Verloren: Meid-Alleen. Boekhouder. Aankomeling Schutterspak met Schako. Zola in't Maleisch vertalen, te begin nen met Nana, wat o. a. in dn ,,Deli- Courant" wordt afgekeurd, omdat het blad dit boek geschreven acht ,,met de kennelijke bedoeling, om gemeene en obscene dingen neer te schrijven." Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Het hoofdbestuur van de Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegpersoneel heeft (naar ..Het Volk" meldt) een adres ge richt tot den minister van waterstaat, handel en nijverheid, waarin het ver zoekt de artikelen omtrent den arbeids tijd in het Algemeen Reglement voor den dienst en het vervoer op de locaal- spoorwegen zoodanig te wijzigen, dat in het vervolg ook machinisten, leer ling machinisten en stokers daarom der gerangschikt worden. Wetenschap. Nieuwe proeven voor het kenbaar make© van spoorba nen bij duisternis. Het Beiersch bestuur der Staats spoorwegen heeft in den laatsten tijd uitgebreide practiscbe proeven geno men met violetlicht, waarbij dei onder vinding werd opgedaan, dat de zooge noemde gemengde kleur niet op vol doenden afstand kenbaar is. Verdere proeven met goed licht toonden aan, dat deze laatste kleur wel is waar op groote afstanden zichtbaar is, doch dat lichtgeel te weinig verschilt van onbeschermd, z.g. wit licht van petro leumlampen, terwijl donker geel voor rood kan worden aangezien. Er werd getracht het naast ,,rood" en „groen" vesreischte nachtsignaal door het naast elkander plaatsen van verschillende kleuren te verkrijgen. Ten einde hier bij zooveel mogelijk lantaarns uit te winnen, werd eene inrichting gemaakt om de gewoonlijk naar achteren ge richte stralen, door middel van een Bieuwzilverreflector, van terzij d'e uit de lantaarn en zoo door een spiegel naar voren te werpen. Op deze wijze werden, met gebruik making van een enkele mastsrgnaal- lantaarn met ronden brander van 12 duim en een lichtsterkte van 14 nor maalkaarsen, twee lichtbronnen ver kregen, die men afwisselend voorzag van een scherm met de verschillende nuances van de kleuiren groen era geel. Een zeer duidelijk, met geen ander nachtsignaal te verwarren beeld gaf, bij een afstand van 450 mM. tusschen de middelpunten, der schermen, de samenvoeging van groen en licht geel, zoodat het vooruitzicht bestaat, hier mede de oplossing dar vraag ter ver krijging van eenvormige signalen op Duitsche spoorbanen een stap nader te komen. (Loc.). Paalwoningen. In het begin van dit jaar werden in Bosnië te Dolnji Dolina bij Gradiska, in het bed van de Save overblijfselen van paalwoningen ontdekt/. De direc tie van het museum te Serajewo liet een nader onderzoek instellen en dit heeft allengs tot vondsten geleid, die op één lijn zijn te stellen met de reeds vele jaren geleden in Zwitserland ont dekte paalwoningen. Vier woonhuizen zijn reeds te voorschijn gebracht, waarvan drie nog in goeden toestand, gevuld met een aantal voorwerpen uit den brons- en den ijzertijd, ongeveer 30 eeuwen geleden. Negen meter onder de woningen werd een boot uitgegra ven, die uit een uitgeholden eik be stond en 5 meter lang is. Diifc merk waardig overblijfsel en tal van voor- Werpen zijn naar het museum te Sera jewo overgebracht. Vervolg Stadsnieuws. Maatschappij tot verbstering der huisvesting van on- vermogenden- Het jaarverslag, in de algemeene vergadering uitgebracht, vermeldt, dat zich in het maatschappelijk jaar, geen gelegenheid voordeed, om tegen eenilgsziras billijke prijzen perceelen aan te koopen, die behoorden te wor. ien opgeruimd. Evenals dit bij de bouwonderneming Jordaan geschiedt, wenschte ons Be stuur het toezicht op de woningen der Maatschappij op te dragen aan een der dames van de opleidingsschool voor socialen arbeid in Amsterdam. Mej. van Harrev'eld stelde zich ter be schikking van het Bestuur, om die iak op zich te nemen. De rekening en verantwoording van den penningmeester over het boek jaar 1900/01 werd op voorstel van den eer vergadering aanwezigen commis saris goedgekeurd. Op 30 April 1.L be droeg het kapitaal der Maatschappij 43,500. Na afschrijving op de gebou wen en vermeerdering van het reserve fonds, werd' het dividend vastgesteld Dp 15 per aandeel. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen werd als commissaris. Dr. J. 3. Wijnhoff als bestuurslid herkozen. IJsclub „Haarlem en Omstreken". Onder voorzitterschap van dien neer Jhir. Ch. van, die Poll had Maan- dlagiavond in de bovenzaal van café „Neuf" de jaarlijfcschie algemieetnie vergadering plaats. Uit hot verslag van don secretaris bleek dat die ver een iging in een hoogst gnnsti'gen toestond verkeert, het saldo is zeer groot, doch zal door nooclige her stellingen aan het clubgebouw aan merkelijk verminderd' worden. Voorts zal die club eeru strook van» 8 M. breedte laiqgis de spoorbaan moeten missen, daar de spoorbaan verbreed wordt.. Evenwel blijft het terrein h'lcrdooi* nog zeer geschikt. Uit het verslag van dien, penning meester, den heer Mea'ens, bleek! dat do ontvangsten bedroegen f 6096.56^, die uitgaven 3448.41, zoodat het saldo 2648.15i bedraagt. Tot op heden zijn nog 34 obliga- tiën afgelost. Het bestuur stelt voor met het oog op d)e reparatie aan het clubgebouw het aantal uit te loten obligation op 10 te bepalen. Dit voorstel w'ordlt aangenomen. Uitgeloot worden die aandeden 92, 103, 81, 52, 68,121, 104, 3, 40, 58. Daarna werden de ontwerp-wij- zigingen in het huishoudelijk regle ment behandeld en goedgekeurd. De voornaamste wijzigingen, zijn Art. 2. Ie alinea, bijvoegen: Zij de Eereledeni dragen een bij zonder Insigne en betalen geeaie coinitributi'e1. 2e alinea te lezenGewone leden, zijn Dames en heieree, meerdier- jarigen, enz. Art. 3. ie alinea te lezen:De jaar- lijksche contributie voor gewone le den, hoofden van huisgezinnen be draagt 4. Dames en heeren, gewone leden, geen hoofden van huisgezinnen, be talen op hun verlangen 3.con tributie, indien zij die iln art. 5 be doelde gratis dames- en kindertkaar- ten niet verlangen te ontvangen, en daarvan vóór 1 Oct. schriftelijk aan dien Seor.-Peamingm. kennis ge ven. Deze bepaling zal voor d!e ie maal gelden voor het seizoen 1902/1903. Art. 4 te lezen: Zijl, die voor hef lidmaatschap wenschen te bedan ken, zijn schriftelijk veilplicht daar van voor 1 November aan den Secr.- Penningmjeest'er schriftelijk kennis te geven. Wenschen zij later wederom' lid te worden, dan zijn zij de entrée van f 1.opnieuw verschuldigd. Art. 4. a. (Nieuw.) Over de con tributie wordt io de maand Octo ber bij vooruitbetaling beschikt. Zij,, die dfen 15en November hun ne contributie nog niet betaald heb ben, worden van de ledenlijst afge voerd en kunnen niet weder als lid aangenomen wonden, alvorens zij de achterstallige contributiën aan gezuiverd en de entrée opnieuw be taald hebben. Art. 5, 3e alinea, te lezenAan de gewone leden, die f 4.contribu tie betalen, zullen gratis worden verstrekt 1 dameskaart eni 2 kindër- kaartleni. Desverkiezend'e kunnen deze d'e dameskaart tegen 2 kinderkaarfcen of de 2 kinderkaarfcen tegen 1 da meskaart bij den Secretaris-Pen ningmeester omruilen. Art. 7. Na de le alinea in voegen Het herkemni ngsteeken voor de eieredediem zal bestaan in een roset van rood' en wit lint, gedekt door een' zilveren schaats. Art. 8, te lezenHeit bestuur be staat uit'een President, een Vice- Preisidenifc, eon Secretaris-Penning- meester, een Tweeden Secretaris- Penningmeester en vijf Commissa-! rissen. Art. 9 en 10. De woorden Secre taris en Penningmeester te vervan gen door Secretaris-Penningmees ter. Art. 14 te lezenDe1 imiet het toe zicht op de baan belaste leden van het bestuur zijn bevoegd] degenen, die zich onordelijk gedragen, of zich niet onderwerpen aan de be velen in art. 13 genoemd, onmiddel lijk van de baan te doen verwij deren. Wais de verwijderde geïntrodu ceerd. dan wordt hij gedurende, het seizoen niet meer op die- baan' toege laten. Was de verwijderde een lid of buitengewoon lid en gaf zijn gedirag naar het oordeel van den toezicht houdenden commissaris daartoe aanleidin - d!an brengt deze de zaak op eene binnen 24 uur bij'een te roe pen en te houden bestuursvergade ring ter tafel, welke de zaak ondea- zoeïkt en c. q. het lid in zijne be voegdheden geschorst tiob aan d'e eerstvolgende algemeene vergade ring. Op deze vergadering wordt de zaak ter tafel gebracht, waarna met meerderheid van stemmen der aain- wecige leden, beslist wordt, of het lidi i. q. al dan niet van de ledenlijst geroyeerd' zal worden. Een lid', dat door de algemeene Vergadering van de ledenlijst ge royeerd is, mag eerst na verloop van 2 jaar, na voorafgaande stem ming op eene algemeene vergade ring en na opnieuw de entrée be taald te hebben, wederom lid wor den. Ait. 14, a (Nieuw.) Op overeen komstige wijze wordt gehandeld! tegenover hen, d'ie na aan de goe deren der vereeniging schade t'e hebben toegebracht, zulks niet bin nen den dbor het Bestuur vaat te stellen tijd vergoeden, dam w'el he,t Beistuur in zijne leden mondeling of schriftelijk beleedigen. Art. 16. Doorloopende kaarten voor het seizoen ten behoeve van bedienden tot toezicht op kinderen of tot hulp voor ongeoefende kunr iren worden, verstrekt tegen beta ling van f 1.per kaart. Genoem de bedienden mogen zich slechts be wegen op de baan d)er ongeoefen den. Ver. t b. der Volksgezondheid In de 11 October gehouden verga ring werd aangenomen een voorstel van het Dagelijksch Bestuur, tot het verleenen van oen subsidie van f 500 aan de afdleeling Haarlem van het „Witte Kruis", voor het eventueel op richten van een tweede Volksdouche- bad, waarbij gelegenheid tot school- baden zal worden gegeven. Verder werd dc wcnschelijkheid besproken eener verordening op den invoer en verkoop van melk in deze gemeente. Tot bestuurslid werd gekozen Br. J. Hoogcarspel, in de plaats van Dr. Timmer die had bedankt. In de vaca ture van een nieuwen secretaris zal liet Bestuur trachten te voorzien nu Dr. Wijnhoff om gezondheidsredenen gemeend heeft, zijn ontslag te moeten nemen. Heden morgen werd aan den agent rechercheur L. P. Kersten vanwege de Maatschappij tot Redding van dren kelingen een medaille uitgereikt, bene vens eene gratificatie) van 27.50 voor "het redden van een kind uit den Gast huissingel in den afgeloopen winter. Maandag staakten een zestal opper lieden, werkzaam bij de in aanbouw zijnde huizen in de Coomherstraat, aannemers de heeren Meijer en Span jaard, het werk, daar zij meer loon eischten. Gevonden voorwerpen. een lorgnet, een zwarte damesman tel, een zilveren armband, een gou den oorknopje, een bronzen herinne ringsmedaille aan de Kroningsfeesten, een jongenspet, een couponblad met 10 coupons en een zwarte hond. Maandagavond vergaderde het. de partement Haarlem van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen, in het ge bouw aan de Zijlstraat. Morgen deelen wij hieromtrent hot een en ander mede. Haarlemmermeer. Bij den landbouwer A. Knibbe, Sec tie C C, te Haarlemmermeer zijn Zon dagavond, door bekenden, woonachtig aan de Nieuwe Meer, ergerlijke balda digheden aan de woning gepleegd. Nadat ze vertrokken waren heeft de zoon E. K. ze nagezet, gewapend met een revolver. Bij de ontmoeting schijnit men hand gemeen geraakt te zijn en is door E. K. een schot gelost, waarbij zekere A. v. d. Linden ernstig werd gekwetst. De justitie is met de zaak in kennis gesteld. Vervolg Nieuwstijdingen. Een proclamatie. Bij d'e Nederl andsch-Zuid-AM- kaansche Hypotheekbank is tale- graphisch bericht ontvangen d'at dioor Lord Mi bier een proclamatie is uitgevaardigd, volgens welke in de Z.-A. Republiek en dm Vrijstaat cDe renten op hypotheken en d'e hu ren van 9 Oct. af wiedler moeten be taald en dot in die gevallen waarin die eigenaar in die afgeloopen 2 ja ren nut van zijn perceel heeft ge- hadl elk geval afzonderlijk moet worden geregeld. Die goede buitenlui. In de gemeente Wilnis werd door 't college van B. «en W. aan den raad voorgesteld de belooning voor den on derwijzer, belast met het herhalings- onderwijs, te bepalen op 60 cent per lesuur. Een der wethouders vond het met het oog op de weinige deelname (2 a 3 leerlingen) een dure liefhebberij, im mers voor het melken van 2 of 3 koeien geeft men minder dan voor 8 of 10. Nadat de voorzitter hem er op ge wezen had dat de vergelijking met koetien in d'ezeniet opging, bleek dat de andere wethouder 't volkomen met deu voorzitter eens was, want, zoo zeidc hij, als je 2 of 3 koeien gemolken hebt. ga je doodeenvoudig naar huis en de meester moet die uren blijven. De wethouder van de koeien vond geen steun, dus meester kreeg de hem toegedachte belooning. Een reus geveld- Dé vorige week besloot de gemeen teraad van Arnhem, den grooten Ca- nadeeschen populier op den Dam te doen vellen, omdat hij gevaar ople verde voor de voorbijgangers. Donder dagmorgen reeds togen verscheiden stadsarbeiders aan bet werk om de executie te voltrekken. 't Was een harde arbeid. Da grond uitgegraven, de bijlen aan den voet Re- slagen, het terrein in wijden kring af gezet, sterke kabels aan de zwaarste takken vastgemaakt, een windas opge steld geeai wonder d'ait die toebereid selen tot de terechtstelling den gan- schen dag honderden nieuwsgierigen in den omtrek deden sarraenstroomen. 't Duurde lang. Er moest met beleid worden gewerkt. Een paar stevige hoofdwortels werden gespaard, om noodlottige verrassingen af te wenden. Zoo ongeveer kwart na zes gaf de reus den strijd op. Met een geweldig klagend gekerm als 't ware, scheurden de hem nog gelaten stukken van den stam los van de' wortels en zwaar dreu nend stortte hij neer, in het halfduister van den vallenden avond een leege plek in de lucht makend. De boom viel anders dan men be doeld had, maar toch zeer gunstig. De passage is na den val geen oogenbli* meer gestremd geweest. Door het bre ken van een der kabels zwenkte het ge vaarte en plofte neer langs den wa terkant, zoo, dat het grootste gedeelte van den stam op den kant kan worden I stukgezaagd. Daarmee is men Vrijdag vroeg al be gonnen. Alleen de ledige plaats her innert nog aan een der schoonste hoornen uit heel ons land. (Arob. CL) Acad. Examens. Leiden. Geslaagd voor het candiL daatsexamen wis- en natuurkunde de lieer H. Corver; voor het doctoraal examen rechten de heer F. Schmolck. Groningen. De volgende examen zijn met goeden uitslag afgelegd: propae- deutiscli-medisch door de heeren J. B. F. Koopman, B. J. Broekhuizen, R. T. Elema ,W. B. Huddleston Slater, P. B. Middendorp en het eerste natuur kundig door den heer J. L. Siemens. Paarden. Hilarische feesten le Bergen. Voor de harddraverij te Bergen op Zondag 20 October, zijn, wat betreft de draverijen, 60 paarden ingeschre ven. en voor de draverij en ponny's 40, alzoo te zamen 100 stuks. Het is te hopen, dat a.s. Zondag het weder me dewerkt, een druk bezoek zal dan ze ker niet uitblijven, te meer nu de entreé voor het paddock veel lager is gesteld, n.l. 1.voor heeren 0.50 voor dames. De zeer groote inschrijvingen geven overtuigend blijk, dat de eigenaars van paarden de baan te Bergen zeer hoog stellen. Vertrouwd mag worden, dat in dit al late seizoen weinig paar den zullen wegblijven, zoodat weer interessant© courses verwacht mogen worden. De ponnyren over hindernis sen zal zeker tot de aardigste nummers behooren, waar de ruiter zijne beste krachten bij dezen course moet ont wikkelen. De inschrijvingen zijn als volgt: 12 1/2 uur. Toelatingsprijs. Heat-harddraverij. Afstand 1600 M. le prijs 300, 2e aankomende in de beslissende heat 50. Inleg 15. 1. Moquette, 2. Bellwood, 3. Spofford, 4. Isabella, 5. Hirye, 6. Lady Bird, 7. George H, 8. Dobrina, 9. Wilhelm III, 10. Ideaal, 11. Polkan, 12. Sersant. 13. Abdul Ameer,-14. A. Mountaineer, 1 1/2 uur. Stellineprijs. Wedren op de vlakke baan voor Pon ny's. Minimum-afstand 800 M. Prijzen 60. f 30. 10. Inleg 5. Afstand 800 M. 1. Elsje, 2. Emir. 3. Martin, 4. Luci fer, 5. Gener. de Wet. 6. de Vlieg. Afstand 820 M. 7. Marie II, 8. Siena, 9. Steliine. 840 M. 10. Maurice Poons. 11. 860 M. Trui. 12. 890 M. Arnolda. 2 uur. Najaarsprijs. Harddraverij. Handicap voor drie jarige paarden. Minimum afstand 2000 maximum 2200 M. Prijzen 200. 100. 75. 50. Inleg ƒ10.- 1. Firmant, 2. Miss Maggi. 3. Willes, Price, 4. Anton, 5, Antoinette, 6. Fa- bori, 7. Princess Warda, 8. Elsje, 9. Kolliene, 10. Zola. 2 1/2 uur. Plona-prijs. Harddraverij. Handicap voor hitten. Minimum afstand 200 M. Prijzen f 60. 30. 10. Inleg 5. Afstand 2200 M. 1. Elsje. 2. Emir, 3. Lucifer. 2220 M. 4. Trui II, 5. Cato. 2230 M. 6. Don Juan. 2275 M. 7. Siena. 2300 M. 8. Marie, 9. Flora, 10. Hannie, 11. Marie II. 2375 M. 12. Johanna. 2400 M. 13. TruL 2445 M. 14. Watersnip. 2550 M. 15. Talpa. 3 uur. Bergenprijs. Harddraverij. Handicap 2e en 3e klasse voor paarden die niet sneller geacht worden dan 1.50. Afst. 2000 M. Prijzen 200. 75. 50. 25. Inl. 10. 1. Nella, 2. Miss Obrien. 3. Willes Price. 4. Ceres, 5. Tabori, 6. D. D. 7. Schabernack, 8. Jonge Joel, 9. Miklós, 10. Electricity II, 11. Controleur, 12. Swaska II, 13. de Luitenant, 14. Anna, 15. Herman, 16. Ideaal, 17. Ducaat, 18. Diamant. 19. Isabella, 20. Russell II. 31/2 uur. Arnolda-prijs. Wedren. Handicap voor hitten. Mi nimum afstand 1200 M. Prijzen 60. f 30. 10. Inleg 5. 1200 M. 1. Elsje, 2. Emir, 3. Martin, 4. Lucifer, 5. Generaal de Wet, 6. De Vlieg. 1230 M. 7. Marie II, 8. Siena, 9. Steliine. 1250 M. 10. Maurice Poons. 1300 M. 11. Trui. 1340 M. 12. Arnolda. 1360 M. 13. De Watersnip. 4 uur. Octoberprijs. Harddraverij. Handicap le en 2e klasse voor alle paarden. Alg minste snelheid zal 1.49 aangenomen worden. Minimum afstand 3200 M. Prijzen 300 100. 25. Inleg 5. 1. Eddallah, 2. Linscall, 3. George H, 4. Hirye, 5. Bellwood. 6. Spofford. 7. Isabelle, 8. Sersant, 9. De Dame, 10. Nelly II, 11. Chilo, 12. Sierra. 13. An- selor, 14. Ducaat, 15. May D, 16. Cle- rimond. Gemengd Nieuws. Een gezond eiland. Dr. Bentafield, die twintig jaar in Tasmania geleeft heeft, schrijft de heilzaamheid van dit eiland waar tering en bronchitis volkomen onbe kend zijn toe aan de Eucalyptus- boomen, wier reuk overal bemerkbaar is. De zeer vluchtige eucalyptenolie schijnt op schadelijke dieren van ver schillende soort een aseptische wer king uit te oefenen. Die hoornen berei ken meestal een verbazingwekkende hoogte. Een, die nauwkeurig gemeten werd, was honderd meter hoog, doch er komen er ook van honderd en twin tig meter hooglte voor. Het klimaat van Tasmania is bovendien uitmuntend schoon, met veel zonneschijn en ver kwikkende, zuivere lucht. Vraes. Te Nattkischken, in den kreits Til sit, had een heerenboer, toen hij een beetje te veel gedronken had, zich een oneerbiedige uitdrukking over den Kei zer laten ontvallen, die als majesteits schennis kon opgevat worden. Het ge val werd aangegeven en de man bij den rechter van instructie geroepen. Na het eerste verhoor heeft hij zich echter reeds, uit vrees voor gevange nisstraf, opgehangen. De naai- of snijdervogel. van Inctië is eon fijn, geel diertje, niefc veel grooter dan d'e d'uim van een man. Om het gevaar te oniloopctn van de buit van glangon of apen te. wor den, pikt hei smijdiervagcMje een af- gevailiW blad' op, vliegt daarmee naar een hóogen boom en door mid del van een vezel, die tot draad dient, en met zijn snave], dien hij als naald gebruikt, bevestigd hij het blad aan een afhangenden tak. De randen van het blad naait hij zoo teven elkander, dat er alleen van boven eene kleine opening blijft. Dit rustbed zwaait nu met den tak heen en weer; maar geen slangen, of apen, zelfs geen men sehen kunnen bespeuren, dat het als toevluchtsoord' voor een vogel dient. Bevolking van het Duitsche Rijk (1871-1900). In een Fransch blad vindt men de volgende opgave omtrent den loop der bevolking van het Duitsche Rijk sedert het oorlogsjaar: Bevolking Toename 1871 41,060,695 1875 42,727,360 1,666,665 4.06 1880 45,234.061 2,506,701 5.87 1885 46,855,704 1,621,643 3.59 1890 49,428,470 2,572,766 5.49 1895 52,279,907 2,851,431 5.77 1900 56,345,014 4,065,113 7.78 Totaal (1871—1900) 15,284,319 De bevolking is dus, in minder dan dertig jaar. met meer dan een derde vermeerderd; het is nog geen halve eeuw geleden (in 1855) dat dc landen, die nu te zamen het Duitsche Rijk vor men, niet meer dan 36 millioen inwo ners telden. Het. spreekt als van zelf, dat een Fransch schrijver deze mededeeling niet kan doen, zonder met weemoed aan zijn eigen land te denken. De be volking van Frankrijk is sedert 1872 slechts toegenomen met 2,500,000 in woners, zegt hij en nu het gansche verschil aan ééne oorzaak wijtend, voegt hij daaraan toe. dat sedert den oorlog er in Duitschland zes kinderen zijn geboren, tegen één in Frankrijk. Ongelukken- Te Hamburg zijn 8 werklieden be dolven ondier een instortenden zand hoop, 4 konden onmiddellijk uitgegri- ven worden, één werd na verloop van een uur uitgegraven en bleek licht gekwetst. De overige 3 waren dood, toen zij gevonden werden. Te Eisfeld hadden eenige werklieden de onvoorzichtigheid een dynamietpa- troon, die zij noodig hadden bij het grondwerk der waterleiding, bij hot vuur te drogen. De patroon sprong en twee arbeiders werden gedood, twee ernstig en twee licht gewond. De keet, waarin d'e gevaarlijke drogerij had plaats gehad, sloeg geheel uit elkaar. Een raadsel. In een wachtzaal van het Stadhuis te Parijs is verleden week een schil derij gestolen, een gezicht op de Seine bij Parijs. Men vond de lijst ledig; het doek was er blijkbaar met een mes uitgesneden. Hoe dit op klaar lichten dag, te ongeveer 3 uur, heeft kunnen plaats hebben, ofschoon het schilderij vrij hoog hing, en zonder dat een der oppassers het heeft be merkt, is een raadsel. Zou hetwaar zijn? In een zolderkamertje te Parijs werd verleden week een grijsaard, die tot de bedeelden behoorde en enkel van brood en aardappelen leefde, dood op zijn ellendig bed gevonden. Toen de commissaris van politie, die ontboden was, een onderzoek instelde, vond hij in een ouden pot een aantal papieren. Dat bleken ohligatiën ten laste der stad Parijs en het Credit Foncier en aandeelen in groote spoorweg-maat schappijen te zijn, ter waard© van meer dan 100,000 francs. De coupons der laatste jaren zaten er nog aan. Bo vendien vond men ruim 5000 francs aan goud en bankbiljetten. En de bezit ter van dat alles had zich laten dood hongeren! Burgerlijke Stand. Ondertrouwd)15 Oct. P. H. Rich ters •en H. Koers. Bevallen 15 Oct. M. Orvalvan der Grift, d. 14. A. de Graaf—Vis ser, z. 15. C. J. J. Meuwesede Leeuw, dl. 13. M. M. Zwarter Ykel, z. Overlieden!13 Oct. C. J. Hien- kensv. Wees, 47 j., Ruychaver- srtmaafc. 14. A. B. Kledraeirabraich, 17 j.. Tempeliersfcrajat. H. Lange, 60 j., Zoetesfcraat. M. G. Ui ter mark, 20 j., Fraus Halsstraat. C. Schiltman Maas. 78 j., Burgwal. Faillissementen. Uitgesproken Breda, 4 Oct.. P. J. van Blerck, smid! te Oudleaibösch. Rechter-com. jhr. mr. A. J. J. van Sass'e van. Ys- sedt. 's-Gravenhage, 11 Oct. C. Ullers- ma. zonder beroep, te !s-Gravenhar ge. Rechtea^comm.: mr. A- E. Crooc. kewit. Amsterdam, 11 Oct. A. L. Koch, lid der firma Koch und Co., voor heen gevestigd te Yokohama en Ko be. thans als handelsagent, en com- miesionniair, kantoor houdend te Amsterdam, Rechter-comm.mr. P. Henmy. Corntelis de Boei', zonder be roep. aldaar. Rechter-comm.mr. T. Heinny. Tiel, 12 Och C. M. Thooffc, gewe zen ontvanger van het polderdis trict Bommel'erwaard! boven' den Meidiijk, wonende te Zalt-Bommel. Rechter-comm. mr. J. D. Pasteur. Almelo 12 Oc-t. Mevrouw H. J. DiievelaarFoest, hotel houdster te Enschede. Rechter-comm.mr. Z. W. Straatman. Geëindigd' Gerrit Worming, winkelier te He- melum. (St.Ct) Stoomvaartberichten. Het stoomschip Oengaran, van Rot terdam naar Java, passeerde 13 Oct. 's voorm. Gibraltar. Het stoomschip Gedé, vanRotterdiam: naar Java, vertrok 13 Oct. van Perim.1 Het stoomschip Soembing, van Rot-' terdam naar Java, arriveerde 14 Oct. te Padang. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, passeerde 14 Oct. 's voorm. Oitavos. Het stoomschip Titan arriveerde 13 Oct. van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Koningin Regenten van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 13 Oct. te Southampton. Het dubbelschroefstoomschip Sta* teidam, van de Holland—Amerika-lijn, 13 October van Rotterdam te New-York.' Het dubbelschroefstoomschip Rot terdam, van de HollandAmerika-lijn, passeerde 14 Oct. des voorm. 8 u. 40 min. Lizard. i Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia passeerde 13 October Point de Galle. Het dubbelschroefstoomschip Rotter, daan, van do Holland—Amerika Lijn/ van New-York naar Rotterdam, pas seerde 14 Oct des nam. 1 uur Prawle- poinL MARKTINIEUWö. Artikelen. Aangev. Vork. Prijs. Boter 88KG. 88 KG. 1.20—/ 1,30 Biggen 49 st. 49 st. f 711.50. Schrammen 27 st. 27 si 15f 2-1.50. Aardappelen 520 Hl. 490 Hl. 1.60—ƒ3.00 Appelen 178 Hl. 162 Hl. 5—f 10.00. Peren 193 Hl. 182 HJ. 5-f 20.00. Familieberichten. Gehuwd: 10 Oct. D. H. Aronds Jr. met C. M. Wagenvoort. Amsterdam. Bevallen: 10 OcL J. M. P. de Waaril Rutjes d. Malang. 11. E. A. Dorf- meijgr—Beukenkamp z Amsterdam. Overieden: 9 OöL Wed. A. W. van LeeuwenHirschig. 10. F. C. Claus 53 j. Amsterdam. 11 J. B. van Loenen 44 j. Leiden. C. A. D. Uloth jd. 64 j.' Amsterdam. G. M. Saatrube jd. 51/2 j. Amsterdam. J. J. Witsen, 82 j. Amster dam. G. Eltzbacher Berlijn. S. R. Bis dom 49 j. Arnhem. G. KluijverBreet 55 j. Zaandam. F. C. Zeldenrijk jd. 3 m. Den Haag. W. Nobel Pz. 57 j. Bo beldijk (Berkhout). Gehuwd: 11 Oct.: A. C. Lagenveij met L. M. van Cleeff, Delft. Bevallen: 11 Oct. M. C. Hulshof—» De Vries, d. Delft 12. Van de Pol—* De Ridder, z., Tiel. 13. L. F. J. M. Thijs, senVan der Kun, d. Haarlem. Overleden: 5 Oct P. A. de Kok, 61 Utrecht 11. B. C. Boks, 54 j.. Eb burg. 12. G. Slotemaker Gz., 65 j., Oud- karspel. G. J. van de Kamp, 57 j.. Zut- phen. 13. H. v. d. Velde, 68 j.. Kam pen. W. L. Voorzanger, Amsterdam. D. C. Elion, 82 j., Amsterdam. Advertentlën. Te Enschedé overleed heden onze geliefde oudste Dochter, Elisabeth Christina Maria van der Yen. Haarlem, 14 Oct. 49Ü1. E. vAn der VEN. A. van der VEN van HeIJNINGEN. Eenige kennisgeving. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentiën kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen e weten; Groote Houtstraat No. 140 aan het huis van den heer B. Langoveld bij hotProveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek HeerensLrnat aan den wiu kei van den heer A. C. A. vanlleme-tenaan onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak bü de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. Een Gouden Schakelarmband, Zondag-middag gaande van de Spanjaardslaan, Heemsteedsche- weg, Dreef, Houtplein, Raamsin- gel, Wilhelminastraat. Tegen eene goede belooning terug te bezorgen Wilhelminastraat 40. Tegen November gevraagd in een klein, deftig gezin, eene fatsoen lijke Meid-Alleen. Zonder goede mondelinge getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Overveen, Elswoutslaan, hoek Rampelaan. Een actief persoon 31j.,crondig bekend met Ital. Boekhouden, Ad ministratie en Correspondentie voorzien van prima referentiën, zag zich gaarne verplaatst. Br. No. 4612 bur. van dit blad. gevraagd door F. H. SMIT, Gr. Houtstraat 69. Ter overname aangeboden, een 2oo goed als nieuw model Te bevragenLeidschestr. 24ben. Pension aangeboden met Slaapkamer en huiselijk ver keer bij een beschaafde familie, voor een dame, b. b. li. h., 35 per maand. Br. fr. onder no., ,4618 Bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3