ugu DrxDMmiHeM P. OZINGA, Kookvrouw, OPPASSER, Een Varkensslachtersknecht „Des Werkmans Vriend". Verloren. her vat Donderdag 1 Augustus zijne praktijk. Onze Brievenbussen. Opleidingsschool Internationale rattenooriog. Het Londensche tijdschrift ..English Mechanic" verneemt uit Amerika, dat de regeering der Vereenigde Staten bin nenkort mot de regeering van Japan in overlr - zal treden inzake het richten van eene gemeenschappelijke oproe ping aan alle Staten der wereld tot uit roeiing der ratten, opdat het gevaar voor de uitbreiding der ne=t '3;'1 naar hekend is voornamelijk door deze die- Tcn geschiedt, vermindere. Pleizierreïzigers. Een plefliertinein d'etr Hallanidtec-be spoor ba*acht Di.rusdag oaigeveieir 800 personen uit HoU&ncfs Noorder kwartier naar die residlentó'ei, waar van een groot gedeelte ntaar Sche- veningen doorging. Een plezier trein komende van Winterswijk voerde ook vote rei zigers voor Den Haag en die bad plaats aan. „Joethe." Voor een standbeeld van. Goethe staan twee heeren van de upper ten, en houden den volgenden dialoog: A. Schneidiges Denkmal. B. Wer ist das? A. Joethe. B. Jothe? A. Bekannter Dichter. B. Wo? A. Am Hof in Weimar. B. Also hoffahig? A. Jewiss. B. Reserve-offizier? A. Nee. B. Und doch?Doll- (Ulk). Deze kostelijke satyre op. de stoffee ring der bovenkamers van sommige „cavaliers" brengt in herinnering, hoe eens een officier, die een ambtenaar vroeg wie G'oethe toch eigenlijk was. na lang peinzen van dezen ten ant woord kreeg: ..Goethe? Goethe? Ah, juist, dat was 'n Weimarsch minister, die in zijn vrijen tijd ook wel eens ge dichtjes sadmflanste." naai- Jerusalem, eene noog interessante serie die niemand verzuime te gaan zien. Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeente raad. De heer H. M. Kramer verzoekt het Oud-Eigen, rustende op zijn per ceel Lange Raamstraat no. 34, k f 1.97 's jaars te mogen afkoopen tegen een door den Raad te bepalen som. B. en W. stellen voor dit toe te staan. De heeren L. Modoo, J. J. Groot, J. Hofland, W. L. Schram Az., en M. de Braai, herinnerende aan hetgeen bij de behandeling der in 1899 inge diende moties betreffende de nlaatselii- ke directe belasting en wijzig5-- van art. 243 der gemeentewet-, is gesproken en besloten, van oordeel dat het onge twijfeld; thans de tijd is deze kwestie opnieuw aan de orde te stellen, dienen onderstaande motie in ,,De Raad' der gemeente Haarlem, van oordeel, dat het wenschelijk is hij het heften eener plaatselijke direc te belasting naar het inkomen, het be ginsel van progressie in toepassing te brengen; overwegende, dat de gemeentewet niet langer de toepassing van dit be ginsel verbiedt, Besluit: B. exu W. uit te noodigen voorstellen tot wijziging der geldende verordening in dien zin te ontwerpen en bij den Raadi aanhangig te maken." B. en W. zenden de begrooting in van het Burgerlijk Armbestuur, slui tende in ontvangst en uitgaven met een bedrag van f 26.100 en stellen voor de jaarwedde van den directeur te be palen op 1 900, met intrekking der toe lage hem verleend bij besluiten van 8 September 1886 no. 27 en 19 Octjber 1898 no. 7 en de begroeting goed te keuren, en de toe te leggen pelden int de gemeentekas te bepalen op een som van 20.820.90. Het Wereldpanorama. Sinds eenige maanden bevindt zich ter deze stede eene kunstinrichting, die wekeLksch duizenden bezoekers trekt, wij bedoelen het Wereldpanorama Spekstraat 8, alwaar ons iedere week in 50 gezichten een deel der wijde we reld getoond wordt Het lokaal waarin het panorama zich bevindt. Spekstraat 8, is ruim, luchtig en goed geventileerd, zoodat men ook in de warmste dagen geen overlast van de warmte heeft. Aan het panorama kunnen 25 personen tegelijk plaats ne men en worden alle platen door een mechanisch toestel den beschouwer voor oo'gen gebracht, zonder dat men van plaats behoeft te verwisselen. Elke serie die men hier te zien krijgt, is een kunstwerk en geeft alles in na tuurlijke kleur en perspectief terug, zoodat de beschouwer zich werkelijk naar andere oorden verzet waant. Op deze wijze is het een ieder mogelijk gemaakt de wereld zittende op een stoeltje te doorreizen en behoeft het ze ker geen betoog dat een wekelijksch bezoek dezer inrichting een uitnemend opvoedingsmiddel genoemd mag wor den. Vooral voor onze studeerende jeugd is zij een niet genoeg aan te be velend middel tot verrijking hunner kennis^ Het panorama wordt dan ook bijna dagelijks bezocht door onderwijzers met hunne klasse. De directie beschikt op het oogenblik over 500 verschillende series uit alle deelen der wereld, zoowel van Europa Azië, Afrika, Amerika als Australië, door haar eigen fotografen ter plaatse opgenomen. Alle grciote steden, alle door touristen en wereldreizigers be zochte plaatsen, alle historische zoo wel als de meest moderne badplaatsen zijn of worden daarin opgenomen, zoo mede alle historische gebeurtenissen welke van algemeen bekendheid zijn. Zoo krijgen wij deze week te zien: De Reis van heb Duitsche Keizerpaar Katholieke kring „St. Bavo". Men schrijft ons: Dinsdagavond had in een der zalen van Felix Favore eene vergadering plaats van leden der Sociëteit St.. Bavo. 27 leden hadden de presentielijst getee- kend. Punt 1 der agenda was bespreking Koninklijk goedgekeurde Statuten. Tot goed begrip diene dat deze sociëteit sedert een paar jaren bestaat en sedert dien tijd het bestuur zoowel als pe leden vermeenden in 't bezit te zijn van de statuten d. w. z. van de kon. goedgek. Statuten. Dit was echter niet t geval, men had slechts verminkte statuten. Wie deze verandering had aangebracht kon niet uitgemaakt wor den. Een langdurig en heftig debat ontstond over dit artikel waarbij zelfs de vraag ernstig werd overwogen of aeze handelwijze niet strafrechtelijk vervolgbaar was. De voorzitter de heer Leistikow 't geheel niet eens ziinde met de unfaire manier van handelen (de voorz. zeide zelfs lage manier van han delen) spoorde tot kalmte aan, er op wijzende dat die leden Christenen dus vergevensgezind behooren te zijn. Verder kwam aan de orde punt 2. Voorstel van eenige leden tot ontbin- dang der vereeniging. Dit voorstel werd verworpen. Daarna ging men over tot de verkiezing van een nieuw bestuur, (men zal zich herinneren dat het oude bestuur collectief ontsla# had inge diend). Tot Bestuursleden werden ge kozen de heeren E. Althoff, W. S Har- temans, A. W. E. Otte, J. de Loor, J. VRusconie, J. F. van der Drift en H. van Lunenberg. Hiermede was de agenda afgehan deld. Bij de rondvraag vroeg één der leden inlichtingen omtrent de vergun ning. Duidelijk werd uiteengezet dat de sociëteit geen vergunning had; het aftredend Bestuur raadde 't nieuwe Be stuur aan voorzichtig te zijn en gaf de wenk dat wilde men vergunning dit opnieuw behoorde te worden aan gevraagd aan B. en W. Bij 't einde der vergadering werd een woord van hulde gebracht aan 't afgetreden Be stuur inzonderheid aan den Voorz.it- rf* ^ris en Peningmeester, resp. ae tf.H. Leistikow, Brunott en Van Liemt. Hierna sloot de voorzitter ten 111/2 uur de vergadering. Gisteren-middag viel een 4-jarig meisje van een bewoner der Burgwal terwijl de moeder zich even naar een ander vertrek van het huis begeven had, m een tobbe met water De moeder kwam nog *-dig ^enoeg terug om het kind dat reeds bewuste loos was, te redden. Door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland is bepaald, dat de jacht op klein wild, met uit zondering van die op hazen en fazan ten zal worden geopend op Zaterdag 31 Augustus 1901, met zonsopgang; b. de jacht op hazen en fazanten zal worden geopend) op Zaterdag 28 Sep tember 1901, met zonsopgang; c. de korte jacht dagelijks, uitgezon derd op Zondag, en de lanee 'acht al leen op Woensdag en Zaterdag zal mogen "Worden uitgeoefend. Gevonden voorwerpen. Een notitieboekje. Een handschoen. Een nikkel fluitje met ketting. Een Foxterrier met halsband, waarop de Rassi". Dinsdag-avond ontstond een begin van brand in de Wouermanstraat., door dat de vlam in een theelichtje sloeg De bewoners waren afwezig. Een plant soenwachter wist het theelichtje spoe dig naar buiten te werpen, waarop het brandje was afgeloopen. De staf der brandweer gealarmeerd, was aanwe zig. Het materieel behoefde geen dienst te doen. Een klacht is ingebracht dat Dins dag-avond de hoornen van den spoor weg-overweg-Kruiswe~ 18 minuten ge sloten zijn gebleven voor het binnen komen en vertrekken van een personen trein en rangeeren van goederentreinen Naar wij vernemen is de naam van den machinist-bankwerker, die te Lei den een politie-agent. met 'een mes ge stoken heeft Van Bryerman, en dus nieyooals in ons Tweede Blad staat, Heden herdacht de heer A. Ravn chef bij de firma E. H. Krelage Zoon' dun dag waarop het 25 jaar geleden was dat hij zijn werkzaamheden bij deze firma aanving. Dit feit gaf zoowel den firmanten als het personeel een wel kome gelegenheid om van hunne gevoe lens van achting en vriendschap jegens den jubilaris te doen bi''ken, door de aanbieding van een gouden horloge met inscriptie namens de firma en van een fraaien armstoel namens het per soneel. J. Vrolijk te Assendelft, die den 18en Juli 1901 door de Rechtbank alhier is veroordeeld tot 3 dagen gev. straf, we gens beleediging van een ambtenaar, is van dit vonis in appèl gekomen. Van de werkstaki-- aan de licht fabrieken zijn geene nadere bijzonder heden bekend. Deze duurt nog steeds voort. Kantongerecht. Uitspraken van 31 Juli 1901. M. W. D., te Hilversum, wegens overtreding der Nat. Militiewet, 1 of 1 d. h.; M. K, te Haarlem, wegens overtreding der Arbeidswet, 11 maal f 10 boete of 11 maal 2d. h.; J. B., id., wegens overtreding der Drankwet! f 20 of 10 d. h.: J. J. L. A. D., id., wegens overtreding der Wapenwet, 2 of 2 d. h.; R. G., te JJmuiden, wegens over treding der Spoorwet. 2 maal 30 of 2 maal 10 d. h. Wegens zonder recht op een weiland loopen: A. C. de K., te Haarlem, 1 of 1 d. h.; C. R.. id. id.: J. R. C. P., id. id.; W. v. d. K., id., f 0.50 of 1 d. h.; P. B id., id. P. F. v. K., te Haarlem, wegens druk werken op bankpapier gelijkend, ter verspreiding in voorraad hebben, vrij gesproken. Wegens straatschenderij: P. v. d. M., te Haarlem, f 10 of 2 d. h.; J. S., id., f 0.50 of 1 d. h.; P. v. D„ id. id.; D. K., id. id; P. J. P. id., f 1 of 1 d. h.; a. J. SM id1, id:; a. M. K., id.. 0.50 of 1 d. h. L. H., te Heemskerk, wegens lo. dronkenschap, en 2o. verwekken van rumoer, 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h.; J. H., id. id.; P. J. B., te Haarlem, wegens een voetpad berijden zonder noodzaak, f 1 of 1 d. h.; M. v. 't W. id. id.; C. A. de R., id., wegens met een hond rijden zonder muilkorf, f 0.50 of 1 d. h.; A. de J., id. id.; A. H., te Hille- gom, wegens hondenkar-overtreding. 3 maal 1 of 3 maal 1 d. h.; B. B. v. d. W., te Haarlem, wegens rijden met een rijwiel zonder licht, f 1 of 1 d. h.; P. J. R., id., wegens met een rijwiel op een voetpad komen, f 0.50 of 1 d. h.; J. K., id. id.; H. O., id .id.; M. C. R.. te Amsterdam, wegens een tent plaat sen op het zeestrand, f 3 of 1 d. h.; M. J. P. v. M.„ te Amsterdam, wegens lo. in zee baden zonder badkoets, en 2o. op een ongeoorloofde plaats gaan ba den, 2 maal /3 of 2 maal 1 d. h.; J. B. J., id., id. id.; G. K., te 's Gravenhage, wegens strandpolitie-overtreding, f 0.50 of 1 d. h.; EL d. V., te Haarlem, we gens zonder vergunning van B. en W. iets op een weg-plaatsen, id.; L. N. T., te Zand voort, wegens de standplaats verlaten, f 1 of 1 d. h.: K. D.. id., we gens lo. als bestuurder in de kom dei- gemeente harder dan stapvoets rijden; 2o. in de maand Juni tusschen 10 uur voorin, en 8 uur nam. den strandweg op een rijdier berijden, 2 maal 1 of 1 d. h. W. de W. en P. N. t. W. te Zandvoort, wegens op verboden tijd een hit berij den f 5.of 1 dag hechtenis. Weeens dronkenschap A. de W. te Zandvoort. 2 maal f 2. of 2 maal 3 dagen hechtenis. P. H. te Bloemendaal, 3 maal f 7.50 of 3 maal 3 dagen hechtenis. C. L. te Haarlem, P. S. te 's-Graven- hage; Ph. F. te Haarlem; Ph. B. te Haarlem; J. A. v. d. M. te Haarlem; J. C. N. B. te Haarlem; J. O. te Haar lem-;. J. H. H. te Haarlem; G. P. V. te Haarlem; M. N. B. te Haarlem; D. v. H. te Haarlem; A. A. te Haarlem; A. C. H. te Haarlem; H. v. d. H. te Amsterdam; W. L. te Zandvoort; K. K. Czn. te Zandvoort; H. P. te Zandvoort; J. F. N. te Nieuwer-Amstel; V. S. te Zandvoort; H. den O. te Bloemendaal, allen f 2.boete of 3 dagen hechtenis. J. Z. te Zandvoort, wegens ir> staat van dronkenschap de orde verstoren f 3.of 3 dagen hechtenis. Bloemendaal. Vergadering van den raad der ge meente Bloemendaal op Donderdag, den len Augustus 1901, des nam. ten half 8 ure. Punten van behandeling: 1. Aanbieding gemeente-rekening 1900. 2. Vaststelling kohieren. 3. Aanmerking Ged. Staten verorde ning tot heffing van hoofd, omslag. 4. Aanbieding concessie-voorwaar den voor uitbreiding van de water leiding te Bloemendaal. 5. Aanbieding van voorwaarden tot grondslag voor contract met deN. Bell. t elef o on-Maatschappi j 6. Mededeelingen en ingekomen stukken. Heemstede. In deze gemeente doet zich een geval van roodvonk voor. Halfweg. Da burgemeester van Haarlemmer- liede en Spaarnwoude heeft aan de veldarbeiderstvereeniging „Nieuw Le ven" te Halfweg toegestaan zich a.s. Zondag met vaandels en muziek naar het veld der meeting te begeven en ook na afloop muziek te hebben. bij het wapen der genie, bi] den staf van het wapen, tot kolonel de luit.- kolonel van dien staf H. van 't Sant: tot luit-kolonel. de majoors van dien staf C. J. Polvliet, H. F. W. Becking en J. Meursinge voorlaatstgenoemde hoofd der Ve afdeeling van het depar tement van Oorlog: tot majoor de kapi teins van. dien staf C. J. Snijders. W. A. H. Weyler, P. Kleynhens en H. J. van den Broek; tot kapiteins: de eerste luitenants M. H. van Rijsbergen en J. F. Schmöle, beiden van den staf der genie, alsmede de eerste luitenant R. van Panthaleon baron van Eek, van het korps genietroepen, en de eerste luitenant jhr. E. W. van Panhuys, van genoemden staf. Benoemd tot adsistentdirecteur der afdeeling „Waarnemingen te land" bij het Koninklijk Nederlandsch Me teorologisch Instituut dr. Ch. M. A. Hartman. Min. beschikkingen. Met ingang van 1 September, benoemd tot assistent aan het Rijkslandbouwproefstation te Wa- geningen R. W. Tuinzing, aldaar. Met ingang van 1 Augustus, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan P. W. van der Burg, als adsistent voor de oogheelkunde aan de Rijks universiteit te Utrecht. Met ingang van 1 October, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan G. van Gangelen, als adsistent voor de gynaecologie aan de Rijks-universiteit te Utrecht en benoemd G. A. van den Berg. Voor het tijdvak van 1 Augustus tot en met 31 December 1901, benoemd tot adsistent voor de artsenijbereidkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen P. L. Lacoste. Vereenigingen. De St.Ct. bevat de statuten der vereenigingen: Gemeen schappelijk belang, te Wissingen, en Leidsche Vereeniging ter bestrijding der werkloosheid en van hare gevob gen, te Leiden. Vervolg Nieuwstijdingen. Uit de Staatscourant. Kon. Besluiten. Aan mr. W. J. van Weideren baron Rengers, op verzoek eervol ontslag verleend als lid van 't college van curatoren der P'iks-uni- versiteit te Groningen ,met dankbetui ging voor de diensten, door hem in die betrekking bewezen jbenoemd tot lid van het college van curatoren der Rijks-universiteit te Groningen mr. II. Brnnerts, vice-president van het ge rechtshof te Leeuwarden. Aan mr. C. J. Sickc-sz, met ingang van 18 Augustus 1901. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur- generaal bij het departement van bin- nenlandsche zaken, onder dankbetui ging voor de gewichtige diensten door hem in die betrekking bewezen. Benoemd bij het korps, gevormd uit de afdeeling Amsterdam der te Utrecht gevestigde Nederlandsche Weerbaar heids vereeniging, te Amsterdam, tot 2e luit- M. Meijer, 2e luitenant bij de dienstdoende schutterij te Amsterdam. De heer J. C. A. L. de Vries, benoemd tot buitengewoon adelborst bij de Kon. Ned. Marine-reserve; De eerste bewaarder bij 's Rijks werf te Willemsoord M. Meer ens jr. bevor derd tot opzichter bij de magazijnen. De luitenant-kolonel G. J. Blaauw, van den staf der genie, commandant in het le genie-commandement, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1755 's jaars. Benoemd: bij den generalen staf, tot luitenant-kolonel, de majoor W. Cool, van dien staf, directeur der Hoo- gere Krijgsschool; re populier als bliksem afleider. Het is een wij algemeen verbreide meening, ook in ons land, dat hoornen bij een huis, en in 't bijzonder de hoog ste, slanke populieren, als bliksemaf leiders dienst doen. De heer C. B. Hess heeft hieromtrent een nader onderzoek ingesteld, en de resultaten daarvan uiteengezet in de Mittlieilungen der Thurgana Naturf. Gesellschaft. De auteur vindt dat de invloed van boomen op het inslaan van den blik sem geenszins altijd beschermend werkt. Hij heeft waargenomen, dat bij een gesloten kring van populieren een lichaam binnen dien kring volstrekt niet veilig was voor den bliksem. 'e heer Hess heeft in de eerste plaats getracht de vraag te bantwoor- den, waarom enkele boomsoorten meer dan andere door den bliksem getroffen worden. Hierover verkeerde men nog altijd dn onzekerheid. Voss heeft ge meend, dat enkele boomen goede ge leiders der olectriciteit naar de aarde zijn omdat hun wortels dieper gaan en dus in de vochtige aardlagen door dringen. Helman, die statistisch het inslaan van den bliksem in Duitsch- land onderzocht, meende dat de stand plaats van enkele boomsoorten van overwegenden invloed was, en vond dat het gevaar voor het inslaan van den bliksum op kalkgronden tot dat op leemgronden staat als 1 tot 20. Jonesco vond langs experimenteelen weg, dat het levende hout van vethoudende boomsoorten een slechte, dat van zet- meelhoudende boomsoorten, zooals de populier, en oliehoudende boomen, die in den zomer arm aan vetten zijn. zoo als de pijnboom, dikwijls getroffen worden. De heer Hess nu is van mee ning, dat het gevaar voor het inslaan van den bliksem zoowel van de hout soort als van de grondsoort afhanke lijk is, en wat den populier betreft, komt hij tot het resultaat, dat deze als typische zetmeelboom bijzonder blootstaat voor het inslaan van den bliksem. De populieren zijn verder dik wijls gevaarlijk voor woningen, in hun nabijheid, omdat de bliksem niet zel den van den boom overspringt op het gebouw. Ongetwijfeld bewijst de populier goede diensten door den bliksem op te vangen, maar het is noodig dien aflei der een po ede, onafgebroken verbin ding met eenige watermassa te geven, om van den populier een echten blik semafleider te maken. Daar dit slechts met enkele boomen kan geschieden, is uit een practisch oogpunt het plaat sen van populieren bij huizen niet aan te bevelen. Want zonder geleiding, langs kunstmatigen weg aangebracht, zijn de populieren dikwïils bevorder lijk voor het inslaan van den bliksem. (U. D.) Burgerlijke Stand. Het stoomschip Amsterdam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 29 Juli van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Maasdam, van de HollandAmerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, vertrok 30 Juli, des middags 12 uur 35 min. van Boulogne. Het stoomschip Malang vertrok 30 Juli van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip Willem III, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 2S Juli te Genua, Het stoomschip Anchises, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 27 Juli van Liverpool. Het stoomschip Cyclops vertrok 25 Juli van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Maasdam, van Hol lendAmerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, passeerde 30 Juli des voorm. 8 uur 20 min. Beachyhead. Het stoomschip Maasdam, van de HollandAmerika 7'" arriveerde 31 Juli van New-York te Rotterdam. Faillissementen. Uitgesproken Breda, 22 Juli A. W. Loonen, her bergier en schoenmaker, te Dongen. Rechter-Commissaris: Jhr. Mr. R. Feith. Arnhem, 25 Juli. V. Sormani, koop man. te Nijmegen. Rechter-Commissa ris Mr. Z. J. van der Poel Hiddingh. Opgeheven T. T. Knölmann, <e 's-Gravenhage. Geëindigd J. F. Nobels, schilder, te Vlissingen. De Amsterdamsche Kolenmaat- schappip ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 1 Aug. 1901 des namid dags van 2 tot 3 uur door den heer W. EZERMAN, Met welwillende medewerking van den heer E. A. Cats (Viool). PROGRAMMA. 1. Concertsatz in Esmoll G. Merkel. 2. Andante uit het Vioolconcert Men delssohn. 3. Sonate no. 3 A. Guïlmant. a. Allegro con fusco. b. Pastorale, c. Fuga. 4. Ave Maria Bacli-Gounod. 5. Adagio uit het Gmoll Vioolconcert Max Bruch. MARKTNIEUWS. Haarlem, 31 Juli 1901. Op dte heden alhier gehouden Kaas markt waren Prijzen en Aanvoer als volgt 37 stapels Kaas, te zamen 4929 Kazen wegende 8947 Kg. f 27.f 15. Advertentiën. j Op den lien Aug. 1901 fc hopen mijn geliefde Ouders ARNOLDUS MULDER en SARA DRIEBERGEN, i den dag te herdenken, waarop zij voor 42jaar door den I Echt werden verbonden. Hun dankbare Zoon, ARNOLD. iV-rV vv vak-v Ïyvv Wi*v ffl yyVyvyy iwv t yvy 7yyy TvTT e, Heden overleed na voorzien te zijn van de laatste II.H Sacramenten, onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer WILLEM WIEGANT, in den ouderdom van 54 jaren Wed. WIEGANT— Cramer. J. WIEGANT. W. WIEGANT. M. J. M. WIEGANT. Haarlem, 30 Juli 1901. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. De zaak wordt op den zelfden voet voortgezet. Gevraagd eene bekwame die Zondags om de 14 dagen kan komen koken. Te vervoegen Ken- nemerplein 5. Wordt geyraagd eon om dagelijks eenige kleeren na te zien en schoon te maken. Br. Ir. onder No. 102, bij de Firma DE I1AAN en ZOON, Boekhandel,- Haarlem. gevraagd die goed kan slachten bij L. KUYK, De Keystraat 10. H. H. Kantoor- en Kassiersbe dienden, Ambtenaren, plaatselijke Agenten en andere solide, nette Personen, die eene bijverdienste wenschen van 50 a 300 gulden pei jaar, gelieven hun adres met uit gebreide inlichtingen omtrent werk- kring enz. in te zenden onder lett. N S Alg. Adv.-Bur. A. DE LA MAR Azn., N.Z. Voorburgwal 266, Amsterdam. Alleen zij die na in formatie solide en vertrouwd blij ken, komen in aanmerking. Prijsopgaaf gevraagd van onge veer 80000 stuks lange en korte Turf eerste soort. Nadere informatien aan het adres P. ROSENBERG, Vooruitgang straat 69. Een gouden Kettiugarmband met, medaillon. Tegen goede belooning' terug te bezorgen. Adres: Bureau van dit Blad. hervat 1 Augustus zijn praktijk. ARTS, Ondertrouwd: 31 Juli. J. Ides en A. van Wort. H. C. Zomerdijk en P. U- mans. T. Kuiper en F. Hiilisbergen. M. Halderman en P. Vernout. N. Bijns- dorp en A. Groeneveld. G. P. Toledo en M. A. Spook. J. A. Mathot en jkvr. L. A. J. F. van Suchtelen van de Haare. Getrouwd 31 Juli C. H. Tiemeijer en E. van Wort. P. W. Koks en M. M. Visser. D. le Febre en G. A. Abdala. P. Waij en A. E. Weseldijk. G. Rappange en J. A. Bouman. C. Schouten en E. C. Brand. C. Koenekoop en T. P. C. Dreijer. A. H. Willemse en S. J. van Kapel. C. P. Tangermann en J. C. M. Timmers. "W. F. Bloem en H. Broek huizen. Bevallen: 28 Juli. C. Spinks—Kok kelkoren. d.; 30. G. van LooijAme- lung, d.; 29. C. Hogendoorn—Groene veld, z. Overleden: 30 Juli D. Jansen— Franse. 61 j., Raamstr.; H. Boeree Bruijnsteen, 80 j.. Jansstr.; 29. D. J. de Koning, 3 j., M. v. Heemskerkstr. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Maasdam, van de HollandAmerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, passeerde 29 Juli des nam. 5 uur Lizard. Heden overleed mijn ge liefde Echtgenoote JACOBA APPOLONIA HESSELS, geboren de Wilde, in den ouderdom van ruim 75 jaren, diep betreurd door mij, haar Kinderen en Kleinkinderen. W. HESSELS S. VAN WELT— Hessels. C. VAN WELT. W. VAN WELT. J. A. VAN WELT. Haarlem, 28 Juli 1901. Algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw I. VAN MARLEter Haar betuigen hun welgemeenden dank voor de veel vuldige bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van hun innig geliefden Vader Mr. FRE- DERIK GODFRIED VAN MARLE. Haarlem, 30 Juli 4901. Brieven op Advertentién kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen, e weten: Groote Houtstraat No. 140 aan het huis van den heer B. Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstraat 3anden win kei Tan den heer A. C. A. vauHemcrtcnaan onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak bij de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. (H. B. en Gym.) Inschrijving van nieuwe leer lingen. Buiten de stad wonende kinderen kunnen overblijven. Don derdag 15 Aug. hervatting der lessen. Aangifte: Oude Gracht 39. G. FORTGENS. Hoofd der school. Spekstraat Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Dezo week: De reis van het -ih -+ Duitsche Keizerpaar naar Jerusalem. s- 4- Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Officier en kinderen 10 cent. Abonnements- Kaarten voor 10 bezoeken f 1,50 voor Kinderen 75 cent. Assurantie-Maatschappij tegen Brandschade „de Ne derlanden", van 1845. Kapitaal f 4.000.000.00 Reserves uit. 1900. f 1.877.900.00 Betaalde Brandscha den tot uit. 1900 f21.625.000.00 Bfjkautoor te Haarlem, Kruisweg 70c. Directeur: C. BOSMAN Jr. Deze Maatschappij sluit verze keringen tegen Brand- en Inbraak- schade tegen vaste en billijke pre- miën, zoowel onmiddellijk door het kantoor bovengenoemd als door bemiddeling van de bekende agen ten te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3