Te Hnur eetraaii Keukenmeid. Steenhouwers Aankomeling FAILLISSEMENT Onze Brievenbussen. Dienstbode. Dienaar van Politie, Dienaar van Politie, Nachtwaker Benedenhuis Aanbesteding. In lossing worden zonder inwerking op de be-1 staande comité's, want werkkring en doel zijn geheel verschillend met Laat Nederland dan ook nu weer eendrachtig samenwerken en op: nieuw het bewijs leveren dat wij even krachtig voor de belangen der Boeren strijden, als zij^dat doen voor ..Recht en Vrijheid'. Het bestuur der Collectanten-V ereeniging .,Zuid-Afrika", S. M. HUGO VAN GIJN, Bere-Voorzitter. Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. M. VAN ZANTEN. Voorzitter. C. M. VAN D1EMEN 2e Voorzitter. H. H. AHAUS, Ie Secretaris. G. KEUSS, 2e Secretins. E SNIJDERS, Ie Penningmeester. J E C. DE WIJS Kin., 2e Penningmeester. Ch N. VAN DER GIESSEN. Commissaris. Dordrecht. October 1901. Allen bladen wondt verzocht bo ■venstaand over te nemen. gen gehouden: 11 November te Hoofd dorp, 12 November te Schagen en 13 November te Beverwijk. Aangifte-biljetten zijn verkrijgbaar bij den secretaris der regelings-com- missie, den lieer W. Teengs te Alk maar. Gavondim voorworpen. Eon paternostereen gouden oor bel een porlemonnaie met geld een pakje met zes instrumenten een fantasiebroche met oorbellen. Sport en Wedstrijden. te 's-Gravenhage, Schieten. De uitslag van den schietwedstrijd „Oranje Nassau" 4 was als volgt: Personeele wedstrijd: A. Soek 58; Jos. Amiabel 57; L. Klein 57; G. Soek 57; W. Barbe 56; W. Theissing56; W. Moo dy 56; Brosch 56; S. J. v. d. Bergh 56; C. H. Heynen 56; J. G. Loman 55; A. Becht 55; V. Couvorden 55; Lipjes 55; J. v. Mens 55; L. W. v. Steen-is. 55; J. C. Rust 54; D. Roest Gips 54; Offner 54; D. Weydom 53; L. v. Lommei Jr. 53; Jac. Moulyn 53; A. G. Schietges 53; A. Heyen 53; Pel 53; P. Lensveld53; J. Hoogeveen 53; Vintges 53; H. M. Becht 53; Jeeddeloo 52; J. Willinck 52; Schro der 52; Wichers Wiersma 52; J. J. Becht 52; De Lange 51; C. du Ry van Beest Holle 51; G. du Ry van Beest Holle 51; W. H. van Bergen Henegou wen 51; W. Jochem9 51; van Lommei Sr. 50; J. C. Reeser 50; Van Wezel 50; M. du Ry van Beest Holle 49; Hinze 49; Schoor 49; Waldeck 49 e T d. Berg 49. Wielernieuws Bij den tandemwedstrijd Zondag 3 Oct. te Krefeld, werd d'e eerste prijs gewonnen door do heeren Robert Pi- colli (Solingen) en Geirh. Papsit (Keu len); de tweede prijs P. Viruly (Breda) en W. de Fiele Goethart (Apeldoorn). i I. P. v. Onderwijs. Regeling voor ziektegevallen De afdeeling Oostelijk Zeeuwsch. Vlaanderen van. de Vereeniging van hoofden van scholen in Nederland, die voor een paar jaar het initiatief geno men heeft voor de beweging tot verbe tering der wachtgelden voor hoofden van scholen en onderwijzers, zal thans trachten eene beweging op touw te zetten om een goede regeling te krij gen bij ziektegevallen van onderwij zers. Op het oogenhlilc zijn openbare on derwijzers, die door ziekte hunne be trekking tijdelijk niet meer kunnen waarnemen, geheel aan de genade van gemeentebesturen overgeleverd. De af deeling zou eene regeling wenschen, zooals die in België bestaat. Wordt daar een onderwijzer door ziekte on geschikt zijne betrekking langer waar te nemen, dan benoemt de regeering een plaatsvervanger. De zieke onder wijzer kan gedurende twee jaar zijn volle tractement genieten. Kan, vol gens eene geneeskundige verklaring, de onderwijzer na dien tijd zijne be trekking nog niet waarnemen, dan wordt hij op wachtgeld gesteld tot hij geheel hersteld is of in de termen van pensioen valt De grootte van dit wachtgeld is afhankelijk van het aan tal dienstjaren en kan zelfs het volle traktement bedragen. De afdeeling zal het hoofdbestuur verzoeken deze zaak op den beschrijvingsbrief voor de volgende algemeene vergadering te Utrecht te plaatsen. Zij zal de quaestie tevens onder de aandacht brengen van de heeren Den Hertog, Ketelaar en Ter Laan, onderwijzers-Kamerleden. en van de afgevaardigden van Hontends- 80 en Oostburg. Land- en Tuinbouw. Vervolg Stadsnieuws. Paardenfokkerij. Men schrijft ons: Het zal zeker niet overbodig zijn. belanghebbenden te herinneren aan het bepaalde bij art. 5 van het K. B. van 14 Aug. 1.1. ter uitvoering der wet op de Paardenfokkerij, luidende volgt: De eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bie den, is verplicht daarvan tenminste c weken vóór de keuring vrachtvrij eene schriftelijke en onderteekende aangif te te zenden aan den Secretaris der betrokken provinciale, regelings-com- missie, met opgave van: a. naam en woonplaats van den ei genaar of houder. b. naam, ouderdom, ras, kleur en bijzondere kenteekenen van den hengst, benevens, indien deze in het stamboek is ingeschreven, stamboek en stamboeknummer. c. zooveel mogelijk afstamming van den hengst zoowel van vaders als van moeders zijde, en naam en woonplaats van den fokker. Een hengst, na bovenvermelden ter mijn aangegeven, wordt van de keu ring uitgesloten, tenzij de commissie geen bezwaar tegen toelating heeft en de eigenaar of houder vóór den dag der keuring eene som van 10 bij voor noemden secretaris stort. Voor deze provincie worden keurin- Examen Vrije- en Orde- oefenineen. Geëxamineerd 3 M. candidaten. Voormididag geslaagd ge-en. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 17 Oct. 1901 J. H. Dreijer te Haarlem werd op 23 Juni j. L uit cone tapperij in de Ursu- lastraat op verzoek van den eigenaar verwijderd door den agent van politie M. Krap. Inplaats van zich, toen hij buiten gekomen was, onmiddellijk naar zijne woning, die op eenige passen af stand gelegen was, te begeven, greep bekl. den politieagent aan, en bracht hern eenige trappen en slagen toe, ter wijl hij zich verder tegen zijne daarop gevolgde arrestatie hevig verzette. Bekl. beweerde dat niet hij den agent maar de politiedienaar hem het eerst had aangegrepen, niettegenstaande hij zeide, dat hij best zijn eigen weg kon gaan en zijne woning op korten afstand was. Daarop was hij door de politie dienaren eem ander was inmiddels ter assistentie gekomen zoo ernstig mishandeld, dat hij in drie weken geen werk had kunnen verrichten. Om deze mishandeling te bewijzen, legde bekl. een bewijs daaromtrent van dien dokter over. Het O. M. er op wijzend© dat bekl. veelvuldig misbruik maakt van ster ken drank, vorderde evenwel terzake van wederspannigheid 3 weken gevan genisstraf. Meermalen gebeurt het, dat wiel rijders door dorpelingen worden lastig gevallen. Dit bleek ook weder uit deze zaak. A. Schrijvers en Ch. Peek, twee wielrijders werden op 18 Juli L 1. door C. van Roode, W. van der Meij, J. Klin kenberg en J. P. F. van Egmond, allen wonende te Hillegom in die gemeente lastig gevallen en na eene korte woor denwisseling mishandeld. Ter terecht zitting nu stonden deze vier heldhafti ge heeren alle schuld te ontkennen; zij waren het eerst door de wielrijders aangevallen, en hadden zich daarna verdedigd. De subst. Offic. achtte do bewering dat 2 wielrijders 4 forsche dorpelingen zouden aangrijpen, onaannemelijk; hechte veel meer waarde aan de verkla ringen der getuigen en vorderde tegen elk hunner 1 maand gevangenisstraf, eene straf, die zoo wij hopen voor an- dfere dorpelingen eene waarschuwing zal zijn om geen wielrijders lastig te vallen. A. Scholten, vrachtrijder te Lei- muiden. die voor eenige weken door de Haarlemsche Rechtbank ter zake van oplichting van de Haagsche Assu rantie-Maatschappij werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, had zich heden weder te verantwoorden wegens verduistering van een bedrag van 78, ten nadeele van den genee&- heer te Leimuiden dr. C. van Altena, welk bedrag hem in zijn functie als vrachtrijdier was ter hand gesteld om aan de apotheker Marchx te Leiden te betalen. Bekl. beweerde het geld te hebben verloren en daar hij van plan was het bedrag terug te verdienen en het dan aan den apotheker af te dragen, had! hij voorloopig maar niets van de zaak gezegd. Tot op heden was hij door ziekte van zijne paarden nog niet in staat geweest het bedrag terug te ge ven. Het O. M. vond dit verhaaltje zeer aardig, maar hechtte er weinig waarde aan, temeer daar bekl. be weerde papieren geld verloren te heb ben, terwijl hij van den dokter specie ontvangen had, en vorderde 6 maan den gevangenisstraf. Tegen H. de Graaf, die den gemeente veldwachter H. Kats te Bloemend aal had beleedigd. werd 7 dagen gevan genisstraf geëischt. Alida Rugter had zich schuldig ge maakt aan diefstal van een gouden broche ten nadeele van Anna Diek- man. Deswege werd 1 week gevange nisstraf gerequireerd. H. H. M. van Dingen had, toen de agent van politie Revius ten huize van beklaagde over een twist een on derzoek moest instellen, dezen de deur gewezen en hem beleed-igende woor den naai- het hoofd gegooid. Voor dit feit vorderde het O. M. 7 dagen ge vangenisstraf. Willem Koper, te Zandvoort, had zich tegen zijne arrestatie wegens dron kenschap hevig verzet tegen den noli- tiedienaar A .Paap. Voor deze weder- spannigheidi werd 14 dagen gevange nisstraf gevorderd. J. Graman te Velsen, hoorde fer zake van het beleedigen van den gemeente veldwachter G. B. A. Woltering één week gevangenisstraf tegen zich eischen. Dirk Draijer. te Zandvoort, had zich bij zijne arrestatie wegens dronken schap verzet tegen de politiedienaren. Voor dit feit werd 1 maand gevange nisstraf gevorderd. Tegen L. Dekker, te Zaandam, werd wegens beleediging van een politie agent 1 week gevangenisstraf gevor derd. grond die bcpoot is f 3 of 3 d. h. Wegens onbevoegd loopen over een anders grond: J. A. K. te Velsen f 5 of 3 d. h. J. V. te id. id. H. S. te Wijk a. Zee en Duin 0.50 of 1 d. h. C. K. te Zantvoort id. f 3 of 3 d. h. M. K. te id. ftt. M. J. te Haarlem wegens een vuur aanleggen op zoo korten afstand van gebouwen dat daardoor brandgevaar kon ontstaan tot f 2 of 1 d. h. J. L. v. S. te Velsen wegens in staat van dron kenschap de orde verstoren tot I 2 of 2d. h. Wegens een trekdier onbeheerd la ten staan: P. B. te Haarlem vrij gesproken. A. C. V. te id. id. J. v. H. té id. id. Wegens straatschenderij: J. t. H. te Haarlem 1 0.50 of 1 d h. M. K. to id. fl of 1 d. h. J. J. v. H. te id. vrijgesproken. P. J. de W. to id. id. P. v. A. te id. 1 of 2 d. h. A. F. te id. f 0.50 of 1 d. h. Wegens met een rijwiel rijden zon dier licht: L. C. S. te Haarlem f 0.50 of 1 d. h. N. F. V. te Heemstede id. i<k A. J. v. d. V. te Haarlem id. id. P. G. te Haarlem, wegens met een handwagen op een openbaar voetpad komen tot f 0.50 of 1 d. li. C. W. S. C. te Haarlem wegens tapperij overtre ding vrij gesp roken. J. v. II. te id. we gens zonder bevoegdheid in eien boom klimmen ontslagen van rechtsvervol ging. Verder D. M. te Beverwijk 1 of 1 d. h.M. P. te id. 0.50 of 1 d. h. H. J. H. te Velsen id. Wegens rijden met een voertuig zon der licht: P. H. te Beverwijk f 0.50 of 1 d. h. F. V. te id. id. W. v. T. te Heemskerk id. W. K. te Heemskerkerduin id. D. v. d. W. te Zandvoort wegens lo de Kerkstraat met een riiwiel in ver boden richting berijden e,n 2o. rijden met een rijmel zonder licht tot 2 maal f 1.50 of 2 maal 1 d. h. Wegens in verboden richting rijden: G. v. K. te Bennebi'oek 0.50 of 1 d h. L. C. te Haarlem id. P. v. C. te id. id. D. H. H. W. te Zandvoort wegens als bestuurder van een rijdier in de kom der gemeente harder dan stap voets rijden tot f 1 of 1 d. h. J. v. II. te Heemskerk wegens een koffiehuis niet gesloten doen verblijven van des avonds 10 uur tot zonsondergang tot f 1 of 1 d. h. H. v. S. wegens lo. over het grasgewas loopen en 2e dronken schap f 0.50 en f 2 of 1 en 2 d. h. Wegens dronkenschap: P. S. V. te Wijk a. Zee en Duin f 1 of 1 d. h. J. v. d. M. te id. 1 of 2 d. h. J. O. te Beverwijk 1 of 1 d. h. H. S. te Haarlem f 1 of 2 d. h. M. N. B. te id. id. H. v. A. zwervende 1 of 1 d. h. A. H. K. te Haarlem f 2 of 2 d. h. C. A. M. zwervende f 1 of 2 d. h. W. G. te Haarlem f 2 of 2 d. h. H. A. G. v. D. ie id. 1 of 1 d. h. H. v. M. te id. f 1 of 2 d. h. J. H. te id. f 1 of 1 dL h. N. P. te Wijk a. Zee en Duin id. A. D. te id. id. S. W. teWka. Zee ƒ1 of 2 d h. Voor de perceelen in massa kwamen 7 insohrijvingsbiljetten in waarvan dat van J. Oldenburg te Bergen het laagst voor 28194. Heemstede- Met de stoomtram die Woensdag middag om half vijf uit Haarlem vertrok, had op de hoogte van 't Clooster aan den Binnenweg alhier, een ongeluk plaats, dat echter nog bijzonder gelukkig is afgelcopen. De heer Stoffels, wonende aan het Blauwbruggetje, zou even met de tram naar het postkantoor gaan, en stond achterop met iemand te praten terwijl de tram in een snel le beweging was, had hij het onge luk er af te vallen. Met een' erg ge havend gezicht werd) hij opgeno men en zoo per rijtuig naar zijn huis gebracht, waar onmiddellijk Dr. Droog werd ontboden. De vele reizigers waren allen zeer geschrok ken. Kantongerecht. Uitspraken. J. K. te Haarlem wegens Drankwet overtreding tot 30 b. of 14 d. h. E. v. D. te Heemstede wegens Spoorwetover- treding tot f 50 of 7 d. h. W. D. S. te Beverwijk id. id. f 1 of 1 d. h. M. N. te Haarl.meer wvgens bij het naderen van een op rails loopend tramrijtuig niet zoodanig uithalen dat dat rijtuig ongehinderd zijn weg kan vervolgen vrijgesproken. H. K. Azn. te Zandvoort wegens z. verg. loopen op eenigen Als een bijzonderheid werd ons heden nog een. Meikever vertoond. Het concert in het Bromgebouw gisterenavond), door het muziek korps van den heer Kriens gege ven, is een "-root succes geweest. De zangeres Mej. Clasina van Sparrenburg bracht het talrijk ge hoor in verrukking en die heer Kriens Jr., violist, had eveneens veel succes. Het is een avond van rijk kunst genot geweest. Heden nacht is inbraak gepleegd ten huize van de weduwe v. d. Peet nan de Vinkenbrug nabij Halfweg. Vermist wordt een bedrag van 1230 aan geld, waarschijnlijk bestaande in pachtsommen. Hoe brutaal de dieven ook hier te werk zijn gegaan, blijkt wel hieruit dat het geld, met het oog op do vele diefstallen en inbraken, door de eige nares op de beddeplank was gelegd. Van het einde van Maart af tot op heden zijn aan de vuilnisbelt onge veer 1900 ratten ingeleverd. In de Rozenprieelstraat te Haarlem had Dinsdagavond een droevig voor val plaats. Terwijl mej. Heinsbergen haar woning tot het doen van bood schappen even had verlaten, sprong de hond, die jongen had en sedert dien tijd zeer jaloersch was op het kleine kindje, op het ledikant, waarin het meisje van 10 maanden sliep. Toen de vrouw thuis kwam, zag zij aan stonds wat er gebeurd was. Dadelijk trachtte zij de groote zware hond van het ledikant te verwijderen, doch dit ging niet zoo gemakkelijk daar het dier haar telkens trachtte te bijten. Eindelijk gelukte het haar en vond zij de kleine bloedende in haar bedje. Een oogenblik later stierf het wicht, waarschijnlijk ten gevolge van verstik king. De Hartekamp. Nader vernemen wij nog omtrent de Hartekamp (zie pag. 1) dat de Binn. Expl.-Maatsch. reeds in onderhande ling is over den verkoop van een groot gedeelte der bezitting. De eigendommen der Binnenl. Expl. Maats, worden allengs zeer omvang rijk. Wij noemen slechts het park Duinendaal, het Kleverpark, het Kloos ter, de Legmeerpoldergronden, het park Woestduin. Er zit ondernemings geest en durf in deze maatschappij. Van woge het Ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid werd he den aan het gebouw van het Provinci aal bestuur aühier aanbesteed: Het voorzien der boorden van het Noord- Hollandsch Kanaal in vier perceelen. Raming: le perceel f 4300, 2e perceel f 10700, 3e perceel 84Ó0 en het 4e per ceel' f 8600. Massa der vier perceelen 32000. Voor het le perceel kwamen 6 in schrijvingsbiljetten waarvan dat van A. van Doorn te Amsterdam het laagst voor 3590. Voor het 2e perc. kwamen 6 biljetten in, waarvan dat van J. Oldenburg te Bergen het laagst voor f 8854. Voor het derde perceel kwamen 3 biljetten in, waarvan dat van J. Olden burg te Bergen het laagst voor f 8239. Voor het vierde perceel kwamen 110 biljetten in waarvan dat van A. van Doom te Amsterdam het laagst voor 7574. Door het Gemeentebestuur van Amsterdam is aanbesteed! Het bouwen van eene dubbele woning op het terrein dier Gemeen te Amsterdam, gelegen in dteze ge meente, sectie B No. 794. Het laagst werd ingeschreven door de heeren J. GyJswijk en J. J. Bruin te Amsterdam voor 17.296- Velsen. De vereeniging van Landbou wers alhier heeft de levering van pl. m. 60.000 murwe lijnkoeken op gedragen aan de firma Pieters en Sormani te Maarssen voor i0.80 per 100 Kg. franco station Velsen. Wijk aan Zee en Duin. Door het Gemeentebestuur alhier is aanbesteed Het gedeeltelijk rioleeren enz van den Arendsweg over eene leng te van pl. m. 329 M. Ingekomen waren 7 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer R. S. Schram te Beverwijk voor 1330.30. Haarlemmermeer. Met het oog op de groote paar denmarkt te Hoofddorp is de stem ming voor een raadslid' in district I nadler bepaald op 19 October a.s. De verdieping van den Nieuwer- kerkertocht aan J. Griekspoor al hier voor 1203. Halfweg. De paardenmarkten zijn alhier van weinig be teekenis; gisteren wa ren op de najaarsmarkt slechts 34 paarden aangevoerdde koophan del beteekende weinig, ruilhandel meer; prijzen /50 a /80 en f 40 a 70 (hitten.) Sloten. Op de eerste najaarsmarkt waren een 150 runderen aangevoerd han del tamelijk, prijzen f 95 210- overbodig blijkenden maatregel van voorzorg, den ballon achterna gezon den was. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Mekking en M. J. A. Mooij; E. P. Westerveld en J. F. Geijl; H. J. Lingeman en Z. v. Assen- derp. Getrouwd: 17 Oct. W. Bouman en A. Sluis; P ,H. Brinkman en A. E. Wen sing. Bevallen: 15 Oct. S. GeldorpBurg hout z. W. v. SchagenBakker z. 16 A. H. C. de Jagerv. d. Mark z. J. C. Smeets—Slenders d. Overleden: 15 Oct P.. Schulpzand 20 j. K. Heerenstraat A. Stapel 9 m. d. Rozenprieelstraat Telegrammen. Vervolg Nieuwstijdingen. Een Fort-Chabrol. Omtrent de arrestatie in de Bloem- straat te Amsterdam meldt het ..HblcL" onder het opschrift: Een „fort Cha- brol" het volgende: Gisteren deelden wij reeds mede, dai Van Stelten, wonende in de Bloem- straat, verdacht van inbraak, door de politie zou worden gearresteerd, doch dat hij zich in zijn woning opgesloten had en de politiebeambten dreigde met een bijl, om het binnentreden te be letten. De verdachte heeft zich daarna in zijne woning, de derde achterverdie- ping van perceel 97, met zijn vrouw ingesloten en in staat van verdediging gesteld. De kinderen zijn elders in veiligheid gebracht Natuurlijk trekt dit feit ontzettend de aandacht van buren en nieuwsgie rigen, die in zoo grooten getale toe- stroomen, dat die passage in deze druk ke buurt ook voor voertuigen ia ge stremd. Voor de deur, den hoofdtoegang tot het „fort", agenten van de stedelijke en rijkspolitie en rechercheurs, wach tende dat zij van den officier van justi tie vergunning zullen krijgen een in val te doen. Aan de overzijde en naast het be legerde huis is geen raampje onbezet on enkele practische tappers in de buurt staan plaatsen af aan hunne goede klanten, die willen zien wat ko men moet. Zeer lastig is dit zaakje echter voor de bewoonster van het huis. die een strijkinrichting heeft en nu haar klan ten niet zoo goed kan bedienen. Ook voor de omwonende winkeliers is deze ongekende drukte erg schade lijk. Namiddag: Terwijl de honderden zich voor per ceel 97 bleven verdringen, werd te ongeveer 1 uur de witte vlag gehe- schen uit het fort. De beambten die daarop recht had den, gingen binnen en te ongeveer halftwee ging Van Stelten, begeleid door eene vrij sterke politiemacht, naar het bureel Raampoort en van daar naar de Weteringschans naar het Huis van Arrest en Bewaring, om te worden gehoord door den rechter commissaris. Van Stelten werd daar na in voorloopig arrest gesteld. Mislukt. De met veel ophef aangekondigde ballontocht van graaf de la Vaulx over de Middellandsche zee is, als zooveel vroegere reizen van dien aard, geheel mislukt. Een tochtje door de Leeuw golf, dicht langs de zuidkust van Frankrijk, verder heeft ook deze „be stuurbare ballon" het niet gebracni en niet ver van Port Vendres, ter hoogl te van de Spaansche grens, zijn luchtreizigers opgenomen door den kruiser Du Chayia, die. als geenszins E. R. DUIJM. Door den E.A. Heer Rechter commissaris is bepaald le dat de Verificatie-vergadering m boven- f'enoemd faillissement, zal plaats lebben Try dag den 22en Novem ber 1901, des voormiddags te 10 uur, in het Paleis van Justitie te Haarlem. 2e. dat de vorderingen moetefc worden ingeleverd vóór den 6 No vember 1901, ten Kantore van den Curator aan de Zijlstraat No. 45 te Haarlem. De Curator, Mr. JOOST DE GRAAFF. de operaties in 't NOORn™ den vrJta$rden frankfort. 15 Oct. (r O De mattn°rt d° «Kife trokken - hen hev,K met geschutvuur^™ S?6 en karn® TCrd® "«it ge- CO&'14 0ot°l»-) geraakte de 7,aoor Rawünson in wZrbii '^s «"lunando, waarby ongeveer 20 Boeren wer- genoman00*^' MWOnd of S6™ngen genomen em Meyer's transport in handen eter Engelschen viel. 1™!™ ruk(e de colonne van mj- iirf,, nt,op in «'id-oostelijke ïw B en verjoeg Roos m Meyer uit hunne positi! ui !ünU,W^Ü.r''2' en ven'°lgens ook R<»dWai""n! strkere stelling bij T™?®™' De Boeren verloren 3 dooden i gewonde, vier wagens en dant"™1 paamfen- Roos. zijn adju. Tberon, en een andere Boer werden gevangen genomen. De En gelschen hadden geen verliezen Gisteren verjoeg kolonel R'em een commando in de buurt van ilhersdorp aan de Vaal, waar bij one Boeren gedood, één gevan rfn ?ei?fmein en 27 wagens en kar ren buitgemaakt werden. nnZhfS0nn^',opereer6"de in zai-+ «wtehjko richting, maakten in de laatste dagen 70 gevangenen. Kolonel Williams viel Nieuw- houdt aan bij Jagersfontein, nam 10 Boeren gevangen en maakte hon- dienden zadels buit. weer een MOORD. CRADOCK, 16 Oct. (R. O.) Luit Bnda ran Bethulie (O. V. S.) is ven £"Xt°r^°m met dan strop gestraft te worden, wegens het vernielen yïïLÏT6,',leD<!ndoodschieten van inboorlingen. Kitchener heeft dit vonnis bevestigd. in de kaapkolonie. ^.ivuAF!iSTAD' 16 0ct- 'R- °0 Ver schillende Boeren-commandanten man lÏÏLS -van ?aSOveer 500 man rukken op in zuidelijke rich- Rrred'Xi'r h$t.<,al van de Groote erg-rivier. Zij pluaidle.re.il en wei- si/'af'Sr lMSS d6n Weg' d,en d6e' commando's is aangekomen bij de Saldanhahaa. en Hopefield (ui het district Ma,- <WÏ) aa" ^tJantischen DE STANDJES TE SEVILLA MADRID, 10 Oct. (R. O.) In'de Kamer las generaal Weyler een te tegnam voor van den kapitein-ge neraal van Seri 11a, meldende dal de rust volkomen hersteld is- do magazijnen zijn open en het werk aan de have-n is hen-at. Weyler deelde daarna een ontwerp wet mede om de lichting voor 1902 terug te brengen op 40.000 man Do minister van binmenlandsche zaken bevestigde dat rust en orde hersteld zijn in Sevilla. RUSLAND EN CHINA. LONDEN, 17 Oct. (R. O.) De Ti- mes bevat een telegram uit'Pe- k'"g. van gisteren, meldende dat reeds sedert eenigen tijd onderhan delingen gevoord werden, die nog voortduren, tusschen Li-Hung rsjang en Les.sar over een nieuwe Mantsjoerijsche conventie op de zelfde grondslagen als de conven tie. die den 5en April door Rusland werd ingetrokken, doch -met meer tore gesteld, om het onderteekenen ervan voor de Chineezen gemaüte- lijk to maken. Ten gevolge van vroegere onbe scheidenheden wordt die strengste geheimhouding in acht genomen. Brieven op Advertentién kunnen worden geworpen in onte vier eigen Brieveubuss c weten: Groote Houtstraat No. HO aan heihuis val der. heer B. Lange veld by het Proveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het hoie van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstrautaauden win kei van den heer A. C. A. vouHemertenoau onze Bureaux, Kampersingel No. "0 vlak ti de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. Te Hoorn wordt gevraagd tegen 1 November een nette Adres: Mej. BOLDINGH, Turf markt 34a, hoek Kampervest. Met Nov. gevraagd in een klein gezin, eene flinke Keukeumeid, P. G., genegen huiswerk te ver richten. mits van goede getuigen voorzien, zich aan te melden Ged. Oudegracht 142. bij worden gevraagd V. H. J. TROUP1N. gevraagd door F. H. SMIT, Gr. Houtstraat 69. Te BLOEMENDAAL wordt ge vraagd, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een op eene jaarwedde van /5U0. Met ingang van 1 Januari 1902 kan eveneens worden geplaatst een op eene jaarwedde van /"500. benevens een op een jaarlijksch traktement vat ƒ225. Sollicitanten kunnen zich schrif telijk wenden tot den Burgemeester. Voor de betrekking van Nacht waker komen bij voorkeur in aan- merking gepensioneerden. met Tuin en Kippenhok te huur, Leidsche Plein 44. Te bevragen Van M arum straat 63. Aan hetzelfde adres een partij oude Dakpannen te koop. in het centrum der stad, een of twee Kantoorlokalen öf een of twee ongemeubileerde Kamers eener benedenwoning, geschikt om voor kantoor te worden ingericht. Brieven met prijsopgaaf onder letters V. V,, bij den Boekhande laar H. N. MUL, Kruisstraat 25 MAR KTNIEUWS. Op de heden gehouden Veemarkt werden aangevoerd 7 Koeien, pr. 200f i50. 33 N. Kalveren, pr. 12—/ 7. 18 Scha- pen. pr. f 1915. Advertenttën. Ondetrouwd: F. W. MOOLENAAR en H. S. HOONING. Bloemendaal, 17 Oct. 1901. Receptie: 20 Oct. a.s..24uur. Op Donderdag den 24sten Octo ber 1901, des namid lags te 3 ure, zal door den Architect W. F. DOE- GLAS namens zijnen principaal in het café »Löwenbrau« v. d. Heer A. HOOGVELD, Gr. Houtstr. 29a alhier, worden aanbesteed: Het bouwen van een Winkel huis met 2 bovenwoningen benevens Bergplaats, even eens met bovenwoning, op eon terrein, gelegen aan het Begijnhof, kadastraal be kend onder sectie D No. 7356 te Haarlem. Bestek en teekening zijn ad ƒ1,50 per stel verkrijgbaar aan het kan toor van den Architect, Kleine Houtstraat No. 53 te Haarlem, waar tevens alle mogelijke inlich tingen daaromtrent zijn te bekomen. Plaatselijke aanwijzing zal wor den gehouden op Dinsdag den 22en October a. s., aes namiddags ten 3 ure. Getrouwd: J. DOWNER, Haarlem, en D. NEISINGH, Ilarlingen. Amsterdam, 16 Oct. 1901. puik beste Zeeuwsche Winteraard- aardappelen tegen concurreerende E rij zen. Monsters verkrijgbaar aan et Schip, Spaarne b/d Melkbrug, bij J. OvERAKKER, Nassaulaan 47, N. J. BLESGRAAF, L. Laken straat 24 en P. v. d. LAAN, Hage- straat 11.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3