NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang Woensdag 4 September 1901. No. 5577 ABONNEMENTSPRIJSADVERTENTIËN Voor Haarlem er 3 maanden 1.20 Van 15 regels 50 Ofce.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten liet Arrondissement Haarlem Tm denomtrek wtitr een Agent geT«t'igd is (kóm d.r gemekte). Pni» 3ot Adr.rtentiën Tan 1-5 regel, 0.75, elk. regel meer 0.15. er 3 maanden v» 1-30 Groote letters naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlijk rabat. *ïraaoo door°het pM* W, P«r 3 maanden' S 'I' V 5 I L65 Kedzmes 30 Cent per regel Afzonderlijke nummers0.02* Bureaur: Gebouw Het Spaarne. Kampersmgel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37* Telefeonnnmmer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 12* de omstreken en franco per post V V 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti j en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère g. L. DAÜBE Co. JOHN F. J0NE& Succ., Parijs 31w» Faubourg Montnm.tre. Haarlem's Dagblad Tan 4 Sept. bevat o.a.: De gruwelen in de Kampen en Engelsche voorstellingen daarvan, Uit de Kaapkolonie, De Johannes- bnrger samenzwering, De Czaar in Frankrijk, Koninginnedag in den vreemde, Ouderscheidingen, Meuschlievend hulpbetoonGe meenteraad. Politiek Overzicht. Wij maakten gisteren 'reeds mel ding van de> sterftecijfers in de con centratie-kampen, door de „Stan dard" gepubliceerd. Het blad bekent nu eindelijk ook, dat „het hooge sterftecijfer pijnlijk moet zijn voor menscben van gewo ne humaniteit" em dat ..als het bleef bestaan gedurende een jaar, een vijfde van die geh'eele bevolking der kampen zou worden weggevaagd.'' De ..Star" doet naar aanleiding van dezen moord, op reusachtige schaal d!oor Engeland op voor 't grootste deel onmoozela kinderen gepleegd, nog eens een hartstochte lijk beroep op het Engelsche volk om een einde te maken aan de slachting in.de-ze ..hellen van ziek te", ter wille van eerzuchtige poli tici en hebzuchtige financiers, on der de Boerenkinderen. „Er is eene stem gehoord in Ra ma, ©ene klage, een- zeer bitter ge ween Rachel weent over hare kin deren zij weigert zich te laten troosten over hare kinderen, om dat zij niet zijn." (J-er. XXXI vs. 15.) Hoe lang roept de „Star" uit aal het geluid van dat geween ons nog martelen1 en te schande ma ken voor de wereld? Op deze vraag is slechts een ant woord: Zoolang er in Engeland! nog bladen zijn, die deze moorden op groote schaal ia bescherming ne men. Zoo zagen wij deze week in de „Graphic", het bekende Engel sche geïllustreerde tijdschrift, een plaat, voorstellen.de een Roeren- kamp, altijd volgens Britsche fan tasie. Het is inderd'aad roerend om tie zien hoe liefderijk de Tommies zijn- tegenover de van huis en hof verjaagden. Hier bouwen de kha ki's een tent voor een Boerenfami lie. daar helpen ze een oud vrouw tje aan huiselijke bezigheden-, gin der weer spelen ze met de kinde ren. Hierbij komen dan- natuurlijk de noodï-ge opgetogen gezichten van- de zoo heerlijk ontvangen Kampbe woners. Als men niet beter wist, zou men zelf wenschen im hunne positie te zijn. Zoo tracht men het goedgeloovige volk zand' in de oogen te strooien. Jammer échter, d'at de cijfers zoo geheel anders spreken mi al d'ie geïllustreerde leugens slechts te meer doen spreken voor de verachtelijkheid! der Jingo-poli- tïek. Te Londen moet bericht zijn ont vangen dat de opstand in het zuid westelijke gedeelte van- de Kaapko lonie voortdurend toeneemt. Uit Kaapstad wordt geseind dat de commando's van Hertzog eoLa- tegan ..teruggedreven" zijn in den Oranje-Vrijstaat. Dit beduidt waar schijnlijk d'at beide commandanten hier den vijand een beetje gaan verontrusten. De Boeren in- de Kaapkolonie zijn uit het district Rarklèy-oosit over den Barkley-pas tot in den omtrek van Elliott en Cala giek-omen-. Dit is gebied van de naturellen. Er moet besloten zijn, al de gezinnen van nog te velde staande Boeren over te brengen naar de kust, waar een concentratiekamp opgericht zou worden. Een gevolg van diezen maatregel zou Waarschijnlijk zijn, dat de treinen genoeg levensmidde len naar Johannesburg konden over brengen om d'e geheel© stad even ruim van voedsel te voorzien als vóór den oorlog en de toestand zou dan vermoedelijk normaal worden. (Deze geheel© reden coring is van Reuter. Onnoodig te zeggen, dat wij de gevolgtrekkingen hierin gemaakt voor rekening van het Engelsche bureau laten.. -Ons wil 't voorko men dat de Boeren dien, toevoer van voedsel wel zouden belemmeren. Red.) In Transvaal is de oosleuiijn bij Alkmaar door de Boeren vernield; daarop werd een trein aangevallen, maar deze kon nog in veiligheid' ge bracht worden. Buitenlandsch Nieuws. De Johannes burger samen zwering. Reuter seint uit Londen dd. 2 September In de heden- gehouden vergade ring van de commissie voor schadeloosstellingen heeft Sir John Ardagh een brief voorgelezen, be trekking hebbend op de- samenzwe ring om de kerk te Johannesburg te vernielen. In antwoord aan verschillende buitenlan-disoh© gedelegeerden, die betwijfeld hadden of er wel eene samen zwering had bestaan, werd een brief voorgelezen van kolonel Davies, politie-commissaris te Jo hannesburg, aan Mackenzie, den militairen gouverneur. Die brief wias gedateerd 16 November 1900, en Davies verklaarde er in dat het doel der samenzwering een moord aanslag op Lord Roberts door mid del van dynamietbommen was. De hoofdaanlegger was de Italiaan Gombini, d'ie reeds eenjgen tijd on der verdenking stond wegens a-nti- Engelsc-he uitlatingen. In de week, voorafgegaan aan den 16en Novem ber, wist een geheime agent bij zonderheden ten aanzien der sa menzwering te verkrijgen van Gom- bini. Het plan- was, in de kerk van St. Maria tijdens de godsdienst oefening bommen te laten ontplof fen. Die bommen waren gemaakt door een man, genaamd Prister, die zijn verblijf hie-id op eene be- aiititing van de Ferrei-na Goudmijn Maatschappij. Een detective hoor de Gombini zeggen dat Prister, van geboorte een Oostenrijker doch ge naturaliseerd Italiaan, in de stad' een laboratorium had. waar drie bommen gemaakt waren voor het in de lucht Haten vliegen van- de kerk. Frankrijk en Turkije. Reuter seint uit Konsta-nitinopel dd. 2 September: De Porte heeft te Berlijn stappen gedaan om de bemiddeling van Duiitschland te verkrijgen, in het ge schil met Frankrijk, doch men meent dat Frankrijk geen arbitral ge zal wi-llen aannemen. Een later telegram luidt: Het bovenstaande bericht wordt bevestigd, doch het is niet juist dat de Porte trachten zou Duitschland als scheidsrechter te krijgen. Alaremeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. 1 September was het een jaar ge- liedlen, d'at de Zuid-Af rjkaanschie- re publiek bij monde van Roberts ge annexeerd' werd door het Britsche rijk. De Engelschen zijn er sedert niet op vooruitgegaan in hun „kolonie" en het blijft nog steeds zeer waar schijnlijk, dat déze „kolonie", met de „Oranjeaiivierkoionie", èn de Kaapkolonie. Engeland in Zuidr Afnika d'e grootste ramp bereidt, die het sedert het ontstaan der Ver een! gde Staten van Noord-Amerika heeft getroffen'. Aan de „Köln-. Ztg." wordt uit Kaapstad geseind, dd'. 30 Aug. De Boeren-commando's zijn zeer roerig in het district George. My- bürgh's commando is te Homing- nestkloof (Gnikwaland) terugge keerd. Kolonel Alexander heeft na een gevecht -met commandant van der Merwe dJe Boeren uit Steytler- viile verdreven. (Men weet dat, vol gens een later bericht, van der Mer- we zich thans met Scheepers ten zuiden van- Oudtshoorn bevindt. Red.) De stadswacht van d'e bereden dietrictstroepe-n van Worcester zijn onder de wapenen geroepen. Een af deeding Boeren heeft den 28sten Aug. van-Wijk-vlei (200 K. M. ten W. van de Aar) bezocht. Uit Hopetown-, (K. K.) dd. 30 Augustus Een patrouille van 14 man onder Luitenant Harby on tmoette den 22©n Aug. 100 Boeren te Strijdenburg. De patrouille trok af, vijf mijlen door de open vlakte afleggende. De manschappen ontkwamen- nauwe lijks, en een man werd gepakt, malar later losgelaten-. Aan de „Daily Express" werd Zaterdag uit Lourengo Maruez ge seind d'at de Boeren in de laatste diagen drie Ireii-nen (waarschijnlijk wordt bedoeld aan <Je Ooste-rlijn) vernield7 hadden. CHINA. Prins Tsjoen, de Chinjeesche boetgezant, die zoolang te Bazel heeft vertoefd, is gisterenavond om 11 uur eindelijk naar Berlijn afge reisd. Het schijnt dat de Duiische Regeering een weinig toegefelijker is geworden wat betreft het ceremo nieel, dat bij zijne komst aan het hof te Berli'n, zal worden inacht- genomen. De Czaar in Frankrijk. Thans is het geheel© ceremonieel bekend, dat in acht zal genomen worden bij de ontvangst van Rus- liand"s heerscher op de reede van Duinkerken. Tijdens het bezoek van minister Delcassé aan de-ze stad- is bepaald dat de President eter Republiek en d'e ministers een dag voor de komst van den Czaar te Duinkerken zul len zijnLoubet zal dus bij de in wijding van het nieuwe stadhuis tegenwoordig kunnen, zijn. De voorzitters- van Senaat en Ka mer begeven zich ook naar Duin kerken. Als het mooi weer is, begeven Loubet en de ministers zich, zoo dra de nadering van het keizerlij ke jacht gemeld wordt, aan boord van den torpedojager Cassini, om de Standaard tegemoet te gaan. De ontmoeting zal plaats hebben op de grens van d'e Fransch© wateren, drie zeemijl-en buiten Duinkerken. De commandant van het noorder eskader zal zijn schepen-rangschik ken, e-n de salvo's van 21 kanon schoten, de zeven hoera's van de be manning, in het want parade-eren de, zullen van de versierde schepen weerklinken. Zoodra de Standaard1 en de Cassini de gebruikelijke be groeting gewisseld hebben-, gaan- de president en de ministers aan. boord van het jacht, om de souvereinien t-e verwelkomen. Daarna zial de Standaard dan langs de oorlogs schepen heen varen, en daarna aan d'e kadie der Chargeurs-Réunis aan leggen. Is het slecht weer, dan gaan de Fransche he-eren niet aan boord' van het Russische jachtde Stan daard -en dei Cassini stoomen dan na de ontmoeting gezamenlijk naar de reede van Duinkerken.. Daar zullen, d'e souvereinien plech tig ontvangen worden door de ste delijke overheidspersonen de kade der Chargeurs-Réunis wordt over dekt en bevlagd. e-n een doorgang voert naar het gebouw der Kamer van Koophandel, waar het groote déjeuner gegeven zal worden dat, volgens het eerste plan. aan boord van de Masséna zou worden ge bruikt. Na het feestmaal zullen de sou- vea-eineu, de President en die ove rige aanzienlijke gasten dadelijk naar Compiègne vertrekken-. Br wordt bij de kade een hulpstation gebouwd, en met de hoofdlijn ver bonden. zoodat de Czaar en zijne gemali-n vain Duinkerken niets an ders te zien krijgen dan d'e reede en het- ge-bouw waar geluncht wordt. Volgens een telegram uit' Peters burg zulten de Czaar en zijne- ge malin in den ochtend van 18 Sep tember te Duinkerken aankomen. De laatste dag van d'e manoeuvres wordt in verband' daarmede tot den 19en, de groote wapenschouwing tot den. 2ien verschoven. Het schijnt nog niet uitgemaakt te zijn of de Czaar dén. 20en een „vrije dag" toch nog een bezoek zal brengen aan, Parijs. De „Echo de Paris" verzekert dat da Russische majesteiten over land naar hun rijk zullen terugkeeren, wegens het stormachtige weer dat tegen het laatst van September ge woonlijk op zee heerscht. Mélinie heeft Zondag een groote redevoering gehouden. Hij beloof de dat zijn partij niets tegen da re- geening zou ondernemen zoo lang de Czaar in het land is. maar dat men bij de verkiezingen de zijde dér nationalisten (oud-boulamgiisten) zou kiezen. De reis. Het Russische keizerpaar is Maan dag om' 2 uur te Helsimgoer (De nemarken) aangekomen en werd ontvangen dioor den Koning en de koninklijke familie. Binnenland. H. M. de Koningin en Prins Hen drik worden den 16en September in de residentie verwacht voor de opening d'er Kamerzitting. H. M. de Koningin-Moeder is Maan dagmorgen 8.56 weder naar Soestdijk vertrokken. D© Koningin en Prins Hendrik deden kaar uitgeleide tot i het station Apeldoorn. De minister van binne.nlandsche zaken, die Zaterdag van, zijn ver lof reis naar het buitenland' aan zijn departement teruggekeerd is, heeft dien dag de verschillende bureaux en vertrekken va-n het gebouw in oogenschouw genomen. Zooails men weet bestaan er nog altijd plannen om dit oude lokaal te verlaten en de bureaux over te brengen naar het voorgebouw van het Rijksarchief op het Plein, wan neer het thans aan de achterzijde op Bleyenburg in aanbouw zijnde gedeelte gereed zal zijn. De minister van justitie, Zater- dag van bui-tenlandlsch verlof terug gekeerd, heeft Maandag zijn ambts werkzaamheden hervat. Uit de Staatscourant Onderscheidingen. Bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau: luit.-kol. F. N. Thian- ge, van den generalen staf. Benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau: kol. H. M. Engelhard, komm, le reg. vest.-art.; luit.-kol. B. C. G. Glasius, van het 6e reg. inf.; H. F. W. Becking, van staf genie, hoofd 5e afd. dep. van Oorlog; majoor J. J. Berkhout, van le reg. vest.-art. tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: dekapts. A. Hoogenboom, van gen. staf, leeraar Hoogere Krijgsschool; P. J. H. A. Jansen, pi. adj. te Am sterdam; G. J. C. A. Pop, van gren. en jagers; jkr. L. M. A. von Schmid. 4e reg. inf., en A. W. de Jonge van dei Halen, 2e reg. veld-art.; kapt.-maga- zijnm. J. Jochem; gepens. le luit. met rang van kapt. G. F. van Muiken, secr. directie weduwen- en weezenkas officieren landmacht; commies-gra veur W. J. van der Velde, van Topog. Inricht; kapt. maréch. G. A. van Haeften; tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw: A. Keurenner, hoofd-ing. Rijks waterstaat te Maastricht; mr. A. II. Sassen voorzitter waterschap 's Her togenbosch; S. E. Haagsma, hoofd. ing. werktuigkundige S.S. te Utrecht; jhr. mr. W. F. van der Wijck, chef alg. dienst Holl. Sjoor te Amsterdam; mr. J. E. Ameshoff, secr. Ned. Centraal- spoorweg-Mij. te Utrecht; mr J. G. Vo- voorz. Raad van Tucht Koopvaardij te Amsterdam; J. D. Doorman, inspec teur der posterijen te Utrecht; J. W. Chevallier, dir. van het postk. te Am sterdam; tot officier Oranje-Nassau-orde: J. G. Ermerins, oud-ing. Rijkswaterstaat te Middelburg; L. Roosenburg. dir. fi liaal Kon. Ned. Meteor. Instituut; mr. R. Feitk, secr. der Kamer v. Kooph. te Groningen; tot ridder Oranje-Nassau-orde: F. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken, dijkgraaf te Arnhem; L. D. Taunay, dijkgraaf te Muiden; J. C. Crane, secr. der commissie zeevaartkundige exa mens te Haarlem; A. le Comte. kunst schilder te Delft; H. v. d. Bergh. dir. der schoenfabriek te 's Hertogenbosch; O. Stork, dir. der weeffabriek te Hen- geloo; N. J. A. Ch. Swellengrebel, di recteur van het postk. te Arnhem; II. A. Peerlkamp. dir. van liet telegraafk. te Nijmegen; tot ridder Ned. Leeuw: H. J. M. Bouwman, dir. financiën in N.-Indië; mr. Ch. H. Nieuwenhuijs, raadsheer Hooggerechtshof N.-I.; L. A. Martens, lid Rekenkamer N.-I.; J. J. Donner. res. te Madioen; jhr. E. Th. Th. H. van Benthem van den Berg, res. Preanger- regentschappcn; J. W. Mesman, res. Cheribon; C. J. de Jaager, res. Kedirl; S. A. Schaafsma, chef. expl. Wester- lijnen S.S. op Java; II. P. Mensinga, hoofd-ing. Waterstaat N.-I.; E. S. Luy- pen, pastoor Batavia; F. W. C. von Syburg, consul Duitsch© rijk te Bata- Feuilleton. Het geluk van Rothenburg. Naar het Duüsch van PAUL HEIJSE. 7) Tehuiskomeoidle zag hij diat Chris tian niet met het eten op hem had gewacht, maar wel zijne portie had bewaard. Zij had! gedacht dat hij met d'e. oude genieraalsvrooiw in het hotel zou eten, en de kinderen, kre gen honger. Zij zette hom den een- voudigen kost voor diie hem echter voor het eerat niet wilde smaken.. Daarbij zat zij' tegenover hem en- babbelde zoo kalm opgeruimd over allerlei dingen die hem vandaag, nu hij zich in hoogere sfeeren had) bewogen, zoo vreeéelijk. flauw en nietsbeteekenend voorkwamen. De kinderen speelden in dien tuin-, be halve de oudste die reeds naar school ging,, en hadden hun beste pak niet aan. Mij dunkt, kind, zeide hij', je zou wel een andeaien strik in je haar kunnen doen en Leentje haar blauw japonnetje aantrekken, want de generaalsvrouw komt koffie drinken. Is de strik niet meer mooi ge noeg? antwoordde zij, zich in den spiegel bekijkende. Ik heb dien eerst acht dagen geleden gemaakt. Waarom zullen' wij ons zoo feeste lijk opschikken als eene oude Rusr 9in kennis met ons w.i'l maken Nu, zeide hij. ik heb je reeds gezegd diat zij niet zoo heel oud is, tusscben de dertig en veer tig en zeer élégant en daar wij het toch hebben, waarom zouden wij ons dan armoediger voordoen1 dan noodig is De oude meubels kun nen wij niet verruilen, maar je moet ten minste de dunne, versle ten lepeltjes opbergen en dl© nieu we gébruiken en al wil je nu niet je staatsiejapon aantrekken Hij bleef steken, maar de blik waarmede zij in zijn binnenste scheen te willen- lezen, gaf hem veel te deaiken. Hoor eons. Hans, zeide zij, j'e komt mij zoo vreemd voor. Voud je tot nu toe hier niiet allies lief en goed' en heb je zelf niet gezegd dat deze oude canapé, waar wij op za ten toen onze verloving werd ge vierd, nooit het huis zou uitgaan? En was d'at koffielepel!je niet mooi genoeg toen ik je daarmede de eer ste ingemaakte kersen in d-en mond stak Je weet immers dat de- nieu we van- Hendrik zijn, die er elk jaar één van. zijn peet krijgt totdat het dozijn vol is. En moet ik nu van onzen jongen iets leenien om voor eene vreemde dame daarmede te pronken? Ik ben in dé geheel e stad beroemd voor de lékkere kof fie die ik kan zetten en Marie zal naar dm suikerbakker gaan om versch gebak te halen, als je Russin- daarmede bij ons niet tevreden is, dlan zou hét mij voor haar spijten. Overigens schijn je eerst vandaag haar doopceel mieer nauwkeurig te hebben bestudeerd-. Zooveel te be ter als 't geen oudle vrouw is. Zeg, heeft zij kinderen? Ik geloof het niet, zij heeft er niet over gesproken. Om 't even. Haar zilveren le pels mogen mooier zijn dlan dé mij ne', maar wat onze kindleren be treft ik zou denken dat zij zich naast alle Russ. gen-eraalskindieren kunnen1 laten zien; ik zal hunne han dten wasschen want zij graven in het tuintje, trouwens zand maakt niet vuil. Daarop ging zij naar bened'en in den tuin, terwijl hij, blijdie alleen te zijn, in die kamer rondkeek of er nog iets viel op te ruimen of te verschikken om aan het gehieel naar zijn idieé een meer schilder achtig aanzien- te geven. Hij haalde uit het zolderkamertje dat hij door een half verborgen raampje op het Noordten tot atelier had kunnen inrichten, een paar aquarellen en hing die aan dten muur in plaats van het pastelpor tret van eene overledene- oud'-tante. Hij zette een ezel ini den hoek naast 't kleine venster en plaatste- e-r een schets op in olieverf. Gaarne zou hij ook het buffet met allerlei gla zen, kopjes, bouqueiten van ge maakte bloemen en figuurtjes van albast hebben weggezet, al had hij ook alles uit het venster moeten werpen, maar hij wist dlat déze schatkamer van smakelooze ge dachtenissen. zijne vrouw veel te na aan- het hart Lag om hem diie ge welddaad ooit te kunnien vergeven. Zuchtend bekeek hjj e-indielijk zijn wierkhet zag er in het kamertje niet veel beter uit dan vroeger; hij moest zich zelf bekennen dat de stempel van kleinsteedschheid er te diep was ingedrukt om zoo maar in een ommezien te kunnen ver dwijnen. Ja, zeker', deze kooi was te klein voor de vlucht van -een ku-nstenaar die naar hooger streefde. Hij moest er uit voordat die sluier die tot nu toe al die armzaligheid voor zijne oogen verborgen hield, daarop voor altijd1 zou z"®. vastgegroeid. Chnistien kwam weder binnen, wieip een verwonderden blik op den schildersezel en d'e nieuwe tee- keniingen aan den wand, glimlach te even, maar sprak geen woord. Zij spreidde een sierlijk damast servet over de tafel, nam de beste kopjes uit het buffet, die toch ook al tamelijk oud! waren en n.og ver sierd zooals in vroegeren tlijd ge bruikelijk was. Het pronkstuk van haar beschei den zal verschat, een kleine suiker pot, met een zwaan mot uilges-la gen vleugels op het deksel, werd mididlen tusschen de beidie borden geplaatst, die de dienstbode nu met gebak vul'db. De kleine vrouw scheen in het minst niet verwon derd d'at haar Hans zonder spre ken voor haar naaitafel aan het raam zat met eon boek in de hand waarin hij schijnbaar las. Zij liet hem ook spoedig weder alleen, steeds zachtjes lachende, wat haar mooien mond nog mooier naaakte, maar daarvoor had' hij n-u geen oogen. Zoo verliep er een kle-in uur en hij hoorde hoe zij zich in de keu ken bezig hield en met de meid redeneerde, maar haar kalme, zachte stem die hij andere zoo lief vond-, deed hem nu pijnlijk aan, hij wist zelf niet waarom. Daar ging bentedSen die huisdteu/r open, hij sprong op en snelde naar het portaal, maar daar kwam Chris- tien hem tegen die heel bedaard vroeg, of hij haar werkelijk als een prinses beneden aan dé trap zou willen ontvangen Zulke een voudige menschen zijn wij toch niet. Je hebt gelijk, zeide hij eenigs- zins verward. Ik wilde ook al léén maar zien of jij er was. Zij trad voor hem ui$ die kamer wéder in. Kort daarna kwam ook de vreemde binnen. Christiew ging haar met cmbescbroomdie vriende-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1