J. H Cuisinier. Danslessen. Viscfthandel. Mai-Haarlem. TALEN i Direct gevraagd KITTY SINGELS. Leerares in Klavierspel W. v d. EIJNBE, Dans-Academie. BADINRICHTING. Institutde languss Yivantes. SCHOOL voor Kunstnijverheid „Hollandsch Grondbezit" Os Binnenlandsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende Goederen, Zijlstraat 18. Opoericht 1831, Telefoon 545. J. VAN DER LAAN, Opnieuw ontvangen. P. P. RIETFORT, Gierstraat 44. sitie, en in het midden, vóór de estra de der wondermenschen is een open stal voor dieren als lama's, enanaco's, kameelen en. zebra's. Van alle oorden der wereld ziet men allerlei diersoorten vereenigd. De WONDERMENSCHEN, die op de estrade zitten, worden in op tima forma aan de toeschouwers voor gesteld. Daar is een meneer, die zulk een hard hoofd heeft, dat hij met een li&- mer groote steenen tot gruis laat kloppen, meneer Billy Wels. Meneer Herman is kettingbreker, mej. Clifford, is degenslikster en slikt werkelijk de gens in, dan is er een magnetische da me, een soort medium, die wonderlij ke krachttoeren verricht. Voorts een poedelmensch Jo-Jo, een geraamte- gigerl, een meneer vel-over-been, een albino, een getatoueerd echtpaar, over het geheele lichaam getatoueerd. na tuurlijk ook met de portretten van Barnum en Bailey in sierlijke kringen en tirelantijntjes. een mosharig meisje, een langharige dame, een gebaarde vróuw, een snelrekenaar. die in een oogwenk van tijd de grootste getallen vermenigvuldigd een man met een struisvogelmaag, een menschelijk naai. dekussen, die spelden en hoedepennen enz. door zijn lichaam steekt, en dan de Guatemala-miramba, exotische Musici. Die wondermenschen zijn een speci aliteit van de Amerikaansche reclame- firma, die ze zeker op hun omzwervin gen hier en daar hebben opgeduikeld en ze nu vertoonen. Ze zitten stil naai de woelige menigte toeschouwers te staren, of vertoonen hun kunsten, al les met de zelfde gelatenheid en" duffe dofheid, als de wilde dieren, die even als zij worden geëxposeerd. Maar... past. de philosophic in een Ameri- kaansch circus en wilde-beestenspel? Het wordt trouwens ook tijd om naar DE VOORSTELLING te gaan, die te half acht aanving. De reuzen-tent, de arena, is ovaal van vorm, en bestaat uit drie deelen, ten eerste de zitplaatsen, lange, lange rijen banken, amphiteaters-gewïjze, plaats biedend voor vijftien duizend menschen. Deze zitplaatsen zijn langs den kant, en grenzen van achter tegen het zeil doek van de tent. Voor de zitplaatsen, in het rond, heeft men de hippodrome! waar de, wedrennen gehouden worden, en in het midden de arena's en toonee- len. Er zijn drie circussen, afgeschei den door twee tooneelen. De tent is electrisch verlicht. Te even zeven uur, begon op het midden-tooneel de muziek, echte cir- cus-muziek, (in het programma staat: repertoir van klassieke en populaire muziek") eenige nummers te spelen, en precies te half acht, toen de muziek zich bij den ingang der manege had opgesteld, traden drie kudden logge, zware olifanten de circus binnen, die met hun wijze-oude-mannen-koppen wat kunsten vertoonden. De olifanten bliezen met hun lange snuit geenszins Barnum's voorstelling uit, want, op het klinken der hel toen ze onmiddellijk heengingen renden de athleten de arena binnen, die op de platforms salto-mortales uitvoerden onder het lang niet te vex-smaden escor te van hevig clownachtige clowns. Aan alles komt een eind en ook aan mortale salto's, zoodat het belletje weer heel spoedig gebiedend' opklonk door de wijde ruimte en nu de vrouw de arena beheerschte. Drie dames, ge kleed in kort zijden japonnen en supra- nieuwmodische hoogst chique hoeden kwamen binnen en vertoonden in drie circussen tegelijk hare behendigheid op het galoppeerende paard. De vrouw beheerschte de arena, want er waren vrouwelijke stalknechts, vrouwelijke clowns enz. Nog waren deze dames aan het rij den, toen nadat even het belletje ge klonken had, alweer een zwerm acro baten de arena binnen stormde, die, terwijl de dames wegreden, reeds hun viertooningen aanvingen. Balanceeren, goocheltoeren, een bokspartij tusschen een dame en een beer, geweldige toe ren aan het driedubbele rek. Er was ook een worstelende beer en zijn baas, die over elkaar rolden, en boksten naar de regelen der kunst! De beer was een erg granoiee beer een beer zooals er weinig beertjes zijn en hij had een baas die voor geen kleintje vervaard is. Het verbazingwekkendst zijn de lucht-spècialiteiten. Wanneer men veel gezien heeft, vindt men bij Barnum en Bailey, wat de gewone circus-voor stelling betreft, zooveel nieuws niet fpaar de luchtrspecialiteiten in hun ijzingwekkende toeren aan de trapèze's hoog in de lucht, de man die in een bal gestopt, deze op en afrolt over hooge, spiraalvormig opkringende rails, de koene wielrijder, die onder ademlooze stilte van het allerhoogste punt der tent, met zijn hoofd tegen de zeildoeken afdekking rakend langs een steil naar beneden gaande lad der neerfietst, zijn werkelijk bewon derenswaardig. De acrobatiek en gym nastiek zijn inderdaad prachtig. De paardendressuur is niet buiten gewoon. Aardig was de pyramïde van zeventig paarden, die op commando zich op een piëdestal opstelden en in concentrische cirkels heen en weer draafden. Het schoolrijden was heel gewoon tjes.. Na deze voorstellingen, het program ma bestond uit veertien nummers kwamen de wedrennen, ook veertien nummers, die in het hippodrome wer den gehouden, wedrennen tusschen paarden, honden, apen te paard paard en man, hardloopers, Romeinsche ze gekarren, enz. in woeste vaart elkaar opvolgend. Het valt moeilijk in een paar woor den een totaal-indruk samen te vat ten. Een buurdame maakte de op merking: ,,eer mijn oogen er goed en wel aan gewend zijn ,is de voorstel ling uit," en dat. was volkomen juiri. Men moet niet naar Barnum en öailey gaan om nu eens mooie cir cus-voorstellingen te gaan zien. Die ziet men, op z'n gemak,, bij Carré. Schumann en Renz beter. Maar om een indruk te krijgen van de woeste vlugheid van het Ameri kaansche jacht-leven. om een indruk te krijgen van den ontzettenden on dernemingsgeest, kunst van reclame maken, en vooral van de ongeëven aarde vlugheid, daarom moet men een bezoek gaan brengen aan de tenten- stad in Watergraafsmeer, dan zal men zijn moeite en kosten zeer beloond I vinden. Want dat is bet wat het meeste treft, de vlugheid, de wilde jacht, waarmede alles geschiedt. Men heeft geen oogen genoeg om alles te volgen, want op drie vier plaatsen tegelijk is wat te zien, en ter wijl men met het eene nummer nog bezig is, zijn reeds de attributen voor het volgende gereed. Lucht-acrobaten zweven, b.v. hoog in de lucht, de bel klinkt, ze laten zich van hun ontzettende hoogte met een paar salto-mortales op het stevige, sterk op-veerende net neervallen, bui telen op den grond en de knechts die bij de palen staan, waarmede het net wordt, opgehouden, hebben ze reeds uit den grond gehaald en het net op geborgen, terwijl de acrobaten zijn weggestormd, in minder tijd dan 1100- dig is om het te vertellen. De afjak- kergeest heeft zich ook aan de paarden medegedeeld, die, als de hel voor 't. volgende nummer gegaan is, in woeste galop wegrennen. Zonder pauze, aan een stuk door wordt het programma met duizeling wekkende vlugheid afgespeeld, tot al les voor de oogen schemert acrobaten, paarden, rijderessen, trapèze's, alles winvarrend in het halfduister der so bere electrische verlichting alles in het gedreun der circusmuziek en het geroep en gelach en geschater der clowns. De voorstelling is om half tien af- geloopen en dan begint tegen bij betaling van 30 cent een specialitei ten-voorstelling, waarvoor bet tooneel reeds staat opgebouwd als de groote voorstelling is afgeloopen. Het meeren- deel van het publiek ging om half tien weg. Alles is bij Barnum en Bailey orde en regelmaat. De bel luidt op de mi nuut V, de plaatsen worden bij num mers gegeven, en daartegen is geen protest of strubbeling. In de beste orde is alles af- en toegegaan. Bezoekers van het circus Barnum en Bailey maken wij er no attent dat een tramomnihusdienst is georganiseerd tusschen SchollenhrugRoosenburcli (in aansluiting met de gemeente-tram Centraal-Station—Weesperzijde), van af 's morgens 11 uur tot na afloop der laatste voorstelling. Standplaats na ...t café Schollenbrug. Sporten Wedstrijden. Tuf-Tuf. Onder Sport en Wedstrijden in ons vorig nummer kwam eene storende fout voor. Aan het slot van het bericht over den propagandatocht voor motorwa gens, staan twee regels, die behooren bij het daaropvolgende bericht onder Voetbal. De heer Waller, secretaris der Nederlandsche Automobielclub. die ons op deze vergissing opmerkzaam maakte, deelde ons ten overvloede me de, dat deze toclit geenszins het karak ter van een wedistrijd draagt, doch al leen ten doei heeft de voordeelen van het gebruik van motorvrachtwagens in het oog te doeai springen. Het kolven te Bolsward. De verdere uitslag Kolf wedstrijd, Ned. Kolfbond, te Bolsward, was als volgt: Medaille Van Thdel: R. J. Vos, Bols ward, 103 p. Medaille Lunenburg: B. Beszelzers, Gouda, 110p.; verg. zilv. med. Dr Vrendenberg: R. J. Vos, Bols ward. Wielernieuws. Gelderman vertrekt volgende week Zaterdag naar Parijs voor den grand prix. Visscher en Van der Tuyn, de twee Hagenaars, die elkander in het kam pioenschap van Nederland over den langen afstand liet vuur heel na aan de schenen wisten te leggen, zullen hoogstwaarschijnlijk den 22en een match rijden over 50 KM., met motor- gangmaking te Amsterdam. Voor de 24-uur-race te Amsterdam op 28 en 29 dezer zijn reeds ingeschre ven: Vrouwes, Durenkamp, Van Schoonhoven, De Recht (de stuurman van Dickentman's tandem), Van der Tuijn, Stouten, Jan Mulder. Vervolg Stadsnieuws. Wij ontvingen eien schrijven van den heer P. A. Alleman, waarin deze volhoudt, tegenover d'e ont kenning van den heer Ravelli, dat deze wel degelijk bij de quaes tie betrokken is. Wij achten hierme de de zaak voldoende toegelicht e<n sluiten dus het debat. had op verschillende dagen in de maand Juli, toen zij als naaister bij mevrouw Biallasteiski, villa Zomer- zorg. werkzaam was, eene menigte gouden en zilveren luxe-voorwerpen ontvreemd. Het meisje, dat diep be droefd in het bankje der beklaagden stond, de oogen ter neder geslagen als schaamde zij zich over haar misstap, verklaarde volmondig een gouden ring, een broche, een paar Zeeuw- sche knoopjes en andere luxe voor werpen te hebben weggenomen. Waar om zij dit gedaan had, wist zij niet. Het O. M.. wijzende op beklaagde's openhartige bekentenis, op het betoon de berouw, op haar gunstig levensge drag, vorderde eene geringe straf en wel 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger Mr. F. A. Bijvoet, er op wijzende hoe gevangenisstraf voor bekl., die door hard werken in haar onderhoud moet voorzien, nadtflige gevolgen zal hebben, vroeg met het oog op bekl.'s gunstig verleden haar voor ditmaal eene geldboete te willen opleggen. Door liet. moeten inverdie nen van dit geld zal deze boete voor haar nog langen tijd eene herinnering aan haar misstap zijn, en zal zij zich wel behoeden ooit weer een dergelijk misdrijf te begaan. A. J. Derlts en J. van Wees, twee on deugende 13-jarige jongens hadden zich op 11 Juli 1.1. schuldig gemaakt aan diefstal van geld ten nadeele van F. Hekhuijzen. uit eene gesloten lade in diens kantoor. Het O. M. er op wijzende dat de knapen zeer arglistig te -werk zijn gegaan, dat zij met oor deel des onderscheids hebben gehan deld, vorderde tegen elk hunner 6 we ken gevangenisstraf. Opzending naar een Rijksopvoedingsgesticht wilde Z.E.A. niet vorderen, op grond ,dat de ouders in staat waren en dit ook be loofd hadden, op de jongens voortaan goed toezicht te zullen houden. De verdediger Mr. Bijvoet achtte het zeer wenschelijk dat de jongens voor een korten tijd van liunne vrijheid werden beroofd, opdat het later nog deugdelijke menschen in de maat schappij zouden worden en kon zich dus met den eisch van het O. M. ver eenigen. Tegen C. Sclirama te Killegom werd weeens mishandeling van Th. Ziehe aldaar 25 boete of 10 dagen gevor derd. J. A. Mentjox had op 15 Juli 1.1. een glasruit en eeu deurpaneel der tapperij van E. W. Wevers stukgetrapt. Deswege vorderde het O. M. 4 dagen gevangenisstraf. Daarna verscheen in het bankje der beklaagden, W. v. Koperen, een 17-ja- rige loopjongen, die zich op 29 Juli 1.1. had schuldig gemaakt aan diefstal van kleedingstukken ten nadeele van den heer J. L. Holt. Bekl. bekende volmondig het feit ie hebben bedreven. Het O. M. vorderde 3 maanden gevangenisstraf. Kantongerecht. Zitting van 11 September 1901. Uitspraken. J. D. te Beverwijk, wegens jacht wetovertreding tot 2 maal 10 of 2 maal 4 dagen hechtenis. J. H. R. te Heems kerk wegens id. tot 2 maal f 5. of 2 maal 4 dagen hechtenis. J. E. te Velsen we gens id. tot zeven dagen hechtenis. E. D. R. te Nijmegen wegens wa penwetovertreding tot f 1 of 1 dag liech tenis. P. v. d. M. te Halfweg wegens spoor- wetovertreding tot 2 of 2 dagen hech tenis. J. v. d. M. te Alkemade wegens iel 1- of 1 dag hechtenis. C. S. te Haar lem wegens id. f 0.50 of 1 dag. G. B. te Haarlem wegens id. f 1 of 1 dag hech. E. v. W. te Liede wegens Boterwet- overtreding 2 maal f 2 of 2 maal 2 da gen hechtenis. J. A. K. te Velsen we gens onbev. over een anders grond loo- pen tot 5 of 3 dagen hechtenis. H. V. te Velsen wegens id. tot 5 of 3 dagen hechtenis. J. E. te IJmuiden wegens id. tot 2 maal 10 of 2 maal 3 dagen hechtenis. J. R. te Haarlem wegens straatschen derij tot f 0.50 of 1 dag hechtenis. J. W. te Beverwijk wegens strooperlj tot f 0.50 of 1 dag hechtenis. J. S. Czn. te Beverwijk wegens id. en 2e valsche naam opgeven tot 0.50 en f 1. of 2 maal 1 dag hechtenis. J. S. te Amster dam wegens met een rijwiel rijden z. licht vrijgesproken. C. V. Pzn. te IJmui den wegens rijden met een hond zon der muilkorf tot 1 of 1 dag hechtenis. (Wordt vervolgd.) Bij de firma M. Prent van den Berg, Groote Houtstraat 82 alhier, zullen hedenavond geëxposeerd zijn de door amateur-photograiptoeni ver vaardigde afbeeldingen van die fetes- j ten op Koninginnedag. Wij verwijzen belangstellenden naar een in dit nummer voorkomende adver tentie, betreffende de lessen der Haar- lemsche Toynbee-vereeniging. Onze stadgenoot© rnej. E. A. Munk is benoemd; tot ondlerw ij zo nes aan d'e Christelijke school Her- veld (bij Nijmegen.) Voetbal. De protestcommissie voor dien Haarlemsche Voetbalbond zal dit jaar bestaan uit d'e hoeren, A. de Koek, J. Bos en G. A. C. van Dob- ben. Gevonden voorwerpen. Een porfcemonnaie met geld een zwarte muts2 sleutelseen para- pluie; een duimstok. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 12 Sept. 1901. K. de Dood, te Oostzaan woonach tig, had zich schuldig gemaakt aan diefstal van riet ten nadeele van A. de Ridder te Ilpendam. Deswege werd 1 week gevangenisstraf gevorderd. Agatha M. Zegswaard, te Zandvoort Haarlemmer m e er De lessen voor de wintertu in bouwschool te Aalsmeer, zullen een aanvang nemen op 1 October, a. s. De loting voor die Nationale Mi litie zal plaats hebben te Hoofddbrp op 23 October a. s- Gedurend© bet verblijf van Bar num en Baill>ey te Amsterdam', zul len van d'e Maatschappijen „Vol harding" en „Carsjens" extra boo ten varen langs de Haarlemmer meer. Het jubilé. De droogmaking van het Haar lemmermeer. heeft aan het Rijk ge kost, met inbegrip der renten van de 'oogenamen kapitalen, de som van f 13.789.377.—. De verkoop van het land <en an dere baten brachten de aanzienlij ke som van f 9.377.266.op, zoo- dat dit werk slechts aan het Rijk heeft gekost 4.412.111. Beverwijk. Prachtig weder begunstigde heden de w c d s t r i j d e n aan de Schulpen, welke gehouden werden onder de :tcelementen der Ned. Hard draverij- e-i Reuvereeniging. De jury bestond uii de heeren A. Wijnands (starter). J. N. Houtman, W. van Die ren Bijvoet (rechter) en J. H. R. Arts, rijksveearts, Meter. Aan deze wedstrij den was tevens verbonden eenConcours Hippique voor ponney's die ingeschre ven zijn in den Openings- of Septem- ber-priis. Hiervoor was door een sport liefhebber uitgeloofd een groote zilve ren medaille en door het bestuur een kunstvoorwerp. Voor dit nummer zijn ingeschreven: Czaar Peter, eig. ïstal te Amsterdam, Don Juan, eig. stal Wilfred, te Velsen, Chr. de Wet, eig. stal Wilfred, Marianne, eig. F. Brei- tenstein, Haarlem, Verinka, eig. G. J. Baron van Tuyll van Serooskerken, Chocolctte, eig. D. A. van Stralen te Haarlem. Little Bay, eig. P. Veenman to Rotterdam, Frou II, eig. M. v. Blan- kenstein te Leiden, Biche, eig. van Laar, Bloemendaal. Marie II, eig. C. de Boer te Beverwijk. De hieraan deelnemende poney's wer den in stand, te 12 uur, gekeurd,terwijl het draven in 't tuig zal beoordeeld worden tijdens het loopen in de wed strijden. Voor den September-prijs, harddrave rij op de Lange baan. minimum af stand 2000 M. waren 20 poney's inge schreven. waarvan er 18 opkwamen, nl. do Wet, eig. Schornagel, Haarlem, Polka van Wartena, Amsterdam, Don Juan, Chr. de Wet, Mietje, eig. Buis man, uit Velsen, Chocolette, Cora eig. Schoen, Zaandam, Bella, eig. Pleging, Beverwijk, Piet Wilhelm, eig. van Es sen, Beverwijk, Marianne, Hannie. eig. v. d. Werff, Amsterdam, Czaar Peter, Frou II v. Blankestein Leiden, Marie II. eig. C. de Boer, Beverwijk, Little Bay, Flora, ejg A. Kost. Mijdrecht, Siena, eig. ten Hage, Haarlem, Johan na, eig. Amstelstal, Frou. eig P. Veen- man Rotterdam. Voor den Velserbeek-prijs wedren op de vlakke baan voor poney's waren 9 deelnemers van welke de namen in 't volgend no. opgegeven zullen wor den, eveneens voor den Spaarnburg- prijs, 15 deelnemers. Korte baan wed strijd (baan 300 M.) voor paarden die niet meer dan f 60 op andere wedstrij den gewonnen hebben. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. De Tweed© Kamer zal haar eer ste vergadering na die openings plechtigheid houden op Dinsd&g a. s. des namiddags te drie uur. H. M. de Koningin zou voorne mens zijn, volgens te Rotterdam ontvangen bericht, aldaiaa* een kort bezoek te brengen Maandag a. s.. komende van Apeldoorn op haar doorreis naar Den Haag. Door den bliksem getroffen. Bij het geweldige onweer dat Woensdagochtend boven Amster dam woedde, heeft het hemelvuur slachtoffers gemaakt. Twiee kinde ren werden aan den Ringdijk bij de Kerkl'aan door den bliksem ge troffen. Een hunner, het 9-jarig zoontje van de weduwe Bruining bleef op de plaats dood'zijn kame raadje, zoontje van de weduwe Smit sloeg mede neer en W'erd ge vonden met verkoolde plokken op het lichaam. De knaap kwam vrij spoed'i"- weder bij, doch zijn toe stand i*s niettemin ernstig. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd12 Sept. H. Schou ten en H. Scbramia. A. J. Bakker en W. H. H. J. Reinders. J. W. Hoeffelnran en C. M. Brongersma. Getrouwd: 12 Sept. P. A. Sweerts en M. D. J. Bmijnen. G. Bartelink en J. Loos. A. J. Kluppel en J. W. von Reeken. P. KLimgeos en M. Bothof. Bevallen: 12 Sept. J. M. d'e Mooij- Thijssen, 2 z. 10. G. Straveir Kraan, d'. J. de Waal Mal'efijtvan der Snel, d. 11. J. G. LuigtAnker smit, z. 10. B. Baitermann-Koniing, d. M. KootenPetersen, z. Overleden 11 Sept. A. M. Reck- m'aronvan Huizen;, 27 j., Klerk- steeg. Rechtszaken. Faiilisement-Tiiidal. Op verzoek van den raadsman van jhr. H. P. Tindal, werd de beslissing van liet Amsterdamsche gerechtshof in zake de homologatie van het ac- coord, aangeboden in het. faillissement, uitgesteld tot 26 September e.k. CORRESPONDENTIE. Hoofd der Leerschool. Uw in gezonden stuk wordt, wegens plaatsgebrek opgenomen in ons nummer van morgen. Telegrammen. WEER ARRESTATIES. PARIJS, 12 Sept. (R. O.) Een telegram uit Kaapstad aan de „Rap pel" meldt, dat een groot aantal arrestaties plaats hadden te Preto ria. De politie beweert op het spoor te. zijn van een groot complot der Hollanders, waarin meer dan 200 personen betrokken zouden zijn. Heb plan der samenzweerders was om wapens t© geven aan; de onder worpen Boeren die zich in Pretoria bevinden en deze stad' door een „Coup de main" te nemen. MOORDAANSLAG OP MC. KINLEY. BUFFALO. 12 Sept. (R. O.) Het volgende bulletin is gisterenavond om1 10 uur uitgegeven De toestand van den president is voortdurend "rmstig. Het onderzoek van het bloed' bevestigt de klini sche overtuiging dat geen bloedver giftiging plaats had. De president zal in staat zijn met smaak meer voedsel te nemen. De pols was 120, de temperatuur 100.4 gr. F. (38 gr. G.) CZAAR EN KEIZER. HELA, 12 Sept. (R. O.) Czaar Nikolaas benoemde den Duitscben Keizer tot- commandant van het Russische dragonderregiment „Nar- va No. 39." Keizer Wilhelm schanlc den Czaar d'e uniform vain het Tweede regiment Gardedragondens „Kei zerin Alexandra van Rusland HELA, 12 Sept. (R. O.) Keiizer Wilhelm bracht den plechtig ont vangen Czaar een contra-bezoek aan boord van het jacht „Standart." Te acht uur had datar een feest maal plaats. Nadat d'e vorsten op het prome nadedek de verlichting der vloot hadden bezichtigd, namen zij har telijk afscheid' van clkandter en keerde Keizer Wilhelm naar de „Hohenzollern" terug. MARKTNIEUWS. Artikelen, Aangev. Verk. Prijs. Aardapp. 39 HL. 30 HL. f 2.—3.00. Appelen 73 HL. 73 HL. f 5.—9.00 Peren 160 HL. 131 I1L. 5.—18.00. Heereb. 905 mnd. 905 mnd. f 0.601.30. Snijb. 49 mnd. 49 mnd. f 0.40—2.00. Advertentiën. Ge boren: JOHANNES PETRUS, Zoon van J. F. v. d. DRIFT en E. Grimbergen, Heden overleed plotseling te Zandvoort, onze jonaste lieveling, in den ouderdom van 15 maanden. E. W. v. SOMEREN GRÉVE. L. J. W. v. SOMEREN GRÉVE—LUGT. Haarlem, 10 Sept. 1901. een fatsoenlijk Meisje, ter opleiding in eerste zaakalleen die goed kunnen rekenen en schrijven ko men in aanmerking. Eigenhandig geschreven brieven franco onder No. 4577, Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan een bekwaam 2e Bediende. Brieven onder No. 4576, Bureau van dit Blad. Ter overname aangeboden Een sedert jaren gevestigd zaakje in Boter, Kaas, Eieren en Geld. Waren enz. voor matigen prijs. Br. onder No. 4578 bureau van dit blad. Een Dame met S-jarig zoontje vraagt gemeubileerde met volledig pension. Prijsopgaaf onder letter S. Bureau Zaanstreek, Wormerveer. Voor de lessen in Fransch, Duitsch Engelsch Boekhouden, Stenogra phic, Rekenen en Houtsnijden wor den oud-leerlingen en nieuwe ver zocht zich met eigenhandig ge schreven franco brieven aan te melden, Zijlstraat 59, vóór of op 18 dezer. Men schrijve op het couvert »Toynbee«. De aanvrage moet be\atten, leeftijd, woonplaats, voorheen bezochte school en welke cursus men wenscht te volgen. Alle lessen kosteu 10 ets. p. les. Bij aanname ontvangt men eene oproeping. Bij genoegzame deelname zal onderwijs gegeven worden in Na tuurkunde. Aanmelding als boven Gedipl. M.tb. d. T. Ripper dapark 13. Aanvang i OCTOBER, Bakenessergracht 68. Aanvang der Gymnastiek- en Schermlessen 15 September. Aanvang van den nieuwen cur sus begin October a. s. Prospectus op aanvraag ver krijgbaar. Spreekuur dagelijks van 2—5 en 7—9 uur. J. G. MARTIN ZONEN, Schachelstraat 31. Verlaagd Tarief. Ingegaan lo. September a. g. 1 Kuipbad (op Dinsdag Woensdag en Donderdag) ƒ0,30. 1 Kuipbad op deandere dagen ƒ0.35 Abonnementsboekjes voor abon- nés van het Brongebouw (20 stuks) ƒ5, DE DIRECTIE. Haarlem, Koningstr. 37a Directeur: G. CEItTEAUX, diplome de la Faculté des Lettres de Paris. Fransch, Engelsch, Duitsch, Spaansch, Italiaansch, Rus sisch, Deensch, Noorsch, Maleisch, door gedipl. Leeraren der respect, nationaliteiten. Prospectus franco. Proeflessen gratis. HAARLEM. Begin der lessen van den Avond cursus 7 October, voor hen, die een kunstambacht beoefenen, als ook voor hen die zich voorberei den later de daglessen der School voor Kunstnijverheid te volgen. De inschrijvingen hebben plaats in genoemde School Maandag 16 September, des middags tusschen 121 uur, en Dinsdag 17 Septem ber, des avonds tusschen 78 uur. Het schoolgeld bedraagt ƒ10, voor den Cursus van zes maanden. Bij de inschrijving moeten ƒ2, van het schoolgeld worden gestort en het vaccinebewijs worden over gelegd. Oud-leerlingen moeten zich elk jaar opnieuw laten inschrijven, zij die dit verzuimen, verliezen hunnè plaats. De Directeur, E. A. VON SAHER. De Maatschappij koopt onroerende goederen in Ne derland en geeft 5 °L Obligation uit in stukken van f1000, f500 en f100 tot den koers van f100 °/0. Verkrijgbaar ten haren Kantore Ged. Onde Gracht 72, zoomede bij de lirmaWEYENBERGII, BOUW MEESTER en IIARMENS. «e HAARLEB3, bericht dat zij bij de Noord- en Zuid-Hollandsche Bank te Haar lem, tot den koers van 100 °/0 ten verkoop heeft gesteld hare 4 pCt. Obligation van 500 en ƒ1000 rentende per 1 Mei en 1 Novem ber. Riviervischmarkt No. 13. Nieuwe Zoutevisch per 5 ons 20, 25, 30 en 35 cent, Fijne Holl. Ha ring 5, 6, 7, 8 en 10 cent, Prima Gem Haring 6, 8 en 10 cent, Holl. Gerookte Paling, Fijne Gerookte Zalm per ons 45 cent, Gepelde Garnalen. Op bestelling daags te Toren levering Tan verscho Zee- en Ri- viervisch. De TaillevormerPlastica, onmisbaar voor ieder Dames cos- tuum; alsmede een groote zending Dames Handschoenen met en zonder knoopen; Zwarte-, Wollen en Katoenen Dames- en Kinder- KousenHalve KousjesLosse voeten om aan te mazen 25 ct. Fransche Corsetten, hoog en laag model; Kanten en Tullen; Dames Dassen. Zwarte en gekleurde Dames Glacó Handschoenen met garantie, het paar ƒ1.25. Gewasschen tulle Dienstboden Mutsen 65 ct.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3