Herbert, president; F. Jonker, secreta ris; W. Ouwerkerk, penningmeester; J. Panhuis, W. Byers, J. Lamp en H. W. A. Behrens, commissarissen. De Haarlemsche F. C. H. F. C._ be sloot mede te dingen in de wedstrijden om den zilveren voetbal te Rotterdam. Rapiditas sloeg Zondag Celeritas te Rotterdam voor den van Hasselt krans met 7—0. Lawn Tennis. Van de match, uitgeschreven door de Haarlemsche Lawn-Tennisclub op Zaterdag 7 en Zondag 8 Sept. en op het terrein aan de Spanjaardslaan ge speeld, was de uitslag als volgt: Heeren single. Eind-resultaat K. W A. Beukema tegen N. Beets 61; 64. Winner Beukema. Heeren en Dames Doubles. Eindre sultaat mej. M. van Lennep en K. W. A. Beukema slaan mej. Meijer en R. van Lennep 75; 64. Gewonnen door mej. M. van Lennep en K, W. A. Beu kema. Heeren Doubles. Eindresultaat K. W. A. Beukema en S. P. Eler slaan N, Beets en E. Mundt 64; 108. Gewon nen door K. W. A. Beukema en S. P. Eler. Dames Single. Eindresultaat jkvr. II. Teding van Berkhout slaat mej. M. Vas Visser 60; 62. Gewonnen door jkvr. Teding van Berkhout. Demes Doubles. Eindresultaat jkvr. Teding van Berkhout en mej. Vas Vis ser slaan mej. Meijer en mej. M. van Lennep 75; 64. Gewonnen door jkvr. Teding van Berkhout en mej. Vas Vis ser. Dank zij den zorgen der H. L. C. liep de wedstrijd uitmuntend. Vooral de heer Beukema was goed in conditie, terwijl ook de heeren S. P. Eler en R. van Lennep bijzonder verdienstelijk speelden. In Heeren en Dames Doubles gaven mej. M. van Lennep en K. W. A. Beukema tegen mej. Meijer en R. van Lennep goed spel te genieten. Bij Dames Doubles blonk uit de partij van mej. Meijer en mej. Van Lennep tegen de dames Dolleman, In Dames Single spande jkvr. Teding van Berkhout de kroon. Waterpolo De secretaris van den Nederland- schen Zwembond bericht in de N. S. dat, op verzoek van de Rotterdamsche Zwemclub en met goedvinden van de zwemclub De Jonge Kampioen, het bondsbestuur besloten heeft den op 8 dezer vastgestelden, laatsten compe titie-wedstrijd tusschen beide vereeni- gingen niet te doen doorgaan. De competitie, aldus geëindigd zijnde, er kent het bestuur van den Nederland- schen Zwemclub als kampioenclub in het waterpolo voor het jaar 1901 de Haarlemsche Waterpoloclub H. V. G. B., die het maximum aantal punten (8) behaalde, daar zij alle de door haar in de competitie gespeelde wedstrijden won.. Cricket;. 's-Gr. C. C. sloeg Zondag Ajax te Leiden met 48 runs op de eerste innings. Wieier nieuws. Bij de Zondag gehouden verkie zing voor een lid van 't algemeen bestuur van den A. N.W. B. (Noord- HoQland, vacature Bruinier)wier- den 184 stemmen uitgebracht waar van 158 op den beer D. Bosman Cm te Alkm'aar, die dusi gekozen Amsterdamsche Wielerbaan. Op de Am8terdamsche Wielerbaan aan den Zeeburgerdijk hadden Zon dag drie wedstrijden plaats, nl. een team-race van 4 Belgen tegen 4 Hol landers; een revanche-uurwedstrijd van den Franschman Bouhours tegen den Hollander Piet Dickentman, die op (je Zurenborglaan te Antwerpen verloor, en eindelijk een internatio nale wielerwedstrijd voor amateurs oVer 10 Kil. Was het weder dezen wedstrijden alleszins gunstig, het wielrenners noodlot zweefde boven de baan. In elk nummer een ongeluk, wat voor de toeschouwers een onverkwikkelijk schouwspel en voor de deelnemers verre vah aangenaam was, zoodat de wedstrijden veel van hun belangrijk heid verloren. De uitslag van het eerste nummer was dat de Hollanders het volgende aantal punten beaalden: Smout 2, Kok 3, Hoorn 5, en Staller 6, totaal 16 punten. Voor de Belgen verwierven Darcy 8, Rolf 5, Oostyogels 6 en Ver gouwen 5 punten, totaal 24. Holland's team overwon alzoo. De uitslag van den revanche-uurwedstrijd was als volgt, dat Bouhours door een val van Dickentman zonder strijd won. Hij maak et de volgende tijden: 5 KM. 5 min. 38 2/5 s.; 10 KM. 10 m. 55 1/5 s.; 15 KM. 16 m. 9 1/5 s.; 19 KM. 20 m. 18 s.; 20 KM. 21 m. 20 2/5 s.; 25 KM. 25 m. 29 4/5 s.; 30 KM. 31 m. 40 3/5 s.; 35 KM. 36 m. 50 4/5 s.; 40 KM. 42 ip. 2 s.; 45 KM. 47 m. 6 2/5 s.; 50 KM. 52 m. 11 s.; 55 KM. 57 m. 16 s. Bij het schot heeft Bouhours in het geheel 57 KM. 722 M. afgelegd, waar door hij het record van Mayor Taylor sloeg, 1 uur 51 KM. 787 M. van den 19en KM af sloeg hij de records op naam van Dickentman. Het volgende nummer was een wed strijd voor amateurs over 10 KM. Van de 13 ingeschrevenen kwamen zeven op de baan: nl. Kok, Snel, Smout, Vergouwen, Oostvogels, Bruyn en Staller. Bij de 24e ronde verlaat Staller de baan en wordt de leiding nu eens door de Belgen, dan door de Hollanders genomen. Bij het verlaten van de laatste bocht, in de 30e ronde, komt Vergouwen te tallen, vliegen Snel en Oostvogels over hem heen en duikelen eveneens. Bruyn weet handig het gevaar te ont wijken. Uitslag: Smout in 17 m. 3 3/5 s. als eerste, met Kok tweede en Bruyn derde. Paarden. De meeting te Bergen. In tegenstelling met Clingendaal hebben ditmaal over het algemeen de favorites gezegevierd. Bcrthus won zonder moeite den mr. Romeo-prijs. In den Monamena-prijs, die door Chcr Amour gewonnen werd. deed zich het zeldzame geval voor, dat een ruiter- loos paard niet alleen de geheele cour- se medemaakte, doch zelfs als eerste den eindpaal passeerde. De tijd van Cher Amour was 3.414/5. Het ruiterlooze paard was Polikare, wiens berijder reeds na de horde bij de tribune kwam te vallen; het paard liep door. Schabernack won, zoowel den Sep- tember-prijs als den Alcmaria-prijs, zij het ook ten koste van record-verbe tering. Easton werd als eerste geplaatst in den Wave Queen-prijs. doch ten koste van de disqualificatie van Angelos. In den Wallington-prijs maakte Parsimony en Rack Reut dead heat voor de eerste plaats. De 6luitingsprijs was voor Anselor. Letteren en Kunst. Zwaers gehuldigd. Men schrijft ons uit Naarden: Korten tijd geleden had in de Groote Kerk alhier eene buitengewoon schoo- ne uitvoering plaats van Vondel's Reien uit de Gijsbrecht van Amstel, onder leiding van een veelbelovend, jong kunstenaar den heer Joh. Schoon- derbeek. Zaterdagavond had in onze kleine stad een even eenvoudige als treffende huldebetuiging plaats van den compo nist, die tijdelijk in den omtrek ver toeft. Er werd hem n.l. een serenade ge bracht door Muiden's Harmonie, Naar- den's Harmonie, het muziekkorps der artillerie van Naarden en een gedeelte van dat der infanterie, alles verlicht door een twaalftal flambouwen. Toen de stoet voor het huis van den heer Schoonderbeek was aangekomen werd op verschillende punten van de stad beogaalsch licht ontstoken. Ecu depu tatie van den" Gemeenteraad trad bin nen en de oudste wethouder Maas (bij ontstentenis van den Burgemeester, die uit de stad was) hield een toespraak Daarin vermeldde hij hoe Naarden het voorrecht genoot een van onze groote componisten binnen zijn muren te her bergen en de burgerij zich thans ge drongen gevoelde den man te huldigen, die haar kort te voren zooveel schoons had laten genieten. Daarna trad Zweers met vrouw naar buiten, waar Maas hetzelfde nog eens aan het volk vertelde. Fanfares! Toen nog weer een paar marschen en de boel was af- geloopen. Zweers was bijzonder ge troffen en zei, dat hij het hoog op prijs stelde* in een plaats gehuldigd te wor den, waar zijn werk zoo bijzonder goed was uitgevoerd. In eene groote stad wordt de kunstenaar onder de velen vergeten; heerlijk is het in een kleine plaats zoo'n bewijs van sympathie te ondervinden. Vervolg Stadsnieuws. Boykot—JBensdorp, Het Haarlemsch Arbeiders-secreta riaat zendt ons een brochure waarin vanwege den Amsterd. Bcstuur- dersbond uitvoerig de boykot-Bens dorp besproken wordt en deelt ons me de, dat door het Haarlemsch Arbeiders secretariaat deze boykot krachtig zal worden gesteund. Schouwburg. Zondagavond werd in onzen Schouw burg het speelseizoen geopend door de Nieuwe Rotterdamsche Tooneelveree- niging, directeur Fr. Bouwmeester, met Hoe ouder, hoe gekker van Marcellus Emants, voorafgegaan door Marco Praga, de Boezem vriend. Jammer was dat de heer Bouwmees ter niet zelf tegenwoordig was; men miste hem slechts noode^ en zijn plaats vervanger kon in het drama geenszins den gewenschen indruk te weeg bren gen. Maar de overige krachten waren uit steken d, en wat meer ze°i. goed' gedis poneerd. Het vrii talrijke publiek heeft zich dan ook uitstekend geamuseerd. Bij volgende voorstellingen hopen wij de zaal geheel gevuld te zien de ijverige directie verdient dit sneelseir zoen wederom ons aller medewerking. De muziekvereeniging Na Arbeid Kunst, onder directie van den heer Blad, geeft 12 October a.s. een uitvoe ring in de groote zaal van het Bron gebouw. Wij lezen in het ..Weekblad voor Muziek: Voor een talrijk en aandachtig luis terend publiek gaf „het vocaalkwartet G. Zalsman", den lsten Aug. j.L hier, in de Groote Kerk eene uitvoering van geestelijke muziek. Het kwartet samengesteld uit de da mes Nelly Bökm (sopraan) Mien Schol ten (alt), beiden leerlingen van den heer Zalsman, en de heeren Carel Phlip peau (tenor). Gerard Zalsman (bas), heeft reeds nu een flinke hoogte be reikt in de moeielijke kunst van sa- menzingen. Het is waarheid heerlijk, te hooren, hoe de schoona stemmen van dit viertal ineensmelten tot één machtig geheeL De heer Zalsman. heeft als leider, een moeilijke maar hoo-st dankbare taak op zich genomen, een taak waarvan hij zich glansrijk heeft gekweten. De nuanceeringen zijn zóó fijn. de opvatting zóó artistiek, als men maar wenschen kan Van over drijving en natuurlijk, zóó gemakke lijk, dat men het wel zóó zou willen nadoen. Op het programma kwamen o. a. voor het breed grootsclve ..Adoramus te" van Corsi, het in droevige ..Teun brae factae sunt" van Michel Haydn. Praetorius' „Weihnachtslied" e. a. bo nevens koralen van Bach. Een pianissimo, zooals in liet derde couplet van het ..Weihnachtslied" Es ist ein Reis entsprungen) werd verkre gen. stempelt het kwartet tot een van de beste soort, en zeker zal, na voort durende studie en rusteloos streven naar het schoonste, het jeugdig kwar tet een parel meer vormen in de kroon, die de Toonkunst in Nederland der H. Caecilia om de slapen heeft gelegd. Door aankoop van een perceel in dé Groenendaalsteeg, zal de groote zaal van ,,de Kleine Vereeniging", Kleine Houtstraat no. 77, eene verbouwing ondergaan, waardoor die zaal aan merkelijk in gTootte zal toenemen. Aan de firma C. Bipkes, fabri kan te van ingelegde vruchten, jams enz. alhier is het recht toege kend' om het wapen van H. M. de Koningin te voeren. Het Kwartet-Robert, W. Robert le viool, Alex A. Polak 2e viool, W. Ro bert Jr. alt cn Th. C. de Maaré violon cel, Gerard Zalsman zang en Henk van Breemen piano, zal in het a.s. con certseizoen 4 kamermuziekavonden ge ven. Deze^ dagen zullen inteekenbiljet ten worde'n rondgezonden. Voor leden van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst en hunne dames zijn gunstige bepalingen van toegang gemaakt. Het bataljon Infanterie van dit gar nizoen, thans kompeerende in de le gerplaats bij Zeist, keert 11 dezer te 10.50 voormiddag (Spoortjjd) te Haar lem terug. Aanbesteding. Heden middag te 3 uur werd in „Weten en Werken" aanbesteed: Het bouwen van eene villa op een terrein aan den bovenweg in „Duin en Daal" grenzende aan 't terrein der waterleiding. Ingekomen waren 6 biljetten, van de navolgende firma's: J. W. van Santen, f 14987: H. A. Vos- se Amsterdam, f 13580: P. Rinec Sant poort. f 12152; H. London, f 12898: C. Nederkoorn, f 13475; A. J. van Slin gerland, Bussum, 12760. Gavonden voorwerpen- Een porlemonnaie met geld. Een rijwiellantaarn, achtergelaten in de kiosk Stationsplein. Een slinger van een klok. 3 duiven. Een gouden oorbel. Een bruinachtig hondje. Een roodkoralen kinderh&lsketting. Een rijzweep. Een wit strooien heeren hoed. Een snoek-grauw harige hond. Een snoek-grauw harige hond. (Duit- sche dog). Tegen een 14-jarigen jongen is pro- sec-verbaal opgemaakt, omdat hij bal dadig op de rails der E. N. E. T. ging liggen, waardoor de tram verplicht was te stoppen. Tegen een bierhuishoudster in de Frans Halsstraat is proces-verbaal op gemaakt wegens het verkoopen van sterken dranÊin 't klein zonder ver gunning. Een 13-jarige en een 15-jarige knaap zijn bekeurd wegens het afsteken van vuurwerk. Tegen een vrachtrijder en een aan nemer is proces-verbaal opgemaakt wegen9 het plaatsen van stoenen aan de Friesche Varkenmarkt zonder ver gunning. Dinsdag-avond vergadert de afd. H. en O. der Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het gebouw „Weten en Werk en". De agenda bevat o. m. benoeming van afgevaar digden ter -Algemeene vergadering en bespreking aer punten van den Be schrijvingsbrief der a.s. algemeene ver- gaderiïïg. Zooals wij in ons vorig nummer reeds vermeldden, is "de werkstaking aan de Lichtfabrieken,officieel geëindigd. He denmorgen werden weder eenige sta kers in dienst genomen. De politiepost is evenwel nog niet opgeheven. Woensdag a. s. wordit te Uitrecht eemie vergadering gehouden van d'en Bond van Handielsvereeraiigiin- gen Heamstede. W. Koster, wonende Meesterjoosten- laan te Haarlem, herdacht heden (Maandag) den dag, waarop hij voor 25 jaren geleden in dienst trad. als bloemistknecht, Dij de firma M. J. Roo- zen alhier. Zandvoort. Men schrijft ons: In October van het vorige jaar werd hier een mannenkoor opgericht, onder den naam, van Zandvoort's Mannen koor „Crescendo". Deze vereeniging heeft zooals vele vereenigingen, in het oprichtingsjaar met veel moeilijkheden te kamperj. Niettegenstaande dat. heb ben zij, die lid van bovengemeld koor zijn reeds ondervonden welk schoon doel het in zich heeft eendrachtig sa men te werken. Wanneer de repetition worden bezocht kunnen ze leiden tot een. genoeglijk samenzijn tot nuttige vroolijkheid en ontwikkeling. Komt mannen sluit u aan, zelfs hij, die nog kracht genoeg gevoelt znij stem te ontwikkelen be hoeft zich niet terug te houden. Beneden den leeftijd van 18 jaren wordt niemand als lid toegelaten. In troducties worden op alle repetitiën toegelaten. Voor het volgende werd ons op name verzocht: Ofschoon hot Zaterdagochtend) nog zéér onzeker was of het weldia- digjheidSs-conoert zou kunnien door gaan door de weinige deelneming op de ruim verspreidie inrfceekenlijs- ten mocftïten zij die bet concert voor dat doel op touw zetten, toch de voldoening smaken, vele belang stellenden te zien opkomen naai de zaal In het Groote Badhuis. Dit geschiedde echter eerst na ruime bekendmaking en door bekken slag. Door Jan de Koster werd er namelijk rondlgeroepen met bijvoe ging dat het voor één dieol bestemd was voor Aug. v. d. Mye, die het verloren kind gered hoeft en 't ove rig doel voor de armen van Zand voort. Dit laatste sraf dan ook aanmoedi ging aan sommigen oan dieol te ne men. Ofschoon er in den beginne ter vulling van de eventueel te verwachten oabe^tte zaal per sonen women g^nóodiifd (cöute qui cóute. het eenmaal genomen besluit doorzeilende), was de toe loop op den avond zelfs oorzaak dat in het geheel ruim f 90 bijeen ge bracht werd. De musici gaven ge heel welwillend: hun steun terwijl er voor het huren der zaal met pia- no f 10 moest worden betaald. Na andere onkosten bleef er ruim 55 over om voor het doel te gebruiken. Velen zullen het betreuren het zoo -rachtig geslaagde concert niet te hebben b' ieefwoondL Hei t e 1 a a t in der tijd dioor velen uitgespro ken om te Zandvoort 'een concert t;e geven, heeft gelukkig het goede dool niet in het water doen vallen. Velsea. De bevolking dezer gemeente die 1 Januari 1890 nog geen 7000 zielen be droeg is thans geklommen tot bijna 12.000; de begrooting voor 1895 had tot eindcijfers f 5089o, die voor 1902 74833. Halfweg. Zondag werd in de Gereformeerde Kerk bekend gemaakt dat ook ds. J. Douma, predikant te Spijkenisse voor het op hem uitgebrachte beroep naar deze gemeente had bedankt. Sloten. Aangezien de school in het dorp meer dan 300 leerlingen telt en wette lijk dus een vierde onderwijzer moet worden aangesteld, zal door verplaat sing van leerlingen naar Overtoom en Osdorp getracht worden nog eenigen tijd beneden het wettelijk maximum te blijven. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Van de 1611 ongevallen in 1889 en 1381 in 1900, waarvan de kennisgeving den inspecteur van den arbeid in N.-H bereikte, kon door hem resp. omtrent 1532 en 1305 worden nagegaan en zoo ja welke aard van ondersteuning aan de gekwetsten of bij doodeiiiken afloop aan de nabestaanden werd verleend. Over de jaren 1899 en 1900 werd in 91 en 56 bedrijven het volle loon over 556 en 431 gevallen vergoed; in 86 67 bedrijven werd een gedeelte van het loon aan 383 en 310 gekwetsten uitge keerd, 36 en 11 bedrijfshoofden, bij wie 104 en 34 ongevallen plaats vonden, hadden hun werklieden voor het volle loon verzekerd; 101 en 103 bedrijfshoof den, bij wie 210 en 222 ongevallen plaats hadden, voor een deel van het loon. Uit fabrieksfondsen ontvingen in 32 en 22 bedrijven 212 en 229 gekwetsten onderstand. Van 15 ongevallen in 1897 en 28 gevallen in 1900 was dé duur van het verzuim te kort om in de termen van onderstand te vallen. Bij enkele gelegenheden werd de persoonlijke bemiddeling of raad van den inspecteur gevraagd, waar de ge kwetste vermeende maatregelen te moeten heffen, om zijn rechten te doen gelden. Het betreft hier inderdaad zeer delicate quaestiën, want door den pa troon in rechten aan te spreken, wordt uiteraard een goede of vertrouwelijke verhouding verbroken. Het centraal-bestuur van het Alge meen Nederlandsch Werklieden-ver- bond heeft een adre3 gericht aan de Koningin, waarin het H. M. verz iekt het daarheen te leiden, dat Hare Re geering zoodanige maatregelen neme als bevorderlijk kunnen zijn, dat: lo. spoedig worde ingediend een wetsont werp van meer eenvoudigen aard. be vattende uitsluitend hetgeen strikt on vermijdelijk moet worden geacht voor de samenstelling der raden van be roep en de wijze van behandeling der beroepen, als bedoeld rn het 3e lid van art. 75 der Ongevallenwet 1901; en 2o. dat ontwerp ten spoedigste, mét een besluit tot in-werking-treding van art. 1 der Ongevallenwet (wet van 2 Januari 1901 Stbl. No. 1), door Hare Majesteit kunne worden afgekondigd. BUITENLAND. D& Duitsche regeering is van plan, een andere regeling van 'dien kinderarbeid in het huisbedrijf voor te stellen, om: te verhinderen <ïat kindleren in groote steden die nog schoolplichtig zijn, in hun vrijen' tijd worden gebruikt voor hét rondbrengen van brood en Onderwijs. Voor het kantongerecht t0 Heeren veen werden verschillende overtredin gen van de Leerplichtwet behandeld. Vijf hoofden van scholen waren als getuigen gedagvaard, wier klassen vrijaf hadden. In eene andere klasse was een meisje niet present; de onder wijzer informeerde naar de oorzaak van het verzuim. Een broertje antwoordde: Antjemoet oppassen, want moeder is voor het ge recht, omdat zij Ant je vroeger niet naar school zond. U leest toch ge- regelt! het Fenll- lleton van „Maar- Item's Dagblad"?! Leger en Vloot. Atjeh. Blijkens uit Indië ontvangen tele- graphische berichten zijn sedert de jongste mededeelingen dienaangaande in de „Staatscourant" van 6 Augustus 1901, no. 181 bij de krijgsverrichtin gen in Atjeh en onderhoorigheden go- sneuveld de sergeant H. Scholtens (No. 52021) en gewond de sergeant G. J. A. van Zijl (no. 41277) en de fuselier G. Pool (No. 50381). Land- en Tuinbouw. Een dame uit Noorwegen ver toeft thans in opdracht harer Re geering ip Friesland om een on derzoek in te stellen naar de be reiding van k|tas. Na Friesland vertrekt zii naar Noord-Holland, speciaal met het doel om daar de fabricage van vette kaas in> oogen- schouw te nemen. Vervolg Nieuwstijdingen. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau mejuffrouw P. M. He ringa, directrice der gemeentelijke kweekschool van onderwijzeressen te Groningen. Moordtooneelen. Zaterdagavond ontstond to Amers foort twist tusschen Hollaiulsche en Duitsche kermisreizigers en stoeleu- matters, die met hun zeven woonwa gens op het daarvoor bestemde terrein bij den tweeden spoorweg-overgang van den Soeslerweg tusschen Amers foort en Baarn stonden. Toen de twist hoog liep., wist do kas telein hen uit zijn „vergunning" te verwijderen, waarna een geregeld ge vecht ontstond op den weg. De enkele omwonenden bemoeiden zich niet met het geval; de duisternis maakte dat ook raadzaam. Eensklaps viel een schot, een gewel dige woordenwisseling en een kreet volgden en een der Zechbrüder, zekere Heinrich Wilhelm Weber, bijgenaamd Hercules, een reus van 1.83 M. en ruim 200 pond wegende, stortte leven loos ter aarde. De politie was spoedig ter plaatse en toen zij tegen half drie 's nachts van het bureau huiswaarts keerde, had zij, behalve veel en goed getui- gen-materiaal,, twee dor belhamels in arrest Uit hot zeer verwarde getuigenver- haal is gebleken, dat de verslagene, na geweldige klappen te hebben uit gedeeld, ten slotte op een der woon wagens is afgegaan, zijn geweer zwaaiend en dreigend, ieder te zullen vermoorden die onder zijn bereik kwam en dat hij drie woonwagens grooten- deels vernield heeft. De eigenaar daarvan is eerst go- vlucht, doch later teruggekomen met een mes in de hand. De Duitscher heeft den Hercules het geweer ontwrongen, waarna deze naar zijn woonwagen is gehold, vra gend om een bijl, doch terugkomend met een mes en een dikken stok, waar op een bajonet stevig bevestigd zat. Een nieuw gevecht is oötstaan, waarbij de Duitscher hem het geweer op het hoofd heeft stukgeslagen, waar na of waaronder de Hollander hem met het mes en de bajonet te lijf ging, zoodat de Duitscher twee messteken opliep. Op het lijk zijn wel eenige verwon dingen geconstateerd, doch geene en kele was grooter dan 3 cM., en uit het onderzoek is niet gebleken of de dood een gevolg is geweest van een mes steek. Eerder wordt aangenomen, dat zij veroorzaakt is door hartverlam ming, tengevolge van opwinding van den door drank en drift verhitten man. De justitie uit Utrecht stelt een on derzoek in. Zaterdagavond is.voorts te den Hel der een afschuwelijke moord gepleegd. De korporaal der mariniers W.Pief- fers, dienende aan boord dei' kannon- neerboot hier, heeft op den eenzamen straatweg buiten de gemeente zijn meisjet Johanna van Lugteren, uit Dongen (Noord-Brabant) met een steen op het hoofd geslagen en daarna in een ondiepe sloot langs den weg geworpen en zoo lang onder water go- houden, tot zij den geest gaf. De moor denaar meldde zich latei' zelf bij de politie, die hem aan den militairen rechter 'overleverde. Het lijk der ver slagene werd door de politie gevonden en naai- het gemeente-ziekenhuis over gebracht. De aanleiding tot de misdaad ls nog onbekend. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven Geachfe Hoofdredacteur I Vergun mij naar aanleiding van OTiderstaandéi regels voorkomende in. het Zaterdagavondnumme r van 8 Sopt. een enkel \v$Wje mee te spreken. Voor uwe opn&mo mijn hartelijke» dank, Hoogachtend A. J. MEDERINK, Leeraar Gym. M. O. „Maar Haarlemsche turners I wat hebt gij mij -ook teleurgesteld. Was dat eene houding zooals 't kloeken afstammelingen van de dappere ge slachten des Hasselaers en, Ripper- da's betaamt? Fij over ui Gij deedt uwen leermeesters den hh. Meije- rink. Martin, v. d. Boom, Visser v. d. Eiinde of wie ze ook zijn en al len die het wèl meeneni met eene gezonde harmonische ontwikkeling van het lichaam oneer aan. Bedenkt een volgende maal dat da beoefe ning der Gymnastiek niet Rechte bestaat in een mooi pakje, maar dat wij tevens van u verwachten, eerie houding." Sedert jaren arbeidt ondergeteo- kende dag aan dag taan 't verbete- ren der lichaamshouding en hot in prenten van orde en regelmaat, bij al zijne leerlingen, en vereend gin gen. getuige de steeds voorbeeldig genoemde orde en houding na dié vele uitgestrekte en vaak vermoei ende wandeltochten. En nu zal Fi- delio. zoo met een penmestreek, welke pen meer in gal dan in inkt gedoopt schijnt, al dat werk trach ten in deskrediet te brengen Hoeft u, mijnheer Fidelio gegronde aan merkingen te maken, zeg dhn op den man af, Meijerink. uwe leer lingen giraren ongymnastisch of slordig, dan zal ik denken: „Een vriend die mij mijne feilen toont." Doch heeft u die aanmerkingen jegens mijne leerlingen niet, Ver zoek ik u ook beleefd mijn naam niiet te noemen. Dat het publiek eene andere opi nie dan de uwe is toegedaan, be- •yvijst dat in do afgeloopen week 40. zegge veertig, nieuwe candida- ten zich voor hel lidmaatschap van een mijner vereenittngon aangar ven. Hoogachtend, A. J. MEIJERINK, Leeraar Gym. M. O. De heer Meiierink vat mijne ont boezemingen op als een verwijl aan hem en zijn onderwijs. Gaarne wjl ik hierbij verklaren, dat ik het geenszins zoo bedoeld' heb. Maar. mij. dunkt dat uit de uitdrukking „oneer aandoen" ook duidelijk blijkt, dat ik van de leerlingen der bovengenoemde heeren iets beters verwacht liad, m. a. w. dat het aart oen goede leiding niet ontbroken lieeft. Bovendien begrijp ik niet dat de heer Meijerink door mijrt algemeene opsomming juist zich zelf zoo getroffen vindt. Maar hier mede basta t FIDELIO. Telegrammen. Moordaanslag op Mo Kinley BUFFALO, 8 Sept. (R. O.) Te 9 uur hedenavond werd een bulletin bekend gemaakt, waarin! stond dait de president rustig lag. Er was geen verandering van beteekenris sedert het vorige bulletin. De pols was van 130 slagen de tempera- tuur 101.6, de ademhaling 30- BUFFALO. 9 Sept. (R. O.) Tus schen 9 en 12 gisterenavond deelde doctor Rixey, de eigen geneesheer van den president, mevr. Mac Kin- ley mee, dat de crisis voorbij was. Burgerlijke Stand. Bevallen: 8 Sept, D. M. Bouman Dolle, z. 7. L. IluijboomTreffers, d. 9. G. E. KaptijnKelderman. 2 z. 8. D. Boei—Zwitser, z. 7. C. van El—Tijd- gaat, z. 8. J. V .MachielseMuller d. 7. A. HoefgeestLedder, z. 9. M. var der Kroft—Fluman, z. 8. M. van da- BlomAbbink, z. Overleden: 7 Sept. H. BrakelJunge 32 j., Saenredamsiraat» 8. C. Huvg- Eldering, 28 j., Kamperlaan. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Donderdag te half 10 uur H. Mis met predikatie op het r.-k. kerkhof St Barbara. In de week de H. II. Missen te half 8, 8 en half 10 uur. Parochiekerk van den H. Joseph. Donderdag te 7 ure het Lof ter eertf van het Allerh. Sacrament. Zaterdag, te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuse Maria-beeld; van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten en te 6 uur het Lof ter eere van O. L. In deze week do HH. Missen en Cate chismussen op de gewone uren. Parochiekerk von den II. Antonius van Padua. Dinsdag to 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te 7 uur Lof en Verga dering der Broederschap van den II. Antonius. Woensdagavond te 7 uur Vergade ring voor de leden der 3e Orde van den II. Franciscus. Donderdag te half 11 gezongen H. Mis naar Bruid en Bruidegom. Vrijdag to 8 uur gezongen H. Mis t. 7.. int. bij gelegenheid van een 25-jarig huwelijk. De gezongen Requiem-Mis voor de ovcrl. leden der Broederschap „Haarl. Processie naar Kevelaar" zal* opgedra gen worden in plaats van a.s. Vrij dag, op Vrijdag 20 Sept. 's Avonds te 7 uur het Lof. Zondag 15 Sept., 's morgens te 7 uur algemeene H. Communie voor de lé den der Broederschap van den II Kruisweg. (N. H. Ct.) Veilinjj in het Verkoopt. „De Gouden Leeuxe." op Zaterdag 6 Sept. No. 1. Een winkelhuis, waarin do handel in boter en kaas met succes wordt Uitgeoefend, met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en erve, aan de zuidzijde van de Hoogstraat, No. 6 zwart en rood, groot 9S "centiaren. Opgehouden. 8205. No. 2. Een huis en en e, aan de oost zijde van het Groot Heiligland, groot 33 centiaren. P. J. v. Giessen, f 1820. No. 3. Een winkelhuis en erve, aan de Papentorenvest. no. 24, groot 90 centiaren. F. W. L. v. Aysma, f 2360. No. 4. Een huis en ene met voor- en achtertuin, aan do oostzijde van de Ripperdastraat, no. 3, groot 1 are, 10 centiaren. Opgehouden, 4605. No. 5. Een huis en erve met voor- en achtertuin, aan de oofelzijde van de Ripperdastraat, no. 7, groot 1 are, 20 centiaren. Niet geveild. No. 6. Een huis en erve met tuin, in een Gang, ten oosten van de Rus- tenburgerlaan^ no. 27g, groot 75 cen tiaren met een onverdeeld elfde ge deelte van de Gang, groot 86 centiaren. Niet geveild. No. 7. Een winkelhuis met open plaats, tuin en erve, waarin koffie huis en tapperij wordt uitgeoefend, aan de zuidzijde van de Groenendaal steeg, no. 12, groot 1 are. 22 centiaren J. Willcms q.q., f 3375. No. 8. Drie naast elkander gelegen woonhuizen en verderen opstal, tot amotie, staande op grond van het La- kenkoopersgild te Haarlem, aan de noordzijde van het Wijde Geldelooze pad. hoek Raamlaantje, nog. 11, 13 en 15, groot 7 aren, 4 centiaren. J. D. v. d. Putten, f 105. M.ARKTNIEUWS. Op de heden alhier gehouden Graan- en Zaadimarkt, werden aan gevoerd' 100 H.L. Witte tarwe. pr. 7.—. 115 H. L. Rogge. pr. f 5.25. 240 H L. Haver, pr. ƒ3.50. 180 H. L. Garst (Chev.)pr./5.40. 135 HL. Duivenboo- nen. pr. 7.50 tot 7.45. 10 H.L. Paard en boon en. pr. /7. 10 H.L. Ca- pucijnc-rs. pr. 7.25. 5000 H.L. Kar- weizaad per 50 K.G. pr. 11.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3