PEEK o GLOPPENBURG. TE KOOP: Johannes van den Berg, Keukenmeid, flink Dagmeisje. Kost- en Inwoning, TE HUUR Biljart te koop Verloren s OPTOCHT. Verbod rijden. Zangschool. Stadsnieuws. Haarlem. 29 Aug. 1901. Leeraren Middelbaar Onderwijs. Woensdagavond werd in het Bron- gebouw alhier de 36e algemeene ver gadering van leeraren bij het M. O. geopend met een openingswoord van den Voorzitter den heer F. G. Grone- nian te Groningen, die het o. a. zeer toejuichte dat ditmaal dames tegen woordig waren. Do heer Toose heette welkom namens de afd. Noord-Holland. Het verslag werd uitgebracht door den heer W. Quint, en daaruit bleek o. a. dat het ledental gestegen was van 405 tot 605. Herinnerd werd aan de werkzaam heden in zake uitkeering bij overlijden aan nabestaanden en aan pogingen tot verkrijging van een herziening van de wet op het M. O. Uit het rapport van den penning meester bleek, de ontvangsten be droegen I ïjCO.65 en de uitgaven 2010.42. het bang saldo bedraagt dus 1 176.23. Hierop werd aan de orde gesteld de motie Toose: De vergadering spreekt de wensche- lijkheid uit dat het Hoofdbestuur of een daartoe te benoemen commissie in overweging neme welke wijzigin gen noodzakelijk of gewenscht zijn in den titels I tot en met V der Wet op het M. O., opdat de vereeniging gele genheid hebbe, zich daarover bijtijds uit te spreken. Nadat de motie aldus was gewijzigd, dat de woorden ,,het Hoofdbestuur of een daartoe te benoemen commissie" er uit waren gelicht, werd zij aange komen. Alsnu kwam in behandeling de tweede motie Toose, aldus luidend De vergadering noodigt het Hoofd bestuur uit, zich in verbinding te stel len met het Herstellingsoord te Lunte- ren, teneinde het mogelijk te maken, dat allen, bij het Middelbaar Onder wijs werkzaam, die van deze instelling mochten wenschen gebruik te maken, daartoe in de gelegenheid zijn. De vergadering stelt op de begroo ting voor 1901/1902 eene subsidie groot f 100 ter beschikking van bedoelde in richting. Do heer Doijer, die aan Lunteren een bezoek heeft gebracht gaf daar een beschrijving over, waaruit groote waardeering en bewondering voor de stichting sprak, doch moest rappor teeren, dat het Hoofdbestuur toch aarzelde de subsidie te verleenen. Men zou meer betalen dan feitelijk door de vereeniging zou kunnen worden geno ten, en dit argument moet men, den stand der financiën in aanmerking genomen, zeer zeker doen gelden. Het is ook de vraag of het wel wen- schelijk is dat patiënten, die b. v. over spannen zim in den tijd dat aflei ding hoogst nood'g is. steeds verkeeren onder vakgenooten. Het Hoofdbestuur adviseert dus de suhsidie niet toe te staan. De heer Toose verdedigt zijn voor stel. Ten slotte werd het Hoofdbestuur verzocht zich nog van detail-kwesties ojp de hoogte te stellen en te zijner tijd met een nieuw voorstel te komen. Het voorstel om f 50 subsidie aan het schoolmuseum te geven werd bij acclamatie aangenomen. Een commissie werd benoemd om de mogelijkheid te overwegen om te zamenmet anderevereenigingen in 1902 of 1903 een tentoonstelling te houden van de hulpmiddelen bij het onderwijs in de aardrijkskunde, en besloten werd aan die commissie een crediet van f 50 te verleenen, en een subsidie van 100 Als plaats van de gewone algemeen- vergadering in 1902 werd gekozen Mid delburg. De heer Rienstra bracht o. a. ter sprake de financieele vergoeding voor de leden der eind-examen-commisie en protesteerde tegen het niet vergoe den voor schriftelijk examen, de lage vacatiegelden vooral voor de leden die wonen in de plaatsen, waar de com missie zitting houdt, en de willekeu rige wijze bij het uitbetalen der man daten. Als tweede punt bepleit deze spreker de wenschelijkheid dat de examen commissie in verband met de groep- cijfers ccn grootere vrijheid zou krij gen en men zich daaraan niet zoo angst vallig zou houden. De heer Goedhart bestreed dat en was hang voor die groote vrijheid. Het hoofdbestuur zal beide zaken in overweging nemen. De heer Mijers wees er op dat een jong rnensch in Amersfoort voor een derde klasse geslaagd, in Breda werd afgewezen. Hedenmorgen was het eerst aan de orde het voorstel van dr. J. Mijers: „Het Hoofdbestuur neme zoo spoe dig mogelijk maatregelen om een com missie in het leven te roepen, die zich belasten zal met het Uitwerken van voorstellen ter inkrimping der leerstof in de vakken, onderwezen op de H. B. school met 5 j. c. Dit voorstel werd op aanwijzing van den heer Mijers in tweëen behandeld. De vergadering sprak zich eerst uit over de vraag of inkrimping van leer stof van da H. B. S. met 5 j. c. ge wenscht is. De vergadering maakte bij opstaan en zitten uit, dat inkrimping op be doelde scholen voor jongens gewenscht is, terwijl men zich ten aanzien der meisjesscholen niet uitsprak. Hiarna discussieerde men over de wenschalijkheid om een commissie te benoemen ten einde deze zaak uit te werken. Aan het Hoofdbestuur werd opgedragen die kwestie ter hand te nemen. Vervolgens kwam men tot de be handeling van het tweede voorstel Mijers: Aan het Hoofdbestuur worde op gedragen. pogingen in het werk te stel len, om de 3e alinea van art 23 van het K. B. bevattende het j>i-emeen re glement voor de eindexamens der II B. scholen gewijzigd te krü<?en, en haar aldus te doen luiden ..Zijn er meer dan tien. kandidaten dan heeft splitsing in groepen plaats' Een groep mag niet meer dan tien kandidaten bevatten; over elke groep wordt dadelijk na afloop van haar examen beslist!" Dit voorslel werd aangenomen. Aan de orde kwamen nu herziening der Titels VI cn VII van de wet op het middelbaar onderwijs. In dit verband werden verschillende vraagpunten uitvoerig besproken. Bij het vraagpunt: 1. Welke diplo ma's zullen gelden als voldoende waarborg voor de algemeene ontwik keling, die een leeraar M. O. dient te bezitten? Kunnen hiervoor gelden: a. Diploma eind-examen Gymnasium? b. Diploma van het toelatingsexamen tot de Universiteit? c. Diploma H. B. S. 5? d. Diploma eind-exarnen H. B. S. 5 voor meisjes? e. Diploma hoofd onderwijzer met één lagere taalacle? f. Diploma onderwijzer met twee ac- ten voor talen L. O.? e. Diploma van een speciaal propaedeutisch examen, waaruit de algemeene ontwikkeling blijkt? draaide zich het meeningsv< r- schil vooral om het al of nfcit voorop stellen van universitaire opleiding. De heer Goedhart verdedigde vooral de beide wijzen van opleiding te be houden. terwijl verschillende leera ren de universitaire opleiding wensch- ten voorop te stellen. Brand. Te kwart voor tienen Woensdag avond werd brand gealarmeerd op den Schotersingel. Twee spuiten Tien, de slangenwa gen en de ladderwagen waren spoedig aanwezig, spuit Tien het eerst. De brand werd door de buren spoedig ge- bluscht. Oorzaak waarschijnlijk het omgooien van een theelichtje door een kat. Naar wij vernemen zal Jhr. H. C. van Panhuys. die sinds Januari j.l. aan eene ernstige ongesteldheid is lij dende begin September e. k. zijne functiën als ontvanger der direc te belastingen alhier hervatten. Namens de firma Cohen en Van der Laan werd heden door den architect, den. heer J. van den Ban, aanbesteed den bouw van een machinegebouw met ketelhuis en schoorsteen ter uitbrei ding der margarinefabriek aan de Leidsche Vaart alhier. De uitvoering van het werk werd op gedragen aan de firma B. Zuithof en Zonen, aannemers alhier. Lampionoptocht. Men verzoekt ons mede te dee- lem d'at d'e electrische installatie van den Kona ngi nnewagen en die wagen van den Bond van Oud-Onderoffi cieren en het Depót Escadron 2dé Regiment Huzaren welwillend1 is uitgevoerd door het magazijn plec tra'" in die Barteljorisstraat. Stukken van den Gemeente raad. Bij het ontwerpen van die straten op de grondlen, gelegen bij. het openbaar slachthuis, is het B. en W. wensohelijk voorgekomen, dat d'e hoofdweg, die van den Schallt- wijkerweg naar het slachthuis leidlt, een rechte straat worde. Daar toe is noodig gTond van de wedlu- weVerd'el. geb. Houdgraaf in eigen dom te krijgen. De eigenaresse heeft zich bereid1 verklaard! die be- noodigd'e strook grond te ruilen tel gen eene daaraan- evenwijdii'g loo- pende strook grond, welke van de gemeente behoort. B. enW. doen nu een desbetreffend voorstel, waarbij, bepaald wordt d'at d'e wedluw-e Ver- del, geb. Houdgraaf, in het bezit zal treden van het over te> dragen tér- rein, zoodna door baar aan de ge meente een bedrag van f 1500 zal zijn betaald. Bij den ontvanger dezer ge meente bestaat het voornemen om ,n den heer H. H. Meitthijs&em, gedelegeerde te zijnen kantore, op diens verzoek met ingang van 1 Oc tober a. s. eervol ontslag té verlee nen1. Erkennende die vele en goede dientsten van den heer Matthijssem, gedurende meer dan 38 jaar bewe zen. doen B. en W. het voorstel hem ten laste der gemeente peov sioen te verleenen, ten bedrage van f 1000 's jaars. B. en W. bevelen de volgende vier beeren aan als onder-directeur der gemeente-lichtfabrieken 1. J. G. Bellaar Spruij.t, te Am sterdam. 2. A. de Zwaan, te Ween'en. 3. N. M. H. Doppler. te Haarlem. 4. F. Schouten, te Slikkerveer. In de vitrine van den' heer D. J. v. d. Wilk in de Groote Houtstraat trekt bijzonder dé aandacht een schilderstukje van mej. M. Be- kou w, een kijkje op het Barrevoete- hofje. Het is een stil stukje stadsleven. Twee huisjes in expressieve lijnen neergezet, een hofjes-straatje, een put en voor de huizen potjes bloe men. Uit het schilderstukje droomt dé rust van het vergeten hofjes-le ven. Het is werk, dlat mej. Bekouw eer aandoet, artistiek werk. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Uitspraken. A. H. Kooy, slager, te Haarlem, opzettelijke vernieling, bij verstek 5 dagen gevangenisstraf, J. Mentjox, werkman, te Haar lem, mishandeling, f 1 boete of 1 dag hechtenis met vrijspraak van het meer dere. G. Bakker, zonder beroep, te Krommenie, 3 mishandelingen, 6 da gen gev.-straf. C. J. van Heerden, stucadoor, te Haarlem, mishandeling, bij verstek 8 dagen gev.-straf. C. Heijnis, metselaar, te Krom menie. eenvoudige beleediging ambte naar in functie, 8 boete of 6 dagen hechtenis. D. Klaus en S. Heijnis, zonder beroep, te Krommenie, feit alsvoren, f 3 boete of 3 dagen hechtenis. G. Terol, hittendrijver. te Zand- voort, mishandeling van een dier, 3 dagen gev.-straf. P. N. ter Wolbeek, arbeider, te Zandvoort, mishandeling, 3 dagen gev.- straf. Th. Meeuwenoord, bloemistknecht te Bloemendaal, opzettelijke vernie- ling, 3 dogen gcv.-strof. K. Vink, los werkman, tc zaan dam, mishandeling 8 dagen gev.-straf met vrijspraak van het meerdfreA. J. Stroo,, zonder beroep, te Koog a/d. Zaan, mishandeling, 3 weken gev.. w. van. der Kolk, colporteur, te Amsterdam, mishandeling. f 19 boete of 5 dagen hechtenis. B. Westerwal, werkman, te IJmui- den, mishandeling, bij verstek 3 dagen gev.-straf. I - R. Bom, bediende, te Z. en N- Schermer, diefstal. 8 dagen gev.-straf. H. Verhees, zonder beroep, te Haarlem, mishandeling,. 3 boete of 3 dagen hechtenis. Het verslag van de rechtbank wordt wegens plaatsgebrek morgen opgeno- men. Sta^insr aan de lichtfabrieken Het was gisterenavond vol in „De Kroon," waar de heeren Van Er-! kei en Van Zomeren het woord voer den. Beide sprekers wekten op de beken de gronden tot krachtige organisatie en richtten het woord tot de vrou wen van wier flinke steun veel te ver wachten is. Zij vooral, die zulk een grooten invloed kunnen uitoefenen, moeten hun mannen tot volhouden aansporen. Wanneer de vrouwen er den moed in houden, dan is er al veel gewonnen. Het raadslid, den heer v. d. Kamp, werd lafheid verweten en in krasse bewoordingen werden zijne bemoeiin gen afgekeurd. Na ten slotte nog een krachtige op wekking werd de vergadering gesloten en trok men weg, zich haastend in den regen, die bij stroomen neerviel, een goed heenkomen te zoeken. Op het terrein der lichtfabrieken waren gisterenavond een sterk deta chement politie en ook infanterie, de laatste onder luitenant Van Tienho ven en de eerste onder den adjunct-in specteur Van Dam, die overal posten hadden uitgezet. De toegangsweg van den Harmen- jansweg uit was voor het publiek af gesloten en bij de nieuwe brug daar had do politie een post. Aan die brug tegen 8 uur slechts weinig nieuwsgie rigen, zooveel te meer echter op de Groote Markt en bij de Smedestraat, waar de Kroon is gelegen. Volgens de tactiek van den politie commissaris ook geen vertoon van macht. Op de Markt de vaste post als al tijd, in de zaal een inspecteur van po litie en een rechercheur voor het ver slag. Anders niet. Wat op het hoofdbureau was en m de hulpbureaux wist natuurlijk niemand., doch een geheim was het niet dat van de infanterie en cavalerie, die telefo nisch zijn verbonden met de lichtfa brieken, detachementen gereed waren en dat de luitenant Van Tienhoven over de infanterie en de commissaris over de cavalerie dadelijk, te beschik ken hadden. Het is heden zeer rustig om en op de terreinen van de lichtfabrieken. Dc weg is thans, tot de terrein toe geheel vrij. Het kwam ons voor, dat er over het geheel genomen, minder politie was dan gisteren. De infanterie is ook nog gestationneerd. De arbeider* the er zijn. blijven aan hot werk en van de stakers was weinig of niets te zien. De „St. Ct." bevat de statuten van de vereeniging „De Haaxlemsche huis houd- en Industrieschool alhier. Doel: het geven van onderricht m werkzaamheden van huishoudolijken en industrieelen aard: aan meisjes en volwassen vrouwen en het bewaren en verplegen van kinderen van verschil lenden leeftijd. Men tracht dit doel te bereiken door het stichten jan em gebouw hetwelk geheel wait inge richt om het hierboven bedoelde'on derricht te kunnen geven en waarin tevens een bewaarplaats voor kinde ren aanwezig is. Duur: De vereeniging wordt aange gaan voor den tijd van 29 achtereen- Sollende jaren dag der oprichting, zijnde 14 Juin ïaui. Ilrt vereenigingsjaar looDt -van 1 Sep tember tot ultimo Augustus. Het eer fit o vereenigingsjaar zal echter loopen van 14 Juni 1§01 tot ultimo Augustus "liét bestuur der vereeniging bestrw* uit tón minste 9 personen. Het is ver deeld in: president, vice-president, secretaris, adjuncbsecretaris, penning meester adjunct-penningmeester en minstens 3 t<ubmissarise^ll?'>l'"i^Uenr wordt gekozen door en uit de ledhm. Het bestuur vertegenwoordigt de ver eeniging in en buiten rechten. De be- noeminS van de leden van liet bestuur, hnn werkkring en onderlinge samen- wèïk M wordt bü huishoude ik reg- tómen^geregeld, evenals de wijze van aftreding. Gevonden voorwerpen- Een oliekannetje. Een sleutel. Een portemonnaie met geld. Tenen een jongen is proces-verbaal opgemaakt wegens 't breken van een ruit. Een vrouw is bekeurd wegens het houden van een stookplaats zonder vergunning. De waarneming van de strekking van inspecteur van het middelbaar onderwijs voor de Pr0™>c'= SS* Holland enz. is van 1—21 September e k bij afwezigheid van den heer dr. j' Campert. opgedragen aan den.in specteur K. ten Bruggencate, te s Gra- venhage. Bil vonnis van dc arrondissements- refhtbank alhier, d.d. 29 Augustus !o01 isin slant van faillissement ver- klaard Dirk Schipper, broodbakker, wonende te Beverwijk. Rechter-commissaris mr. I. W. ïaOse- caat Vermeer. Overveen. Mej. S. A. D. de Sturler alhier slaag de voor het examen Fransch L. 0. Heemstede. Ter secretarie zijn inlichtingen te be komen omtrent een heeren-cape. op straat gevonden. Vergadering van den Raad dezer Gemeente Heemstede op Dingdag den 3 September 1901 des avonds te half 8 uur. Beëediging en installatie Raadsle den. Benoemen Wethouder. Benoemen ambtenaar van den Bur gerlijken 9tand. Benoemen leden finantieele commis- ie. Idem leden commissie plantsoenen. Ingekomen stukken. Bennebroek. Zijn hier in den omtrek reeds eenige villa's döe door middel van aoetyleenlicht worden verlicht, cfoor het bezit van een eigen toe- thans heeft ook de heer G. btam alhier diat goedé voorbeeld!, voor zijn fabriek van rijtuigen, ge volgd. Het licht is bijzonder mooi en schijnt in elk opzicht te voldioen, terwijl veiligheid en doelmatig heid van aanleg, toestel enz. niets te wenschen overlaten. De levering geschiedde door de heeren Parmel en Smits die de Haarlemsche acety leen-1 i chtgastoe- stellen merk „Hollandda" exploi- teeren. Daar ten stelligste is be wezen' diat dé uitgaven die van een geregelde petroleumverlichting met al het daaraan verbondene, niet overtreffen, is het te hopen dat van gemeentewege zal worden getracht, om ook tot deze doelmatige verlich- ti hg te gerakenvooral daar waar de straatverlichting door middel van petroleumlantaarns zooveel te wenschen overlaat. Zandvoort. Seer H- Tan der Velden uit Amsterdam heeft aan de Feestcommi- f - d «esteld voor de volksspe- tón eenige prijzen en wel een fraai h°rloge als 1ste prijs voor de CSl en eeu drietal geëmail- ieerde broches met de beeltenis van lVf de Koningin, als hoofdprijs voor elk der meisjesspelen. Hi« ♦>Lheeft.u(?e he6r vau der Velden, h,ler vertoeft. beschikbaar *TWeI vo,or het Zandvoortsche 1 anfanvKorp9 als voor de Muziekka pel „r'aul Kruger" een met zilver ge monteerde ebbenhouten dirigeerstok o^n.° «scriptie ter herinnering aan 31 Aug 1901, welke voorwerpen door den milden gever na afloop der volksspelen zullen worden uitgereikt «et programma der feestelijkheden op 31 Augustus luidt als volgt- 1. Des morgens 8 uur Aubade op het Kerkplein door liet Fanfarekorps „Onderling Hulpbetoon" en de Mu ziekkapel „Paul Kruger". 2. Des morgens 9 uur: Optocht van schoolkinderen, Corporatiën der ver schillende Veileenigingen, Gecostu- meerden, versierde fietsen, sportkar ren, enz. i "f Tra.ctatie der schoolkinderen op het feestterrein. 4. 's Namiddags 2 uur: Volksspelen op het feestterrein aan den Hoogevveg. A«a'.1 ^ons^en' h. Hardloopen, c. Mustkhmmen, d. Touwtjespringen, e. Zakloopen, f. Eierloopen. Gedurende de volksspelen zal een big worden verloot. 5. Optocht met prijswinners. 6. Van 7 tot 8 uur: Muziek op ver schillende plaatsen in het dorp 7. 9 uur precies: Bal in Hotel Kur- haus, onder leiding van den heer A. J. Meijerink. 8. 10 uur: Vuurwerk op het terras. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, d'at alhier logeert zekere Mej. I-, die van af het jaar 1854 elk zomer seizoen als badgast alhier aanwezig is geweest. In de bewaarschool alhier is tijdens de afwezigheid van het Hoofd dier school, Mej. v. d. E. ingebroken. Bij hare thuiskomst ontdekte zij dat een bedrag van ongeveer f 150 was ont vreemd, welk geld voor de inrichting bestemd was en dat zij alhier gecollec teerd had. De zaak is in handen der politie. Dinsdagmiddag zouden drio bad gasten langs het strand een tochtje maken met een zeilwagen. Nog nau welijks was men op weg of de mast brak en de wagen sloeg voorover, zoo dat alle passagiers met bestuurder er uitvielen, gelukkig zonder letsel te be komen. Vel8en. Door het Rijk zal te IJmuiden nabij de sluizen wordep gebouwd 2 wacht huisjes voor de politieagenten ter be waking van de schepen, welke aldaar onder quarantaine binnenkomen. Haarlemmermeer. Wij vernemen, dat van de ingeko men antwoorden verreweg de meeste ingelanden zich verklaard hebben voor de verpachting van den polder als jachtveld in groote blokken, dus kun nen medegaan met het voorstel van 't bestuur daaromtrent. Halfweg. De totale opbrengst der Unie-collecte alhier bedraagt f 152.35'. Beverwijk. De gewone jaarlijksche hankfra- verij zal albier plaats hebben op Donderdag 26 September a. s op de Breestraat. Prijzen zijn /2Ó0, '/iOO en 25, benevens troostprijzen van 75, 25 en 10. Woens<lagmiddag gebeurde alhier een ernstig ongeluk. De voorgevel van een onlangs verbrand huis in dé Peperstraat was blijven staan en woei nu, cfoor een harden ruk wind, omver, met het noodlottig gevolg dat 4 kinderen onder het puin geraakten. Van 2 werd ieder een been vermorseld. de beide an deren kwamen er met lichter kwet suren af. MARKTNIEUWS. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 29 Aug. A. J. Kluppel en J. W. von Reeken. G. Bartelink en J. Loos. P. Kldngens en M. Bothof. Gebrouwd 29 Aug. E. van Ei bor gen Santhagens en C. P. S. Waller. J. M. J. Kooij en C. van Egmond. Bevallen 29 Aug. A. A. Linck Fruijt, z. 28. C. J. Hazelaar—Klaas- sen, z. OverLecten 27 Aug. F. C. Bertho lee, 35 j.. Ridderstraat. 28. J. v. d. Berg, 81 j.. Plein. Muziekuitvoering. 35e Muziekuitvoering, op Zater dag 31 Aug. 1901, des avondfe te 8 uur, door het Haarl. Muziekkorps. Directeur luit.-kapelm. G. P. \V. Kriens. 1. Volksliederen. 2. Marsch der Bergsalieri, van Eilenberg. 3. Ouverture „Leichte CavaiRerie," van Suppé. 4. „Geschichten airs <Jem Wiener Wald", WaJzer, van Strauss. 5. Potpourri a. d. Operette „Prinz Methusalem". van Strauss. 6. „Morgen, Mittag und Abend in Wiem", Ouverture-, van Suppé. 7. „Neu Wien", Walaer, van Strauss. 8. „Liebeszauber". Mazurka, van Strauss. 9. „Offenbachiana". Potpourri, van Conradii. Eeii partij Oude Ramen, Deuren, Kozijnen enz, waaronder een stel gave Staldeuren. Een en ander te bezichtigen op de boerdern 't KLOOSTER, aan den Schoterweg. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven WWegens verhuizing te Koop 12 Kippen met Iïaan (Zw. Ital.) Kippenren met 11 Kuikens en Knikenren van Glasramen. Adres: Tuchthuisstraat 3. Geachte Heer Redacteur. Vergun mij s. v. p. een plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. Aan geachte clientèle en stad- genooten. Een waarschuwing van Burgemees ter en Wethouders gelezen hebbende, dat mijn pomp hoogst schadelijk wa ter oplevert, moet ik verklaren dat niet te begrijpen, daar ik gedurende 24 jaren het water uit die pomp ge bruikt heb en in al die jaren met mijn huisgezin en mijn buren dagelijks wi ter voor huishoudelijk gebruik heb gebruikt en er tot nog toe geen enkele last van een besmettelijke ziekte ge had heeft. Ik kan Burgemeester en Wethouders niet begrijpen dat zij zoo goed zijn mijn begunstigers en mede- stadgenooten voor mijn melk te waar schuwen; ik kan aan elkeen laten zien dat ik ben aangesloten al sinds bijna twee jaar bij de Haarlemsclie duinwa terleiding en met dat water uit ge noemde leiding mijn melkgereedschap. pen schoonmaak, maar volgens mijn opinie zouden B. en W. graag willen zien, dat de Haarlemsche duinwater leiding in een goudmijn veranderde. Ik hoop, dat mijn mede-stadgenooten zich in het vervolg niet meer zullen laten afschrikken door zulke waar schuwingen van B. en W., want het is niet in het belang voor het publiek, maar in het belang der gemeentekas. Uw Dienaar, C. VAN EIJK. Melkverkooper. Valkensteeg no. 23 te Haarlem. Naar wij vernemen is dc reden dat B. en W. tegen deze melk waarschu wen deze. dat de heer Van F.ijk wel bij de waterleiding is aangesloten, doch een zoo geringe hoeveelheid gebruikt, dat hij juist genoeg heeft voor zich en zijn gezin, en dus met vrij groote ze kerheid verondersteld kan worden.^ dat hij voor het schoonmaken van zijn vaten geen duinwater gebruikt. RED. Advertentlën. Getrouwd: ARNOLD BROESE VAN GROENOU en GIENE SCHOLTEN. Japara. Augustus 1901. Heden overleed tot onze diepe droefheid na eene kort stondige ziekte onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam de "Wed. J. van den BERG- WlLS. Haarlem, 28 Aug. 1901. Houtplein 22. Algemeene Kennisgeving. Mevrouw TEDING VAN BERK HOUT, Dreef 36, verlangt met 1 November een bekwame P. G., genegen eenig huiswerk te verrichten, 's Avonds aan te mel den. Gevraagd terstond een AdresMej. DRUPSTEEN, Esschilderstraat 27. Haarlem 29 Aug. 1901. Art. Aansrev. Verkocht Prija Aardappelen 226 HL. 226 HL. f2.00—3.00, Appelen 69 HL. 53 HL. f 5.009.00 Peren 237 HL. 169 HL. f 5.00—10.00 Heei ebsfiaen 1251 m. 1251 m. f0.601.15 Snijboonen 544 m. 544 m. 0.601.20 Er biedt zich aan voor noodhulp als Meisje alleen in een klein en net gezin, van goede getuigen voorzien. Brieven te bezorgen Nas-1 saulaan. Hofie Soelaart 34 V. Te Huuraangeboden: Twee Kamers voor een paar eenige menschen, a ƒ2,p. week, voorzien van alle gemakken. Te bevragen: Amsterdamstr.23. Iemand, zijn werkzaamheden te Bloemendaal hebbende, zoekt al daar, of in de onmiddelijke nabij' heid, bij een nette familie Volledige opgaaf met inbegrip van vuur en licht. Fr. br. Lett. A D, Centraal Ad vertentie-Bureau GÉBR. BEL1N- FANTE, Wagenstraat 1U0, 's Gra ven hage. voor een klein gezin een Beneden woning met tuin. Parklaan. Huur f 275 per jaar. Te bevragenT. C. NIEPHAUS, Nassaulaan No. 27. zoo goed als nieuw. Bakkerstraat No. 2. Maandagavond, 26 dezer in of omstreeks de Anegang een Gouden Damesbroche. Verzoeke terug te rug te bezorgen Spaarne 94, tegen een go^de belooning. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat bij gelegenheid van het rondgaan van den Lampionoptocht op Vrij dagavond 30 ugustus e. k. tus- schen 9 en 11 uur, ter voorkoming van ongevallen, het middenge deelte van de straten waardoor de optocht zal gaan, tijdens het voorbij trekken behoort te worden vrijge houden van voetgangers en be spannen of onbespannen rij- er. voertuigen. Zij noodigen een ieder uit, on. zich dienovereenkomstig te ge* dragen, alsmede om niet met ge- melden optocht mede te loopen, ol daarbij per rijwiel zich aan te slui ten of daarachter te volgen, doch tijdens het voorbij trekken te blijven staan, alsmede uit een oogpunt van brandgevaar, vooraf vlaggen, vanen of wimpels in te nemen in die straten en wegen, waar de optocht doortrekt. Haarlem, 29 Augustus 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, L.-S. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis, dat in verband met de feestelijkheden ter gelegen heid van de verjaring van Hare Majesteit de Koningin op 31 dezer, het RIJDEN met bespannen en onbespannen voertuigen op de Groote Markt, des morgens van 7 tot 10 uur zal zijn verboden. Haarlem, 29 Augustus 1901. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Ha aHemsohe Aanvang der Zanglessen of Woensdag 4 September a.s. Op gaaf van nieuwe leerlingen en in lichtingen bij den Directeur J. STEEMAAN, Piano-, Orgel- en Zangonderwijzer St. Uraulastraat 16a.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3