NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Een Man van Adel. !9e Jaargang Woensdag 14 Augustus 1901. Nó. 5559 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maanden150 Van 1—5 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), de prijs der Adrertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1-30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 fff Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02# $Jxv Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bq de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37# Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van AdTertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad. -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèro Q. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESg Succ., Parijs 31Faubourg Montmsutre. Haarlem's Dagblad van 14 Aug. bevat o.a. De liberale Engelsche- en vaste landspers ovor Kitchener's procla matie Prins Hendrik bezoekt Amsterdam, Koning Edward in Ylissingen, Rouwdienst, Congres voor ambachtsonderwijs. Politiek Overzicht. Waar wij gisteren, niet zonder een gevoel van afschuw, neerschre ven die gedachten der Engelsche Jingo-pers over Kitchener's bloed1 dorstige proclamatie, daar geeft het een groote blijdischarp te zien hoe de Engelsche liberale pers haar afschuw niet minder lucht dlan. de bladen op het vasteland). ,,De Star" wijst er op. dat de ♦roclarhatie een doorloopende schending ia van die ook door Gr.-Britann.ië ondier beek end© Haag- sche conventie en vol van de. dwaas te contradicties. „Natuurlijk", zegt het blad, „zal die uitwerking pre cies nul zijn,. Botha,, De Weit en de la Rey, die dien „ijzeren greep" van Kitchener -©trotseerd hebben, zul len wel niet neervallen voor een stoot uit de koperen trompet van Birmingham. De waarheid1 is, d!at de regeening haar besluit om die kosten van don oorlog te verminde ren door het leger in te krimpen), wil bemantelen. Het gras wordt iin September weer groen! op^het veld en, het zal weldra moeilijk zijn bet volk ten aanzien van dien standi van zaken in Zuid-Afrika te misleiden. De oorlog werd begonnen met bluf. Hij zal niet geëindigd worden door bluf." De „Manchester Guardian" zegt dlat in een document als dit twee dingen moeten bewezen worden tien eerste, dat het wettig, d. w. z. bestaanbaar met internat/ianale ze delijkheid en ten tweede dlat het doelmatig is. Wettig nu is het do cument niet. omdat het ongerecht vaardigd de Boeren', hoe eerlijk zij ook vechten, zoo maar eens de rechten van oorlogvoerenden ont neemt en omdat het de Boeren wil laten betalen voor het onderhoud hunner families, die niet ten ple- ziere der strijdende bureers maar ten pleziere der Engelschew in kam pen ongesloten zitten. Er worden in de proclamatie drie redenen voor de uitvaardiging er van aan gevoerd. Zij ziin deze het. land is door de Enrelschen bezet, de groo te meerderheid dier burgers ver langt naar vrede en de operaties zijn niet meer geregeld!"Geen de zer drie redenen is echter juist. Wij hebben het land niet effectief be zet. of er zou geen oorlog meer ziin. Welk deel der twee nieuwe kolonies is door de Boeren geheel aan ons overgelaten? De holheid van dit voorwendsel blijkt voldoen de uit het feit dat de proclamatie haar oorsprong vond in een klacht der Natalsche regeering dlat haar gebied door ons niet effectief is be zet, .maar door de Boeren wordt overvallen. Bijna letterlijk volgens de voorstellen der Natalsche regee ring werd' de proclamatie uitge vaardigd en men; redeneert nu dat de Boeren rebellen zijn. omdat wij hun land' effectief hebben bezet en wii hebben hun land effectief be zet. omdat zii een deel van ons ge bied meer of minder effectief heb ben bezet Wat het tweede argument be treft. dat de groote meerderheid der burgers wede wenscht, dat is juist, maar niet op onze voorwaar den. dit blijkt onwederl'egbaar uit het feit dat de oorlog voortduurt en de vredesonderhandelingen zijn mislukt. Wat betreft de „ongeregeldheid" van de operaties dier Boeren, d'eze beschuldiging moge in enkele af zonderlijke gevallen waar zijn, maar d'an moeten deze na behoor lijk onderzoek bestraft worden. Van het meerendleal' d'er Boerientroepan kan men de a am tv--'- niet vol houden. Niet het gemis aan artil lerie. noch de geringe getalsterkte der afdeel'ingen maken krijgsopera ties ongeregeld, maar wel die: schen ding van het oorlogsrecht. Ook d'e ..Westminister" heeft een weinig vriendelijk oordeel over Kitchener's stuk. Dit blad zegt, dat Chamberlain c. s. meenen; wat ze zeggen met de betiteling der Boe ren als nlunderen.de bandieten en de omschrijving van den oorlog als struikrooverof ze meenen het niet. In het laatste geval hebben zij niet het recht de Boeren, die voor hun land vechten, te dreigen, als in de proclamatie geschied, met verbanning en belasting van hun eigendommen in het eerste geval zijn de straffen bespottelijk om dat men een plunder enden bandiet geen rekening aanbiedt. Het is een nieuwe mislukte nosring van Cham berlain om den Boeren de rechten van oorlogvoerenden te ontnemen langs een omweg. Openlijk durft, d'e Engelsche regeering dlat niet te dben. De Fransche pers veroordeelt de proclamatie eveneens sterk. ,,De Temps" voegt er bij. dat zij betwij felt of de proclamatie wel het ge- wenschte effect zal hebben, maar dat er veel kans is dat zij kwade gevolgen zal dragen. Het „Journal d'es. Débats" schrijftZelfs al kon men hopen op het effect, 't welk die Engelsche regeering beoogt en verwacht, dan schijnt het ons nog dat zij had' moeben, terugdeinzen voor de zware verantwoordelijk heid. die zij gevoelde, dat zij op zich nam. In zaken van internatio naal recht is het ook slechts d'e eerste stap die kost. Het voorbeeld door een mogendheid als Engeland geg-even zal misschien door anderen gevolgd worden, misbruiken zul len meer en meer toenemen en En geland zal door zijn poging om het einde van den Zuid-Afrikaanscben oorlog te verhaasten, misschien zelf op een of ander punt van zijn groot rijk te lijden, hebben van d'e toe passing van het beginsel, dat het zoo pas heeft ingewiid." De Duitsche pers steekt deels den draak met de bedreigingen van de proclamatie en keurt ze deels in d'e krachtigste termen af. De „Köl- niische" zegt, dat de proclamatie wel het uiterste was. wat Engeland kon bedenken zonder, de grenzen van beschaafd oorlogvoeren te over schrijden, als hot die tenminste niet reeds overschreden heeft. Ook de „Kölniscbe" gelooft niet dlat deze begen alle recht ind'ruische,nde pro clamatie eenig nut zal hebbenzij zal alleen de vele papieren, beschik- ■kingen d'er Engelschen met een ver meerderen. „De Post" zegt. dat een handel wijze als dlie van, Kitchener haar wedergade niet heeft in de geschie denis van het moderne oorlogvoe ren en gelijk staat met opheffing van het internationaal recht tegen over de' Boeren. De laatste zin, zegt het bladi. beiteekent dat de vrouwen en kinderen der Boeren, die zich niet overgeven, zullen, doodgehon gerd worden. „De Boeren", heet h'efc verder., ..zullen zeker weer wraak niemen over d'eze ongehoor de proclamatie, en zoo zal de- oor log geleidelijk in moord en slach terij ontaarden." Do „Lokal Anzeiger" zegt, d'at de proclamatie e,e.n erkenning door Engeland is. d!at het allo hoop ver loren heeft om zijn dool met fat soenlijke middelen te bereiken. De markies van Queensbenry heeft een krachtig protest aan de pers gezonden om zijn veroord'eer iing over Kitchener's prpclamiatie uit te spreken. „Als vertegenwoor diger. naar ik overtuigd' ben schrijft de markies van een groo aantal menschen zoowel in Schot land. in Engeland als in de kolo niën, wensch ik uitdrukking te ge ven aan d'en afschuw, waarmede ons Kitchener's uit input urn aan de Boeren heeft vervuld. Ik acht het strijdig met alle denkbeelden van recht en billijkheid en slechts ge schikt om GrootrBribainnië nog in een hatelijker licht te nlaatsen bij de andere volken dlan het nu reeds is, en dat nog wel zondier dat de proclamatie aan haar doel zal be antwoorden. Zij kan ons slechts de sympathie van duizenden onzer ko lonisten ontnemen,, die vóór alles rechtvaardigheid en eerlijk hande len op nrijs stellen." Buitenlandsch Nieuws. Aleemeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. De „Times" verneemt uit Graaff-Rei- net, dat Kitchener's proclamatie alge- meene verademing geeft, omdat ze on vermijdelijk geacht werd. Men betreurt alieen dat de proclamatie buitendien niet spreekt van verbeurdverklaring van grondbezit Men (wie?) hoopt ook dat een nieuwe proclamatie de opstan delingen buiten de wet zal stellen. Volgens een bericht uit Pretoria aan de „Times" kan het verzet der Boeren ieder oogenblik ineenstorten, maar het staat vast dat de burgerlijke ambtena ren en de militaire aanvoerders van de Boeren nog altijd) bezoldigd worden van het geld dat Kruger meegenomen heeft De correspondent van, de „Times" te Graaff-Reinet maakt nog melding van herhaalde storingen in den tredr enloop den laatsten tijd. Crabbe moet Vrijdag honderd Boerenpaarden buitgemaakt hebben ten zuiden van Stormberg, en Scobell zou dienzelfden dag Lotter's commando naar het noordwesten ge dreven, hebben. De invoeren in de Kaapkolonie heb ben in het afgeloopen jaar een waar de van 22,800,026 pd. st. beloop&n. de uitvoeren 9,848,472 pd. st.de gouduit- voer bedroeg 4 miillioen minder, die van diamant 2 1/2 millioen meer. Aan de „Standard" wordt uit Preto ria geseind: Twaalf Boeren die zich on derworpen haddien, en van det Engel schen geweren hadden ontvangen om hun vee te beschermen, werden omsin geld in den hoeve ten noorden van Volksrust door d'e Boerenafdeeling. Zij gaven zich over, nadat een hunner gedood was. Vijf hunner moesten dnnr- na terecht staan voor een krijgsraad, onder voorzit/terschap van ^hristiaan Botha, die er vier zou heboen doen doodschieten en den vijfde veroordeel de om flink gesjambokt te worden. Kapitein Valentine, met 50 man der Burgerpolifie, verliet Zaterdag m den avond) Pretoria, om, op grondl van in lichtingen d)ie vrijwilüg gegeven wa ren door een onderworpen Boer een groote kudde vee buit te maken. Dei kudde werd buit gemaakt, doch op den terugweg viel de troep in eeu hinderlaag. Yier man der burgerpoli- tie werden gedood, twee gewond, en vier krijgsgevangen gemaakt. De ove rigen slaagden er in te ontkomen. Naar gemeld wordt werden twee Boeren ge wond- CHINA. De „Times" verneemt uit Peking, dat de Mogendheden zich krachtig ver zetten tegen de Engelsche amendemen ten op het eind-protocol, onder voorge ven dat die telaat werden ingediend. Engeland beweert, dat de mogend heden met een kleinen handel op Chi na evenveel invloed zullen hebben op de verandering van rechten ad valo rem in specifieke rechten, en stelt voi r, dat elke mogendheid zal onderhande len over een afzonderlijk tarief. Een der Engelsche amendementenis Zaterdag reeds teruggenomen. Binnenland. Prins Hendrik te Amsterdam Eenige dagen geleden reeds was het aangekondigd: de Prins zou Maandag op den schietwedstrijd komen van Claudius Civilis. En de hooge gast nam de gelegenheid waar hoogst waarschijnlijk met het do«l de hoofd stad des Rijks goed te leeren kennen om op dezen heerlijken zomerdag eenige bezienswaardigheden te bezoe ken, en een lang tijdje in onze mooie hoofdstad te vertoeven. Met den trein van 8.53 Greenwichtijd arriveerde Zijne Koninklijke Hoogheid aan het Gentraal-Station, gezeten in een extra-coupé vergezeld van zijn ad judant jhr. Van Suchtelen van den Haere. De prins was gekleed in jacquet costuum met demirsaison. De hooge hoed; droeg een smallan band, ten tee- ken van den rouw. thans door het Hof voor eenige weken aangenomen, na den dood d'er Keizerin-Moeder van Duitse ld and. De Prins werd aan het station, ge complimenteerd! door den burgemees ter, mr. W. F. van Leeuwen, en bui ten wachtte een open landauer met twee paarden bespannen, de equipage van den burgervader. Nadat de Prins had plaats genomen naast Hem zat de burgemeester ging het in draf naar het Abattoir. Hier kwam Zijne Koninklijke Hoog heid' tegen kwart voor tienen aan. De directeur van het abattoir de heer Hoogeboom, wachtte den Prins aan 't hek om hem te begroeten. Da Prins steeg, uit het rijutig, en ver gezeld van den directeur werd het ge heele abattoir-terrein belt eken- Achtereen volgens worden bezocht eenige slachthuizen, de koeien- en var kensstallen- De kranen, die u-* geslachte dieren ophijschen werkten, en even werd stil gehouden, toen een tweetal pas ge slachte varkens geheschen werden in een warmwater bad. Even werd1 nog een bezoek gebracht aan het oudie an nieuwe laboratorium. Het was met dien Maandagmorgen in de slachtplaatsen stil. Meer drukte en levendigheid heerschte buiten, op de veemarkt- De slagers en veekoopers, in het ge heel niet voorbereid op koninklijk be zoek, kwamen toesnellen, en gejuich klonk bij de aankomst en het vertrek. Om even tien uur verliet de Prins het Abattoir-terrein weder en te kwart over tienen kwam het rijtuig aan den Zeeburgerdijk voor het „Vosje", het tijdelijk feestterrein van de vereeni.- ging Claudius Civilis. Toen het rijtuig stil hield en prins Hendrik uitstapte, klonk van uit den tuin het „Wilhelmus", gespeeld door het corps van het regiment schutterij. Aan den ingang werd do Prins be groet door den voorzitter van de feest commissie, den heer W. de Geus. die de geheele commissie aan den Prins voorstelde. In den mooien tuin van het „Vosje" was het zeer gezellig. De hooge hoo rnen wierpen schaduwen en on den grond was speling van licht en donker. Vrij veel publiek was in spanning van wat gebeuren'zou. Het gezelschap begaf zich naar de versierde paviljoen, waar de commis saris der Koningin in de Provincie Noord-Holland, mr. G. van Tienhoven, den Prins begroette. Achtereenvolgens werden aan Z. K. H. gepresenteerd ga. neraal-majoor P. C. Kool. comman dant van de stelling Amsterdam, kolo nel Van Essen, plaatselijk comman dant, Ridder van Rappard, kolonel, commandant van het 2e regiment ves ting-artillerie, kolonel Van Wely, com mandant van het corps mariniers en de heer C. A. A. Dudok de Wit allen leden van het eere-comité. Nadat de Prins zich even onderhou den had met den voorzitter der ver- eeniging, den heer Posthumus, teven9 oudsto lid in vereenigi n gsj areniets waarnaar Z. K. H. belangstellend in formeerde werd buiten het feestlied gespeeld, gecomponeerd door den heer Venverloo. Da Prins bekeek ne>" even de prijzen en geschenken, om zich daarna te ba. geven naar d'e schietbanen. Vroolijk wapperden de vlaggetjes van de tentjes, waar zich de schutters ophielden, terwijl op de offlcieele tenfc de koninklijke standlaard geheschen. was. Het nieuwsgierige publiek, dut wat opdrong werdi door haan-commissaris sen op eenigen afstand gehouden. Allereerst schoot de Prins op de baan van 150 meter, met het gewone rijksgeweer. Zeven schoten werden ge lost en achtereenvolgens golden de tref fers (het hoogst geldt de roos, namelijk twaalf punten) 12, 7, 11, 12, 5, 11 en 11 punten. Met zeer vaste hand schoot de jon ge vorst, en na een kort aanleggen ging het schot af. Telkens wanneer een hoog cijfer door den baangriffier was aangegeven, klonk een zacht „hoera" of „bravo". Van de baan van 150 meter ging de Piüns naar die van 200 meter. Hier werd aan hem voorgesteld, dei lieer Kos ter, de beste schutter van „Claudiua Civilus". Om die beurt werd een schot gelost door den Prins en den heer Koster, de eerste natuurlijk beginnende en eindi gend», zoodat Z. K. H. één schot meer deed knallen. Do Prins behaalde bij dit concours dat zeer in dien smaak viel van het publiek ongerekend het ééne schot-, dat hij meer loste een hooger aantal punten dan de heer Koster. Z. K. H. liet nog even aan zich voor stellen de heer Bouwens, van de Bos- scher Schietvereeniging. Deze schutter onderscheidde zich zeer bij den inter nationalen schietwedstrijd, kort gele den te Lïizern -"houdon. Daarna begaf het gezelschap zich weer in het paviljoen. De Prins onder hield zich mot do hoofdofficieren. En het viel elk op. hoe duidelijk en juist Hij de Hollandsche taal sprak, natuur lijk wel met een Duitsch accent, maar toch merkwaardig goed voor iemand, die nog zoo kort geleden het nieuwe vaderland betrad. Daarna werd plaats genomen om een tafel den Prins werd een fraaie oud-Hollandschp leuningstoel gphoden Feuilleton. Naar het Engelsch. 20) Als die Haystoun om mijn dochter gekomen was, zou ik nooit mijn toestemming gegeven hebben, verzekerde mijnheer Wishart. Ik zou nooit willen, dat Aluce trouw de met iemand, dlie niets uitvoert. Ik ben een eenvoudig man en geef geen zier om al dlie maatschappelij ke onderscheidingen. Maar toen Stocks de kamer uit ging. keek de eenvoudige man hem na en schudde hij even het grijze hoofd. Onwillekeurig vergeleek hij de gestalte van dezen kloeken arbei der in de groote menschenmaat- schappii met. die van dien rijken nietsdoener, die straks aan. zijn disch had aangezeten. Het was een gek een onbeteekenendle kwast maair h'ir had innemende ma nieren dat viel niet te loochenen. En voor den tijd) van een seconde rees de gedachte l»;i Alice's vader op. dat het toch wel jammen- was, dat hij zulk een plompen, onroman- tischen schoonzoon kreeg. Een paar dagen later reed het echtpaar Andrews naar Etterick, den tegenstribbelenden mijnheer Wishart met zich voerend!. Alice had een geschikt voorwendsel we ten te bedenken', om vain dezen tocht af te komen, en Thompson kon tot zijn leedwezen niet van d'e partij zijn. omdat- hij per telegram onver wijld op zijn kantoor terug was ont boden. Mevrouw Andrews ratelde onderweg'onophoudelijk over aller lei dingen en toen Etterick in 't ge zicht kwam. had' zij geen. woorden genoeg, om haar verrukking te kennen te geven. Haar spraakzaam heid maakte echter voor een stom me verbazing plaats, toen zii die groote zaal binnentrad, waar de fa milieportretten hingen en alles ge tuigde van geslachten em tradities uit lang vervlogen eeuwen. Zii ge voelde zich daar niet thuis met haar dun laagje vernis eener oppervlak kige beschaviV en haar moderne neigingen en liefhebberijen. De beeren waren diien dag niet op de jacht en dus, wonder boven wonderop het thee-uurtje in den salon aanwezig. Een tante van Le wie, een zekere mevrouw Alderson, wiens echtgenoot pas kort eel eden ontsnapt was uit de kaken van een Zambesi-leeuw, nam de honneurs waar. George's zuster. Lady Clan- royden. was bezig bloemen in een vaas te schikken, en op d'e breede vensterbanken zaten twee hoeren zich in het zonnetje te koesteren Uit het aangrenzend vertrek klonk vroolijk gepraat en gelach. Mijn heer Andrews voegde zich bij de twee he eren op de vensterbank en begon mert ben een praatje over het weer. Weldra kwam ook George Wiin- terham terug van een wandelinge tje in het park. Hij werd' in optima forma door zijn zuster aan me vrouw Andrews voorgesteld. Hebt u een mooien rijtoer ge maakt vroeg hij. niet wetende, hoe hij een gesprek zou aanknoo- pem. Wij zijn van Glienavelin ko men rijden. Logeert u op Glenavelin? vroeg hij met levendige belangstel ling. De Wishart's zijn daar nu, is 't niet? Wij zijn daar heel wat keeren geweest, toen de Manorwa- teris er waren. O ia I Alice Wishart heeft mii zooveel van Lady Manorwater ver teld. Het schijnt een zeer lieve da me te zijn. Alice werd tenminste niet moede, haar lof te verkondigen. George's gelaat klaarde op. Juffrouw Wishart is een aller liefst meisje en een zeer speciale vriendin van mij., sprak hij. Als d'at zoo is. zal ik u Ln ver trouwen een diep geheim vertellen, hernam mevrouw Andrews. Ali- ce is in stilte geëngageerd. George was een en al opmerk zaamheid. Met wien vroeg hij kortaf. Met mijnheer Stocks, het pas gekozen parlementslid. Het kostte George groote moeite, om niet hardop te vloeken. Hij keek zijn zegsvrouw eens aan e-n las op haar gelaat niet anders dan dom heid en oprechtheid. Mevrouw An drews zelf was dan ook ten volle overtuigd van de waarheid van haar nieuwtje. Stocks had haar zelf verteld, dat hij de toestemming van Alice's vader had. en nu achtte zij de zaak reeds beklonken. Het trof al heel ongelukkig dat mijnheer Wishart luist op dat oogenblik zijn verlangen te kennen gaf. om weer heen te "aan. Als me vrouw Andrews nog een poosje langer gebleven was, zou George misschien vollediger ingelicht zijn geworden. Toen de tijdelijke bewo ners van Glenavelin vertrokken waren, liep hij. in diep gepeins verzonken en op zijn knevel bij tend. het terras op en neer. Hij had mni~ medelijden met zijn vriend en verwenschte de geheele wereld. Hij werd in zijn overdenkingen gestoord door Haystoun zelf, die er bijzonder vroolijk en onsrewekt uit zag. Op den terugrit van Gledsmuir naar Etterick. had Lewio voortdu rend aan Alice gedacht met ver nieuwde hoop en vol illusi.es voor de toekomst. Zijn aanblik sneed George door de ziel. Wach-t even. Lewie, ga nog niet naar binnen zeide hij. terwijl hij zijn vriend' bij den arm greep. Ik heb je iets te vertellen: en het is 't best. dat je het maar zoo gauw mogelijk weet. Lewie voldeed gedwee aan het hem gegeven bevel verbaasd' over d'e ernstige uitdrukking op het ge laat van zijn vriend. Wi' hebben vanmiddag be zoek gehad van een zekere mevrouw Andrews, die op Glenavelin lo geert. begon George. Ik heb een poosje met haar gepraat en in d'en Joop van ons gesprek decide zij mij mede. dat Al..., dat juffrouw Wis hart geëngageerd is met Stocks. Lewie werd doodsbleek en wend de het hoofd af. Hij kon, het bijna) niet gelooven. Twee dagen geleden was zü nog vrijdaar zou hij een eed op duiven doen. Hij dacht aan haar oogen. toen hij in de vestibu le afscheid van haar nam. Maar even daarna reeds verwenschte hij zijn verblindheid. Hij. arme d'waas, had allerlei fraaie luchtkasteelen gebouwd en al dien 'dl was die andere de ware uitverkorene <?e- weest. Zij voelde niets voor hem. Zij beschouwde hem als een na ets- doener. met wien zij af en toe wel eens gezellig en onderhoudend' pra ten kon. maar meer ook niet. En hij hoe had hij ook slechts voor één oogenblik iets anders durven hopen? Hoe vreemd het ook klin ken moge, dacht h:ï thans voor 'fc eerst met een gevoel van achting aan Albert Stocks. Dat hij de lief de van het meisje had mogen win nen. was op zichzelf reeds een be wijs van zijn degelijkheid. Ik dank jo George, ■at jé het mij verteld hebt. Neen blijf nog even hier op het terr- ..v heb be hoefte aan frissche lucht.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1