NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang Dinsdag 15 October 1901. No. 5612 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden7 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden,t 1-30 Franco door het geheele Bqk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 129, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèrg L. DAUBE Co. JOHN F. JONEjj^Succ., Parijs 31Faubourg Monlmoftre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 15 Oct. bevat o.a.: Over de terechtstelling van Lot- ter, Uit de Mail, De broeder van Blanche Monnier, De Zuid-Afrik, locomotieven, Haagsche Brief, De Courses te Woestduin, Stukken van den Gemeenteraad, Moment opname. Politiek Overzicht. Letter is terechtgesteld, dl© schan delijkste daad, die sterk spreekt, die met forsche kleuren te voorschijn treedt bij al wat Engeland reeds wreeds en scbamdlelijks bedreven heeft in dezen oorlog, is geschied. Era de Engelsche negeening, die toch immers zal voortgaan miet steeds meer bairbaansohe wreedhe den in de zwaar geteisterde Bóe ren-Republieken, zal dit gruwel stuk vergeten, en peinzen, alweer oven" nieuwe martelingen die ze de strijders voor de zaak van vrijheid en recht zal aandoen, en aan de zwakken, de vrouwen, kinderen en: grijsaards. Maar het dappere Boerenvolk zal het niet vergeten, zal integendeel geprikkeld worden tot nieuw en heftig verzet tegen dl© schurkachti ge heulen. Daily News" heeft op die te rechtstelling een heel eigenaardig commentaar geleverd, waaruit de gansche slangen-natuur der Engel sche rooversbeul spreekt. Di t blad bespreekt dei zaak ald'us „Het is een verschrikkelijk be richt, ten eerste omdat dit het eer ste geval is d'at een krijgsgevange ne ter dood gebracht wordlfc die ar zich op beroept, burger te zijn van den Oranje-Vrijstaat. Maar ver schrikkelijk is het bericht, niet ai- leen voor de Boeren, ook voor de moeders en vaders van Britsch© of ficieren die gevangen genomen zijn, omdat volgens het onveranderlijke gebruik in den oorlog, zulk een te rechtstelling mi et zondier de een1 of andere weerwraak zal blijven. De re'geering zegt ons niet of dergelij- ke wraakoefeningen, reeds gevolgd zijn op de andlere terechtstellingen, doch het is maar al te waarschijn lijk dat dit 't geval geweest is. Zelfs al' is Lotte r een opstandeling, dan nog had dezelfde wijsheid die in dien Amier.ikaanscheni burgeroorlog de Noordelijken er toe bracht, zich te onthouden van terechtstelling der Zuidelijken, ons in ZuidLAfrika moeten leiden. De Noordelijken zongen „Wij zullen Jeff Davis op hangen aan een appelboom." Maar zij deden het niet. Zij waren wel wijzer, en zij hebben 't gewonnen." Van het geeselen» van den jongen krijgsgevangene zegt de „Daily News"Het is eenvoudig walge lijk. Daar heeft onze kruistocht, ten dèeie ondernomen om aan het gee selen van. de zwarten een eind. te maken, ons dus al gebracht: dat wij die zwarten nu de blanken la ten geeselen Een tintje afkeuring over liet gru welstuk spreekt hier wel uit, maar bovenal treft hier de wei-overdach te. politieke bezorgdheid voor de gevolgen- En d'at teekent. Denk toch vooral eens aan de ge volgen zegt „Daily News1* De Boe ren zullen nog heftiger op ons gebe ten worden. En dat zullen ze zeker. Krachtiger dan ooit zullen' de vlammen: van het verzet nu op laaien en tot wereld-verbazenden moed1 aanzetten Het oorlogsnieuws in. de bladen is schaarsch en oud'. Toch loont het wel de moeite het mede te deelen, al was het alleen maar om te doen zien: hoe weinig d'e Britsche berichten zijn te ver trouwen. Er zijn nog altijd iwera- schen, hoe onbegrijpelijk het ook schijne, die afgaan op de berichten van Engelsche oorlogscorresponden ten. Hei is meer in het bijzonder voor hen dat wij het volgende tele gram van Dinsdag van Renter's cor respondent te Dundee vertalen „Botha's positie is op 't oogenhlik moeilijk. Nu hij in de ruwe streek is getrokken, welke wordt doorsneden, d'oor de Ngomibergketen, heeft hij zich genoodzaakt gezien zijn wagen trein. geheel achter te laten. Er la gen twee wegen naar het noorden voor hem, een ten oosten en een ten westen van de keten. Generaal Wal ter Kitchener had met het oog op de sterkte- van Botha's commando, die op 2000 man werd geraamd, be sloten enkel den westelijken uitweg af te sluiten ten einde Botha te: dwingen den oostelijken te kiezen. „Dit geschiedde dan ook. Botha maakte den 4en October eon nacht- marsch en was den Oen den gan- scben dag in gevecht met de kolo nels Campbell en Ganratt, De strijd duurde tot drie uur in den namid dag, toen de vijand zijn stelling ont ruimde. „Hoewel zeer moeilijk is Botha's positie niet hopeloos. Ten eiudle zijn terugtocht mot succes te vol brengen zal het voor hem/ noodi'g zijn de Pongolo- of de Baviaans-ri- v'ier over te trekken, (Inmiddels is Botha inderdaad laatstgenoemden stroom overgetrokken.) „Gisteren en heden negende het zwaar, zoodat de rivieren zeer hoog zijn. „Zelfs wanneer men aanneemt dat het Botha mogelijk is een van deze rivieren' over te trekkendan nog zal hij genoodzaakt zijn dien oosbelijfcen weg te kiezen die berm in Swazieta-nd moet brengen. In het westelijk deel van Swaziolanid is het volk den Boeren vijandig. Deze echter zijn sterk genoeg, om met de gezindheid der Kaffers geen rekening te houden. Kleine troepjes Boeren zijn, des nachts trekkende, ten noorden van Wakkerstroom te ruggegaan." Elke commentaar mag biji een zoodanig telegram overbodig wor den geacht. Echter noopt de telkens wedler- keerende schatting van Botha's macht op 2000 man ons een opmer king te maken. De hoogste ramin gen door Engelsche corresponden ten gegeven van de strijdmacht die in Zoeloela/nd was gevallen en de Engelsche posities hij Itala eai fort Prospect had aangegrepen, was 1500 man. Er is geen enkel bericht gekomen dat dleze strijdmacht later is versterkt, men moet dus aanne men' dat Botha nu hij met 2000 man d:e Baviaans-rivier is overge trokken, met zijn geheele macht is ontkomen aan het cordon dat l'ard Kitchener om hem wilde laten leg gen. Het kan zijn nut hebben dit reeds vast te stellen bij te verwachten lijsten van gevangenen uit dezen omtrek. Dat Botha wel degelijk aan het Britsche cordon is ontsnapt voor dat dit geheel gesloten was. blijkt ook nog uit een telegram van den heer Bennet Burleigh, meldende dat de Boeren een paar mijlen» ten oosten van Vrijheid om den vleugel der Britsche colonnes heentrokken. Dit succes schrijft Renter's corres pondent te Pretoria toe aan den dikken mist, die de samenwerking der Britsche colonnes onmogelijk maakte. Twee jonge farmers, die zich tweemalen bij de Boeren hebben aangesloten, zijn hedenmorgen te Vrijburg opgehangen. De fanner Möller is veroordeeld tot een boete van, 100 pd. st., subsi diair negen maanden hechtenis, omdat hij voor meer dan, zeven d'a- gen levensmiddelen in zijm hoeve had. De krijgsraad' hoopt, dat dit een- waarschuwing zij voor de inwo ners. Uit de Mail. Den 7e.n September werd uit Kierksdorp geschreven De week is vol gebeurtenissen van belang geweest. Drie Holland- sohe Afrikaner vrouwen, wier echt- genooten of andere verwant/en nog op commando zijn, kregen verlof om naar het laager te gaan, ten ein de dezen te ovenreden om binnen te kom/en en zich over te geven maar tot op nu toe zijrn zeer weini gen gekomen, niet meer dan vijf- -igdeirt de uitvaardiging dier Buitenlandsch Nieuws. Veroordeelingen. Te Barkly-west is een farmer ver oordeeld om gehangen te worden; zijn straf is veranderd in tien jaar dwangarbeid. Te Jacobsdaal is een farmer ver oordeeld om gehangen te worden zijn straf is veranderd in deportatie. Het vonnis van tien jaar dwang arbeid, uitgesproken tegen een ex- veldeomet uit Vrijburg, is veran derd in drie jaar. Een farmer te Vrijburg is veroor deeld' om dood/geschoten te worden; zijn straf is veranderd in Levenslan gen dwangarbeid. Itiem proclamatie, en er is reden om t'e gelooven d'at tien van, hen, dlie met den Boenen-korporaal Du Toit in kwamen, dit deden1 om een geschil d'at deze met zijn veldlcomet had, en dus niet om de, proclamatie. Wat er in het laager omgaat, dat kan mem natuurlijk moeilijk te we ten komen.. Wat die bezoeksters ver tellen, daar kan m'eni volstrekt niet op aan. Spreken zij met Bragelschen of Engelschgezinden, dan veroor- deel'en zij het dwaze gedrag der .e- publikeinien ten sterkste en laten zij het voorkomen als Was haar eemig levensdoel om haar mians tot het gebruik te nopen der goeder tieren Britsche geraaide door zich over te gevenmaar al di»e betui gingen zijn veel te sterk om iemand dlie het ras begrijpt om den: tuin te leiden, en d'e eenligie manier om haar ware gedachten te weten te komen is om haar te hoor,om als zij niet op haar hoede zijn. Er schijnt weinig twijfel te zijn dat het geven van verlof het denkbeeld heeft doen veld winnen dat Groot-Briitaranië het na den 15en miet Hanger houden kam, en door bluf de overgaaf wil bewerken. Dit begrip bestaat onder hen. era d'e proclamatie schijnt hun een bewijs van onze zwakheid. Eén dame, de vrouw van een vroeger amtenaar, heet een vriendin ver teld tie hebben dat 't volk in 't laa ger vol vertrouwen en vol hoop is op eigen d'apperheid en buiteraland- scbe tussohenkomst. Dinsdag gingen 10 van de Shorn- cliffe bereden infanterie naar ge woonte als beestenwachters het vee vooruit, om een positie in te nemen op een hoogte, die het gezicht geeft op een weideplek, 2 a 3 mijlen van de stad; maar zij vonden op de hoogte een aantal republikeinen die tusschen die rotsen zich verborgen hadden., en hun toeriepen dat zij zich moesten overgegeven. Zij gin gen aan het vechten, en zeggen ^da.t zij twee Boeren hebben zien vallen; aan onzen kant w,erd: een man ge vaarlijk gewond, twee paarden wer den geschoten, era die rest moest zich overgeven. De republikeinen,, zeg gen zij, verscheiden honderden sterk, en met wagens, waren vlak bij. Kort daarna zag die wachter op de westelijke heuvels een aantal re publikeinen, en een bom werd on der dezen geworpen, waarbij men een man en paard zag vallen. Donderdagmorgen gingen 14 man van het 13de huzaren met vee uit, toen bijna precies hetzelfde gebeur de. Men had hun netjes een hinder laag gelegd, en, nadat een der onzen doodelijk gewond was, moest de rest zich overgeven, om ma d'e ge wone uitklee-partij te worden vrij gelaten. Vrijdagmorgen trokken 40 man. meest van het 13de huzaren, maar het eeraige „Imperial Bush men" er bij en onder een officier van dezen, d'e stad uit in de rich ting van d'e renbaan. Toen zij net de stad uit waren, zagen zij een bende van omstreeks twirabig Boe ren die zij niavolgdeni, om net in een knap gelegden valstrik tie ra ken.. daar achter hen een andere afdeeling Boeren was, en zij door een nepublikelnsche macht van omstreeks 300 omsingeld waren. De meeste der onzen waren afgestegen, toen zij de ontdekking dieden, en gingen aan 't vechten, terwijl hun meeste paarden naar die stad terug galoppeerdenEen scherp doch kort gevecht volgde, waarin de huzaren hun sabels bezigden, en een van hen, een Afrikaner, in de hand wondde, en», toen hij diens wond verbond, gevangen werd genomen- Een ander wordt gezegd een Boer op het hoofd een houw gegeven te hebben, maar terstond daarop doodgeschoten te zijn. Het eind was dat twee der onzen sneuvelden, vol kogels bij het eerste schieten, en zes of acht gewond werden, terwijl de republikeinen, zes gesneuvelden of tien of twaalf gewonden zullen verloren hebben. Eenige der onsen ontkwamen de rest werd gevan gen genomen en later ontslagen. Aan den buitenpost verschenen z'j deels kaal. een met een paar puttiss om zijn beemien, en die anderen even fraai uitgedost. De Carlistisclie beweging- Volgens de „Imperial" heeft de prefect van Barcelona den chef dier gendarmerie: en eenige autoriteiten biij zich ontboden om te beraadsla gen over de Carlistisclie beweging die. te Ignalada was gesignaleerd. Tot dusver heeft de regeering geen bericht ontvangen omtrent d'e verschijning van Carlistische ben den. De broeder van Blanche Monnier. De rechtbank te Poitiers heeft den broeder van Blanche Monnier, die zonder eenïg verzet heeft toege laten dat het meisje door haar moe der werd opgesloten en gehouden in een toestand van1 vervuiling die zeer ernstige gevolgen, heeft gehad veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf. De daderes, de moeder van het meisje is, zooals men zich herinne ren zal., kort na haar gevangenne ming overleden. De heer Mannier heeft beroep aangetëekerad tegen het vonnis. Alsomeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Onder een aantal rebellen, vier vonnissen Zaterdag weirdiew uitge sproken, was ook Schoeman, luite nant bij Lotter's command'o, d'e zoon van een welgesteldlera Boer, die ter dood veroordeeld is. Lord Kitc-hener heeft het vonnis beves tigd. Toen' Botha bemerkte d'at een Britsche strijdmacht zich ten noor den van zijn troepen bevond, hield hij stand ongeveer twintig mijlen ten zuidkeste-n van Piet Relief, in de nabijheid van Lunenburg. Hij zal nu genoodzaakt zijn zich naar het noorden een weg te ba/raen door de Engelsche troepen., of de Bavi aansrivier weer over te trekken of Swazieland binnen te vallen. Dit laatste is gevaarlijk wegens de vij andige gezindheid der Kaffers. De Australiërs namen gisteren 7 van Botha's wagens en verbrand den deze. Generaal Bruce Hamilton meldt dat ten oosten van zijn korps nog een aantal wagens staan, d'ie door vrij sterk geleide worden be waakt. Over het geheele land zijn zwa re regens gevallen. Omtrent een gevangenneming van Scheepers door Kitchener ge seind. zijn nog geen bijzonderhe den. De laatste berichten omtrent hem melden dat zijn commando ge stadig werd achternagezet door ma joor Kavenagh en den 19en dezer lil paaiden in des vijands handen moest achterlaten. Scheepers was toen nog zeer ziek. De ongelukkige leed sinds gerui- men tijd in hevige mate aan» typhus, volgens een ander bericht aan ap pendicitis. Eenige dagen geledien was hij in zijn wagen bijna gevan gen genomen, hij kon toen slechts ontkomen» door ziek als hij was paard te springen. Voorzeker heeft hem dat, geen goed gedaan en nu men niets verneemt onibnemt de ge vangenneming van zijn commando, mag men d'e onderstelling wagen dat hij, te ziek om verdier te trek ken. zich aan den vijand heeft over geleverd, ten einde zijn mannen niet in hun bewegingen te belem meren. Aartshertogin Elisabeth, d'e doch ter van de voormalige Oostenrijk- sohe kroonprinses, die thans gra vin Lonayay is, zou zich hebben verloofd meit prins Otlo Wiradisch- gratz. De kleindochter van; keizer Franz Joseph en koning Leopold der Belgen is thans 18 jaar, haar aanstaande is tien jaar ouder. Koning Leopold der Belgen brachlt Zaterdag mot zijin dochter prinses Clementine een bezoek, aan het Antwerpsche Salon. Op den weg van hot station naar de tentoonstel- l'irag werd de vorst uitgejouwd door een man die zich gedrongen gevoel de op deze wijze uiting te geven aan zijn anti-royalistische denkbeel den». Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Tor eore van prof. Virchow had icra de Wandiedhall© van hot Huis van Afgevaardigden Zaterdagmid- d'ag een feestmaal plaats, waaraan 200 personen deelnamen, onder wie de ministers graaf Posadlowsky en Sbudt, de General st'absarzt Leut- hold era de vertegenwoordigers van het buitenland, als Biaccillii., Lister ©ra Gornil. Op den maaltijd' volgde een groot feest in de d'ichitgeviilde zittingszaal vara hot Huis, dial eera allerschitte rendst verloop had'. Graaf Posa dowsky leidde hot feest, bijgestaan dioor Studt, Stokvis >en andere /er tegen wooirdigea-s van vreemde lan den». Prof. Waldeyer hield de feest rede en bood prof. Virehow uit naam van de geneeshoeren van Duitschland een gift van 50.000 mark aan ter uitbreiding van d'e V i rc h o w-sti chti ng Minister Studt deelde daarop me de dlat d'e keizer den jubilaris d'e groote gouden medaille voor we tenschap had verleend en las een brief van den Keizer voor. Een telegram uit Glasgow meldt dat een zieke, verdacht van aan pest te lijden, is aangebracht door hot stoomschip Bavaria, dat Donderdag, avond te Glasgow aankwam. De patient, een laskar (Indische koloniale troepen), is in het hospi taal opgenomen- Het definitief tekort op do Fran sche begrooting word't op 50 milli oen francs geraamd. De Kamer is tegen 22 dezer bij el kaar geroepen. De „Gaulois" heeft weer wat nieuws ontdekt. „Ons wordt ver zekerd" schrijft het blad, „en voor- loopig weigeren wij er geen geloof aan. te hechten, dat de minister van justitie, die niet durft Emile Zola officieel en bij een tot zekere hoog te operabaar besluit, weer in de ge lederen van het Legioen van Eer op te nemen, aan den drukker van het jaarboek der Legioenriddërs heeft laten bevelenden naam van den schrijver van la Débacle dood gewoon weer in de naamlijst der leden van de orde op te nemen." Voorloopig een vraag om ophel dering over het gerucht, schrijft de „Gaulois". meer niet. Wat volgen zal laat zich raden.. Stadsnieuws Haarlem, 14 Oct. 1901. Zaterdag 26 October geeft onze wel bekende dilettanten-nniziekvereeniging „Harmonie", directeur de heer C. A. W. Bernhardt eene uitvoering in de concertzaal der Sociëteit „Vereeni ging-" Het programma bevat behalve ver schillende mooie nummers door de muziekvereeniging ten gelioore te brengen, eene humoristische muzika le scène „De noodlottige groote trom of het betooverde orkest". Ook zullen twee muzikale clowns optreden. Het belooft een genotvollen avond te worden. Haarl. Arbeiders-Secretariaat Sedert de vorige opgaven hebben zich bij liet II. A. S. aangesloten de Dienst- bodenvereeniging „Allen voor Elkaar", de afd. Haarlem van den Kappers- en Barbiersbediendenbond,. dc afd. Haar lem van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en de afd. Haarlem van den Metaalbewei- kersb'ond. Het H. A. S. omvalt than 17 aangesloten vereenigingen. Kon. Erk. Schietvereeniging „Generaal van Merlen". Deze vereeraiging hield Zondiag ha ren jaarhjkschew prijskamp om den Eereprijs (gouden Remontoir horlo. ge) aangebodlera door die bescherm vrouw, m:evrouw Visser van Hazers. wowdieVara Meriera, era om die ovè. rige aangeboden era aangekochte prijzen. Daartoe loten op het terrein degenen, die aan humne» verplichte seriën voldaan hiebbera in groepen vara 5, waarvan die 2 hoogsten prijs hiebbera en samen overkampera om hei horioge. 29 ledera hadden vol daan, dus .12 prijzen, die tem deel viel/era als volgri, le prijs J. W. Jerany Weijierman met 56 punten» era ve/rg. ziiv. draag- miodaillë. 2e pr. J. c. Lucas met 56 p. en. zilv. dlnaagmedailïe. 3e pr A. vari der Burg met 55 p. 4e pr. H. Th. Kerstcl met 54 p. 5e pr. J. G Fransera met 54 p. 6e pr. L. dë Raadl meb 53 p. 7e pr.W. C. Rices met 52 p. 8e pr. W. J. Pot dë Vin mot 51 p. 9e pr. A. C. de Koek Jr. met 51 p. 10e pr. L. J. Pierlot met 50 p. 11e pr. R. D. C. Brie dé met 49 p. 12e pr. A. C. de Koelt Sr. met 41 p. Bij. den kamp om dien Eereprijs tusschen deze 12 was L. dë RaadJ dia winner daarvan mot 53 pu/nten, waarop voor herra in zijn© groep in viel als prijswinner B. Ried met 47 punten. Bij den wedstrijd: om dein „Ro zen pot (diit jaar 22 deelnemers era 11 prijzen) werden dieze behaald le Prijs P. die Lugt nwt 55 pun ten. 2e pr. A. van d'er Burg met 55 p. 3e pr. L. dë Raad met 55 p. 4e pr. J. C. Lucas met 55 p. 5e pr. H. Th. Kerstel met 54 p. 6e pr. J. W. Jenny Weijierman mot 54 p. 7e pr! P. D. G. Briedé met 52 p. 8e pr. A. C. de Koek Jr. met 52 p. 9o pr. E. W. Goedhart mot. 52 p. 10 pr. G. H. Huetinck met 50 p. lie pr. M A. Paap met 47 p. Vara de jongelieden werden dë prijzen gewonnen door L. J. Sabe- lis met 51 en H. Eldermans met 48 punten. De Eereprijs werd den winner door den Eere»voorzitter der ver eeniging den heer F. M. Baron van Lijnden met eene hartelijke geluk- wonsch ter hand gesteld. Moment-opname. Zondagmorgen half twaalf op den Zijl weg. Komt een fietsrijder aange- trappcld, netjes aangedaan, geheel op z'n Zondags; een grauw papieren zak onder den arm. Eén hand dus aan het stuur. Komt een hond aangetrippeld, een mooie langharige, brufn-met-witte hond. Wielrijder ziet niets dan het lachend zonnetje om zich heen, en het eind doel in 't vopschiet. Hoi denkt slechts aan de huisdeur die hij aan den overkant van de straat open ziet staan, en het twaalf-uurtje dat hem daarachter wacht. Een ontmoeting heeft plaats. De overstekende hond had er nog kunnen zijn, maar de vlug aan-draai ende, nikkelen wielen, die vol vroolijit lichtbeweeg zijn, brengen hem in de war. Op het kritieke momentje aarzelt hij en stopt, juist' voor het rijwiel. De fietser, zoo plotseling in zijn vaart gestuit, gehoorzaamt aan de wetten der inertie of traaghetid, en vliegt al leen voort Ln de richting, waarheen bij zich bewoog; zijn wiel achterlatend bij den jankenden hond en den open- gescheurden zak. Ecnigszins komisch tooneel! Het gelaat des mans heeft de tint van den

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1