f H INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 oentg per regel. Letteren en Kunst. Tolstoï. In den toestand van graaf Tolstoi is een merkbare verbetering geko men. De temperatuur is gedaald tot het normale cijfer; de lijder spreekt- met bloedverwanten en vrienden die aan ziin ziekbed ko men en moet zelfs in staat zijn ge weest te dictee ren. Hert Nederlandisch Tooneel zal zooals gewoonlijk op 1 Augustus, de deuren van dien Stadsschouw burg te Amsterdam heropenen. Het seizoen wordt geopend met Ibsen's minder bekend stuk in ver zen „De bond der jongeren", waar van men zich niet herinnert dat heft in ons land' gespeeld is. Gemengd Nieuws. Advertenties up to date Op de eerste advertentiepagina van de „Times" kan men die vol- gentle annonces lezen „Te koop een zijdien japon1, toe behoord hebbendie aan wijlen H. M. die Koningin. Zich te wenden enz." „Ohma-buifc. Alvorens buit uit China te koooen, is het altijd! gera den diezo door een expert te latten beoordeelen. Zich te wenden enz De Cubaansche „manchete' Uit Amerikaansche werkplaatsen is een soort van handwapen afkomstig waarmede alle Cubanen toegerust zijn De „machete", die in Spaansch-Ame- rika tot allerlei doelemden dient, is reeds jaren lang geleden in Hatford (Connecticut) gemaakt en aan alle Amerikanen in die streken, waar de Spaansche taal gesproaen wordt, ver kocht geworden. De kling heeft ze kere overeenkomst!, met die van de cavaleriesabel, maar terwijl deze al leen tot houwen gebruikt wordt, dient de machete in uitgebreiden zin even- zeertot vreedzame doeleinden als tot krijgswapen. Bijna iedere mannelijke Spaansch- Amerikaan, die den kinderleeftijd ach ter den rug heeft, draagt altijd zijn machete bij zich. De arbeider ge bruikt ze om er het suikerriet mee af te snijden, zijn brandhout aan spaan ders te hakken en den grond voor het zaaien om to woelen. De ruiter draagt de machete bij zich om in onbegaan bare streken zich den weg er mee te ganen. Zij is tegelijk een zwaard, eene spade, eene sikkel, eene bijl en een snoeimes. De Hidalgo draagt er eene met zil veren gevest in eene met kwasten ver sierd scheede; zijn armere buurman vergenoegt zich de machetto. bloot en met een hoornen, houten of lederen handvatsel bij zich te dragen. Er zijn ongeveer dertig verschillen de vormen van machete. De kling, die tusschen de vijftig en vijf-en-zeven tig centimeter lang is, kan aan het einde afgerond of spits, voor 't ove rige recht of krom, breed of smal zijn. De arbeider geeft de voorkeur aan eene machete van middelbare lengte, met een onversierd handvatsel en eene breede, rechte kling. De Spaansch- Amerikaansche Hidalgo, die de ma chete in een scheede draagt, kiest ze langer of korter, breed of smal en recht of krom, meer naar zijn persoonlij ken smaak. flesschen, die de overledene geduren de zijne laatste ziekte geledigd heeft en naar het aantal waarvan men den duur der ziekte berekent. Dikwijls bestaat het grafteeken alleen uit die flesschen, terwijl voor 't overige alles op het kerkhof van de haast getuigt, waarmede de bijgeloovlge negers zich van al wat maar op den dood betrek king heeft afmaken. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubiiek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur Van af Zaterdagavond tot Maan dagochtend 5 uur, hadden de bewo ners van het Spaarne (tusschen Melk en Lange brug) het twijfelachtige ge not, dat aldaar een schuit aanwezig was geladen met mest. Dat dezelve een verpestende stank over 't geheele Spaarne veroorzaakte, vooral met deze warmte* behoeft voorzeker geen nader betoog, ongerekend nog de last van vliegen, die de direct nabijwonen- den daarvan hadden. Bestaat er geen bepaling in onze gemeentewet, dat dergelijke schuiten buiten de gemeente moeten aanleg gen? met 't oog op de hygiënie was zulks anders wel noodig. U H. de R. dank voor de plaats ruimte Een Spaamebewoner. Bij onderzoek is ons niet gebleken, dat bij Politie-verordening het laten overliggen van een schuit met mest op den Zondag verboden is. Wij raden inzender aan, zich eens met den havenmeester den heer Kriens (thans uitstedig) in contact te stellen. Misschien is er middel, om deze over last voor 't vervolg te ontgaan. REDACTIE. hokken als volgt: le duif F. v. d. Pol 8 uur, 18 min. en 13 sec., 2e duif H. v. Alphen 8 u. 19 m. en 9 sec., 3e d. II. v. Alphen 8 u., 20 m. on 5 sec., 4e duif L. Verpoorten 8 u., 22 m. en 48 sec., 5e duif J. J. Hart., 8 u., 23 m. en 54 sec., 6e duif J. de Vries 8 u„ 26 m. en 10 sec 7e duif J. J. Hart 8 u., 33 m. en 52 sec.' De prijzen voor de twee en drie eerst- getoonde duiven werden behaald door H. v. Alphen; voor de eerstgetoonde doffer L. Verpoorten; voor de eerstge toonde duif F. v. d. PoL Mijnheer de RedacteurI Niet zonder eenige ergernis zie ik heden weer hoe de waterwagen over het Statenbolwerk rijdt, zonder nage noeg eenig water op den weg te wer pen, daar de achterste sproeiers geslo ten worden gehouden. Het eenige voordeel dat wij van den waterwagen hebben, is, dat de hoe veelheid opgewaaide stof van den grindweg er door vermeerderd wordt. Zou het onmogelijk zijn voor de op zichters van de gemeentereiniging om eens na te gaan, hoe hun ondergeschik ten hun orders nakomen? Reeds meermalen heb ik er den be stuurder van den wagen op gewezen, dat zijn werk onvoldoende was; doch het is aan een doovemansdeur ge klopt: zoodat ik nu eindelijk de vrij heid neem u te verzoeken door het plaatsen van dit stukje de aandacht 1 der hooger geplaatsten op deze zaak te vestigen. Hoogachtend met dankzegging voor de opname: Uw Dienstw. A. VAN DER VOORT Az. Vervolg Stadsnieuws. Lage zilverprijzen oudtijds. De snelle daling van den zilver-prijs, die wij beleefd hebben, staat in de we reldgeschiedenis niet alleen. Bijbel kenners verwijzen met betrekking daarop naar twee plaatsen in het Eer ste Boek der Koningen. Daar staat, hoofdstuk 10 vers 21, woordelijk: „Ook waren alle drinkvaten van den Koning Salomo van goud, en alle vaten van het huis des wou'ds van den Libanon waren van gesloten goud; geen zil ver was er aan: want het werd in de dagen van Salomo voor niet geacht." In het zelfde hoofdstuk wordt in vers 27 gezegd: „En de Koning itfeed het zilver in Jeruzalem als steenen zijn, en de cederen maakte hij te zijn als de wilde vijgenboomen, die in de laagte zijn, in menigte." Daiaruit is op te maken, dat het witte metaal in Salomo's glans-perio de zijne waarde zoo goed als geheel had verloren. De Koning van Zor, in Phenicië, die met Salomo bevriend was, bezat nog ryker zilvermijnen dan de hedendaag- sche Amerikaansche zilverkoningen. Jeruzalem was toen met zilver over stroomd, gelijk thans New-York en Londen. Zonderlinge grafversiering. De graven van de negers in het Zui den der Vereenigde Staten vindt men De verkiezingen te Haarlem. Onder dit opschrift lezen we in het Algemeen Handelsblad": „Naar aanleiding van hetgeen onze Haarlemsche correspondent schreef over de Haarlemsche verkiezingen en de advertentiën dienaangaande in de bladen te Haarlem opgenomen, schrijft ons de heer F. Laméris, dat z. i. de Haarlemsche bladen door het opne men der gewraakte advertentiën vol strekt de neutraliteit niet schonden en voor de berisping van onzen corres pondent geenszins reden bestond. Hij meent verder dat de correspondent zich van zijn kant schuldig maakte aan partijdigheid door te schrijven, zooals hij deed. Een ander inzender, de heer E. Zwartser, meent dat der Haarlemsche pers veeleer lof dan blaam toekomt, voor de gelegenheid, die zij der open bare meening schonk zich te uiten. Juist de openlijke bestrijding die plaats had noemt hij moreeier dan de ge bruikelijke anonieme biljetten. Hij brengt hulde aan de Haarlemsche pers voor de gelegenheid, die zij gaf zich te uiten. Wij teekenen hierbij nog even aan, dat wij het geschrevene geheel laten Ivoor rekening van onzen correspon dent en achten hiermee deze zaak af gedaan," zoover het „Handelsblad/ Ook wij zullen onzerzijds het hierbij laten, doch wenschen er den nadruk op te leggen, dat de redactie van het „Handelsblad" er vooral voor zorgt, het geschrevene heel wijselijk voor re- kening van haar correspondent te la ten, dus zijn geschrijf i n het geheel niet verdedigt. Een. nachtelijke zwemtocht Men schrijft ons: Zaterdagnacht 1 uur. Stilte heerschte alom. Een enkele bewo ner van HeerenveBt- en Singel zat zich nog wat te verkwikken in den heerlijken avondlucht. Plotse ling een plomp, gevolgd door ge- roeD van „Een man. een kindt, neen1 eon vrouw, te water", waar- j op een ieder zich naar den walkant begaf om te zien wat er gebeurd was. Hier een in negliglé, ginds een ander haastig een jas aanschietend om te gaan redden, wat te redden viel. Wat was het geval? Een be woner had het zeker wat erg be nauwd gekregen en zich te water begeven om een zwemtochtje te maken. Aan uitroepen* en verwij ten geen gebrek. Wij achten echter tijd en plaats voor dusdanig tochtje wel wat on- gewenscht. Zondagavond omstreeks acht uur is hier door de stad een luchtballon ge dreven en in Noordelijke richting ver dwenen. Zondagavond omstreeks half zeven is bij de Zandvoortsche tol een paard met zijn poot tusschen het wiel ge komen van een klein rijtuigje. Het dier steigerde geweldig. De dame en twee kinderen, die in het rijtuigje gezeten vlogen er gillend uit, maar door flink optreden wist men eindelijk de poot uit het rijtuig te krijgen, waardoor ernstig ongeluk werd verhinderd. Op Donderdag 1 Augustus a.s. 's mid- dags ten 12 ure, zal door den Luite- nant-kolonel-Intendant, Directeur der Centrale magazijnen van militaire kleeding en uitrusting te Amsterdam, te zijnen bureele (Sarphatistraat) wor den aanbesteed de levering van 2500 paar lederen heenstukken voor cavale rie. Gebrek aan schoolruimte. Door den toevloed van leerlingen aan de opleidingsschool voor het M. O., hoofd de heer Brouwer, moet de tweede klasse jongens vandaar worden overgebracht naar de school van den heer Hubregtse. De ouders hebben daarvan kennis gekregen op het eind rapport van hunne kinderen van het eerste schooljaar. Aan de school van den heer Brouwer blijft dus alleen de laagste klasse jon- gens nog over, verder is ze geheel meis- jeschool. Het staat te voorzien, dat bij voortdurende toeneming van het aan tal leerlingen, die te voorzien is, ook die jongensklasse zal moeten worden overgeplaatst, zoodat de school van den heer Hubregtse alsdan op hare beurt eveneens weer sterk zal worden bevolkt. Intusschen kan deze school nog wel sterke bevolking velen, zij telt ver schillende zeer kleine klassen, maar als de toeneming der schoolbevolking zoo voort gaat, is aan een derde oplei- dingschool welhaast niet meer te ont komen. Intiemo plechtigheid Zondagmiddag heeft in alle stilte, maar daarom des te plechtiger, zonder publiciteit en toeloop van nieuwsgie rigen de overdracht plaats gehad van het medaillon voor het graf van wij len den heer Henri van Breemen. door de Liedertafel „Zang en Vriendschap" aan de familie van den man, aan wien „Zang en Vriendschap" zooveel te danken heeft. Bijna alle leden van de i-^dertafel wqjren op den doodenakker tegen woordig, waar gesproken werd door den heer Fransen, die in gevoelvolle bewoordingen schetste hoe met nog evenveel kracht, als toen de stem stokte in de keel van hen, die rondom de geopende groeve stonden, bij allen het beeld van „Oom Henri" leven •blijft, en met een hartelijke toespraak het medaillon aan de familie over droeg. niet zelden versierd de ntedicijn-1 ZlZ Droevig ongeluk. Zondagmiddag heeft een treurig on geluk plaats gehad bij ret hardrijden op de Amsterdamsche vaart. Een wiel rijder die de baan beproefde reed in volle vaart tegen den ongeveer 17-ja- 1 ragen Willem Bon op. die met zijn broe der voor eigen genoegen om het liardst reed. W. Bon heeft de verkeerde kant, namelijk links geweken, waardoor het I ongeluk ontstond. Hij is plat met het gezicht op den grond gevallen, terwijl de hardrijder de Vos uit Leiden achter over in het gras is getuimeld. Voor het behoud van Bon wordt gevreesd, hij mocht zelfs niet per brancard vervoerd worden. De Leidenaar kon „echter avonds naar huis terugkeeren. Wedvlucht. Zondag jl- hield de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" alhier, een on- derlingen Wedvlucht van Hengelo, de duiven werden door de goede zorgen van den heer^ stationschef te 6.20 uur Bond van Oud-Onder officieren. Zondag werd ter gelegenheid van de 14e algemeens vergadering van den Ned. Bond van Oud-onderofficieren de aangekondigde schietwedstrijd ge houden. Des morgens te 8 uur vingen de korpswedstrijden aan op de militaire schietbanen te Overveen nabij Haar lem. De uitslag is als volgt: A. Korpswedstrijd op 200 M. geweer M. 95, militaire schijf voor vereeni- gingen in Haarlem gevestigd, waar- I onder gerekend worden onderofficieren der schutterij en het leger, iedere ver- eeniging vertegenwoordigd door 5 schutters met ieder 5 schoten, le pr. „Claudius Civilis" met 243 punten, verg. zilv. med., aangeboden door den Commissaris der Koningin in Noord- Holland; 2e pr.: „Generaal van Mer- len" met 237 punten, gr. zilv. med. met bonds-insigne, aangeboden door de afdeeling Den Haag N. B. v. O.-O.; 3e pr. „Voor Vaderland en Koning" met 232 punten, zilv. med., aangebo den door heeren officieren der d.d. schutterij te Haarlem. B. Korpswedstrijd als A. voor alle afdeelingen van den Bond, vertegen woordigd door 5 schutters met ieder 5 schoten, le pr.: N. B. van O.-O., Amersfoort, met 225 punten, gr. zilv. med., aangeboden door II. M. de Ko ningin; 2e prijs: N. B. v. O.-O., afd. Alkmaar, met 196 punten, gr. zilv. med.; 3e pr. N. B. v. O.-O., afd. Rotter dam. met 185 punten, gr. zilv. med.; 4e pr. N. B. v. O.-O., afd. Haarlem, met 222 punten en een misschot: 5e pr. N. B .v. O.-O., afd. Amsterdam, bij lo ting met 208 punten, zilv. med., aan geboden door de afd. Haarlem van de vetreen. „Neerlands Weerbaarheid"; 6e pr. N. B. v. O.-O., afd Zutfen met ?08 punten, br. med., aangeboden door de vereen. „Verfraaiing en Vreemde lingenverkeer te Haarlem", verg. zilv. draagmedaille voor den hoogsten korpsschutter aan den heer Pot de Vin te Heerlen met 54 punten. Verg. zilv. draagmed. voor den 2en korpsschut ter, Schreuder, Nijmegen, 53 punten. Draagmedailles aangeboden door het bestuur der afd. Haarlem en der schiet- vereeniging „Generaal van Merlen." C. Korpswedstrijd als A voor alle door het hoofdbestuur erkende schiet verenigingen, vertegenwoordigd door 5 schutters ieder met 5 schoten, le pr. afd. Nijmegen, 205 punten, gr. zilv. med., aangeboden door H. M. Konin gin-Moeder; 2e pr. „Generaal van Mer len", Haarlem, met 196 punten, gr. verg. zilv. med.. aangeboden door mevr. mr. D. Visser van Hazerswoude van Merlen; 3e pr. afd. Utrecht met 185 punten, gr. zilv. med.. aangeboden door den heer P. F. Laging Tobias, beschermheer afd. Nijmegen; 4e pr. „Koningin Wilhelmina te Zutfen met 186 punten, gr. zilv. med., aangeboden door de gymnastiek- en schermvereen. „Mars" te Haarlem; 5e pr. Rood-Wit Blauw, met 182 punten, gr. zilv. med., aangeboden door de schietvereen. „Ge neraal van Merlen""; 6e pr. Konin gin Wilhelmina" te Amersfoort, met 173 punten, br. med., aangeboden door N. N. D. Kampioenwedstrijd op 200 M. ge weer M. 95, militaire schijf, waaraan werd deelgenomen door de korpsschut- ters der afdeelingen en Ver. van den Bond, die in wedstrijd B en C den eer sten prijs behaalden, le pr. gr. zilv. med., aangeboden door Z.H.E. den Staatsprecident der Z. A. Republiek S. J. P. Kruger. behaald door de ai<L Nijmegen met 238 punten; 2e pr. zilv. kruis, aangeboden door Z.Exc. P. Lycklama a Nijholt, Commissaris der Koningin in de prov. Overijsel. „Gen. van Merlen" met 235 punten. E. Korpswedstrijd op 12 M. Buks schijf „Facile" voor alle afdeelingen van den Bond, vertegenwoordigd als B. le prijs: gr. verg. zilv. med. aan geboden door Z.Exc. den Minister van Koloniën J. T. Cremer, gewonnen door de afd. Rotterdam met 426 punten; 2e prijs: gr. zilv. med. aangeb. door de vereen. „Verfraaiing en Vreemdelin genverkeer", gewonnen door de afd. Amsterdam met 413 punten; 3e prijs: afd. Amersfoort met 409 punten; 4e pr. afd. Haai lem met 374 punten; 5e pr. afcL Zutfen mét 360 punten; 6e prijs afd. Gouda met 336 punten. F. Korpswedstrijd op 12 M. Buks schijf „Facile" voor alle door den Bond erkende schietvereenigingen, vertegenwoordigd als C. le pr.Rood- Wrt-Blauw te Amsterdam met 426 p.; 2e pr.: „Gen. van Merlen" te Haarlem met 424 punten; 3e pr. „Wilhelmina" met 423 punten; 4e pr. S ch ietver een i- ging Nijmegen met 421 punten; 5e pr. Alkmaar met 371 punten; 6e pr. „Ne derland en Oranje" met 332 punten. G. le pr. 4e reg. infanterie te Haar lem met 430 punten; 2e pr. „Claudius Civilis" met 411 punten; 3e pr. „Voor Vaderland en Koning" te Haarlem met 403 punten. Afd. H. vervalt wegens niet mede doen van Belgen. I. Afd. parsoneele wedstrijden aan welke niet minder dan 32 prijzen ver bonden zijn, bestaande uit kunstvoor werpen. K. Vrije baan. le pr. Hansen; 2e pr. Fellinga ;3e pr. Van Rhienen; 4e pr. I Konings; 5e pr. Servaas Smits; 6e pr. Dolman. De wedstrijd werd besloten met een concert varié in de muziekzaal der Sociëteit. Een fraai programma was voor deze gelegenheid opgemaakt. Verschillende voordrachten door mej. B. en den heer Vrugt ten beste gege ven, vieslen ten zeerste in den smaak. Ook een fraai en correct uitgevoerde waaierdans door 16 dames mocht al ler goedkeuring verwerven. Eén der hoofdnummers was de uitdeeling der prijzen in den schietwedstrijd behaald. Dit geschiedde bij monde van den heer Jhr. J. B. van Merlen. Na afloop der uitvoering nam het bal een aan vang. dat de aanwezigen nog langen tijd zeer gezellig bijeenhield. Hedenmorgen om half tien begaven de kameraden zich per E. N. E. T, naar Zandvoort. wonende aan de Turfmarkt alhier, de eerste Peren aan de groenten- markt gebrachtdat is dJrie weken vroeger, dan het vorige jaar. Heemstede. Onze vroegere dorpsgenoote Mej. S- Wissing, onderwijzeres, die haar op leiding hier voor had genoten aan de Openbare Lagere school alhier, heeft Zaterdag bij het gehouden examen te Amsterdam met goed gevolg de hoofd- ondenvijzersacte behaald. Haarlemmermeer. De Haarlemmermeerpolder zal in 1902 50 jaar bestaan, de afdeeling der Holl. Maatshappij van Landbouw be sloot dit feit doodr wedstrijden, keu ringen en tentoonstelling feestelijk te herdenken. Halfweg. Op Zondag 24 Augustus a.s. zal op een weiland nabij deze plaats weder vanwege de socialistische partij een meeting worden gehouden. IJmuiden. Heden-morgen is hier binnengeko men het hospitaalkerkschip „do Hoop" kapitein K. Schol. Alles was wel aan boord, maar door aanvaring met een Engelscken stoomtrawler bij mistig weer, was de boegspriet enz., eenigs- zins ontzet en beschadigd. Sport en Wedstrijden. Schaken. In het Brongebouw nam heden de tweede Internationale schaakwed strijd, welke van 22 tot en met 31 de zer zal gehouden worden, een aan vang. Heden middag te 1 ure was de stand: le ronde: Esser—Mannheimer. a. ExnerMat. a. Bleykmaus 1te Kolste, o. Leussen 1Meiners. o. KrugerLoman. a. Van Foreest was vrij; a beteekent nog onbeslist. Naar wij vernemen, keert onze Bur- gemeester 29 dezer uit het buitenland naar Velsen terug; den 9en Augustus eindigt 's Burgemeesters verlof. Gevonden, voorwerpen. Een houten kist; een- muilkorf een bok. Tegen een winkelier in de Frans Halsstraat is proces-verbaal opge maakt wegens het verkoopen van sterken drank in 't kleiin zonder vergunning. Op de heden gehouden Graan- Zaadmairkt alhier, was geen aanvoer. Heden zijn alhier door P. J. Busë Waterpolo. De Haarlemsche Waterpolo-Club H. V. G. B. versloeg Zondag te Rotter dam de Rotterdamsche Zwemclub met 70. De stand der competitie is thans: •o 3 2. O a H. V. G. B„ Haarlem 3 *3 *0 14 0 6 D. J. K., Amsterdam, 10 1 0 10 R. Z. C., Rotterdam 2 0 8 0 13 0 Zwemmen De Zondag te Rotterdam gehouden zwemwedstrijden hebben tot resultaat gehad, dat de heer Ed. Meijer Ezn. van Amsterdam het kampioenschap van Nederland op de korte baan in het snelzwemmen (buik) heeft behaald. De winner ontving de medaille van den Ned. Zwemhond. Cricket. Zondag werd te Heemstede een wed strijd gespeeld, tusschen het Ned. XI, dat 1 Aug. naar Engeland vertrekt en een twintigtal spelers uit verschillnde clubs. De 20 gingen eerst aan en begonnen uitstekend met Weerman en Swens, die 44 maakten voor het eerste wicket. Het beste spel gaf dr. Proost, die met een hard gespeelde 38 topscorer werd. Het totaal werd 144. Nederland, dat speelde zonder His- gen, Bourlier en Broese, maakte een 150 voor 4 wickets, met Schroder 18, v. Boven 20, Rincker 48 en Feith 42. Post- huma en Beukema speelden den tijd uit. Paarden. Woestduin. Een snikheete zomerdag op Woest duin Zondag. Brandende zonnebaden werden over de toeschouwers gewor pen, doch wat deerde het hun. Niets kan nu eenmaal de echte liefhebbers der paardensport weerhouden de courses te gaan bijwonen. De belang rijke sport doet hen alles vergeten, cfcus ook de warmte. Vol aandacht werden de verschil lende interessante we-dloopen gade- PrenenHof d. J. A. WinklerKlop d. E. D. L. LagerweijSchaap z. 22. J. MeulenbroekReuvers z. Overleden: 21 Juli. A. A. de I.ooze, 16 j., d.. K. Margarethastr.; E. G. W. A. Comelissen—Drever, 43 j., Hondest.; I C. J. BoeréGroenendaal. 39 j., Coorn. hertstr.; 20. J. II. Valk. 16 m.. z., W. Heerensteeg; 21. A. C. Stütteïheim, 73 j.. Ilazepaterslaan. 367e Staatsloterij. lste Klasse. 1ste Lijst. Maandag 22 Juli. No. 7220 1 5000. No. 12105 en 18134 f 1500. No. 5786 11000. No. 64i9 en 8117 f 200. No. 4659, 5474, 14142 en 19639 f 100. Prijzen van f 20. 22 2699 6699 9455121961545818106 12028665777 9472123451549618122 15i28845827 9539123651560718130 157 2934 5969 954S124161551818224 377 2986 6026 9560124311554618306 42629916117 9612124671555018308 42829966118 969312546155s518366 46831266143 97(6125581559118369 5493127 6160 9720125 81562518385 62231286262 9781125941572513898 6303149 6293 9802126071575518456 6663157 63-59 9812126641679318524 69631706380 990l 12-001581716609 70031716389 9909128511582518677 72832136466 9942128941682618680 735 3238 6610 9967128991584518681 77232436612 9931129501590818771 80832506627 9987130611693918778 956 3341662910040130791612018867 974 3430 673610139130811616118887 10103437 67601020213197161681S910 10203449678710213132111619618926 10303455689;» 10229132921620018951 103134886938102811334316*21518957 1162 35016948103291344216*22418970 11783564 697310349134771630918978 1205 3727 699310376135501641219033 1235 *738 7006103S5 13-590 1642519059 1244 38 >7 701610387 136161649719 89 1293 3815 702810397136221650719123 1297 38287048 10398136621654419.16 133228537051 104361375416545112-59 1338 3854 714110455 137961654819272 14103885716110587 1382116570 19276 14123888 7175106091388416600192S3 1423 3904 717610655138971668719312 14433949 720710682139401673419330 1447 401873S9107821404316772l933f 1633411674-55108371405! 1681519471 1657 4121747810862141151681619536 17084190 748810887141611637319-597 1709 4206 75541089314276169ü719664 17804286757910904144021703319819 181:643467732109611441517U531984c 1886 4363 777511025 14446 17087 19879 1894 4372788411039144981710519889 19294414793711054145291710919932 19594474301111167145461713519997 1966 4.17 8013111911466017 i 94 20030 1969 4587 80391123214684172-57 20046 2040 46 >48120112611472317259 20077 2084 4689 8*200112641481217237 20148 2092 4647 827511282148*26 17336 20192 2129 4745 83921128414848 17423 20217 21(64833842311327148931744520218 2216 4887 8435113401491117484 20240 82234927859411449149261749220968 De uitslag is als volgt: De „Jacob-Maris-prijs", record hard draverij werd gewonnen door Ceres, eig. De Mol, Schippers, 2700 NL in 5.163/5, gevolgd door Diamant, eig. Mr. Abbot, Assendedft 2600 M. in 5.17 en door Scabernack, eig. Moijnars 2600 M. in 5.17 3/5. Tot. 13.50. Placé f 5.50 en f 5.30. De „Frans Hals-prijs", wedren vlakke baan-, afstand 2000 RL was een match tusschen Berthus. 64 Kg. eig. Van Hoboken v. Ho edeken skerko, Speek, en Christiaam, 50 kg.a eig. It. baron van Heemstra, Mac Cord. Hoewel Christiaan de leiding nam, won Berthus de course met veel lengten. „De Israëls-prijs", verkoopshard draverij, was voor Hirye, eig. Meij- ners, eig., 3275 M. in 5.304/5 gevolgd door Belle Bay, eig. Mr. Abott, As sendelft, 3250 M. in 5.313/5 en door Dobrina, eig. Wiiteveen, eig., 3125 M. in 5.35. Tot niets placé f 5.50 en f 20. Niet gepiaatót: Lady B. en Jonge Krylaty. Do „Van Ostade-prijs", wedren vlakke baan afstand1 2000 M. werd gewonnen door ex Mels, 68 Kg., eig. Van Hoboken Mioche Van Hoedekens- kerke(Speck),gevolgd door Easton, 64 Kg. eig. Jhr. C. de Pesters (Lagden) en door Cher Amour 64 Kg. eig. Mr. Astley (Lempfuhl). Gewonnen met een halslengte, lengte tusschen 2 en 3. Tijd2.23. Tot niets, placé f 12.15.50 en 22.—. In den „Mauve-prijs", record-hand draverij;, was Anselor, eig. Schuijl (Schuijl Jr.) 2575 M. eerste, in 4 min. 15 sec. door Abdul Ameer eig. dezelf de (Schippers) 2600 Meter in 4 min. 15 sec. en door Lady Savage, eig. Ockhorst, (Doeleman) 2550 M., m 4 min. 15 3/5 sec. Tot. niets placé f 14.50 en f 8.50. Nitet geplaatst: Bessie \V., Anna en Cyclone. In den „Rembrandt-prijs". ver- koops bordenren (heerrijders) 2600 M. passeerde Poulton, 77 Kg., eig. Van Hoboken v. Hoedekenskerke (Ridder Huyssen v. Kattendijke) hot eerst de finish gevolgd door Héri siiuiooi o^ooxiosu 14911IV4842024U 22214927 85941144914926 17492 20268 2280 5048 8684115571600917572 20350 23225069 8701116221501217627 20406 24.950628767116321501317719 20430 2489 5072 887211633150291772 20532 2493 51318943116721 -06017746 20576 v623 5249 9051119631507617872 206«8 2539 5295 90731199015198179-14 _0ö71 25635312908211997162i61794820775 2587 632192'->81202-115253 17980 -0850 20415356920812085163371798620853 266364409295 1211915341180.020929 26916504940012129153 -81803420941 2694 56399436121881641118038 20965 MABKTNIBU Wri. Artikelen, Aangevoerd, Verk., Prijs Boter 147 Kg. 147 Kg. f 0.90—f 1.15 Biggen 91 stuks 65 st. f 711.50 Schrammen 62 st 48 st. f 13.5023 Aardap. 465 11L. 411 HL. 1.90—4 Peren 8 HL 8 HL. f 9.—/ 10.— Telegrammen. tière, 82 Kg. eig. "baron Creutz, "(Hr. v. d. Kerckliove), en door Parsimony, 77 Kg. eig. Mr. Oakshot (Mr. Astley). 1 lengte—3 lengten. Niet geplaatst: Native Runner en Antelope. Tot niets. Place f 7.— en 6.—. Burgerlijke Stand. Bevallen 19 Juli M. Tromp—Bruin z. 20. H M. E. de Wijs—vun Bande- mer z. 21. S. Kruijd—Faber z A W KaateeKnip d. A. H. Verdonk—van Velthuijzen d. G. van der- Pol—Smit d. C. de Graaff—Jonker z. 22. E DE BEWEERDE BOERENWREED- HEDEN. LONDEN, 22 Juli. (R. O.) De „Daily Telegraph" ontvangt van* zijn correspondent te Pretoria van 18 dezer deze med'ed'eeling Ik ben in slaat op goed gezag ie» verklaren dat heft niet waar is dat. een officier en een- sergeant door de Boeren werden doodgeschoten, omdat zij weigerden te zeggen hoe d'e kanonnen moesten1 worden be diend, maar het is juisti, dat de Boeren hulpelooze gewonden heb ben doodgeschoten. DE ALGEMEENE RADEN IN FRANKRIJK. PARIJS, 22 Juli. (R. O.) Bij de verkiezingen voor d'e algemeen e rar den zijn tot nu too gekozen 841 re publikeinen. 204 conservatieven, terwijl 80 herstemmingen moeten* plaats hebben. De republikeinen winnen 37 ze tels en verliezen er 18. kerknieuws. Kathedrale Kerk St. Bavo. Donderdag, feest van den II. Jaco bus Apostel, dag van devotie, te 8 uur gezongen H. Mis. Parochiekerk van den H. Joseph. Donderdag, feest van dnn II. Apostel Jacobus, dag van devotie, te 8 uur de gezongen H. Mis. Te 7 uur het Lof van het Allerh. Sacrament. Vrijdag feestdag van de II. Moeder Anna. Zaterdag te half de H. Mis voor de bekeering der zondaars; van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten en te 6 uur het Lof ter eere van de II. Maagd. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. 'sAvonds te 7 uur Lof, Vergadering der Broeder schap van den H. Antoniu9. Woensdag-avond te 7 uur Vergade ring der Broederschap van den H. Kruisweg.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3