BRONGEB0ÜW. Varkensslachterij de Rollade Ham a 13 Ct. p. ons. Hoofdkaas a 10 Ct p. ons. Kleiue Jacques. Schouwburg. Woensdag 23 Oct. 1901, Groote Voorstelling, Buitengewone Soiree-Amusante Vrouwen gevraagd Kantoorbediende, H. J. STOL, I'KOREEK zijn met de bewaking of het onderhoud der wegen, een maximum arbeidstijd van twaalf uren wordt voorgeschre ven. Het besluit regelt ook de verlof- lijden. Letteren en Kunst. Eu* beslaat weer kans op een1 Ita- j'iaaneche Opera te Amsterdam, vol gens het „N. v. d. D." De heer De Hoaid't, die voor 'n paar jaar een Ita- liaansohe troep in ons land1 exploi teerde, zou iïu in dien Parkschouw burg zoo'rt a-ezelschap doen optre den. Te beginnen met December, misschien. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. BELANGRIJK is de geluksaankondigmg van Sa muel Heckscher senr. in Hamburg, welke zich in het huidige nom- mer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijne prompte en stilzwijgende uitbeta ling der hier en in den omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op zijn huidige advertentie acht te geven. Rechtszaken. Poging tot diefstal. Woensdag werd voor de Amsterdam eche rechtbank de zaak behandeld te gen twee voormalige bezoekers van de inrichting van Lammertje Zondag, G. F. J. Hessels en L. J. Siauwert, d'e zich moesten verantwoorden wegen? poging tot diefstal, in den nacht, van 8 op 19 September in de Kapelsteeg oij het Damrak, ten huize ven den leer A. F. Götte. Hessels was belast het werkje op te knappen en Sieuwert zou op den uit kijk staan en een niesbui krijgen als er onraad kwam. Er kwam onraad, Sieuwert niesde, de vrienden sloegen op de vlucht, werden gevat, bleven in voorarrest, kregen, tot verdediging twee advocaten, mrs. Poppers en van Zanten, en ontkenden Woensdag ter terechtzitting. Hessels noemde deze aanklacht te gen hem een denkbeeldige zaak, op touw gezet door een wraakzoekenden diender, wien hij vroeger bij zekere gelegenheid iets verweten had'. Sieuwert bijgenaamd magere Bertus" zeide van dit geheele ge val niets te weten. Hij is in diien nacht niet in gezelschap van Hessels ge weest, doch wèl met een zekere juf frouw Carolina in de Nes, zoodat hij niet in de Kapelsteeg heeft kunnen niezen. Magere Bertus is in de Nes,, een be kend muzikant, speelt ook op kinder- visite's en komt, zooals hij ter te rechtzitting uitdrukte „met veel men- schen in aanraking". Vijf agenten van politie die als ge tuigen zijn opgeroepen, verklaren dat ze in den bewusten nacht de twee beklaagden hebben gadegeslagen, in den omtrek van den drogist. De ver klaringen dezer agenten zijn allen in onderling verband en samenhang. Jan Bos, een bejaard particulier nachtwaker, in dienst van eenige in gezetenen aan liet Damrak, wier hui zen hij bij nacht bewaakt, doet be langrijke aanwijzingen tegen beide beklaagden omtrent het bun te laste gelegde. Hij wijst hen aan als tezamen door hem ongemerkt zoo menigen nacht in den omtrek van het Damrak. Uit het getuigenverhoor blijkt ver- dter dat er bij deze poging tot diefstal eenige sleutels gegooid zijn over di straat. De beklaagden ontkennen deze omstandigheid pertinent, als door hen niet geschied. De laatste getuige is de drogist A. F. Götte, uit de Kapelsteeg. Een groot aantal jaren is hij daar gevestigd en gaat des avonds altijd te 11 uur naar bed, om te 6 uur weder op te staan. Hij heeft dien nacht niets gezien of gehoord, en heeft niets gemist, nóch uit zijn winkel óf achterhuis. Toen hij den volgenden ochtend door de politie van het geval, hem betreffende, hoorde, was hij zeer verheugd dat het zoo goed was afgeloopen, want den vorigen avond had hij in zijn winkel nog veel van de Amsterdamsche in braken gehoord. Het O. M. achtte de poging tot dief- rtal, met gebruik van valsche sleu tels, zoowel jurid'iek als overtuigend bewezen, en wel tegen beidie beklaag den, In een uitvoerig requisitoir wordt dit door den officier van justitie be toogd, en de uitkomsten van het ge tuigenverhoor aan een langdurige ont leding onderworpen. Nadat Z.E.A. op de 9lechte reputatie van de beide beklaagden heeft gewe zen, wordt geëischt tegen Hessels 5 en tegen Sieuwert 4 jaren gevangenisstraf De bovengenoemde advocaten mr. Poppers en Van Zanten, beweerden in hun pleidooien, dat niets is bewezen en drongen aan op vrijspraak. Majesteitschennis. De colporteur die terecht stond we gens het beleedigen van H. M. de Ko ningin en van Z. K. H. den Prins der Nederlanden in eene redevoering op de markt van Delft werd Woensdag door de Haagsche Rechtbank veroor deeld tot vier maanden gevangenis- ttraf. Gsvondyn voorwerpen. Een tijgerkl'eurig hondje; een blauwe muts eeri portemonoaie met geld ©en zwarte kip. Een. 15-jarige jongen, haal die gis teren van een timmerman, wierk- aaam i<n bet KLeverpark, voor 20 ets- geraever bij -een tapper, die geen vergunning heeft. Dit werd dloor een agent bemerkt. Dei jongen werd' aangehouden en een,"en ander bij proces-verbaal geconstateerd. Haarlem—Zandpoort Spoorweg-Maatschappij. Maand JUNI 1901. Opbrengst reizigers6124.27| goederen 914.90| dliversen 102.56A Vervolg Stadsnieuws. Hedenmiddag heeft die Commis saris van Politie, als hulp-officier ran Justitie, d'e klacht wegens be lediging door den. heer Stuffiers tegen den heer Roödemburch, dis trict-schoolopziener, ingediend, ge ïnstrueerd. Te zantenf 7141.74$ Per dag en per kilometer f 28.01. Collecte voor de Boerenvrou we a en Kinderen op 24 October a.s- „Help! Help!" Een fijn stemmetje riep het, half verstikt door reeds ingezwolgen water. „Help Help!"Niemand gaf der kleine drenkelinge antwoord. Rustig vloeiden de golven verder van den breedien stroom, de wilgen langs den groenen oever spiegelden zich in het zilveren watervlak, de schepen dreven verder met blanke zeilen klapperend in den wind; ongemerkt Stierf het hoo- ge kinderstemmetje weg, dat smeekte om hulp, om redding. Neen, niet geheel. Een, man zag het blonde hoofdje nu opduikend, soms reeds verdwijnend1 in de golven. Zon der zich te bedenken sprong hij in 't water. Na weinige angstige oogenblit- ken zwom hij aan wal, het kleine meisje in zijn sterke armen. Ach, te laat! Te laat! Er hadden zich menschen verzameld aan den oever. Zij zagen hqt kleine, witte gezichtje, de gouden lokken, nu klevend tegen het smalle voorhoofd, de kleine poezele armen met handjes in doodsangst toegeknepen. Zij zagen he't en dachten aan een afgevallen' ro- zeknop, aan een uit het warme nest gevallen vogeltje. "Och, och!" zei een vrouwtje, „zoo'n lief poppie! Maar de moeder nou, die arme moeder!"... Ja, die arme moeder! Wel was zij arm die jonge vrouw, al werd zij ook door weelde omringd. Toen zij allen waren gegaan, dokters en verpleegsters en deelnemende vnienden. toen lag zij alleen, uren lang geheel alleen geknield bij het witte bedje, geknield bij haar dood kind, haai- eigen; lief meisje'. Het hamerde in haar hoofd, hel bonsde in haar hart, het schrijnde in haar ziel. Als toegescliroefd was haar keel, al wrongen zich snikken door haar kleurloozc- lippen, snikkken zon der tranen, 't Was of haar gedachten zich verwarden, slechts één denkbeeld bleef, helder en klaar: "Ik wordt nooit meer gelukkig, nooit, nooit meer!". O, mijn kind, mijn kind!" En t'oen was het haar opeens of zij ver kon zien, heel ver, of zij zien kon over landen en zeeën. Zag zij werke lijk de coneentratiakampen waarheen Engeland's geweld en ruwe kracht vrouwen en kinderen verbant, machte- looze vrouwen, weerlooze kinderen. Daar weenden moeders als zij. daar wisten ook zij bij de lijkjes hunner doodgehongerde kinderen dat zij nooit meer gelukkig zouden worden, nooit meer! O, om haar kind te redden had een vreemde man zijn leven gewaagd, maar dezen?... In het Afrikaanscho land kwamen vreemde mannen bij dui zenden en doodden de inwoners, brand den hun huizen plait, ontstalen hun alles wat zij bezaten en sloten dan hun vrouwen en kinderen op om ze te laten verhongeren. De bleek©, jonge vrouw steunende van pijn. nu niet meer om eigen bran dende, wilde smart alleen. O, waarom moeten die kinderen ster ven! Als wij slechts hielpen dan stier ven zij niet Dan waren zij niet on gelukkig voor altijd, die moedige vrou wen van Transvaal en den Oranje- Vrijstaat! Als wij slechts hielpen. En als wij het niet doen, dan is 't ook onze schuld, dat die vrouwen, die heldin nen, zij behooren toch ook tot ons volk, nooit meer gelukkig zullen zijn. noo.it meer, nadat zij onder wreeden dwang hun eigen kinderen zagen ster ven van ellende en gebrek! Ten voordeele der van alles beroofde en aan Engelands genade overgegeven vrouwen en kinderen, zal den 24sten dezer een collecte worden gehouden. Met blijdschap kunnen wij mededoe len, dat wij van alle zijden vele blij ken van instemming ontvangen met dit plan. Onze stadgenooten voelen om 't zeerst hun plicht tegenover die arme vrouwen en kinderen. Hun. daarvoor bij voorbaat onzen warmen dank. Het Sub-Comité ALCMARIA, te Haarlem. Ds. Wempe bericht, nneii bartel ij ken dank aan die gevers en geef stere, diat nu reeds die volgende gif ten bij hem zijn ingekomen Familie Sch. Bruiloft 3.33, Me vrouw V. L. f 2.50, Mej. A. B. 1., N. N. saam gebracht f 2., N. N. saamgebracht f 4., Mej. v. L. aan halve een/ten 1.77, Van ©en ombe kende geefster 10., Mej. N. 12A- jani'g jubilé 2.50. Mej- v. Br. 0.25, Van' een verjaarpartij!,je f 3., Van catechisanten 12., Bij Mej. v. d. Flier postwissel HilLegom 1., te samen een bedrag van 43.35. Goed voorgaan doet goed' volgen. Beschaamt onze verwachtingen niet op den 24sten October man nen, vrouwen (en kinderen) van Haarlem'. De nood is zoo grootlaat barm hartigheid uw verontwaardiging over d'en gruwel in ZuidsAfrika waardig terzijdie gaan. Dames-Comité Haarlem. Sub-Comité Alcmaria. Een nieuwe schouwburg. Zooals men weet heeft zich indertijd alhier een combinatie gevormd om een nieuwen schouwburg op te richten. Los van deze combinatie is thans een nieuw plan ontworpen, waarom trent door den heer W. F. Roosdorp een adres bij B. en W. is ingediend. Daarbij wordt aan het Dag. Bestuur verzocht, in vollen en vrijen eigendom te mogen verkrijgen den bebouwden en onbebouwden grond niet- de daarop thans bestaande opstallen, boomen en planten, belioorende tot bet vroegere Proveniershuis in de Groote Hout straat. en zulks voor een koopsom van f 100,000 (honderd duizend gulden). Do overdracht van dat terrein zou vóór 2 Jan. 1902 moeten plaats heb ben, vrij van kosten, servituten of erf dienstbaarheden, terwijl aan den adressant of aan een later te ereëeren maatschappij moet worden verleend het recht om op dien grond te stichten een schouwburggebouw, met ten min ste twintig daaromheen te bouwen winkel- en woonhuizen met een daar aan verbonden overdekte „galerij, alles te bouwen naar door het gemeente bestuur goed te keuren plannen. Daar tegenover wil adressant aan de ge meente afstaan eenige strooken gronds aan de Kerk-, Doel en Gr. Houtstrate-n, ten einde om den schouwburg ruime toegangswegen en een passende om geving te verkrijgen. De gemeente zou zorg moeten dra gen voor de verlichting, met gas of electrisch licht, van de bedoelde ga lerij. Adressant vleit zich dat het college van B. en W. met hem van oordeel zal zijn. dat het eenige schouwburglokaal te Haarlem niet meer voldoet aan de eischen, die daaraan in den tegen- woordigen tijd; redelijkerwijze kunnen worden gesteld, en hoopt dat uw col lege bij de behandeling van- en be raadslaging over zijn verzoek, het hieronder volgende wei in overweging zal willen nemen; dat een groot, naar de eischen des tijds ingericht schouw burglokaal de gelegenheid zal openen tot eene behoorlijke opvoering van opera's en theater-stukken, tot bijwo ning waarvan de inwoners dezer ge meente zich tot heden naar andere plaatsen moeten begeven; dat <de aanwezigheid van eenen gTOoten sierlijk gebouwden en doel matig ingerichten schouwburg, bij de steeds toenemende uitbreiding der gemeente, niet alleen in het belang is van de ingezetenen die denzelve be zoeken, en dergenen, die daardoor in bedrijf of nering voordeel zullen vinden, doch ook ontegenzeggelijk in het belang van de gemeente zal zijn." De voorstellen die B. en W., naar aanleiding van dit adres aan den Raad waarschijnlijk zullen doen, zullen door velen met belangstelling worden tege moet gezien. Een 8-jarig meisje begaf zich Dins dag naar den drogist B. in de Oranje- boomstraat om een middeltje tegen wratten. Zij kreeg daarop salpeter zuur, dat ten gevolge had dat niet al leen de wrat werdi weggebrand, doch. de geheele vinger zoodanig werd aan gedaan, dat deze gisteren in het Gast huis moest worden geamputeerd. Haar toestand is overigens bevredigend. C, Schoner en K. F. H. van Nispen tot Pannerden. Een instantaneetje. Verkeerd begrepen. Heer wil naar een dame, lid eener commis sie telefoneer en. Heer (schelt),,Rrrrt Telefoonjuffrouw: Hallo? Heer No. 55 alstublieft. Telef. juffr. 55? Voorwaarts nu'neer. HeerRrrrrt Dame (met zoet fluitstemmet je) Jaaa? Heer Spreek ik metO hm... (kan zich op eens den. naam niiet te binnen brengen) Hm, ben-ü 55? Damie (verontwaardigd en min. of meer met snauwgeluidPardlon, 45. Maar 't gaat u niets aan. (Belt af)rirrb. Heer nog steeds met oor aan ge- h'ooreehelp. Telef. juff.Afgebeld? Heer; Nee juffrouw, u heb me verkeerd aangesloten 't was 45. TeLef. juff.Nee meneer, 't was 55. Maar wil u dan nog es bellen Heer (dlenkt aan 't gesnauw)Nee, dank u wel. (N. R. Gt.) Vervolg Nieuwstijdingen. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, gekleed in burgerkleediiig en vergezeld van zijn particulieren secretaris, den heer von Engel, kwam. Woensdag avond met den train van 8 u. 19 aan het station te Apeldoorn aan. De Prins werd op het eerste perron verwelkomd door H. M. de Koningin, gekleed mot zwart peluche mantel en vergezeld van baron van Tuyl en freule Rengers. H. M. liep terstond naar den waggon waarin Haar Gemaal gezeten was; de ontmoeting was zeer hartelijk. Ook de burgemeester was aanwezig; ex was veel publiek. Voetbal. De wedstrijd R. A. P.Rapidlitas, die aanstaanden Zondag in Amster dam gespeeld' moest wordJen, zal op het Schuttersveld te Rotterdam plaats vindeo. De tweed© wedstrijd wordt d'ain in Amsterdam gehou den. Naar men verneemt zal de twee de wedstrijd tusschen Volharding en CeJeritas voor de westelijke tweede klasse B. op Volharding's terrein vermoedelijk ook de wed strijd zijn, dien beide- veneenigin- gen nog moeten spelen voor d;e G. W. van Hasselt-lauwerkrans-oompe titie. Het Comité van voorbereiding voor het 3e Nat. Cocngres voor Ge heelonthouding van Alcoholhouden de dranken, is thans als volgt sa mengesteld Voorz. Prof. Dr. van Rees; vice-voorz. P. van dier Meu ten, redacteur van „Sluit Schie dam le Secr. mevr. J. A. van der Lee—B'iraie. Goirn. Schuytstraat 21, Amsterdam; 2e Secr. mevr. C. W. Baronnesse van, Verschuier van Balveren le Penrn, mej. H. W. Crommelin, Drift 21, Utrecht; 2e Penn. Dr. Joh. W. Pont, Pred. Utrecht; leden Jonkvr. L. van Baerle, Dr. J. H. A. van Dale, di recteur van het krankz. gesticht „Veldwijk"Dr. J. H. Gunning Wzn., privaatdocent aan de Uni versiteit te Utrecht, Ds. N. J- C. Scbermerhom, pred1. te> Nieuwe- Niedorp, Th. W. van der Woud», red. van „De Wegwijzer", maand schrift voor Geheelonthouding, Ds. A. van der Heide, pred. Engel urn Door deze samenstelling kan dit 3e Congres een waarlijk Nationaal Congres wordenalle schakeer in- gen. der onthouders in ons land zijn er in vertegenwoordigd. Op vereohilleimde plaatsen zijn Sub-comité's gevormd, ten ©inde d'e deelneming zoo groot mogelijk tc maken,. Het Congres zal gehouden wor den op 27 en 28 November van dit jaar. Acad. Examens. Utrecht. Cand. Theol. 1 de heer A. J. Eijkman. Leiden. Geslaagd voor het docto raal egamen rechten de heeren J. 'n. Merkwaardig schouwspel Een duif aldus wordt uit Millin- gen geschreven, werd nagezet Jf or een roofvogel, waarschijnlijk een ha vik. Om aan de vervolging te ontko men, steeg de duif recht omhoog, om zoodoende boven haar aanvaller te blijven. Ziendar oogen verminderde echter de afstand tusschen bedde vo gel? en weldra zweefde de havik bo ven zijn uitgekozen slachtoffer. Dade lijk wierp hij zich op zijn prooi en daalde nu snel. Daar vlogen op eens onder luid geschreeuw een half dozijn kraaien op, die den strijd) daarboven zeker hadden opgemerkt. In snelle vaart ging het op den havik af. Al klei ner eoi kleiner werdén die kringen, die ze om het roofdier beschreven, en en kele kraaien hakten met haar stevige snavels reeds geducht op den havik los. Deze moest nu spoedig zijn buit laten varen en de duif, blijkbaar wei nig of niet gewond, vloog weg. De kraaien, voldaan fint de roofvogel was verjaagd, streken weer kalm op den akker neer, Op do Calanda. het machtig berggevaarte, den bezoe kers van Chur in het kanton Grau- bünden, en van Felsberg wel bekend, ligt, ter hoogte van ongeveer 800 meter boven het dal, een gehucht: Goldene Sonne. Het is van oudsher bekend, immers het heeft zijn ontstaan te danken aan het zoeken naar en vinden van goud. In 1820 leverde de bewerking van bet gebergte genoeg van het edele metaal op, om er 70 stuks gouden dukaten uit te slaan, het eerste Zwitsersche goud dat tot munt verwerkt werd. De oor spronkelijke ondernemers waren niet gelukkig; wegens gebrek aan geld en wegens onvoldoende technische ken nis werden de mijnwerkzaamheden vrij spoedig gestaakt. Omstreeks I860 deed men weder pogingen om de ex ploitatie te hervatten, doch zonder goe den uitslag. Nu is in den laatsten tijd de aandacht op deze vindplaats van goud weder gevestigd door den mijninspecteur J. B. Rocco, te Bern. Dit had een leeraar aan eene kanto nale school te Chur, Capeder, uitge lokt om. Zondag jl. met een gedeelte van zijn vierde klasse de oude mijn werken te gaan bezichtigen. Bij deze excursie heeft zich een be treurenswaardig ongeval voorgedaan. Een der leerlingen, een zeventienjarige jongen, de waarschuwingen van den gids in den Wind slaande, heeft zich te ver gewaagd aan den rand van een* opening. Hij stortte naar omlaag en werd bedolven onder het afbrokkelen de gesteente. Volgens sommiger lezing was het eene oude mijnschacht, waar in de arme jongen den dood vond. An deren houden het voor eene natuurlij ke opening in den berg. Deze zienswij ze schijnt gedeeld te worden door den heer Rocco; hij althans verklaart dat er op de kaarten van de oude mijn werken bij Goldene Sonne slechts ho rizontale, geen verticale schachten of gangen voorkomen, en dat dit met zijn persoonlijk onderzoek ter plaatse sluit Intusschen, de mogelijkheid bestaat dat. na het opgeven der oorspronke lijke werkzaamheden. doorlatere goud gravers eene oude schacht bloot gelegd is, en zij verzuimd hebben de noodige maatregelen te nemen om voor onin gewijde bezoekers gevaar te voorko men. derheid, diie stemigerechtigd; was, niet heeft gestemd, terwijl van de uitgebrachte stemmen de groote meerderheid voor de staking was. De regeering schijnt aan het uit breken der algemeen© staking te gelooven., en heeft een minister raad gegeven aan dé bespreking der maatregelen, djie dan zouden tie ne men zijn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 18 Oct. A. j. Zigge- laar en M. C. L A. Grijpink. Bevallen: 15 Oct. M. v. d. Berg— Meeter d. 17. A. P. SnoeksVerharen z. en d. E. H, Kemperv. Dijke d. 18. C. P. Lastradede Vries z. A. S. Der- nison—v. Velthuijsen d. A. M. Hout kampv. d. Woert z. Overleden: 16 Oct, D. J. Fabel 64 j. de WitstraaA Telegrammen. NIEUWS VAN BOTHA. LONDEN, 18 Oc-t. (R. O.) De „Ti- mes" bevat het bericht uit New castle (Natal) dat Botha zijn troe penmacht heeft opgelost, en aan die verschillende groepen heeft opge dragen om te pogen zoo goed moge lijk te ontsnappen. Intusschen maakte hijzelf met enkele manschappen gebruik van een kleine open ruimte die, door een verzuim der troepen onbewaakt bleef, in de nabijheid van Piet Re lief, om in noordelijke richting door bet oordon te trekken» Voor den vij and, die in kleine groepjes zich op loste, is het gemakkelijk zelfs aan de nauwste vervolging te ontko men. DE FRANSCHE TROEPEN IN SOEDAN. PARIJS, 18 Oct. (R. O.) Volgens de „Drapeau" verloor generaal Comber, commandant eener colon ne van 1100 man', aan de Ivoorkust, in verschillende gevechten 70 dloo- dera en 200 gewonden. HET OOSTENRIJKSCHE HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN. WEENEN, 17 Oct. (R. O.) In de zitting van het Huis van Afgevaar digden dringt de minister-president Von Koerber er op aan dat de na tionale verschillen zullen worden vergeten, en d'at men 9lechts zal po gen de belangen der monarchie te beschermen. Het afsluiten, der nieuwe handels verdrag-en moet worden nagestreefd1, ondanks de onlangs voorgekomen moeilijkheden. De vrede van Europa wordt be schermd door vaste bondgenoot schappen, vindt zijn natuurlijke aanvulling in het economisch even wicht. Het is de plicht vaim de Sta ten en Parlementen de Regeen-inigen te steunen, om dit doel te bereiken Het Huis begint daarna de debat ten over d'e motle-Forecht over de houding d'er Regeering -tegenover het Duitsche douane-tarief. Morgen voortzetting. Beroemd Volksdrama in 8 Tafe- reelen, van d'Ennery. Kleine Jacques, de Jongeheer FRANQOIS POOLMAN, oud 7 jaar, de jongste Tooueelspeler der wereld. MF Dit stuk werd meer dan 200-maal vertoond. Aanvang 7*/, aar. Prijzen der plaatsenfl,50, fl,25, fl,—f 0,75, f 0,50, f 0.30. Officieele Berichten. Treurig ongeval. Terwijl er Dinsdagmiddag in de groote zaal van den Palmengarten te Leipzig eon concert aan den gang was, viel een groot stuk gips van het plafond midden, tusschen de menigte. Een meisje van' 20 jaren, de eenl-e dochter van een horloge maker te Stettin, werd op slag ge dood' en verscheidene menschen kregen verwondingen. De politie heeft d'e zaal dadelijk buiten ge bruik laten stellen. De Landdag van Opper-Oostenrijh heeft op verzoek van 44 dorpen aan de drie gebroeders Stadlbauer vergun ning verleend tot het behandelen van beenbreuken en ontwrichtingen. Het zijn boeren zonder eenige chirurgische kennis, maar naai' 't schijnt zeer ge lukkig in hunne kuren. De doctoren zijn woedend om dit besluit en noemen het een schande dat de Landdag zulke beunhazerij bevordert. Tegen Zondagochtend zijn te Saint Etrienne d© bestuursleden van den bond der mijnwerkers bijieen- geroepen, om te beslissen, of er nu met 1 November algemeen© werk staking zal zijn of niet. Glijk men weet is de uitslag van. bet referen dum geweest, d'at de groote meer De BURGEMEESTER van Haarlem, maakt bekend, dat ter gemeente-secre tarie (7e afd.) ter inzage liggen af schrift van het proces-verbaal der zit ting, gehouden door de commissie tot het aanhooren der bezwaren van be langhebbenden tegen het plan voor het inrichten van den Iocaalspoorweg HaarlemZandvoort tot gewonen spoorweg, alsmede afschrift van haar rapport, uitgebracht aan den Minister vaai Waterstaat, Handel en Nijverheid. Haarlem, 17 October 1901. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Advertontiën. Ondertrouwd: A. J. ZIGGELAAR en M. C. I. A. GRIJPINK. Haarlem, 18 Oct. 1901. Geen Receptie. Heden overleed tot onze diepe droefheid in den ouder dom van 72 jaren, onze ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer BART POST. A. M. M. POST-van der Poll. A. van LINDEN TOL—Post. W. P.J.Th, v LINDEN TOL. Haarlem, 17 Oct. 1901. Eenige en algemeene ken nisgeving. Voor de vele bewijzen van belangstelling na de geboorte on zer Dochter ondervonaen, betuigen wij onzen hartelijken dank. L. A. LAUREY. J. W. LAUREY— Monsma Haarlem, 18 Oct. 1901. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentiën kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbus a an c weten: Groote Houtstraat No. 1-10 aan het bolar^n den heer B. Lange veld bij het Proveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Krnisweg 41 boek Heerenstraataanden wiu kelvan den heer A. C. A. yan Hemertenaaa onze Bureaux, Kampersiugel No. 70 vlak bi de Turfmarkt. de ADMINISTRATIE. Oe Voorstelling in den Schouwburg vanheden avond begint te 77, uur. HAARLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten. Zondag 20 Oct. 1901 des Toormiddags 2 uur voor de kinderen van tie Abonné'? onder begeleiding vanéénAbonné uit elk gezin. 's Avonds 8 uur, voor de Abonné's door don bekenden Hof-illasiouist „DON BOSCO." Plaatsbespreking Maandag en Dinsdag 21 en 22 October van des morgens 9 tot des namiddags 5 ure. Entrée voor vreemdelingen Ma- tinée 0.25, Soirée f 0.50. aan de fabriek van geconfijte Vruchten cn Limonadesiropen. CORNs SIPKES. A an mélaen van 12 uur, Koudenhorn 44. D. W. ROOKMAAKER&Zoon, Frankenstraat 27, vragen met Nov. a.s. een salaris naar bekwaamheid. Zich schriftelijk aan te melden onder bijvoeging vangoedegetuigschriften Kamers. Gevraagd 2 gemeub. of gedeel telijk gemeub. KAMERS, zonder pension. Brieven met prijsopgave onder No. 1760 aan den Boekh. H. N. MUL, Kruisstraat 25. VAN Anegang 19. - Telefoou S64.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3