Dienstbode, Vervolg Stadsnieuws. Nedorl. Aannemorsbond. In het Brongebouw had heden de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederl. Aannemersbond plaats De heer F. L. Jansen, voorzitter, opende de vergadering, 6prak een woord van welkom en bracht tevens $en woord van dank aan de afdeeling Haarlem voor de ontvangst. Spr. wees op het nut van de jaarver gadering, waar de leden elkaar lee- ren kennen en tot samenwerking ko men. Waar samenwerking en waar deering der leden onderling bestaat, daar moet de vereeniging bloeien en nut stichten. Wat samenwer king vermag leert de huidige machtsontwikkeling van clr. Kuyper en de zijnen. Laat ook dit jaar. zei de voorzitter, de bond met kracht strijden voor de verbetering van den financieelen toestand' van de aanne mers. Met een woord van dank aan de opgekomenen en ook aan de pers, die thans voor het eerst op de jaarverga dering aanwezig is, besloot spreker zijn rede. Naar aanleiding van de lezing der notulen, die meer dan een half uur in beslag nam, deed de heer H. J. Ge-"1 het voorstel voortaan voor de notulen eene commissie te benoemen. Dit voor stel werd echter niet geaccepteerd. Uit de verslagen bleek dat de Bond telt 267 leden, waaronder 22 algemeen©, en 9 afdeelingen. Het saldo over het afgeloopen jaar is f 607.06. D.e heeren Th. Ligthart, le secr. en J. H. Stellwagen, 2e penningm., wer den herkozen. Gevonden voorwerpen. 2 Sleutels met een. beenien blok je aan een ring'eenige ondergoe deren een kinderzak, waarin por ie mommie mot eerni'g gialdi; een bremzen medaille 12-jarigen dienst; een parapluie. Door een drietal beschonken on bekende steeanensjouwers werden ©enige ruiten in het café „het Kik kertje" stuk gegooid, omdiat de eigenaar aan een hunner geen drank wiild'e toedienen Tegen een Spanjaard, gelogeerd op Zandvoort is proces-verbaal opgemaakt wegens het dragen van een ongeladen revolver; ook werd een 16-jarige jon gen bekeurd, die een hamer van een kermisreiziger ontvreemdde. Op Dinsdag 20 dezer des middags ten 12 ure zal door den Garnizoens-Com- mandant alhier worden aanbesteed de levering van brandstoffen voor het gar nizoen, benoodigd van 1 October 1901 tot 30 September 1902. De sergeant J. Roozen van het batal jon infanterie, alhier in garnizoen, zal deelnemen aan een scherm wedstrijd te Verviers (Belgie) en is met dat doel daarheen met verlof vertrokken. Brongebouw. In 't Brongebouw werd1 Dinsdag avond een openbare feestavond gege ven vanwege de Haarlomsche Jonge iings-vereeniging „Pred. 12 la." Met muziek, zan~ voordrachten en samen spraken werd de avond zeer genoeglijk doorgebracht. E. N. E. T. Lijn Haarlem—Zandvoort. Van en met 1 tot en met 31 Juli 1901 werden vervoerd 95019 passagiers, waarvan de ontvangst f 16,814.775 be droeg; in hetzelfde tijdvak van het vo rige jaar werdra vervoerd 78734 pas sagiers, waarvan de ontvangst be droeg f 14,103.225. Lijn Haarlem—Ceintuurbaan. Van en met 1 tot en met 31 Juli 1901 ■werden vervoerd' 112680 passagiers, waarvan de ontvangst f 4554.525 be droeg ;in hetzelfde tijdvak van het vo rige jaar werden vervoerd 90551 passa giers, waarvan de ontvangst f 5004.15 bedroeg Lijn Haarlem—Bloemjndaal. Aantal vervoerde passagiers, ont vangst f 5182.95. Morgen zal naar wij vernemen de Chr. Knapen-vereeniging „Obadja", onderaf deeling der Haarlemsche Jon- gelingsvereeniging een uitstapje per trein maken near Naarden-Bussum en Hilversum. Te Hilversum zullen zij voor de villa, alwaar Paul Kruger ver toeft eenige liederen zingen, waarna £ij aldaar de omstreken zullen bezich tigen. Te Naarden zullen zij in het Militaire Tehuis gezamenlijk het mid dagmaal gebruiken, en verder de be zienswaardigheden bezichtigen. De Kermis. Over bet algemeen genomen wa ren die verschillende uitepaniniintgs- lokalen Dinsdag-avond wederom flink bezet. In de Kroon werd "dioor het speciaiMteifcenrgezedschap onder directie van den heer Mul der weder een fraai programma uitgevoerd. De aanwezigen amu seerden zich kostelijk .en gaven door luid applaus meermalen hier van blijk. Wil men dan ook wer kelijk met een goed gezelschap ken nis maken, richt dan uwe schre den op een der Kermisavonden naar de Kroon en ge zult genieten. Maar ook de Sociëteit Ver eeniging is een bezoek over- waard'. Daar trekt het uitstekende gezelschap onder directie van dien heer G. Stroober uit Rotterdam iederen avond vollie zalen. De aardige, luchtige voordrach ten, de goede zang, de sterke acro batische toeren, de goed' gemon teerde pantomime, de wonderbaar mooie lichteffecten enz. enz. zijn wel in staat de aanwezigen te doen genieten en in bewondering te brengen. Wordt dus een gang naar de Grooie Vereeniging alleszins ge loond, in De Kleine Vereen i- g i n g, Kleine Houtstraat kan men ook zeem genoegli j k den avond door brengen. Hier is het operette-ge zelschap van den hoer Rein rich Domfald aan het woord. Ook hier is aan d)e acrobatiek, aan muziek, zang, voordrachten, goochelen, snel teekenen enz. eeaoe groote plaats verleend. Na afloop is er bal. Pret, inderdaad zeer veel genoe gen valt hier te smaken. Men ga zich overtuigen. In St. B a v a ging Dinsdlag-avond voor de eerste maal het ..Historisch Kasteel een stuk, dat voortdurend op d!e lachspieren der aanwezigen werkt. Hief wercl uitstekend ver tolkt, zoodat de uitvoerenden e ns- zins over gebrek aan toejuichingen hadden te klagen, maar wel over gebrek aan belangstellendenDaar het gezelschap onder Directie van den heer Charles de la Mar, een uitstekend' gezelschap is en heden- en morgenavond bot drama ,,De verborgenheden van Parijs" wordt opgevoerd, zoo late zich niemand weerhouden eens een bezoek aan het gebouw „St. Bavo" te brengen. Bij Van Lier bracht 't echt jo lige kermisstuk „Kruimeldam in Parijs" de talrijke aanwezigen we der in eene joviale, vroolijke stem ming. Een.e gulle lach daverde tel kens en telkens door de schouw- buirgtent en met luide toejuichin gen werd den opvoeranden meer malen dank betu igd voor hun. opge wekt, vlot en vroolijk spel. Wil men eens hartelijk lachen, gaat dan naar „Kruimaldam in Parijs." In den Schouwburg was meer ware kunst te aanschouwen. Daar werd voor een tot de nok gevuld huis opgevoerd! hef beroemde dra ma van Wartenburg„De Tooneel- spaler des Keizers", een drama, misschien verouderd', maar toch zoo boeiend, zoo vol spanning, dat de toeschouwers met groote aan dacht het verloop van het stuk volg den. levendig, geweldig, daverend' zelfs applaudiiseerdlen en vooral in het laatste bedrijf zich diruk met hun zakdoeken occupeerden. Wel geen kermisstuk maar men lacht totdat de tranen u over d'a oogen loopen om do anmoo,«Ri,kst& flau witeiten en toch behoorendS tot het beste wat onze kermis oplevert. Bouwmeester toont er zich in als die kunstenaarhoe kan het anders waar het een zijner lievelingsstuk ken geldt. In het derde en laatste bedrijf toont hü wat hii prestoeren kam en speelt zoo mêesleepend, brengt zijn auditorium zoodanig in vervoering dat handen en voeten niet meer voldoende zijn om zich te uiten, dat men daarvoor ook don mond te baat moet nemen. In hef nastukje „de School rijd ster", dat entre parentheses gezegd, danig op de lachspieren werk te, waren het vooral Schulze en de onovertroffen vertolker van bediem- denroll'fyr, die heer Wensmia, die het grootste aandeel hadden aam dit succes. Hedenavond gaat het blijspel „Jaloersch". het bekende laohsuo GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag 7 Augustus 1901 des na middags ten 11/2 ure. Voorzitter de heer Nieuwenliuyzen Rruseman, wnd. Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren Schürmann, de Haan Hugen- holtz, Sabelis, Tjeenk Willink. Wnd. Secretaris de heer J. W. Bil- derbeek. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. 1. De voorzitter deelt mede, dat ten gevolge van het aan den gemeente secretaris verleend verlof diens func- tiën worden waargenomen door den griffier ter gemeente-secretarie den heer J. W. van Bilderbeek. 2. Dat is gesteld in handen van Bur gemeester en Wethouders om advies: a. een adres van J. J. F. Kodde, om grond te huren om of bij het gemeen telijk slachthuis voor den bouw van een houten loods. v t,de ,besro°tme- van het St. Elisa- beth s of Groote Gasthuis voor 1902. c. een adres van H. J. van der Veer, om benoemd te mogen worden tot ma kelaar in roerende goederen. d. een adres van H. de Winter om een onderzoek in te stellen naar den toestand van een sloot achter zijn huis e. een adres van A. Jacobson om ver! gunning een perceel in de Beeksteeg hooger te mogen bouwen dan ander half maal de breedte dier straat 1 de begrooting dienst 1902 der Stads-apotheek. 3e dat is ingekomen: a. een schrijven van E. W. Goed hart en Ph. D. C. Briedé, dank betui gende voor de verleende toelage. b. een schrijven van J. Daemen dank betuigende voor de hem verleende jaar- lijksche toelage. c. een schrijven van de afdeeling Haarlem van den Bond van Neder- landsche onderwijzers dank betuigende voor de wijze waarop bij het besluit van 17 Juli j.l. de belangen van den onderwijzer J. Daemen zijn behartigd d. een schrijven van het bestuur van den Bond van de Nederlandsche onder officieren, dank betuigende voor het verleende subsidie. c. een motie van den heer Modoo en 4 andere leden van den Raad om Bur gemeester en Wethouders uit te noodi- gen voorstellen te doen tot wijziging der geldende verordening op de plaat selijke directe belasting. f. de Rekening dienst 1900, de be- gTOoting dienst 1901 alsmede het ver slag over 1900 betreffende het pare- vaccinogène. g. de Rekening over 1900, de begroo ting over 1901 alsmede het verslag van het Museum en de school voor Kunst nijverheid over 1900. 4 dat door den heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland als buitengewoon gemeente veldwachter ontslag aan L. H. Bor- man en eervol ontslag is verleend aan C. Bood, beiden agent van politie 3e klasse. 5. dat blijkens ontvangen bericht van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land de uitkeering aan deze gemeente krachtens art- 1 der Wet van 2 Mei 1897 (Staatsblad No. 156) over het jaar 1901 is vastgesteld op f 197.522.67 en dat Burgemeester en Weihouders naar aanleiding daarvan bericht hebben dat door deze gemeente het in art. 8 dier Wet bedoelde beroep niet zal worden ingesteld, vertrouwende dat daartegen bij den Raad geen bezwaar zal bestaan. Ce. een schrijven van de Gedeputeer de Staten der provincie Noord-Hol land ten geleide van het door hen goed gekeurde besluit, van 17 Juli jl. No. 8 in zake het verhuren van grond aan de Leidsche Vaart- aan W. Warmer dam. PUNT 2. Onderzocht werden de geloofsbrieven der nieuw inkomende raadsleden, door eene commissie bestaande uit de heeren Winkler, Waller en Stolp. Daar deze brieven in orde werden bevonden werd tof toelating der nieuw benoem den besloten, te weten de heeren Hugen holtz, van Linden. Tol, Bijvoet. Laane, Leupen, de Braai, Beijnes, Spoor, Sa- belis, van Lennep, de Breuk, van Thiel. de Lanoy. PUNT 3. Voordracht van B. en W. naar aan leiding van het adres der Ver. tegen het mishandelen van dieren, ten aan zien van het gebruik van honden als trekdier. Daar in de vorige vergadering na lange discussie over het voorstel van den heer Groot om de hoogte der hond in plaats van op 50 op 45 cM. te be palen, de stemmen staakten, moest thans opnieuw over dit voorstel worden gestemd. Dit amendement thans in stemming gebracht, wordt verworpen met 15 tegen 11 stemmen. Zonder stemming wordt nu de veror dening vastgesteld! PUNT 4. B. en W. stellen voor om op het adres van de naamlooze vennootschap „De Vereenigde Ijzerhandel," houden de verzoek om aan de Paardensteeg een pakhuis te mogen bouwen hooger dan 11/2 maal de breedte der aangren zende openbare straat een goedgunstig antwoord te geven. Wordt goedgekeurd. PUNT 5. Reeds in Juli 1900 verzocht de heer II. Veldhuizen Jz. den Raad om goed keuring van een plan van bebouwing van gronden, gelegen tusschcn de Lin schotenstraat en den Kampersingel. Door het maken der ontworpen stra ten zou de toegang tot woningen, gebouwd aan het bij het zuidelijk einde doodloopende slop, uitkomende aan den Kampersingel veel verbeterd, en bovendien een goede verbinding van de Linschotenstraat met genoemden Singel verkregen worden. Adressant wilde zich ook verbinden aan de gemeente kosteloos af te staan een stuk grond langs het slop bij den Kampersingel, vroeger behoorende bij de houtkooperij van den heer Bakker, waardoor de toegang daar ter plaatse een breedte kan bekomen van gemid deld 6.50 M., mits ook andere eigenaars stukkeu afstonden, waardoor de ver binding van de Linschotenstraat met den Kampersingel nog veel zou verbe teren. Witi de uitvoering van dit plan hem groote geldelijke opofferingen zou kosten, en het stuk grond bovenge noemd. aan den Kampersingel als bouwterrein een waarde vertegenwoor digde, van ongeveer 2500. zou h" wen- schen dat de gemeente in ruil voor een en ander, voor hare rekening de stra ten behardt en van rioleering voorziet. 23 Aoril van het volgende jaar zond hij nogmaals een (spoedeischend) adres aan den Raad, naar aanleiding van een schrijven van het gemeentebestuur, d d. 25 Maart d. ft- v. T™ witst op het langduri" onbegrijpelijk uitstel, waar- door hij financieel benadeeld wordt. Aan adressant was uit het schrijven van het gemeentebestuur officieel ge bleken dat dit doortrekking wenschte van de meest Oostelijke straat naar de Linschotenstraat, instemming met zun wel onmogelijk is, en ook dat Keibestra ting voorgeschreven was. Adressant dringt aan op beëindiging der zaak, en deelt mede dat in een bij gevoegd adres van bewoners van de Linschotenstraat instemming.met zijn bouwplan wordt betuigd. Adressant verklaart zich als het moet, hoewel noode bereid, de meest ooste lijk ontworpen straat laten verval len. hoewel het aanleggen er van juist een groote verbetering zou zijn. Ook verzoekt hij verschoond te blijven van keibestrating. B. en W. meenen dat naar het plan van adressant een doodloopende straat zou ontstaan. Het moet zoodanig wor den dat beide van N. naar Z. loopende straten met de Linschotenstraat in ver binding worden gebracht. Daar dit voor adressant met vrij hooge kosten gepaard gaat, zouden B. en W. als tegemoetkoming genegen znn den eisch tot verbreeding van de straat, die d° verbinding vormt met den Kamper singel en de bestrating daarvan te laten vervallen, met uitzondering van het gedeelte dat adressant genegen is kosteloos aan de gemeente in eigendom af te staan. De kosten voor verbreeding en bestra ting van het overige gedeelte van ge noemden verbindingsweg moet worden gedragen door de eventueele bebou- wers der aangrenzende terreinen. Voor rioleerine en bestrating der over te dragen gronden wordt een bedrag van f 5000 beschikbaar gesteld. De heer DE BREUK wijst op eenige kleine wijzigingen, die in het voorstel moeten plaats hebben, om dit meer in overeenstemming te brengen met de teekening. De heer ROOG kan zich niet geheel met het plan vereenigen en zegt dat adressant eenigszins voorbarig is ge weest, waardoor wellicht een betere toestand is voorbijgestreefd. Evenwel zal Spr .zich niet tegen het plan ver klaren. Zonder stemming wordt het voor stel aangenomen. PUNT 6. B. en W. stellen voor het kantoor van den gemeente-ontvanger te ver grooten en daarvoor een bedrag van ten hoogste 590 beschikbaar te stel len. De heer SCHRAM wenscht in de ves tibule een bank te plaatsen, tot ge mak van het publiek in drukke dagen. De VOOHZ. zegt dat het in de be doeling van B. en W. ligt om dit lo kaal te verwarmen en van banken te voorzien. De heer ROOG vindt het voorstel geene verbetering voor het publiek. Spr. vindt 't lokaal te somber. De heer DE BREUK antwoordt dat het lokaal niet zeer somber zal wor den. De ruimte voor 't publiek was te klein. Dus is het wel in 't belang van "t publiek, dat dit betere gelegenheid voor wachten krijgt. De heer SNELTJES zegt dat de vo rige ontvanger ook steeds geklaagd heeft dat de ruimte te klein was. In stemming gebracht wordt het voorstel met 22 tegen 4stemmen aan genomen, die van del heeren Roog, Hofland. Groot en De Braai. PUNT 7. B. en W. stellen den Raad voor tot het alsnog beschikbaar stellen van een bedrag van f 2100 voor het plaatsen van urinoirs. Vroeger werd reeds een bedrag van f 1800 beschikbaar gesteld, doch daar ook in het noordelijk ge deelte der gemeente urinoirs moeten worden geplaatst, en alle, in plaats van hout; van ijzer moeten worden vervaardigd, is eene versterking van het crediet van f 2100 noodig. De heer SCHRAM zegt. dat de uri noirs in een naren toestand verkee- ren, slechter dan die in andere steden. Wat do oorzaak daarvan is, weet spr. niet. Zoowel op Nassaulaan als Parklaan is de toestand ellendig. Spr. hoopt dan ook dat in dien toe stand thans ook verbetering zal wor den gebracht. De VOORZ. antwoordt dat de uri noirs in zoo goed mogelijken toestand zullen worden gebracht en men 't voor 't overige aan 't publiek moet overlaten. De heer DE BREUK antwoordt dat de toestand in de urinoirs thans zeer goed is, er zijn hardsteeneu platen aan gebracht, er fs thans waterleiding, wer kelijk de toestand is beter dan die in andere steden. Zonder stemming wordt het voorstel goedgekeurd. PUNT 8. Toen het tijdstip aanbrak waarop het noodig werd maatregelen te ne men voor het leggen van gasbuizen ten dienste van de in aanbouw zijnde gasfabriek, zijn door den directeur der gemeente-lichtfabrieken met de Imperial Continental Gas Association onderhandelingen gevoerd omtrent de overname van het bestaande pijpen- net. Het resultaat daarvan is, dat door genoemde maatschappij het tot op 1 Januari 1901 in gebruik zijnde pijpen- net met alle toestellen voor openbare en particuliere verlichting en meters (de muntgasmeters met toebehooren daaronder niet begrepen) wordt aan geboden voor f 185.000.Voor het maken eener ringleiding en het aan brengen van verzwaringen wordt nog eene gelijke som geraamd, zoodat het totale bedrag kan. worden begroot op 1 370.000.—. Op de begrooting is voor een en an der bij geheel nieuwen aanleg eene som uitgetrokken van f 614.185. zoodat het voordeelig verschil be draagt 244.185.Daarbij komt nog het groote voordeel, dat het gas bij den aanvang der exploitatie onmid dellijk in de buizen kan worden ge voerd, zoodat geene nieuwe aanslui tingen der perceelen op een nieuw pij- pennet behoeven te worden gemaakt. Hoewei bij overname voor de gerin gere som niet hetzelfde wordt verkre gen als bij een geheel nieuwen aanleg het geval zou zijn, zoo weegt dit na deel toch niet op tegen het groote voor deel, dat door het betalen van een zooveel geringeren prijs wordt verkre gen en het bijzondere voordeel van een geregelden overgang van het be drijf. B. en W. geven nu in overweging den voorgenomen koop goed te keu ren. Tevens stellen zij voor henjte mach tigen bij de overeenkomst tot overna me van het pijpennet met de Imperial Continental Gas Association eene re geling te treffen omtrent andere zaken waardoor de aanvang der exploitatie gemakkelijker zal worden gemaakt De heer v. d. KAMP ziet het nut niet in om een partij oud ijzer op te koopen. Men heeft al beweerd dat enkele leidin gen in contact met de fabriek, niet goed zijn en geen gas doorlaten. Ver der vraagt spr. of al berekeningen zijn gemaakt of het pijpennet werkelijk de gevraagde waarde vertegenwoordigt. De heer SPEELMAN heeft het getrof fen. dat B. en W. ook nog eene regeling willen treffen omtrent andere zaken: dit vindt spr. te vaae Daardoor wordt aan B. en W. een blanco crediet gegeven. Dit gedeelte van het voorstel lachte spr. niet toe. De heer SNELTJES acht het voor stel van B. eai W. overbodig, omdat zij omtrent de onderdeelen voor den bouw der lichtfabrieken een blanco crediet reeds hebben gekregen. Toch hebben B. en W. gemeend met een nader voor stel te moeten komen en daarom vindt spr. het bezwaar van den heer Speel man niet groot. Wat betreft de capaciteit der buis leiding, er zal komen eene nieuwe ringleiding, die met de fabriek in con tact komt waardoor het oude net door de ringleiding wordt .bediend en de toestand geheel wordt verbeterd. De heer v. d. Kamp behoeft dan ook geen bezwaar meer te hebben. De heer KLEIN was ook bevreesd voor de slechte plekken, wij hebben eene ontploffing bij de Amsterdamsche Poort gehad, daarom maakte Spr. zich ongerust, doch nu gezegd wordt dat daarin zal worden voorzien, kan Spr. zich bij het voorstel neerleggen. De heer SPEELMAN wenscht dat het besluit worde gewijzigd in zooverre dat de woorden „regeling omtrent an dere zaken" vervallen. De VOORZ. antwoordt dat deze woor den er in gezet zijn om kleine finanoi- eele regelingen te kunnen treffen, het geen vooral bij den overgang zal moe ten kunnen geschieden van de exploi tatie der Imperial aan die der gemeen te. Het geldt hier geen overname van groote dingen, doch slechts van kleine zaken als boeken, meters etc. Voorts wijst spr. er op hoe het oude pijpennet is overgenomen, tegen 3 cents per Kilo. Lantaarns en meters worden geleverd voor 50 pet. der waarde, wat met elkander niet te veel is. En wan neer dit niet zou geschieden, zou bij den overgang eene groote moeilijkheid ontstaan. B. en W. zouden niet weten hoe op één dag alle aansluitingen zou den moeten plaats "hebben. Dit is een puzzle die B. en W. niet kunnen od- lossen. De overname is voor Haarlem voorzeker het goedkoopst. De heer v. d. KAMP acht nu zijn be zwaar opgeheven. Spr. dacht dat de ringleiding diende voor de buitenge meenten. De heer ROOG is voor het voorstel met het oog op de moeilijkheden, die zouden verrijzen, bij den overgang. An ders zou spr. meer voor een nieuwen aanleg zijn. Zonder stemming wordt het punt aangenomen. De zitting duurl voort. Hedenavond is het ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK, Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckheydestr. 17. J. UILENBURG, Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. Vervolg Nieuwstijdingen. De 18-jarige moordenares Maria Bie- rings te Tilburg, die haar broertje door verdrinking om het leven bracht, is gevankelijk naar Breda overgebracht Zij is een groote stoere meid en toont eer onverschilligheid dan berouw. Des schoolmeesters pijp. 't Gebeurde' in een zeker dorp in Noord-Brabant, dat het hoofd der school plots verrast werd dioor het bezoek van den schoolopziener. Meester stond juist voor de klasse met zijn getrouw pijpje in den mond en uit vrees, dat hei rooken hem een berisping zou bezorgen, moffelde hij zijn pijp weg in den broekzak, die, helaas gescheurd was, zood'at de pijp dóór de broeks pijp terecht kwam op den grond'. Met den voet wist hij het rookluig toen heel vlug onder de voorste schoolbank te werken. Daarop ging hij buigend den deftigen schoolop ziener tegemoet. Maar... een der jongens uit de bank raapte het pijpje argeloos op met de woorden: „Meister, ier is oeuwe piepe, rook maer gauw, want ie is nog wel an!" Dieven, moordenaars enz. gevraagd. De directie van de Pan-Amerikaan- sche Tentoonstelling te Buffalo heeft dezer dagen de volgende advertentie laten plaatsen in de Amerikaansche bladen: „Men zoekt bankdieven, falsarissen, zakkenrollers, straatroovers, flesschen- trekkers. kortom misdadigers van alle soort, bij voorkeur moordenaars. Vas te betrekking." Natuurlijk is het aantal sollicitanten legio. De directie der tentoonstelling wil de misdadigers hun avonturen en hoe zij aan de justitie ontsnap' zijn, Iïu ten vertellen in conférences. De direc tie heeft er zich borg voor gesteld, dat de conférenciers niet lasti" gevallen zullen worden door de politie. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd:: 7 Aug. P. H. Val- lenduuk en J. C. We&terman. A. J. Reckman en J. M. J. v. Hamels- veld. H. van den Broek en L.Twisk. H. Verhagen en E. M. Balm. \V. A. Meeuw ig em J. H. de Hartoog. H. van Bilderbeek en E. Smit. J. D. Korte en A. E. Leeflanig. E. Boven etn G. van Drie&um. A. Steenvoor- d'e en G. Hes. F. Ottenb-ros en A. Schenk. J. J. Bernard en W. H. Loerakker. B. H. van Luijkeai en A. van Deutekom. A. J. Wolkes en C. C. Woubers. A. Kok es J. Mar ti mus. Getrouwd7 Aug. A. Beldieir en G. W. van dier Vossen. H. van Dijk en N. de Boer. M. J. Wicheirt en K. Oudegans. P. Bierman en M. Hommers. J. W. Bos en T. Herdler. J. H. Boogaart en M. Slingerland. J. D. Montijn en J. C. d?e Bres. J. Wijkhui 9e en T. Carolus. Bevallen: 7 Aug. T. E. Rooijers- Komen. z. M. J. Riem VisOp den Oort. d. H M. MeijerPostma, d. C. StammersFokkems, d. Overleden 6 Aug. W. d)e Vries, 16 m. z., Heeremswïgöl. 5. P. J. Straatman©, 8 m. z., idem. 6. C. Bockxm'eer, 4 m. d., Molensteeg. J. P. Nikkel, 71 j., Jacobijmestraat. T. EekhardtRenooij. 50 j., Antonie- straat. F. van c&sr Veldt, 64 j., Leid- schestraat. Familieberichten. Getrouwd 6 Aug. A. Steger en, M. Kraetzer., Amsterdam. B. de Vries en R. Zeehandelaar., Amst, H, Verwijs Jz. en A. Coris, Leiden. J. Berlage en L. H. van Slooten, Dokkum. Bevallen 4 Aug. De VriesKuy- mans. z., Nijmegen. D. van der VeenLorenz, z., Amsterd. Van BreemenWiesmer, d.. Den Haag. 5. Van HoornMoltzer, z., Hilver sum. Overleden 2 Aug. P. van den Bosch Jz., 93 j., Veenendaal. 3. W. F. GerritsenVan Wessem, 42 j.. Arnhem. 3. D. B. Seller, 79 j., Am sterdam. R. C. ParairaLopes de Leèo Laguna Amsterd. 4. A. A. F. Geertsema BeckeringhHarger, Schoonedijke. J. C. Miinders, 64 j., Utrecht. 5. Wed. G. J. H. Ludolpli Hoedit, Oosterbeek. G. Dekema Van Hoerde. 77 j.. Emkhu'izen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koning Willem 1. van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 5 Aug. kaap St Vincent Het stoomschip Koning Willem III, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 6 Aug. te Port Said. Hot stoomschip Priam, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 4 Aug. te Liverpool. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam. van de HollandAmerika-lljn, van New-York naar Rotterdam, vertrok 6 Aug., des voorin. 6 uur, van Bou logne. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java. passeerde 6 Aug. des ochtends Sagres. Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, van do Holland-Amerika-lijn, arriveerde 6 Aug. van New-York te Rotterdam. Officieele Berichten. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de in"**- zetenen der gemeente, dat het op den vijfden Augustus executoir verklaard voljaars kohier no. 2 op de bedrijfs belasting dezer gemeente, dienst 1901- 1902, op heden aan den ontvanger dor directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 7 Augustus. De Burgemeester voornoemd J. NIEUWENHUIZEN KRUSEMAN, L.-B. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk alb*"*"; op Donderdag 8 Aug. 1901. des namid dags van 2 tot 3 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Marche pontificale. J. Lemmens. 2. Aria uit Stabat Mater. Rossini. 3. Offertoire No. 4 A. Guilimant. 4. Variatiën op 't Wilhelmus. W. Ezerrnan. 5. Hallelujah. H&ndeL 6. Die Ehre Gottes. Beethoven. MARKTNIEUWÖ. Op de heden gehouden Kaasmarkt, waren prijzen en aanvoer als volgt 32 stapels kaas. te zamen 4555 kazen, wegende 8311 Kg. f 26f 13. Nagekomen Adverteniiën. Door het huwelijk der tegen woordige half Sept. eetie flinke gevraagd. Zijl weg 85. 367e Staatsloterij. Woensdag 7 Augustus. 2e Klasse, 3e Lijst. No. 8149, f 20000, No. 10152 f 5000. Na. 1086 en 2071 ieder f 1500. Ns. 544 en 11762 ieder f 1000. Ns. 3418, 7826, 14696 en 154-17. f 400. Ns. 2980, 5190, 6146, 11960, 12120, 12951, en 19209 ieder 100. Prijzen van f 30. 8 2724 6300 881411207 1490517624 21 27786308 8843112571491017709 4927906362 8955114941405617823 7128586432 9010115031^07117853 8830106537 9045115381510917884 1513017 6544 9107115611532517943 42930446567 918811571 1534817949 4313053 6707 9206115761538518074 43530596715 9236115«61546418076 44831386746 9241115961546818088 49131366797 9253 U7021551418108 50031446809 9268118601553118144 517 8162 6830 9276118901554118223 56732176894 9310118921554418271 614325=)6979 9345119221555418318 66133097007 910711931155871836S 67933557035 9188120121559918403 7» >7 3519 7120 9206120171566618415 71935637212 9236120451571418498 73735687266 9241120541577918582 74237507286 925312Q701579018543 75537757301 9268121111580218589 900 3801 7383 9276 1218215983 18591 907 3826 7399 9310123041602218592 967 38987425 9322123611604918636 969 39407507 93421239916'. 6718736 10l539i77595 9492124661606018766 1< 12140507629 9498124901606218S08 1079 U497697 952312510161301885-L 10814264 7723 975312537161691889* 111942847739 9782125991620318905 112342897745 9806126111626318929 120143887754 9840126651628218959 1216 4544 7810 987912691163 '51S992 123445C)87834 9964126961043118996 1247457679461004112714164361903C 13414596797510116127691649619051 1434 4644 801010131128481653419068 15064677 802910216 129041657619090 1538 4699 8R 010221129961659319096 15674752819810314130711665119131 1612482282061031713091Ib676l9154 16304850825510371131671671619219 1678 4929 820010495132411672610376 16814949827210487182791080419388 16914955 834910505133631683319577 1797 5085837810552134061685419544 18165120841610567134321690519578 1827 5183841710580 134591692319915 186251918440105SS136831G90919953 19115215845010675136981697919961 19265218851310741137431701119995 19455282851410743137651702620 »05 19815298S52310750137741707420057 2080 5423 8528107791385717126 20064 '2085546185301081213S641712820073 2095 5500 8536108221392717147 20204 2214 5564 8580108321394917169 20114 2234 5684 863210836140001718420224 23035687 8658108471407717244 20226 23106695 867010889141471734120291 23425810867110970143871737120310 2352 59018678109721440717383 20322 25135911871410990144621745020358 2589 5920 8737111281453117483 20477 2624594887621114914574175G0 20524 26975959877311171 147161757720609 2714610687951119414751 1759120615 2721 6286 88121120614788 17695 20686 20699 20701 20706 20832 20874 208S6 20920 20924 20945

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3