verwerpt de „Weetal. Gaz." ook niet. En ten slotte protesteert het blad tegen die beschuldiging ingebracht tiegen de liberale pers, dat zij de Boeren aanmoedigt. Steyn heeft d'e bewening over die „openbare mea ning in Engelanid dlie longerust wordt over Zuid-Afrika" ge-vonden in een regeer,ipgisbladl, dat nog wei onder censors toezicht staat. Dan zou dus de Engellsche peirs we-1 be-alenmal niet meer over dien oorlog mogen: schrijven Uit Pretori-a komt plotseling het bericht, dat de1 echtgenoot)© van President Kruger, tante Saninia, zooals men haar overal nioem.de, overleden is ten gevolge van long ontsteking. De kraniige vrouw, die voor den President vani Transvaal zulk een krachtige troost was in zijn vele beproevingen, had dien leeftijd van 67 jaar bereikt. Deai grijsaard, die reeds zooveel slagen van het noodlot met gelaten heid en vertrouwen op de- toekomst, heeft gedragen, zal het verlies van dte vrouw, melt wi-en hij zoovele jarlen was verbonden, inderdaad, zwaar val-len-. Diepe- deernis moet men inderdaad gevoelen, m-et den man-, wiens lijdensbeker nog niet vol schijnt te zijn. Toen hij zijnie echtgenoote door ouderdom ver zwakt te Pretoria moest achterla ten, te midden der vi tarnden van. zijn land', -deed' hij dat no-oidle, maar toch bleef d'e hoop op wederzien, nog leven in het hart der beidie oudjes, die steedis lief en leed met elkaar gedeeld' hadden. Thans is o'ok deze hoop vervlogen en blijft oom Paul alleen over ve-r van' zajin land ver van zijne trouwe Trans- valors, dlie den strijd zullen blijven voeren tot het bittere, einde. Gezina Suzanna FrederilcaWilhel- mima Duplessis schonk haar man 16 kinderen, 9 zoo-ns en 7 dochters zij was grootmoeder over een vijf tigtal kleinkinderen. Zij was, als dochter van het godvruchtig Afni- hui vrouw, een trouwe liulp. Haar huisvrouw, ee ntrouwe hulp. Haar opvatting van haai" levenstaak sprak zij, toen Kruger haar lot vrouw vroeg, uit in d'e eenvoudige woorden„lk kan bakken, naaien, schoonmaken en- schuren". Aan d'ie opvatting is zij trouw geble ven. Hoewel de eerste- vrouw in de Zuid-Afrilcaansche Republiek, Li-et mevrouw Kruger het weirk geens zins aan d'e dienstboden over. Zij bakte, kookte, naaide zelf. De ja ponnen die zij d'roeg, had ze zelf gemaaktzij had er nooit meer dan drie te gelijk en twee hoeden. Als de President -thuis kwam, kon men haar eiken moreen voor een khin fornuis zien staan om de koffie voor haar man te zetten. Daarin had ze haars gelijke niet en de pre sident placht .te zeggen dat zij met mind'e-r koffie betere resultaten ver kreeg dan eenige andere huisvrouw in de Republiek. In tegenstelling van mevr. Jou- btert 'bemoeide tan-te Sauna zich nooit met de politiek. Zij wijdde zich geheel aan haar man en haar kinderen. Zij was sterk door zijn kracht, door haar vertrouwen in, hem en naast haar geloof gaf zijn berusting haar moed om d;e offers da© de oorlog ook van haar heeft gevergd met gelatenheid te dragen. Zij was bewonderenBwaard in dat opzien tot haar man-, im dat steunen op zijn kracht: In vroeger jaren heeft tante Sam na alle gevaren, me-t haar man ge deeld. Zij heeft zijn zo-rgen, hoe wel zij ze vaak niet kende, en ze alleen op zijn gelaat las, met hem gedragen-. Zij had) haai1 land even lief als hij., zij kond© haar volk zoo goed' als hij het kent. Zij wilde er voor lijden-, zoo-als hij er altijd voor geleden heeft. Zij was een van ziel met den president, zii- vul die h-em aan hij d'e ijze-re van lichaam- en geest, zij- de zwakke met haar rotsvast ge loof i.n hem;, met haar zorgen veor he-m. En boven het graf vani deze vrouw, zoo vol liefde voor haar va derland!, waait thans d'e vlag van het gehate Albion-. Moge bet haren- echtgenoot nog e-ens gegeven worden, te- zien, d'af deize in 't bloed- zijner strijders ge doopte lap worde afgerukt en de vierkleur geplant op die laatste rust plaats van zijne dierbare Sanai-a. Buitenlandsch Nieuws. Lord Rosebery aan 't woord Lord' Rosebery heeft niettegen staande de verklaringen in zijn manifest dat hij met zou spreken in de vergadering d'er .City Libe ral Club", toch een-e redevoering gehouden. Wel heeft hij, in dat reeds bijna historische manifest verklaard, niet miear .vrijwillig' te zullen deelnemen aan d'e partij politiek, maar door zijn optreden neemt het er allen schijn van aan, dat lord Rosebery volstrekt niet on- genegen zou zijn eventueel te „zwichten" voor op hem geoefen de pressie, om „in het belang van het Land" op te treden als hoofd en leider eener fonkelnieuwe Rosebe- ry-partij. In de bijeenkomst van de „City Liberal Club" lieeft de wel sprekende oud-"pre.mier dan het woord gevoerd' en onder meer het volgende gezegd „Weet gij waarom de tijd! van spreken mij einde-lijk gekomen scheen Het was om hetgeen er heeft plaats gevonden in de partij- vergadering van den 14en Juni en di» een of twee dn.ven daarop er- volgde, Queenshall-vergadJering. Ik heb toen begrepen, dat zoo da li berale partij zich niet uitsprak te gen de daar verdedigde opinies, omtrent den oorlog, zij als partij zou ophouden te be6iaam Althans al-s een partij, die verband hield met de innigste verlangens van het land. Was het mogelijk, dat een partij, d'ie het vertrouwen van heb volk wild'e winnen., dlie tioch een maal het bewind in handen zou wil len krijgen, d'at zoo'n partij» ver draagzaamheid predikte? Verdraag zaamheid in wat? I11 de quaestie, die aan de ziel -en het wezen van het Rijk raakt-, d'e vraag of de on dernomen oorlog -rechtvaardig of onrechtvaardig is Welnu, d'e libe rale partij stelt zelfs deze quaes tie niet. Zij is in de Reform Club bij eengekomen om niets anders te ver richten, dan een votum van ver trouwen uit te spreken in Sir Heai- ry Campbell-B-annerman-. Dat is, o-m een woord van lord Beacons- field te gebruiken, methodische veinzerij Na achtereenvolgens te hebben- uiteengezet, welke wegen een „ge zuiverde" nation aal-liberale partij volgens hemzelf zou behooren te bewandelen., sprak Rosebery als volgt ve-rder „Ik wanhoop er niet aan-, de li berale partij nog eenmaal bevrijd te zien van haar anti-nationale e-L&- menten, en als draagster van denk beelden omtrent cie buit'eirlandsche politiek en de rijksidee, waarmee het h-eele volk zou kunnen instem men. Dan zou zij. de binnenland- sche hervormingen krachtig ter hand' kunne-n nemen." En weer verder heet het •- „Om te besluiten, moet ik ven klaren, niet te kunnen begrijpen, hoe men d'e meening heeft kunnen koesteren, mij uit eigen vrijen wil w-eer in de politieke arena te zul len zien terugkomen. En- om' op dit cogenblik vrijwillig in de liberale partij van heden te-rug te keeren, wel daar denk i'k nog veel minder aan. Neen beeren, ik herbaal dat ik. althans voorloopig, eenzaam mijn eigen weg moet gaan, mijn eigen voor moet ploegen. Pleizierig of niet. dat is mijn lot, maar reeds voor ik aan het eind' van- mi in weg gekomen ben, zou het kunnen zijn, dat ik bemerkte, niet meer alleen te- gaan. Dat zou iets anders zijn zoo- het evenwel niet zoo ware, zou ik mij volmaakt gelukkig blijven voelen met mijn boeken in mijn huiselijken kring. In het andere geval zou ik nog eens zien." De man heeft dus, ondanks alle groote woorden, volstrekt geen zin om het staatkundig tooneel te ver laten Dat blijkt wel uit die geheele redevoering. Asquith's diner. De bekende liberale imperialist Asquith, heeft zijn diner toch ge kregen. Ge.hikkie voo" hem. Na tuurlijk heeft onze vriend een speech afgestoken. O. a. zei die hij, dat er geen twijfel mogelijk is of -men is getuige van de wording van Zuid-Afrika tot een tweede Canada. Het was een zaak van staatsman schap het Rijk te maken tot een waarin het goed is te leven. De li berale politiek moet het Rijk niet alleen- erkennen als eeni feit, maar zijni wording verwelkomen als onderpand. Zij moet den- m-e-nsohen d'e overtuiging geven, dat er een nationale partij is, waaraan zij de toekomst van het toekomstige rijk veilig kunnen toevertrouwen. De- meeningen over den speech van Rosebery en den uitslag van het diner van Asquith ziin tamelijk eensluidend. Door lord Rasoben^ niet te noemen heeft Asquith zijn rede haar effect laten verliezen en haar invloed tot het verwekken van oneenigheid in de- liberale partij weggenomen. Slechts 35 leden waren bij het diner tegenwoordig, hetgeen ook wii-st op groot.er eenheid. Sommigen beweren1 dat Rosebe ry streeft naar het premierschap als leider van de ontevreden unio nisten en d'e ultra-j ingoïstische- li beralen'.. Eén strenp door de rekening. Een telegram xxi t Lorenzo Marquez aan de Daily Express" meldt dat in de Kaapkolonie „een nieuwe opstand" is uitgebroken en generaal French aan lord Kitchener heeft verzocht de co- Ionnes van da generaals Knox en Plu- mer te zijner beschikking te stellen. Is dit bericht juist, dan is het een leelijke streep door lord Kitchener's plan om de Engelsche troepen uit de kolonie terug te trekken en dit deel van het Britsche gebied over te laten aan de Kaapsche vrijwilligers. Lord Kitchener heeft luidens een bericht uit andere bron een vluchtig bezoek gebracht aan de Kaapkolonie misschien wel in verband met den zg. nieuwen opstand. Alsr-vneene berichten. DE KLOG IN Z.-AFRIKA. Kolonel Krabbe is slaags geweest met de Boeren bij Waterkloof bij Crad- dock. Bijzonderheden omtrent dit ge vecht ontbreken nog. Door de Britsche overheid zijn eenige van de voornaamste Hollandsche Af rikaners uit het district Craddock ge zet. Vooraf werden zij voor den En- gelschen commandant gebracht, die hun hun gedrag voor en tijdens den oorlog verweet. Het pestrapport van Sir W. F. Hely Hutchison vermeldt voor de week ein digende 13 Juli 3 gevallen (geen Euro peanen) op het Kaapsche schiereiland, 5 (1 Europeaan) te Port-Eüzabeth, waarvan een met doodelijken afloop. De besmette kring heeft zich niet uit gebreid. De Ranee is op Bermuda aangeko men met een nieuwe lading Boeren- krijerssevaneenen. Reuter's correspondent te Kroonstad deelt over de verrassing van Reitz nog mede, dat de Britsche kolonne 36 KM. 's nachts had afgelegd, voordat ze het dorp bereikte. Men wist niet dat pre sident Steyn zich daar bevond, hij was er trouwens pas den vorigen dag ge- komen. Stadsnieuws Haarlem, 22 Juli 1901. Oud-Ondcrolficieren. (Vervolg). Na afloop van den optocht op Za terdagmiddag had de plechtige ont vangst door het eere-comité in de groo te zaal der Sociëteit „Vereeniging'1. plaats, hij monde van den heer Dr. J. Nieuwenhuizen Kruseman, staande deze bijeenkomst werd besloten aan het Koninklijk echtpaar een telegram te zenden,, luidende: „De Bond van Oud-Onderofficieren, vergaderd to Haarlem, brengt Uwe Majesteit en Z. K. H. Hertog Hendrik, zijne eerbiedige hulde." Met applaus werd dit telegram be-, groet. Te ruim half 5 werd de vergadering weder voortgezet. In behandeling komt liet voorstel der afd. den Helder, lui dende: „Tiet hoofdbestuur wordt uit- genoodiigd, de afdeelingen er op te wijzen, dat bij het overgeven van mili taire donateurs aan andere afdeelin- gen, die overgave vea'gezeld moet gaan van het hun betreffende formulier van overtreding." Aan da afgevaardigden werd ver zocht hunne afdeelingen daarop to wijzen. Besloten werd dat voortaan bij het zenden van telegrammen van geluk- wensching aan het Vorstelijk huis, clib zal geschieden door den Bond namens de 36 afdeelingen en den afdeelingen verzocht dit zelf voortaan niet meer te doen. Goedgekeurd werd do begrooting over 1902 in ontvangst eai uitgaaf slui tende tot een bedrag van 3350. Tot leden van het hoofdbestuur wer den hei'kozen de hoeren J. L. A. Lssels en II. C. Kroon. Over de plaats, waar de volgende algemeen© vergaderiug zal plaats hebben, werd: nog geene beslis sing genomen. Nijmegen wenschte de vergadering te ontvangen, wanneer iedere afd'. voor ieder lid betaalde/0.15 in de kosten; den Helder verklaarde het voor f 0.12 1/2 per lid te willen doen. Het hoofdbestuur zal 't een en ander overwegen. Daarna werd de vergadering geslo» ten. Te 5 1/2 uur vereenigde men zich aan 'n gemeenschappelijken maaltijd; des avonds werd een druk bezocht en goed geslaagd concert in den tuin der Sociëteit gegeven. (Zie vervolg 3de pagina). Voor het examen Hoofdacte slaagde te Amsterdam onze stadgenoote Mej. J. A. Putuian Cramer. Alhier worden proeven genomen met glazen seinarmen aan de seinpalen op de sDonrwetren. Dpzp zullen voorna- Feuilleton. Naar het Engelsch. EERSTE GEDEELTE. Op een regenachtigen avond in Juni reed een jonge mam in een hoog© d'og-cafo doo-r Glenavelio. Hij had zijn muts ver over zijn ooren getrokken en den kraag van zijn regenjas opgezet, om zich zooveel mogelijk tegen het nearstroom-endia water te beschutten. Ee<n vroolijk, verbrui-nd gelaat kwam van onder de muts te voorschijn kijken en- zijni schrandere, grijze oogen sche nen als *i ware d'oor den nevel te willen heenhoren. Hij hield de teu gels strak gespannen, want zijn paard' was jong en vurig en de weg allesbehalve gemakkelijk met zijn vele hellingen en bochten, maar dit was voor den jongen- man toch volstrekt geen beletsel, om zich aan zijn mijmeringen over te geven-. Zijn overpeinzingen waren van prettigen aard, te oordeelen naar de wijze, waarop hij af -en toe naar de heuvel en ri i in de ve-rte blikte, als die nevel .even optrok. Zijn glad geschoren gelaat was "nat van dien regen en op den vloer der dog-carl- hadden zich plassen gevormd). Plotseling bracht hij zij-n paard tot stilstaan bij het zien van -een menscheiïijke gedaante, dlie voor hem uit den weg liep. Hola, dokt'e-r G race-yriep hij. Waar komt u zoo opeens van daan? Wi'lt'u met mij meerijden? De aangesprokene haastte zich van dit gulle aanbod gebruik te maken en de open plaats naast den jongen man in te nemen'. Het was een klein, oud heertje, met e-en wij de regenjas aan en een breed',ge- randen. slappen hoed op 'i hoofd. Bii slecht weer worden alle ver schillen in rang en stand wegge vaagd. De oude man, die pas in de dog-cart was geklommen., kon evengoed een voornaam diplomaat als een landloopar zijn. Het doet- me plezier, d'at ik u weer eens zie. dokter, zei de de jon ge man, terwijl hii d'e in een- want gestoken rchterhand van zijn metr gezel greep en dieze-n vlak ini 't ge laat keek. Zijn grijze oogen hadden een vriendelijke en te-vens jolige uit drukking. De dokter ging nog een beetje beter op zijn gemak zitten, zette den kraag van zijn jas op en zag den ander onderzoekend aan. Het is al vier jaren geleden 't Ls in October vier jaar geweest dat ik je 't laatst gezien heb, Le wie. sprak hij. Ik had' gehoord, d'a-t jij in d'e buurt waart, -en daar om heb ilc bedankt om mee te rij den met Hayslou neslachs en d'en dominee. Haystouneslachs kwam van- Gledsmuir en er moet- wel een mirakel gebeuren-, als hij niet te water geraakt. Brandewijn en een we? door Glenavelin ziin -niet goed samen te rijmen. Lewie. Ik heb Haystouneslachs al heel wat kee ren onder handen gehad. Ik ken hem van haven* tot gort. Maar je bleef zoo lang ui-l ik dacht, dat je mooit zoudt komen., en was al van plan. om mij d'oor den bakker oi> sleeptouw te laten nemen, als die met zijn kar kwam aansukke len. Ilc ben opgehouden geworden buiten mijn schuld ik ben er den geheeleu middag al op ui-t ge weest. hernam de jónge man. Ik weet zelf niet. met hoeveel pach ters ik al niet gepraat heb. Ik heb zooveel wijsheid uitgekraamd over alle-rlei dingen., waar ik gee-n ver stand' van heb, dat ik d'e kluts ge heel en al kwijtraakte en netj'es op mijn nlaats ben gezet. De lui hier ziin bijzonder gul e-n gastvrij, maar ik vond het toch jammer, om mijn gezonden, vragen eetlust te bevredigen met de onvermijdelij ke ham met eieren. Heit maal, dat mij thuis wacht, lacht mij meer aan. Ik heb hon-ger als een paard. Doe mij 't genoegen, dokter, en ga met mij mee. Ik heb het zoo stil en eenzaam en een lanve, regen achtige avond is zoo'n saai vooruit zicht, als men in zijn- eentje zit. Ik vrees dat het moeilijk gaan zal. Lewie, antwoordde de dokter op 'n toon. die van oprechten spiit getuigde. Eten was voor dokter Graoev een ernstige kwestie en een uitnoodiging als deze werd hern niet alle dagen gedaan. Mijn huishoudster zou het misschien erg kwalijk nemen-, als ik niet thuiskwam, en ze is lang niet- gemakkelijk, als ze begintdat weet je misschien, wel vanouds. Ja zeker, stemde de jonge man toe met komische ontzetting. Toen ik bij u logeerde en m het water ben gevallen, heb ik geducht van haar om mijn ooren gehad1. Heeft ze u onder de plak, dokter? Neen, neen. dat niet, haastte de oude heer zich te verzekeren, maar ik vind het toch verkiese lijk, om haar tot vriend -te hou denlet toch vooral goed' op je paard. Lewie, voegde hij er ver manend bij. Wees maar niet ongerust, dok ter Ik ben voorzichtig .genoeg, zei- de Lewie. De weg maakt hier een leelijke bocht, maar ik pas wei op. Daar trekt de nevel juist weg van den top van Etterick Law enis dat niet d» Dreichill? Ja zeker, en een eindje ver der is de kleine Mune-raw. Vind-je 't prettig, om weer hier te zijn, Lewie O ja. gaf de jonge man ernstig ten antwoord. Hier ben ik ge boren en grootgebracht hier hcor ilc ook thuis. Een mensch ver geet niet licht d'e plek. waar zijn wieg heeft gestaan. Een- rechtgeaard mensch ten minste n'iet. Maar je schijnt nogal veel succes te hebben gehad van je- reizen. In dit afgelegen- hoekje der aarde hebben wij in dien Laat- ste-n tiid vaak genoeg je naam in de krant gelezen. Je hebt al heel wat van. de wereld gezien en er varing opgedaan. Ik heb veel meer lof geoogst dan ik feitelijk verdiende. Wat ik gedaan, heb, was niet zooveel bij zonders. Alles liep mij mee. Later zal ik hetzelfde nog eens doen on der minder gunstige omstandighe den. en als ik dan terugkom, moogt u mij prijzen, zooveel als u wilt. Afgesproken. Lewie. En hoe zijn nu de plannen voor de naaste toekomst Ik ga mij hier vestigen), gaf de jonge man, ten antwoord met een. zucht vani berusting. Ik ge loof. dat ik nu sta, bij wat u het kruispunt in mijn leven zoudt noe* men. Ik ga mij bemoeien met de politiek, zooals ik altiid voorne mens ben geweest, en voor 't ove rige zal ik een kalm leventje lei den- op Elteric-k. Ik heb een bij zonderen hang naar het Landleven. De dokter keek hem van onder den breed en rand' van zijn hoed' uitvorschend aan. Ik kan nooit recht wijs uit je worden. Lewie, sprak hij hoofd schuddend.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1