T. C. A. BÖLGER, BOEKHOUDER. NooliilHfiopteÉ. Dienstbode, Barbiers-Bediende Een nette Jongen Kost en Inwoning, Ter overname aangeboden: Ter overname aangeboden; TE HUUR. Vervolg Stadsnieuws. Staking aan de lichtfabrieken Dinsdagavond hadden de onnerlie- den een© huishoudelijke vergadering. Bekend werd gemaakt dat de burge meester, Jhr. Boreel van Hogelanden.. set comité had doen weten, dat hij Donderdagmorgen na 11 uur te spre ken is, ten einde zijne bevinding van het onderzoek mede te deelen. Ware bovengenoemde mededeeling niet aan de stakers gedaan, zoo hadden, naar wij uit zeer goede bron vernemen, al de metselaars en meer dan de helft der opperlieden hedenmorgen den ar beid hervat onder de oude loonen. In1 de Dinsdagavond gehouden vergadering van het hoofdbestuur van den Koninginnedag is besloten dat de deelnemers aan den Lam- pionitocht behalve den, vrij'en toe gang die zij heibben tot de feestelij ke Reünie in de Soc. „Vereeni- ging,"ook den volgenden dag vrij en toegang hebben tot die volksfeesten in den Hertenkamp, 's namaddags te 2i uur. In die verg. van: deelnemers aan dan Lampiontocht op Vrijdag as. in 't Bromrebouw, bestaat nog de gele genheid tot aangifte van deelname aan bovenbedoel<fe tocht. De ,,St. Cfc." bevat de statuten d'er N-ederl. Rijtuigmaa-tschaippij', te Haarlem. Doel het uitoefenen der stalhouderij, den handel in foura- ges en het verrichten van al datge ne wat met -een en ander in een on- middielliiik verband' staat. Duur 50 jaren. Kapitaal f 50.000, verdeeld' in 100 aandeelen. Twintig dezer aandeelen zijn geplaatst. De overi ge moeten geplaatst zijn vóór 1 Januari 1911. Directeur die heer C. J. van den Berg. commissarissen de heeren P. van Hemert, J- A. en H. J. van den Berg en H. H. Pelster, allen alhier. Het bataljon Infanterie alhier in garnizoen, d!at van 2 tot II Septem ber a. s. zal kampeeren te Zeist, zal op eerstgenoemidlen datrum per extra trein om 7 uur spoortijd van hier vertrekken1. Mej. M. S. A. Weygeire,alhier, slaagde voor heb examen gymnas tiek M. O. Adel© Sandroek. Do voorstellingen door de vermaarde Toonealspeelster Adele Sandroek in ons land te geven met haar gezelschap uit Weenen, in de maand October a.s., zijn door ,,De Nieuwe Muziekhandel te Amsterdam aldus vastgesteld: Amsterdam, Hollandsche Schouw burg, 2, 3, 7, 9 en 14 October; 's Gra- venhage, Gebouw voor Kunsten en We tenschappen 8, 12, 15 en 18 October; Rotterdam, Groote Schouwburg, 5, 11, 13 en 17 October; Utrecht, Schouwburg, 4 October; Haarlem, Schouwburg, 6 October; Arnhem, Schouwburg, 10 Oc tober; Leiden, Schouwburg, 16 October; Breda, Concordia, 19 October; 's Her- togenbosch, Casino, 20 October; Deven ter, Schouwburg, 21 October; Zwolle, Odéon, 22 October; Leeuwarden, de Harmonie, 23 October; Groningen, Schouwburg, 24 October; Zutphen, Schouwburg, 25 October; Nijmegen, Schouwburg, 26 October, Gevonden voorwerpen. Een doesshoaidje een schiildlers- diamant. Een bewoner van de' Kleine Houtstraat is bekeurd wegens het zonder vergunning houden van.' een mesLverzameling en een1 bewoner van de Amsteadamsche Vaart we gens het houden van een stook plaats. Naar wij uit de beste bron ver nemen zal de benedenzaal van het gebouw ..Weten en Werken" wor den verbouwd en uitgebreid met den. daarachter gelegen tuin, het geen voorzeker eenre zeer belangrij ke verbetering mag worden ge- wind'. „Cremer". Heden ontvingen wij het feestpro gramma van den Tooneelwedstrijd, tc houden tusschaa Rederijkerskamers en i.iufhebberij-Tooiieelgezelschappen in Nederland en Belgie, in den Schouw burg aiuier, gedurende het speelseizoen 19011902, uitgeschreven ter gelegen heid van het Twintigjarig bestaan der Vereeniging „J. J. Cremer", met mede werking van het Strijkorkest van het Haarlemsch Muziekkorps. Dit programma luidt als volgt: No. 1. 1 October 1901. Openingsvoor stelling, door de letterlievende vereeni ging ,,J. J. Cremer." „George de La- laing. Graaf van Rennenberg." Drama in vijf bedrijven, door Van Heijst- No. 2. 22. October 1901. Vereeniging „Kunst en Genoegen", van Amsterdam. Op te voeren stukken: „De Lijdensweg. (Der Dornenweg.)" Tooneelspel in drie bedrijven, van Felix Philippi, en „In Politiek," blijspel in één bedrijf van Gustav Kadelberg. No. 3. 12 November 1901. Leidsche Tooneelvereeniging „Jacob Cats", van Leiden. Op te voeren stukken: „Verla- ten" en „Zachte Woorden, sterke Koor den." (Mieux vaut Douceur). Blijspel in één bedrijf, door Ed. Paiileron. No. 4. 3 December 1901. Tooneelclub „Eendracht", van Rotterdam. Op te voeren stukkeu: „Uitgaan", tooneel spel in vier bedrijven, van Glanor, en „Ik heb iets vergeten." Blijspel in één bedrijf, door J. Mannoury. No. 5. 23 December 1901. Tooneelver eeniging „Voorwaarts", van Purme- rend. Op te voeren stukken: „Ghetto", burgerlijk treurspel in drie bedrijven, door Heijermans. en „Haar hart is ont waakt," Blijspel in één bedrijf, naar het Duitsch van Wolfgang Müller von Königswinter. Vertaald door A. L. J. Landré. No. 6. 13 Januari 1902. Letterlievende Vereeniging „Kunst na den Arbeid." van den Haag. Op te voeren stukken: „Hoogmoed," Tooneelspel in drie be drijven, door Louise Stratenus, en ,,Een Nieuwe Leus," Haagsch Kluchtspel in één bedrijf, door Marcellus Emants. No. 7. 4 Februari 1902. Letterlievend Genootschap „Geestbeschaving," van Delft. Op te voeren stukken: „Eerloos" Drama in drie bedrijven, door W. G. van Nouhuijs, en „Huwelijksgeluk", blijspel in 1 bedrijf door L. Simons Mzn. No. 8. 10 Februari 1902. Gemaskerd bal, toegankelijk voor h.h. donateurs, leden der vereeniging „Cremer" en werkende leden der aan den wedstrijd deelnemende vereenigingen en kamers. No. 9. 25 Februari 1902. Tooneelver eeniging „Cecilia", van Breda. Op te voeren stukken: „Het Huisgezin Val- mare," oorspronkelijk drama in drie bedrijven, door H. C. Waals, en „Het bedrogen Drietal", blijspel met zang in één bedrijf, van M. J. Gillissen. No. 10. 3 Maart 1902. Tooneel- en Letterk. Maatsch. „Burgersvrienden", van Antwerpen. Op te voeren stukken: „Schuldig" en „Vrouwentranen." No. 11. 2 April 1902. Slot-Voorstel- ling, te geven door de Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer". Verslag van de Jury over den wedstrijd en feestelijke uitreiking der prijzen. Daar na bal, onder leiding van de heeren J. G. Martin Zonen. Voor de acht deelnemende vereeni gingen en kamers zijn ter beschikking gesteld van de jury. bestaande uit de heeren: H. M. van Bemmelen, oud zeeofficier en directeur der Tweede Hollandsche Maatschappij van Le vensverzekering: H. Th. Chappuis, luit.-koL der inf.; P. Goedhart, arron- dissements-schoolopziener; J. H. Rós sing, journalist; J. van Voornveld, oud-president en rederijker der Mo- musclub „Anonymus", te 's Graven- hage; A. van der Voort Az„ leeraar middelbaar onderwijs; H. F. Waller, oud-redacteur der ..Oprechte Haarlem. sche Courant", en J- R- Prent, lid van het hoofdcomité der vereeniging „Ko ninginnedag", plaatsvervangend jury lid, de navolgende prijzen: Drama of tooneelspel. Eerste prijs: een gouden medaille (aangeboden door den beschermheer) en f 200.(Frs. 400); tweede prijs: een verg. zilv. med. (aangeboden door Z. E. den Comm. van H. M. de Koningin in Noord-Holland, Mr. G. van Tien hoven, en f 100.(Frs. 200); derde pr.: een zilv. med., (aangeboden door den heer Th. G. Schünnann) en f 50.— (Frs. 100); vierde prijs: een zilv. med. (aangeboden door den heer J. R. Prent); twee verg. zilv. persoonlijke med. voor den besten liefhebbre en de beste liefhebster (aangeboden door den Burgemeester van Haarlm, jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, en me vrouw BaezaCremer); een verg. zilv. med. voor de beste tooneelspeelster van beroep (aangeboden door den heer A. van der Voort Az.); als eere-prijs voor de beste uitspraak: een groote zilv., med., geschonken door H. M. de Koningin. Blijspel. Eerste prijs: een gouden med. (aan geboden door het gemeentebestuur van Haarlem); tweede prijs: een verg. zilv. med. (aangeboden door de Haarl. Mannen-Zangver. „Crescendo"; derde prijs: een zilv. med. (aangeboden door de Ver. ter bevordering van het Vreemdelingenverkeer); vierde prijs: een zilv. med. (aangeboden door den heer P. van Ooy Jr.); twee verg.zilv. persoonlijke med. voor den besten lief hebber en de beste liefhebster (aange boden door mevr. Van BrakelCremer en den heer Jac. Thijs^van Heemstede; een verg. zilv. med. voor de beste too- neelspeeister van beroep (aangeboden door den heer J. van Voornveld); als eere-prijs voor de beste uitspraak: een groote zilv. med. (geschonken door H. M. de Koningin-Weduwe); als bijzon dere prijs voor de verst komende ver eeniging: een gouden med. (aangebo den door de Vereen, tot bev. van het Vreemdelingenverkeer); als bijzondere prijs voor de beste tooneelspeelster van beroep: een verg. zilv. med. (aan- geboden door wijlen mevr. Thijs Kaaper.) Kantongerecht. (Zitting van Woensdag 21 Augustus). G. v. d. Berc S. v. d. Werff en C. van Dijk, allen woonachtig te Haar lem hadden zich te verantwoorden ter zake dat zij op 15 Juli 1.1. aanwezig zijnde in de tapperij van den tapper Spinks aan de Nieuwe Kruisstraat, zich op eerste vordering der politie niet daaruit hebben willen verwijde ren. Deswege werd door het O. M. f 15 boete of 5 dagen hechtenis tegen elk hunner gevorderd. Twee jongens, Th. Cornet en J. de Jong, waren uit baldadigheid geklom men over de prikkeldraad-afrastering der zwemschool aan de Houtvaart, waardoor deze gebroken is. De eisch tegen elk hunner was f 1 boete of 1 dag. W. P. Koster en H. J. Veen hadden op 1 Juli 1.1. eene vrouw, die vóór het café liep, met geweld daarin getrok ken. Voor dit feit werd tegen elk hun ner f 15 boete of 3 dagen eevorderd. Verder had' Veen zich nog te verant woorden terzake dat h" het paard, waarop J. de Nobel reed. heeft tegen gehouden en om de hals is ^aan han gen. Voor deze straatschenderij werd eveneens f 15 boete of 3 dagen gevor derd. Het O. M. laakte ten zeerste de treu rige houding van deze Maandaghou ders, die den weg onveilig maken- Van vele woningen aan de Leidsche Vaart wapperde heden de driekleur ter eere van het vijftigjarig huwelijks feest van het echtpaar van Santen. Droevig ongeluk. Van een even aangrijpend als diep treurig ongeval waren we hedenmid dag getuige. Een ongeveer zeven-jarig jongentje zat aan 't roer van een schuit, toen die schuit (foor een Leidsche stoomboot werd aangevaren. Door den schok sloeg het knaapje van 't roer af, het water in. Hij heeft daarin geruimen tijd ge legen eer hij er uit werd gehaald. In middels stond het aan beide kanten zwart van toeschouwers. De politie werd gewaarschuwd, een dokter, de heer Van Maas, gehaald, en met alle kracht gepoogd de levensgeesten weder op te wekken. Niets mocht echter baten, en na korten tijd was het knaapje over leden. Het was aandoenlijk de wanhoop van den annen vader te zien, die snik kend over dek van de Leidsche stoom boot liep. Zóoals altijd hij der^eliike ongeluk ken verdrong zich een groote menigte om het lijkje te zien, dat van de boot in de brancard werd gedmgen. Trou wens zoodra het knaapje te water was, stond het onmiddellijk zwart van men- schen en niemand had blijkbaar den moed het knaapje na te springen. Men bepaalde zich er toe met touwen en haken pogingen aan te wenden om den jongen uit het water te halen. De moeder, die van de ramp gehoord had, kwam aanloopen juist toen haar kind langzaam werd weggereden. Ook haar droefheid laat zich beter denken dan beschrijven. Heemstede. De hofstede „de Harlekamp" onder deze Gemeente, die half September a.s. onder den hamer komt, is tot dat tijd stip, tegen betaling van 25 cent, te be zichtigen; de opbrengst komt ten voor- deele van de armen van Heemstede en Bennebroek. Velsen. De hear B. Lavoo, alhier, 6laagde voor het examens hoofdakte. Mej. A. Rab, ondJer^ijaares aan de O. L. School te Santpoort, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd, wegens benoeming als onderwijze res aan de O. L. School te Haarlem. De kohieren van de belasting op bedrijf en andere inkomsten, dte Nos. 2, 3, 4 era 5 over het dienstjaar 1901/1902, zijn alhier invorderbaar gesteld op den 16 Augustus 1901. Haarlemmermeer. De heer J. Berrevoets, ajlhier, slaagdie voor het examen, hoofdakte. Sloten. Op de gisteren alhier gehouden, vrije paardenmarkt waren een 150 paajrden aangevoerd; de handel was van weinig beteekenis; de prijzen liepen van f 70 tot 260. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 21 Augustus 1901, des namiddags ten 11/2 ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren: Klein, Bijvoet, Leupen; Schürmann, Loomeijer, Welsenaar, Van Thiel, de Braai en Sabelis.. De voorzitter, er op wijzende, dat de heeren Cnoop Koopmans en Waller, heden voor het laatst zitting hebben, zegt beiden hartelijk dank voor het vele wat zij in 't belang der gemeente ge daan en spreekt den wensch uit, dat het hun in hun verder© leven, goed mo ge gaan. (Applaus). De heer CNOOP KOOPMANS spreekt spreekt hierna den voorzitter een woord van verwelkoming toe na zijn afwe zigheid, en zegt dat het allen groot genoegen, dat de Voorzitter thans we der zijn plaats heeft ingenomen. Spr. hoopt dat het den Vooorzitter in 't be lang van den Raad gegeven moge zijn die functie nog lang te bekleeden. (Ap plaus.) De VOORZ. brengt daarop een woord van dank aan"den spreker voor de ge voelvolle woorden en aan de leden van den Raad, die daarmede hunne instem ming betuigden en hoopt dat het hen gegeven moge zijn nog lang het voor zitterschap te mogen waarnemen. PUNT 1. Medledeelingen en ingekomen stuk ken. D© voorzitter deelt mede a. dat is gesteld in handen van B. en W. om advies le. de begrooting van ontvangsten en uitgaven van de schutterij voor het jaar 1902 2e. een adres van J. Stoel, directeur der Levensverzekering Maatschap™') „HaarLem", om op nieuw in huur te mogen ontvangen een stuk grond, lig gende voor het perceel aan den Klei nen Houtweg 83 3e. een adres van J. J. Thoolen te Heemstede om opniehw te mogen hu ren. een stuk grond gelegen aan de Leidschevaart aan de noordzijde van het tolhek bij de Zandvoortsche laan. b. dat is ingekomen, een schrijven van mej. J. M. H. Boon, houdende dankbetuiging voor hare be noeming tot onderwijzerts c. dat door den commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Holland zijn benoemd tot buitengewoon ge meente-veldwachter C. Boon en N. Kinger, agenten van politie 3e klasse. PUNT 2. De commissie van bijstand in het beheer der gemeente-financiën stelt voor de ontvangsten en uitgaven voor- loopig vast te stellen op f 2.068.182.14 en f 1.889.527.03, blijft een bati- saldo van 178.655.11. De heer MODOO vraagt waarom de besch'-iópn niet voor de leden ter in zage hebben gelegen. De VOORZ: anvwoordt dat deze steeds in de kast der kamer gelegen hebben en de heer Modoo ze bij na vraag fiad kunnen krijgen. De heer MODOO zegt dat hij dit niet wist en wenscht vast te stellen de goed keuring aan te houden, totdat de daar bij behoorende bescheiden ter inzage zijn gelegd. De heer KRUSEMAN zegt dat de bescheiden, die bij de gemeente-reke ning behooren, van zulk een groote omvang zijn, di t ze niet in het daar voor vastgestelde kastje konden ge plaatst worden. Heeft de heer Modoo gevraagd aan de boden waar of de be scheiden waren. Dat had hij dan toch in de eerste plaats moeten doen. De heer Roog is het ook gegaan als de heer Modoo. Spr. heeft er evenwel naar gevraagd en toen zijn ze hem gewezen. Doch de tijd voor inzage is hem ook te kort voorgekomen. Spr. is derhalve vóór het voorsteL De heer SNELTJES gaat niet met de motie mede, omdat daaruit eene afkeu ring blijkt over de wijze van handelen. De stukken hebben ter visie geleeen en dus is de afkeuring van de handeling van B. en W. geenszins verdiend. De heer WALLER zegt. dat steeds zoo gehandeld is. De bescheiden zijn te omvangrijk en to kostbaar, om ze maar openlijk te _laten liggen. Daarbij zijji de stukken 5 Aug. reeds verzonden en heeft men 16 dagen den tijd gehad om de bescheiden na te gaan. Spr. raadt ten zeerste af het voorstel der heeren Modoo e. a. af te stemmen, omdat dan ook nog eene nieuwe vergadering voor 1 September noodig is en dat alleen omdat enkele leden niet naar de be scheiden gevraagd hebben. De heer SCHRAM heeft de motie onderteekend, doch geenszins om daar mede de handeling van B. en W. af te keuren. Spr. is evenwel voor aan houding. omdat de meeste leden zich niet voldoende op de hoogte hebben kunnen stellen. Spr. vindt een uitstel van eenige dagen dan ook zee gemoti veerd. In stemming gebracht wordt het voorstel Modoo met 17 tegen 5 stemmen verworpen, die van de heeren Roog, Hofland, Modoo, Schram en Groot. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht wordt vervolgens aan genomen met 5 stemmen tegen en 5 buiten stemming. Tegen stemden de heeren Schram, Hofland, Modoo, Roog en Groot. PUNT 3. B. en W. leggen den Raad over de door Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis ingezonden begroo ting van dat gesticht voor den dienst van 1902, in ontvangsten en uitgaven sluitende met een bedrag van /80054.25. Zij stellen voor haar ?oed - keuren en het subsidie uit de gemeentekas te bepalen op een som van f 49375. Wordt goedgekeurd. PUNT 4. Aan de orde komt de regeling der jaarwedden van het onderwijzend per soneel Door de heeren Groot e. a. is een voorstel ingediend, strekkende om het maximum der onderwijzers 1ste klasse te bepalen op f 1200, van de tweede klasse op 1000; verder de op klimming der 1ste klasse-onderwijzers te stellen op 100 per 2 jaar; van de 2de klasse-onderwijzers op f 50 per jaar, alsmede het aantal onderwijzers lste klasse onbeperkt te doen zijn en van bevoegdheid te doen afhangen. De VOORZ. hoopt dat in 't vervolg de amendementen eerder worden in gediend. Zonder discussie worden de algem.ee- ne beraadslagingen gesloten. Artikelsgewijs wordt het voorstel nu behandeld. De heer GROOT had gaarne een meer gemotiveerd voorstel gehad waar om B. en W. afwijzend willen beschik ken op het adres van den Bond. De heer N. KRUSEMAN antwoordt dat met het voorstel van den Bond f 50 k f 58.000 was gemoeid. B. en W. zeggen dat de bevordering afhankelijk moet zijn van geschiktheid en akten en niet alleen van anciënniteit. Waar in het voorstel van B. en W. hunne re geling uiteen gezet wordt, is het over bodig het adres van den Bond nog eens nader te argumenteeren. De heer MODOO heeft de regeling der ambtenaren van stadhuis en poli toe voor zich en daaruit gezien, dat daar wel naar anciënniteit wordt ge rekend. Waarom zou deze proef bij de onderwijzers niet kunnen plaats hebben, waarom wordt voor de onder wijzers daarvan afgeweken. De heer GROOT zegt dat er wel twee stelsels in beide adressen tegenover elkander staan, doch er wordt ook over aanvangs-salaris gesproken. Waarom worden nu in 't voorstel van B. en W. geen nadere motieven uit eengezet. De heer N. KRUSEMAN zegt dat de vergelijking door den heer Modoo gemaakt, niet opgaat. Op de secreta rie heeft men verschillende rangen, zoo ook bij de politie, en bij die rangen hebben verhoogingen plaats, zoo ook bij de onderwijzers. In alle categoriën hebben wij ran gen en in die rungen hebben verhoogin gen plaats. Over het al of niet wen- scheiijke van automatische verhoogin gen, daarover kunnen we lang debat- teeren. Spr. gelooft niet dat dit goed werkt, dat een onderwijzer, die op 18-j. leeftijd wordt aangesteld, er van ver zekerd is dat wanneer bij blijft leven, langzamerhand komt op f 1400. Vol gens Spr. zal zijn energie dan niet toenemen. Wat de opmerking van den heer Groot aangaat hier in den Raad wenschte Spr. niet over het minimum van 501) a 600 te discussieeren. De heer SCHRAM zegt dat de indie ning van de regeling krachtens een rijkswet noodig was en derhalve komt Spr. op tegen de argumenteering van den heer N. Kr., dat het voorstel van B. en W. was ingediend als argument tegen het adres van den Bond. De heer v. d. KAMP zal zijn stem tegen dit artikel uitbrengen omdat het minimum k 500 te gering is. Het artikel in stemming gebracht om afwijzend te beschikken, wordt aan genomen met 16 tegen 6 stemmen, die van de' heeren Schram, Hofland, Mo doo. Roog. v. d. Kamp en Groot. Daar het voorste lder heeren Groot c. s. niet als amendement kan wor den behandeld, stelt de voorzit ter voor de verdere behandeling tot eene volgende vergadering uit te stel len. Wordt goedgekeurd. PUNT 5. B. en W. stellen voor hen te machti gen een overeenkomst aan te gaan rnet de H. IJ. S. M., betreffende het hebben van waterleidingbuizen onder eenige overwegen over den spoorweg in deze gemeente. De heer v. d. KAMP gelooft dat aan de H. IJ. S. M. iets wordt verzocht dat niet behoeft De gemeente heeft alle recht tot legging der buizen. De over wegen zijn het volle eigendom der ge meente en derhalve is dit verzoek over bodig. |.ir. vraagt of in de huurover eenkomst wordt gesproken over de over wegen. De heer DE BRAAL zegt dat de gron den niet verhuurd doch in erfpacht zijn gegeven. Bij de Janswegiseen klein ge- deëite tot wederopzeggings toe gege ven, de ander© Tedeelten zijn in 1841 in erfpacht gegeven. De heer SPEELMAN gelooft ook dat de gemeente deze vergunning niet noodig heeft. Het formulier is nage noeg gelijkluidend als dat indertijd met de Arnsterdamsche Waterleiding gesloten. Het contract is zeer eenzij dig; alles komt daarin ten laste der gemeente. En wanneer nu de gemeente het recht heeft tot legging der buizen, acht Spr. dit contract toch wel wat te ver gaande. De heer WILLINK gelooft ook dat wij in deze niets met de H. IJ. S. M. te maken hebben. Het is een openba ren weg. De heer ROOG kan niet aannemen, dat toen de gemeente vroeger de gron den in erfpacht uitgaf, het recht heeft gehad de overwegen in erfpacht uit te geven. Is dit wel het geval ge weest, dan zou de H. IJ. S. M. eigenaar der wegen worden. Gaarne zou Spr. het advies der rechtsgeleerde commis sie in deze vernemen* B. en W. stellen voor dat punt aan te houden, om het advies der rechtsge leerde commissie te vernemen. Wordt goedgekeurd. PUNT 6. B. en W. stellen voor: Behoudens goedkeuring van Gede puteerde Staten van Noordholland, voor het stichten van een nieuwe school voor openbaar lager onderwijs aan te wijzen het aan de eemeente in eigendom toebehoorend' terrein aan de Tempelierstraat, kadastraal bekend Sectie F no. 8115. zooals het op de bij dfit besluit behoorende situatieteke ning met roode arceering is aangege ven. In de vorige vergaderincr werd1 dit punt uitgesteld om eerst nog eens naar een geschikter terrein om te zien. Wordt op voorstel van den heer Van de Kamp, die een geschikt terrein ge vonden heeft in geheime zitting be handeld. Wordt aangenomen. PUNT 7. B. en W. vragen machtiging tot het afstaan van een familieportret aan mr. J. de Vries van Doesburgh in ruil voor eene schilderij van Egbert van Heemskerk, voorstellende een boeren gezin aan den maaltijd. Wordt aangenomen. (Ongecorrigeerd). De zitting duurl voort. Vervolg Nieuwstijdingen. Te Vl'achtwedldfe is Dinsdagmor gen1 dje boerderij van S. Braaf door onbekende oorzaak afgebrand. Een paard, vier varkens en een1 geil) zijn in het vuur omgekomen. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk al hier. op Donderdag 15 Aug. 1901, des namiddags van 2 tot 3 uur door den heer W. Ezerman. met welwil lende medtewerkiang van mej. R. Reus, élève van mevr. d'e Haan Mamifarges (Alt) uit Dordlrecht. 367e Staatsloterij. Woensdag 21 Augustus. 3e Klasse. 3e Lijst. No. 11015, f 5000. No. 7596, 1500. No. 4889, f 1000. No. 15319, f 400. Ns. 15166 en 2278, ieder 200. Ns. 19941, 17869 en 4795, ieder f 100. Prijzen van f 45. 232186046 8769119731489617806 1332396151 8909120071495017830 148 3373 6177 891112088 15005 17842 30333756298 9041121151501617971 32834746361 907812 551505218021 346 3477 6412 92521227015' '6418086 359 3512 6603 9308122801509318132 381 35376695 9373123191511518148 40535456705 94801232815l2118242 407 3553 6716 9503123471623218259 409 35816717 9563123871525218331 430 3643 6748 9598124321526218352 486 3685 6754 9634124401533418388 49038346790 9652124731537618395 504 38796792 9699126221544318436 5823955 6810 976912623154651S480 68440806946 9850126251550418509 7454 296960 9957 12*761566218535 771415 '6961 10142127251566318598 7754167712110178127521567918700 7914174 715010210128591572418703 799 4193 716510220128891573518781 8204194718810367 129821.76718812 867 4221 7225 10389129831582018943 102243327275104101310115847 i8^77 1066 4352 734910412131171684919017 1124 4369 7396 1042113136 1585219087 1128 4426 7572 B '424131581591819097 1209 4435757710444132651598719122 131645107580104 918 6616U1219170 1318 4519 763110467133141603819343 143645227667 1052613332 1623619501 1522 4573 7668106281350S1628819537 1535 458176781059913566164041956Ï 15634 84768510634136321641519600 1586 4667 7 72710642136481658919710 1587 4695 772910722136751660119756 1595 4696 776^ 1075213701 1666919789 16 1 4790 7790 10757 1371116 17 19827 16294817 783010833137501674719874 18291846 784910838 1*82516758 i 9903 1 "39 4928 789110888138261679119*14 1918 4998 7976 J 0905138801679619919 20l25O>57997 109661389016823199*4 0^3 5111SU73110031394416848 20020 21215124 8116110051397616896 20025 2147 5518138110481398016989 2U06 22035156814511049140161699120066 2 0551788148lj072140171702120072 2238 52308222111361404917056 20114 2250 5270 8252111731409217116 20168 228 5o05 8339111841417417175 20173 2*215334834111226141881717920188 2462 5357 83621131714198171862Ü211 2553 5415 8364114331420017258 20266 2591 54368377114741422317258 20263 2645 5573 8386115131426617262 20339 2646 5595 8391115161431517318 20386 *76866 6840611523 14336174172'414 2802 5668 8415115731435917487 2048 -8S9 5715 8448116191454317499 20655 2-9 5732 8518116791458917612 2ü70U 2S97 5710852011696146521764020704 2929 5782 8527117041468617662 20722 29615805 S600117111469917672 20794 29745834860711744147301767620864 29*8 5880 86131180014747 1769120879 29995982 8644118761480617699 20892 31085988869411915148111672020895 31216029876311959148361772520993 20998 Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 21 Aug. H. D. Klae- vemann en J. van der Lingen. J. Schaap en M. M. C. Schaap. 11. Koe man en A. Brugman. Getrouwd: 21 Aug. M. Halderman en P. Vernout. G. P. Toledo en M. A. Spook. J. A. Mathot en L. A. J. F. van Suchtelen van de Haare. P. H. Vallen- duuk en J. C. Westerman. II. van den Broek en L. Twisk. II. Verhagen en E. M. Balm. J. D. Korte en A. E. Leef lang. E. Boven en G. van Driesum. A. Steenvoorde en G. Hes. F. Otten- bros en A. Schenk. J. J. Bernard en W. H. Loerakker. B. II van Luljken en A. van Deutekom. A. J. Wilkes en C. C. Wouters. A. J. Reckman en J. M. J. van Hamclsveld. Bevallen. 19 Aug. G. A. L. Sweerts Hendriks, z. H. van Goudoever- Mui jsert, z. 20. S. C. de BruinHui sdier, z. 21. A. van der LandenMens z. 19. C. J. F. Corstensde Groot z. 20. H. do Weegervan der Ham, z. Overleden: 19 Aug. E. J. Bijster, 4 j. d., Brouwersvaart. MARRTNIKÜWS. Haarlem, 21 Aug. 1901 Op de heden gehouden veemarkt zijn aangevoerd 8 Koeien, prijs f 200f loO, 23 nuchtere kalveren prijs f 15f 9, 18 schapen, prijs f 2014, 40 lamme, ren prijs f 12f 9. Op de heden gehouden kaarmarkt zijn aangevoerd 33 stapels kaas, 4522 kazen, 8147 Kilogr. hoogste prijs f 28, laagste prijs f 16. Advertentiën. De Heer en Mevrouw STEEN MANvan Rhijn betuigen hun hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling, bij de geboorte van hun Dochter. Haarlem, 21 Aug. 1901. Allen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan-, alsmede zij die borgtochten onder zich mochten hebben, afge- feven of geteekend door, nu wijlen lejuffrouw AGATHA UIJKZEUL, weduwe van den Heer HERMA- NUS GIESKE, gewoond hebbende en overleden te Haarlem, den lön Augustus 1901, worden verzocht daarvan opgave ofbetalingtedoen vóór of op den 28n Augustus 1901, ten kantore van Notaris A. J. C. DAAMEN, te Haarlem, Spaarne56. Xandarts, is tot Dinsdag 3 Septem ber niet te consulteeren. Gevraagd 15 September eene die goed kan koken en huiswerk verrichten en eene Werk-Tweede-Meid, vereischten zijn P.G., muts dragen en goede getuigen. Adres Mevrouw MElJERS, Huize Bosch en Duin,a Nieuwe Parklaan 7, bij de Witte Brug. Gevraagd bij de Aalsmeersche Bankvereeniging te Aalsmeer op nader overeen te komen voor waarden een BOEKIIOUDkR, on gehuwd. Bekendheid met de vreem de talen strekt tot aanbeveling. Gegadigden naar deze betrekking gelieven hunne Sollicitatie-brieven met op ave van referentiën, leeftijd en salaris door hen genoten, in te zenden aan den Heer Ed. DE LANOY, te Haarlem. Een net aankomend gevraagd, bij H J. LINGEMAN, Vroomstr. 6. bij den Schoterweg. gevraagd in de Banketbakkerij van G. v. d. BOGAARD, Frans Hals- straat 54. Zondags vrij. Direct gevraagd, bekend met fietsrijden. Zijlstraat 18. Agent van Brand- en Levens verzekering Maatschappij zoekt een Compagnon, hebbende vele relatiën. Brieven let». A. B. a/d boekb. firma A. VERNOUT, War- moesstraat 1U, alhier. Begin September gevraagd voor een Jongmensch, met gebruik van vrije kamer. Brieven met opgaaf van condi tiën onder No. 4540, Bureau van dit Blad. Een HUIS van de Coöperatieve Bouwv. »De Eendracht^. Br. fr. onder No. 4539 bur. van dit blad. Een HUIS eener Coöperatieve Bouwvereeniging, gelegen in de Gaelstraal, bevattende vier kamers, gasleiding en alle gemakken. Br. fr. No. 4538 bur, v. d. blad. Wouwermanstraat. Een Bovenwoning f3,25 p. week, Benedenwoning f3,per week. Te bevragen Kinderhuisvest '25Ai

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3