Het Kon. Paar te Rotterdam Hedenmiddag te 1 uur 12 stadstijd stoomde de Koninklijke trein het sta- tion Maas te Rotterdam binnen. Daar was het Dagelijksch Bestuur vereenigd. De eerewacht was betrokken door de schutterij, onder commando van den kapitein J. A. van Oosterzee, met de etafmuziek, die plechtig het Wilhel mus aanhief. Niettegenstaande het regenachtige weder was een groote en geestdriftige menigte opgesteld langs de route die gevolgd werd naar het Stadhuis, waar do eerewacht «betrokken was door het korps koninklijke scherpschutters, on der bevel van den le luit. J. van Al phen. Ook de Onderofficieren-vereerii- ging was en haie opgesteld. Om twee uur verlieten de Vorstelijke personen wederom het Stadhuis, nadat in de kamer van B. en W. verschillen de Raadsleden waren voorgesteld, en eenige ververschingen gebruikt waren. Het eerste bezoek gold de gasfabriek. Aan het Princenhoofd waren de ver- eenigingen De Batavieren, te paard, Je Mainiiendrai, en de Oranje-Vereeni- ging met- het orkest van Obadja opge steld. Jammer dat door het nevelig we der het prachtige uitzicht van het Princenhoofd grootendeels verloren ging. Om half drie ongeveer begaven de Koningin en de Prins met Harer Majesteits genoodigden zich op het ponton in den mond van de Leuveha- ven, aan boord, om den tocht over de Rivier te beginnen. De Vorstin nam nL zelf de honneurs waar. Zij had uitge- noodigd om den tocht mee te maken het Dagelijksch Bestuur, den direc teur van gemeentewerken, den hoofd commissaris van politie en den haven meester. Met d'e Columbus ging het, eerst langs den rechter Maasoever, tusscben de dubbele rij boeien door tot aan het einde, de Schiehaven in, en terug langs de petroleum-etablissementen de Dok haven in, langs de Ivatendrechtsche havens, den mond van de Maashaven voorbij. Een oogenblik werd gestopt voor de elec. kolentip, toen gmg bet de Rijnhaven in langs de N.-zijde en langs de Z. -zij de terug, de Spoorhaven in en de Binnenhaven, vervolgens door de Koningshaven naar boven en terug. Om 6 uur vertrekt de koninklijke trein weder. Het beroep op liet Perma nente Hof. Het schrijven, dezer dagen door gevolmachtigden van d'e Zuid-Afri- kaansehe Republiek era van dien Oranje-Vrijstaat namens deze ben de. Staten gericht tot den. Raadi van Beheer van het Permanente Hof van Arbitrage, te 's-Gravenhage geeft mr. J. J. B. in „Het Vad. aanleiding uiteen te zetten dat het Permanente Hof niet zelfstandig kan optreden, zooals de gevolmach tigden die het beroep op het Hof hebben -eteekend, bedoelen. Trou wens de eigenaardige samenstel ling van het Hof, tot welks lid maatschap d'oor dei Reigeeringen rechtsgeleerden van gTooten naam werden benoemd, maar d'at n:iet als een gerechtshof samenkomt, verzet zich reeds tegen. dergelijke wijze van handelen. En het behoeft nu geen betoog, dat, kan het Hof in dezen, niets doen, het weer in strijd) met de bedoeling van, het tiractaat zou zijn, den. Raad van Beheer Congeal adtainistrafif djie het toe zicht heeft op diit Bureau en gewo ne administratieve; functiëni ver vult, een zelfstandige macht in dit opzicht, te doen oefenen, De kun dige stellers van het adres, hebben dit voorzien het bewijs is, dat er daarin ook soratae is van betmidde»- ling door de in dit Hof vertegen woordigd' zijnde- Regeeringen. „Het moge van harte; te wenschen zijn, dat «dit beroep niet vergeefsch is intusscben is, het onbegrijpe lijk, hoe een Ministerie, waarin d!e tegenwoordige Britschie Minister van Koloniën gezeten is, op een eventueele arb;i.trage-aanvrage een gunstig bescheid zou geven. De pu blieke* opinie in Engeland is geluk kig aan het kenteren, maar vóór Engeland tot den stap overgaat, en "in deze het arb i tra ge-den k be e ld' aanneemt, moeien de tegenwoordi ge bewindslieden geheel of ten dee- le voor anderen hebben plaats ge maakt." De „N. R. Gt." wenscht en ver wacht. dat de Raad zal besluiten het voorstel der Republieken aan Engeland over te brengen, zoodat van dezen Staat een bepaald ant woord zal worden uitgelokt en dat, mocht de meerderheid van den Raad daartoe, onverhoopt niet ge neigd zijn, alsdan de Staten, wier vertegenwoordigers de minderheid hebben gevormd, zich tot die diplo matieke handeling, zoo geheel in, den geest van het Haagsche ver drag van 29 Juli 1899, zullen be reid verklaren. De sluitingsrede. Dr. Kuyper heeft de Staten-Generaal namens II. M. de Koningin, met de vol gende rede gesloten: Mijne Heeren! Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen deze Uwe zitting te ko men sluiten. Veel werd in het afgcloopen zittings jaar van de inspanning der Staten- Gencraal gevergd, maar er mag bijge voegd dat de vrucht van het gemeen overleg aan die verhoogde inspanning evenredig was. Voor velerlei belangen kwamen nieuwe of gewijzigde regelin gen tot stand. In de eerste plaats zij herinnerd aan de wetten in verband met de heugelijke voltrekking van Harer Majesteits hu welijk eu de iutreding in het Neder- landsch Staatsverband van Zijne Ko ninklijke Hoogheid den Prins der Ne derlanden, Hertog van Mecklenburg. Voorts werden in de Kieswet, in de Gemeentewet en in de Drankwet wij zigingen aangebracht. Ten bate van het algemeen volksbe lang kwamen de Gezondheidswet, de Woningwet en de Ongevallenwet tot stand. In verband met de geldelijke gevol gen van de Leerplichtwet en ter ver betering van de jaarwedden der onder wijzers werden de bijdragen van het Rijk zoo ten behoeve van het openhaar als van het bijzonder onderwijs ver hoogd. Het Nederlandsche muntwezen, als mede het toezicht en da zorg over do zaken van de Munt, werden nader ge regeld. Algemeene regelen werden vastge steld omtrent bet waterschapsbestuur en voorts tot exploitatie van Rijkswege van steenkolenmijnen in Limburg be sloten. Voor de verbetering van het paarden ras warden wettelijke voorschriften gegeven. Een aantal rentelooze voorschotten werden uit 's Rijks schatkist ten be hoeve van den aanleg van buurtspoor wegen verleend. Aan de kanalisatie in Westerwolde gaaft Gij uwe mede werking. Omtrent de toelating als schipper op koopvaardijschepen en het aan boord daarvan in dienst hebben van stuurlieden en machinisten werden wettelijke bepalingen vastgesteld. De landsverdediging werd nader ge regeld door wijziging en aanvulling van de wet op de Nationale militie en door het instellen van een Landweer. De rechterlijke organisatie in Ne- derlandscb-Indië werd gewijzigd. Maatregelen werden genomen tot uitbreiding van het tolgebied in Ne- derlandsch-Indië over het Oostelijk deel van den Archipel. Voor aanleg van een nieuwen spoor weg op Java werden de noodige gel den toegestaan. In de Regeeringsreglementen voor Suriname en voor Curasao werden en kele wijzigingen aangebracht. De Koningin heeft mij opgedragen aan u, mijne heeren. Haren dank te betuigen voor uwen ijver en voor uwe toewijding aan 's lands belangen. In naam der Koningin, verklaar ik deze zitting van den Staten-Generaal te zijn gesloten. Stadsnieuws Haarlem, 16 Sept. 1901. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen den heer F. C. Brakel af te staan een strook grond, gelegen aan de Raamvest in ruil voor een strook girond, gelegen aan, d'e verbindings straat tusschen de Raamvest en de Gedempte Raamgracht, onder voor waarde, dat de kosten op de overeen komst vallende, komen voor rekening van den heen- F. C. Brakel. De heer Dirk Hoenson, timmerman in dienst bij de gemeentewerken te dezer stede, verklarende in de onmo gelijkheid te zijn het schoolgeld te be talen voor een zijner jongens, dien hij het teekenonderwijs aan de Burger avondschool wenscht te doen genieten, verzoekt van betaling van dat school geld te mogen worden vrijgesteld. B. en. W. stellen voor dit verzoek te wijzen van die hand. Protestmeeting tegen den oorlog in Zuid-Afrika te Haarlem. Nader kan worden medegedeeld, dat deze meeting zal plaats hebben a.s. Donderdag in de groote zaal der Sociëteit Verree rüghig, 's avonds ten 8 uur. De entreeprijs 'blijft bepaald op 10 cents per persoon. Enkele gereser veerde plaatsen zullen beschikbaar gesteld worden, f 1.per persoon, welke vooraf te bespreken zijn. De heer P. J. Schutte, een dor Afri- kaansche sprekers, is een der weini gen, die bij de insluiting van' Cronjé's lager te Paardenbörg, zich door de Engelschen wist heen te slaan. Met 'het oog op de te verwachten grooten toeloop, wordt men verzocht tijdig aanwezig te zijn. de deux-en zul len daartoe reeds ten 7 uur geopend zijn. De commissie voor dieze meeting is thans samengesteld als volgt Professor Dr. P. J. Muller, Voorzit ter, Z.-Afrik. Vereemiging, Dr. A. H. Garrer, en Dr. J. B. Schepers, Algem. Ned. Verbond, Mr. F. A. Bijvoet, A. Koolhoven, Secretaris. De commissie ontvangt van alle kanten de grootste blijken van inge nomenheid met het houden dezer mee ting. De zaal belooft meer dan vol te worden. Men d'rage daarom zorg tij dig aanwezig te zijn. Dr. O. Schreuders alhier isvals eer ste geplaatst op de voordracht van B. cn W. van Alkmaar, voor leeraar in de oude talen aan de inrichting voor gymnasiaal onderwijs aldaar. In verband met de onteigening van gronden in deze stad ten bc-hoeve van de inlichting van den locaalspoorweg Ilaarlem-Zandvoort tot gewonen spoor weg, zal op 3 October a.s., des namid dags van 23 uren, ten Raadhuize al hier zitting worden gehouden door eene commissie uit Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland, bijgestaan door een door het algemeen bestuur aan te wijzen ingenieur en den Bur gemeester van Haarlem, teneinde de bezwaren aan te hooren welke belang hebbenden tegen de voorgenomen in richting mochten willen inbrengen. Van 18 dezer af liggen de betrekke lijke stukken ter secretarie ter inzage. Zondagmiddag geraakte een beschon ken man, aan het Spaarne, nabij de Waag, te water. Daar spoedig eenige personen toesnelden, mocht het geluk ken den man op het droge te brengen. Voor de dezer dagen gehouden examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid A tot het geven van middelbaar onderwijs in de Engelsche taal hebben zich 50 vrouwelijke can- didaten aangemeld, waarvan 1 zich vóór hej schriftelijk examen terugtrok en 17 voor het mondeling examen niet opkwamen. Er werden 22 candidaten afgewezen, terwijl er 10 zijn toegelaten waaronder twee stadgenooten n.l. de dames E. J. Bekouw en S. C. Land. De verwachting dat liet weer wel zou opklaren, deed Zondagmorgen nog velen van hier en omstreken besluiten het voorgenomen bezoek aan het cir cus Barnum en Bailey te Amsterdam door te zetten. De ochtendtreinen naar de Hoofdïtad waren dan ook goed be zet, bij enkelen moesten hengelaars, maaiers met veel „bagage" enz. in le klasse compartimenten of (scherpe te genstelling) in de bagagewagens de reis mee maken. Meer op den dag bo den de versterkte treinen ruimte ge noeg aan. H. P. C. Oranje- Zaterdagavond vergaderde de H. F. C. „Oranje" in Café Neuf; het bestuur werd als volgt samengesteld: J. A. Rijkens, voorzitter; Jhr. F. W. van Styrum Jr., vice-voorzitter; S. Frank le secretaris; F. Rijkens, 2e secretaris; W. J. A. van Ouwerkerk, penningmeester; J. M. M. Bartels en G. van Hees» commissarissen.. Verder werd besloten weder in de le klasse Haarlemsche Voetbal-Bond mede te dingen en in to schrijven voor den Holdertbeker. Het toelatings-examen voor het R. K. Gymnasium in Amsterdam is met gunstig gevolg afgelegd door P. Hul sebosch en P. W. van Staveren, de beide leerlingen der R. JK. Burger school alhier, die aan dat examen deelnamen. In. den afgeloopen nacht is een zware tak. afgewaaid van oen boom aan de Nieuwe Gracht bij het Bis schoppelijk paleis en terechtgeko men in d'ie gracht. Door de zwaar te van den tak is de geHeole boom tot dien grond gespleten. Voor de Boeren weduwen en weezen- De heer Verselewel de Witt Hamer heeft succes gehad met zijn expositie. Minder succes van grooten toeloop: verschillende omstandigheden, niet het minst het slechte weer. maakten, dat die toeloop, hoewel groot, toch grooter had kunnen zijn, maar een succes van anderen aard. Van verschillende zijde is de heer De Witt Hamer ernstig aan gezocht zijn expositie nog een paar dagen te doen voortduren, voor welken aandrang hij dan ook bezweken is. Eu zoo zal Dinsdag- en Woensdag 's middags van 15 en 's avonds van 710 uur de expositie op de bovenzaal van de Vereeniging nog geopend zijn. De uren zijn zoo gesteld, dat ook zij, die 's middags niet uit hun werk kun nen breken, 's avonds gelegenheid heb ben te zien wat do Boerengovangeneix in St.-Helena hobben vervaardigd. Men verzuime deze gelegenheid', die zich nooit méér voord'oet, nu niet en ga de merkwaardige collectie bezien. Vooral koope men iets; de opbrengst is voor het Broekhuizen-fonds. G-avondan voorwerpen. Een nikkelen horloge. Een sigarenpijp. Een R. K. kerkboek. Een quitantjekaart van de vereen. On derling© Hulp. Een boo ds ch apsnxandj e. Een staaf van een ijzeren hek. Een melkbus. Een bruin vest. 2 tullen mutsen. Droevig*. Zaterdag-avond werd de Breestraat alhier in rep en roer gebracht, door dat een gerucht de rondo dee dl dat in de woning van hot echtpaar H. een misdaad was geploegd. Gelukkig bleek uit een door de politie ingesteld ondei'- zoek, dat hiervan niets waar was en dat het geboorde, dat voor de betrok kenen hoogst tragisch is, het gevolg is van een ongelukkig toeval. Wat toch was geschied. De vrouw van den win kelier H., had, toen zij even naar den winkel moest om een klant te helpen, haar tweejarig kind iix eexx wiegje in de huiskamer achter gelaten. Toen zij weder binnenkwam vond de moeder do kleine in de wieg liggen met het- gezichtje in het kussen, dood, klaar blijkelijk gestikt. Daar de vrouw in haar eerste ontsteltenis zichzelf be schuldigde de oorzaak te zijn, ontstond het gerucht van een misdaad, waar van zooals hier boven reeds gemeld is, gelukkig geen sprake was. De deel neming in de buurt is zeer groot. De dood moet het gevolg zijn van het inslikken van een speen eener zuig- flesch. Zondag werd alhier aangehouden de 11-jarige P. v. A., loopjongen bij den winkelier B. op het Verwulft woon achtig. Deze was Zaterdag na het in nen van 8.25 bij de firma G. voor zijn patroon, niet meer in zijn dienst te ruggekomen, doch had in de plaats daarvan een snoepreisje naai* Amster dam gemaakt en het ontvangen geld verteerd. Behalve een paar nieuwe schoenen had hij zich een pijp, een portemonnaie etc. gekocht, terwijl hij tevens een bezoek aan Barnum en Bai ley had gebracht, zoodat van de f 8.25 hij zijne aanhouding geen cent meer over was. Van 't gebeurde is proces verbaal opgemaakt. Heft quariietZalsman zal zich 20 September a.s. te Dordrecht doen hooren, en 12 October d. a. v. te Amsterdam. Een groot succes zij hun toegewenscht. Remonstrantscho Gemeente. Zondag hield Dr. Haentjes zijn in treerede bij de Remonstrant-sclxe ge meente alhier. Door zijn voorganger, dr. B. Tideman, Jzn., em. predikant te 's Gravenhage werd de nieuw benoemde predikant in zijn ambt be vestigd. Heden zijn alhier door de Gebr. Van Waart de eerste Hollandsche spruiten aan de groenfenmarkt gebracht. Heemstede. Op do landbouwtentoonstelling te Wagenirtgen heeft do bijenhou der R. Tukkgr, alhier, de eerste prijs een zilveren medaille behaald voor inzending van lafelhon-ing en. een tweede *>rijs een bronzen me daille voor bijenkorvere. Aan den Binnenweg alhier is een geval van roodvonk geconstateerd. Bij de Zaterdagavond alhier in het koffiehuis van mej. de Wed. Steenvoor den gehouden verkooping.door Notaris Mr. C. J. Boerlagen van een burger woonhuis staande aan den Binnenweg, is opgebracht de som van f 3980. Kooper de heer Klaver. Alhier doet zich een geval van Rood vonk voor. Velgen. Het inschrijvingsregister en alpha- betische naamlijst van de Nationale Militie dezer gemeente, voor de lich ting 1902, is gedxxrende acht dagen, van den 16en September Tot en met den 23en September, voor een ieder ter lezing nedergelegd. ter gemeente secretarie.. IJmuiden. Zaterdagavond is hier het Hospi taal-kerkschip „De ,Hoop" weer bin nengekomen en is daardoor gelukkig den storm ontloopen, die hiex den ge- heelen Zondag heeft gewoed. De sleep boot Simson heeft loodsdienst moeten verrichten, want de loodskotters kon den door den hevigen wind dien niet meer waarnemen 'en waren in de ha ven gekomen. Haarlemmermeer. De verkiezing van een lid voor den gemeenteraad (district I) ter vervul ling der vacature, ontstaan door het vertrek van den heer W. J. de Jongh, is bepaald op 9 October a.s., de even tueele stemming en herstemming op 17 en 25 October. De beide kapitale boerenwoningen „Beleid en Vlijt" en „Overleg alles", gelegen aaxx den Spieringweg alhier, groot 82 HA. bouw- en weiland, zul len eerstdaags in veiling worden ge bracht. Telegrammen. EEN GEVECHT MET COMMAN DANT SCHEEPERS. MATJESFONTEIN, 15 Sept. (R. O.) Kolonel Grab be bond- bij Oo kertskraal, nabij Lady smith, giste ren den strijd aan met Scheepers. De vijand, die 200 man sterk was, had elf gewonden. De Engelschen hadden één officier en twee man gewond De vijand! trok af naar hot Oosten. D,e secretaris van Theron gaf zich over te RiversdaLe; hij is de «eenige Boeren-aanvoerder d'ie zich in de 'Kaapkolonie overgaf tien1 gevolge van Kitchener's proclamatie. HET PROCES—BROEKSMA. LONDEN, 16 Sept.(R. O.) De „Times" verneemt van 12 dezer uit Johannesburg, dat onder d'e stukken bij het proces-Broeksma als bewijs overgelegd ook waren brieven aan d'r. Leydis ondier dien naam van dr. Williamson en aan hem geadresseerd ten huize van den Amiei'ikaanschien consul1, en brieven van en aan dir. Krause, die betrekking hadden op de campag ne, georganiseerd om op de publie ke opinie in Engeland invloed! te oefenen. DE CZAAR OP REIS. KIEL. 16 Sept. (R. O.) Het Rus sische keizerpaar is hedenmorgen vroeg aan board van de Standjart naar Frankrijk vertrokken. Vervolg Nieuwstijdingen. Coöp8ratieve-bond. Op de in den Haag gehouden twee- d'aagsche jaarlijksche vergadering werd eene commissie benoemd die een onderzoek instelt naar de wenschelijk- heid om ten behoeve van de Coöper. vereenigingen een Bank in 't leven te roepen. De mogelijkheid zal onderzocht wor den in de oprichting eener .conserven- fabriek verduurzaamd^ groenten en vruchten. Het overlijden van president Mc Kinley- Wegens het overlijden van den President der Amerikaanscho Unie waren Zaterdagavond in de K-ur- zaal te Scheveningen ter weerzij den van het podium tropeeën aan gebracht van' de Nederlandsche en Amerikaansche nationale kleuren, omhuld' met rouwkrip. Het orkest speelde in plaats van het op het programma aangegeven vijfde nummer, den treurmarsc-h uit Richard Wagner's „Goitterdam- merung." Overreden en gedood. Aan den overweg te Brink en Orde nabij het station Apeldoorn is Zaterdagmiddag een petrol en m- koopman met een juk met oliekan nen onder den gesloten afsluitboom gekropen om den weg nog te pas seerden. Hij weid door den sneltrein die te 4.56 te Apeldoorn aankomt, gegrepen, ongeveer 30 meter me- degesleurd en vermorseld. Ond8rwïjzerssalarï>?sen. De afd. Amsterdam van den Bond van Neder]. Onderwijzers heeft aan de gemeenteraad aldaar een adres ge richt. met verzoek de voordracht van B- en W. van 9 Augustus tot regeling der onderwijzers-salarissen, zoodanig te wijzigen, dat het bereiken van één zelfde maximum voor alle onderwij zers en onderwijzeressen verzekerd z:" behoudens de tegemoetkoming in de woninghuur voor gehuwden. De dieven, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag j.I. in een per ceel in de Van Bylandtstraat. te 's-Gra venhage hebben ingebroken, met ach- terlad'ïng van eeix briefjl dat zij hun bezoek zouden herhalen, hebben woord gehouden- In den nacht van Donder dag op Vrijdag j.I. is in hetzelfde huis ingebroken. Wederom wordt niets ver mist, maar is weer erg hxiis gehouden. Onder anderen werd de trijp van de stoelen met een mes doorgesneden. De internationale brandlweorten- toonst'el-ling tie Berlijn is Zondag gesloten. De Amsterdiamsc.be brand weer krec voor haar inzending, een der negen groote gouden me dailles met het portret dier Keizerin, de hoogste onderscheiding. Spoorwegongeluk in Frankrijk. Zaterdagmiddag heeft een ont sporing plaats gehad tusschan de Fra/nsche stations Vesrmeuil en Evreux. Locomotief en bender stort ten van een helling af en de mar chinist werd dadelijk gedood. De stoker en een conducteur weiden zwaar gewond, terwijl talrijke rei zigers min of meer ernstig verwon dingen bekwamJeai. Een reuzenwespennest. Te Baaro is op den zolder van 't instituut „Erica" tegen hel dak aan een reusachtig wespennest gevon den. Het. is ongeveer zoo groot ais een hoofdpeluw, alleen is het meer eirond. Naar schatting heeft het 20.000 wespen geherbergd, toch is het gewicht uiterst gering. Het nest is een waar meesterstuk van de bouwkunst der dieren. Het is te bezichtigen bij den heer Bierhaal- der. apotheker te Baarn en reeds gephotograph.&erd ten behoeve van een natuurkundig tijdschrift. Monumenten. De kleine stad Elsert'eur bezit een merkwaardig „monument", wat oude huizen boven op een heu vel, die doorgaan, voor „het graf van Hamlet". Stroom:en inkt zijn er vergoten om aan te toonieni, dat Hamlet geen graf hebben kon. Toch bleef het aantal Engelschen even groot, d'at, aangelokt door de han dige reclame van een hotelhouder, naar het graf kwam kijken. Zon der er drukte over te maken, dat die Engelschen. telkens steencn kochten maakte me-n dat er aldoor voldoende oude steen.en waren, om een graf voor te stellen. Totdat d'e gemeente El&en'eur, die voor „het onderhoud" moest zorgen, gewei gerd' heeft, telkens weer andere sternen den Keuvel te doen opsleie- pen. Nu heeft de hotelhouder aan geboden. voor het „onderhoud" te zorgen. Maar de gemeente vraagt de helft van de opbrengst der stee- nen I Uit de Arbeiderswereid BUITENLAND. Einde der werkstaking in de staalindustrie. De werkstaking in de staalindu strie is Zaterdag bijgelegd, na een conferentie van zes uren tusschen de vertegenwoordigers van de Amalgamated Association en van de Steel Corporation. De werklieden zouden bedient het Werk hervatten De overeenkomst, dio niet publiek ;is gemaakt, is geteékend door die* hoofden van de Amalgamated As sociation ©enerzijds, en dó Ameri can Tin Plate Gy., de American Steel Hoop Cy. en de American Sheet Steel Cy. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 11 Sept. W. G. de Boer, boekhandelaar, aldaar. K. A. Koend'ers, groonte.nhandelaar, aldaar. In beide faillissementen: rechter-comm.mr. J. Deking Dura. 13 Sept. H. S. Schroder en II. G. Schroder, firma Gebr. Schro der, boekdrukkers, aldaar. Rech ter-comm- als in bovengenoemde faillissementen. 's-Gravenhage, 13 Sept. H. F. Rar demaker, sigarenfabrikant, aldaar. Rechter-comm. jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echtc-n. 10 Sept. E. J. van Ellink-hui- zen, loodgieter aldlaar. Rechter- comm. mr. A. E. Croockewit. Geëindigd M. I sarin, manufacturen, t© Go rimchem. Familieberichten. Gehuwd: 15 Aug. A. P. Berlijn met E. in T Veld, BandiermaSin; 11 Sept. J. G. Fischer met E. Dutrv van Haef- ten, wed. J. A. E. Schmidt, Utrecht: 12. K. II. Busclxmann met C. Radema ker, Brielle: 13. O. W. van Reemst met G. W. Steinerdink, Den Haag. Bevallen: II Sept. Dikker-Nysingh. levenl. d., Zwartsluis; 12. Tichelman— Husman, z.. Well; PenaatStenfert, d., Alkmaar; 13. S. S. Polak Snij ders, z., Amsterdam; Van den Ende— De Voogt. d., Malang. Overleden: C. D. liappard—Keuclie- nius. Indié; 12. S. Bloeh. 81 j.. Me mel: P. E. Frenzel, 38 j.. Amsterdam; P. R. van Schaik. jd.. 50 j.: 13. Wed. C. Modderman jkvr. De Wendt Al- berda vaxx Ekenstein, Haarlem; J. C. Slüven, 65 j., Amsterdam; W. F. G. L. baron van Heemstra- baron. Van Pal- landt, 30 j., Dexx Haag; li. G. C. Joe- kes. jm., 19 j.. Arnhem; C. van der HartKeijl. 80 j., Amsterdam. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 14 Sept. Point de Galle. Burgerlijke Stand. Bevallen: 15 Sept. J. C. Kok—Van den Berg, d.; C. E. ScbellingsNeder- koorn, d.; 14. J. BijsterNiemann, z.; 15. M. Mv KaterBraakenburg, d.14. F. KloostermanVan Dok„ d.; 16. J. M. Selhorst—De Droog, d.; M. J. van de RaadtLochtenbefg, d.; 15. C. Wens veenDuin, z. Overleden 13 Sept J. J. Strengers— Verhaaren 63 j. K. Begijnestraat. Jkvr. C. Modderman—de Wendt Alberida van Ekenstein. 14. T. H. Ego 2 ni. z. L. Margarethastraat. 15. P. HLLle 56 j. HaorlemmerLiedestraat. H. Dekker 72 j. Gasthuisvest. T. J. Braam 63 j. Z. B. Spaarne. J. 't Hooft—Visser 60 j. Flo rapark. 367e Staatsloterij. Maandag 16 Sept. 5e Klasse, le Lijst. No. 1246, /100O. Ns. 12i63, 13717, 1SS01, ieder I 400 Ns. 5225, 5737 en 15963, ieder f2CKX Ns. 6197, 8173, 11096, 13318, 11520, 14824 en 20142, ieder f 100. Prijzen van 70. 189 3182 6556 9023 12774 15864 18590 243 3610 6684 9072 12775 16053 18870 1063 4026 6778 9193 12905 16133 18834 1085 4136 6785 9312 13089 16189 19010 1114 4170 6841 9370 13130 16399 19197 1190 4355 6S87 9708 13222 16406 19555 1254 4137 6939 10429 13293 16530 19686 1260 4631 6994 10454 13353 1G003 19957 1360 1938 7058 10710 13387 16761 20074 1367 5046 7102 10765 13479 16929 20225 1388 5078 7202 10794 13609 16938 20235 1464 5142 746'2 1140213655 17077 20244 1659 5161 7445 11476 13913 17234 20293 2070 5428 7523 11537 14118 17390 20318 2226 5456 7571 11690 14180 17410 20126 2383 5583 7862 11707 14565 17450 205S7 2491 5691 8296 12043 14805 17462 20554 2007 5710 8312 12112 148S1 17556 20715 2846 6043 8529 12141 15123 17841 20727 3087 C0S1 8532 12173 152GS 17896 20747 3132 6168 8578 12451 15294 17994 20994 3158 6214 8020 12528 15451 18301 3183 6329 8621 12018 15582 18518 3460 6463 8999 12739 15863 18534 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen 10 3380 665» 9625126091553618573 64 3426 6072 »6291261315r 9218658 347 3446 6677 'J657126371559318692 40234576693 9668126161661915723 4423459 6718 96911265115675 15756 4803523 6758 97251267915765IS761 48585166833 9532127241ÖS0618782 516361S685U 9539127471582918797 64136736853 9843127551083015547 5683,216869 9877128681580113854 577 4016 6571 9878129151587515599 6844U256916 988312930169541 115 710 4069 7022 9S3S12954159.5718918 74441517038 99531298' 1159701910 758 4178 704410074129851011118942 787 420.) 72301OJ88180161612218994 7894675 730710093161851618219013 8624205 740410242132761620119028 8664316743710.49133031627219047 876436174791025 1133261630819049 9114116 7512 10267 133481037Ü19U5 9944534751610300133521643919130 1008-1553 762110368133811649310187 10121566 76651013513,951651919277 11164608 767710594131801653119293 11434624 786410637135211059719413 12194629 78721066213571 1663319622 1267 4635 79021066313637 1674619659 12924168 791010763136401676919775 1322 4727 79681U850137311678919782 1-1004790 79861087118734 1679419793 14114908 S016109261376816S3219840 14394964 806610963139421087519842 14504970 807711024139911092019865 14885006810911037140281692719870 15935U15S1591107314047170511U939 1605 5U27 81661110714149 1714020058 16005114 82141118814:681711820201 1640512882181121614.011731620282 17285185828111309142011735420355 18225217833211321142161787620366 1848 5247 8367 11336 1426117400 20360 18525255 84361148214335 17401 20376 18705257 856511493143801746120390 2000 '261 857711497144.01760320398 201652668608115781442217517 20452 2017 -5290 864011641144761755220478 21485320 8650116531450317573 20480 21715326 8707116571453017620 2' '4Ü0 2-2025328 882211717145991765820491 2-2436032 88321179414602177312' '503 •22545110 8900118361463317764 20504 2:1336410 891711-501470017815 20516 2367 5130 8980119' 1414707 17824 2 '512 2382 6147 9115 120381470917855 2< 1684 24566525 916012104147281792020689 24665536 91571211614733179522' '716 26335667 9163121481479517961 20719 28375892 9201121681479818014 '20729 2655-59169216121611488918071 20765 26785928 92911219514919181112 j799 27116947 93 11224214964 131122- 817 27825972 98721224714966 1816120344 2878W33 9378122771503518178 20845 28936064 9405122S815UI1U 181792ib87 292201399-11012280151771811620904 2942 6222 942612307 151891S247 20313 29546236 941512340151901S361 20976 29606250 947412425152081S356 20992 2994 0367 9519124371520518372 309! 6395 9543121S715328183S9 3093 0494 9573125351530315426 32696585958; 12 471537015536 3311665-19593125191548118553 3366 6656 9604125931550018557 Letteren en Kunst. N:col?,aa Beets. Men meldt uit Utrecht aan „Da Standaard": De 87e verjaardag van Prof. N. Bects werd in alle stilte gevierd. Dit verhinderde evenwel niet, dat veel vrienden en vereerders blijken gaven van hun sympathict De ontvangzaal geleek wel een bloementuin. En voor iedereen had de grijze dichter een har telijk woord. Ook op de hem toege brachte gelukwenschen werd door hem telkens inet een hartelijk woord geantwoord. Niettegenstaande zijn hoogen ouderdom, verl Prof. Beets zich nog in een uitstekende ge zondheid.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3