venvacht het ook moge luiden, ik niet aarzel u over te brengen, van wege die bron waaruit het afkom stig is. „Keizer Nicolaas II zou bij zijne komt in Frankrijk, om zoo te zeg gen. dcai vrede tusschen' de Enrel- schen en de Boeren medebrengen. Hij zoude reeds ais bemiddelaar on derhandelingen hebben aange knoopt. cn het schijnt dat de eind- overeenkomst tot stand zal komen bij de ontmoeting die de Czaar met Koning Eduard zal hebben vóór dat hij zich naar Duinkerken in scheept. ,,De vredesvoorwaarden zullen naar hetgeen mijn berichtgever mij mededeelt voor de Boeren en voor Engeland gelijkelijk eervol zijn. De beide Repub. zullen erkend worden als volkomen onafhankelijke Bta ten. maar Grooi-Brifannië zou het gebied der mijnen van den Rand nnnexeeren en eene oorlogsschat ting vragen." Wij zullen wel spoedig zien, wat er van waar is. Het spijt ons 'i te moeten zeggen, maar veel ver wachting hebben wij er niet van. Niémand wenscht vuriger dan w'i. dat eindelijk de mogendheden het ..tot hiertoe en niet verder" zullen uitroepen, maar men is zoo licht geneie-d te vragenHad dat al niet lang geleden kunnen gebeuren In- tusschen. als onze verwachtingen beschaamd mochten worden, zuilen wij de eersten zijn om er over te juichen. den hoofdingenieur dei* firma, den heer Van Nes, die met de meest moge lijke bereidwilligheid ons een en ander mededeelde. Van het e'ectrische krachtstation loopen voeding-kabels over het Spaar- nefhier zelfs *es kabels) over de Bake- nessergrac-ht, door de Jaacftraat naar de Groote Markt, waar het eerste ver- deelingspunt van den electrisehen stroom is. Van hieruit splitsen zich de vertakkingen van het kabelnet be staands uit telkens drié kabels. Op verschillends punten der stad zijn verdeelings- en voedingskasten. De voedingskasten zijn aangebracht op plaatsen waar een groot verbruik van electrisehen stroom te voorzien is. Vanaf de Groote.Markt loopen voe dingskabels naar deze kasten, om meerderen stroom aldaar aan te voeren; de spanning daar ter plaat se is steeds te controleeren door proef- draden, welke in de voedingskabels ingeweven zijn; alle proef draden vin den hun vereenigingspunt in het scha kelhuis op de Groote Markt Het schakelnet wordt uitgevoerd naar het z. g. drieleiders-systeem en bestaat uit drie kabels: de spanning tusschen elk der buitenleiders en den middelleider bedraagt 220 volts, die tusschen de twee buitenleiders 440 volts. Hoe zien nu zulke kabels er uit? Zij zijn aldus samengesteld: De electrïsche stroom wordt geleid door een aantal ineengewonden koperen draden, welke geïsoleerd worden door een linnen omhulsel, dat met parafine is gedrenkt. Dit geheel nu is weer bevat in een looden buis, om de koper draden tegen de schadelijke invloeden van den grond te beschermen. Om die looden buis weer is een laag asphalt aangebracht, terwijl de kabel tegen mechanische invloeden is beschermd door een dubbel ijzerband-omwikkeling Het geheel wordt ten slotte nog maals omwikkeld door een linnen om hulsel met asphalt gedrenkt. Dit zijn de gewone verdeelingska- bels. De voeding-kabels onderscheiden zich hiervan, doordat er aan de saam gewonden koperen draden, waar de electrische stroom doorgaat, en <iie de eigenlijke kern dus vormen, nog een geïsoleerde draad is toegevoegd, waar door men in staat is de spanning van de verst afgelegen punten aan het sta tion te meten en te coniroleeren. Deze voedings-kabels zijn, zooals men begre pen zal hebben, niet de eigenlijke stroomgeleiders, maar dienen eenvou dig om stroom aan ver-afgelegen ver- deelingspunten toe te voegen, en ter controle als hierboven beschreven. De kabels worden bewaard in roll'en, die ter plaatse afgewikkeld worden en de verbinding onderling geschiedt, door middel van moffen, waar het ten min ste niet in kasten plaats vindt. De moffen, uit gegoten ijzer vervaardigd, worden om de lasschen van de kabels heen gelegd en met asphalt opgevuld. Het evrbinden van kabels op deze wij ze, kan men aan den Dreef zien. Tet slotte nu nog eenige cijfers. De kabeJs liggen overal ca. 70 cM. on der den grond. Het geheel! net zal een lengte van 75 KM. ongeveer heb ben. D. w. z. 21 KM. bedraagt de lengte van de gleuf waarin de kabels zich bevinden, doch aangezien er hier drie, daar vijf en meer kabels naast elkaar liggen, bedraagt de totale ka bellengte 75 K.M.., te zamen wegende ongeveer 245,000 KG. Woensdag 14 Augustus is men met het leggen der kabels begonnen, en heeft men reeds ruim 7 KM. kabel ge legd. In 3 maanden denkt men met het leggen van het kabelnet gereed te zijn en reeds in 1902. dus aanstaande maand Mei, stroom te leveren. Eau droeve stoet. Ze hadden er met fluisterende stemman over gesproken in de klas, de kameraadjes, over het droevig ongeval hun vriendje overkomen. Kinderen zijn geen filosofen maar ze voelen toch den grcoten schrik, wanneer een midden uit het onbe zorgde kindierleventje wordt weg genomen. ae voelen iets van. den eerbied voor het mysterie van den dood. Levend te midden hunner een hunner in keren en spel, geliefd om zijn vriendelijk, hulpvaardig gemoed, was hij zoo plots wegge rukt de arme Theo, zoo plots mid den uit den kleinen kring. Dat 29 hem missen zouden', dat voelden ze. meer niet. och neen, want het zijn kinderen1. Maar dat missen zelf is al zoo treurig, dat maakt ze zóó stil. zoo schuchter.... Vanmorgen brachten ze Theo weg naar zijn- laatste rustplaats. Vier trouwe vriendjes liepen naast de koets "en droegen de slippen, de andere trouwe vriendjes uit de klas volgden twee aan twee de koets, de handjes in elkaar, als om elkaar niet te verliezen, zooals ze Theo nu verloren hadden. En om de geopende groeve stond de kinderschaar, en blikte- met ern stige. wijze gezichtjes toe. toen de kist werd neergelaten, de kinderen en de onderwijzer, die ook tegen woordig was. Dat was het laatste wat ze van Theo hebben gezien. En ze gingen heen. ernstig en stil. en ze zullen lang bij hun; ke ren, en spelen denken aan het ka meraadje. waar ze zoo dolveel van hielden, en1 aan de onzekerheid van het kinderleven ook mis schien Bij den boekhandelaar D. J. van dev Wï!k is verschenen het adresboek voor Haarlem 1901. Het is weer voorzien van den bekenden, pracüschen hard- bordpapieren omslag, en natuurlijk geheel nieuw bijgehouden. Onder de' betrekkingen vonden wij dit jaar ook een rubriek journalisten. Jubilé Graaff. Maandag a.s. wordt naar men weet herdacht het 25-jarig jubilé van den heer P. D. Graaff, als 'hoofd eener school alhier. Halftien wordt de jubi laris in de school ontvangen, daarna hebben de leerlingen een feestje. Ver volgens wordt op andere wijze het heug lijk feit feestelijk herdacht, maar daar omtrent vermeiden wij nog geene bij zonderheden. Vrijdagmorgen omstreeks 12 uur had een 18-jarige jongen op de Leidsche- vaart nabij de Rollandstraat de balda digheid een 10-jarigen knaap zoo ge weldig af te ranselen, dat deze hierdoor een arm brak. De dader zette het hier na op een loopen. Pogingen hem te vangen waren te vergeefs. Een toegeschoten politie agent bracht den verwonden jongen naar den heer Van Maas, alwaar hij verbonden werd. Opening. Heden, ZaterdagaVüïrfó, opent de heer Peperkora, Kruisweg 31, zijne banketbakkerij en kokerij. Het perceel heeft onder leiding van den architect den heer Doeglas eene geheele veran dering ondergaan en is thans in een keurig modern winkelhuis herschapen: de aannemer, de heer Nouland, heeft dan ook alle eer van zijn werk. De winkel is keurig door den heer Heemskerk in wit en goud geschil derd, en met het daarachter gelegen salon maakt het een aangenomen in druk. De heer Peperkorji heeft zich vele jaren in de kookkunst bekwaamd en is hij verschillende groote zaken werkzaam geweest; op het leveren van diners, dejeuners enz. legt hij zich dan ook bizonder toe. Uit allés blijkt, dat de heer Peperkorn, Kruisweg 31, met zijn tijd weet mede te gaan. Bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augus tus a.s„ zal door de afdeeling Haar lem van den Nederlandschen Bond van Oud-onderofficicren, aan de Parade worden deelgenomen. De verzameling Chineesche Kunst voorwerpen die door den heer F. M. Knobel, Minister-Resident der Neder landen te Peking, aan het Museum voor Kunstnijverheid in bruikleen werd afgestaan, is dezer dagen weder aangevuld met eene belangrijke ver zameling zeer fraaie decoratieve schil derwerken die een streng godsdienstig karakter dragen en van hoogen ouder dom getuigen. Eenige houten Boeddha beelden, die zich door hunne ver schillende Moedra's kenmerken, lak werken, wapens enz., een gedeelte der nieuwe zending werd reeds in het Mu seum ondergebracht. De verschillende afbeeldingen en plaatwerken geplaatst in de verschil lende door het Museum verspreide les senaars werden weder gewisseld. Op die telegrammen door die Kon. Lied. aan heit Koninklijk Hu-is ge>- zonden, behelzende het groote suc ces te Keulen behaald, ontving de Liedert-afel liet volgend© antwoord Ingevolge do bevelen van Hare Majesteit d'e Koningin, heb ik die eer het Bestuur der Koninkl. Lied. „Zang em Vriend&chap" te Haarlem Hoogstderzelver dank te betuigen voor de mededeel ïng, vervat in het door genoemd Bestuur tot Hare Majesteit gericht telegram van 5 Aug. jl. Het bericht van d'e ze schoone otn- derscheadi ngdie r vereeni gi ng „Zang en Vriendschap" ten deel gevallen, werd door Hare Majes teit met veeL belangstelling ontvan gen. De particuliere secretar ris van H. M. de Koningin A. VAN DER STAAL. In gelijken geest werd een waar- deerendi schrijven ontvangen van H. M. de Koningin-Moeder. Nog dagelijks ontvangt het Be stuur uit alle oorden dies Vader lands, zelfs uit het buitenland de ondubbeizinnigste blijken van sym pathie voor onze Liodertafel en ha ren eminent en directeur met hot schitterend succes te Keulen be haald. een succes toch ongekend, daar zij toch mot algern. stómmen den Eersten Prijs (den Keizerprijs.) inde Höchste Internationale Ehren- klasss verwierf. Gevonden voorwerpen. Een portemoimaie met geld'een vingerhoedeen dameshorloge. Aan het bureau van politie is ge deponeerd een blijkbaar valsche rijksdaalder door een winkelier in de Warmoesstraat van een- onbe kende ontvangen. Tegen een persoon is proces-ver baal opgemaakt wegens verduiste ring van snijboonen. Staking aan de lichtfabrieken Aangaande de staking nog weer niets nieuws. De correspondent van het Han delsblad hc-eft verhaald van een ar beider dien men een bloedneus zou hebben geslagen en- van molo steeren van eten heer Hulsebos. Bij onderzoek is ons echter daarvan niets gebleken. Wel dat de heer Hu'lsebos verzeild, raakte tusschen stakers die hem achtervolgden, zon der echter tot handtasted ij kneden over te gaan. De heer Hulsehos vluchtte in het politie-bureau. Wat de cijfers der ultkeering be treft. die voor de vier achtereenvol gende weken 1.68, 3.25, 1.50 en 2.t>Ius 10 et. voor elk kind beneden de 14 jaar zouden zijn, ons werd) verzekerd dat ze niet juist zijn. doch wie hebben <$e cijfers zelf niet gezien. Officieel zijn deze cij- fers dlus niet. Naar men ons meiert is er hedenmorgen weer flinke steun: ingekomen. Beunebroek. Getrouwd: J. G. Westerlvoven en P. Warmerhoven. Overleden A. Treffers G maanden. Zandvoort. Maandag a.s. zal het Leger des Ileils, afdeeüngHaarlem, op het strand bijeenkomsten houden, onder leiding van den staikapitein Feenstra uit Amsterdam. Maandag en Dinsdag a.s. zullen op het strand bij Noórdwijk schietoefe- feningen worden gehouden met scher pe patronen, tusschen des voormid dags 9 uur en des namiddags 1 uur, waardoor het strand als dan onveilig zal zijn. Alhier is in de Ainsterdamsche va- cantiekolonie en in het Haariemsch Kinderhuis aangekomen de 4de ploeg kinderen, zijnde voor dit seizoen de laatste ploeg, bestaande voor de eerste kolonie uit 60 en voor de laatste uit 25 kinderen. Door dm burgemeester dezer ge meente is besloten geene vergunningen meer te verleenen voor conce of openbare vermakelijkheden, aan pach ters of huurders van café's en hotels, waar een cercle privé gehouden wordt, daar een dusdanig cercle toch eigen lijk in hetTeven is geroepen om de be paling omtrent hazardspelen tc ont duiken. Getrouwd: P. Goldenberg en S. Smit. Raadsvergadering op Vrijdag 23 Aug. 1901, des namiddags ten half acht ure. Voorzitter de heer J. Beeckman, Burgemeester. Aanwezig de heeren W. van der Werff, M. Koning, Jb. Slagveld, P. v. d. Mije, D. Driehuizen'en C. Draijer. Afwezig de heer G. van Toornber- gen. Na opening der vergadering door den voorzitter werden de notulen van het verhandelde in de vorige ver gadering gelezen en goedgekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. Een request van den heer J. Paap, tot aankoop van eenigen grond, gele gen aan hgt Gasthuisplein, werd aan gehouden tot de volgende vergadering. Een request van den heer J. Merens, ambtenaar ter secretarie, tot verhoo ging van zijne jaarwedde, zal behan deld woi-den bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1902. Daarna werden door den Raad on inbaar verklaard: a. twee niet ingekomen aanslagen in den hoofdelijken omslag, dienst 1897; b. verschillende aanslagen in den hoofdelijken omslag, diensten 1898, 1899 en 1900; c. 6 aanslagen in de hondenbelasting dienst 1897; d. Verschillende aanslagen in de Hondenbelasting, diensten 1898, 1899 en 1900. Vervolgens kwam in behandeling de Gemeente-rekening over 1900. Daaraan ontleenen wij het vol gende: Wegens achterstallige belastingen werd ontvangen f 1165.45, aan renten 129.15, wegens strandpacht 4240, wegens opcenten op de grondbelasting 2289.13 1/2, wegens opcenten op de personeele belasting 6951.03. wegens hoofdelijken omslag 5341.75, waar van het kohier bedroeg 5399.55, van vergunningsrecht 1687.50, wegens bondenbelasting 267.50, wegens school gelden 1559.20 1/2, wegens rijksver goeding volgens art. 45 der lager-on- derwijswet f 2400, wegens vaste uitkee- ring volgens art. 1 der wet van 24 Mei 1897 5328.84 1/2 en wegens verkoop van grond 1104.25. Voor kosten van huishoudelijk be heer werd' uitgegeven 4525.74, voor straten, pleinen, wegen, riolen enz. 993.66, voor politie en brandweer en verlichting ƒ4161.04, waaronder ƒ1162.84 voor onderhoud lantaarns en kosten van verlichting. Het onderwijs kostte 8836.79 1/2, waaronder aan jaarwedden besteed werd 6752.05 1/2. De kosten van het armwezen, enz. bedroegen 809.37 en aan renten en aflossingen van geld- leeningen werd 6927.50 besteed. Voor liet aanleggen van nieuwe bestrating en bet uitbreiden der rioleering werd 9495.43 uitgegeven. De totale ontvangsten bedroegen: 45256.76 1/2 en de uigaven ƒ40270.65, zoodat er een batig saldo is van ƒ4986.11 1/2. De commissie tot het nazien dier rekening bracht bij monde van den heer v. d. Mije verslag uit en stelde voor die goed te keuren, zooals ze door B. en W. was ingediend. Overeenkom stig het advies werd besloten en de re kening voorloopig vast te stellen in ontvangst tot een bedrag van 45256.76* en in uitgaaf tot een bedrag van 40270.65, alzoo met een batig saldo van 4986.11 1/2. Daarna werd door B. en W. den raad aangeboden de begroeting der inkom sten en uitgaven voor den dienst 1902, die aan de leden ter lezing zal worden rondgezonden. Aan de orde was de stemming over het voorstel om het onderwijs in de handwerken bij de nieuwe regeling gedurende de gewone schooluren te doen plaats hebben, waarover in de vorige vergadering de stemmen ge staakt hadden. Voor stemden de heeren van der Werff, Driehuijzen en Slagveld, tegen de heeren Draijer en Koning. Buiten steming bleef de beer van der Mije. Het voorstel was alzoo aangenomen. De heer Slagveld vroeg den Voorzit ter hoe of het stond met het voorstel, ingediend door de indertijd benoemde 'commissie, inzake de regeling van schoolgeldheffing en de plaatsing van leerlingen op de scholen. De Voorzitter antwoordde daarop, dat, zoowel het voorstel van de com missie, als dat van den Burgemeester gegrond was op de nieuwe verordening op den Hoofdelijken Omslag, die eerst onlangs bij Kon. Besluit was goedge keurd- Daar die zaak van ingrijpenden aard was, achtte spreker het wenscbe- lijk met het nemen van een beslissing te wachten tot de nieuwe raadsleden zitting hadden genomen. De heer Slagveld zeide, dat hij, ver nomen had, dat reeds met 1 September kinderen van de school aan den Ilooge- weg naar die aan het Schoolplein wer den overgeplaatst, waarop de Voorzit- zitter antwoordde, dat zulks geschic- den zal in overleg met de hoofden der school en zooveel mogelijk volgens de thans nog bestaande verordening. De nieuwe regeiing zou eerst later in wer king treden en wel bij de aanneming van kinderen in 1902. Nadat nog eenige besprekingen had den plaats gehad omtrent de bedoelde regeling, werd de vergadering geslo ten. De Gemeentebegrooting voor 1902 in den Plaad aangeboden, die gedu rende 14 dagen van 26 Aug. tot en met 8 September a.s. ter gemeente-secreta rie voor een ieder ter lezing ligt, en tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld. Vrijdag en heden werd alhier in de Bewaarschool eene tentoonstelling ge houden van postzegels, couverten enz. enz., alles afkomstig van krijsge vangenen op Ceylon en St. Helena, bijeenverzameld door den beer F. C. Versélewel de Witt Hamer. Wij waren gisteren in de gelegen heid een en ander in oogenschouw te nemen en moeten constateeren, dat de verzam£ling hoogst belangrijk is. Vooral de groote collectie couverten, waarvan op enkele bijbelteksten wa ren geschreven, het postpapier en cou verten met penteekeningen, waaronder zeer aardige, de gewone en ansichts briefkaarten waren de moeite waard om te bezichtigen. Zeer zeldzaam waren twree briefkaar ten, gedrukt te velde, eene gelegen heidsbriefkaart, afgezonden door den postmeester-generaal J. A. van Alphen aan den staatssecretaris F. W. Reitz, eene proclamatie van den Staatspre sident Paul Kruger, gedrukt te velde op eene briefkaart, ansichts-briefkaar- ten met de handteekening van gene raal Cronjé, geldswaardig papier van 0.50, uitgegeven in de gevangenkam pen op Ceylon, brief couverten van krijgsgevangenen met sluit-etiquet, vanwege de Engelsche regeering, handteekeningen van de heeren Dr. W. J. Leyds, President Steijn. Van Boeschoten, A D. Wolmarans en an deren. Het snijwerk was eveneens zeer in teressant, o. a. gymnastiseerende ba vianen, penhouders, photographie- lijstjes enz. enz., uit hout gesneden door krijgsgevangenen op St. Helena. Eene gehectographeerde courant, uitgegeven in het gevangenkamp op St. Helena, trok ook ieders andacht. Wij kunen niet anders dan de col lectie ten zeerste roemen en een woord van lof brengen aan den beer F. C. Versélewel de Wittt Hamer voor de moeite, die hij zich getroost heeft dat alles bijeen te verzamelen. Het goede doel daarbij, dat beoogd wordt om nl. de opbrengst van de entrée's en van den verkoop af te staan aan het Briek- huizenfonds, verdient voorwaar door een ieder gesteund te worden. Heemstede. Vrijda" zijn de troepen, die alhier zijn ingekwartierd geweest en deel hebben genomen aan de fortoefening in de Meer, naar hunne respectieve gar nizoensplaatsen teruggekeerd. Beverwijk. De kennis heeft voor Beverwijk een zeer rustig verloop gehad; de politie, versterkt met eenige rijksveldwach ters, behoefde geen enkele maal op ie treden. In 't geheel werden 8 proces sen-verbaal wegens dronkenschap op gemaakt. Geen dag der kermis is echter ge passeerd' zonder 'n grooteren of kleine ren brand; op de beide' eerste dav, .1 de reeds vermelde branden bij Middel koop en Zegers; den volgenden c'ag in een poffertjeskraam en den laatsten dag in een woonschuit, gelegen in de haven. De beide laatste branden w iren van geringen omvang en werden dot r de bewoners zelf gebluscbt. Door de Chr. Zangver eniging ..de Harpe Davids" zal dezer dagen een krans worden nedergele^d op bet graf van haar in het voorjaar overleden di recteur, de heer Klinkenberg. Ondertrouwd: G. Ferwerda en S. Lub bers. W. v. Citters en G. Gertenbach. Getrouwd: C. Meijer en G. van Lies hout. D. Walter en N. Harmeijer. Bevallen: C. Duijn—Maks. z. A. StamJanse, z. H. NoltenSchelvis, z. A. M. van WoenselVlek. z. G. J. TimmerBroekkamp, d. H. Cats Pleeging. d. Overleden: A. Docter, 4 m. A. F. Ver schuur. geh. met G. C. Avis 48 j. (uit den Helder). A. Heere, 5 w. G. Weela- ge, vrouw van N. A. v. d. Lem, 34 W. van der Zon. 7 1/2 m. INGEZONDEN KEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Gevolgen der maagziekten. De maag is voor het mensche- lijk lichaam wat de Citadel is voor eene versterkte stad. Als ten ge volge van verschillende ongevallen, dit orgaan verzwakt is in de voor naamste gedeelten, ondervindt het geheele lichaam den terugstoot dier aandoeningen. De spijsverte ring is zoo moeielijk dat in de meeste gevallen dc maag het voed sel weder uitwerpt. Men onder vindt hevige pijnen en krampen, de onthouding van voedsel wordt alsdan de natuurlijke oorzaak der algemeene verzwakking die de bloedarmoede veroor aakt. De Heer B. van Roozendaal te Made, N. Brabant schrijft ons »Tot mijn groot genoegen kan ■k U mede deelen, dat ik gedu rende ruim een jaar een maag kwaal heb geleden, waardoor ik verschrikkelijk leed, zoo erg dat ik 's nachts niet kon slapen, doch na 't gebruik van drie doosjes Uwer beroemde Pink Pillen ben ik volkomen genezen. Ik gevoel geen pijn mper en het slapen gaat ook goed. Maakt mijn schrijven gerust bekend, opdat er geen men- schen meer gevonden zullen wor den, die lijden zooals ik leed, want zij moeten zich tot U wenden. Prijs fl.75 de doos: f9 per u doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depotti ouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar - lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depóthou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat de ze personen spoedig, met het ge bruik der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Hiernevens Af- beelding der doos met de echte Pink Pillen INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zicli niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst wordt de kopg niet aan den inzender teruggegeven Mijnheer do Redacteur! Zou het niet. zeer geweuscht zijn, de Lampiontocht. waarvan het uur var vertrek bepa-ald is op half tien. min. stens een half uur, doch bij voorkeu', een uur te vervroegen, aangezien lie. reeds meermalen is voorgekomen, dat het vertrek later wordt, maar ook dat door onvoorziene omstandieheden de aankomst niet in overeenstemmin is met het programma, en indien dit nu ook wederom het geval mocht zijn, het middernacht is alvorens de stoet ontbonden wordt. U. mijnheer de redacteur, dankz >.g gende voor do verleende plaatsruimte, verblijf ik hoogachtend, EEN BELANGSTELLENDE. Mijnheer de Redacteur. Wees zoo beleefd onderstand stukje in antwoord aan den heer Van de Kamp voor mij te willen plaatsen. Mijnheer van de Kamp, waar be moeit u zich toch mede. U hebt niet veel succes van al uw werk. De patroons weten wat zij doen moe ten. De stakers weten wat zij doen. En de Kamer van Arbeid kan niets doen, die is incompleet en als zooda nig kan zij geen besluiten nemen. Doch wat zij heeft kunnen doen, dat heeft ze al gedaan een p.aar dagen na dat de staking was uitgebroken. En nu moet ik even klappen uit de verga dering. toen is de patroon-voorzit ter van de Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven op het terrein geweest en heeft getracht zijn bemiddeling aan te bieden, doch dit is afgestuit op on wil van de patroons-zijde, wat wij dan ook ten zeerste betreurden. Als voorzitter-werkman heb ik het mijne bijgedragen om tot een bevre digende oplossing te geraken, maar al le pogingen zijn vruchteloos geweest, en alleen van de zijde der Patroons ondervinden wij een totale onwil; tot zelfs onze geachte Burgermeester heeft niets met dien humanen patroon kun nen opschieten. Het woordje (moet) zegtniets. Tot hiertoe het antwoord aan mijnheer Van de Kamp. Gaarne wilde ik nu even met een enkel woord aanstippen mijn persoon- Stadsnieuws. Haarlem'. 24 Aug. 1901. Schiet- en schermwödstrjjden De vereeni ging tot Verhooging van 's Lands Weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning" alhier, heeft het plan tea* gelegenheid van> haar 35-jarig bestaan een nation alen schiet- en schermwedstrijd! uit te schrijven. De schietwedstrijd zal plaats heb ben op de schietbanen in de Dui nen te Overveen op 21, 22, 23, 28, 29 en 30 September a.s.. de scherm- wedstrijd op 5 en 6 October d). a. v. in de groote zaal dier Sociëteit Ver- eeniging. Een uitgebreid)© collectie prijzen zal wordien uitgeloofd, en er zal naar geijverd wordien de wedstrijden 2300 aangenaam moge lijk te maken. Wat den schietwedstrijd betreft, zij nog gemeld) dat er geschoten zal worden uitsluitend op 300 M. met •het rijksgewteer M.' 05. De wed strijd zal bestaan uit Korps-, Vrije Baan en Personeel en wedstrijd. En voor den schermwedstrijd gel den nog deze toelichtingen. Er zal gewerkt worden op degen, sabel en geweer (personeel). Korpswedistrijd voor 3 ledien van elke vereeni gin g op degen', sabel er| geweer, mits de ze deelgenomen hebben 'aian den Papsoneeien wedstrijd. Colonne-wedstrijd op geweer cn langen stok. Uitsluitend)' zal de Franscbe methode gevolgd1 worden. Er zijn op elk wapen (zoowel per soneel, korps alls colonne) 3 prijzen beschikbaar gesteld. Naar wij vernemen, wordt Zon dag 6 October in de groote concert zaal van de Sociëteit Vereeniging een Matinée gegeven, en wodfc des avonds een bal georganiseerd. In het douche badhuis zijn in de ai- geloopen 621 baden genomen. De heer T. W. de Koning alhier is geplaatst op de voordracht voor een leeraar in de wiskunde aan de inrich tingen voor M. en H. O. te Amersfoort.. Naar wij vernemen zal de beroemde violist Pablo de S ar as ai e in het najaar een tournée door ons land maken en daarbij waarschijnlijk ook in Haarlem optreden. Do electrische kabelaanJpg. Menigeen heeft met belangstelling gekeken naar den aanleg der electri sche kabel-geleiding voor de gemeente lichtfabrieken, welke aanleg, zooals men weet, uitgevoerd wordt door die Berlijnsche firma Siemens en Halske. Op den Dreef ziet men de arbeiders bezig in de diepe geulen de kabels ie leggen en als leeken staat men er bij, nieuwsgierig en weetgraag en... even wijs als men kwam moet men gaan. Leeken zijn ook wij, we hebben daarom ons licht eens opgestoken bij Een dergelijke machine gebruiken ook de Japanners om hun rijstvelden te besproeien. Men zal zich er nu niet meer over verwonderen, wanneer men hoort, dat in vele plaatsen met water bandel wordt gedreven. Zelfs in Euro pa gebeurt dit: niet zoo lang geleden had Parijs nog zijn waterdragers, want het is ten allen tijde een moeil'Uf pro bleem geweest, om deze stad voldoen de van water te voorzien. De eerste waterleiding werd aange legd door keizer Justinianus. Philippe Auguste liet putten graven, die Lode- wijk XIV no£ aanzienlijk vermeerder de. maar de voorraad bleef onvoldoen de en waterdragers, meest hoeren uit Auvergne, moesten het water overa! rondbrengen, waardoor het zeer duur werd. Schilderachtiger is de Italiaansche „acquainolo" te Napels, die blootsvoets door do straten loopt met zijn kreet: frisch water! Te Madrid heeft men den aquador die in alle Spaansche staten van Amerika eveneens voorkomt, waar meestal een Indiaan deze betrekking vervult. En zoo is hqt in menig land. Te Cairo dragen de sakka's" óf een met water gevulden zak van bokkenvel op het hoofd, of ze voeren een kameel mede, op wiens rug een ton is vastcremaakt.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2