Moordaanslag op Mc Kinley. Vervolg Stadsnieuws. Kon. Liectertalel „Zang en VrieudbCiiap." Vrijdagavond had op het gewone re petitielokaal de huishoudelijke verga dering van bovengenoemde Liederta fel plaats. Doordat de vóorzitte" hoe wel bijna hersteld, nog geen vergade ring kon bijwonen, werd deze gepre sideerd door de vice-voorzitter, de heer J. D. Franse, die in zijn openings woord, allereerst nog in waardeerert- de woorden nu wijlen den heer H. v. Breemen herdacht en daarna als een ander, raaar meer verblijdende herin nering het feit van de groote ovei-win ning te Keulen, in warme woorden schetste. Daarna tot de werkzaamheden over gaande, brachten de secretaris en pen ningmeester hunne verslagen uit, waaruit bleek, dat de liedertafel in bloedenden toestand verkeert. Ook "werd rekening en verantwoording van de spaarkas gedaan. Het beheer zoo wel van de gewone financiën als van de spaarkas werd in een rapport, door de commissie van verificatie opgesteld, als uitstekend aangegeven en de pen ningmeesters daarin gedechargeerd voor hun gehouden beheer. Bij monde van den vice-voorzitter werd zoowel aan den secretaris als aan den pen ningmeester, voor alles wat zij voor de Liedertafel deden, hulde gebracht. De periodieke aftreding van eenige bestuursleden gaf geen aanleiding tot eenige mutatie. De heeren O. P. Loots en J. D. Franse werden met over- groote meerderheid en de heer Mr. J. B. Loman bij acclamatie herbenoemd. Bij de verkiezing van leden der com missie van beheer der Spaarkas, werd de heer C. Montauban herbenoemd en de heer J. A. Voet gekozen. Nu werd mededeeling gedaan v de ingekomen gelukwenscnen met behaalde overwinning te Keulen. Door dat echter het voorlezen daarvan eeni ge uren in beslag zou nemen, werd volstaan met het opnoemen van wie een gelukwensch werd ontvangen en besloten deze gelukwenschen tot één geheel te vereenigen en daarna ter inzage te leggen. Ook werd dankbaar aanvaard een prachtige foto aangeboden door den heer P. Clausing en voorstellende het vaandel omgeven door de kransen, die der liedertafel op den gedenkwaardi- gen dag van den intocht door hare vereerders zijn aangeboden. Na verschillende huishoudelijke za ken afgedaan te hebben werd nu over gegaan tot reglementsherziening en de wijzigingen daarin door het Bestuur voorgesteld, aangenomen. Door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland zal op Donderdag 26 dezer 's morgens 11 uur, ter Provin ciale griffie alhier worden aanbesteed het leveren en plaatsen van meerpa len langs het Noord-Hollandsch Ka naal. Raming 3000. Bij de j.l. gehouden aanbesteding van de levering van gegoten ijzeren pijpen en hulpstukken voor de gemeen telichtfabrieken alhier werden 'door 8 firma's ingeschreven. De uitspraak omtrent de gunning zal op 10 dezer plaats hebben. J. II. Keijzer, Christin© Tromburg, en voorwaardelijk: J. W. Bannink, J. M. Groeneveld, J. M. Lijnkamp, A. J. Prins Visser en B. L. Vries; voor de 3e klasse: S. J. v. d. Bcrgh, M. A. v. d. Boon, L. A. Cats, C. Drooglever Fortuijn, H. H. van Gessel, W. van Gogh, C. Ilartog, W. A. Klimbie, A. M. G. Mertens, W. Müllemeister, J. J. F. Reijdon. J. v. Servellen. W. G. N. v. d. Sleen, J. Verkerk, en voorwaardelijk: F. G. Bueckers en F. K. van Dijk; voor de 4e klasse: C. Beets, Johanna L. Droste, W. van Ganswijk, H. Mis set, J. Posthumus, en voorwaardelijk: A. v. d. Poll, en vooi/ de 5e klasse: J. Kolff, C. Kroon, J. A. Salomons en C. Vis. De nieuwe cursus der H. B. S. is aan gevangen met 346 leerlingen. Weste. kwartier. De festiviteiten van de Westerkwar- tierders werden Vrijdagavond voortge zet in het Brongebouw. De gymnasten en ook de schermers oogsteen grooten bijval met huune keurig en correct uitgevoerde bewe gingen. De heer A. M. Vrugt was vooral bij zonder op dreef en in zijn voordrach ten Art. 161 en „dansen op verschil lende manieren" uitstekend. De bogenrijen door een lieve meis jesschaar zoo keurig netjes uitge voerd trokken aller aandacht en droe gen aller goedkeuring weg. Het was een lieve verrassing. De tooneelvereeniging ..Onder ons^ en de dames Bergmans en v. d. Horst, die welwillend meewerkten, verdienen ook zeer zeker een afzonderlijk woord van lof. Het was een hoogst gezellige, pretti ge feestavond en de talrijke aanwezi gen (de zaal was prop- propvol) heb ben zich natuurlijk best geamuseerd. Een dergelijk feest verdient, dunkt ons. de voorkeur boven een avondfeest buiten. Ds. G. J. A. Jonker zal, naar wij ver nemen op 22 September alhier zijn af scheidsrede houden en acht dagen la ter te Utrecht zijn intreerede, waar hij zal worden bevestigd door prof. Vale- ton. Doodsbeenderen opgegraven Bij dis straat-opbrekingen tot bat leggen der kabels voor die gemeente- li e tuf abm eken worden in dien om trek van de Damstraat af en toe doodsbeenderen -o^" "raven. Dat is geenszins een vreemd ver schijnsel ,tot voor korten tijd nog werden bij opgravingen aldaar tel kens massa's döodsbeendleren en doodshoofden gevonden. Bij hei afbreken van bet Klok huis, bij het uitbreiden der letter gieterij van dfe firma Enschedé, in 't berin der negentiendie eeuw, bij het plaatsen vam het standbeeld' van Laurens Coster in 1801 en in in 185i ziin daar telkens karre- vrachten beenderen opgegraven. Ivorlen tijd a-el eden zagen wij ook nog bij de verbouwing van een per ceel in de Anegang doodsbeenderen opdraven. Dit herinnert ons aan het kerk hof, dat zich, aldus hertelt Allan in zijne geschiedenis van Haarlem, indertUd heeft uitgestrekt van den hoek der Vleeschhal. en eenen hal- ven cirkel beschrijvende (waarvan de buitenboog naar de Jansstraat is toesrokoerd) vandaar lot aan de Damstraat; want bij Resolutie van: den Hen October 1601 besloot die Vroedschap om de nieuwe Vloesch- lial te bouwen aan het „Marktveld, op dien hoek van het Groote Kerk hof," dit bestond derhalve nog in 1601 en moet noodzakelijk gedegen zaj.n geweest, waar thans nog de Zeëvischmarkt gehouden wordt, welke dan ook nog lang dien naam van het „Groote Kerkhof' behou den. heeft, liet is niet onwaarschijn lijk dat de Beek in dien tijd dfe af scheiding maakte lusschen de. toen malige Damstraat, de tegenwoor dige Oude Groenmarkt en 't Kerk hof. Examens H B. School. Bij liet tweede toelatingsexamen tot de H. B. met 5- eu 3-jarigen cursus zijn geslaagd voor de le klasse: L. M". Baars, L. Gerritsen, D. Hartogh, J. 3. de I-oor, H. J. ltobin, Eda Scblenker en J. F. Jeunis; voor de 2e klasse: G. W. Kollöffel en C. J. Lasschuit; voor de 3e klasse: voorwaardelijk De Baat en voor enkele vakken L. Baale; voor de 4e klasse: G. E. H. Verspijck Mijnssen, en voor de 5e klasse: K. van Lede. Na gehouden her-examen slaagden voor de le klasse: W. L. Bornwater, J. P. Goedhart, F. Paesi, J. H. Schür- mann, H. J. de Vries, L. Wegerif; voor de 2e klasse: J. P. Asjes. J. D. Daudey, H. H. M. Francken. W. Hcyman. A. Hofman, De aannemer der lichtfabrieken is be keurd wegens het niet binnen 2 maal 24 uur kennis geven van een ongeluk overkomen aan een werkman. Tegen een 18-jarigen jongen werd proces-verbaal opgemaakt wegens dief stal van beitels. Na bekentenis werd hij ontslagen. Hedenmorgen werd door den archi tect S. Boog aanbesteed het bouwen van een woonhuis op een terrein van „Bosch en Vaart" te Heemstede. Ingekomen waren 21 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer G. Hulsebosch alhier voor 12586. Gevonden voorwerpen. Een sokje. Een hond. Een rolletje zakdoeken. Vrijdag-middag deed een wielrijder op de Gasthuisvest, doordat zijn rij wiel slipte, een vrij hevigen val tegen de trottoirband, waardoor hij een he vig bloedende wonde vlak onder het oog opliep. Na bij den bloemist, den heer Kok, eenigszins te zijn verbon den. begaf die wielrijder, naar wij ver namen zich naar Dr. Bijleveld, die de wonde verder verbond. 29 October a.s. zal Ds. C. Veen, al hier den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar het predikambt aanvaard de. Ds. Veen werd in 1852 geboren, was in 1876 candidaat en werd 29 October 1876 te Hall als predikant beroepen. Tot 1880 bleef hij daar, waarna hij naar Euter vertrok, waar hij slechts één jaar bleef. In 1881 nl. werd hij beroepen te Stedem en acht jaar later, in 1890 te Schiedam, waar hij in 1892 gehoor gaf aan de roepstem uit Haarlem en in Februari van dat jaar alhier het predikambt aanvaardde. Het zal den alom geachten jubilaris op 29 October zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Staking aan de lichtfabrieken Een bericht in het Volk omtrent de staking luidt: Namens de afdeeling Haarlem van den Opperliedenhond verzoekt de sec retaris H. Anthoniesen, Valk en steeg 2 ons aan partijgenooten en geestver wanten den dank der organisatie te brengen voor den financieelen steun, bij de staking geschonken. Hij consta teert, dat de staking alleen verloren is tengevolge van het stellen van leger en politie in dienst van den patroon. Uit dit bericht volgt dus dat de sta king geëindigd is. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, dat verscheidene sta kers zich thans weder hebben aange meld om te worden aangenomen, waar op in verband met de regeling van het werk ook alle kans bestaat. Naar alle waarschijnlijkheid zullen Maandag dan ook weder een groot aantal sta kers in dienst worden genomen. Wij kunnen dit incident dus als geëindigd beschouwen en spreken volgaarne den wensch uit, dat heit weder in dit jaar de gelegenheid'moge geven om de werklie den nog langen tijd arbeid te verschaf fen. Heemstede. Vrijdagavond 8 uur werd alhier in het daarvoor bestemd lokaal door de Nederlandsche Zendings Vereeniging Afdeeling Heemstede eene vergadering gehouden. De waarnemende voorzitter de heer J. L. Zegers, directeur van Meer en Bosch opende deze bijeenkomst met gebed, waarna de aanwezigen een Ps. zongen. Hierna werd overgegaan tot het verkiezen van twee afgevaardigden voor de algemecne vergadering welke zal gehouden worden op 20 October de Prinsen Kerk te Rotterdam. Gekozen werden de heeren J. Moo- lenaar en van der Burgt, en ingeval van ontstentenis de heeren Hoekendijk en G. Klijn Sz. Hierna werd verslag uitgebracht door den afgevaardigden van de in Mei ge houden algemeene vergadering, het geen door alle aanwezige met aandacht werd aangehoord. r De Voorzitter betuigde zijn welge- mecndcn dank. Niets meer aan de orde zijnde werd deze samenkomst dooi den heer G. Klijn Sz. met dankgebed gesloten. De aanwezigen zongen een gezang. Zaterdagmorgen was de knecht van den heer Zondervan, koper- en bliksla ger alhier, werkzaam op de bleekers- vaart, en had het ongeluk met zijn duim onder den stoomkuip te geraken. Het lichaamsdeel werd nogal bescha digd. Heelkundige hulp werd verleend door dr. M. Colenbranedr. Vrijdagmiddag 12 uur had alhier op de algemeene begraafplaats de ter- aarde bestelling plaats van wijlen den heer J. C. Bendeker, in leven jaren lang koster der Nederl. Herv. Kerk. Al de leden van het kerkbestuur waren aan de groeve aanwezig om de laatste eer te bewijzen aan den overledenen. Toen de kist in het graf was neergela ten werden er door den consulent d9. Hulsman van Zandvoort eenige waar- deerende woorden gesproken, toepas selijk op den overledene alsook voor allen die hierbij aanwezig waren. Door een broeder van den overledene werd spreker, alsook de andere belangstel lenden dank gezegd. Bennebroek. De loteling d;eser gemeente G. de Goede van de Lic-htiiig 1901 die op den dag der indeeling den 4en Maart, met onbepaald verlof huis waarts ging, als msredeeld bij- het korps rijdende artillerie, is bij openbare kennisgevin opgeroe pen, om Maandag 16 September a. s. ondier de wapenen ie komen. Z tudvoort. Stegmuller. Freiburg, Hotel d'Orange Fam. Labouchere, Amsterdam, id. Prof. Benedikt, We enen. Grand Ho tel. Fam. Stube, Bremen, id. 2 pers. Mej. J. Verweij, Deventer, Hotel Driehuizen, 2 pers. Dokt, Amsterdam, id. 2 pers. P. A. Gildemeester, id. Villa Mildridt. E. Hasselman, Zoelen, id. Mej. J. Berlage, Amsterdam, Villa Camelia. H. Neuss, Berlijn, Hotel d'Orange, 2 nors. K. H. Buchner, den Haag, Hotel Bel védère. Haarlemmerm eer. De mazelen-epicLemie. onder de kin deren te Haarlemmermeer kan als ee- ëuTdigd1 beschouwd worden. Hier en daar komt ze nog sporadisch voor. De sterfgevallen onder de kinderen beneden het jaar is zeer groot geweest. Door vertrek naar Watergraafs meer heeft dfe heer W. de Jongh bedankt als raadslid van Haarlem mermeer. Er zal eerstdaags eene verkiezing in wrik I plaats hebben. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Treurige toestand van een jong meisje. De heer A. Walburg, Borneo- straat 13, te 's-Gravennage, deelt ons mede. De uitwerking van het gebruik uwer Pink Pillen door mijne zustei is hoogst verrassend geweest. Zij is 14 jaren oud en was vi eeselijk lijdende aan bloed armoede, waardoor vele kwalen ontstonden. Yreeselijke maagpijn, steeds pijn in den rug, slapeloos heid, geen eetlust, lusteloos en altijd door verdrietig, zoodat wij Jongejuffrouw WALBURG, volgens portret. het altijd zoo vroolijke kind niet meer herkenden en zij zelve, hoe jong ook, 'het leven als een last beschouwde. Daar wij veel van uwe pillen gelezen hadden en de goede uitkomsten derzelve, beslo ten wij ook voor haar dit red middel aan te schallen, hetwelk in den waren zin des woords een redmiddel mag genoemd worden Na 't gebruik van G doozen, was het kind volmaakt gezond, alles i terecht gekomen en zij ziet er zo gezond uit, dat hare dankbaarheid voor de Pink Pillen geene grenzen kent. Nogmaals hartelijk dankzeg gend en in 't belang van zoo vele lijdenden, kunt u haar herstel ge rust bekend maken. A. WALBURG, Borneostraat 13, 's-Gravenage, Di Burgmu&r nvt Ui-CfarteUg* wrk/aart. del va/gene eeMuiag der medeoride/SeleeJe^^ ^"^rarea&a/Kk Hendudmirg k gfMJd deer: j-GmctAtge Sfft -fyrtxdtr. Na zulk een attest, waarvan de handteekening door den Burge meester gelegaliseerd is, zal er wel geen twijfel meer bestaan. Andere ziekten welke dezelfde oorzaak hebben, zooals rheuma- thiek, huidziekten, algemeene zwak te, beenziekte bij het kind en som tijds de tering, zijn door hun ge bruik genezen worden. Door de maag het opnemen van het voedsel te vergemakkelijken en door het bloed te zuiveren, genezen de Pink Pillen alle ziekten. Prijs fl.75 de doos: f9per C> doozen. Verkrijgbaar bij J. H. 1. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depotnouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Volksbond. Algemeene vergadering van den Volksbond op Vrijdag 6 Sept. in het Gebouw Musis Sacrum" te Arnhem. Aan de algemeene bondsvergadering es morgens gehouden, namen een aantal personen deel. De vergadering werd geopend door algemeenen voorzitter, den heer dr. W. P. Ruysch. die een woord van welkom sprak. De vergadering werd o.a. bijgewoond door baron Mollerus van Westkerke, Commissaris der Koningin in Gelder land en den burgemeester van Arnhem, E. C. baron Sweerts de Landas Wy- borgh. Vervolgens werd door den algemee nen secretaris een flink, uitgebreid en keurig gestyleerd jaarverslag van den toestand en de werkzaamheden van den Bond voorgelezen, welk verslag met applaus werd goedgekeurd. Door den algemeenen penningmees ter werd rekening en verantwoording afgelegd van het beheer der gelden, waaruit, bleek, dat de ontvangsten in het afgeloopèn janr bedroegen f 6924.40 de uitgaven 5794.201/2, zoodat het batig saldo bedraagt 1130.09 1/2. Aan de orde komt het rapport der jury, bestaande uit de h.h. jhr. mr. W. C. A. Alberda van Ekenstein, P. H. van der Ley, mr. J. G. Patijn. prof. dr. C. A. Pekelharing en prof. dr. B. J. Stokvis, betreffende de prijsvraag in zake een handleiding ten dienste van het onderwijs over het alcohol vraagstuk in de 2 hoogste klassen der kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen en op de Normaalles sen. Dit rapport luidt ongunstig en gal aanleiding tot a. het voorstel van het hoofdbestuur. eene hernieuwde uitschrijving van de prijsvraag voor eene handleiding als bovenbedoeld, te doen. waarmede de vergadering zich vereenigt. b. voorstel van het hoofdbestuur: De algemeene vergadering stelle een som van f 500 800 beschikbaar tot het instellen van een plaatselijk on derzoek naar de in Zweden en Noor wegen in toepassing zijnde stelsels van wettelijke drankbestrijding; lokte eeni ge discussie uit. Na toegelicht te zijn door den voor zitter, werd hert door verschillende af- deelingen bestreden. Men achtte een zoo groote uitgave niet in overeenstem ming met den toestand der kas, en bovendien de zaak zoo dikwijls reeds reeds onderzocht, dat met een studie van rapporten enz. zou kunnen worden voldaan. Dei voorzitter, die na mr. Boo! lid van het hoofdbestuur, nog maals het voorstel verdedigde, wees er op dat de vragen die zich voorde den: is het noodig en is het tijdig? be vestigend moesten worden beantwoord. Het voorstel werd met 62 tegen 6 stem- mn aangenomen^ In behandeling kwam het volgende voorstel Alkmaar: Het hoofdbestuur noodigt de af dee lingen uit, zooveel haar mogelijk zal zijn gebruik te maken van de bevoegd heden aan particulieren gegeven door de nieuwe Woningwet, met name de voordracht tot afkeuring van wonin gen aan den gemeenteraad. Afdeelingen, die ten gevolge hier van, tot systematisch woning-onder zoek besluiten, ontvangen daarvoor steun van het hoofdbestuur, mits zij dit onderzoek doen plaats hebben in overleg met bet Centraal Bureau voor sociale adviezen te Amsterdam. Het tweede deel heeft de bedoeling de in te stellen onderzoekingen zoo Sractisch mogelijk te doen plaats heb- en en de uit te brengen rapporten bruikbaar te doen zijn voor vergelij king en de leverin gvan een eenvormig statistisch materiaal. Alkmaar heeft prachtige resultaten en veel medewerking ondervonden. De vragenlijsten zijn allerwege goed be antwoord en de woningtoestanden la ten ook daar veel te wenschen over. De afdeeling Utrecht, hoewel sympa- thiseerende met het voorstel Alkmaar stelt voor dit uit te stellen tot na een jaar wanneer de werking van de Wo ningwet gebleken is. Ook het Hoofdbestuur meent, dat het woningonderzoek. dat met groote kosten gepaard gaat thuis behoort bij Gemeentebesturen, aan wie. zooals in de Woningwet staat uitgedrukt daar toe de verplichting is opgelegd. Voor stel Utrecht met 63 tegen 5 stemmen aangenomen. Het voorstel van de afdeeling Alk maar: Het hoofdbestuur noodige de afdee lingen uit, bij de gemeenteraden zoo eenigszins noodig. aan te dringen op gebruikmaking van de bevoegdheid hun bij art. 35 der Leerplichtwet gege ven, rakende het verstrekken van voe ding en kleeding aan schoolgaande kinderen voor wie daaraan behoefte bestaat, of het verleenen van subsidie met dat doel, werd verworpen. De aanneming van dit voorstel, zou, naar men meende, den politieken strijd ook in den Volksbond doen ontbranden zou een vermoorden van den Volksbond zijn. Alhoewel de afdeeling Alkmaar stel lig en duidelijk aantoont, dat geene politieke, doch zuiver economische be ginselen haar tot indiening van hei voorstel hebben geleid, wordt het voor stel met 62 tegen 6 stemmen verworpen. Voorstel van de afdeelAlkmaar Het hoofdbestuur noodige de afdee lingen uit, krachtige pogingen te doen opdat in de bestekken van bouwwer ken. welke binnen haar kring worden uitgevoerd, bepalingen worden opge nomen omtrent minimum-loon en maximum-arbeidsduur. De afdeeling Utrecht kant zich sterk tegen het voorstel, ook hierin zit een politieke achtergrond, waarmede de Volksbond zich niet mag inlaten. De afdeeling Enschedé vereeniel zich met het voorstel, mits met toevoeging: drankgebruik bij bouwwerken is ver boden. Het hoofdbestuur is mede niet tegen het voorstel doch wenscht ten op zichte van minimum loon zich niet uit te spreken. De afdeeling Rotterdam ondersteunt het voorstel Alkmaar. Langdurige debatten worden gevoerd in zake het. vraagstuk: Werkt verkor ting van arbeidsduur en vermeerdering van looq,. bevorderlijk voor verminde ring van drankmisbruik, al of niet? Wordt aangenomen, de verschillende afdeelingen het vraagstuk in studie te laten nemen, haar daarvan rapporten te doen opmaken en deze in handen te stellen ecner commissie, die daar van op de volgende algemeene verga dering een concludeerend rapport uit- brengt. De heeren prof. Dr. V. A. Julius en S. Lulofs worden herbenoemd tot be stuursleden. Bij 3e stemming wordt als 8e bestuurslid gekozen Mej. L. Hen- ny te Zutphen. Eene beweging Mr. H. Goeman Borgesius als 9e lid een ac tief aandeel in het Bestuur te doen in nemen. wordt door alle afdeelingen gesteund. De vergadering besluit op voorstel van de afdeeling Rotterdam om bij de Regecring aan te dringen, den clande- stienen verkoop van sterken drank met meer kracht dan ooit te voren geschied de, tegen te gaan. De afdeeling Amsterdam stelt voor de vervaardiging van anatomische en graphische platen op te dragen aan de heeren W. C. van Haeften, Prof. V. A. Julius en prof. Pekelharing. Het nut van anatomische püaten wordt door prof. Pekelharing, zoowel als door den heer L. P. Walburg Schmidt zeer in twijfel getrokken, wijl deze in 't geheel niet op populariteit zouden kunnen bo gen. De vergadering vereenigt zich erme de, de behandeling en uitvoering van dit voorstel aan het Hoofdbestuur over te laten. Bereidwillig heeft de afdeeling Am sterdam tal van flesschen Pomril ter kennismaking aangeboden. Reclame voor dezen alcoholvrijen drank te ma ken wordt door verschillende sprekers niet wenschelijk geacht, doch staat het de afdeelingen vrij ter proefneming een aantal flesschen te importeeren. Door het Hoofdbestuur zal de drank nader worden onderzocht. De afd. Utrecht stelde voor: De alg. vergadering noodigt het hoofdbestuur uit, een onderzoek te willen instellen naar de hoedanigheid van het gedistil leerd, hetwelk zoowel in de steden als op het platteland in de kleinere tap perijen wordt verkocht. Dit voorstel werd aangenomen. Door de afd. Deventer was een voor stel ingediend: De algemeene vergadering noodigt. het hoofdbestuur uit te onderzoeken of het mogelijk is de uitgave van het or gaan in dien zin te wijzigen, dat het om de acht of veertien dagen als cou rant, verschijnt. Door het hoofdbestuur werd mede gedeeld. dat het orgaan voortaan zes keer per jaar zal verschijnen. De eere-voorzitter der vereeniging mr. Goeman Borgesius werd tot 7e be stuurslid gekozen. Als plaats waar de volgende alge meene vergadering gehouden zal wor den, werd Groningen aangewezen. HAABLEMMERMEER. Ondertrouwd: P. J. de Koker en P* Dunweg. J. Moozer en C. Korsman. Getrouwd: P. J. Assendelft en A. Timmers. A. Schuilenburg en J- Spaar, garen. J. de Gier en M. de Jong. Bevallen: C. SchalkNieuwkoop z. C. VisserCornelia d. C. de Ridder- Koolhaas d. G. WiebesSchaap z. A* van der KwastDekker d. G. Rus- Wijsman d. M. GriekspoorSmits z.- A. van der Lindenv. Maasdam d. G. Betjesv. Echdom d. J. VioenKlaas- sen z. S. van Andelv. Meel d. Overleden: T. M. van Dijk 4 md. C. van Krimpen 14 d. C. de Regt 4 md. J. Kooij 22 d. C. Uithoven 43 j. BEVERWIJK. Ondertrouwd!J. E. vam Gul'ik, uit Alkmaar en M. Ruyter. GetrouwdW. v. Gitteorta em G. Geirtembaicb. Bevallen C. BakkerThiolem, dl. C. M. SpaüngvfeldiHuiig, d. A. G. van LieshoutWiegman, z. N. DekkerSteeman, d- OverliedenP. J. J. Bosman, 7} mnd'. M. v. d. Dam, wed. B. Noondb man, 82 j. G. Koel, wed. H. Leeurw, 80 j. D. v. Eg-mond, geh. met A« v. 't Hoff, 75 j. ZANDVOORT. Ondertrouwd: H. Hartel en C. dö Wid. Bevallen: E. de Rooij—v. d. Berg, leven! d. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene HH. Missen te half 7 en 9 uur met onderrichting; te half 11 Hoogmis met predikatie. Te 1, half 2 en kwart over 2 Catechismus; te 3 uur Vespers en Rozenhoedje. Maandag te 7 uur Lof, en Rozenh. tot lafenis der ge! zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H.H. Missen, met onderrichting te 7 en half 9, te half 11 de Hoogmis met predikatie. Te 2 uur de Catechismus; te 3 uur het Lof ter eere van het H. en Onbevlekte Hart van Maria voor de bekeering der zon daars. Parochiekerk van den H. Antoniua van Padua. Zondag de HH. Missen te half 6, 7 en 5, 7 en half 9 uur de gelezen H.H. Mis sen, te half 11 de Hoogmis, die zal worden opgedragen voor de leden der Broederschap „Haar! Processie naar Kevelaer". 's Namiddags te half 4 de Vespers en Rozenhoedje. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zonda gde HH. Missen te half 6, 7 en half 9, te half 11 uur de Hoogmis. Te kwart voor 2 en half 3 uur Catechis mus, te 3 uur de Vespers. Half 5 oefe ning voor de leden der H. Familie. Dezen avond, alsook Maandag en Woensdag te 7 uur Lof. De HH. Missen en Catechismus vol. gens gewoonte. (N. H. Ct.) Telegrammen. BUFFALO, 6 September. (R. O.) De eerste kogel raakte het borstbeen, en stuitte daarop af, waardoor slechts een lichte vleeschwonde werd veroor zaakt. De tweede doorboorde de beide maagwanden en zit waarschijnlijk in de maag. Mc. Kinley werd te 7.25 overge bracht naar de woning van den heer Milburn, den president der tentoon stelling; de overbrenging geschiedde op een automobiel-ambulance-wageu. De president rust gemakkelijk; zijn toestand is gunstig. Nieman zegt 28 jaar te zijn; hij is 5 voet 9 duim lang en spreekt zeer goed Engelsch. BUFFALO, 6 Sept. (R. O.) 10.40 in den avond. Volgens de officieêle bul letins werd om vier in den namiddag op president Mc. Kinley geschoten; de eerste kogel stuitte af op het borst been, en werd gemakkelijk uit de wonde gehaald. De tweede kogel drong door den voor- en achterwand van de maag en werd niet teruggevonden. De wonden werden dichtgenaaid; de patiënt verdroeg deze operatie goed. Hij voelt zich een beetje beter; zijn toe stand is voldoende en rechtvaardigt de hoop op herstel. De temperatuur is 100.4 R. (38 gr. C.), de pols 124, de ademnaling 24. BUFFALO, 7 Sept. (R. O.) Het bul letin van hedenmorgen i uur meldt: De president is vrij van pijn en rust wel; de temperatuur is 100,2 gr. R., de pols 120. De politie verneemt dat de moorde naar heet Leon Czolgosz, hij is van Duitsch-Poolsche afkomst en geboren te Detroit. Hij kwam hier uit Cleve land. Hij teekende een bekentenis waarin hij verklaard dat hij geen medeplich tigen heeft. De gevangene heeft vol strekt geen berouw over de daad. Hij zegt dat de lectuur van anarchistische geschriften hem overtuigd heeft, dat de regeering der Vereenigde Staten in het geheel niet deugt. Hij achtte de beste manier om daaraan een eind te maken, het dooden van den President. Hij geeft geen blijken van krankzin nigheid. CHICAGO, 7 Sept. (R. O.) Vijf anar chisten zijn hier in hechtenis geno men onder verdenking van betrokken te zijn bij een somenzwering. HOOGVERRAAD IN BULGARIJE. SOFIA, 7 Sept. (R. O.) De Sobranje besloot met groote meerderheid de oud-ministers Invantchof, Radosla- wof, Tontchef en Tenef in staat van boschuldiging te stellen, den laatste wegens hoogverraad, de anderen we gens schending der constitutie, hoog verraad en misdaad van landsbelee- diging. NIEUWE ARRESTATIES. LONDEN, 7 Sept. (R. O.) Aan de Ti mes wordt uil Pretoria gemeld, dat te Johannesburg eenige arrestaties plaats hadden, waarschijnlijk in verband met de in hechtenisneming van dr. Kruusa te Londen* DE CZAAR NAAR ENGELAND. KOPENHAGEN. 7 Sept. (Part. te! van het Hbld.) Naar in hofkringen hier sedert gisteren verluidt, zal het verblijf van den Czaar te Kopenhagen, op de terugreis, korter zijn dan oor spronkelijk het plan was. Men brengt dit niet in verband met een spoediger terugkeer naar Rusland, maar met het voornemen van den Czaar om een be zoek te brengen aan Koning Eduard VII te Londen. Indien dit plan wordt uitgevoerd zal de Czaar de reis naar Engeland maken op liet jacht „Stan daard", met de thans hier vertoevend® Konjfin Alexandra van Engeland.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2