Paarden. Courses te Bussum. Plaatsgebrek dwingt ons helaas van. deze interessante wedstrijden, die zeer veel publiek lokten, alleen de uitsla gen te geven. Deze waren als volgt: I. Hérf st-prij s. Ie Antoinette, 2e Anton. II. Tribune-prijs. I. Miklós; 2. Anna; 3. Swaska II. III. Naj aars-prij s. 1. Berthus; 2. Malcadjick; 3. Regina. IV. Cruy sb erge n-p rij s. 1. Ed- dallah; 2. My Love; 3. Anselor. V. T r o o s t-p r ij s. (Wedren). 1. Cher Amour; 2. N. deLaay mayoress; 3. Easton. VI. Troost-pr ij 9. (Harddraverij). 1. Dobrina; 2. Polkan; 3. Florence; 4. My Love; 5. Isabella; 6. Schabernack. VII. Hilversum-prij s. 1. Ancho rage, 2. Zethus, 3. Antelope. V oetbal. Zilveren Voetbal. Deze wedstrijden op Zaterdag en Zondag te Rotterdam gehouden zijn uitstekend geslaagd. In de voorwed strijden sloeg H. V. V. de H. F. C. met 40 (stand met rust 0—0) Sparta won van Olympia met 2—1. Zondag moesten de Spartanen het met dezelfde cijfers tegen H. V. V. af leggen. terwijl Rapiditas de Beerschot- F. C. niet 4—0 naar huis zond. In den eindstrijd sloegen de Hagenaars de nog vermoeide Rotterdammers iefst met 80, zoodat H. V. V. voor dit sei zoen houder is van den zilveren voet bal. der boorden van het Noord-Hollandsch kanaal in 4 perceelen. Raming le per ceel: f 4.300; 2e perceel f 10.700; 3o per ceel: f 8.400; 4e perceel 8.G00; Massa T 32.000. Vervolg Stadsnieuws. nze Prijsraadsels. Om verwarring te voorkcgm&n galieve men op die enveloppen houdende de o^c^aiigen in de Zaterdagavond voorkomend prijsraadsel, met flinke letters te zetten „PrijsraacteaL van die Za- tigtrd-qgavemd"ter anderscheidrng vain die prijsraadsels met geMprij zen van Haarlem's Dagblad. Gevonden voorwerpen. Ben kar met 20 lediige botervaatr ieseen gutta percha-band van een fcindierwagon een zwart pucknoaio.- j,eeen zwartbont dashondj-eeen geel hondje. Twee visschers, diie zondier ver gunning in het verpachte- gemeen.- tewater, het Zuidler-Buiten-Spaar- ne, met een- zegen vieehteni, zcuider 'diat zij een kleine viechaote beaa- •ten, werden bekeurd. Leerplicht. Dinsdag i8 er op de Openbare Lagere Scholen alhier vacantie. omdat de on derwijzers uit 't arrondissements Haar lem een vergadering houden. Van een onderwijzer zelf hoorden wij de opmerking, dat deze vergade ring zeer goed op een Woensdagmid dag of Zaterdagmiddag gehouden bad kunnen worden. Als dit zoo is, dan rijst de vraag, waarom de kinderen nu den geheelen Dinsdag de school moeten verzuimen. De wet op den leerplicht waakt als een Cerberus tegen ownoodig school verzuim, al beperkt zich dat ook tot een uurtje. Dat het gemeentebestuur een heelen dag vrijaf geeft, aan geheele jcholon is daarmee kwalijk te rijmen. Dit tor overweging aan hen dien het aangaat, evenals de vraag of 't om (Mezèlfde reden wel wemscbelijk is, dat schoollokalen voor stembureaux wor den gebruikt. Wij maken onze lezers er op opmerk- zaétó, dat Woensdagavond in den Schouwburg niet gaat: „In den Ge meenteraad, doch „Mademoiselle Tóurbillon." Toonkunst;. Vanwege de maatschappij tot bevor dering der Toonkunst, afdeeling Haar lem wordt Woensdagavond in de groo- fe zaal der muziekschool een lezing gehouden door den hr. Daniël deLange óver het nut van Primair onderwijs voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Zondagmorgen vergaderden in het gebouw „St. Bavo". de Haarlemscbe Ruipersgezellon. Nadat de heer J. de Wiis in den breede het nut van organi satie had aangetoond, werd besloten tot stichting eener afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Kuipersge- zellenbond over te gaan. 21 leden tra den bereids toe; een voorloopïg bestuur werd gekozen. De Berlitz-school Lange Veer straat 32, alhier, opent ed reÖKs van haar wintervoordrachten hier ter stede, op Woensdag 25 Sep tember, 's avonds om 8 uur met een „Conférence publique?' over Victor Hugo, sa vie et ses oeuvres, door den Franschen leer aar der school. In den loop van den winter zullen nog wor den gehouden voordrachten in het Duttscn, Engelsch, Italiaan sch Spaan sch. In de twee laatste talen Wordt na hei einde der conférence een proefles gehouden door leeraren der betrokken landen. Een elk heeft vrijen toegang. De vakafdeeling voor werktuig- scheepsbouw van het Kon. Instituut van Ingenieurs zal op Vrijdag 27 Sep tember hier ter stede vergaderen op de bovenzaal van de Soc. Vereeniging. Tot de punten van behandeling be- hooren Discussie over de voordracht van den heer H. H. Versteegh over onder- teesche booten. Voordracht van den heer C. H. Holst over baggermachines. Op Donderdag. 17 October a.s., morgens ten 11 ure, zal door don Com- misaris der Koningin in de provincie Noord-Holland ter provinciale griffie alhier worden aanbesteed het voorzien Hot Roiïiisn fflfst van Tot ut en Gtezollig Verkeer." Dit feest werd gehouden in de met vlaggen en groen versierde zaal der sociëteit „Vereeniging". Na het zingen van een welkomstlied, opende de Voor zitter, de heer H. Krom. de bijeenkomst en riep aan donateurs en leden een har telijk welkom toe. Spreker gaf cent: -r( overzicht van hetgeen uitgekeerd wm- en sloot met een woord van opwekkin,. om ook in de toekomst voort te gaan op den ingeslagen weg zijn rede. Een gelukwenscb. ingekomen van de Vereeniging „De Phenix", werd mede voorgelezen. Hierna had de onthulling plaat van het nieuwe vaandel, dat door mej. Ruijfrok uit naam van een dames-comi té aan de vereeniging werd overhan digd; een fraaie krans, aangeboden na mens de medewerkende dames door mej. Ingelath, verhoogde de plechtig heid niet weinig. Aan den heer M. Uitenbosch werd s oudste lid der vereeniging een fraaie bokaal aangeboden. Daarna sprak op recht hartelijke wijze de heer Mr. Joh. Enschedé de aanwezigen toe en spoorde hen aan, op deze wijze voort te gaan; met de beste wenschen van de toekomst sloot de heer Enschedé zijn met daverend applaus toegejuichte rede. Een aardig programma was nu aan de beurt dat gevolgd werd door een zeer varieerend balprogramma en de aanwezigen tot cbes morgens 6 ure bij een hield. Wilhelmina-garde. Ter eere van het twee-jarig bestaan vierde de gymnastiek- en schermver- eeniging „Wilheiminagarde" Zater dagavond feest in de „Kleine Vereeni ging." De feestelijkheden vingen aan met een aardige plechtigheid, n.l. met het overhandigen van een vaandel, na mens vele vrienden, donateurs en kunst lievende en werkende leden. De heer P. Droog, eerelid der vereeni ging reikte de banier over met een har telijke toespraak, waarin hij o.a. zeide: „ik hoop, dat mochten uwe wakkere mannen met hem ten strijde trekken, hij steeds met lauweren uit het strijd perk zal terug komen en steeds het punt zal zijn, waarom uwe leden zich zullen verzamelen om als één man voor de belangen der vereeniging op te komen." Op de banier vindt nien kunstig ge werkt. een paar halters tusschen ge kruiste) degens, attributen voor de gym nastiek, het wapen van Haarlem" en de woorden: Gymnastiek- en scherm- vereeniging „Wilheiminagarde". Op 't vaandel een koperen gymnast met hal ter. Het is een heel mooi vaandel. Den eerevoorzitter werd een horloge met inscriptie aangeboden. Het was niet bepaald een uitvoering, doch een tentoonstellen der vorderin gen ter gelegenheid van den feestavond en dit gevoegd bij de omstandigheid dat de vereeniging nog zoo jong is, noodzaakt den verslaggever een gere serveerde houding aan te nemen. Wij willen dan ook geen bepaalde critiek uitoefenen, maar er op wijzen, dat de vorderingen, die wij nu reeds zagen ons een goed denkbeeld gaven van de flinkg werklust, van de volhar ding en van het kunnen der jonge ver eeniging. Er werd, zoowel aan barren als aan rek en ringen krachtig, en, wat meer zegt, buitengewoon netjes gewerkt. Wij wenschen de vereeniging veel succes; bij flinke oefening, waarbij vóórzit de harmonische ontwikkeling van het lichaam en niet de zucht tot acrobatiek, zal de vereeniging nog veel goeds doen. De zaal van „De Kleine Vereeniging' bleek een geschikte gelegenheid voor den feestavond. Bloemendaal. jaarw. f 500 (hoeft nog geen jaar klassikaal onderwijs gege ven). Tweede voordracht. 1. Mej. J. G. van Duijn, te Sloter- dijk. jaarw. f 525 (heeft reeds nieer dan één jaar klasikaal onderwijs ge geven); 2. mej. M. C. van der Voort, te Haarlemmermeer, jaarw. f 550 (heeft reeds meer dan twee jaar klas sikaal onderwijs gegeven); 3. mej. H. J. B. van Ilcemskerck. te Watergraafs meer. jaarw. 600 (heeft reeds meer dan vier jaar klassikaal onderwijs geven. Protest-Meeting. De opbrengst van deze vergadering heeft bedragen aan entrée's f 238; aan gecollecteerd in de zaal f 262, terwijl nog giften inkwamen als volgt, van: G. C. J. f 4; Mr. B. 2.50; A. H. K. f 5: W. F. S. onder motto zilverfeest208; N. N. f 1. In antwoord op het telegram, door de vergadering verzonden aan presi dent Kruger, is het volgende schrij ven ontvangen: CASA CARA, Hilversum, 20 Sept. 1901. Den WelEd.Geb.Heer. A. Koolhoven, Secretaris der Protest-Commissie, Haarlem. WelEd.Geb. Heer! Ik ben door Z.H.Ed. den Staatspre sident der Zuid-Afrikaansche Repu bliek ceïnstrueercB de ontvangst te er kennen van Uw zeer gewaardeerd tele gram van heden, waarin gij, namens meer dan twee duizend Nederlandsche mannen en vrouwen, gisteren te Haar lem in protestvergadering bijeen ui ting geeft aan 't gevoel van verontwaar diging. dat de vergadering bezielt over de wijze, waarop Engeland den oorlog voert tegen de Zuid-Afrikaansche Re publiek. Z.H.Ed. waardeert de groote sympa thie en deelneming, die uit bewoor ding van uw draadbericht spreekt en brengt u daarvoor zijn bijzonderen dank. Ik heb de eer te zijn. Uw dw. dr., C. M. BOESCHOTEN. Hoofd van Dienst. Stukken van den Gemeente raad. De heer E. L. Brouwer verzoekt eer vol ontslag uit zijne betrekking van leeraar aan de Burgeravondschool. Mej. A. Ch. P. v. d. Voort, onderwij zeres le klasse aan de kostelooze school letter B. verzoekt met 1 Decern ber eervol ontslag als zoodanig. Ten einde te kunnen voorzien in de aan de kostelooze school lett. B. ont stane vacatures, hebben B. en W. in gevolge art 28, voorlaatste zinsnede der wet. de volgende voordrachten van drie bevoegden opgemaakt, ten einde daaruit eene keuze te doen: Eerste voordracht. 1. Mej. M. S. C. E. Nix, te Haarlem, jaarw. 525 (heeft reeds een jaar klas sikaal onderwijs gegeven; 2. mej. J. Hoeksema. te Beverwijk, jaarw. 525 (heeft reeds een jaar klassikaal on derwijs gegeven): 3. mej. P. Mettau, te Afscheid- Voor een stampvol kerkgebouw prak d'e Weleerwaarde heer Ds. G. J. A. Jonker Bandagavond! in de Groote Kerk alhier zijn afscheids- de uit. Aan het einde van zijn preek nam de scheidende herder in gevoelvol le hartelijke woorden afscheid van de verschillende colleges en d'e ge meente-, welke hen daarna de be kende psalm 134 vera 3 toezong. Het gemengd koor „Soli Deo Glo- ria" zong daarna Ds. Jonker nog een lied tot afscheid toe. Schietwedstrijden. Zondag werden de schietwed strijden, uitgeschreven door de Vereeniging tot verhooging van 's Lands Weerbaarheid „Voor Va derland en Koning" op die banen te Overveen voortgezet. Ook nu was het weder der feest vierendie vereeniging gunstig. Ben heerlijk na'jaarszonnetje wierp den geheelen dag haar vriemdJelijke, warme stralen over de schutters en gaf aan het kleine kamp een hoogst prettigen aanblik. De feeststem ming diie er door het schoonie we der reeds heerschte, werd nog .ver hoogd' door de Haartemsche mu ziekvereeniging „Harmonie", die in den middag een goed geslaagd concert gaf. Te 5 uur werden de wedstrijden geëindigd en was de stand als voigt: KORPSWEDSTRIJDEN. Kon. Scherpsch. v. <J. Veluwe Apeldoorn 232 Olaud'ius Civilis, Haarlem226 Holland', Rotterdam227 Samboo, Amsterdam' 3 Bat. 4e Reg. Inf., Haarrlerp... 229 Korps Scherpsch- Egm-. a. Zee 167 VRIJE BAANWEDSTRIJD. In 3 ser. reep. L. H. Koolhoven, Bloe mendaal 46, 45, 44. L. de Raad, Haarlem... 46, 45, 43. W. T. H. Stark48, 43, 43. PERSONEELE-WEDSTRIJD. J. C. Lucas, Haarlem56 L. d'e Raadl, idem54 A. M. v. Dijk, idem54 J. Plante, Apeldoorn52 P. J. T. Busch, Amsterdam... 52 P. Oldlenhof, Apeldoorn1 D. Oldlenhof, idem51 J. A. Mod, Amsterdam50 A. T. Thijse, Rotterdam150 P. Smit, Haarlem50 Door heit herhaald' opbreken van de straten l'iggen er vele als een soort van bergachtig landschap. Bij vochtig weer onderv inden ook wiel rijders dlaar den last van. En zelfs als 't diroog is, hebben zij veel hin der van üitstekende raids en onge lijke kieien'. Zondag vielen er ach tereenvolgens in dera tijd van een kwartier niet minder dlan dlrtie op een en dezelfde plek in d)ei Groote Houtstraat. Specialiteiten-gezelschappen. Het seizoen begint. Dat zeggen de vallende blaren, dat zeggen de boomen-rijen in kleurig herfstkleed, dat zeggen de wazig-blau we nevels in de verschieten. En 's avonds, als die nevels zwaar neerhangen, en snel verdonkerend, al les in schemer hullen, dan boren de lichten en lichtjes er gezellig doorheen en wekken en verlangen naar de ge zelligheid van een licht en vroolijk in terieur. Het seizoen begint dan, en men gaat de interieurs zoeken. Zondagavond was hier zulke gezel ligheid in de „Vereenigingen in „De Kroon". In de „Vereeniging" was het speciali teiten-gezelschap van den heer Karei Bremer en een goed gezelschap ook. Men krijgt z'n behoorlijke portie zang, men krijgt z'n eveneens competente portie acrobatiek, komiekigheid in overvloed, en wat die meer zij. De menscben werden heel aange naam en varieerend beziggehouden, hetwelk voor een variété-gezelschap immers de hoogste loftuiting is. Voor allerlei sentimenten was ge zorgd. Bij je biertje ga je doezelig kij ken en word je aangedaan, wanneer je een juffrouw droefgeestig hoort zin gen: 't Was mijn eerste liefde, 't Was mijn eerste schat, Dien 'k heb gehad, Op 't levenspad En om dan je weer in andere sfeeren van sentiment over te smijten, krijg je een ratap 1 an-march. en word je weer heele maal wakker uit je melan cholische dommeling, wanneer je een evenmeuscb hoog, heel hoog in de lucht aan zijn voeten toeren ziet verrichten en schommelen, zoo als je zelf voor geen geld aan je handen zou doen, En. afwisselend weer, zie je de scha terendste joligheden van evciimenscnen die met een goeden dosis humor en luchte grappigheid begaafd zijn. Wat gezegd is van het gezelschap in de „Vereeniging" mag ook gelden voor dat in „De Kroon", onder directie van den heer Max Stroobert. Er was daar echter nog iets bijzon ders aan verbonden. Een tweetal Haar lemmers, te ramen heel inniglijk duo coeur genaamd, de heeren Smit en Slot. Ze hebben hun goede reputatie gis terenavond uitnemend gehandhaafd en met hun zware halsters en niet min der zware metalen ballen krachttoeren van belang verricht, wat hun stadge- nooten door flink applaus naar behoo- ren wisten te waarde eren. Vooral het slotnummer van hun rer- petoire, het hangen aan de trapezè, met de zware lasten die ze daarbij til len, verwekte sensatie. Er was o.a» bij het gezelschap van den heer Stroobert een professor in de goochelkunst met z'n knecht, die uiterst koddig waren, een duettisten- paar, bijzonder goed in hun f ietslied, enz. Bij de examens voor het teekenen middelbaar onderwijs, die in deze da gen worden gehouden, is voor de acte Ml, handteekenen en de perspec tief. geslaagd de heer E. Temme. al hier. Zondag hield de gymnastiek- en schermvereeniging ..Willen is Kun nen" een wandeltocht. We komen hier morgen op terug. Heemstede. Op Dinsdag 24 September a.s. bij gelegenheid van de te Haarlem te houden arrondissements vergadering van onderwijzers, zal de Gemeente school gesloten zijn. Voor den Schouwbroekerpolder on der deze gemeente bestond nog geeu bestuursreglement, thans is zoodanig reglement door de Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend aan den heer C. A. G. Deterding te Haarlem, om geheel voor eigen rekening een proef- verlichtlng toe te passen van acety- leengas in deze gemeente. Bennebroek. Er doet zich alhier een geval van roodvonk voor. Een dezer dagen is alhier komen aanloopen een fraaie keeshond. In lichtingen zijn bij den veldwachter te bekomen. Zandvoort. Zaterdagmiddag had alhier de open bare aanbesteding plaats van het bou wen van eene villa achter den Hooge- we~ Ingeschreven was door 8 aanne mers, en wel door de heeren: H. Bloem te Haarlem, voor f 11899; J. A. Wennekes, te Haarlem, voor f 11530; G. B. Robbé te Haarlem, voor f 11513; Jb. Koper te Zandvoort, voor f 11080; J. A. Kaub, te Halfweg, voor f 10710; S. Aardema. te Velsen, voor voor f9945; O. Schrikkemaen F. Zwaan to Zandvoort, voor f 9924; J. F. Bakker te Haarlem, voor f 9828. Het werk is nog niet geaund. Vrijdagmorgen werden nabij Bendveld twee aaneengekoppelde boerenwagens door de electrische tram aangereden, zoodanig, dat de voorste wagen geheel verbrijzeld werd. De voerman B. werd een eind medegesleept. doch bekwam geen letsel, evenmin het paard. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de Feestcommissie wer den de aftredende bestuursleden allen herkozen en de rekening goedgekeurd. elders afkomstig zijn en die zoodanig zijn vervoerd en verpakt, dat zij niet in aanraking kunnen geweest zijn met besmette voorwerpen; II. wat den doorvoer betreft: op goederen, die zoodanig zijn ver pakt. dat zij onderweg geenerlei be werking of behandeling kunnen on dergaan. Men meldt aan het „Vad." dat Za terdag bij het schijfschieten op Waals dorp twee militairen bij ongeluk zijn gewond. Een kreeg een kogel door de beenen. de ander werd aan den rug gewond Verdwenen. Een militair die Zaterdagmiddag on der escorte van 3 man naar het station in den Haag werd gebracht, wist niet tegenstaande hem de handboeien wa ren aangelegd, zijn geleiders op de Veerkade in de richting van Pavil joensgracht te ontsnappen. Het gelukte niet hem op te sporen. Patrouilles wer den ter zijner ontdekking uitgezonden. Men beweert dat een juffrouw, gehol pen door burgers, den arrestant hielp ontzetten. het publiek bij Mac Kinley's dood niet zoo diiep weerzinwekkend was, zoudé or nog iets komieks zijn in de uitbarsting van een dmisterlimg aJs deze voorlichter der zeevarendie en handeldrijvende openbare mea ning in Engeland. Ernstig ongeluk. Te Habndinger in het Duitsche district Chateau-SaKus heeftWoens- dag een ernstig ongeluk plaat6 ge had bij het blusschen van een bran dend huis. Een achttien meter hoo- ge muur stortte neer en kwam' te recht op een vijftiental brandweer mannen. Bijna allen werden ge kwetst, meest, zwaar, en één brand weerman overleed reeds aan, de be komen. wonden. Burgerlijke Stand. Velsen. Op Donderdag 3 October a.s. des voormidd. ten li ure zal onder goed keuring van den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, wor den aanbesteed) te Haarlem: Het uit voeren van baggerwerk in het zijka naal II, behoorende tot de werken tot onderhoud, herstel en verbetering van het NoordzeekanaaL Raming 3350. IJmuiden. De heer B. B. Ailman, onderwijzer aan de Openbare School alhier, ia be noemd tot onderwijzer aan een bijzon dere school voor M. U. L. O. te Am sterdam, die van den heer H. van Maanen op de Keizersgracht. Halfweg. Bij de Gereform. Gemeente alhier is tot predikant beroepen Ds. van Goor te Boxum. leerplicht. Voor het derde kantongerecht te Rotterdam hadden zich dezer dagen te verantwoorden 9 personen, beklaagd wegens overtreding van de leerplicht wet. De ambtenaar van bet O. M. noemde de wet een wet vol te- genstrijdigheden en duis terheden. Het is onmogelijk aan het O. M. te bewijzen wat bewezen moet worden, en gaf als zijn mee ning te kennen dat men het maken van goede wetten vergeten is, wat zoowel uit deze als de nieuwe boter- wet blijkt. Nu de beklaagden echter alles erkend hebben, meende het O. M. dat het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen is. In een ge val uit Pernis was het O. M. uit het getuigenverhoor juist het tegendeel gebleken van hetgeen is ten laste ge legd. Hier geen moedwillig verzuim, maar een waarbij de knaap niet tegen het schoolgaan kan en voor hem steeds ziekte tengevolge heefi. In dat geval werd vrijspraak gerequireerd, in al de overigen f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Een weder zwart geworden grijsaard Er zijn verscheidene voorbeelden van, dat grijze of witte haren we der donker geworden zijn. Een van de merkwaardigste gevallen van dien aard is zeker wel dat van een ingenieur bij de brandweer van Louisville (Vereenigde Staten van N.-Amerika-) De man was reeds vijf-en-zestig jaar oud, toen hij eens bij een bevigen brandi vijftien uren lang onafgebraken werkzaam was. Door de uiterste fijne water deeltjes, die v-an de waterstralen uit de spuitslangen afstoven, werd hij tengevolge van de lage tempe ratuur van de ludht spoedig geheel met een ijslaag overdekt. Hij droeg een witte muts en daarover heen zijn helm, zoodat zijn hoofd het warmste deel van zijn lichaam was, hoewel zijn baard eau zijn wenkbrauwen vochtig en spoedig stijf van het ijs gewordlen waren. Toen hij, nu des avonds het hoofd ontblootte, werd zijn. hoofdhaar, dat reeds acht jaar geleden grijs geworden was, weder geheel zwart. Bevallen: 21 Sept. II. Heusende Vries z. G. BalkSilvis d. D. de Nieu wede Winter d. G. van den Haak Scholte d. A. C. CaptijnHunting r. 22. C. M. JungRix z. C. van der WerffBrussel d. C. Hapmande Jong d. 23. P. J. AsperenPijper d. E. A. Brinkmanvan der Waals d. Overleden: 21 Sept H. W. de Boer Haas 60 j. Leidschevaart B. Vree- negoor 22 d. z. Kennemerstraat. H. J. van Zuttem 33 j. Ursulastraat 22. L. H. van Leeuwen 22 d. z. K. Begijne straat. A. de Klerkv. Kuiik 80 j. Kamperlaan. 23. E. KeesRas 65 j. Schotersingel. MARKTNIEÜWS. Haarlem, 23 September 1901. Op de Graan- en Zaadmarkt alhier is aangevoerd: 120 HL. Witte tarwe 7.25; 130 HL. Gorst f 5.30; 50 HL. Dui- venboonen f 6.75; 62 HL. Groene Erw ten, hoogste prijs f 9.laagste prijs 8.60 HL. Geel mosterdzaad 11.50. Nagekomen Advertentiën. Sloten. De veilig gelegen, welingerichte baan der scbietvereeniging „Advendo" alhier, zijn feestelijk geopend. Vervolg Nieuwstijdingen. In Alkmaar gaat het de laatste avonden zeer rumoerig toe. De oor sprong daarvan is te zoeken in. den na derenden 8-OcLdag, den dag van Alk- maar's ontzet. Reeds thans wordt er met het afsteken van vuurwerk een aanvang gemaakt, alleen om de poli tie te tarten, en deze wordt overal be moeilijkt» Voortdurend vallen er klap pen. A. W. de Flines. f Te Amsterdam is in den leeftijd van 37 jaren overleden, cbe heer A. W. de Flines, een der firmanten der bekende firma Blikman Sar- torius. Het stoffelijk overschot zal Woensdag te Diemerbrug worden ter aarde besteld. De ministers van binnenlandsche za ken en van financiën brengen ter al- gemeene kennis, dat krachtens het Ko ninklijk besluit van 12 September 1901 (Staatsblad no. 209), met ingang van 23 September 1901, de in- en door voer van lompen, gebruikte kleeding- stukken en ongewasscben lijf- en bed- degoed uit Bombay, Calcutta. Kaap stad en Port Elisabeth (Kaapkolonie) verboden is. Bagages, door reizigers medege bracht. zijn onder dit verbod begre- fien. voor zoover betreft ongewasschen ijf- en beddegoed. Voorts is het verbod niet toepasse lijk: I. wat den in- of den doorvoer be treft: op goederen, die wel van Bomb&v Calcutta. Kaapstad of Port Elisabeth (Kaapkolonie) zijn aangevoerd, maar waarvan voldoende blijkt, dat zij van Lafie schimptaal. Hoe in Engeland die menigte wondt voorgelicht door die pers, kan uit het volgende blijken. „Fairplay" een Engelsch week blad aan scheepvaartbei an gen ge wijd, heeft in den moord op presi dent Mac Kinley aanleiding gevon den tot een politieke ontboezeming tegen de anarchisten en o 1 zon derlinge combinatie van „fair play" en de belangen der scheep vaart in één adem ook tegen de pro-Boeren. Want, zegt het licht, dat d)e hoofdartikelen in dit blad vervaar digt, d'e anarchisten schijnen, zoo ongeveer als onze pro-Boeren, een gebrek in hun hersenen te hebben, die hen belet om de dingen te zien, zooals andere menschen die aan schouwen. De anarchist gelooft waarschijnlijk te goeder trouw, dat het zijn plicht is ieder die macht bezit te vermoorden. Onze pro-Boc- ren prijzen niet rechtstreeks het moorden onzer landgenooten aan maar tengevolge van hun gebrekkig gezichtsvermogen blijkt het hun juist en behoorlijk om iedereen te ondersteunen, die zich met dat ple zierige werk bezig houdt. Dat is nu altijd zoo geweest in Engeland, ver zekert deze scheepvaartkundige po liticus ons. Voor honderd jaar, toen Engeland tegen Napoleon vocht, waren er ook menschen die Bona parte uit al hun macht steundfen- Een aanslag op Chamberlain, waar van onlangs sprake was, (ook déze humbug moet nog dienst doen in dit armzalig betoogzoude door geen pro-Boer in 't openbaar wor den aanbevolen, maar of zo veel tranen zouden storten als het ge beurde? Neen. zegt de waardige redacteur van „Fairplay", anarchisten, pro- Boeren.. anti-patriotten zijn allen met hetzelfde sop overgoten. Zij zijn öf gek óf kwaadaardig, óf beide. Wat is. mag men na vorenstaan de wel vragen, de man, die deze treurige schimptaal in elkaar heeft gezet voor „Fairplay". orgaan ge wijd aan scheepvaa-rtbelangen. Als de speculatie op de sympathie van Eene dame, P. G., 42 jaar oud, weduwe van een Indisch officier van gezondheid, onathankelijk, wenscht samen te wonen met eme dame van ongeveer dezelfde positie Pension met gedeeltelijk huiselijk verkeer bij eene dame of beschaafd klein gezin komt ook in aanmerking. Aanbiedingen met nadere be schrijving van omstandigheden worden ingewacht onder No. 4593 Bureau van dit Blad. Veiling in het Verkoopl. „De Gouden Leeuw op Zaterdag 21 Sept. No. 1. Een winkelhuis met overdek te plaats en erve. aan de zuidzijde van de Korte Bcgijnestraat, no. 26, groot 51 centiaren. Opgehouden 2505. No. 2. Een woonhuis met afzonder lijk opgaande bovenwoning, open plaats en tuin, aan de zuidzijde van de Korte Houtstraat, no. 10, groot 1 are 34 centiaren. Opgehouden I 3760. No. 3. Ecu huis met afzonderlijk opgaande Bovenwoning en erve met tuin. aan de noordzijde van de Frans Halsstraat, no. 39 zwart en rood, groot lare, 42 centiaren. W. K. Loeff qq., f 3455. No. 4. Een heerenhuis met erve en, tuin. aan de oostzijde van het Rip- perdapark, nabij de Parklaan met uit gang aan den Phoenixweg, no. 45, groot 1 are, 75 centiaren. W. D. Roosdorp, f 5700. No. 5. Een huis en erve, aan de zuid zijde van de Koolsteeg nabij den Burgwal, no. 6, groot 55 centiaren. No. 6. Een huis en erve, nevens het voorgaande perceel, no. 4, groot 18 centiaren. De perceelen no. 5 en 6 gecombi neerd. A.T. Captein qq., f 810. No. 7. Een huis en erve, aan de oostzijde van de Gasthuislaan. no. 147, groot 62 centiaren. J. de Leeuw, 1140. No. 8. Een winkelhuis met annexe slachtplaats en afzonderlijk opgaande bovenwoning en erve. aan de oostzijde van het Krom, no. 29 zwart en rfod, groot 72 centiaren. No. 9. Een huis en erve. achter het voorgaande, in een poort in het Krom, no. 31c, groot 22 centiaren. No. 10. Een huis en erve met poort, naast het voorgaande. In de poort is een privaat ten gebruike van de per ceelen no. 9 en 10, no. 31(1. als huis groot 25 centiaren en no. 4942 als gang. groot 23 centiaren, dus te za- men 48 centiaren. De perceelen no. 8. 9 en 10 gecom bineerd. H. v. Elten qq.. f 4955. No. 11—13. Drie hoerenhuizen en erven met tuinen, naast elkander aan de zuidzijde van do Iordensstraat, als: No. 11. No. 44. groot 1 are 28 c.A. No. 12. No. 46. groot 1 are. 30 cA. No. 13. No. -48, groot 1 A. 34 cA. De perceelen no. 11, 12 en 13 gecom bineerd. P. Droste qq., f 16,355. No. 14. Een heerenhuis en erve met tuin. naast het voorgaande, op den hoek van het Nauwe Geldclooze Pad, groot 1 A. 41 c.A. A. v. d. Linden qq.. f 5575. No. 15. Een winkelhuis met werk plaats en erve niet tuin. aan de west zijde van het Nauwe Geldclooze Pad nabij de Iordensstraat cn uitgang door een Poort aan het Nauwe Geldclooze Pad. no. 2-4, groot 2 aren, 58 c.A. P. Droste qq-, f -1400. No. 16. Een huis en erve met tuin, naast het voorgaande, no. 26, groot 71 centiaren. A. v. d. Linden qq.. 2250. De perceelen no. 14, i5 en 16 gecom bineerd. No. 17. Een winkelhuls waarin bier huis en handel in wijnen wordt uit geoefend. met afzonderlijk opgaande bovenwoning en erve met tuin. aan do oostzijde van de Pieter Kiesstraat. no. 57. grord l A. 40 c.A. A. Visser 7800.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3