CATHARINA DE WAAL, Tartu ff e, Les Précieuses ridicules. Vrijdagavond 18 Oct. 1901, Keukenmeid. DRAAIER, Kamers met Pension. Kinderhulsslngel No. 54. die ik in het daaropvolgende jaar weer vewpeelcta. Het jaar 1899 zal ik niet Jicht vergeten. Ik begon toen renpaar den te honden en debuteerde als jockey waarmede mijn g d.eele kapitaal] weer naar de maan ging. Door den nood ge drongen verkocht ik verleden jaar al mijn paarden en keerde tot mijn stalen ros terug. Ik was toen wel niet zoo 6terk als vroeger en heden, doch ver diende toch nog 30.000 gulden, terwijl ik acht wedstrijden won van de zes tien waarin ik uitkwam. Dit seizoen was voor mij zeer voordeelig, tot he den heb ik reeds 60.000 gulden ver diend. Orn geld bijeen te schrapen ben ik nu echter niet naar Europa gekomen want in Amerika zou ik zeker evenveel kunnen maken, maar ik verlangde bij zonder terug naar de plaatsen, waar ik o. z. t. z. mijn loopbaan begonnen ben en met mijn gevaarlijke tegenstan ders Bouhours, Dickentman en Robi hoop ik mooie wedstrijden te houden en ook te winnen." Vervolg Stadsnieuws. Wie de Kruisstraat doorgaat, zal in de uitstalkasten van den Comes- iibles-winkel van den heer H. Pan der reusachtige torens busjes ge waar worden. Dat zijn de bussen groenten, die zoo juist zijn gearri veerd en er voor de wintertafel heel verlokkelijk uitzien. Het is een artikel, waar de heer Pandler heel veel vraag naar heelt, omdat hot goede waar is, die een uitstekende reputatie bezit. Ook de an diere artikelen uit den delicatessen-handel van d'en heer Pander zijn zeer gerenommeerd. Men zie de advertentie in dit nummer van ons blad. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 16 Oct 1901. Op 15 Aug. LI. waren de afsluitboo- men aan den Jansweg tusschen halt een en één uur meer dan 20 minuten achtereen gesloten. 't Wachtem voor die boomen ver oorzaakt vooral den bewoners vaai het Schoterkwartier veel ongerief. Talrijk zijn de klachten, die hierover bij de politie worden geuit. Thans werd voor dit feit proces-verbaal opgemaakt te gen den heer J. V. de Ridder, stations opzichter, die zich heden daar voor ie verantwoorden hadl Betkl beweerde dat er niet gerangeerd was. doch dat hij niet anders had kunnen handelen, omdat de goederentrein uit Rotterdam 1 uur te laat was en 68 wagens bevat te. Door deze buitengewone lengte van den trein, die het geheole spoor be sloeg, was het onmogelijk den trein af te breken. Daarbij kwam nog een tweede goederentrein en daarna een personentrein aan, zoodat de doorgang om het publiek voor gevaren te be hoeden moest gesloten blijven. Uit de verklaringen van de getuigen bleek, dat zij wel wagens heen en weer had den zien rijden, doch dat zij niet kon den verklaren, dat gerangeerd was. De stationschef verklaarde dat het niet mogelijk was om te raingeeren, daal de trein te lang was. Het O. M. er op wijzende, dat geen der getuigen heeft verklaard dat er „rangeeren" het in- en uitraingeeren van wagens en het gereedmaken van ee trein voor vertrek heeft plaats gehad, was van meening dat hier door den samenloop van omstandigheden niet anders was te handelen, en dat art. lOobis derhalve (niet was overtre den, waarom Z. E. A. vrijspraak vor derde. De tweede beklaagde was P. A, Jan sen. bloemkweekeii te Bloem endaal. Deze had op 2 Sept. LL in den openba re weg zonder vergunning van B. en W. doen graven en palen en. een hek je in den grond doen plaatsen, waar door het verkeer werd belemmerd. Daar in de dagvaarding waren vergeten de woordlen ..Zonder vergunning van B. en W." vorderde het O. M. vrijspraak. De verdediger Mr. F. A. Bijvoet, sloot lich geheel bij het requisitoir aan, evenwel meende pleiter dat ook al was de dagvaarding goed vrijspraak had moeten volgen, daar de Kantonrech ter reeds in een vorige zaak heeft uit gemaakt dat art. 23 der Politie-veror- dfening te Bloemendaal verbindende kracht miist. terwijl ook hier art. 24 "van het Provinciaal Reglement niet van toepassing was. paniël v. Aken was op 3 Sept. 11- des avonds te 9 uur op de rails der Elec- trische tram op de Turfmarkt gaan liggen om de aankomende tram te doen stoppen, hetgeen dan ook geschied is. Voor deze hoogst ergerlijke balda digheid vorderde het O. M. T0 boete of 2 dagen hechtenis. Door dergelijke feiten zou het personeel der E. N. E. T-. wier activiteit door het O. M. ten zeerste werd' geroemd, in groote moei lijkheden geraken, waardoor de dienst veel vertraging zou ondervinden. Van daar dat het O. M. de hoogste straf vorderde. J. H. Reedijk te Bennebroek had zich eveneens ter zake van baldadigheid te verantwoorden. Hij had nL de lafheid gehad op 22 Sept. LL op den Benne- proekerweg zekeren van Lierop tegen bet rijwiel, waarop Mevr. Clarion was gezeten, te duwen, waardoor die berijd ster er af viel. Deswege vorderde het 0. M. 10 boete of 3 dagen hechtenis. Den 28en November zal naar wij vernemen d'e liecEenbafel „Haar lemsoh Zanggenot", directeur de heer N. H. Andlriesaen, haar jaar- li jksch concert geven in de concert zaal van de Sociëteit „Vereeniging" alhier. Naar wij vernemen zal de heer Dr. M. F. van Lennep, den 28s£en dezer maand een lezing hou den voor d'e afd. Haarlem van den Nat. Ghr. Werkmansbond, over het onderwerp„Een reis door Span je". Deze lezing zal door lichtbeel den opgeluisterd worden. Dinsdagavond! te zeven uur, even voordat een tram naar Alkmaar zou vertrekken, geraakte in den achtersten wagen een petroleum lamp in brand. Bijtijdte werd de lamp, die het vuur reeds had me degedeeld aan de bekleeding der öanik, uit dien wagen verwijderd >n liep ctit ongeval, dat bij een in beweging zijndle tram groote gevol-' gen had kunnen hebben, dus nog gelukkig af. Gevonden voorwerpen. Een vateen eollihond'een hon- denmuilkörfeen diames-paraplu ie achter gelaten op de gemeente-se cretarie. Twee colporteurs uit Amsterdam die hier voor de vereeniging de Vriend der Blinden", colporteer den, zonder vergunning, werden naar het bureau gebracht en deze handeling bij proces-verbaal ge constateerd. Een weduwe in de Oranjeboom- straat is bekeurd wegens het houden van een hond die niet in de belas ting was aangegeven. Een vrachtrijder uit Hillegom reed in verboden richting in de Lange Kerkstraat en werd bekeurd. Tal van klachten kwamen mede in over de straatjeugd'. De daders van de gepleegde wandaden zijn be- kend. Schouwburg. De Vice-Admiraal. 't Was waarschijnlijk voor de eerste maal dat het Amsterdamsch Lyrisch Tooneel onze stad bezocht; anders had Dinsdagavond de schouwburgzaal vol ler moeten zijn. Zij die in de namen van enkele aan dit gezelschap verbon den krachten aansporing genoeg ge vonden hadden om een tocht naar den Jansweg te ondernemen, hebben een aangenamen, zelfs genotvollen avond doorgebracht. Want al kon aan de operette, met haar bonte, meest zeer ongemotiveerde vermenging van spreek- en zangtoon, bezwaarlijk de bestemming worden toegedicht mach tig en verheffend op ons gemoed te werken, wel kan zij, in het vlotte ver loop van haar handeling, onsjien reeks momenten doen doorleven, die afwis selend en gelijktijdig, oog en oor, ver stand en gemoed, aangenaam treffen en boeien. Een operette mag men dus ongeveer zeggen kan geen groot kunstwerk, maar wel een reeks kleine kunstwerkjes zijn. Of ze zich als zoo danig aan ons voordoet hangt,, behal ve van het werk zelf, hoofdzakelijk van de opvoering af. En nu mag hier direct op volgen dat Dinsdagavond zich deze beide factoren met gelijke kracht deden gelden. De „Vice-Admi- raal" is een handig inééngezet werk. De handeling rijk aan vermakelijke verwikkelingen; de muziek van Mil- löcker niet minder rijk aan aardige melodieën, mooie, pakkende ensem bles en karakteristieke, dikwijls echt geestige klankeffecten. En over de opvoering kan niet licht met te veel lof worden gesproken. Al les marcheerde flink en vlot en geen enkele kleinigheid waaraan niet de behoorlijke zorg was besteed. Alle muzikale partijen en van eenige betea- kenis waren in zeer goede handen. De voornaamste Gilda, door mevr. EngelenSewing zou alleen al den avond hebben goedgemaakt. Verrassend verdienstelijk werd ook de tenor-partij (titelrol) vervuld door dén heer Chr. W. F. de Vos, wien naast mevr. Engelen wel het hoofdaan deel toekomt in het groote succès van den avond. Nog zouden genoemd die nen te worden de dames Ant. Sohns en W. J. R. Budermanv. Dijk. die als dochters van „Don Mirabolante" (kos telijk getypeerd door den heer Henry Engelen) mooien zang en alleraardigst spel gaven. Maar het is onnoodig in allerlei bij zonderheden te treden, waai' van het geheel eenvoudig als: uitmuntend ge slaagd kan worden gemeld. De eeni ge min of meer redelijke aanmerking die te maken zou zijn, betreft een dub- belkoor, waarbij zich een deel der zin genden op een ander deel achter het tooneel bevindt en waar, niet onbe grijpelijk, de zuiverheid iets te wen- schen liet. Deze kleine aanmerking sluit natuurlijk tegelijk een lofspraak in op alle overige koren en ensembles, die dan ook zeldzaam mooi en frisch klonken. Hiervoor en voor het zeer verdien stelijk werk van het orchest komt di eer grootendeels aan den muzikalen leider, den heer Peter Raabe toe. Maar toch, allen die bij deze opvoering een rol, hetzij dan een meer of minder be langrijke te vervullen hadden, heb ben aanspraak op de voldoening: tot een groot, en volkomen verdiend suc ces te hebben meegewerkt. PHILIP LOOTS. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente op Woensdag 16 October 1901, djes namiddags ten half 2 ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren v. Linden Tol, Beynes. Klein en van Dieren Bijvoet. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Door de heeren Modoo. Groot, Hof land en Schram is in zake die wijze van onbewoonbaarverklaring van per- ceelen, dat het thans niet op de ge- wenschte manier geschiedt en zij stei- lem mitsdien etyi wijziging van de po- litie-verordening voor, waarin voor de bewoners dier perceelen gunstiger con dities zijn neergelegd. Aangezien dit punt vreemd is aan de orde van den dag, wordt het uitge steld. a. dat is gesteld in handen van B. en W. om advies: lo. een adres van P. Gieske om erf pachten af te koopen; 2o. een adres van het bestuur van de Bloemist-werklieden-vereeniging Aurora alhier, houdende verzoek, om voor de oprichting van een Rijks-tuin- bouw-wintercursus een subsidie te ver- leenen en kosteloos een verlicht en verwarmd lokaal af te staan. 3o. een adres van A. A. Schipper en P. Busé e. a. om de groentenmarkt later te doen aanvangen; 4o. een adres van het bestuur van de Haarlemsche Huishoud- en Indus trieschool om voor de op te richten school eene subsidie ad f 10,000 toe te staan; 5o. een adres van A de Winter, om het erfpachtsrecht van grond aan do Leidsche Vaart onder Heemstede te verlengen, vergunning te varleenen tot: vernieuwing van den opstal en tot demping van de daarachter gelegen sloot; b. dat is ingekomen: lo. de rekening en verantwoording van de zwem- en bad-inrichting aan het Noorder-Buiten-Spaarne, dienst 1901; 2o. van het bestuur van de Letter lievende vereeniging „J. J. Cremer" een ex. feestprogramma van den te houden tooneclwedstrijd; 3o. een schrijven van A. F. Krerner, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot plaatsvervangend lid der commissie van den aanslag van de bedrijfsbelasting aanneemt; 4o. een adres van L. Hijmensen, om verhooging zijner jaarwedde als marktmeester van de groente-, boter en bloemmarkten. 5o. een adres van J. Lutgers om te ruggaaf van schoolgeld betaald voor J. Vos. Wordt in handen van B. en W. ge steld ter afdoening. c. lo- een schrijven van Ged. Staten van Noord-Holland, ten geleide van het door hen goedgekeurde besluit van. 3 Sept. jl. No. 13. betreffende de ruiling van grond aan de Schalkwij kerstraat met de Wed. M. A. Verdel. 2o. een schrijven van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeur de besluit van 25 Sept. jl. No. 14, be treffende de benoeming van G. J. H. Kerkhoff tot leeraar aan de Burger- AvondschooL 3o. een schrijven van denzelfden, ten geleide van het door hen goedge keurde besluit van 21 Sept. jl. No. 10, in zake den bouw eener nieuwe school! Mej. S. van Kluyven, leerares in handwerken aan de meisjesschool voor M. O. met 5-jarigen cursus, ver zoekt wegens gezondheidsredenen te gen 1 Januari ontslag uit die betrek king. waaraan zij bijna 22 jaar haar beste krachten heeft gegeven Wordt verleend. De heer J. W. de Koning verzoekt ontslag uit zijne betrekking van onder wijzer aan de opleidingsschool voor jongens tot het M. en H. O. Aangehouden omdat de heer de Ko ning zonder verlof de school niet meer bezoeken zal, naar mededeeling van den heer Hubregtse. Mej. J. de Wit vraagt met 1 Nov. a.s. ontslag uit hare betrekking als gemeente-verloskundige Wordt verleend. PUNT 2. Door den heer F. \V. N. Hugenholtz stéld volgende motie voorge- omtrpmt'h1')' ge,hoord de besprekingen omtrent het optreden van den Burgc- ln z [ie poking aan de iicht- spr8elit als zijn oordeel uit, dat de Buigem ester zijn taak als hoofd SLfïï"561"8 m de2c verkeerd heeft don dag B °VC1' 101 de orde van Do heer HUGENHOLTZ licht ziin motte toe. Het heeft thans alle schijn hhwA ouda koeien uit de sloot wil Lfr .an,J00Jk dat 28 Koricht is tegen Dit t«°St ,d8rg8'n8ente persoonlijk. Dit is met het geval. Doch het is de bedoeling geweest herhalingen van wat geschied is te voorkomen in de toekomst, vooral met het oog op de om- standigheid daj, het gemeentebedrijf zich hoe langer zoo meer zal uitbrei dien. De motie is zeer matig gesteld. opr. schetst het gebeurde met het doen stappen van den trein aan de Harmenjansweg en na dit feit hebben znch nog meer feiten voorgedaan waar over spreker even het woord wil voe ren. Het is voorgesteld alsof de gemeente hier optrad als werkgeefster. Al ware dit zoo er zou nog geen aanleiding zijn de politie voor deze persoonlijke doel einden te bezigen. Spreker gelooft bovendien niet dat de gemeente hier al werkgeefster op trad. De aannemer lis hier de werkge ver. De gemeente heeft alleen toe te zien dat de bestek-bepaling^ nage leefd worden. Toen op 3 September de trein met onderkruipers was aangevoerd heb ben de stakers ingezien dat hun zaak verloren was. Ze hebben 's avonds ver gaderd. 's Morgens den heer van Riin te spreken gevraagd, die aeide den Opperlieden Bond niet te kennen en hooghartig een onderhoud afwees. Hij heeft ze toen, heel zonderling naar den burgemeester venvezen, die er niet mede te maken had, en ze gezonden heeft naar dien commissaris van poli tie die er nog minder mee te maken had. Daar werden hen een achttal vragen voorgelegd, een mooi staaltje van dwa ze bureaucratie, de een al dwazer dan de ander. De eerste vraag luidde: is de sta king geëindigd? Voorts „onder welke omstandigheden is zulks besloten?" Wat heeft de commissaris hierbij be doeld? „Hoe wordt dit bevestigd?" Hoe groot was het aantal stakers, en. zijn dat alleen opperlieden?" Wat heeft de commissaris hiermede te maken. Nu komt de allergekste vraag: „Wanneer vergund wordt den arbeid voort te zet ten. zijn dan de stakers bereid onder dezelfde voorwaarden den arbeid te hervatten?" Die vraag was overbodig de menschen moesten wel, of ze wilden of niet. Bij het lezen van dezen vragen dacut spreken: Schoenmaker hou je bij je leest De laatste vraag heeft spreker verontwaardigd. Daarbij werd ge vraagd of men zich wilde verbinden zich te onthouden het werk op welke wijze dan ook nog te belemmeren. Hoe konden de afgevaardigden van al die arbeiders dit beloven? Ze moesten beloven zich in de toe komst hoe ook, het werk te belemme ren. Ze moesten, welke mogelijke on rechtvaardigheden ook zouden ge schieden, bij voorbaat reeds zeggen ct zich bij neer te zullen leggen. Stel eens dat de arbeiders omgekeerd aan de werkgevers den eisch stelden: gij moet ons steeds hetzelfde loon be talen, ook al luieren wij en gaan uw zaken slecht. Spreker doet een beroep op het ge voel van rechtvaardigheid zijner mede raadsleden. We hebben hier een kleine uiting van den klassestrijd. En de raadsleden hebben nu een goede gele genheid te toonen dat hun gevoel van rechtvaardigheid gaat boven klasse- belang en klasse-inzicht. De VOORZ. interrumpeerde door te verzoeken den klassestrijd er buiten te laten. De heer HOFLAND riep: ja, ja zeker, het is klassestrijd. De VOORZ. stelt het op prijs in het openbaar te verklaren, dat, hij, indien hij zich met de zaak heeft bemoeid hij dit gedaan heeft in het belang van de openbare orde, voor het heilig recht van den arbeider en van werkgever en arbiders tot elkaar te brensren. Spreker had gedacht dat de zaaK na de bespreking op 3 Sept. besproken, uit zou zijn en voelt geen ongewektheid om in te gaan op al wat door den heer Hugenholtz is gezegd. Spreker is echter bereid inlichtingen te verstrekken. Den heer TJEENK WILLINK heeft de mededeelingen door den heer Hu genholtz verstrekt, zeer bevreemd. Spreker vindt inderdaad bet optreden van den commissaris vreemd en zou gaarne eenigormate over deze zaak in gelicht willen worden. Voor de motie wil spreker echter niet stemmen omdat het z. i. nog niet be wezen is dat de burgemeester zijn taak als hoofd der gemeente verkeerd heeft opgevat. De heer SNELTJES meent dat het geen de heer Tjeenk Willink gezegd heeft, niet aan de orde is. Naar sprekers meening is het geven van inlichtingen niet meer noodig en hij wil bij stem ming hebben uitgemaakt of de raad nog inlichtingen van den burgemees ter verlangt. De heer SNELTJES stelde nu voor, dat de raad, gehoord de discussies over de motie-Hugenholtz geen nadere inlichtingen verlangt. De heer MODOO meent, dat, wanneer die discussies gesloten worden de stem ming over de motie-Hugenholtz on zuiver moet zijn. want b.v. de heer Tjeenk Willink verklaarde met verba zing kennis genomen te hebben van de mededeelingen en dus niet alle le den met het gebeurde bekend zijn- Het voorstel-Sneltjes werd aangeno men met 17 stemmen voor en 12 te gen, die van de heeren Willink, Hu genholtz, Schram, v. d. Kamp, Groot, Roog, Modoo, Spoor, Hofland, Bij voet, de Braai en v. <L Berg. Over de mote werd nu nog het woord gevoerd' door den Hofland. Het pres tige van het hoofd der politie had het gebiedend noodzakelijk gemaakt, dat de inlichtingen gegeven werden. En, ware er geen klassenstrijd, dan zou die door het kiezen der zijde van den aannemer, gemaakt zijn. De VOORZ. antwoordt. De motie-Hugenholtz wordt verwor- worpen met 21 stemmen tegen 5 stem men voor en. 3 buiten stemming. Voor waren de heeren Hugenholtz, Groot, Modoo. Hofland en de Braai. Buiten stemming de heeren Willink. Schram en Spoor. De VOORZ. merkt op, dat buiten stemming blijven strijdt tegen het re glement, waarop de heer" SPOOR vraagt of dan leden die buiten stem ming willen blijven voortaan de Ka mer verlaten. PUNT 3. B. en W. bieden aan den raad het ontwerp aan van wijziging der rege ling van de rangorde èn jaarwedden deT onderwijzers, voor het meerendeel het gevolg van do aanneming d^r voorstellen van de heeren J. J. Groot c.s., geamendeerd door de heeren Bij voet c. s. en van den heer W. Stolp. B. en W. stellen nu voor de salaris sen aldus te beoalem: Die van de onderwijzers(essen) eer ste klasse aan al de verschillende scho len bovengenoemd, op f 900 bij aan stelling als zoodanig, na 2 jaren dienst op f 950, na 4 jaren dienst op f 1000, na 6 jaren dienst op f 1050, en na 8 jaren dienst op f 1100. De onderwijzer of de onderwijzeres eerste klasse, die als plaatsvervanger- (ster) van het hoofd der school is be noemd, geniet bij aanstelling als zoo danig een jaarwedde van f 1400, die na 10 dienstjaren in dien rang, of in ieder geval op 40-jarigen leeftijd, ver hoogd wordt met 100, en 10 jaren daarna weder met 100. De onderwijzer of de onderwijzeres eerste klasse, die eerst na het volbren gen van don 40-jarigen leeftijd benoem;1 wordt tot plaatsvervanger(ster) van het hoofd der school, komt bij zijne (hare) aanstelling in het genot eener jaarwedde van f 1500, die tot f 1600 verhoogd wordt, zoodra de 50-jarige leeftijd bereikt is. De aanstelling op 50-jarigen- of lateren leeftijd geschiedt op eene jaarwedde van 160Ó Die van de onderwijzers(essen) twee de klasse aan al de verschillende scho len bovengenoemd: die bij aanstelling nog geen jaar na het verkrijgen der akte klassikaal on derwijs gegeven hebben op 600; die bij aanstelling reeds één jaar klassikaal onderwijs gegeven hebben op 625 en voorts bij aanstelling voor elk jaar meer, dat zij klassikaal on derwijs gegeven hebben, op f 25 hoo- ger, tot een maximum van f 800. Niet op de maximum-jaarwedde aan gestelde onderwijzers (essen) tweede klasse zullen eene verbooging hunner jaarwedde genieten van ƒ25 's jaarsna elk vol jaar dienst, tot een maximum van 800. Voor de berekening van vorenstaan de jaarwedden komt mede in aanmer king de tijd, gedurende welken na het verkrijgen der akte klassikaal onder- wijs gegeven is hetzij als volontair bij het lager onderwijs, hetzij bij tijdelijke aanstelling als onderwijzerfes). Elk der mannelijke onderwij"zers, die den leeftijd van 28 jaren bereikt heeft, geniet, indien en zoo lang hij gehuwd is, of weduwnaar met één of meer minderjarige kinderen, eene tegemoet koming in de huishuur ten bedrage van 50 's jaars. Overigens de als bij het vorig voor stel ontworpen overgangsbepalingen. De gansche resumptie wordt aange nomen. De heer MODOO bracht in het mid den dat het aantal onderwijzers eerst klassen beperkt is en dat dit is een on billijkheid. De heer NIEUWENHUIJZEN KRU- SEMAN wees er op, dat er steeds een keuze zal moeten zijn. Er is boven dien niooit gebleken van eenige moei lijkheid of onbillijkheid bij het beperkt aanta londerwijzers eerste klasse. Bij het voorstel-Groot c. s. zou het harder zijn dan het geval is. Aan den anderen kant is er ook financieel bezwaar. We kunnen nu de kosten van bet onderwijs beramen, doch indien het aantal on derwijzers eerste klasse onbeperkt was. dan zou er groote onzekerheid komen in de begrooting. Spreker raadt de raad niet aan het voorstel-Groot c. s. De heer SCHRAM bestrijdt dat er bij de tegenwoordige regeling geen aanleiding is geweest tot ontevreden heid. Spreker zijn tal van gevallen bekend. Het voorstel-Groot c. s. verdient z. i. aanbeveling. Het voorstel om de eerste en laatste alinea letL B. te doen vervallen, in stemming te brengen, werd verworpen met 8 stemmen voor, die van de hee ren Hugenholtz, Schram. Groot, Roog, Modoo, Hofland, Bijvoet en de Braai. PUNT 4. Bij B. en W. is ingekomen een schrij ven van het bestuur der Vereeniging ..het Witte Kruis" alhier, waarin de wensch wordt te kennen gegeven tot stichting, door die Vereeniging, van een 2e douchebadhuis in liet zooge naamde „Leidsche kwatier." Genoemd bestuur deelt evenwel mede, dat de stichting alleen d&n mogelijk is. wan neer door de gemeente wordt gegaran deerd de rente (4%) en de aflossing (2%) eener eventueel door noemde Vereeniging te sluiten geldleening groot ongeveer f 17.000.Bovendien zou moeten worden verleend een jaar- lijksch subsidie van f 1000.voorloo- pig voor drie jaren, slechts uit te kee- ren, voorzoover de ontvangsten in het badhuis mochten blijken de exploita tie-kosten niet te kunnen dekken. De heer WINKLER stelde voor, den bouw niet te doen geschieden op het Leidsche plein als ongeschikt. Dit werd verworpen en daarna het voorstel zelf zonder stemming goedge keurd. (Op het oogenblik dat wij ter perse gaan,zijn de discussies over punt 5 der agenda, aangaande het voorstel- Sneltjes c. s. tot heffing van bouwgeld in het Schoterkwartier, nog in vollen gang. Zie vervolg Raadsverslag heden avond. RED.). (Ongecorrigeerd). De zitting duurt voort. Hedenavond is liet ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK, Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouderstr. 73. l. Th. SWAALF, Berckheydestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampersingcl 70. MARKTNIEUW3. Te Enschedé overleed heden onze geliefde oudste Dochter, Elisabeth Christina Maria Tan der Ven. Haarlem, 14 Oct 1901.' E. van der VEN. A. tan der VEN— van HeIJNINGEN. Eenige kennisgeving. Dr. A. LE- BRET is ver huisd van Wilsonsplein 15, naar Over veen over de Tol. 16 October 1901 Op d'e 'heden gehouden Kaas markt werden aangevoerd) 40 stapels Kaas, tezamen 5530 st. wegende 10626 K.G. Fr. 28f 15. Telegrammen. DE BOEREN AAN DE NATALSCHE GRENS. LONDEN, 16 Oct. (R. O.) Aan de „Standard" wordt uit Durban ge seind did. 15 October:Wij venemen dat het afdanken: van d'e volunteers zou kunnen: worden uitgesteld, ten gevolge van aanwijzingen van een hernieuwd, optreden dor Boeren in de nabijheid der grens. BOTHA'S TROEPEN. LONDEN, 16 Oct. (R. O.) Van 13 dezer wordt uit Dundee aan de (Ti mes" gemeldEen aantal Boeren is ongetwijfeld ontkomen naar het westen, eai noorden d'oor de Engel- sche linie tusschen Wakerstroom en Piet Retief, met enkele Kaapschc kannetjes, maar zonder kanonnen en waarschijnlijk ook zonder wa gens, Burgerlijke Stand. Ondertrouwd16 Oct. C. War merdam en L. A. S. E. Bakker. W. D. Slulmers en A. Briene. Getrouwd16 Oct. J. P. Korzc- lius en E. A. Moser. D. M. P. v. d. Heijden en H. G. Möhringer. 11, T. Schuurman en M. Scherpenhuij- zen. L. ten Broeke em M. van Kam pen. P. G. van der Weijden en A. B. de Groot. A. P. A. Verkooij en G. Compiet. J. Kollerie en C. M. van Geijtembeek. Bevallen: 16 Oct. A. Rijbroek- Vos, z. J- S. KampSchulpzand, z, 15. A. Witr—Waitzema, z. M. Duin- Wierema, z. Overleden 16 Oct. P. W. Michel, 56 j.. Damsteeg. ORGELBESPELING in de Groote- of St Bavokerk alhier, op Donderdag 17 Oct. 1901, des na middags van 2 tot 3 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Prélude et Fugue Saint Sacns. 2. Adagio C. A. Fischer. 3. Sonate No. 14 J. Rheinberger. a. Praludïum. b. Idylle. c. Toccate. 4. Adagio. Haydn. 5. AbendliedSchumann. Ad verten tlën Heden overleed tot onze diepe droef heid, onverwachts, in den ouderdom van bijna 93 jaren, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. Maximiliaan Weber. Dordrecht, M. C. M. van REST— Aurnheimer. L. P. van REST. Brussel, C. E. JACOBS—Weber. H. J. JACOBS. Amsterdam, C. van DIJKWeber. P. van DIJK. Haarlem, J. J. WEBER. A. M WEBER—Lippits. Apeldoorn, A. van DUIJN -Weber. C. van DUIJN. Apeldoorn, 14 Oct. 1901. Onderlinge Brandwaarborg Vereeniging voor de Gemeente Haarlem. Ar-GEMKEN-K VERGiDERING van DEELHEBSERS op Dinsdag October, des avonds ten 8 ure Kl0khuisplei^Vereen'SI"g, 'ngang Voorstel van het Bestuur tot wijziging van art. 1 van het Regle ment. Namens 't Bestuur, A. BEËRNINK, Secf» HAARLEMSCHE Schouw burg - Maatschappij. Telefoon 579. Theatre de Haarlem. Vendredi 18 Octobre 1901. Représentation extra-ordinaire avec le concours de Mr. Coqnelin Cadet. Sociétaire de la comédie Frangaise, des artistes dn Théatre do la porte St. Martin. Comédie en 5 act es de Molière. Mr. COQUELIN CADET, interprêtera le röle de Tartuffe qui il joure a la comédie Fran$aise. Monologues par Mr. COQUELIN CADET. Comédie en 1 acte de Molière. Mr. COQUELIN CADET. interprêtera le röle de Mascarille qui il joue a la comédie Franpaise. Prix des Places Balcon 5.— Stalles 4 Parterre et le Logo f 3.—, 2me Loge 2.—, Gallerio f 1.—. Le Bureau de location est ouvert de 10 11 et de '1 a 4 heures. Rideau a 8 heures. MESSCHAERT-RÖNTGEN. 8 uur, bovenzaal der „Vereeniging", le Seance Kamermuzieli van JOH. STEENMAN. Liederen van RICH.STRAUSS; Erlkönig van SCHUBERT; Sonate voor Piano, les Adieux van BEET HOVEN op 81Sonate Piano en Viool RÖNTGEN (Manuscript). Introductiekaarten a f 2,bij de II.H. Boekhandelaren, alwaar tevens inteekenlijsten voor de 3 Séances aanwezig zijn. Met Nov. gevraagd in een klein fezin, eene flinke Keukenmeid, G., genegen huiswerk te ver richten, mits van goede getuigen voorzien, zich aan te melden Ged. Oudegracht 142. Kan direct geplaatst worden een tevens bekend met BANK WERK, aan de Papierfabriek te Velsen. Brieven met opgave, waar werk zaam geweest en zoo mogelijk ge tuigschrift, aan de Directie 2 vrienden vragen gemeubileerde Brieven met prijsopgave ondef letter Z aan den Boekhandelaar, firma A. YERNOUT, Warmoes straat 10. ARCHITECT,

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3