PREDIKBEURTEN Terstond praaifl De inmenging van Wilhelm. Echtscheiding. Wordt gevraagd: »er on man gesneuveld en 8 man ge wond; verder is gevochten bij Parijs (27 September), Rondebosch (Z. A. R.) 1 October. Reitz (28 September) en Winburg (30 September). Do manschappen van kolonel Gough's troepen die door Botha gevangen wa ren genomen en naar Vrijheid gezon den zijn. vertellen dat het gevecht bij Bloedrivierpoort een van de kortste was dat zij ooit hadden bijgewoond. Het duurde maar een paar minuten. Het rue eren deel van de Boeren behan delde do gevangenen zeer goed. De Boeren zeiden openlijk in hun gesprek ken dat zij plan waren op Dundee aan te rukken. CHINA. Telegrammen uit Si-ngan-foe mel den. dat het Ckineesche hof toebereid selen maakt om den 6en October of zoo spoedig mogelijk na dezen datum te vertrekken. De nieuwe wet op den leerplicht heeft, zooals bekend is, in Finland groote ontevredenheid gewekt. Aan deze stemming onder het volk is thans uiting gegeven in een reusachtig adres dat den 30en September aan de afdee- ling voor oeconomie van den Senaat overhandigd is. Er zijn nog geen na^ dere bijzonderheden bekend over den inhoud. Alleen staat vast dat het door ongeveer 500.000 menschen, dus door bijna een vijfde gedeelte van de gehee- le bevolking van het groot-vorsten dom, onderteekend is. De Engelsche Koning, die lijdende was aan spit is weer bijna hersteld. Z. M. heeft met. zijne gemalin Vrij dagmiddag een rit per rijtuig gedaan. Het vertrek van den Franschen en den Russischen consul wordt te Canea uitgelegd als een bevestiging van de aanstaande annexatie van Creta door Griekenland. De verkiezingen in Hongarije zijn toch niet zoo rustig afgeloopen als het zich eerst liet aanzien. Vier personen zijn gestorven ten ge volge van een verkiezings-schermutse- ling te Pinczebely. Te Grosswardein is Bela Baratas, van de Kossuth-partij gekozen met 284 stemmen meerderheid tegenover Koloman Tisza. De neder laag van Tisza wordt in alle dagbla den behandeld, de liberale spreken hun leedwezen uit. De laatste berichten geven den vol genden verkiezingsuitslag: 254 libera len, 72 Kossuthisten, 27 van verschil lende kleur, 21 herstemmingen. Er ont breken nog 17 districten a&n de lijst. Vrijdag zoude te Berlijn een Duitsche uitgave verschijnen van het aan den oorlog m Zuid-Afnika gewijde nummer van „L'Assiette au Beuirré" met de teekeningen van Jean Veber. Het zal in Duitschland verschijnen onder den titel „Blut- buch van Transvaal" en gelanceerd worden door d'r. Eyssler, uitgever dier „Lustigen Blatter." Men verwacht onmiddellijke in beslagneming De Duitsche Keizer heeft verbo den om een door' Berlijn ontworpen aaieruwe tramlijn langs een viaduct over de Linden te lei dep.. Men is over die hoog© inmenging in gemeentelijke aangelegenheden in Duitschland niets gesticht. In den Berlijnschen gemeente raad werd door het lid' Langerhaus een motie ingediend, het leedwezen van den raad uitsprekende dat door die weigering des Keizers de belan gen van bert verkeer en de financiën van de gemeente ernstig nadeel le den. en het magisiraatscodlege uite noodigende met alle geschikte mid delen alsnog de goedkeuring van het plan van die gemeente te be-1 werken Met 95 tegen 20 stemmen (meest van sociaal-democraten die de be woordingen te lauw vonden) werd die motie aangenomen-. Overigens is het grootste gedeel te der pers zeer ontsticht over de zen nieuwen koers van den Keizer. De clerical© „Köln. Volkszeitung" vindt het twijfelachtig, of het de zaak van den Keizer is, zich per soonlijk in zulke aangelegenheden te steken, in plaats van de beslis sing aan de overheidspersonen over •te laten die zich door bevoegden van adivies kunnen laten dienen. „Er is geen gebrek aan vleiers die volhouden, dat Z. M. een autoriteit van den eersten rang is, niet alleen in politieke en militaire zaken, maar ook in zaken van kunst, we tenschap, kunstnijverheid en zoo- meer. De ondervinding heeft echter bewezen dat het artistieke oordeel' waar dte vrije levensopvattingen hoog staan boven het eenvoudig gedoe en gedenk der conventioneele menschen, cue nooit uit hun sleur gingen. In den loop der verwikkeling ontmoet Magda een vroegeren bekende, Dr. von Keiler, dia haar verlaten heeft na een korten tijd van liefde, toe Magda nog onervaren al haar vertrouwen in hem 6 tel de. Von Keiler heeft een mooie ambtelij ke carrière vóór zich, Magda is be>- roomd en rijk. en om nu voor goed die smet uit zijn jeugd uitte wisschen, die den deftigep man aankleeft, komt bet hem het best voor Magda te trouwen, doch, onder voorwaarden door zijn conventie-begrippen geboden. Magda verzet zich fier daartegen, wil hem ter wille van haar ouden vader, hu wan, doch als hij zijn beleedigende. hooghartige voorwaarden stelt, verzet ze zich met al het vuur van haar tem perament. Haar vader, de oude man, gebroken naar lichaam en ziel, nu zijn. dochter haar eer en de eer van het gezin, niet redden wil, tracht haar te doorten met het pistool, dat hij eerst op Von Kei ler had willen afvuren, voordat deze de hand van Magda gevraagd had. Bij die scène sterft de man zelf. De predikant, d:e, zooals verteld is, Magda tot vrouw had gewenscht, is zijn lieM r. uw gebleven en impo neert liet onstuimige karakter door ziin kalme liefde voor cte menschen. van "clen ftedzer volstrekt niet onver anderlijk overeenstemt met dat van hen die algemeen als autoriteiten warden beschouwd. Wij behoeven slechts te spreken over de gedeuk te eken en van Begas, de drama's van Lauff en de teekeningen van Knack- fuss („Het gele gevaar", enz.) Maar zelfs als Zr. Ms. bevoegdheid tot hei vellen van een oordeel buiten kwes tie was, zouden- de zaken van- sta al- die zijn aandacht vragen, zoo ont zaglijk talrijk zijn dat hij bij geen mogelijkheid tijd zou kunnen vin den om zelf met de veredschte nauwgezetheid de artistieke en technische mérites van al deze plan nen te onderzoekenWij zeggen deze dingen vooral in. het belang van de Kroon zelve. Want, wat de reden ook moge zijn, de beslissin gen van den Keizer over verschil lende Berlijnsche belangen wekken te dikwijls ontstemming onder een groot deel van de bevolking, en dc noodzakelijkheid van deze beslissin gen is niet duidelijk. Onder vier oogen worden deze zaken zeer scherp gecritiseerd -en op een wijze die hoogst nadeelig is voor het ge zag van de Kroon. Wij zijn er ver re van af om gemeene zaak te wil len maken met het gemeentelijke radicalisme van Berlijn. Niet uit consideratie voor het gemeentelij ke radicalisme moesten botsingen zooveel mogelijk vermeden worden, maar in de eerste plaats is bet hoo- gere belang van de politiek en van de monarchie." De „Hambu<rger"-eorrespondent, een blad dat ook niet van anti-mo narchistische gezindheid kan ver dacht worden, maakt de opmerking dat Berlijn niet enkel een koninklij ke zetelplaats is maar een „econo misch organisme" dat uit eigen kracht zich machtig ontwikkeld heeft. Berlijn kan niet geregeerd' worden volgens beginselen die toe passelijk kunnen geweest zijn op een petieterige koninklijke residen tie uit de achttiende eeuw, geheel afhankelijk van den zonneschijn der vorstelijke gunst. In, den tegen- woordigen tijd moet het in het- be lang van het hof en de regeering zijn om op goeden voet te staan met de gemeente in wier midden zij verblijf houden. De Berlijnsche correspondent van de Times" geeft de ,.Hamb."-cor- respondent gelijk in hare bewering; dat de hoofdstad des rijks niet meer die ..petieterige koninklijke residen tie" van vroeger is. Maai- als men hem vraagt naar het karakteristie ke van Berlijn, is hij altijd geneigd om te zeggen dat het in vele op zichten een mengsel is van dorp Woodstock en de stad Glasgow. Aan den eernen kant is er een ruste- looze, levendige handelsgeest die het tot de eerste handelsstad van het vasteland maaktaan den anderen kant kan men echter bet feit niet wegdenken- dat het ligt aan de poor ten van een paleis en in zekere zin gevoel i-g is voor de gunst of de on genade van het hof. Indien er geen openlijk conflict is, is -er steeds een latent geschil, en dit is een van de weinige onaangenaamheden, van 't Berlijnsche leven. Bovendien moet men bedenken dat alle zes de par lementaire vertegenwoordigers van Berlijn in den Rijksdag sociaal democraten zijn; dat het in- den Pruisische Landdag enkel radicalen heeft afgevaardigd en dat., ofschoon, d.r magistraten gemachtigde- man nen zijn die door de Kroon in hun ambt zijn bevestigd-, de dloor bet volk gekozen gemeenteraad geheel Uii.t socialisten en radicalen bestaat. Stadsnieuws. Haarlem, 5 Oct. 1901. De Haarlemsche Kegelclubs hebben zich in den wedstrijd van den Amster- damschen Kegelbond dapper gehouden. Men zie onder sport den volledigen uitslag. Maandag 7, en Dinsdag 8 October zal in de Bovenzaal van het „Brongc- bouw" de heer C. W. Leadbeater, over wien in dit blad reeds een en ander is medegedeeld, voordrachten houden over theo sof ie. Op de in December a.s. te houden Algemeene Vergadering zal o. a. aan de orde worden gesteld de verkiezing van twee leden van het Hoofdbestuur ter vervulling van de vacaturen, die op 31 December a.s. zullen ontstaan dooi de aftreding van de Heeren J. van den door 7ii»> groote zelfopoffering en zijn zelfvergeten. Het is een zonderlinge figuur, die figuur van Magda, als met byzarre lij nen geteekend in de conventie der menschen, waartusschen ze zich be weegt. Maar die figuur is toch zoo vol rea liteit, zoo vol wild-opbruisend leven. Beide èn haar reëele, sympathieke figuur, èn het alledag-gesleur der be krompen menschen lévens, levens in so bere realiteit van den artist die van hun denken en doen de eenig waarach tige visie heeft gehad. Er gaat van dit figuur een machtige kracht uit. Het is een karakter met forsche lijnen neer gezet, en sta mij toe een auteur een oogenblik eens met een colorist te vergelijken tot in de fijnste nuanceeringen en schakeerin gen afgewerkt, g ..Ja ntein Herz! So bin ich durch die Welt gekommen. Biegen oder brechen; das heitzt, ich bieg' mich nicht. Mach's ebenso!" Dat zegt Magda bv. tot haar zuster, wanneer ze zich voelt in haar groote kracht en in het ordelijke huis barer ouders alles op stelten zet. Dat liever breken dan buigen is de stevige lijn, die dit karakter markeert door de gansche verwikkeling heen tot in den opzet toe. Maar daar naast, trekjes van stralen- den edelmoed, diepte van smart, die Berg en TL Burger Mz., die niet her kiesbaar zijn. In het douchebadhuis zijn in den af geloopen week genomen 548 baden. Naar men ons meldt-, zal aan de lo- telingen der nationale militie die zulks verlangen op de aanstaande lotings- dagen in een© zaal op den Doelen koffie en brood worden verstrekt door eenige bestrijders van het- ge bruik van sterken drank. iiwartet— Robert. Wij vestigen de. aandacht vain de muziekliefhebbers op die 4 kamer muziek avonden te geven, door het stirijkkwartet-Rabert, Gerand; Zals- man, zang, en- Henk van- Breemein,, piano. Men zal op deze avonden weder met verscheiden nieuwe wer ken kunnen kennis maken. Het programma van dan eersten avond vermeldt een kwartet van Schubert, Lieder-cyclus, „Aji die ferne Geliebte", van Beethoven, en Piano-kwintet van den Boheem- schen componist Dvorak. Laatstge noemd werk wordt hier ter stede voor de eerste maal ten. gehoor© ge- i bracht. In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid alhier, zijn Zondag a.s. alsnog tentoongesteld de moderne kame-ri-nrichtingen on werken in metaal, gebruiksvoorwer pen voor de h-edendaagsche huis houding uit de fabriek „Amste-1- hoek," Zijlweg, alhier. Het museum is geopend: van 10 4 uur. Aan de houders van veertien tappe rijen in den omtrek van het lokaal waarin op 8. 9, 10 en 11 October a.s. de loting zal worden gehouden is be volen om hunne inrichtingen op die dagen van voorm. half 10 tot namid dags half 5 gesloten te houden. Schermen. In de groote zaal der sociëteit Ver- eeniging alhier, nam heden de scherm- wedstrijd. uitgeschreven door de Ver- eeniging tot Verhooging van 's Lands Weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning" een aanvang. De Voorzitter, de heer J. J. Zeewoldt opende den wed strijd met allen een hartelijk welkom toe te roepen en den schermers veel suc ces toe te wenschen. Tevens herin nerde Spr. er aan hoe de afgeloopen schietwedstrijden uitstekend zijn ge slaagd en eene zeer aangename her innering hebben achtergelaten, het geen spr. hoopte, dat ook de scherm-: wedstrijden zouden doen. Ingeschreven zijn voor de afd. per soneel degen 105; personeel sabel 102; personeel geweer 46; corps sabel 18; corps degen 15; corps geweer 8; colon ne geweer 2, en colonne lange stok 6 deelnemers. De uitslag van den personeelen wed strijd degen is als volgt: le pr. E. J. Kuiper, van D. O. S.. Den Haag; 2e pr. Vigeveno, van de Vrije Wapenbroe ders, Amsterdam; 3e pr. Hooreman, van T. A. V. O., Haarlem; 4e pr. Reis, van Excelsior, den Haag. De prijzen bestaan uit 1 verg.-zilv., 1 groote zilveren en 2 zilveren medail les. Te 1 uur namen de wedstrijden op sabel een aanvang. Do bedle-rtafel „Zang en Vriend- schap" geeft in 't laatst vani deze maand' of in 't begin clieo* volgende haar eerste concert in dit seizoen. Hoogst waarschijnlijk zuilen dlaar- op hunne mede-werking venleenen die solisten de heeren Z-ailsman en Zimmerman. Door de l'iedlertafel zal worden uitgevoerd 't prachtige, verplichte achtstemmige koor uit den zangwedstrijd te Keulen, waar mede de vereenigin-g dien Ked zier- prijs verwierf; verder het aldaar ge zongen vrije nummer, het welbe kend© mooie liedi van Richard) Hol, getiteld; „De Rots aan Zee" en meerdlere mooie werken,. Eeo boerderij verbrand. Onder Haarlemmerliede is heden morgen de oude boederij van S. van Loon geheel verbrand. In een zeer korten tijd was van de boerderij niet meer over dan naargeestige puinhoo- pen. We hebben de vlammen zien lekken tusschen de brokstukken muur. die nog stonden, vlammen, die verwoed o mzich heen grepen, alles ten bodem toe vernietigend in een oogwenk. De brand werd gebluscht door de brandspuit van Halfweg. De bewoner Van Ruiten was niet verzekerd, doch zijn inboediel werd ge red. Van den eigenaar was alles verze kerd. onpeilbaar is en een reuzen-vastheid van wil aan het wankelen brengt. De nonchalante edelmoed b.v. wan neer zij haar zuster en Max die op el kaar verliefd zijn, doch niet trouwen kunnen, omdat het inkomen van Max niet toereikend is en tante Franziska tegen het huwelijk gekant hem dreigt te onterven, een groot vermo gen schenkt. De groote edelmoedigheid waarmede ze zich eerlijk en gedwee poogt te schikken in de denkbeelden en het lea ven van haar omgeving, maar tegen haar onstuimig temperament weer in opstand komt En dat na hevigen kamp overwinnen van zich zelf, in het derde bedrijf, wan neer ze ter wille van haar ouden va der besluit Von Keiler, voor wien ze niets dan diepe verachting gevoelt, te huwen. Het is alsof de stormen in dat onstui mig hart dan zijn gestild en of er zachtkens een milde stemming van be rusting is gekomen. Maar dan ook weer... andsen: de egoïs tische, conventioneel-deftige regee- ringsraad haar zijn voorwaarden stelt, dan slingert ze hem al den gloed harer toorn en het snijdende harer verach ting in het gelaat. Dan zijn de harts tochten weer ontketend en de strijd in haar ziel, zoo diep schokkend en aan grijpend, zoo vol leven en frischheid en gloed, eindigt met haai- weigering. Het is een mooi, een heerlijk mooi Gevonden voorwerpen: een onder stuk van een gouden oorbel. Hedenmorgen werd een arbeider wo nende te Langendijk aan het Station alhier aangehouden, verdacht van diefstal, hetgeen hij bekende. Even la ter kwam een bewoonster van de Kor te Heerenstraat aangifte doen van dief stal van een horloge vermoedelijk door insluiping ontvreemd. Opmerkelijk was 't dat 't bandje, waaraan dat hor loge bevestigd was, in 't bezit van den aangehoudene werd gevonden. Tegen de overwegwachteres aan de Leidsehestraat is proces-verbaal opge maakt wegens het niet neerlaten der sluitboomen bij het passeeren van een trein. Bladwijzer. Aan den boekhandelaar demi heer H. N. Mul, Kruisstraat alhieir, is döor die dlrukkorij Lourems Coster voor zijne leesinrichtingeni eene groot© hoeveelheid' aardige bladiwij- zems gezonden;, voorstellende een nummer van Haarlem's Dagblad', waardoor een, lief jongske zijn kopje steekt. Het geheel zal wel voldoen, ook door de fraaie kleuren.'. Zaterdag 12 October des avonds te 8 uur wordt op d© bovenzaal der Sociëteit „Vereemiging" vanwege de Haarlemsche veneend ging van Spoorweg-ambtenaren een voor drachtavond gegeven, waarop de heer Henri de Vries, lid! van de Ned. Tooneelvereeniging een vijftal voor drachten ten beste zal geven. Met een bal zal de avond worden beslo ten. Bloemend aal. Donderdag 10 October zal da J. A. van Leeuwen alhier in het lokaal Ma- ranata, als spreker optreden in het: belang van de oprichting eener onder- afdeeling van den Chr. Nat Werk mansbond; voor de leden van de Ned. Herv. kerk te Bloemendaal, Overveen, Santpoort enz. Heemstede. Als een bijzonderheid kan worden vermeld dat op een der Vinkcnbanen alhier, op één dag, niet minder dan 700 viuken zijn geslagen. In eon gezin aan den Binnenweg is een geval van roodvonk geconsta teerd. Uit oude stukken blijkt, dat de Her vormde Kerk alhier oorspronkelijk een kapel is geweest, die in 1347 is gesticht ter nagedachtenis van Graaf Willem IV die op 26 September 1345 in den slag tegen de Friezen bij Stavoren, sneuvelde. In Juni 1572 in die kapel door de Spanjaarden verwoest. Op 24 October 1623 is den eersten steen van de nieuwe kerk, gelegd door Jonkheer Nicolaas Pauw, heer van Oos tenrijk. Veisen. Bij den Gemeenteveldwachter te IJmuiden is in het 3e afgeloopen kwar taal ingebracht 1 Zeehond, van het vrouwelijk geslacht, die op het strand aldaar was gevangen en gedood, de brenger zal de daarop uitgeloofde premie van f 3 ontvangen. Voor de betrekking van onderwijze res aan de school te Veisen of Sant poort hebben zich meer dan 50 solli citanten aangemeld. Door de gezamenlijke onderwijzers en onderwijzeressen aan die verschil lende openbare scholen in deize ge meente werkzaam, is een verzoekschrift aan den raad gericht om het minimum dor jaarwedden, voorgesteld op f 550, met f 50 te verhoogen, dus op f 600 te stellen en de voorgestelde verhoogin gen van f 50 wat spoediger op elkaar te doen volgen. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Veisen, op Vrijdag 11 October 1901, des voormiddags 11 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Proces-ver baal van kasopname; 3. Suppletoire begrooting, dienst 1901; 4. Benoeming en ontslag van onderwijzend perso neel; 5. Adres mej. D. de Boer, verlos kundige te IJmuiden, om een toelage voor J901; 6. Steiger Noordzee-kanaaJ; 7. Bespreking overname Kippenbuurt; 8. Reclames hoofd, omslag, prim ko hier 1901. IJmuiden. De commissie voor de godsdienst oefeningen van wege den Ned. Pro testantenbond, heeft het orgel, dat zij in bruikleen had, ten geschenke ge- l-rprron karakterbeeld, dat sympathie wekt van den aanvang af, dat meesleept en verrukt. En het milieu waarin het is getee kend m sobere, ware lijnen is de ach tergrond in gedempt licht, dat groot rehef geeft aan den glans harer ver schijning. Wanneer Adèle Sandrock, (Ee Zon dagavond in deze rol van Magda iets geven moet, nog ,,nie dagewesen", zal men gemeten zooals maar weinig te genieten valt. V. d. B. Beverwijk. Op Donderdag 10 October a.s. des middags te 2 uur zal door B. en W. worden aanbesteed dia leverantie van benoodigdheden voor het lierhalings» onderwijs in de vrouwelijke handwer ken. .Gedurende de ma'and September werd aan de Rijkspostspaarbank al hier ingelegd 9355.22 en terugbetaald f 10373.18. Door het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin worden pogingen in het werk gesteld tot verkrijging van aansluiting bij het gasbuizennet van Beverwijk voor straatverlichting in sommige deelen van eerstgenoemde ge meente. Van de 49 ingeschrevenen voor de nationale militie zijn er 11 die aan spraak op vrijstelling maken wegens broederdienst, 6 als eenige zoon en 6 wegens lichaamsgebreken. Balfwear. Een commissie is alhier en in die omstreken op getreden en werkzaam om dien dag der 25-jarige ambtsver vulling van den heer Melchior (zie ons nummer van 30 September) niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Sloten. Tot. voorzanger i-n de N. H. Kerk alhier is benoemd de heer D. de Vries onderwijzer alhier. Haarlemmermeer. Eene conferentie met het Polder bestuur van Haarlemmermeer en het dagelijksc-h bestuur dier ge meente, in zak© d© herdenking van' d© droogmaking van Haarlemmer meer op 1 Juli 1902 heeft er toe ge leidt, diat men in beginsel besloot, dien' dag feestelijk te herdenken. De hengstenkeuring tot toeken ning van Riiks- en provinciale sub- sidiën, wordt gehouden te Hoofd dorp op 14 November a. s. Ten behoeve der Chr. school te Haarlemmermeer (O. Z.) heeft de Unie-collecte opgebracht 300. Binnenland. Parlementaire Praatjes. Het opmaken van de nominatie voor de benoeming, door de Koningin, van een raadsheer in den Hoogen Raad (vacature-van Blom) vorderde een vrij groot getal vrije, tusschen- en herstem mingen. Het resultaat daarvan was dat, met afwijking van de voordracht van den Hoogen Raad, iets wat zeer zelden is voorgekomen, tot eersten can- didaat werd gekozen Jbr mr.. O. Q. van Swirtderen, rechter te Groningen en bekend anti-revolutionair; hij kreeg ten slótte 48 van de 87 stemmen, tegen 39 op mr. Bimnerts, vice-pres. van het Hof te Leeuwarden, eierstvo-orgedrage- ne door den H. Raad. Tweede candidaat werd mr. A. Sas sen pres. der rechtb. te Breda, di© ook niet op de voordracht voorkwam; der de baron Baud, adv.-gen. te Amster dam (no. 5 van de aanbeveling van den H. Raad). De nominatie zal, nu de Koningin op het Loo vertoeft, H. M. worden toe gezonden.G. Jr. Rechtszaken. Vergiltigd. De rechtbank te 's-Hertogenbosch ver oordeelde Adriana Roza, huisvrouw van Engel Koekte De Werken, beschul digd van poging tot moord op laatst genoemde. door hem vergif toe te diie- nen, tengevolge waarvan h" is overle den, tot eene gevangenisstraf van. vijf- tien. jaar. Sporten Wedstrijden. Zeilen. De America-Cup. Bij den beslissenden wedstrijd heeft de „Columbia" gezegepraald. De Shamrock passeerde het eerst de eind streep 3 sec. voor het Amerikaansche jacht, doch daar dit een voorgift had van 43 sec. werd het als overwinnaar beschouwd. RGELbESPSLING in de Groote- of St. Bavo-kerk alhier, op Dinsdag 8 Oct. 1901. des namiddags van 12 uur, door den heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Fantasie en Fuga. Worp. 2. „Wie schön leuchtet der Morgenstern. G. Flügel. 3. Sonate No. 6. J. S. Bach. a. Vivace. b. Lento. c. Allegro. 4. Communion. A. Guilmant. 5. Aria: „Und ob die Wolke." C. Weber. Kleine Dorcas. (Brouwers vaart H2.| Zondagavond 6 ure, Evangelie-ver kondiging met voorbidding voor zie ken, C. Bosch. Donderdagavond 8 uur, C. van Leeu wen, van 7 1/28 uur, alleen voor, zieken. Burgerlijke Stand. Bevallen: 3 Oct. W. de Nobelde Vnes. d. F. C. Baas—Roest, z. 4. M. de RegtRusman, z. 5. F. F. BetzFre- deker, z. Overleden: 4 Oct. S. J. P. M. Smits 3 j., z., Ripperdapark. 5. J. Huijboom— Koster, 69 j., Hagestraat. HEEMSTEDE. Bevallen: C. Florisvan der Putten. Overleden: P. G. van Leeuwen, 13 m. BENNEBROEK. Bevallen: O. M. Uitend aal, geb. Geutskens, d. BEVERWIJK. Ondertrouwd'; G. Schrijver en A. Laans; Jb. Casseres ©n D. David son. Getrouwd1; J. C. van Eek en G. C. Sühren. Bevallen: K. BruijnsVan Zijl. d.; F. G. KochiX'Luder'vig, z.; T Panmevis—Welp, z.; A. Pilanen— Schuitemaker, z. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: W. Metz en W. Malie paard. P. Spijker en N. Selser. Getrouwd: C. de Vos en A. II. Blijle ven. J. Ravesloot eu N. v. Zijverden A. L. de Haan en T. M. Witte. Bevallen: H. SchramaScholten z C. Tichelaar—Borst z. J. M. Smite- Groeneveld z. A. Jansen—Tates (2) d. D. Grauneman—Lambo d. D. Luit- v. Leeuwen z. A. BruinisBurghout z. J. M. de Heijv. dl Pouw z. A- Spie- rings—v. Schooien z. W. v. dl Oord- Koovman d. Overleden: A. Broekhuizen 58 j. CORR bSPONPENTIE. ^anls°enwachters in 't Kenaupark. Wij achten de zaak niet van algemeen belang, en dus het ingezonden stuk niet voor opname geschikt. Wij verzoeken onzen agenten de op lossingen op de Prijsraadsels met geld prijzen, die bij hen inkomen, uiterlijk Donderdagavond af te zenden naar on ze Bureaux gebouw „Het Spaarne", Kampersingel, hoek Zuider-Buiten- Spaarne, te Haarlem. REDACTIE KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, feest van den II. Rozen De gelezene II. H. Missen l© 6 1/2 en 9 uur en te lialf 11 uur de plechtige Hoogmis. Te 1 uur voorbereiding voor de vrou wen en meisjes, die op Dinsdag 22 Oct. het H. Vormsel hopen te ontvangen; te uur voor de mannen en jongens. 's Avonds te 7 uur Lof, predikatie en de voorgeschrevene gebeden. Maandag te 7 uur Lof en pred. tn Rozenh. tot lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, feest van de Allerh. Rozen krans, de stille HH. Missen, te 7 en half 9, te half 11 de plechtige Hoog mis. Te 3 uur het Rozenhoedje en te half 7 het Lof met de feestpredikatie. Maandag, Woensdag en Vrijdag on derrichting voor de Vormelingen: voor de meisjes te 4 uur en voor de jongens 's avonds te 8 uur. Maandag en verdere dagen dezej week te 7 uur het Lof Ier eere van O. L. V. vajn den Allerh. Rozenkrans met de voorgeschreven gebeden. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 uur óv gelezen HH. Missen, te half 11 de Hoogmis; 's Namiddags te half 4 de Vespers en Rozenhoedje. Zondag te half 6, 7, 9 en half i 1 uur de H. H. MisseD. Te 3 uur geen Vesper, alleen de vormelingen worden op dat uur in de kerk toegelaten. Te half 5 zesde Jubüé-bezoek der H. Familie. Des avonds te 7 uur Lof, processie en feestpredikatie door den Zeer Eerw Heer Nierman. Maandag en volgende avonden dezet week te 8 uur het Lof met Rozenkrans en andiere gebeden. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag te 3 uur, Maandag, Woens dag en Vrijdag te 12 uur. onderrich ting voor hen die tot de eerste II. Com munie zijn genaderd en het Heilig Vormsel nog niet ontvangen hebben. (N. H. Ci) Advertentiën V Voor de vele bewijzen van sympathie en deelneming onder vonden bij het overlijden en de teraardebestelling van onze innig geliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster Mejuffrouw ELISA BETH DE ROOKoppen, betuigen ondergeteekenden hunnen welge- meenden dank, in het bijzonder aan den WelEd. Heer ENSCHEDÉ, de Dames der Vereeniging en hare vriendschappelijke buren. D'e Wed. KOPPENSerné. J. J. DE LANGEN WENDELS- Koppen G. J. DE LANGEN WENDELS. Amsterdam, 5 Oct. 1901. De Heer en Mevrouw VAN SOMEREN GRÉVELigt betui gen hierbij hun hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling ondervonden bij het over lijden van hun jongste kind. Haarlem, 4 October 1901. PRO DEO. Bij vonnis der Rechtbank te Haarlem van 46 April 4901, is het tusschen GERRITJE DUIJN en HENDRIK HARTEL, Slager, bei den te Haarlem wonende, bestaande huwelijk, door echtscheiding ont bonden met al de gevolgen van dien. De Procureur die voor de eischeresse heeft geoccupeerd DE HAAN HUGENHOLTZ een net DAGMEISJE. Jansweg 30rood. Een beschaafde Juffrouw boven de 48 jaar, van 's morgens 8 tot 's middags 5 uur, om een meisje naar school te brengen en verder eenig huiswerk te doen. Loon ƒ2.50 per week. Brieven onder No. 4607 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2