SCHAAKSPEL Prijsraadsel. den een schitter énd en veel omvattend verstand en een bijzonder onderzoe kenden geest. Hij verdiepte zich in we tenschappen en loste met groote ge makkelijkheid de diepzinnigste en in gewikkeldste problemen in astronomie op. Physiologïe was .voor hem niet veel meer clan een ontsnannr en inetaphysica louter éen tijdverdrijf. Maar. eene jonge dame gaf hem een verjanrcadeau. dat zij zelve gemaakt had. en door er maar niet uit wijs te kunnen worden wat het was en waar liet voor diende, is hij in zijn tegen- woordigen deemiswaardigen toestand geiiracht!" Bijzondere brievenbestellers. L it lleikiavik op IJsland wordt een merkwaardig geval vermeld van een visch, die als overbrenger van een brief dienst heelt gedaan. ben '19en April van het vorige jaar ontving zekere kapitein Christiansen, van het stoomschip ..Laura een on- belangrijken brief van den Sheriff van Vestermann. terwijl het schip m genoemde haven lag. Toen hij den brief gelezen had. wierp de kapitein hem achteloos over boord. Men kan zich voorstellen hoe verbaasd hij was. toen hem den lóen van de volgende maand dezelfde mededeeling. vuil en verkreukeld ,door den consul te Rei- kiavik werd overhandigd. De brief had de reis naar die plaats gemaakt in de maag van een grooten kabel jauw en was door een visseher uit die bergplaats te voorschijn gehaald. Ves- termann en Reikiavik liggen ongeveer 180 mijlen van elkander verwijderd en de brief is dus over dien afstand vervoerd tusschen 29 April en 15 Mei; de briefbestellende visch heeft dus voor zijne onderzeesche reis meer dan twee weken noodig gehad. Reeds vroeger evenwel is het voor gekomen, dat visschen de overbren gers van brieven waren. Ongeveer 15 jaar geleden werd in een walvisch, die op de zuidkust van Frankrijk gestrand' was, bij opening van de maag een mailzak gevonden, waarin vele hon derden brieven waren. De zak maakte deel uit van eene bezending, die voor Guadeloupe bestemd was en daarheen vervoerd moest worden door een schip, dat evenwel vergaan was. De brieven waren, ofschoon eenigszins bezoedeld, nog in goeden staat. Zij werden terstond naar hunne bestem ming verzonden, terwijl elke brief aan de buitenzijde voorzien werd van het opschrift: „Door schipbreuk ver traagd." Natuurlijk werd hierbij geen mel ding gemaakt van het buitengewone voorval, dat na de bezorging ter post had plaats gehad. Nogal vermakelijk is het volgende. Eene jonge dame, die op het haven hoofd te Brighton wandelde, liet bij toeval een zeer teeder briefje, gericht aan den man harer keuze, in zee val len. Zij vergftf dit voorval geheel, maar werd er drie maanden daarna plotseling aan herinnerd door een brief van haren geliefde, waarin bij haar mededeelde, dat het briefje hem uit Boulogne was toegezonden door een visseher uit die stad. Deze bleek het billet doux gevonden te hebben in de maag van een grooten makreel, en daar hij Engelsch verstond, had hij het geval zoo grappig gevonden, dat hij zonder verwijl het briefje op de post gedaan had. Misschien is wel nooit een minne brief door zulk eene bijzondere soort van brievenbesteller overgebracht. Een dolfijn, die bij de kust van Si cilië gevonden werd, was de overbren ger van een brief van een Fransch- man, gericht aan zijne vrouw te Pa rijs. Blijkbaar had de schrijver dezen brief over boord laten vallen, terwijl hij met- zijn jacht in de Middelland- sche Zee een uitstapje maakte, en de brief bereikte werkelijk zijne bestem ming, ofschoon er ongeveer een half Jaar verloopen was tusschen de afzen ding en de bezorging. Zonderlinge preeken- In de laatste jaren heeft men in En geland en Amerika zijne toevlucht ge nomen tot verscheidene zonderlinge middelen om het preeken aanlokkelijk te maken, en de vorm. waarin het Evangelie den volke verkondigd wordt is heel wat veranderd sedert de dagen van weleer. Zoogenaamde „lantaarnpredikers" zijn er genoc maar het type van een artist-prediker is van eene veel zeld zamer school Dominus Needham van de Calvarie Baptistenkerk. te Brooklijn, is op het denkbeeld gekomen om het talent van den artist met dat van den prediker te verbinden. Na aangekondigd te heb ben waarover zijne preek zal zijn. neemt hij een stuk gekleurd krijt en schetst daarmede tafereelen op groote vellen papier. In Oxford Street, in Londen, wordt meermalen eene preek gehouden voor doofstommen. Dr. Stainer is langer dan eene halve eeitw werkzaam ge weest ten nutte van doofstommen en preekt, nu en dan op ziine vingers in de kerk van den Heiligen Verlosser. Geen woord wordt onder de godsdienst oefening gehoord ien de gezichten van de kerkgangers teekenen de levendig ste belangstelling Elk jaar wordt er in de City van Londen eene merkwaardige preek ge houden, bekend als de „Leeuwen- preek". In 't midden van de zeventien de eeuw reisde Sir John Sayer. destijds Lord Mayor van Londen, in het Oos ten. toen er eensklaps een leeuw op hem afkwam. Sir John viel op zijne knieën en deed eene gelofte, dat hii. als hij gespaard werd, jaarlijks een preek zou doen houden ter eere van die gebeurtenis en ook armenhuizen zou stichten. Hij ontkwam en leefde daarna nog vele jaren gelukkig en na zijn dood' wordt in de kerk van St.- Catharina. Leadenhall Street, nog elk jaar de „Leeuwenpreek" gehouden. De langste preek, waarvan ooit mel ding is gemaakt, werd eehouden door Dominee Isaac Barrow,een Puriteinsch predikant uit. de zeventiende eeuw, die eens in de Westminster Abdy eene preek hield van drie-en-een half uur. En de kortste preek was voorzeker wel die van Dr. "Whemill. naar den tekst: „De mei -eb is geboren tot on rust, gelijk de vonken omhoog vlie gen." De preek duurde nauwelijks een minuut en het volgende is er een let terlijk verslag van: „Ik zal mijne rede verdeelen in drie gedeelten: lo. 's Menschen komst in de wereld; 2o. Zijn voortgang door de wereld; 3o. Zijn uitgang uit de wereld. „Hij komt in de wereld, naakt, hulp'- loos en naar. „Hij gaat door de wereld met moeite en gevaar. Zijn gaan uit de wereld is. niemand weet waar. En ten slotte: ,VVie hier goed heeft geleefd, die leeft ook goed daar. Meer kan 'k u niet zeggen, al preekte ik een jaar. Vrouwelijke scherprechters. Vele jaren geleden stierf de scherp rechter te Brussel en men wees tijde lijk een substituut voor hem aan. Op zekeren dag moest deze persoon in zijn ambt optreden, doch werd door ziekte daarin verhinderd. Op het bepaalde uur verscheen echter in zijne plaats aan het centraal politiestation eene stevig gebouwde vrouw van middelba ren leeftijd, die tot de biieengekomen ambtenaren zeer kalm opmerkte: Mijn man is vanmorgen niet erg wel; daar om ben ik maar gekomen voor de exe cutie. want hij heeft bet mij "evraagd. Wil ik maar aan 't werk gaan?" De algemeene verbazing, door dit aanbod opgewekt, laat zich beter verbeelden dan beschrijven. De adspirant-scherp. rechteres scheen dit te bemerken en zeide op geruststellenden toon: „O 't zou volstrekt de eerste keer niet zijn!" De autoriteiten antwoordden echter, dat zij tot hun leedwezen zich niet ge noopt achtten van hare aanbieding ge bruik te maken. In Engeland bestaan, gelijk ook el ders, vrouwenbeulen maar er is toch eens een heusche vrouwelijke beul ge weest. In oude tijden bestond daar te lande weinig liefhebberij om dit baan tje waar te nemen en was men wel eens genoodzaakt een ter dood veroor deelde gratie te verleenen met de voor waarde, dat hij eens of meermalen als scherprechter zou invallen. Een derge lijk geval vond in het ben-in der vorige eeuw plaats met eene vrouw, die in 't Iersche graafschap Connaught wegens moord ter dood was veroordeeld. Be kend als Lady Betty, bekleedde deze vrouw vele jaren het ambt van scherp rechter. Zij verrichtte op het schavot haren dienst zonder masker of eenige vermomming en bij het geeselen van misdadigers door de straten spreidde zij zoowel geestdrift als kracht ten toon. Geld leenen op rente. Millioenen worden er jaarlijks aan anderen toevertrouwd om er voordeel mede te doen. Wij leenen aan stad of land, aan maatschappijen, onderne mingen of particulieren tegen zekere rente, en er is niemand, die hierin iets onredelijks of onzedelijks zal vin den. Eeuwen geleden dacht men er an ders over. Onder de Israëlieten was het nemen van rente van geloofsgenooten verboden; alleen van niet-Israëlieten mocht men die vorderen. Wel schijnt het O. Testament alleen de woeker winst te veroordeelen, doch waar onze Statenvertaling van woeker spreekt, wordt eigenlijk rente bedoeld. Ook de Talmud wil van geen rente betaling tusschen. Israëlieten weten. Het Christendom was aanvankelijk wat vrijgeviger; het nemen van rente werd niet bepaald ongeoorloofd geacht, doch het niet-nemen toch veel hooger gesteld. Kerkvaders en kerkvergade ringen hebben er zich daarna beslist tegen verklaard, niettegenstaande Christen-Keizers als Constantijn en Theodosius het blijkens hunne wetten toelieten. Pausen en conciliën zijn in de mid deleeuwen herhaaldelijk tegen het be talen van rente opgekomen, alleen in de Grieksche kerk volgde men de wet ten van den Staat en verbood de rente niet. Maar de maatschappelijke toestan den zijn in den loop der eeuwen ten eenemale veranderd, en de gronden, waarop men vroeger het rentegenot meende te moeten bestrijden, zijn ge heel vervallen. Zoo wijzigen zich de denkbeelden met den gang der be schaving. Aard-lucht. Ieder kent den eigenaardigen reuk van versch omgeroerde aarde. In En geland heeft de beer Clarke Nuttall eens een onderzoek ingesteld, wel ke van het groot aantal erondstoffen, aaruit teelaarde bestaat, de stof is, die dezen reuk verspreidt, en kwam tot het besluit, dat ook hier weder micro ben medewerkten. Werkelijk vindt men in aarde, bij wijze van koloniën opeengehoopt, een overvloed vajj melkwitte bacteriën van vrij groote afmeting en die bij kunstmatige kweeking den bewusten reuk voortbrengen. De heer Nuttall gaf aan deze bacte riën den wetenschapelijken naam van Cladotlirix odorifera. Zij bezitten het vermogen gedurende zeer langen tijd weerstand te kunnen bieden aan droogte. In dien toestand staat hare ontwikkeling stil. maar blijft hare le venskracht in het verborgen voortdu ren of latent, terwijl het aanbrengen van water voldoende is om die in vol le krachte te herstelle- Ook zijn zij zeer goed tegen den invloed van gif tige stoffen bestand; zelfs zoude bij tend sublimaat er slechts geringe wer king op kunnen uitoefenen. Vochtig heid is evenwel bij deze bacteriën eene onmisbare voorwaarde tot werkzaam leven. Daardoor is de aard-lucht voor al duidelijk merkbaar na gevallen re gen en ligt het voor de hand, den reuk van pas los gespitte aarde daaraan toe te schrijven, dat de vochtieheid van den grond op zekere diepte ster ker is dan aan de oppervlakte. De baanbreeksters der vrou wenbeweging. Napoleon I hield niet van vrouwen, die buiten hare sfeer gingen, en eens vroeg hij aan Madame de Staël, sedert wanneer de vrouwen zich met de po litiek bemoeiden? Slagvaardig gaf Frankrijks groote schrijfster ten antwoord: ..Sedert men ze geguillotineerd heeft." Werkelijk is het uit dien tijd, dat de vrouwenquaestie ontstaan is en hare eerste martelaressen gevonden heeft. In een Walhalla van edele vrouwen moest eene Olympe de Gouges, die door Robespierre met honderden an dere vrouwen tot de guillotine veroor deeld is geworden, eene eereplaats in nemen. In een vlugschrift, aan Marie Antoi nette gewijd, bepleit deze als moedige kampvechtster voor de menschelijk- heid nog heden ten dage in herinne ring gebleven vrouw, de .natuurlijke, onveranderlijke en heilige rechten," van hare sekse. Met het voorbeeld van eene Madame Roland, eene Charlotte Corday voor oogen, was het niet te verwonderen dat de vrouwen van die dagen in den strijd voor vrijheid, gelijkheid en broe derschap, welken hare vaders, echtge- nooten en broeders voerden, van ha ren kant een dikwijls onderschat aan deel genomen hebben. Tornado en cycloon. Een tornado onderscheidt zich van een cycloon hoofdzakelijk door de uit gebreidheid der beroering, die er door in de lucht wordt aangericht. Bij elke dezer beide natuurverschijn selen bestaat eene verticale en eene draaiende beweging, doch terwijl een cycloon zich wel eens kan uitstrekken over eene oppervlakte van twee tot drie duizend kilometer middellijn, beperkt een tornado zich tot een oppervlak van anderhalve of nog minder kilometers middellijn. De voornaamste oorzaak van een tornado is een veranderlijk plaatselijk evenwicht der atmosfeer, hetwelk in geval van bijkomende, eenigszins machtige storingen er toe leidt, dat de onderste luchtlagen met geweld door de hoogere heen breken. Bij een cy cloon is het grondvlak in verhouding tot de hoogte zóó groot, dat de geheele massa der zich draaiende lucht als eene dunne schijf kan worden be schouwd. Bij een tornado daarentegen schijnt de hoogte in betrekking tot het grondvak zóó aanzienlijk, dat het ver schijnsel kan vergeleken worden met eene om zichzelve draaiende luchtko- lom. Geoordeeld. Een Schotsch predikant verkondig de van den kansel„Mijne vrienden, ons kerkgebouw heeft dringend her stelling noodig, en daar ik er niet in geslaagd ben op eerlijke wijze geld daarvoor bijeen te krijgen, hebben mijn/e vrouw en eenige vriendinnen besloten het te 'voeven met een bazar." Kostbare tabakspijpen. De Schah van Perzië rookt uit de kostbaarste tabakspijp ter wereld. De Kallian of Staatspijp, die hij bezit, en waaruit hij bij plechtige gelegenheden rookt, wordt op 80.000 n st. (960,000 gulden) geschat, en is bezet met dia manten. robijnen en smaragden van de kostbaarste soort. Niet alleen zijn het mondstuk en het boven- en onder einde van de slangvormige buis van zuiver goud, geëmailleerd en met prachtige juweelen bezet, maar ook de waterflesch en de tabakspijp zelf zijn even prachtig en rijk bewerkt met edelgesteenten. Een andere kostbare pijp was die. waaruit in 1862, bij gelegenheid van een bezoek aan den Sultan van Tur kije, de Prins van Wales rookte. Deze pijp was ook met diamanten ingelegd, welker waarde op 3000 p. st. (36000 gulden) wordt geschat, en werd den Prins ten geschenke gegeven als een berinnering aan zijn bezoek. Vorst Ferdinand van Bulgarije ein delijk bezit een pijp. die geheel van meerschuim en barnsteen is gemaakt en 600 p. st. gekost heeft. Menschen met groen haar. In de districten, om de kopermijnen van Cornwallis, Cuba, Chili en andere plaatsen gelegen, waar koper in over vloed gevonden wordt, is het een zon derling gezicht, dat. de menschen daar groen haar hebben. Dit is niet, zooals men zou meehen, eene modekleur, maai- een gevolg van hunne omgeving. Om het metaal meer tot een markt-ar- tikel te maken, wordt het in groote ovens gebrand, en de uitdamping van het gesmolten koper is het-, wat die chemische verandering van het haar der mijnwerkers teweegbrengt en waar door het zoo groen als gras wordt. Uit onderzoekingen is gebleken, dat de dampen uit ovens eene zekere hoe veelheid arsenicum bevatten, en dit veroorzaakt die wonderlijke verande ring, hoewel het aan het weefsel en den groei van het haar geen schade doet. Kerktreinen. In de schaarscli bevolkte staten van Territoriën van de Amerikaansche Unie, vooral in Dakota, heeft men wel eens kerken op wielen gehad, maar die kerkwagens werden niet beschouwd als deel uitmakend van een snoortrein. Dit is echter wel in Rusland het geval. In vele treinen is een waggon die ge heel als kerk is ingericht De vensters en deuren zijn, wat vorm en versiering aangaat, in Byzantijnschen stijl. Aan ieder einde van den wagen is een deur, zoodat de wagen van uit het overige .gedeelte van den trein bereikbaar is. Bovendien heeft de waggon nog zij ingangen. Aan het achtereinde draagt de waggon een kleinen klokketoren met drie klokken. Het inwendige van deze wagens is in echt Russischen stijl schitterend en sierlijk ingericht, de wanden zijn be hangen met afbeeldingen van heiligen, terwijl zich aan een einde een altaar en een tabernakel bevinden voor het vieren van de mis. Het vervaardigen van bank biljetten. Te Londen, in de City, bedraagt de waarde van het aantal vervaardigde bankbiljetten soms 37 en een half mil- lioen gulden per uur. Een half dozijn kleine machines is voldoende, om En geland van „banknotes" te voorzien, waaraan het steeds behoefte heeft. Elk deze machinetjes kan 3000 bank biljetten per uur leveren. Gemiddeld worden per dag 25.000 bil jetten vervaardigd. In een enkele zaal worden, volgens een Engelsche statis tiek, per jaar 18 milliard bankbiljetten vervaardigd. Twee derde zijn biljetten van 5 pond sterling, er worden echter ook biljetten van 100 en zelfs van 1000 pond sterling gemaakt al naardat er vraag naar is. PUZZLE. Waar'is de Zondagsruiter Hij, die raad kan vragen, is som tijds meer waard dan hij, die raad kan geven. Een onderhoud met zich zeiven kan niet anders dan goede gedachten doen ontstaan. Heb daarom eiken dag een onderhoud met u zeiven, dat is bet beste middel om den hoogsten graad van levenswijsheid te bereiken; bet is het veiligste anker op de levenszee. De tijd is de groote kweeker cn op voeder van al wat goed is. Van alle tijden. Voor alle tijden. Chineesche spreekwoorden. Berouw is de lente der deugd'. Op kleine dingen letten is de spaar zaamheid der deugd. Spotternij is de geestigheid van den laster. Wie behagen in de ondeugd en ver driet in de deugd vindt is in beide nog een nieuweling. De menschen kan men ontberen, maar een vriend heeft men noodig. Het genoegen van wel te doen is het eenige, dat niet slijt. De geest der vrouwen is kwikzilver en haar hart van was. De nieuwgierigste vrouwen slaan gaarne dë oogen neder om aangezien te worden. Als mannen bij elkander zijn hooren zij elkaar; meisjes en vrouwen bekij ken elkander. Een door den wind omgewaaide boom had meer takken dan wortels. Groote zielen hebben wil; de overigen hebben slechts wilsvlagen. Behandel uwe gedachten als gasten en uwe wenschen als kinderen. Eén dag is zoo veel als drie voor hem, die alles op den rechten tijd doet. Wat niet dringt moet men schielijk doen, om op zijn gemak te kunnen doen wat dringt. Tot den roem gaat men in door het paleis, tot geld door de markt en tot deugd door de woestijn. De waarheden, welke men het minst gaarne hoort, zijn juist die welke men het beste behoorde te weten. Iedere dwaling heeft slechts haren tijd; maar de allerkleinste waarheid blijft na honderd millioenen zwarig heden, sophLsterijen, uitvluchten en leugens nog altijd wat zij was. Hoe minder toegevendheid men voor zichzelf heeft, des te meer zal men die hebben voor anderen. APHORISMEN. Waarom gelijkt een voorzichtig mensch op een speld? Omdat hij door zijn hoofd verhinderd wordt te ver te gaan. Gelukkige Florence! O, nog een maal te mogen gelooven als zij. nog eenmaal achttien jaar te zijn! Niet met de ondervinding, die we nu heb ben opgedaan, niet met de weten schap, dat iedere roos een doorn, ie der gelaat een masker draagt, niet met de droevige zekerheid, dat schei den en tranen en teleurstellingen op ontmoeten en glimlachjes en illusies volgen maar zooals we toen waren, met datzelfde goed -"loof. datzelfde goed vertrouwen, met diezelfde droo- men en idealen, die stoute wenschen en dwepende gedachten! O. zoo we het nog eenmaal zijn konden voor wei nige dagen voor eenige uren slechts we zouden ons weer sterker en be ter en moediger gevoelen: de grieven zouden worden weggevaagd van ons voorhoofd en, de gekromde rug zou zich nog eenmaal verheffen en wij zouden weder opzien naar den blauwen hemel. Annie Foore, Florence's droom. Wederzien, wederzien, die ééne kreet werd steeds luider en luider. O, er bestaat een smart en een zaligheid, die door al het water van den Oceaan niet uitgewischt en vernietigd kun nen worden dat weet ik nu. Niet één wonder leerde ik kennen, maar twee: de zee èn de eeuwigheid der liefde. E. Polko, Te Huis. Zij was gelijk aan den geneesheer, die zich op d neerlegt, en het geneesmiddel voor ziine ziekte meent te kennen en inmiddels reden heeft om te veronderstellen, dat de hem om ringende doctoren hem verkeerd zul len behandelen. Enrico Castelnuovo, In den strijd. Wat ik in de Amerikanen het meest bewonder, is. dat zij altijd in de weer ïijn, dat zij het altijd druk hebben, maar nooit drukte maken. Dit ver- boogt in onze eeuw der zenuwen niet weinig het levensgenot, en vooral op dit punt kunnen wij in Amerika iets leeren. Rijckevorsel, Reisindrukken in de V. 8. Ons leven wordt rijker door bewon dering dan door afkeuring, en net >s een slechte gewoonte op de ^ene of andere kunstrichting laag neer te zien. Misschien is het voor bejaai ien ook bezwaarlijk om den vorm vi t ten, waarin een later gekomen ge slacht zijne bezieling uitspreekt. F. Nagtglas, Wat het was en hoe het werd. Geen edeler gevoel woont er in 's menschen borst dan dat van bewonde ring voor iets hoogers dan hijzelf. Het is te allen tijde de levenwekkende in vloed in 's menschen bestaan. Carlyle. SCHIPPERSDOCHTER. Eene dame had een nieuw dienst meisje aangenomen. Tot hare verwondering zag har meesteres, dat zij achteruit den tra] afliep, en vroeg haar naar de redei van die achterwaartsclie beweging. „Wel, mevrouw", was het antwoor „dat zijn wij aan boord zoo gewoon' THUIS EN ELDERS. 's Middags aan de kostschooltafs ziet een leerling, dat er een rups ove de salade loopt en fluks grijpt hij he blad en werpt het in een hoek. „Doe je dat thuis soms óók?" is d gestrenge vraag van het hoofd der ta fel. „Neen, mevrouw-!" is het antwoor „thuis wordt de salade eerst schooi gemaakt!" EEN OPMERKER. Doktor (tot patient): „Slaapt ge me uw mond open?" Potiënt: Dat weet ik niet doktei ik heb er nooit op gelet als ik sliep maar vannacht zal ik eens goed kiiken ONZE DIENSTBODEN, (absoluut historisch). Mevrouw heeft een dinertje en doe aan het dessert wat blanc-manger, ee halven sinaasappel en een stukje gen ber op een bord, dat zii door een de kinderen aan de dienstbode laat brei gen. Na het vertrek der gasten in de keu ken komend, vindt mevrouw het bor onaangeroerd op de rechtbank staan „Hoe is 't, Mietje? Hadt j<e er geei trek in? En je houdt nog al zoovee van gember!" Na eenige nokkige „neen" en halv antwoorden komt eindelijk het hoo ge woord er uit, en wel indezen onvei wachten vorm: „Ja, ik ben me daar een kat of eei houd, om alles op één bord te krijgen PROBLEEM No. ZWART. Uit den Moppentrommel, Wit speelt en geeft in drie zetten mat. Oplossingen worden vóór 9 Septem ber ingewacht aan het adres van de redacteur dezer rubriek, Jhr. A. E. va Foreest. Atjehstraat 134, te Den Haag Oplossing van Probleem No. 14. 1 Td3, Kd3:2 Pf2 Td32 Pf6 Rd32]Dhl T Dd5 2 Te3 T speelt2 Pf2 X anders.2Dd4: X I Goede oplossing ontvangen van A. V. te Haarlem. EEN SLIMME NEEF. „Goeden morgen, oom. Hoe gaat 't u vandaag?" „Dank je wel neef; heel goed. En hoe vaar jij?" „Best. Raad u eens. waarom ik hier gekomen ben?" De oplossing van ons vorig prijs raadsel was KAMERVERKIEZINGEN. De onderdeelen waren: veer, meii „De oude geschiedenis natuurlijk!" zieken, gang en de letter i. Er ware: ,,Ik wed om 3 ~ulden. dat u het niet1 tal van oplossingen, zoowel berijmde raden kunt." j als onberijmde ingekomen. De eerst „Aangenomen! Je kwaamt hier om hadden, zooals aangekondigd twe geld te leenen." kansen, 't Gevolg der loting was. da „U heeft verloren! Geef mij de drie de prijs ten deel viel aan den heer J gulden! Ik kwam alleen eens hooren, HOFHUIS, Kampersiiigel G4rood. hoe het met tante gaat!" Het uitgeloofde boek ligt Maanda a. s. tusschen 2 en 3 uur te zijner be- VROEGE OUDERDOM schikking aan ons Bureau, Kampei 1 singel 70. Reiziger: Wat. houdt zoo n locomo tief het maar gemiddeld dertig jaar Voor deze week vragon wij een rijm uit!? Hij ziet er anders zoo stevig uit, pje van ten hoogste 12 regels te makel dat je hem een veel langer leven zou op Koninginnedag, geven!" Antwoorden worden ingewacht to Machinist: „Nu. dat zou hij mis- en met Woensdag a.s. schien ook wel doen, als hij maar niet Als prijs loven wij uit een zoo veel rookte!" PORTEMONNAIE.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 8