commandanten het kruis "van Si. Anna 2e krasse. Aan verschillende officieren wer den andere ondersche i dingen ge schonken, evenals aan de soldaten uit China teruggekeerd', die aan de revue deelnamen.. HET VERTREK, 's Middags om 4 uur vertrok de Keizerlijke trein, van Reims naar Kiel, waar men Zondag aankwam en den zelfden; avond om 9.15 weder vertrok na de gasten te zijn' geweest van Prins en Prinses Heinrich. Te Pagny sur MoseJle, het Fran- sche grensstation, bewezen troepen de militaire eer. De Czaar richtte een telegram aan President Lou- befc. waarin hij nogmaals zijn dank Uitsprak voor die schitterende ont vangst io Frankrijk. De Keizer stelde aan den minis ter-president 100.000 fr. ter hand voor de armen van Parijs, 15.000 voor die van Duinkerken. 15.000, voor die van Compiègne, 15.000 voor die van Reims, en 5000 fres voor de slachtoffers van de ontplof fing te Ripault bij Tours. Het bezoek der Russische souve- reinen is dus gelukkig afgeloopen, zoneter een enkel betreurenswaar dig incident. De toasten, aan het banket, te Bethény uitgesproken, legden wel nadruk op het vredelie vend en krachtig karakter van het nauwe verbond tusschen de beide landen, maar behelsden slechts weinig omtrent den belangrijken politieken arbeid die Vrijdag is tot stand, gebracht tusschen den Kei zer., den president en de beide re- göaringerii, in. de kalmte en zonni ge stilte van het kasteel te Com piègne, waar men veilig was voor alle onbescheidenheden De Temps" dieelt mede, dat d; Czaar formeel aan president Loubet heeft beloofd terug te komen met Parijs als eenig doel. men besloten, op verzoek van het be stuur de „Dageraad", om deel te ne>- men aan de Protestmeeting in dc zaak van den ontslagen onderwijzer Vink alhier. Kaarlem-Zaisdvoort Spw -Kij. Op d-3 lijn HaarlemZandvoort Spoorweg-Maatschappij was geduren de de maand Mei 1901, de opbrengst van het aantal vervoerde reizigers f 4179.42', idem goederen f 338.20 1/ idem diversen 85.11. te zomen ƒ4602.74 Per dag es P9r kilometer f 17.47. Hoog bezoek H. M. de Koningin-Wedxiwe van Italië bracht Zaterdagmiddag een be zoek aan Haarlem. "Met. Haar gevolg van zes personen, reed Zij van het station naar de Groo- te Kerk, waar de secretaris-kerkvoogd, de heer Joh. de Breuk, het hoogc ge zelschap rondleidde, waarna een orgel bespeling plaats had. Van de Groote Kerk ging men naar 't Stadhuis, waar het Museum werd bezichtigd en ver volgens na een rijtoer door de Groote Houtstraat, 't Florapark, den Hout en de Kleine Houtstraat, naar 't hotel Funkier. Des avonds vertrok H. M. naar Am sterdam. Stadsnieuws i n n e n 1 a n d. HA-AGSOHE BBIEVSN. Haarlem. 23 Sept. 1901. Een aardige attentie. Op uitgebreide schaal hebben wij getracht, onder de aandacht onzer le zers te brengen de belangrijke mede- deeling, die in de nummers van Vrij dag -en ,lZaterdagavond voorkwam nl. die van de instelling onzer PRIJSRAADSELS MET GELDPRIJ ZEN. Want wij voorzagen, wat thans reeds bevestigd is, dat wij daarmede een groot succes zouden hebben. Maar de uitslag heeft onze verwach tingen verre overtroffen. Niet alleen door onze eigen propa ganda! Want de Redactie van de Stads-Editie der Oprechte Haarlemsche Courant heeft zich met de van haar bekende nobele collegialiteit gehaast het feit ook onder baar huidige le zers bekend te maken. Zij deed dat Zaterdagavond met het volgende sympathieke stukje: OOK EEN RAADSEL. „De directie van „Haarlem's Dagblad" deelt mede, dat het zijne lezers voortaan iederen Zaterdag zal ontha len op een prijsraadsel, afgedrukt aan het hoofd van het eerste blad. ..Dit is echter niets nieuws. De op merkelijke lezer zal reeds langen tijd een dergelijke puzzle dagelijks aan het hoofd van die courant hebben op gemerkt. Men vindt daar de uitdruk king „meest gelezen Dagblad in Haar lem en Omstreken." Ra ra hoe zit dat? Zie daar een raadsel waarover menig een zich al lang het hoofd breekt en voor de oplossing waarvan onze ge achte confrater ook een aardig prijsje zou kunnen uitloven." Wij kunnen niet nalaten aan onze geachte confraters onzen hartelijken aank te betuigen voor hunne aardige attentie, en spreken de verwachting Uit dat deze flinke propaganda ons ten goede zal komen direct aan onze Prijsraadsels metgeld- p rij zen, en indirect aan ons toch reeds stijgend abonnentental. Trouwens, wij verklaren het ten slotte nadrukkelijk, wij hadden geen andere dan deze royale houding ver wacht van eene uitgave der terecht Öiet eere bekende firma Joh. Enschedé en Zonen. Zooeven ben ik gereed gekomen met het doorsnuffelen van de vüf eerste hoofdstukken der Staatshe snooting, door de Landsdrukkerij afgeleverd in! afwachting van de ontbrekende, die de dikste zijn ten einde na te gaan of daarin iets voorkwam wat mijn le zers interesseeren kon. Te voren kon ik reeds op mijn vingers uittellen dat dit niet het geval zou wezen, nu de Minister Harte, in zijn millioenenrede van jl. Vrijdag, duidelijk genoeg had doen uitkomen, dat elke post van iets meer dan administratieve beteekenis van de concent-begrootingen was te ruggehouden. Toch is zulk snuffelen wel aardig en als men een beetje den weg heeft leeren vinden in bijladen en tabellen, staten en toelichtingen, dan kan men er ook nog wel humor in ontdekken. Begrootingen zoo meen ik eens in een artikel over comp tabiliteit te hebben gelezen zijn er op ingericht om de grootst mogelijke ongerechtigdheden te kunnen, begaan.' Deze krasse uitspraak kwam mij voor den geest toen ik de toelichtende ta- hellen van de begrooting van dr. Kuy- per die van Binnenlandsche Zaken, nader bekeek. Ik vond daar o. m. die mededeeling, dat door het chassez- croisez van Landbouw en Arbeid 500 gulden werd bespaard en dat voor de beide referendarissen, de heeren van Idsinga en de Stuers, tot lid der Twee de Kamer benoemd, verioftractemen- ten waren uitgetrokken ter gezamen lijke bedrage van f 3750. Aangezien nu deze beide heeren te samen 7500 tractement genoten, zou men dus meenen het desbetreffend artikel in totaal f 4250 lager te zien geraamd. Maai* dat is mis; er is 3250 méér uitgetrokken en dus precies gehandeld alsof de heeren bun volle tractement blijven genieten, plus het verloftrac- tement op den koop toe. Gewoonlijk letten de Kamers niet op dergelijke kleinigheden. Later blijkt dan dat er op zoo'n artikel is bespaard of dat het vrijgevallen bedrag" tot verhooging van tractementen is aangewend, tot welk doel het niet is gevoteerd. On de ze wijze wordt dan het budgetrecht van de Kamer ontdoken. Dit viel mij nu toevallig op. Om meerdere onge rechtigdheden te ontdekken zou men. ambtenaar moeten wezen. De begrooting en de aanbieding daar van brengen mij naar het Binnenhof. Van de plechtige opening der Staten- G ener aal zal ik niets ze^en voor wat die plechtigheid zelve betrof. Zij on derscheidde zich in niets van het ge wone en de aanwezigheid van den Prins dei- Nederlanden scheen, naar de warmte waarmede de gebruikelijke „leve'sl" werden uitgebracht, als een vanzelf sprekend feit te worden aan vaard. Buiten trof het ongewone van een nog gestrenger afzetting dan in vorige jaren, van eén nog grooter ont wikkeling van militaire macht en van een, alle ministerieele circulaires ten spijt, nog ruwer optreden van deze handhavers der orde te voet en te paard. De klachten zijn dan ook legio geweest. En het schijnt wel dat Haag- sche autoriteiten in dit opzicht nim mer zullen leeren. Tot eer van de po litie zij gezegd, dat zij. wijkend voor niet de leiding had. Het is ook moge- lijk dat men, onder den indruk van het gebeurde te Buffalo, bijzonder zenuwachtig was.- Zooveel is zeker, dat men de Koningin en den Prins, wanneer zij uitrijden, omzwermd ziet door rechercheurs op rijwielen geze ten. En aangezien Z. K. II. een men ner is die, het woord is hier van pas. het klappen van de zweep kent, heb ben. de fietsende, politieagenten geen makkelijk baantje wanneer de Prins zelf de teugels voert. Typisch was een gesprek tusschen ©en paar ..snor ders", die in het Voorhout den Prins, van zijn hoogen brik mennende, za gen zwenken in een der bochten. ..'n brutaal koetsier!" zei de een, met de onmiskenbare bewonderinc van den vakman. „Wel antwoordde zijn kameraad als de Prins wat breekt hoeft hij niet zelf te betalen!" Ik sprak zoo juist een eoed woord van de politie. Dat zij flink en zonder veel drukte kan optreden tot handha ving van de orde heeft zi' bewezen in den vroegen ochtend van Donderdag, toen het reusachtige Alexandersveïd moest worden vrijgehouden voor de invasie van de Amerikaansche leger macht van Barnum en Bailc- Ik zal het tooneel van den opbouw der kamp plaats niet schetsen: dat is al menig maal gebeurd en door talloos velen gezien. Het was mii. door een ontmoe ting met den show in het buitenland, niet nieuw meer, maar het behield al het aantrekkelijke, dat vlugheid ge paard aan kracht en organiseerend ta lent steeds geeft. Barnum en Bailev's show is de triumf van het in praktijk gebrachte „mundus vult decipi" im mers dat alles is dagewesen", zij het in kleine volume, maar in voor den toeschouwer veel aangenamer om standigheden. Toch heeft die triumf zich ook in de residentie bevestigd, zelfs ander de zeer velen die het Pa- rij sche Hipodróme en het Londensche Alhambra met al de comfort dezer luxueus ingerichte gebouwen kennen. De tenten waren bij elke voorstelling stampvol. En het mooiste, het meest bezienswaardige van alles, hebben die duizenden niet eens te zien gekregen. Want het mooiste is bet administra tief beheer der onderneming, de comp tabiliteit, de huishouding de dienst der reclame, de voorbereiding van het optreden in talrijke steden van Euro pa, de regeling van het vervoer enz. Die bijzonderheden konden wij. pers mannen, op ons gemak beschouwen en dat was voor mij het overwegend be langwekkende van de geheel© onder neming, een organisatie die werkelijk als horloge geregeld is en waarin elk lid van uur tot uur weet wat hij te doen heeft niet alleen, maar het ook doet. Na een tournée in België ^aat de show zijn winterkwartieren opslaan in de Galerie des Machines te Par" zes maanden lang. Voor Parijs zal het zich intusschen van meerdere attracties moeten voor zien. Ca manque de femmes zou anders een grief tegen den show kun nen worden. H. A. GANTJS Jr. De leden van de Zuid-afrikaansche deputatie, dc heeren Fischer, Wessels Wolmarans, zijn Zaterdag ontvan gen door den minister van binnen landsche zaken, dr. Kuyper, tijdelijk voorzatter van den ministerraad, en hebben met dezen ec-n langdurig on derhoud gehad. Aan de universiteit van Amsterdam is met "unstig gevolg het candidaats- exarnen in de rechten afgelegd door den heer A. E. van Eldik Thieme; het 2e natuurkundig examen door den hew M. A. Iltmann. Uit Oldenburg wordt "©meld dat de Groothertog en Groothertogin van Ol denburg met hun dochter op hun ei gen stoomjacht een zeereis naar Ne derland maken en het vaartuig te Amsterdam of IJmuiden zal binnen komen. Een bezoek aan de Koninklij ke familie in Den Haag (de Groother togin is de zuster van Z. K. H. Prins Hendrik) ligt in het voornemen van het vorstelijk gezelschap. Wijk-bij-Duurstede. Door de Grondwettige Kiesvereeni- ging in het hoofdkiesdistrict Wiik bij Duurstede is gesteld tot candidaat voor de Tweede Kamer jhr. mr. J. C. Ridder van Rappard te Laren (Gel derland). Uitdrogen van lijken. Deze dagen is gemeld, zegt de „N. Cl." dat door een dokter proeven wer den genomen in den grafkelder te Wicuwerd (Fr.) om de oorzaak te lee ren kenpen omtrent het niet vergaan, maar het uitdrogen van lijken in dien kelder. In het jaar 1850 werden re©ds door dr. Ledder proeven in dien kel der genomen om de oorzaak te leeren kennen. Die proeven werden toen hoofdzakelijk ""nomen op bet gebied van temperatuur en vochtigheidstoe stand, doch zonder resultaat. Dr. Rooswinkel, arts te Amsterdam, die de jongste onderzoekingen deed, is van meening dat de oorzaak gelegen is in het feit, dat enkele bacteriën in den kelder worden gedood. Hij plaat ste op verschillende plaatsen in den kelder glazen schotels, bacteriën be vattende van verschillende soort. Da gelijks werd de verandering der bac teriën nagegaan, daarvan geregeld aanteekening gehouden en het onder zoek moet tot resultaten geleid heb ben. Dr. R. is voornemens in een weten schappelijk tijdschrift verslag te doen van zijn proefneming. De te Breda door eenige dames ge- honden collecte ten behoeve van de vrouwen ©n kinderen in de concentra tiekampen in Zuid-Afrika heeft opge bracht 2431. man. Ach Robert., je zegt daar iets, waaraan je zelf niet gelooft, of f meen je, omdat Johanna mijn doch ter is. dat ook zij Hij liet haar niet uitspreken, maar zeide. haar dö hand voor den mond houdend Zwijg Ethel, hoe durf je iets zeggen, waardoor je je zelf en ook mij zulk een groot onrecht toevoegt Vergeef mij Robert, sprak zij zacht. Ik kan nu eenmaal de herinnering aan het Verledene niet van mij afschudden. En dat is het ongeluk van ons leven geworden, antwoordde hij zuchtend en staarde met somberen blik voor zich uit Wat zeg je daar? Wat zie je er uit? riep zij verschrikt, wa ren wij niet altijd gelukkig' met elkaar en zijn wij dat nog niet? Haar uitroep en de zich in, haar gelaatstrekken afspiegelende ziele- smart, brachten hem weer tot zich zelf. Zeker, zeker zijn wij dat. sprak hij. haar in zijn armen slui tend, maar je wildet mij im mers over Johanna spreken. Dat was ik van plan, gaf zij iillc üj 3 de militairen, in deze desorganisatie ten antwoord, in haar stoel achter over leunend. Zij is een eenvou dige, stille natuur. Ik geloof niet, dat z-ij Herriich vergeten zak Zij moet, sprak Langenbruch op doffen toon. Herriich is een man op wien niets is be zeggen, en hij heeft een geachte positie in de maatschappij, begon mevrouw Lamigenbruch weer. Alsof ik dat niet wist I riep hij opspringend, terwijl hij de kamer eenige malen op en neer liep. Gelooft ge dan niet dat ook mij het hart bloedt, als ik mijn kind zie lij den? Maar het gaat niet, en thans minder dan ooit 1 Hij had deze laatste woonden ge sproken meer tot zich zelf dan lot zijn vrouw, en schrikte op toen zij verwonderd vroeg: Waarom nu minder dan Omdat, omdat hij, alsof hij naar een an v. o zocht; maar zij kwam hem te hulp: Omdat je senator wordt Ja, ja, antwoordde hij snel. Hij kan als jurist immers zelf in den senaat gekozen worden, hij kan burgemeester worden. Haar echtgenoot lachte schamper. II. M. de Koningin zal in het laatst der volgend© week naar het Loo te rugkeer en. De Koningin heeft Zaterdagmiddag verschillende burgerlijke en militaire autoriteiten ontvangen. De zaak-Ter Laan. Met zekerheid kan worden gemeld, dat de heer K. ter Laan bedankt heeft als hoofd der school en directeur van den Handelscursus te Delft. Op afbetaling. Bij het dezer dagen verwij deren van een Zigeunertroep, die zich ophield tusschen Den Haag en Rotterdam, is het nogal aardig toegegaan. Te Over- schie bijv. was de burgemeester met zijn 2 veldwachters vrijwel onmachtig tegen het brutale volkje op te treden. De man wist echter raad, hij riep vrij willigers op tegen een kwartje per uur om de gasten naar Rotterdam te ge leiden en onmiddellijk had hij ma&- netjes genoeg. Overal waar het bru tale- troepje doortrok, liet het sporen achter, hier werd een schaap gestolen, ginds eetwaren gekocht op „afbetaling" enz. In het gebouw der Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Amsterdam, had Zaterdagmorgen de onthulling plaats van een relief-buste van den heer H. Botunan, oud-direc teur der school. 't Wordt gevaarlijk. De „Middelb. Ct." meldt: Toen uit ons bulletin van Donder- avond jl. bleek, dat de Boeren bij Utrecht waren, stormde een gediensti ge geest in onze stad, een ..meisje van buiten," ontzet de kamer van haar heer en meester binnen. Mijnheer, mijnheer, nu zijn de Boe ren al hij Utrecht. Nu kunnen ze toch elk oogenblik hier kamen!" (Historisch.) Voor het zoover komt, zal hij nog een poosje den. tijdJ hebben- Wel is waar is hij advocaat, maar te vens die zoon van dein schoenmaker Herriich uit die Glockemgiesser- sbraat. Ik weet al wat je zeggen wilt, vervolgde hij. een afwerend gebaar met de hand maken- nator Lamprecht zou hem de hand van Caecilie niet geweigerd heb ben. als hij om haar gevraagd! had1, senator Egger heeft gezegd, dat hij, zoo hij een dochter had die gaarne aan Herriich zou willen geven. Maar deze heeren kunnen gemak kelijk zoo spreken, nu die vraag bij hen niet ernstig in overweging komt. En dan komt er nog bij, dat ik niet kan doen. wat deze heeren in hun gevestigde positie wel kun nen. Je weet d'at alles even goed als ik. Zij zuchtte. Ja, ja I Had hij zich nog maar ergens anders dan juist in Lübeck gevestigd. Kon hij i- nog maar toe besluiten om naar een andere stad te gaan. j Daarop behoef je niet te ho pen, dat zou hij met zijn eer niet overeen kunnen brengen, sprak Langenbruch, terwijl hij weer ging zitten zijn hoofd op de hand steu- De krijgsraad! te 's-Hertogenbosch veroordeelde den sergeant J. G. le Rutte, die uit zijn garnizoen Geertrui- denberg deserteerde, tot drie maanden militaire detentie en terugstelling tot den stand van soldaat. "Voor de Boeren. Eenige comités en vereenigingen, die zich ten doel stellen hulp te bieden aan de noodlijdenden door den Zuid- Afrikaan schen oorlog, hebben een boekje uitgegeven in de Hollandsche, Duitsche en Fransche talen, waarin een overzicht van de verrichtingen dier vereenigingen wordt gegeven tot begin Augustus jl. Daaruit blijkt, dat het Amajuba- comité in Den Haag f 44,569 ontving en f 31,757 voor de goede zaak uitgaf. Voor het uitzenden van pleegzus ters gebruikte het Beschermings-comi- té der vereeniging „Helpt Elkaar" f 2881 van de f 6731 die inkwamen. Voor het Broekhuizen-fonds werd 45,284 verzameld en daarvan 10,368 uitgegeven. Het Chr. Nat. Boerencomité alhier ontving f 124,730 en gaf f 91,725 uit De Kolonisatie-vereeniTfn"- te Amster. dam heeft 142,000 uitgegeven, verkre gen door een geldleening, waarin de Ned. Z.-A. Ver, voor 16,000 deelnam. nand. Maar er zou misschien een andere uitweg zijn. Welke? vroeg zij snel. Als wij Lübeck eens verlieten en ik mij uit de zaken terug trok en alles aan John: overliet, sprak hij, haar van ter zijde aanziende1, welken indruk deze voorslag op haar maakte; en die scheen niet gunstig te wezen. Neen riep zij uit. Niet nog maals zult gij alles opofferen wat je door vlijt en moeite hebt verwor ven. Maar het zou geen opoffering voor mij zijn, verzekerde hij maag zij schudde ongeloovig glimlachend' het hoofd. Ik ken je beter, Robert. Zon der bezigheid zou je niet kunnen leven. Neen, tot dezen prijs zou Johanna de vervulling van haar hartewensch niet willen koopen. Hij wilde nog iets in het midden brengen, maar op beslisten toon sprak zij tot hem Spreek er niet verder over, je moogt Lübeck niet verlaten, je moet senator worden. Er was een blos op haar wangen gekomen en het kwam hem voor alsof hij het kloppen van haar hart hoordeop bezorgden toon smeek- Het Middelburgsch Comité zamelde 28,403 in en gaf f 26,654 uit. De Ned. Zuid-Afrik. Vereeniging en het Nederlandsch Bijstandsfonds te Pretoria en Bloemfontein ontvingen f 1,316,995. Daarvan was op 1 Aug. nog 649,875 in kas. De Voorschotcommïssie der Z. A. S. M. gaf 313 voorschotten, tot. een be drag van f 50,747. Het protest. Naar men verneemt hebben de in Den Haag resideerende vertegenwoor digers van vreemde mogendheden, voor zoover zij lid zijn van den Perma nenten Administratieven Raad van het Hof van Arbitrage, een afdruk ontvan gen van het aan dien raad gezonden beroep van de zijde der vertegen woordigers der Boeren, met. kennis geving van wege den voorzitter, den minister van buitenlandsche zaken, dat het voornemen bestaat dit stuk in de eerstvolgende samenkomst ter tafel te brengen. Van eene bijeenroeping der leden van dien permanenten raad is echter vooralsnog niets bekend. Op jagers In geen jaren was het jachtveld van de Veluwe zoo ruim voorzien van alle soorten wild als ditmaal. Hazen, pa trijzen. faisanten, konijnen en ook wa terwild, worden ruim aangetroffen. Het droge voorjaar is daaraan niet weinig bevorderlijk geweest. Bij veel koude of vochtigheid komen de jonge hazen en patrijzen, die in nesten vlak op den bodem liggen, bij massa's om. Handel is er nu alleen nog maar in waterwild, daar de lange jacht niet voor 1 October geopend wordt in Zeeuwsch-Vlaanderen worden te genwoordig veel patrijzen gevonden. De jagers meenen, dat er in jaren zoo veel niet zijn voorgekomen. Dit moet worden toegeschreven aan het feit. dat de vogels een zeer gunstigen zomer getroffen hebben voor het uitbroeden hunner jongen. Soms ziet men wel troepjes van 15 tot 20 patrijzen bij fi kander. Hazen zullen er echter niet zoo veel zijn. De jacht is nog niet geopend en toch worden de enkele, die zich ver- toonen, met cüen dood bedreigd. In deze streken wordt namelijk veel ..gepensd" dat is, gejaagd door personen, die geen akte bezitten. Vooral Belgen komen 's avonds en ook wel op klaarlichten dag, met troepjes van drie of vier per sonen over de grens, en durven voor de oogen der jagers het wild wegschie ten. Vooral in de grensgemeenten is daar weinig tegen te doen. Voor een klein geruchtje zijn die mannen niet vervaard en vreezen zij overmacht, welnu, in een wip zijn ze met hun buit over de streep en lachen in hun vuistje. Barnum en Bailey moeten betalen. Met het oog op de voorstellingen van Barnum and Bailey op Oud-Roosen- burch was eern nieuwe weg aangelegd, evenwijdig aan de Kruislaan voor het publiek toegankelijk tegen een bepaal den prijs. Deze weg kwam uit aan den achter kant van het terrein. De directie van Barnum and Bailey kon echter den eersten dag geene maat regelen treffen om dien weg practisch voor het publiek, van nut te doen zijn, zoodat de ondernemers van den weg groote schade leden. De directie zei. dat zij dat voor uit medegedeeld had, de ondernemers ontkenden dit feit, er bovendien bijvoe-1 gende dat zij het recht op dien weg gekocht hadden van den pachter van Oud-Roosenburch. Den tweeden dag dier voorstellingen werd echter een schikking getroffen en de weg voor het publiek toegankelijk. Toch hadden de ondernemers schade geleden, èn door het niet in gebruik kunnen stellen van den weg, geduren de één dag, èn door het afraden in ver schillende bladen om van dien weg ge bruik te maken. Thans is ten verzoeke der onderne mers van den nieuwen weg door den deurwaarder Dammers, met verlof van den president der Amsterdamsche Rechtbank, beslag gelegd op een som van 10.500 (een deel van een bedrag bij een der bankinstellingen te Amster dam, door Barnum and Bailey gedepo neerd.) wegens vergoeding van schade, geleden door onrechtmatige daad. den brandkast geopend, niet met ge weld doch met den sleutel die op da kast past Een bedrag van f 300 wordt vermist De politie is met het feit in kenni9 gesteld. Tot dusver van dader of da ders geen spoor. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Dit is te lang lijden. Zulks was de klacht die de heer G. J. ten Harkei, Mr. Kleermaker te Goor onophoudelijk herhaalde en werkelijk ze was gegrond. In zijn plaats had ik honderd maal het bestaan ver vloekt, dat mij zoo had doen lijden en mij zoo lang dit wondervolle ge neesmiddel onbekend gelaten had, dat mij geheel en al genezen heeft. Ik was zoo zeide hij. gedurende lan ge jaren door eene maagaandoening aangetast, die mij gedurende dien tijd eene ware marteling deed ondergaan. Het was mij onmogelijk het minste voedsel te gebruiken zonder hevige pij nen of benauwdheden te hebben, die het bewijs waren eener moeilijke spijs vertering. Ik was natuurlijk door de zen toestand zeer verzwakt en kon geene verbetering vinden, ondanks al de geneesmiddelen die ik gebruikte, al de behandelingen die ik volgde. Eindelijk kwam ik er toe om met de Pink Pillen te beginnen en zulks was een volkomen succes, want ik heb mijne pijnen zien verdwijnen, mijn eetlust zien terugkomen en de spijsvertering had op regelmatige wijze plaats. Ik ben thans geheel ge nezen. Als spierversterker en als hernieu- wer van het bloed moeten de Pink Pillen bij voorkeur boven elk ander geneesmiddel genomen worden; want zij herstellen de goede werking der maag en der ingewanden, versterken het lichaamsgestel. De mannen vermoeid door overdre ven arbeid of andere oorzaken vinden door de Pink Pillen hunne lichame lijke en moreele kracht terug, de vrou wen die door het moederschap ver zwakt zijn. zullen sterk worden en zul len aan hunne zuigelingen een ge deelte hunner levenskracht geven. De grijsaards zelfs, die de Pink Pillen zullen gebruiken, zullen door hen een een tweede jeugd bekomen. Prijs fl.75 (le doos: f9— per doozen. Verkrijgbaar bij J. Ii. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Üok echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Sporten Wedstrijden. Diefstal. Vrijdagnacht is er diefstal gepleegd op het kantoor van comptabiliteit van de stoomtram den Haag-Scheverdngen der H. IJ. S. M. Het bureau is gelegen aan het eind van het perron van, liet Hollandsche spoorstation la 'sGra- venhage. Zaterdagochtend vond men te hij haarWind' je niet zoo op Ethel, alles zal geschieden zoo- als jij het verlangt. Met een glimlach van een vrouw, dlie met liefde en teederheid wordt behan deld en er aan gewoon is, dat de man steeds middeleni en wegen vindt om haar wenschen te vervul len. om dien mond, keek zij vol vertrouwen tot hem op. Neem je de benoeming aan? Ja. En Johanna? Laten we dlaar niet verder over spreken, zeide hij1 op een toon, die verried, d'at het weder aanroeren van dit punt hem pijn deed'. Misschien begint het Herriich op het laatst te vervelen en huwt hij een ander meisje; misschien later als ik een tijdlang senator ben ge weest En John en Caecilie Lamprecht getrouwd zijn, voegde zij er bij. Hij knikte het hoofd. Laat ai- lies zoo blijven als het is, tot je van je reis naar het Zuiden terugkomt. Je hebt gelijk, sprak zij zicht baar verheugd dat deze uitweg er op gevonden was. Men kan im mers niet weten wat er in dien tus- schentijd nog kan gebeuren. Roeien. Ned. Skif-lcampioenschap. De uitslag van deze wedstrijden dik Zondag op den Amstel hij Amsterdam verroeidi werden en die veel toeschou wers trokken, is als volgt: le heat 1, Louis Pré vel (Nizza); 2e heat 1, J. J. Blussé (Amsterdam); 3e heat 1, M. Sommerfeld (Danzig). le demi-finale 1, Louis Prével; 2e demi-finale 1. M. Sommerfeld (walk, over). De beslissing had dus tusschen deze beiden plaats. Zij roeiden met vlug gen start goed af, waarhij Sommerfeld de leiding had, die hij tot Trompen berg met 1 lengte behield. Prével be gon toen in te loopen en werd door Sommerfeld iets opgedrongen, waar na een vinnige strijd om de leiding ontstaat tot bij het boothuis van „Wil lem III", waar Prével iets inloopt, doch geheel in Sommerfeld's baan komt. Als protest steekt deze de hand op, waarna weder doorgeroeid werd en Prével met een paar lengten eerste aankomt in 6 min. 50 sec. Sommerfeld diende zijn protest in, waarop Prével beweert door Sommerfeld gehinderd te zijn, hetgeen de jury niet aannemelijk vindt. Na lange discussie stelde de jury heiden partijen voor om over te roeien. De heer Sommerfeld kon hier wegens gebrek aan tijd niet instemmen. Vol gens het reglement werd hij dus win naar verklaard. De heer Werkman ging als eenige inschrijver voor het juniores-nummer alleen over de baan. Het nummer „dubbel skif" tusschen de ploegen van de Hoop, te Amsterdam, en Alleman- ïüa (Hamburg) werd zeer gemakkelijk door laatstgenoemde gewonnen. Hij antwoordde daarop niet, maar zijn gelaat betrok, zijn vingers speelden zenuwachtig met de kwas ten van den fauteuil waarin hij zat, daarna greep hij naar den pook en pookte het vuur in den haard op. Het was alsof hij d'en angst die hem plotseling scheen te hebben aangegrepen, daardoor meende te kunnen bezweren. Het is reeds laat, Ethel, zou je niet gaan slapen? vroeg hij na een pauze weder op dien liefdevol- len toon, dien hij altijd tegenover zijn vrouw aansloeg. Nog een oogenblik, Robed., smeekte zij. Ik heb nog iets op het hart. Wat dan? vroeg hij, terwijl zijns ondanks zijn' stem beefde. Zij vleide haar hoofd tegen zijn schou der als» wild'e zij niet, dat hij haar in het gelaat zag en zeide op zach- ten toon Weiger nu niet lan ger diat mr. Wilsoru ons komt be zoeken. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2